Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) churchill0


churchill0
csendes tag

Teljesen uj oprendszert rakjak fel hogy más legyen a kinézet és pár új funkció ? Másoknál ez egy frissítés lett volna.

A géped olyan gyors amilyen gyors a leglasabb alkatrész.

(#302) Воланд válasza churchill0 (#301) üzenetére


Воланд
titán

itt is van mod a frissitesre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#303) King Unique válasza churchill0 (#301) üzenetére


King Unique
titán

Eredetileg itt is az lett volna, Update 2 néven....csak ugye szerencsésebb egy új OS-ben ellőni ezeket, mert a méglévő, besározott rendszert foltozni. :D
Frissítés..aztán minek, mikor a többségnél, az átlag Win usernél alapból le van tiltva a WU... :W
Tehát már csak ezért is érdemes inkább új oprendszer formájában kiadni.

(#304) Smiley válasza rii (#300) üzenetére


Smiley
őstag

Sorry, akkor megis csak egyrol beszelunk :R
Nekem az egyik halalom ez a hulye lassu effect desktop valtasnal, anno ami 10.6.x alatt volt sokkal porgosebb es hasznalhatobb volt. Viszont nelkule, nagy bajban lennek mindennap. A masik ami nekem meg nelkulozhetetlen az iTerm2-nek a "Split Pane" funkcioja, kidobon teljes kepernyore aztan ossze-vissza tudok hozzaadni meg felezni shell-ket, amibol egy command+shift+return combo-ra csak az aktualis shell latszik nagyban. Ez nagyon sokat segit nekem amikor egyszerre 8-10 gepet buzeralok egyszerre. Ez meg a spaces egyutt, egyszeruen zsenialis.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#305) #97716736


#97716736
törölt tag

Egész jó, tetszik :))

(#306) Kékes525 válasza King Unique (#299) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért még korán sem biztos, hogy a felület még nem fog alapjaiban megváltozni. Lehet hogy teljesen elfog távolodni a 8-8.1 as felületétől, az is lehet hogy közelít. A visszajelzések ezt erősen befolyásolhatják (remélhetőleg) valamelyik irányba.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#307) mzso válasza Tournament (#288) üzenetére


mzso
veterán

Azokat lehet, hogy pont nem érinti (opengl vagy valami más), vagy nem vetted észre, hogy max 30fps-sel megy (revolt estén, meg ugye egés sincs).
Én 64bit-en vagyok de ha jól emlékszem a problém az független volt tőle.

[ Szerkesztve ]

(#308) Dilikutya válasza Kékes525 (#306) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kár lenne a felületen változtatni. A Modern UI-t eddig se használtam, felőlem maradhat, amíg nem tolakodik, a hagyományos asztal pedig 8, 8.1 alatt is tökéletes volt, és az a Win10-ben is. A startmenü nagyjából hasonlít a Win7-re, kibővítve a csempékkel, de az pont nem volt zavaró.

Tegnap felraktam Hyper-V alá, a sebesség kellemes még virtuális gépen is, látszólag egymagos processzorral (ennyit adtam neki) is jól el van, ha nem csinálunk semmi erőset. A lefoglalt memóriára nem emlékszem, driverekkel nyilván már jól meghízhat, de korszerű gépnél az nem probléma, a régebbiekhez meg úgy sincs már driver, azok vagy mennek a Windows drivereivel, vagy nem. A virtuális asztalokat nem próbáltam ki, pár perc után lekapcsoltam, mert volt más dolgom is. A felület jó, tetszik, használható (eddig is az volt), ha alatta sem rontanak semmit, akkor jó lesz, bár váltani nem érdemes rá Windows 7/8-ról, mert a 8 sem hozott annyi újdonságot a 7-hez képest. Bár még nem ismerem a konkrét újítások listáját. Én biztos áttérek rá, mert nekem ingyen lesz a licenc, de akinek nem muszáj, annak szerintem fölösleges. Új gép mellé viszont csak ezt jövő évtől, egyértelmű.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#309) mzso válasza Tournament (#288) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk a legegyszerűbb kipróbálni azzal ami tuti rosszul megy 8/8.1-en:
Desperados: Wanted Dead or Alive Demo (2001) (91.6 MB)

Edit:
LOL. :D 12 fps. Akcióban meg 1,1-1,2 fps :DDD Nem is emlékeztem hogy ennyire gáz.

