Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) orbano válasza szabonagyur (#398) üzenetére


orbano
félisten

függőleges görgetéshez van scroll az egéren, vízszinteshez általában nincsen. ergo kényelmetlenebb, meg kell keresni alul az a picike, alig láthato scrollbart és rángatni... zseniális húzás. szerintem pékeket kérhettek fel GUI designra a M$-nél, vagy virágkötőket :D

BiP: szerintem elég logikus valamit olyanra megcsinálni, amilyet már máshol az emberek megszokhattak, így esetleg az átállás is könnyebb androidról - mert azért feltételezhetjük, hogy az M$ android és ios juzereket akar elcsábítani.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#402) nyisziati válasza torma1981 (#3) üzenetére


nyisziati
veterán

"Nem igazán értem ezt a startmenü hisztériát."

Ja. Még én is emlékszem, milyen puffogás volt '95-ben, amikor bevezették, hogy "ez most mé' kellett, így nem tudom direktbe elérni a cuccaimat".
.
:DDD
.
Most meg azé' sírnak, ha nincs. Ezt teszi 20 év megszokás.
.
@ngabor2: "Bár azt hozzászámítva, hogy a cégnél most váltottunk xp-ről win7-re,"
.
Hát igen, a cégek nem kapkodják el, mondjuk nincs is miért.
Még emlékszem, amikor 2009-ben a Win 7 megjelenése után pár hónappal kaptuk a köremailt, amiben büszkén jelentették be, hogy "most váltunk az új rendszerre, a Windows XP Proffesianalre"!
.
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#403) orbano válasza nyisziati (#402) üzenetére


orbano
félisten

ettől függetlenül a win95 jól fogyott. a win8 pedig nem. lehet magyarázni a bizonyítványt, de ez egyszerűen nem tetszik az embereknek. a többségnek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#404) Воланд válasza orbano (#401) üzenetére


Воланд
titán

"ergo kényelmetlenebb, meg kell keresni alul az a picike, alig láthato scrollbart és rángatni"

mar miert kellene megkeresni? :U ha a start screen-ben gorgetsz az egerrel, akkor elmozdul vizszintes iranyba a start screen, nem kell semmit megkeresni, meg rangatni...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#405) nyisziati válasza orbano (#403) üzenetére


nyisziati
veterán

Úttörő korszak volt, ne hasonlítsd a mai korhoz. A PC világ ekkor taposta ki az ösvényét, persze, hogy jól fogyott. A 8-16 bites gépeket ekkor váltotta fel az X86-ra (és ekkor már 32 bitre) épülő PC. Mivel azonban az alkatrészek Kínából érkeztek javarészt sokféle gyártótól, kellett egy közös platform, ami összefogta és egységesítette a hardverelemeket. Ezt a szerepet játszotta a Windows.

Ráadásul akkoriban minden újdonságnak örült az ember, mert azért voltak hasznos újítások is, pl. Plug&Play.
Meg torrent se létezett, Szóval a siker borítékolható volt.

Ma viszont egy átlagjóskának még egy jobb Linux-disztró is megteszi, ha a böngészés-képnézegetés-zenehallgatás-filmnézés-doksiszerkesztés-nyomtatás körén belül marad. Minek költene erre a pár funkcióra ~ 25-30 ezret?

(#406) orbano válasza Воланд (#404) üzenetére


orbano
félisten

ott lehet hogy igen, de sok ottani programban meg már nem. pont pár napja találkoztam ezzel, amikor faterom gépén kellett szívni a win8-cal, mert szerencsétlen totál nem érti mi folyik, örült hogy megtanulta a sima windowst :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#407) orbano válasza nyisziati (#405) üzenetére


orbano
félisten

xp is jól fogyott, win7 is jól fogyott. ha sz*rok lettek volna, nem fogytak volna. ME, Vista, 8 sz*r, nem is fogynak, fogytak.

A vér nem válik VAZZE!™

(#408) Воланд válasza orbano (#406) üzenetére


Воланд
titán

es melyik programban nem lehetett?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#409) orbano válasza Воланд (#408) üzenetére


orbano
félisten

nem emlékszem már, megmondom őszintén. talán a fényképeknél, de furcsa mert nálam most működik, de itt autohideos a scrollbar, azon a gépen meg emlékszem, hogy fixen látható volt :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#410) Воланд válasza orbano (#409) üzenetére


Воланд
titán

kicsit furcs lenne, ha egyik programban mukodne, masikban meg nem. talan bug lehetett.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#411) BiP válasza nyisziati (#405) üzenetére


BiP
nagyúr

"Ma viszont egy átlagjóskának még egy jobb Linux-disztró is megteszi,"
Lehet, hogy megtenné, a gyakorlat mégis az, hogy inkább letorrentez egy XP-t vagy egy Win7-est.
Mert a Linux legalább akkora változás, mint a Win8, ezért ÁtlagJóska nem ugrik bele egy akármilyen Linux-disztróba. Funkcionálisan hiába lenne elég neki, és hiába egyre user-friendly-bbek a mai disztrók.

