Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kispx válasza Lewzke (#147) üzenetére


kispx
addikt

(#152) DualCoreWin válasza Lewzke (#147) üzenetére


DualCoreWin
csendes tag

Ebben teljesen igazad van, és akkor a következő verzióra a felhasználók már felkészülten fogadták volna a csak csempe felületet, könnyebb lett volna az átmenet.

Dehát a Microsoft is úgy van, mint a "szolgáltatók" manapság. Nem a valós igényeket szolgálják ki, hanem megpróbálnak mesterségesen igényeket kelteni (olyanokat, amikre tulajdonképpen senkinek semmi szüksége), és rátukmálni az emberekre, hogy minél több pénzt szedhessenek be értük. A Win 8 ennek kiváló példája volt és talán az első eset volt, hogy látványosan elbukta a rátukmálást a rátukmáló :))

Nincs olyan probléma, amelyen egy CSODA ne segítene.

(#153) Agrippa22


Agrippa22
tag

Én ezt nem értem. :(

Ha már annyira be vannak b*zulva a csempéikbe, miért nem csináltak egyszerűen a csempés menüből asztalt?

Vagy netán kihajíthatták volna az egészet, és csinálhattak volna egy szép, letisztult, egyszerű és modern dizájnt, amit minden platformon ugyanúgy használhattak volna. (Mondom ezt úgy, hogy nekem semmi bajom se a Start menü hiányával, se a csempékkel)

És még mindig: Miért 10? Miért nem Windows One, ha már ennyire egységesítés megy? :W

Ez az egész, ahogy most kinéz, csak egy teljesen szétbonyolított, "aztsetudommitakarok" rendszer lett.

(#154) rii válasza cattus (#148) üzenetére


rii
nagyúr

" .... A 10 nem a verziószáma, hanem a termék elnevezése. ... "

marketing
és újabb etikátlan fogás, ugyanis a számoknál mindenki a verziószámra asszociál

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#155) 7time válasza Agrippa22 (#153) üzenetére


7time
senior tag

És a WindowsOne után mi következett volna?

(#156) emvy válasza rii (#154) üzenetére


emvy
nagyúr

Tehat azert, mert a Linux 2.6.x szeriaban a harmadik verzioszamot novelgettek, most meg atalltak az ujfajta 3.x-es jelolesre (mikozben a fejlesztes sebessege nyilvan nem nott), akkor etikatlanok? (Segitek: nem.)

> há'pesze ... a májkroszoft az atyaúristen ...
B+, a sajat termekuk.

Vigyazz, nehez lesz a 'topic legnagyobb marhasaga'-dijat elnyerni, bar teny, hogy jol tolod.

> hol van az a tengernyi újítás, amivel két verziószámot át lehetne ugrani?

Ott a Google, rajtad kivul sokaknak sikerult korbenezni. Egyebkent is pre-alfa, az ujitasok nagyresze nincs benne. Egy ev mulva erkezik.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#157) kovy79 válasza Assdak (#108) üzenetére


kovy79
őstag

Szerintem így felesleges belefolynod a vitába, mivel újabb magas labdát adsz.
Ahogy bzoley is írta, nagyon jó és átlátható 300+ csempe egy 60"-os kijelzőn (24"-on meg kb 60+)...
Ennyi erővel akár ikonok is lehetnének, nem? Ja, hogy a csempe szó szebben hangzik és lehet értetlenkedni, hogy "ami nekem tetszik, az másnak mér' nem?"...

(#117) 7time, ha meg csak 2db csempe van a 60"-os kijelzőn, az is igazán ízléses...
Egyébként a #70-ben linkelt képedről valahogy az Amigám jutott eszembe... :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#158) MoP_FX 57 válasza Oliverda (#150) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Melyik programozó próbálná a fantázianeve alapján azonosítani a Windows verziót, ha rendelkezésre áll a teljesen egyértelmű verziószám is Windows 1.0 óta?

Persze, ha alapból csak viccnek volt szánva, akkor nem szóltam.

(#159) emvy válasza MoP_FX 57 (#158) üzenetére


emvy
nagyúr

Nezz korbe a Githubon -- konkretan a Java JDK forraskodjaban is talalsz ilyeneket.