[ Szerkesztve ]

(#310) mzso válasza Tournament (#288) üzenetére


mzso
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#311) mzso válasza Tournament (#288) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk a legegyszerűbb kipróbálni azzal ami tuti rosszul megy 8/8.1-en:
Desperados: Wanted Dead or Alive Demo (2001) (91.6 MB)

Edit:
LOL. :D 12 fps. Akcióban meg 1,1-1,2 fps :DDD Nem is emlékeztem hogy ennyire gáz.
Full grafikán meg 5 és 0.0fps... Fájdalmas :))

(remek... Triplázódott a hsz)

[ Szerkesztve ]

(#312) MoP_FX 57 válasza mzso (#309) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A GoG-féle változattal is érdemes lenne tenni egy kísérletet.

Egyébként szívmelengető, hogy még más is játszogat ezzel a klasszikussal. :B

(#313) Dilikutya válasza mzso (#311) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt kipróbálom már én is, este elő is keresem a CD-t, remélem még olvasható.
Első, és sokáig egyetlen eredeti játékom volt, még a PcDome-on nyertem, soha többször nem nyertem játékot, és pechemre marha nehéz volt, már a második pályán feladtam. :)

MoP_FX 57: a Steam-en is fent van, ott a Win7-et írják hozzá, annak szerintem Win8-al is mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#314) MoP_FX 57 válasza Dilikutya (#313) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A Steam-változatról nem tudok nyilatkozni, de a GoG-féle „tökéletesen” fut W7 64 biten. Azért csak idézőjelben, mert az exe néhány óránként ismeretlen okok miatt leáll, de ez a legkevesebb.

(#315) mzso válasza MoP_FX 57 (#314) üzenetére


mzso
veterán

Én eleve gog-osat próbáltam belőle először. Az is ugyanígy futott.

(#313) Dilikutya
Hát ez az. Éppen, hogy a win8-cal kezdve kúrták el ezt is (directdraw) meg a régi directx támogatást is (azt hiszem hetesig, vagy nyolcasig). Win7-en még azt mondják teljesen jól ment.

[ Szerkesztve ]

(#316) Juliuska válasza sakal83 (#4) üzenetére


Juliuska
senior tag

jah, ebben a liba(f*s) zöld színben kifejezetten szép látvány :F

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#317) King Unique válasza Juliuska (#316) üzenetére


King Unique
titán

Rakhatsz alá más hátteret, témát is [link], v vadászni vmi jót deviart oldaláról. Én se ezt a fos rikító zöldet használom, de van egy erdős-tavas zöld témám, azzal nekem eléggé tetszik. :K

(#318) Kékes525 válasza Dilikutya (#308) üzenetére


Kékes525
félisten

Felőlem is maradhat a felület, mert az könnyen cserélhető. Azonban ha sikeres OP-t akarnak csinálni, akkor lényegesen változtatni kell a felületen, mert ezért nem volt sikeres a 8-8.1-es. Az egyszerű felhasználónak már sok volt a változás a régi felületekhez képest. Hiába volt jobb a 8-8.1-es vonal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#319) King Unique válasza Kékes525 (#318) üzenetére


King Unique
titán

Azért azt tegyük hozzá, h mezei felhasználónak a Windows 8-nál a Modern UI és a Charms Bar volt f ő baja, illetve Start menü hiánya. Ezek már, ebben a korai 10 Preview-ben is megoldott dolgok, illetve a desktop meg uaz volt 8-nál is, mint a 7-esnél, v nem?
Aztán talán Aero Glass miatt dünnyögtek még, de azért bőven meg lehet lenni anélkül is, illetve eldönti MS, h rak-e bele újra, v sem.

[ Szerkesztve ]

(#320) bzoley válasza King Unique (#319) üzenetére


bzoley
veterán

Én spec. nem tudtam meglenni Glass nélkül, egyáltalán nem tetszett nélküle. A win10 egyelőre tetszik. Hasonló, de mégis más. Ha ilyen marad, kijavítják a grafikai hibákat(ha egyáltalán azok), akkor valószínűleg nem kell hozzányúlnom semmihez. Ja de, a tálcához, de az a legkevesebb.

(#321) Dilikutya válasza bzoley (#320) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én a Windows 7-et totálisan lebutítva, a legalapabb Win98/2000 kinézettel használtam. :)
A Windows 8 desktop pont ezért tetszik alapból, puritán, semmi sallang, meg fölösleges effekt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#322) King Unique válasza bzoley (#320) üzenetére


King Unique
titán

Én felváltva használok 7-et, 8-at, de AG nem hiányzik különösebben, persze ez csak szubjejtív.
Win10-ben grafikailag most csak jóformán ablakkeret változott, többi uaz, mint 8-nál, tehát nem teljesen értem a most mát tetszik részt, de mindegy. Tálcán mit kell majd átalakítani?