(#412) orbano válasza BiP (#411) üzenetére


orbano
félisten

annak a rétegnek akinek megtenné windows helyett valami más, azok többnyire már telefonon/tableten gépeznek, és nem feltétlenül van pcjük, vagy laptopjuk. csak a pc térveszítése kissé elfedi a windows felhasználói bázisának a csökkenését. no meg a tehetetlenség, ami egy ekkora szoftverben benne van (vállalati környezet, "workstation" programok)

A vér nem válik VAZZE!™

(#413) nyisziati válasza orbano (#407) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem mondtam, hogy sz*rok lettek volna, egyszerűen a trendek megváltoztak. Ma sokkal több az opció, nem vagy a win mögé kényszerítve.
Ezenkívül csökken az eladott PC-k száma, nem véletlen, hogy a súlypont tolódik a mobil eszközök felé a fejlesztésben is.
Csakhogy ott már nem lehet olyan haszonkulccsal dolgozni, mint a desktopoknál, ezért próbálják "felturbózni" a megjelenéseket kétévnyi időtartamra, hogy több bőrt húzzanak le ugyanarról a rókáról.
Ez a részvényesi elvárás - őket nem érdekli, mennyit ölnek a Bingbe, Xbox One-ba, csak az év végi osztalék legyen növekvő. Ennek próbál megfelelni elsősorban a MS, ezért kapkodnak mindenfelé.

@BiP: Valóban, inkább torrenteznek, amiről én írtam, az inkább a tudatos (főleg nyugati) vásárló-felhasználó szemszöge. Tény, hogy nem ők a többség. Bár mostanában mintha változna nálunk is a szemlélet.

(#414) DoxaM válasza King Unique (#358) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Szokásod, hogy nem érted meg a dolgokat, illetve mellébeszélsz :D .
Küllemre, designra mondtam azt, hogy olyan mint egy XP theme a desktopos verziója (nem funkciókra!), most nem tudom megkeresni, de ez a kék, flates theme van deviantarton is XP-re simán. Csak ennyi, ráadásul odaírtam, h pozitív az, hogy választhatóak a dolgok. Nem tudom minek beszélsz olyan userekről, akik lehet, nem is léteznek :DD
Azokkal az m$ nem is akar semmit csinálni, azoknak "csinált" valamit, akiknek nem jött be a csempézés (és nem vették meg), azért mert ha a 10-ben is erőltetik a hupililazöldfos óriás csempéket, 100%-os bukás lett volna, azt meg gondolom megérted, hogy nem engedhetik meg magukat.
Az meg már milliárdszor el lett mondva, h mindenkinek szuverén joga, hogy tetszik-e neki vagy nem, sőt, mivel szabad világban élünk, el is mondhatja ezt, ahol akarja, ebből a szempontból a usert minősíteni szimpla butaság ;)
Vannak benne hasznos funkciók, de nem olyanok, amiktől egy mezei w7 user, meghalna, ha másnapra eltűnne az életéből, én azt mondom, hogy az m$-nek most kaparnia kell rendesen, hogy befusson a w10, az igyekezet végülis látszik.

(#415) BiP válasza DoxaM (#414) üzenetére


BiP
nagyúr

"az igyekezet végülis látszik."
Mindenképp. A cél az, hogy a Win7-ből és a Win8-ból is az előnyös elemeket vegye át, és gyúrjanak össze egy olyan rendszert (a Win8.1 alapjaira), ami mindkét tábornak tetszik. És szerintem ez sikerülni is fog.

(#416) DoxaM válasza szabonagyur (#398) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Ennyire nehéz megérteni, hogy nem kezelni nem tudják, hanem nem tetszik nekik az óvodás neon színű kifestő jelleg? :D Kezelni, nagy valószínűséggel még egy majmot is meglehetne rá tanítani, itt én úgy gondolom, hogy nem erről van szó, hanem egyszerűen a küllemről, ennyi.
Esetleg néhány fölöslegsen megváltoztatott dologról.
Bár valóban nem kutattam az okát, de legtöbbször ilyen szubjektív dolgokat látok, ebből következtetek, hogy emiatt nem veszik úgy az emberek....sokat meg nem tévedek, hisz az mS nem a helyi kispista, hanem egy nagy multi...és , ha már ő is így kiad egy úgy windows új desktoppal, választható dolgokkal, akkor bizony volt baj az előző verzióval, ez arra utal. De ha tanulnak belőle, szerintem ezzel nincs gond végülis...ilyen az élet...kicsit ezek a viták a droid vs ios-t juttatják eszembe :D

