Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) t72killer válasza wortz (#249) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha így halad az intel+AMD, akkor lesz. Eddig nemigen volt 1W körüli x86-os megoldás, de a legújabb atomok elindultak ebbe az irányba. Remélem 2 éven belül bele fog férni 1W-ba a következő:
- GPS+Glonass+Galileo (univerzális satnav)
- wifi,
- univerzális LTE (kompatiblilis az egész világon előforduló frekikkel)
- használható GPU+CPU erő, kb a mai Bay Trail pentiumok szintje

Ebből már ki lehetne hozni egy dokkolható egységet, ami nem csak képnézegetésre és zenehallgatásra jó, hanem dolgozni is lehet rajta. Na egy ilyenre ideális lenne a win10. Tabletben már ma aktuális a dolog, telók majd remélem jönnek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#252) Mikiller válasza BiP (#191) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Köszi ez jó hír akkor:)

(#253) #56573440 válasza Kékes525 (#244) üzenetére


#56573440
törölt tag

ingyen van továbbra is oktatási célra, nem tudom mit hőbörögsz. nagyon kevés intézmény nem igényelhet ingyen licenszeket ilyen szegmensben legjobb tudomásom szerint. hovatovább egy csomó felsőoktatási intézményben ingyen építettek "laborokat" amihez a gépparkot és az infrastruktúrát is állták.

és ha nem fizetnék mi lenne úgy egyébként? semmi. az ms termékeket megvennék, vagy oktatnának egy kis linuxot. btw szerintem az se lenne butaság helyenként legalább ismerkedés szintjén...

(#254) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Bal oldali gomb, "Always on top", csak nekem hiányzik kb. a Windows '98 óta? Miért nem lehet belerakni (elrejthetőre) ezt is, meg akkor már a teljes képernyős üzemmódot? Kezük letörne? Monitor tönkremenne, háttértár megtelne? Boba Fett megtalálna, Voldemort rád mutatna a vesszejével? Chuck Norris megtiltotta?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#255) Dilikutya válasza Kékes525 (#248) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elméletben tudom, hogy működhet, Linuxon láttam már, de soha ki nem próbáltam rövid linuxozgatásaim alkalmával. De a gyakorlatban akkor sem látom hasznát, a futó programok között az ALT+TAB tökéletes az idők kezdete óta (bár én többnyire a tálcán váltok), az meg nem nagy dolog, hogy egyik asztalon játékok vannak, másikon zenés dolgok, harmadikon programozás, negyediken egyéb. Ember nincs, akinek ezekhez mindhez egész asztalnyi ikontengere lenne kategóriánként. Jópofa, de nekem eddig sem hiányzott, valószínűleg nem lesz agyonhasznált funkció - de azért este a Preview-ban kipróbálom, ha lesz időm rá. Valószínűleg nem emiatt fogok rá váltani, ha jó a rendszer, hanem azért, mert ingyen megtehetem majd.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#256) #56573440 válasza Dilikutya (#255) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem melóban pl ideális, 3 monitor simán megtelik mindennel amivel foglalkozok, és ilyenkor esik be a főnök vagy egy telefon hogy ezt meg azt kéne csinálni, amihez megint 8 ablak kell...

ctrl+win+ jobbra, kapok egy új asztalt, amin csinálhatom azt, és nem barmolom össze az eredetit, amin 2 soros már a taskbar és keresgélhetem mi merre hány óra.

otthoni körülmények között én se látom túl sok hasznát, bár ott is inkább a több monitort preferálom, egy előtt már bezártságérzetem van :)

(#257) exedoc


exedoc
senior tag

Van:

ALT +TAB
WIN + TAB
CTRL + WIN + TAB (ugyanaz mint a WIN + TAB, csak otthagyja az ablakokat, és TAB-al lehet lapozgatni szépen)
CTRL + ALT + TAB (ez is otthagyja az ablakot, és aztán TAB-al lehet lapozgatni)