(#321) Dilikutya: ja, szokható bőven.

[ Szerkesztve ]

(#323) orbano válasza Kékes525 (#318) üzenetére


orbano
félisten

én nem vagyok egyszerű felhazsnáló, sőt erősen szakmabéli vagyok, mégis rühellem a win8 guiját, pláne mióta 8 órát kell naponta előtte ülnöm. mondjuk a 3rd party start menü sokat dobott az élményen. de hogy a beépített startmenüre még vagy egy évet kell várni... hát tragédia... ahelyett hogy instant kijött volna patchként...

A vér nem válik VAZZE!™

(#324) bzoley válasza King Unique (#322) üzenetére


bzoley
veterán

Azt nem is lehet érteni, hogy valakinek mi, és miért tetszik, vagy nem tetszik. Esetleg, ha tudsz a másik agyával gondolkodni. Én sem értem miért tetszik valakinek a csempe, de nem is problémázok rajta. Mindenkinek más az izlése.
Igen, azzal kezdtem. Először elvékonyítottam a kereteket, majd téma, és Glass. Kvázi win7 megjelenés. A csak vékony keret nem volt elég, nem úgy nézett ki, mint most a win10. Lehet, hogy méretes drop shadow is rátesz egy lapáttal, nem tudom, az összkép más. Néhány apróság kimondottan jópofa, pl.: mpc-hc két függőleges széle a videó mellett csak egy csík.
Tálcánál egyelőre az a problémás, hogy a színe az ablakok fejlécével azonosan változik, nem lehet külö állítani.
Pl.: szürke hátterem van(ehhez naná, hogy rózsaszín fejlécet, és tálcát kaptam). Nem túl sötét szürke fejlécet próbáltam beállítani, de ez a tálcán már "világít", oda sötétebb kéne, vagy sima transzparens. Többek között ezen is segített a Glass. Az a "színvilág" amúgy is jobban bejött. Viszont most elfogadhatónak tartom a lapos fehéret is, csak a színezés...

(#325) King Unique válasza orbano (#323) üzenetére


King Unique
titán

És vajon ez a 10-es féle beépített Start menü, csempékkel, fölül lévő kikapcsolási lehetőségekkel vajon tetszeni fog a népnek? Nekem igen :K Lehet egy Classic Shell és társaival az ilyen már most jobban jár.
Egyébként be akarták tenni 8.1-be is, csak a sírásotoknak hála, ami miatt rossz lett a rendszer hírneve, nem lett volna túl jó húzás üzletileg, végül elvetették. De így, mennyien fognak majd csak emiatt ugrani a Win10-re, ügyes húzás. :))
Meg itt nyilván 8.1-hez már nem is lesz gyári Start menü, max úgy lesz benne, h ingyenesen lehet róla majd 10-re upgrade-elni, ha minden igaz.

(#326) King Unique válasza bzoley (#324) üzenetére


King Unique
titán

Csak ezzel épp az a probléma, h kivetítve ezt a nagy tömegre, ennyi erővel egységesen senkinek nem lehet eltalálni az ízlesét...neked az, nekem ez, harmadiknak mag amaz tetszik. Itt sokkal jobban testreszabható, változtatható felhasználói felület lenne max a megoldás.
Azt tudni kell, h Win7-ben is ugyanolyan vastagok az ablakkeretek, csak ott az AG miatt optikailag talán kevésbé tűnik annak.
Tálca + ablakkeret színe W7/8/8.1 rendszereknél is automatikusan a háttérképhez, témához igazodik. Külön tudsz az auto beállítottól eltérő színt adni az első kettő elemnek, de külön csak a tálcának, már nem. Win10-nél is ugyanígy van, ahogy láttam, de ott még Start menü színe is hozzáadódik.
A Win7-nél az AG átlátszósága miatt kevésbé szembetűnő ez, de, ha kiveszed a jelölőnégyzetből a pipát "Átlátszóság engedélyezése" alól, akkor már ott is ugyanolyan.
Tehát, ha a 10-esben ilyen beállítás kéne 3rd party progi nélkül, akkor feedbackelj, hátha megoldják, v nem... :)

[ Szerkesztve ]