(#417) King Unique válasza DoxaM (#414) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem itt, aki nem érti és mellékarattyol, az nem feltétlen én vagyok...te netán szintén a nem használtam se a 8-as, se a legújabb 10-es OS-t táborba tartozol, csak screenshotok alapján próbálsz okítani? :D
Egyébként nem is funkcióra értettem, de én mikor elindítom a 10-es TP verziót, kinézetre baromira nem látom benne az XP-t, pedig néha napján 1-1 gépen még azt is használgatom....ez a kinézet full a W8.
Nyilván alapból is módosítanak sok mindent egy új OS-en, evidens, h nem uolyan formában tolják előjük, de odatolják a 10-esnél ez tény és, ha esetleg próbáltad, kijelentkezés után van "óriáscsempés" képernyő is...persze mindez szolidabban tálalva, asztali mód a default, nehogy megijedjenek tőle egyesek. :D
Szuverén joga mkinek, az igaz, csak itt sok minden nem szimplán a kinézetre, csempék színére lett ráfogva, hanem h xy dolgot nem lehet megcsinálni a rendszerben, használhatatlan stb., ami meg pont nem igaz.
Illetve nem muszáj metrózni se annyira rajta, mert aki használja az tudja, h csak egy másodlagos felület és javarészt asztalon dolgozol. Viszont kérdem én, akit zavar csempe, Charms Bar és társai, v Start menü hiánya, akkor utóbbira mért nem képes feltenni egy ingyenes alternatívát (pl. Classic Shell) (Google-ban simán rá tud keresni), amiben már 8.0 idején beállítható volt az asztalra boot és letilthatóak előbbi elemek??? Mert ezzel gyakorlatilag utána szinte soha nem találkozik Modern UI-val. Bezzeg Skye, tört Office, PS, uTorrent és társainak felrakása az megy...Vagy sima 8.1-ben tálca tulajdonságainál natívan beállítható asztalra boot és Charms Bar egy részének kikapcsolása, azt a 2 db pipát mért nem képes r=1 user betenni/kivenni, ha annyira zavarja??? Ha ezeket nem képes, akkor vsz ennyi erővel desktopon még egy háttérképet sem tud beállítani, v tálca színét megváltoztatni.
Tehát mkinek ott volt erre számos lehetőség, h 2-5 perc alatt megoldja, ha annyira zavarja benne xy dolog, ahogy arra is, h vétel előtt tájékozódjon az új rendszer felől, viszont, ha annyira nem érdekli ez az egész, maga az oprendszer, szgép stb., ennyire analfabéta hozzá (mert az, ezek száraz tények), akkor egyszerűn ne használjon ilyen rendszereket, ha nem feltétlenül muszáj, vegyen magának egy tabletet, netezni, azon is tud...
Amúgy meg mivel mezei usert jellemzően nem igazán érdekelnek az "ilyen jellegű" újítások, a Win7 funkcióit sem használják ki, ezért leginkább a 10-es fejlesztéseit egy szűkebb, IT-s réteg fogja igazán értékelni. Mert nem hiszen, h nagy átlag, majd virtuális asztalok és társait fogja nyomogatni.

[ Szerkesztve ]

(#418) Kékes525 válasza BiP (#415) üzenetére


Kékes525
félisten

Neked legyen igazad! Azért a motorház alatt mindkettőnél jobb motor legyen! :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#419) orbano válasza nyisziati (#413) üzenetére


orbano
félisten

igen így van, kapkodnak, látszik, hogy nincs meg az a határozott elképzelés, amire szükségük lenne. ez sajnos a termékeik minőségén is meglátszik, teljesen szét vannak hullva, nincsenek egységes szolgáltatásaik, ugyanaz a feature többször, többféleképpen van implementálva különböző termékekben (lásd msn messenger, skype, lync), teljesen inkonzisztens működéseket fejlesztenek le, amiken látszik, hogy átgondolatlanok és félbe vannak hagyva. pedig az is látszik, hogy nagyon komoly tudás van a kódjaikban, és rengeteg zseniális ötlet, de valahogy a végeredmény mindig tré lesz, ez pedig managementbeli probléma (nálunk a cégben ugyanez megy, csak kicsiben), ami nem hagyja az innovációt érvényesülni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#420) BiP válasza orbano (#419) üzenetére


BiP
nagyúr

(lásd msn messenger, skype, lync)
MSN messengert kivezetik/kivezették - Skype-ot úgy vásárolták fel, gondolom időbe telik úgy alakítani, hogy teljesen helyettesítse a Messengert, Lync pedig céges környezetre van kitalálva, más piaci szegmens.

A kapkodás viszont Windows vonalon félig érthető. Volt egy koncepciójuk, amihez nagyon komolyan ragaszkodtak. Aztán kiderült, hogy mégsem lehet mindent lenyomni a userek torkán, és most szemléletváltás kell (hogy meghallgassák a userek visszajelzéseit). Ez nem megy egyik napról a másikra.
Ill. ha van egy tömegesen jelentkező igény (ahogy volt a kiirtott Start menüvel kapcsolatban vagy az Aero), azt viszonylag hamar kell(ett) belepakolni, de úgy, hogy konziszens legyen a már meglévővel, de ne csússzon a tervezett kiadás sem.
(mondjuk ez szerintem nem nagyon sikerült a 8.1-ben, a Metrós alkamazásokban az új fejléc bármennyire is hasznos, mégis tök elüt a rendszer többi részétől).