Erted, a JDK.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#160) Agrippa22 válasza 7time (#155) üzenetére


Agrippa22
tag

Nem tudom, XBox One után mi fog következni? :)

Tök fölösleges 2 évente új verziót kiadni, mert mire elkezdene terjedni (legaálisan is), addigra kihozzák az újat. Inkább koncentrálnának egyre, és azt foltozgatnák, fejlesztenék, hoznák szinkronba minden verzióját (ahogy az Apple csinálja az iOS - MacOS esetében is)

[ Szerkesztve ]

(#161) 7time válasza Agrippa22 (#160) üzenetére


7time
senior tag

Tudja a hóhér. :DDD

(#162) Воланд válasza saelin (#53) üzenetére


Воланд
titán

"Akkor csak jól gondoltam, hogy itt olyan változás lesz, amiből nem profitálnak a régi winpho-k."

meselj, mit tudsz? mert ha nem jon arm-re (a meglevo telefonokra) a w10, akkor nem tudom, hogy a previewet kinek fogjak jovore kiadni....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#163) Lewzke válasza kispx (#151) üzenetére


Lewzke
őstag

na igen, utólag :C

(#164) Assdak válasza kovy79 (#157) üzenetére


Assdak
őstag

Ikonok? Neked a startmenübe 300+ ikon van kirakva? Csak én érzem úgy, hogy keverve van a szezon a fazonnal? Ti ilyen véglet emberek lehettek, vagy 300 vagy kettő. =D
Mondjuk nekem sem 27, sem pedig 55"-on nincs problémám vele, nem is értem mit kellene látni.
A start screen még mindig nem a desktop felületet kívánja kiváltani.
Jelenleg is egy pipába kerül, és ha nem kattintasz direkt rá, soha nem találkozol a start screen-el. Ha esetleg olyan perverziód van, hogy fastrukturás start menübe szeretsz buzerálni, akkor mondjuk megszívtad. De e miatt viszonylag kevesen sírnak.

[ Szerkesztve ]

(#165) MoP_FX 57 válasza emvy (#159) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

De a verziószám egy tök jó kulcs. Erre találták ki, aztán lehet bárminek hívni. De ha én azt mondom, hogy 6.1.7600, akkor az a Win 7 (valószínűleg SP1 nélkül), és nem Windows 95. Erre inkább egy sztringet parszolgatnak?

[ Szerkesztve ]

(#166) rii válasza emvy (#156) üzenetére


rii
nagyúr

én kétlem, hogy egy olyan stabil és jó oprendszerek után mint pld a 7, vagy a 8, annyi mindent kellene változtatni, hogy a 10-es verziószámot adják neki.

gondolom a 8-al kapcsolatban is csak azt b.szták el, hogy kivették a startmenüt.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#167) ΞΔGLΞ válasza 7time (#155) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Lehetne, pl ez is, biztosan sokan vennék! :))

Windows XP Tile Edition

(#168) wortz


wortz
tag

Uraim, kipróbáltam. Egyelőre jókora csalódás, remélem, hogy komolyan át lesz ez még variálva.

Mindenekelőtt leszögezném, hogy virtuális gépen próbáltam ki, így nyilván van pár negatívum, ami ennek köszönhető. Mondom a tapasztalataimat.

1. Sajnos a dizájnt még mindig ez az undormány "flat" irányvonal uralja. Aero csak nyomokban lelhető fel. Szóval továbbra is iszonyatosan baromi rusnya.
2. Meglehetősen lassú volt, amit a virtuális gépnek, és a 2 giga adott RAM-nak tudok be, no meg annak, hogy ez még csak Tec.Preview.
3. Iszonyat instabil, legalábbis a modern APP-ok nagy része szétfagyott, felteszem nincsenek még felkészítve az ablakban való futásra, viszont az vicces volt, mikor az IE szétfagyott, mikor megpróbáltam letölteni egy FF-ot. Ezt is nyilván betudom a Prev-i nek. És egyébként becsületére legyen mondva, hogy az egész rendszer egyszer sem dobta el az agyát, csak az adott app/progi fagyott ki.