(#327) rii válasza King Unique (#326) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Itt sokkal jobban testreszabható, változtatható felhasználói felület lenne max a megoldás. .... "

már a win7-ben kellett volna

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#328) bzoley válasza King Unique (#326) üzenetére


bzoley
veterán

Nagyjából ez a lényeg, ezzel tolták el a win8-at(nem a hírneve rossz), a választási lehetőség. Win7-ben még elég sok mindenből lehetett választani, de úgy gondolták, hogy Win8=táblagép, és az egészet lebutították a leghülyébb tábla szintjére.
Win7-hez ne hasonlítsd az ablakokat, eleve más design volt. A keret kinézett valahogy, akár egy festmény, vagy fénykép kerete. Win8-nál csak a végeláthatatlan fehérség(már amennyire emlékszem), és csak annyit láttam, hogy fölöslegesen kitakar értékes részeket a képernyőből. A Win10 ebből a szempontból lényegesen izlésesebb. Ugyanúgy lapos, és fehér, de más, jobb, elfogadhatóbb. Persze attól, hogy nekem ez most valamennyire majdnem tetszik, biztos lesznek, akiknek ez is ugyanolyan ocsmány marad. Mondjuk megértem, nekem is eléggé határeset, de egyelőre érdekes :)

(#329) King Unique válasza bzoley (#328) üzenetére


King Unique
titán

Lehet én emlékeim hiányosak, de sok választási lehetőség 7-nél sincs (most épp azon dolgozok), max a kontrasztos témák és klasszikus Windows megjelenítés. Előbbi 8-nál is van, ahogy néztem.
7-nél is csak AG adott neki egy +megjelenést, anélkül 8 lenne az is. Ezt a "fehérség" dolgot nem nagyon értem, mert 8-nál ablakkeret, szegély, ami más asztalon, matt, de, h mit takarna az ki... :F Ablakkeret nem volt átlátszó, mint a 7-nél, de ami azon át elmosódva látszik, az nem oszt, nem szoroz.
Fehérség az én fogalomtáramban pont a 10-nél van a keret nélküli tálcaelemek menüjénél.
A hírnév meg sokat számít, no meg a különféle mítoszok, amivel már az elején elérték, h sokan nem jutottak el 8.1 és társaihoz. Lehet Modern UI inkább táblára optimalizált, de egérrel sem gond kezelni és ott az asztal, azt ugyanúgy használod, mint eddig. Viszont ezt a részt már nem érdemes feszegetni, itt lesz a 10, aztán akinek nem tetszett előző, majd ez fog, v ez sem...

(#330) Kékes525 válasza King Unique (#319) üzenetére


Kékes525
félisten

"a Modern UI és a Charms Bar volt f ő baja, illetve Start menü hiánya." Ezt írtam, ez a felület.

Egy felhasználót minden zavar ami változás és közvetlenül érinti. Az hogy "megoldott", az nem érdekli, akkor, amikor már előtte rossz tapasztalatai voltak vele. Egy mezei felhasználó nem kísérletezik, nagyon kevés időt szán a rendszer tanulására. Van a változásoknak egy minimális mennyisége amit elvisel, ha ezt átlépik, akkor mereven elutasítja. Ebben az esetben nem számít, hogy ténylegesen jó e vagy sem egy OP. Nem fogja szeretni. Hogy ez így van ezt nem kell bizonyítani, az eladási számok önmagáért beszélnek.

"megoldott" Nem egészen, azok számára akik profik talán. Talán, mert még azok közül is kevesen tértek át. Az egyszerű felhasználóról nem is beszélve.

A Windows 8.1 jó operációs rendszer, ehhez kétség sem fér. Azonban a sikerhez több kell, az egyszerű felhasználót is meg kell nyernie a Microsoftnak, mert azoktól várhat bevétel. Azért is mert a vállalatok ez alapján is döntenek az áttérésről. Ez egy fontos szempont a számukra.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#331) FіkuszKukіsz válasza Kékes525 (#330) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A vállalatok döntésében a legkisebb mértékben számít, hogy a felhasználóknak mi tetszik vagy mi nem. Szép lenne, ha ilyen okok befolyásolnák egy cég informatikai fejlesztési tervét vagy stratégiáját.

Romanes eunt domus

(#332) Kékes525 válasza FіkuszKukіsz (#331) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon tévedsz.

Valóban nem a tetszés számít, hanem az hogy mennyire könnyen megtanítható, mennyire hatékonyan tudja kezelni a dolgozója. Ha a felhasználónak sok az újdonság, nevezhetjük ezt akárhogy (nem tetszésnek akár, vagy másnak) nem fogja megvenni a vállalat, mert nagyon sokat kell a dolgozó tanítására pénzt költenie és még úgy sem biztos hogy hatékonyan tudja használni.
Ezt bizonyítja a 8 és a 8.1 eladási száma is. Hiába jobb mint a 7-es, sokkal kevesebb vállalat vette meg. Ez tény. Mi másért nem vették meg? Előítéletből? Ez azért nevetséges. ott is vannak értelmes emberek, tudták hogy jobb, de amit írtam az visszatartotta őket.