(#421) orbano válasza BiP (#420) üzenetére


orbano
félisten

egy ekkora cégnek ne teljesn időbe. a lync pedig nem más piaci szegmens. üzenetet ugyanúgy küldenek a kollégáinak, mint a barátnőinek. a línc egy kalap sz*r, mindenki rühelli. olyan alapvető featureök hiányoznak belőle, amik a kiforrott msn messengerben benne voltak. simán lehetett volna ugyanazt a kódbázist használni.
a skyperól nem is beszélek, rettentő, egyik sem alternatívája a (végére) nagyon jó msn messengernek. a kapkodás alatt meg nem ilyeneket értek, ez egy másik dolog, hogy windows vonalon nem értik az ignyeket és nem is tudnak kellően gyorsan fejlődni. mellette van rengeteg termékük, ami tragédia, tetten érhetőek a félbehagyott tletek. pl. tök jól megcisnálták az egységes frissítési rendszert az összes m$ termékhez. király! erre a visual studio 2012 kapott egy saját frissítő modult, ami pl. olyan alapvető funkciókat nem tud, mint egy adott frissítés értesítésének a kikapcsolása a teljes frissítési rendszer kikapcsolása nélkül, így párnaponta mindig a képembe ugrik a fölösleges frissítéseivel...
az sql server management studio összetákolt 2012-es verziójáról is "ódákat" lehetne zengeni, mennyire tragédia az egészráadásul ezekre különösen érzékeny vagyok, kiszűrom őket nem csak mert napi szinten használok sokféle m$ terméket, hanem mert ilyen programok felhasználói élményének a tervezése az egyik melóm, és itt bizony az ördög az ilyen programozói/tervezői oldalról jelentéktelennek tűnő részletekben lakozik. ráadásul a legtöbb esetben olyan funkciók hiányoznak, amik a megelőző termékeikben már réges régenmegoltak. a funkcióvesztést a felhasználók pedig nagyon nagyon rosszul tolerálják. ezt a saját bőrömön is megtanultam az elmúlt 8 évben, de nagyon jól látszik a start menü esetében is.

ja és szerintem az teljességgel mindegy, hogy érthető-e, hogy miért ilyen. a végeredmény a lényeg, nem elég jók a m$ termékei, és hoszú távon ezzel bajban lesznek szvsz.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#422) ceia


ceia
őstag

Egyszerűen balf..ok és egy kis amerikai tahóság is szorult beléjük, nem kell ezt túlkomplikálni ;)

        it's more fun to compute

(#423) King Unique válasza orbano (#421) üzenetére


King Unique
titán

Van ebben vmi, bár én nem használok xy termékeket, azokhoz nem is tudok hozzászólni, viszont pár dolgot nem szabad elfelejteni.
Lehet, h Office-ban a Liync nem a legjobb, viszont maga a teljes szoftver sikerén annyit nem ront, mivel MS Office-nak egyszerűen nincs megfelelő, teljes értékű alternatívája, OO, LO nem igazán azok, már csak, a nem tökéletes formátum támogatás miatt se.
Azért egy Win10-ről szintén korai lenne nyilatkozni, most kapkodnak, v sem, de még jó fél, háromnegyed év, mire kijön a végleges rendszer...szal van idő bőven finomítani rajta. Pusztán Start menü és ablakos appok már mondhatni most sokat lendítettek a népszerűségén.
Lehet a Start menü dolgot megléphették volna korábban is, a 8-as verziókban, viszont a lerontott hírnév okán már vsz láthatták előre, h jobb ezt egy új OS-nél elsütni. Mellesleg meg azt már meg se említi az ember, h kezdőképernyő + Start gomb kombó is jól használható, de ugye nem mki rajong érte, viszont őket, amire már feljebb is utaltam többször, mi tartott vissza pl.egy Classic Shell felrakásától, h más programot is fel tud tenni??? Ráadásul ezen megoldások a W7 Start menüjét másolják, v még jobbak is nála, ami vsz átlag userhez is közelebb áll, mint esetlegesen ez az új hibrid Start menü fog a 10-esben.
Továbbá bizonyos területeken megint ott van a Windows egyeduralma, egyszerűn vannak olyan területek, ahol más OS-ek alapból labdába sem rúghatnak a nem megfelelő, hiányos hardveres és szoftveres támogatás miatt. Ergo, maga a Windows, még, ha nem is tökéletes, nem hinném, h annyira veszélyeztetve lenne ilyen szempontból, mivel a kompatibilitással hatalmas ütőkártya van a kezükben. Aztán ugye a közkedvelt W7 teljes körű funkcionális supportja is megszűnik jövő év elején, utána már csak biztonsági frissítéseket kap ---> pár éven belül elavult lesz bizonyos téren, mert nem fogja támogatni az új technológiákat. Ez szintén újabb Windows-oknak fog kedvezni és MS minden újítást meg nyilván nem fog belepakolni a 7-esbe.