OFF
Amihez még hozzászólnék, közel száz hozzászóláson keresztül ment a "minek start menü / meg a minek csempe, én ezt nem bírom megérteni". Igen. Erre csak azt tudom mondani, hogy azért mert te vagy X, a másik ember pedig Y, és mindenkinek más az igénye. Ugyanaz, mint az Intel vs AMD, meg az iPhone vs Andriod. Sőt andriod-on belül vajon miért pakolgatnak páran custom rom-okat? Azért mert más az igényük. A gond ott van, mikor az emberek egymásnak esnek, és próbálják bizonygatni a másiknak, hogy ami neki van az jobb. Nem jobb, csak te abba vagy belebu**lva.
ON

Nekem otthoni 2 gépen is Win7 van, de van egy notebook is, amin meg már eleve Win8 volt. Sz.gépen nem álltam át Win8-ra mert teljesen felesleges volt, semmi újítást nem hozott számomra. Plusz ami szoftvereket munkára használok nagyon jól beváltak W7 alatt, semmi kedvem nem volt bogarászni megint új verziók, driverek, meg javítócsomagok után. Win10-el is kivárok megjelenés után legalább 10 hónapot, addig meg csak zárkózzon fel hozzá a szoftver- és hardveripar, gyomlálják a hibáit, stb.

(#258) BiP válasza Dilikutya (#255) üzenetére


BiP
nagyúr

Másnak meg lehet szüksége rá.
főként munkához. Amikor nyitva van >10 excel, ugyanennyi powerpoint, mert mondjuk a napi 4 meeting más-más témában van, és mindegyikhez tartozik jópár készülni való anyag, akkor nem árt, ha könnyen rendszerezni tudod. És lehetnek ennél macerásabb esetek is.

De ez olyan egyszerű. Ha valakinek megfelel 1 desktop, akkor mi sem egyszerűbb, nem kell használni ezt a plusz feature-t, minden megy tovább, mint eddig.
Akinek meg kell, az hadd örüljön neki, hogy könnyebb lett az élete.

[ Szerkesztve ]

(#259) #56573440 válasza BiP (#258) üzenetére


#56573440
törölt tag

valakinek elég egy monitor, más 10-et is tele tud pakolni, és még kéne kettő ;]

(#260) rii válasza exedoc (#257) üzenetére


rii
nagyúr

+ SHIFT, az oda-visszához a lisátban .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#261) Dilikutya válasza BiP (#258) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem mondtam, hogy ne legyen benne. Legyen. A Modern UI-ra se mondtam soha, hogy ne legyen PC-n. Ez pont egy olyan funkció, ami akkor se zavar, ha nem használom - szemben a Modern UI-val, bár szerencsére azt könnyű félre állítani.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#262) Kékes525 válasza #56573440 (#253) üzenetére


Kékes525
félisten

A kifejezéseidet próbáld megválogatni, különösen akkor ha nem tudod mit beszél.

Nincs ingyen az oktatásra a Microsoft szoftverei, mert az állam fizeti, amit az oktatási intézmény már valóban ingyen megkap. Hatalmas különbség! Éppen ezért amit írtam, fennáll.

Számítástechnikai eszközök az egészen más dolog. Persze ha jártál volna közoktatási intézménybe, akkor tudhatnád, hogy milyen elmaradott a számítástechnikai géppark, de ez egy egészen más jellegű probléma.

Amúgy Linuxot nagyon helyesen sok helyen oktatnak.

(#255) Dilikutya: Egyetértek, nekem sem hiányzik. Persze ettől még másnak jól jöhet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#263) kpal


kpal
veterán

Win7-hez képest mennyivel nőtt a gépigény ? Akkor kapnak frissítést a Lumia telefonok nem kell váltani újabbra a jövőre nézve ?

(#264) Воланд válasza kpal (#263) üzenetére


Воланд
titán

"Win7-hez képest mennyivel nőtt a gépigény ?"

semennyivel. csak a proci ne legyen ezer eves pentium.