Az előző hozzászólás lényege egyáltalán nem a tetszés vagy nem tetszés volt. Olvasd el még egyszer. Egészen mást írtam, mint amire reagáltál.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#333) SamWarrick


SamWarrick
csendes tag

Hál' Istennek, eltüntethető csempék.

(#334) Dilikutya válasza Kékes525 (#332) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem hiszem, hogy külön anyagi ráfordítás kéne azért, hogy egy cégnél az a felhasználó, aki eddig Win XP/Vista/7 előtt ült, megtanulja használni a Windows 8-at. Ha mégis ilyen hülye, akkor ki kell rúgni. A rendszergazda beállítja neki, hogy az asztalra bootoljon a Win8, és többet a csempét se látja. A Vezérlőpult ugyanolyan, mint eddig, a gépházban meg egy felhasználó számára nem sok érdekes van, igazából semmi. A hagyományos asztali környezettel meg remélem, minden felhasználó tud bánni, legfeljebb a kikapcsolás kapcsán kell neki megmutatni, hogy ami eddig így volt, most így lesz. Ha ennyit nem fog fel, ültetni kell a helyére mást. Használva ugyanolyan. Nálunk sem volt szempont, hogy mit akar a felhasználó, amikor az új gépeket már Windows 7-el kapták, az XP-s gépek pedig elkezdtek tartalékba menni, meg közmunkásoknak. Ilyen beszerzésekről jobb helyeken nem is az a nyugdíjközeli cégvezető dönt, aki esetleg nem is ül soha számítógép előtt, erre külön szakemberek vannak, úgy hívják rendszergazda, informatikus stb.
Röviden: egy felhasználónak, akinek esetleg rendszergazdai jogai sincsenek a saját gépe fölött, az égvilágon semmi újat nem mutat a Windows 8/8.1/10. Más, kevesebb téma van, amivel testre szabhatja a felületet, máshogy kattint a kiskutyája háttérképre varázsolásánál, meg máshol kapcsolja ki, és ennyi. Ezeket meg egy jobb rendszergazda élből leszarja, dolgozzon rajta a felhasználó, ne a tálca színével bajlódjon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#335) Ejelhar válasza FіkuszKukіsz (#233) üzenetére


Ejelhar
senior tag

"ja, azok a szőrős betűk meg gyerekes ikonok csodálatosak."

Kénytelen vagyok válaszolni, mivel a kedvenc felületemet bántják:-)

Szóval ... ahogy a windowsban sem default beállítás a ClearType, úgy a KDE 3 felület alatt is kis külön kell aktiválni a Font Smootingot, alapban szintén nem csinálja.
Bár való igaz, egy frissen települt KDE 3 jóval randább fontokkal áll fel mint egy friss windows.

(ha már itt tartunk, miért nem tud cleartype fontokat használni a windows 8 a csempés szarjaival? Desktop felületen persze igen, de mi az oka az eltérésnek?)

A KDE 3 felület csak 256 színű ikonokat használt alapban, tényleg randa. Azonban a színmélység változtatható, ahogy a ikon készlet is.
Túlképpen ezért dicsérem ezt a desktop rendszert, én még nem találkoztam ennyire testre szabhatóval.

Lehet komplett témákat telepíteni (mint a windows alatt megszoktuk), de lehet külön ikon készletet, külön window manager felületet, külön windos widget témát, külön skint a task bar-ra, illetve közben bármelyik komponens színét vagy színátmenetét változtatni, saját bőrrel renderelni, ilyesmi.

Ennyire hajlékony és átalakítható desktop rendszert én még nem találtam. Bár abban igazad van, a default megjelenés nem egy nagy élmény, sőt.