A felhasználói igények meghallgatása meg megint egy érdekes eset...legtöbbször átlag userek nem tudják objektíven előre megfogalmazni az igényeiket, jellemzően utólag háborognak ezen, azon. Viszont, ha teljes mértékben csak rájuk lenne bízva, milyen legyen az új rendszer, akkor az vsz nem fejlődne sokat...most egy hasznos és égető újdonság, mint pl. a virtual desktop támogatás, nyilván megint nem a nagy átlag fejéből pattant ki, v fogalmazódott meg igényként. A gyártónak ennek okán néha muszáj az új OS-nél bizonyos fejlesztéseket előre meglépni, vállalva azt a kockázatot, h annak fogadtatása talán vegyes lesz.
De most a Win10 Technival Preview verzióban ugye mkinek adott a lehetőség, h elmondja az óhaját, sóhaját a gyártónak. Viszont ezzel hányan élnek??? Ki tölti le, feedbackeli aktívan az új Windowst? Jellemzően a fejlesztők és az IT-szakik, PC-guruk. Persze átlag felhasználó is azért kipróbálja, de ő már lehet nem az MS oldaláról szedi le, regisztrálva az Insider programba, hanem torrentről... Miután felrakta, regisztráció, MS fiók nélkül nem is tud feedbackelni, használja szimplán helyi fiókókkal. De, ha live, regisztrált fiókkal használja is, mikor feldobja a rendszer, h véleményezzen ezt-azt benne, akkor inkább fogja kiikszeli, elutasítja, h minek zargatják ilyenekkel....meg persze, aki nem tud angolul, az meg főleg. Mikor ott pont megkérdi a program, miután bejelölte az adott válasz opciót, h ""Melyiket szeretné inkább használni a jövőben? Mit kellene változtatni rajta?Hogyan lehetne még jobbá tenni? " stb.
Szal a nagy átlag vsz ezzel megint nem fog annyira foglalkozni, pont akiknek készül ugye, de majd, ha a végleges rendszerben vmi nem pont olyanra lesz megcsinálva, ahogy ő azt éppen elgondolta, akkor persze az ilyenek fognak megint elsőként háborogni ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#424) DoxaM válasza King Unique (#417) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Figy, ennél jobban nem tudom elmondani, teljesen mást írtam és elkezdesz telejesen másról beszélni ;) Kipróbáltam, nem tetszett és nem is kell ez az új win (vagyis a 8-as, a 10-est majd még meglátom, az nem tűnik rossznak,de nem szorulok rá még).
De szerintem ezen már fölösleges lovagolni és igazán le is tojom magasról végülis. Csak ha lehet ne ítélkezzél már emberekről csak azért, mert esetleg nem az a véleményük, mint a tiéd. Ezt egy kulturált, civilizált ember meg tudja érteni.....és én itt most lezárom ezt a részét a vitának. Szerintem fölösleges, amit művelsz minden w8-w10 topikban, ha valamitől, akkor ettől nem lesz több eladása a szeretett metródnak, csak utálatot fog kiváltani még több emberben, ahogy pár fanatik sugárba köpköd csípőből, aki rosszat mer írni kedves OSére, vagy leírja a véleményét ;) Minden jót.

[ Szerkesztve ]

(#425) King Unique válasza DoxaM (#424) üzenetére


King Unique
titán

Amiket leírtam, azok tények. Az, h neked nem tetszik, a te dolgod, el lehet fogadni, nem használod, kész. Csak itt arra próbáltam utalni, h korántsem csak a puszta kinézet alapján levont nemtetszés volt itt a lényeg, hanem, h rá lettek fogja xy dolgok, h ezt-azt nem lehet magában a rendszerben megcsinálni, nem lehet benne Start menüt használni, ami egyszerűen nem igaz. Itteni topikokban is sokan ilyenekkel próbáltak érvelni, na ennek leművelése, az, ami kicsit csípi az ember szemét...meg, h hupikék stb. a modern felület, ok lehet, h extra színkavalkád van, de az olyan minek lovagol folyamatosan ezen, mikor abszolút nem is használja és egyszerű programmal full le tudja tiltani? Na ezek azok a dolgok.... Nálam se a Metró a fő használati felület, ahogy szerintem senkinél se, de alkalomadtán azért jól tud jönni pár funkciója.
Ha vki en bloc nem akarja használni a rendszert, ne használja, mit érdekel engem, de pusztán nagy általánosságokkal, %-okkal, pontatlan, elnagyolt dolgokra hivatkozva meg ne okoskodjon, ha nincs tisztában bizonyos konkrétumokkal. ;)

(#426) szabonagyur válasza orbano (#401) üzenetére


szabonagyur
félisten

[moderálva] ott is ha gorgetsz sima egerrel akkor gorget vizszintesen. Latszik nem is hasznaltad...

[ Módosította: Barthezz2 ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#427) orbano válasza szabonagyur (#426) üzenetére


orbano
félisten

latszik, hogy nem olvasod a topikot. write only? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#428) szabonagyur válasza orbano (#427) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha használtad volna ilyen triviális dolog, hogy tudsz görgetni sima egérrel is, feltűnt volna mindenképpen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#429) orbano válasza szabonagyur (#428) üzenetére


orbano
félisten

továbbra sem olvasol, csak írsz és flamelsz...