Aztán vannak az apróságok, amik engem nagyon bántanak.
Pl:
4. Zene alkalmazás még mindig nem kezel mappákat. Tud az minden totál fölösleges hülyeséget, gyűjteményt, előadót, albumot lejátszani, csak épp azt nem tudja, hogy benavigálok egy mappába, és ami ott van, na azokat lejátssza. Gáz. Remélem később ez javítják, mert ez így kb. használhatatlan számomra.

5.A kikapcsoló panelt a Start Menü tetejére rakták, apróság, de kellemetlen, és az okát sem értem. Nem hiszem, hogy valami extra funkció miatt kellett odarakni, viszont az gáz, hogy ha ki akarom kapcsolni a gépet, a lehetőőőőőőő legtöbbet kell így egerészni. Tipikus MS hülyeség, fárasszuk a usert, lopjuk az idejét.

Aztán itt vannak a komolyabb dolgok:
6: Néhány óras teszt alatt végleg beigazolódott a gyanúm, hogy A VILÁGON SEMMI értelme a Start menübe betett LiveTile-oknak. Szerencsére ki lehet őket szedni onnan, viszont még így sem lesz "teljes értékű" a start menünk. Ez komoly hiba.
Tudtommal viszont az asztalra nem lehet leszúrni a csempéket, pedig ott lenne értelmük.

De igazából nem ez a legnagyobb bajom. A legnagyobb gond szerintem az, hogy választani kell, hogy az ember Start Menüt, vagy Start Screent akar-e használni. Ez az igazán komoly GOND. Én ugyanis tablet használó vagyok, és tableten, Start Screent akarok használni, de sokszor van, hogy egeret és billentyűzetet párosítok a tablethez, olyankor viszont látni sem akarom a Start Screent, és Start menük akarok. Jó lenne, ha ezt a jövőben magától érzékelné a gép, és nem nekem kéne közöttük állandóan a beállításokba bemászni, és átállítgatni (arról nem is beszélve, hogy a váltásnál ki is jelentkezik a gép, BORZALMAS).

Összességében azt tudom mondani, hogy eddig jókora csalódás az új Windows, és igen, TUDOM, hogy ez csak egy korai előzetes, de ha a dolgook nem változnak komolyabban, akkor ezt is utálni fogom.
Jelen pillanatban ugyanis egy mérhetetlenül rusnya, kaotikus zagyvaság az egész. Olyan mint egy rossz transzvesztita, nem tudja, hogy fiú-e vagy lány. Esetében, hogy akkor most tablet akar lenni szerencsétlen vagy asztali gép. Mindezt megtoldják a flat "dizájnnak" csúfolt okádékkal, és bekevernek az asztalnak a végletekig igénytelen Modern appokkal. Borzalmas az egész, úgy ahogy van.

Tényleg nagyon remélem, hogy szebb és használhatóbb/átgondoltabb lesz a végleges verzió, mert ez kb. NULLA. Jókora csalódás, így utólag azt kívánom, bár ki se próbáltam volna.

Most egy ideig le is akadok a témáról, megvárom, míg alakul a dolog egy kicsit (remélhetőleg jó irányba), míg letisztázódnak az irányvonalak.

Gondolom sokan most azt fogjátok mondani, hogy "fú egy MS hater" és tény, hogy GYŰLÖLÖM a Win8-at. Ezért is reméltem, hogy a Win10 valami sokkal szebb és jobb, produktívabb, igényesebb alkotás lesz, mély sajnálatomra ennek egyelőre nyoma sincs.
Pár hete azt mondtam, hogy oké, 3 éve szidom az MS-t (előtte meg 3 évig istenítettem a Win7-et, és istenítem most is, az előtt meg 3 évig a Vistát szidtam), és ha a Win10 frankó lesz, én leszek (újra) Redmond élszurkolója, de az eddig látottak alapján sajnos úgy fest nem leszek én annyira jóban a W10-el, mint amennyire szeretnék.
Persze a remény hal meg utoljára, és tényleg remélem, hogy a végtermék minden fronton jobb és szebb lesz, mint a mostani Preview.
Jelenleg azonban igencsak csalódott vagyok, s mivel nem akarok harcba szállni a "Fő Hater" címért, kicsit pihentetem magam, most pár hónapig nem kommentálnám komolyabban a W10-et, hátha alakul még a jó irányba.