(#336) King Unique válasza Kékes525 (#330) üzenetére


King Unique
titán

Ezekkel továbbra sem tudok maradéktalanul egyet érteni, pedig szeretnék és nem pont veled, mint ismerős arccal akarok erről meccselni.
A Win8-nál asztal eleve uaz volt, ha meg cégnél be volt állítva xy dolog, esetleg még Start menü is fel volt rakva, akkor azért akkora panasz nem lehet. Ha Linuxra kéne átállni, mint Münchenben is tették (majd vissza), az legtöbb dolgozónak nem tetszett, tanfolyamokra kellett őket küldeni stb. De Windows-ról Windows-ra, azért nincs akkor differenciál, v fene tudja... :F
Meg azért olyan, mint user error sajnos megint kicsit közrejátszik, mert amit kollega is leírt, ha vkinek még az se elég, úgy se megy, akkor azzal nem tudom mit lehet kezdeni..?
Bevételük céges eladásokból van főleg, meg max előtelepített gépekből, de home userek java simán tört Windows-t használ. Náluk átállásnál a mítoszok is nagyon sokat számítottak... van olyan ismerősöm, nem is egy, aki pl. alapból nem is használ W8-at. Megkérdeztem mért nem, azt válaszolta, azért nem, mert azt hallotta, h az nem jó, így röviden, tömören...de ki, természetesen nem próbálta, h eldöntse önnön magának. Én meg győzködni nem fogom, az ilyet úgyse lehet, ahogy pl. WU letiltásának helytelenségét is hiába próbáltam magyarázni nekik, v az XP-snek, h azért most már nem akkora pálya azt használni... :D

Win10-ben meg ahogy írtam, "megoldottak", átalakítanak sok dolgot, ha ez megint nem fog tetszeni, össznépi felháborodás lesz, arra megint nem tudok mit mondani. Mi lenne, akkor a jó, adjanak ki olcsó módon uolyan rendszert minimális változtatásokkal és fejlesztésekkel, címkézzék át a 7-est 10-essé??
Én az MS helyében, a sok hülye huzavona után, lehet csak úgy eléjük tolnám, h netek ez már olyan, mint a Win7, mert valójában az is, max nem kötjük az orrotokra, aztén kész, legyetek vele boldogok... :))

(#334) Dilikutya :+1

[ Szerkesztve ]

(#337) Ejelhar válasza King Unique (#336) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én az MS helyében, a sok hülye huzavona után, lehet csak úgy eléjük tolnám, h netek ez már olyan, mint a Win7, mert valójában az is, max nem kötjük az orrotokra, aztén kész, legyetek vele boldogok...

No de hát az userek boldogok a W7-el, nagyon si, semmi bajuk vele. Imádják.
A rendszergizdák meg a Windwos Server 2008 felületével elégedettek, azok se panaszkodnak.

Akkor meg minek provokálni őket? Mert a Microsoft népnevelésbe kezdett, hogy a tablet/phone/beágyazott rendszerek piacára is betörjön? Egészségére és sok sikert, de még mindig nem értem, hogy miért kell elbaszni a jól kitalált -és jól bevezetett- brandet ezért a desktop fronton.

(#338) King Unique válasza Ejelhar (#337) üzenetére


King Unique
titán

Pont azért adnám ki más név alatt még1x uazt a rendszert, h azzal is legyenek boldogok egy időre... :) Csak másik oldalról ez elég olcsó lenne...
Mert itt látszik, h mást nem nagyon akarnak elfogadni, tökmindegy van-e Metro, csempe és társai, v sem, ha már vmi apró eltérés van az új rendszerben, az már alapból hiba, bűn egyesek szemében.. Viszont ugyanakkor meg fejleszteni kell tovább és nem lehet évekig uazt a rendszert kiadogatni, gyakorlatilag 0 változtatással.

Akkor lett volna igazi népnevelés, h ha desktopon is uazt az RT-t kéne nyomogatnod, mint tableten. De 8-nál se éppen arról volt szó, a 10-nél meg pláne nem, bár egységes ízét akarnak, ahogy hallottam. De a lényeg, h utóbbinál már most nagyon is megvan a desktop mód, nem tudom teszteled-e, de ott már nincs ok a sírásra.
Max felületet hozzák fel, h még nem 100 %-ig olyan, mint a 7-esé, nincs benne AG, meg ilyenek. :D

[ Szerkesztve ]

(#339) Ejelhar válasza King Unique (#338) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát pedig ez volna még egy nagy durranás.

Az AG, de egy igazán hajlékony kivitelben. Szerintem döglenének a népek érte, én biztosan.

A másik az dolog meg az, hogy ami nem romlott el, azt nem kel megjavítani.
Nos, a bevált Microsoft GUI pont ilyen, gondolod, hogy véletlenül másolja mindenki?

Példabeszéd:
95 tájékán mélyen egyetértettem az OS/2 kapcsán egy amerikai fórumhozzászólóval, pedig neki biztos nem voltak nyelvi problémái, szóval a megjegyzés: nekem az IBM helpjéhez is kéne egy help.
Nehézkes és logikátlan OS/2 desktop miatt fakadt ki így, amivel mélyen egyetértettem.