A vér nem válik VAZZE!™

(#430) King Unique válasza orbano (#429) üzenetére


King Unique
titán

Pusztán válaszolt arra a bizonyos hsz-edre, ahogy más is, mi ezzel a baj, pláne, h nem neki kéne pironkodnia, nem ő állított egy totál fals dolgot...? :B
Görgős egér meg nem luxuscikk manapság, h ne lehetne mkinél, illetve aki életében használt W8-at, annak már a legelején feltűnt, h kezdőképernyő, áruház és többi app scrollozható vízszintesen is...van scroll bar is, biztos, ami biztos alapon, ha nem tudna görgetni ilyen egér híján, v épp touch padot használ notebookon.
Ez is olyan, mint mikor valamelyik okos ráfogta egy másik topikban, h zárolási képernyőről csak úgy lehet továbblépni bejelentkezési képernyőre, ha egérrel megfogja az alját és felhúzza...úgy is lehet, de ha egérrel kattint, v egy billentyűt lenyom, akkor is felmegy magától, ez nagy különbség. Egy Fedora 20 GNOME felületen lehet így van, de W8/ 8.1-nél soha nem volt így.
És az a baj, h ilyen hiányos, v téves infókat terjesztenek, valós tényként beállítva egyesek az átlag Jóskáknak, amikből megszületnek az újabb fals mítoszok...no comment...

[ Szerkesztve ]

(#431) #56573440 válasza King Unique (#430) üzenetére


#56573440
törölt tag

mondjuk laptopon tapipaddal scrollozni a metro-t az is egy élmény... amit az ellenségeimnek... lenovo egészen korrekt multis paddal is sírógörcs kerülgetett közben. laptopot meg jellemzően ott használok, ahol nincs hely egérhez...

mondjuk közepesen humortalan hogy desktop környezetben is várnom kell az animáció végéig amire be tudom írni a jelszavamat. gyorsan gépelek és vakon, úgyhogy elég sokszor nem jelentkezett be elsőre. értem hogy apróság pl, de ha már említetted a zárolási képernyőt... tableten persze reális, meg telefonon, meg akármi, és nem kérem vissza az ms-től az elrabolt kb 1 percet az életemből, de desktop környezetben pl egy ilyen dolognak sincs értelme... és szerencsésen ebben is benne hagyták, mondjuk mint mondtam annyira nem zavaró, és 99% hogy a w7-emet ez fogja váltani, de akkor is nálam ez ilyen :/ kategória

[ Szerkesztve ]

(#432) orbano válasza King Unique (#430) üzenetére


orbano
félisten

Egy nála sokkal értelmesebb emberrel (emberekkel) már megbeszéltük a dolgot kultúrált keretek között. Ssak végig kéne olvasni a topikot az agyatlan okoskodás meg kioktatás helyett.

A vér nem válik VAZZE!™

(#433) King Unique válasza #56573440 (#431) üzenetére


King Unique
titán

Én fentihez hozzáfűzve a Win10 TP verzióban is így van, mármint nem csak felhúzni lehet.
Touch pad mindenhogyan jóformán sírógörcs én alapból rühellem, Excelbe szinte használhatatlan, ahogy más programokhoz is alapból macerás, max netezéshez jó, ahol csak lehet egerezek.
Az "animáció" dolgot nem igazán értem, mert ennyi erővel W7-nél is van ilyesféle, amíg megjelenik bejelentkezési képernyő, 8 és 10-nél utána az az 1 kattintás (tized másodperc) mire továbblép rá, azért nem olyan súlyos.

(#432) orbano: végigolvastam, de attól még reagálhat rá utólag más is, ha úgy tetszik neki. Okoskodásról meg annyit, h nem ő állított erővel egy ilyen dolgot...
De ami a legszomorúbb, h átlag userek fejét meg ilyenek tucatjaival tömik tele, van aki már azon is nagyon meglepődik, h lehet bele Start menüt tenni, van asztalra boot, v épp sima asztali Skype, fájlkezelő, böngésző is.

[ Szerkesztve ]

(#434) szabonagyur válasza #56573440 (#431) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel másabb egy Metro-n görgetni laptoppal, mint ugyanezzel a laptoppal a Win7 start menüben? Ha nem tudsz, vagy nem olyan görgetni akkor azon kellene elgondolkozni, hogy a touchpad lehet nem megfelelő. És attól, hogy kiemeled, hogy Lenovo touchpad semmit nem mondtál, ott is bőven van annyi rossz touchpad mint bárhol máshol.

A zárolási képernyőhöz meg annyit, hogy nálam a Ctrl+Ald+Del kombót kellett megnyomni Win7 alatt is meg most most is, céges környezetben ritka az egyből gépelni kezdek dolog (főleg ha tartományba léptetett a User).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#435) #56573440 válasza szabonagyur (#434) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Mivel másabb egy Metro-n görgetni laptoppal, mint ugyanezzel a laptoppal a Win7 start menüben?"

nagyon kevés laptopot láttam min a scroll sáv kényelmes használható helyen lett volna, vagy a kétujjas görgetés 100%-ban tökéletesen csinálta volna a dolgát. lehet én fogtam rosszul persze, de attól még tény hogy kényelmetlen. nem is vitattam hogy a touchpadok jelentős része hulladék, de ezáltal a laptopok jelentős részén meg maxsz&pás használni egy ilyen felületet. így remélem érthető... a win 7-ben az egeret mozgatom, és nem a scroll gesztussal vagy sávval szenvedek. mondjuk én általában pont nem, mert hamarabb gépelek és akkor nincs sok difi, de a tény akkor is tény hogy a legtöbbet eladott, olcsóbb szegmensből kikerülő laposok bizony jelentős része továbbra sem használhatóak ilyenre hajhullás nélkül.