"Akkor kapnak frissítést a Lumia telefonok nem kell váltani újabbra a jövőre nézve ?"

majd kiderul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#265) Kékes525 válasza kpal (#263) üzenetére


Kékes525
félisten

Windows 10: Hardware requirements to be the same as Windows 8

"Processor: 1 gigahertz (GHz) or faster with support for PAE, NX, and SSE2
RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit)
Hard disk space: 16 GB (32-bit) or 20 GB (64-bit)
Graphics card: Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM driver"

Egy kicsit más mint a Windos 7, mert "Windows 7 machines CPU does not need to support PAE, NX, and SSE2 for the OS to operate whereas on Windows 8 and above, it needs these features."

Megelőztél woland_y2k.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#266) Dilikutya válasza kpal (#263) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hogy jön össze a kettő? A Win7-hez képest a Win8 és 8.1 esetében is volt különbség, utóbbiak Pentium 4-en talán nem működnek. Ha meg mobilra gondolsz, a WP7-es telefonok már WP8-at sem kaptak, függetlenül attól, hogy bírta volna-e a hardver. Mert egyébként a kettő között nincs összefüggés, csak a felület hasonló.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#267) #56573440 válasza Kékes525 (#262) üzenetére


#56573440
törölt tag

egész biztosan lehet igényelni egyedi elbírásál alapján is licenszeket, anno a giminkbe is egészen biztosan így kerültek új gépek és szoftverek. hogy a tisztaszoftver program úgy működik ahogy, az csak annyit mutat, hogy állami szinten kb ennyire tudtak alkudni. nem példa nélküli hogy ms támogasson iskolákat, intézményeket ezzel azzal.

(#268) kovy79 válasza Assdak (#194) üzenetére


kovy79
őstag

Látom, a magyar szavakat (pl. hagyjuk) sem ismered, csak lovagolsz tovább...
Továbbá inkább ....ra használd az általad leírt szavakat (korlátolt, buzul), ne olyanokra, akikkel nem értesz egyet erősen szubjektív témában!

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#269) kpal válasza Воланд (#264) üzenetére


kpal
veterán

Köszi. Csak Jelenlegi gépen lenne majd .

(#270) zozoo83


zozoo83
tag

Juhéj, lehet csempét írtani! Micsoda boldogság :)

(#271) Assdak válasza kovy79 (#268) üzenetére


Assdak
őstag

Értem. Tehát értelmes válasz ismét nincs. Kösz, hogy benéztél.

(#272) BDave


BDave
őstag

Ezek szerint előbb-utóbb összejön az, hogy egy platformon ugyan azokat az alkalmazásokat lehet majd használni. De még mindig nehéz elképzelnem, hogy egy asztali Windows programot Windows telefonon lehessen futtatni.

(#273) Воланд válasza BDave (#272) üzenetére


Воланд
titán

most is van mar ilyen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#274) BDave válasza Воланд (#273) üzenetére


BDave
őstag

Nem a Jetpack Joyridera gondolok. Pl. tudok használni egy haver által Windows 8-ra írt programot WP-on?

(#275) Воланд válasza BDave (#274) üzenetére


Воланд
titán

milyen program?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#276) BDave válasza Воланд (#275) üzenetére


BDave
őstag

Lényegtelen a program funkciója, de pl. egy saját fejlesztésű számológép.

(#277) Воланд válasza BDave (#276) üzenetére


Воланд
titán

ha modern app, akkor minden tovabbi nelkul, csak az ui-t kell elkesziteni wp-re is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#278) CharlieDrop válasza rii (#246) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Amigánál meg 85 óta :Y

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#279) BDave válasza Воланд (#277) üzenetére


BDave
őstag

Ha nem modern akkor bukta?

(#280) Воланд válasza BDave (#279) üzenetére


Воланд
titán

igen. klasszikus desktop alkalmazasok nem fognak mobilon futni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#281) BDave válasza Воланд (#280) üzenetére


BDave
őstag

És ezt nem is akarják majd elérni?