Közvetlenül ezután kaptam meg az új Windows 95 utolsó beta verzióját, ami döbbenet volt. Nem kellett tanulni, utána olvasni. Annyira intuitív felületet találtak ki a fejlesztők, hogy egyszerűen minden rögtön jött. Magától.

A többit meg aszem már mindenki tudja/ismeri, ez egy igazi sikertörténet.

Most azonban a Microsoft keményen változtatna ezen, de miért is?

(#340) King Unique válasza Ejelhar (#339) üzenetére


King Unique
titán

AG majd elválik...
"ami nem romlott el, azt nem kel megjavítani." - de attól még fejleszteni lehet/kell, ami néhány esetben elkerülhetetlenül is pl. felületmódosításokkal járhat.
Miért? Mert valamilyen téren muszáj újítaniuk, ráadásul ekkora médiafigyelem irányul rájuk, h a Win10 Preview puszta megjelenése, előzetes hírek nyomonkövetése is kisebb szenzációnak számít, akkor, ha majd jövő év áprilisára, v mikorra elkészül a végeleges rendszer, szerinted mit vár a sajtó, de valahol a user réteg is? Szenzációt!! És azt egy korábbi rendszer full lemásolása talán megadja? Vsz nem és akkor meg azért fogja őket mki ekézni, h nem újítottak semmit és olcsó módon kiadták uazt...

(#341) Ejelhar válasza King Unique (#340) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szerintem szét kell választanunk két részre:

a.) egyrészt fejleszthetnék az új OS-t is, amit a mélyrétegekben teszik is.
A szerver verziók elképesztően jók, olyan új featurek jelennek meg, amikért minden rendszergazda döglik. Cserébe elviselik az új felületet, mert ezek a a népek parancssorból is boldogulnak.
Bár azért az vicc, hogy pl. egy windows 2003 barátibb felülettel rendelkezik.
Strart Menü kiirtva a szerver verziókban is az érintőképernyőhöz szoktatás kedvéért igazán vicces.

b.) a hagyományos/home felületen totálisat bukott a Microsoft, minden erőszakossága ellenére. Itt a több és sok lenne a nagy durranás, a Windows 8 után ismét egy dögös desktop rendszert kéne kihoznia, jóval több beállítási lehetőséggel mint ez előző windows-okban volt.

Ugye most a Windows 10-ben ott tart, hogy eltünteti a Windows 8 ellenszenves tulajdonságait.
No de ez mitől több mint a Windows 7, abban még rá se kényszerítette a felhasználókat az agyament és használhatatlan ötleteire.

(#342) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Reméljük ez dupla verzióugrás nem azt jelenti, hogy a trend megtörik. :)

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#343) Kékes525 válasza Dilikutya (#334) üzenetére


Kékes525
félisten

Az eddigi reagálások a mostani bejegyzésemre azt próbálják elhitetni velem, hogy a piros az fekete. Hát nem az. A lényegről miért nem beszéltek? Arról, hogy akármi is a nagy büdös valóság, a Windows 8-8,1-et NEM VETTÉK MEG sem a vállalatok sem a magánszemélyek (pontosabban keveset vettek), vagyis NEM volt sikeres.

Még egy szempont amit senki sem írt (most!) régebben én is és mások is írták, hogy a funkciós billentyűk egy része is megváltozott, nemcsak újak kerültek bele, hanem a megszokott régiek egy részét is kicserélték (valaki erre egy cikket is linkelt ahol ezt igen részletesen leírták).

Szerintem ez és amit írtam vezettek a Windows 8-8.1 sikertelenségéhez, függetlenül attól, hogy a motorház alatt egy igen jó OP volt és van.

Ha nem így gondoljátok mint én, akkor azért a legfontosabbra is választ kéne adni, ami megkerülhetetlen, mert tény, tagadhatatlan: Miért nem volt sikere a Windows 8-8.1 rendszernek? Az igazi kérdés ez, én erre próbáltam felelni.

(#336) King Unique: Tőled is ugyanazt kérdezem, mint fentebb Dilikutyától: Ha nem azért amit írtam, akkor, miért nem volt sikere a Windows 8-8.1 rendszernek? Valami oka csak volt. Belejátszhatott az is, hogy előítélettel voltak a negatív cikkek miatt, de ez nagyon kevés magyarázat egy olyan céggel szemben, akik hatalmas pénzel rendelkeznek és ezt ki is használták a 8-8.1 reklámozásához.