"A zárolási képernyőhöz meg annyit, hogy nálam a Ctrl+Ald+Del kombót kellett megnyomni Win7 alatt is meg most most is, céges környezetben ritka az egyből gépelni kezdek dolog (főleg ha tartományba léptetett a User)."

itt az intuitív dolgokra céloztam... számomra teljesen egyéretlmű lenne, hogy amikor már kezdőképernyőn vagyok, akkor be van töltve a login screen is, és egészen természetes továbbra is a mozdulat hogy akkor már gépelnék, pedig win 8 előtt is töltöttem egy kevés időt, a 10-et meg napi szinten használom kezdetek óta. tudom hogy csak engem zavar, ezek apróságok, csak idegesítő amikor azt érezné az ember hogy már lehet valamit csinálni, aztán mégse.

(#436) szabonagyur válasza #56573440 (#435) üzenetére


szabonagyur
félisten

A touch dologra nem tudok mit mondani, nekem a gépeimmel lehet görgetni nyugodtan, de tény én is írok egyből szóval nem foglalkoztat az sem ha nem lenne se start menü se metro semmi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#437) orbano válasza King Unique (#433) üzenetére


orbano
félisten

minden van jah, sőt linuxot is rakhatnék rá. de tudod a windoes egy olyan dolog, amiért pénzt kérnek, és ezért elvárásai is vannak az embernek. ha veszel egy szar kocsit, nem hiszem, hogy megnyugtat, hogy vehetsz bele turbót, vagy jobb gátlókat utólag :D
reagálhat utólag is, és állíthat marhaságokaat egyébként, de akkor egyszerűen h*lyének van nézve. az pedig, hogy sz*r a win8, nem ezen az egy dolgon múlik, kár ebbe kapaszkodva pörögni a dolgon, el kéne engednni ;)
egyébként ettől a vízszintes scrollozástól hülyét kapok. olyan, mint ha a következő kocsim jobbkormányos lenne. biztos meg lehet szokni, DE NEM AKAROM :D :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#438) szabonagyur válasza orbano (#437) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha nem akarod megszokni minek vagy itt a Windows témában? Eldöntötted, hogy nem jó mert nem akarod és kész. De most írtad le magadat és ismerted be a dolgokat, egyszerű, maradi ember vagy aki csak irányt lát, újat megszokni nem tud. Van ennek a vízszintes irányú mozgás utálatnak valamilyen konkrét orvosi megnevezése csak nem jut eszembe, gondolom autó vezetésnél is gondjaid vannak ha körül kell tekinteni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#439) orbano válasza szabonagyur (#438) üzenetére


orbano
félisten

elárulnád miről beszélsz? esetleg elárulnád milyen haszna van a vízszintes görgetésnek, ami miatt érdemes megszokni? vagy csak azért szokjam meg, mert a m$ úgy gondolja? egyelőre én fizetek nekik így úgy érzem jogom van cimmogni, az ilyen fórumok pedig arra valók, hogy az ember hangot adjon a véleményének. ha ezt Te nem bírod személyeskedés és cimmogás nélkül elviselni, akkor szvsz számodra nem való egy ilyen fórum.

A vér nem válik VAZZE!™

(#440) szabonagyur válasza orbano (#439) üzenetére


szabonagyur
félisten

És mi bajod lesz a vízszintes görgetéstől? Semmi, semmilyen értelmes indokod nincs erre sem, mint a többi gondolatodra. Azért nem sírsz, hogy a start menü ikon már színes esetleg és nem tudod megszokni? vagy a feladatkezelő kibővített és részletesebb és nem tudod megszokni?

De ahogy írtad, nem akarod megszokni és kész, nincs ezen semmi szégyellnivaló, de ne add elő, hogy nem használható.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#441) Jim Tonic válasza szabonagyur (#440) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Megkérdezhetem, milyen területen dolgozol?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#442) orbano válasza szabonagyur (#440) üzenetére


orbano
félisten

hol mondtam ilyet, hogy nem használható? a szop*álarc is használható, de köszönöm, nem kérem, pláne, ha még fizetni is kell érte.
azt írtam, hogy nem jó, sőt, egyenesen sz*r, pláne, mert pénzbe kerülő termékről van szó. az emberek beárazták már ezeket a csoda újításokat és világosan látszik, hogy nem túl sokra. ezen kár vergődnöd, fogadd el. remélem nem sok m$ részvényed árfolyama múlik a win8 sikerén ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#443) King Unique válasza orbano (#437) üzenetére