(#282) Воланд válasza BDave (#281) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#283) Smiley válasza rii (#246) üzenetére


Smiley
őstag

Azert ha munkara hasznalod, eleg hasznos tud lenni...
1: chat
2: mail
3: browser
4-n: Terminal-ok

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#284) BiP válasza BDave (#274) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, én annál (Jetpack Joyride), hogy hiába volt desktopra, meg mobilra, a mobilos eredményeimet nem láttam a desktopos verzióban :(

(#285) mzso


mzso
veterán

Miért nem lehet a szerencsétlen csempéket az asztalba integrálni? Most úgyis egy hasztalan szerencsétlenség ami csak egy háttérkép megjelenítésére alkalmas. Az ikonokat ugyanis mindig összetúrja a windows amióta csak létezik, és semmi más nincs rajta. (Minialkalmazások már nincsenek csak külső szoftverrel.) Így egyúttal kikupálhatnák ezt is.

(#286) mzso


mzso
veterán

Egyébként kár, hogy a régi játékok futtathatósága még mindig el van kúrva. Az ilyen DirectDraw (pl Desperados) még mindig úgy 1 fps-sel futnak mint említették egy helyen.
Gyanítom a régebbi Directx játékok mint a Vice city (Colin McRae Rally 1&2) is olyan rosszul futnak mint a 8-on. (Sz@r vagy játszatatlan fps, egér problémák, stb)

Volt innen valaki aki már próbált régi játékokat futtatni?

(#287) CPT.Pirk válasza Smiley (#283) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez így van. Nyitsz egy fejlesztő környezetet, van benne pár form, és már el sem férsz 1 monitoron, 2 monitor még éppen, de érzed a hiányát egy harmadiknak... A rii által említett alt+tab nem megoldás ilyenkor, pl. nem tud formok között váltani. A több asztal dolog akkor jön képbe, ha a fejlesztő környezet mellé még egyéb programokat is kell futtatni, esetleg egy komplett második fejlesztő környezetet is, mint most nekem. (Lazarus + Coocox IDE, ezek mellé n++, pdf-ek, programozó, terminál progi, stb.)
Ilyenkor egyik környezet az egyik asztalon, másik a másodikon és gyakran jut még program a harmadikra is. - mindezt Internet mentes munkaállomáson, szal böngésző meg ilyenek még nem is jöttek a képbe. :)

Ezt egyébként Win7 alatt csinálom egy pár KB-s ingyenes programmal, csak az a hátránya, hogy a további asztalok nem használják az aero-t és akad olyan progi, ami csak az első asztalon hajlandó működni, bár ritka.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#288) Tournament válasza mzso (#286) üzenetére


Tournament
aktív tag

REVOLT elég régi vagy a WORMS 2 ? :D mivel lazán fut X-en
Illetve az se mindegy 32bit vagy 64bit ...

[ Szerkesztve ]

(#289) Draken


Draken
őstag

DPI skálázással hogy áll az új rendszer? gondolok itt a 15" fhd laptopokra, betűk olvashatóságára..

[ Szerkesztve ]

(#290) BiP válasza Draken (#289) üzenetére


BiP
nagyúr

(#291) Kékes525 válasza #56573440 (#267) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez így van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#292) mekker válasza t72killer (#251) üzenetére


mekker
őstag

Megnyugtathatlak, az ARM SoC-ek sem 1 Wattot fogyasztanak, csak a kis teljesítményűek. Van, amelyik terhelésen akár 8-10-12 Wattot is el tud pöfékelni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#293) Smiley válasza CPT.Pirk (#287) üzenetére