Röviden: Miért nem volt sikere a Windows 8-8.1 rendszernek? Miért nem vették meg a magánszemélyek és a vállalatok? Ha erre választ tudunk adni, akkor azt is megtudjuk mondani, hogy mi kell ahhoz, hogy a 10-es sikeres legye. Végül is ez az érdeke nekem és mindenkinek aki Windowst használ.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#344) FіkuszKukіsz válasza Kékes525 (#332) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Inkább te tulajdonítasz nagyobb jelentőséget az egyéni prefeknek, mint amit kéne. A cégekre nem jellemző, hogy egyből beleugornának egy új op. rendszer átállásra. Sok minden szempontot kell ilyenkor figyelembe venni. Először is a jelenleg használt op. rendszer támogatási idejét, ami a win7 esetében 2020. Aztán ott van az alkalmazások és eszközök kompatibilitása. Egy ilyen mértékű átállás előtt az összes használt alkalmazást le kell tesztelni, hogy fut-e az új op. rendszeren. Amikor az XP életciklusa lejárt a legtöbb cég inkább win7-re migrált, mert a win 8 új volt és nagyobb valószínűséggel futottak az alkalmazásaik win7 környezetben mint win8-on. És legutoljára azt se felejtsd el, hogy egy migrálás költsége egyenesen arányos a kliensek számával és ez sem elhanyagolható szempont. Főleg akkor ha a cégnek nem követéses licence van.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#345) #56573440 válasza King Unique (#338) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Viszont ugyanakkor meg fejleszteni kell tovább és nem lehet évekig uazt a rendszert kiadogatni, gyakorlatilag 0 változtatással."

fejlesszék a kernelt, fejlesszék a többi nyűgjüket, de ne gondolják hogy mindent ugyanazzal ugyanúgy irányítunk...

a yamahának se nyelném be ha az új motorjuk erősebb, jobb, kevesebbet fogyasztana, gyorsabb lenne, de az első modellekhez nem jár első villa és kerék. aztán azt dünnyögik hogy jó, tessék ittvan. nesze. most jó? és adnak mindenkinek egy villág egy háromszög alakú kerékkel és nem értik mit vergődik itt mindenki.

az a user akit zavar az új felület és nem látja hogy a telefon, tablet és asztali gép vonal ugyanolyan felületet és kezelést igényelne, az szavaz a pénzével. most úgy tűnik szavazott is. ezt megérti az ms is... ez nekem már most a kell szintet hozza

(#346) Воланд válasza Kékes525 (#343) üzenetére


Воланд
titán

nem a regi billentyukombinaciok emlekeim szerint nem valtoztak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#347) Silenzio


Silenzio
addikt

"a mobiltelefonok terén is áttér majd az x86-os architektúrára, ami tekintve az Intel terveit, már egyáltalán nem lesz kivitelezhetetlen"

Helyes. A 37xx-es Atom és a Core M idején már hátat lehet forditani az ARM-nak.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#348) Kékes525 válasza FіkuszKukіsz (#344) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezzel teljes mértékben egyetértek. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#349) Dilikutya válasza Kékes525 (#343) üzenetére


Dilikutya
félisten

A magánszemélyek nem vették meg sem a Windows 8-at, se a 7-et, se a Vistát, se a XP-t, se a ME-t, se a 98SE-t... legfeljebb laptop mellé.
A Windows 7 is friss volt még a Win8 megjelenésekor, a meglévő gépeken értelmetlen lett volna lecserélni. Új gép beszerzésekről nem tudok mit mondani, mi csak használt gépeket vettünk, azokhoz meg járt a refurbished Windows 7 licenc. De aki nálunk dönt ilyen kérdésekben, úgy ágál a Windows 8 ellen, hogy még nem is látott, konkrétan az IT-ből én vagyok az egyetlen, aki már látta, telepítette, használja. Ennyi kéne hozzá csak, hogy tudd, mennyire használható, mennyire kiiktatható a Modern UI. Az Aero Glass, témák stb. pedig nem szempont rendszergazdai szemmel, ha a usereknek nem tetszik a szín, az senkit nem érdekel.
Nem tudom, nem is értem, mi az oka az alacsony eladásoknak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#350) Kékes525 válasza Dilikutya (#349) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nem tudom, nem is értem, mi az oka az alacsony eladásoknak." Erre próbáltam egy lehetséges magyarázatot adni, amit jól kiegészít (#344) bwooster hozzászólása.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.