King Unique
titán

Csak éppen az a helyzet, h maga a kocsi nem szar, ahogy az új autómodell (Win10) se lesz az... ;)
Sokaknál gyorsabb a rendszer, jobb az erőforrás kezelése, illetve a teljesítménye játékoknál és nem ragadtak le a metró mizériánál. Ezt szerintem nem kell vitatni, ahogy pusztán utóbbi miatt se olcsón leszarozni az egészet, igaz persze ez a nagy átlag szintje, azt tudjuk...
Függőleges vs. vizszintes görgetés, nem mindegy??? Az lenne a baj, ha nem lehetne vízszintesen scrollozni, hanem csak egérrel húzogatni, ami kényelmetlen lenne. Viszont a vízszintes görgetés nem az, mondhatni kényelmes. Viszont azt nem értem, h az olyanok, akik eleve nem is használják nagyon a felületet, mit problémázik rajta, nem mindegy neki hogyan? Mindent meg tud csinálni asztalon is, illetve ottani vezérlőpultban is,a metrós gépház meg éppenséggel megint vízszintesen scrollozható.
Ennyi erővel ráfoghatná az ember a Win7-re, h milyen xar XP után a Start menüje, h programokat egy lefele scrollozható listából kell kibogarászni, nem pedig egy átláthatóbb, oldalra kiterülő listából. Csak épp annyira triviális dologról van szó, h tesz rá a többség és megszokta simán...
Aki persze nem akarja megszokni, ne szokja, ne használja azt a felületet (jóformán nem is kell), v azt a rendszert se, ha annyira zavarja, de ne is ilyen triviális álproblémákra akarjon mindent ráfogni.

(#441) Jim Tonic: nem az MS-nél, ha arra vagy kíváncsi, ahogy én, v mások se itt a PH-ról, akiknek nem esik nehezére vmi újat megszokni, v kettőt kattintani. :DDD

(#442) orbano: szerinted, és mért? Mert szerinted, csak, ennyi. Egyébként ezt a szart ahogy nevezted, ugyanúgy belerakták a Win10-be is és ott is vízszintesen scrollozható lesz. Ha nem tetszik, használsz 7-est. ;)

[ Szerkesztve ]

(#444) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Én csak annyit tennék hozzá ehhez az értelmes görgető vitához, amit az egyik kollégám szokott mondogatni. Kívánságműsor a Duna Tv-n minden hétköznap 12:25-kor. :DD

Romanes eunt domus

(#445) Jim Tonic válasza King Unique (#443) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egyrészt nem neked írtam. Másrészt a Microsoft nem terület, hanem cég.
De, ha már beleszóltál, Te milyen területen dolgozol?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#446) szabonagyur válasza orbano (#442) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ne aggódj a pénzem miatt ;) ja és megjegyzem neked nincs olyan ms részvény aminek értéke csak a Win8-on múlna ;)
@(#441) Jim Tonic: mint mindenki itt ms bérenc vagyok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#447) King Unique válasza Jim Tonic (#445) üzenetére


King Unique
titán

Nem terület, de az volt a lényeg, v az lett volna a következő kérdés, nem... ?
Műszaki (nem IT), mérnökként.

(#448) Jim Tonic válasza King Unique (#447) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Na, én viszont az IT-n dolgozom. Nyugodtan mondhatom neked, hogy ekkora sz@rt még nem hozott össze az MS. Az ember azt hitte, a Vista után nem tudnak már ilyet, de mégis tudtak. Persze Ballmer azt is meg akarta magyarázni, legalább most nem adtak naki esélyt. Az új vezetés szerencsére eltekint ettől, és inkább a szembenézés politikáját választották.
Az, hogy Te mérnökként szeretsz kísérletezni, teljesen normális, sőt, elvárható dolog. Ezzel együtt a nálunk levő mérnökök mind kidobálták, mert nem volt kedvük és idejük ezzel pöcsölni.
Fejlesztésre nem ideális, de ez nem elsősorban a felületének köszönhető, hanem annak, hogy megint sok dolog újra lett értelmezve. A villamosmérnökök emiatt rühellik, semmi nem működik rajta. Én szoftverfejlesztő mérnökként sem kedvelem (Orbano is ezen a területen van, ha jól tudom), de egész idáig nem érdekel, amíg nem azzal kell pöcsölni a remote desktop managerben, hogy eltaláljam a bal alsó sarkot. Mert hát azon nem minden billentyű kombináció megy át, az egeret meg hiába rántanám a sarokba, ott ugyebár már az én asztalom van.
És akkor térjünk vissza a legfőbb problémára. Az, hogy egy kicsi iroda, néhány mérnökkel át tud állni, az nem kérdéses. De hogyan állítsak át egy 20e fős vállalatot úgy, hogy ne toljak súlyos milliókat az oktatásba, ne szedjék szét a helpdesket, és ne kelljen megint azzal szórakozni, mi megy és mi nem az alacsony szintű programozásoknál.
Te mérnökként rohadtul nem az átlagfelhasználó vagy. Neked izgalmas azzal szórakozni, hogy kiismerd a rendszert. Viszont Te sem tudod megmondani, mi értelme. Ahogy a MS sem tudja megmondani, hogy mi volt a célja egy érintés vezérlésre optimalizált felülettel az irodákban.

#446: Gratulálok. Neked is az MS= terület.[facepalm]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#449) FіkuszKukіsz válasza Jim Tonic (#448) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Minek kéne átállni? A win7 2020-ig támogatott. A normálisabb cégeknél ez még fel sem merül.

Romanes eunt domus

(#450) Jim Tonic válasza FіkuszKukіsz (#449) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

You must be joking, right?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.