Smiley
őstag

Sot, OS X 10.9.x alatt mar vegre van lehetoseged, dual display-nel, hogy mind a 2 display main desktop legyen...
Pl csinalok 2 virt desktop-ot az 1-es display-en, es meg 2-ot a masikon. Lehetosegem van arra, hogy teljesen fuggetlenul mozogassam a 2 display-t, focus-tol fuggoen,
Ez a gyakorlatban pl igy nez ki [display:desktop]:
1:1 Browser "A" weboldal
1:2 Browser "B" weboldal
2:1 "A" weboldal forraskodja
2:2 "B" weboldal forraskodja
Szoval focus fuggoen kepes vagyok ugy navigalni rajta, hogy ha az "A" weboldallal akarok foglalkozni mellette az "A" oldal forrasat latom, de felmerul, hogy nyissak egy uj desktopot mert meg kell nyitnom egy file-t ami baromi nagy es ez miatt kell a fullscreen. Ez meg mindig az "A" oldalhoz kotodik, akkor az 1:1 desktop ott marad a helyen es en elnavigalok a 2:3-ra. Kozben nyitok meg 1 desktop-ot a 2-es display-en, es azon megynyitok egy "A" oldalhoz tartozo doksit. Kozben rajovok, hogy jo lenne latni egyszerre az "A" oldal forraskodjat, a weboldalt, es ezt a doksit ami most jelenleg itt van elottem a 2:4-en. Fogom ezt az ablakot es csak atdobom az 1:1-re, es kesz. Kozben szolnak, hogy nezzek mar ra a "B" weboldalra es modositsam valamelyik reszet. Fogom attolom mind a 2 display-t a megfelelo desktop-ra jelen esetben 1:2, 2:2 kozben ugy marad az egesz "A" oldalhoz tartozo minden dolgom ahogy hagytam, nem kell lerakni a Dock-ra meg ilyenek. Most akkor ezt kepzeld el nagyban, 2 esetleg 3 FullHD monitor, esetenkent pl 10+ desktop/display + hozza ilyen software-s tamogatas... Linux alatt is lehet hasonlot csinalni 2 parhuzamos X11-el de ott az a gond, hogy a 2 X kozott nem tudod mozgatni az ablakokat.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#294) Ispy válasza r3dsnake (#29) üzenetére


Ispy
veterán

a már az Apple is ingyen adja az OSX-et egy éve

De windows esetében nem a ms-től veszed a gépet, olyan gépre rakod fel, amire akarod, az apple meg nem keveset szakít a fizetős szolgáltatásaival, meg a gépei is elég borsos árral rendelkeznek.

Ezek után nem nagy kegy ingyen adni az osx-et (egy imac fél milla, az a szemétség, hogy eddig pénzt kértek az oprendszerért).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#295) orbano válasza mzso (#285) üzenetére


orbano
félisten

ezt én sem értem. kb. nulla innovációval dolgoznak a M$-nál úgy érzem... de ugyanez igaz a wp vonalra is...

A vér nem válik VAZZE!™

(#296) CPT.Pirk válasza Smiley (#293) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az igen! Ehhez képest vajon mit fog tudni a Win10 több asztalos módja? Kb. semmit. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#297) Sdi válasza Ispy (#294) üzenetére


Sdi
addikt

Arról nem is beszélve, hogy ez egy "enyhe" csúsztatás, az ingyenes OSX-hez szükséged van, egy már meglévő "fizetős" verzióra, mivel csak upgrade jelleggel létezik. Legálisan letölthető és önmagában telepíthető változata nincs.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#298) Smiley válasza CPT.Pirk (#296) üzenetére


Smiley
őstag

Igen, par ev lemaradasban vannak a fiuk, de nezzuk pozitivan, legalabb elindultak...
kozben talaltam videot arrol hogy nez ki nagyban, ez az egesz... :)
[link]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#299) King Unique válasza wortz (#168) üzenetére


King Unique
titán

1. Ízlés kérdése, akinek 8/8.1 vonal bejött, az ezen se fog annyit problémázni

2-3. Akkor rakd fel VHD-ba, v élesben, mert virtuális gépen még jó, h lassú és fagyokat. Nálam ezt VHD-ban nem igazán tapasztaltam. Ráadásul ez még csak tech preview...