HOPE!!!

[ Szerkesztve ]

(#169) emvy válasza wortz (#168) üzenetére


emvy
nagyúr

> Jó lenne, ha ezt a jövőben magától érzékelné a gép

Fogja erzekelni, benne van a demovideoban.

while (!sleep) sheep++;

(#170) hegti


hegti
aktív tag

Windows 10, az utolsó Windows

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#171) wortz válasza emvy (#169) üzenetére


wortz
tag

A continuumra gondolsz??? Azzal nekem meg az a bajom, hogy a videón úgy nézett ki a dolog (legalábbis nekem ez jött le), hogy ilyenkor egész egyszerűen az asztal elé fog vetíteni egy startscreent, ami megint nem a legjobb megoldás. De remélem kitalálnak valamit.

(#172) Воланд válasza wortz (#168) üzenetére


Воланд
titán

Windows 10 “continuum” design exploration

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#173) wortz válasza Воланд (#172) üzenetére


wortz
tag

Igen, de ezt mondom, hogy ilyenkor sem megy át minden fullscreenbe, csak az asztalra rávetít egy startscreent. Mi ezzel a baj?? Felteszem használtatok már MS tabletet. Én napi szinten, és sokat olvasok rajta. Sokszor este, sötétben. Na most ilyenkor full sceen, és éjszakai téma a reader appon. Na most ilyenkor egy ott maradt tálca (mint ahogy a videón is látszik, a tálca végig ott van) olyan erős fényt ad kit, hogy kitolja a szemed.
Tapasztalatból mondom, előfordult már, hogy Word doksit olvastam így, és az új Word-ben van Reader mode, és még éjszakai témája is van (igaz ott is 0 a testreszabhatóság, fekete háttér fehér betű, de ezt hagyuk). És persze ki lehet tenni idézőjelben fullscreenbe ilyenkor a szöveget (tehát a fejléc, az opciók eltűnnek) de a tálca marad. És baromira fényes, zavarja nagyon az ember szemét.
Szóval elsőre ez nem tűnik tuti megoldásnak.

Azt láttam a TP-ban, hogy az alkalmazásokat ki lehet tenni a bal felső menüvel ténylegesen fullscreenbe, de ha ezt minden egyes alkalommal el kell játszani, az megint csak fárasztó. Ehh... látjuk majd.

[ Szerkesztve ]

(#174) Garada válasza hegti (#170) üzenetére


Garada
őstag

Én is sokat gondolkodtam már ezen,egyszer eljutnak oda hogy frissítésekkel érkeznek az újdonságok és egy esetleges új verzióra bizony várni kell.

(#175) Ejelhar


Ejelhar
senior tag

Sziasztok,

új OS vásárlására nincs pénzem, ezért marad a Windows 7 Professional.

Tudnátok ajánlani olyan ingyenes vagy freeware progit, ami a Windows 8 feelingjét adja?
Arra vágyom, hogy eltűnjön a Start Menü, helyette csempés Start Screen kéne, meg az Aero is nagyon randa, ezt lecserélném egy modern és ízléses felületre.
Valamint kikapcsolni is úgy szeretném a gépet, hogy az egérrel cifrázom a jobb alsó sarokban, a mostani módszer olyan prosztó.

Nagyon köszönöm -előre is- a javaslatokat.

(#176) wortz


wortz
tag

Igazából még annyit - és azzal tényleg abbahagyom a károgást - hogy régen is azt mondtam, és most is azt mondom, hogy a MUI-t és a klasszikus asztali felületet sosem lett volna szabad vegyíteni, egyszerűen a Metrót az asztali felülettől elkülönülten, függetelnül, de átjárhatóan kellett volna a Win8-ba integrálni, kvázi, mint egy virtuális "extra" környezetet, ahova az ember bemegy ha akar és/vagy ha tabletet használ, aztán ha akar "kilép" onnan vissza az asztalra, mintha csak egy programot zárna be. Szerintem jobb megoldás lett volna, és akkor talán a Win8 sem lett volna annyira "idegen" sokaknak, és nem lett volna ekkora kolosszális bukta. Privát vélemény, nem flame-nek szánom.