5. Valóban fura a fent lévő kikapcs gomb, de bőven szokható, ezt nehogy már akkora hibának rójátok fel. Én max, annyi "hibát" vetnek fel, h gombnál csak restart, shut down, sleep funckiók érhetőek el, kijelentkezni a felhasználói névre kattintva lehet. Tisztára, mint a modern kezdőképernyőn...szal ez nem is Start menü, hanem mini Start Screen, de nekem tetszik :) Persze átlag user, a nép biztos ugatni fog miatta, v nem, ki tudja..?

6. Ez totál NEM igaz... :N Sokkal átláthatóbbak úgy, szem előtt vannak, ráadásul átméretezhető, kedvedre mozgatható stb., baromi jó és hasznos dolog is egyben. Továbbá nem csak modern appok, hanem mappák, programok, weboldalak parancsikonjai rögzíthetőek bele. Ilyet a normál Start menü hol tud, sehol...
Csempéket tálcára lehet rögzíteni, asztalra minek? Jellemző hülyeség, h sokan annyira telepakolják parancsikonokkal, h még a háttérképet se lehet látni...ezért jobb a Start screen...

"választani kell, hogy az ember Start Menüt, vagy Start Screent akar-e használni. "
Ezt köszönjétek magatoknak, ti sírtatok rajta folyamatosan, h minek a rendszerbe csempe, Windows gomb megnyomására mért jön elő kezdőképernyő, minek van Charms bar....most különválasztották, h ne ugasson miatta a nagy átlag, mki eldönti melyiket akarja használni, erre nem jó?? Egyétek meg, amit főztetek... :U

Csalódás max olyan téren, h mki kicsit többre számított, mert ez szimplán csak egy 8.1 Update 2...
Azért az így nem igaz, h semmi érdemleges fejlesztés nincs benne, meg használhatatlan stb. dolgok, de egy Win8 hater szájából, ugye másra ne is számítson az ember...ha uezt megcsinálták volna, de Win7 kinézettel, sokak nagy élvezeti cikkével, mint az Aero Glass, annak nem csak ablakkeret, hanem egész ablakot, rendszert, mindent átlátszóvá varázsoló veeziójával, akkor gondolom most, hű de tetszene :DDD

Nekem az a csalódás, h miattatok gyakorlatilag semmi értelme így a Start screennek...mert hiába váltasz oda, se Charms Bar, se Hot Corners, se app megfogás-eldobás, se képernyőfelezés stb....amik pl. 8.1-en modern felületet használva sokx nagyon hasznos kiegészítők tudnak lenni. De persze, h a nép nehogy megijedjen, kiszedik ám erővel belőle, csak arra nem gondolnak, h a nép vsz nem is fogja azt a részt használni, életében ahogy 7,8,8.1-nél nem nyitotta meg a tálca tulajdonságait úgy itt sem fogja...aki szeretné ezen felületen normálisan használni, az a ti hisztitek miatt nem tudja.... :W Ahogy ahhoz is kellett egy Update 1, h automatikusan legyen asztalra boot, mert tálcánál egyik se tudta beállítani azt se, ahogy egy külső Start menü feltenni se, amiben szintén kezdetektől fogja beállítható volt... :W

[ Szerkesztve ]

(#300) rii válasza Smiley (#283) üzenetére


rii
nagyúr

természetesen van létjogosultsága .-)
azt gondolom, és gondoltam én is .-)

csak nekem mondjuk min. 10 program (InDesgn, Photoshop, RBrowser, Filezilla, Command W, Firefox, Safari, Outlook, Excel, Acrobat, Finder (4-5-6 abalakkal), MuCommander, néha Illustrator) mellé sem "kell", mert mind full-screen, és csak egy célt szolgál: DTP)
inkább alma-tab-bal váltogatok, amibe ugye még az egér is besegít.
a 2. monitoron is csak 2 program van kint.meg jópár widget

csak arra akartam utalni, hogy nagyon ritka, amikor valakinek ez nem csak passzió, vagy külcsín, hanem hasznos segítség. .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.