(#177) wortz válasza Ejelhar (#175) üzenetére


wortz
tag

Anno a Win8-at a forgalmazásának első 3 hetében valami 4000 (igen, négy és nem negyven) forintnyi dollárért meg lehetett venni, a bátraknak. Lehet a W10 esetén is lesz ilyesféle opció, szóval ki szerencsével még akár olcsón is hozzájuthatsz egy legális példányhoz.
(Szerk: más kérdés, hogy nem értem, hogy miért akarna valaki önszántából Win8-at használni, de nem vagyunk egyformák. Azt se vágtam soha, hogy miért jó szöges ágyon aludni).

[ Szerkesztve ]

(#178) 7time válasza Ejelhar (#175) üzenetére


7time
senior tag

1 jó megoldás van erre, bemész a virágboltba letöltesz egy Win 8.1 PRO-t és használod.

[ Szerkesztve ]

(#179) kovy79 válasza Assdak (#164) üzenetére


kovy79
őstag

Kb arról volt szó. hogy a csempéket át lehet méretezni. Kolléga kiszámolta, és megjegyezte, hogy igen csak ízléstelen 300+ csempe. Másik kolléga megjegyezte, hogy lehet 2, 4, 10 is. Erre én írtam, hogy szerintem az is -khöm- csúnya.
Nevezhetsz szélsőségesnek, de az említett példában (60") 10cm-s csempéből is kapsz vagy 80darabot. Az már jobban hangzik? Az már nem szélsőséges?

(#177) wortz, nem érzed az iróniát? ;)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#180) 7time válasza kovy79 (#179) üzenetére


7time
senior tag

nem érzed az iróniát?

Érezzük érezzük de nem túl megható, a Win 8 stabilabb és az egérmozgások kattintások is sokkal precízebbek gyorsabbak, nem lassul be idővel szóval jobb mint a Win7, ez nekem sokkal fontosabb mint a startmenü vagy az aero.

(#181) Assdak válasza kovy79 (#179) üzenetére


Assdak
őstag

Nekem 31 csempe van kirakva ( megszámoltam ). 55" nál a középméretű 5cm. ~4 méterről nézem a TV-t. Még mindig nem értem mit kellene problémásnak látnom. Azonos felbontás mellett az arányok maradnak. Gondolom én normál ember, a 60"-+os kijelzőt nem fél méterről bámulja. Bár itt már minden előfordulhat.
Ettől függetlenül, ha ikonokat akar az ember nézni a TV-n ( ? ), arra még mindig ott a desktop felület. Már ha 300+ ikon -khöm- ízlésesebb. =D

[ Szerkesztve ]

(#182) Ejelhar válasza kovy79 (#179) üzenetére


Ejelhar
senior tag

(#177) wortz, nem érzed az iróniát? ;)

Vak vagy, én biztos vagyok benne - mert a Windows 95 GUI megjelenése után ezt történt-, a linuxos window managerek/desktop rendszerek pánikszerű gyorsasággal fogják másolni a Microsoft Windows 8-ban megjelent forradalmian új és zseniális megoldásait.

A KDE vagy Gnome rekordidő alatt fog átállni, annál is inkább, mert a Windows Server 2012-őt használó rendszergazdák agyon dicsérik az új felületet.

(#183) ceia


ceia
őstag

A 8/8.1-nél jobb a felület, egyből ilyenre kellett volna (csak metro nélkül). Ha ezen a képen látható start menüt tetszés szerint át lehetne szerkeszteni, kivenni, betenni elemeket, az már valami volna. Nekem erről csak négy ikon kéne ide, a többi kacat. Viszont ha lehetne almenüket is csinálni, és ahogy a File Explorer és a Control Panel mellet látható, kis nyilakkal lehetne azokba tovább menni, az lenne az igazi. Ez a kereső nekem túlságosan a képembe van nyomva, ugyanis nagyon ritkán keresek. A Win10-ben meg a neten is keresgélne... na ne. :( -Ha csak nem konfigurálható az is hol keressen hol ne, de ezt nem feltételezem a M$-tól, pont az benne nekik a poén, hogy szaladjon a netre és bingezzen. A helyére inkább futtatás lenne jó. Remélem, át lehet valahogy nevezni az Ez a gép-et másra, mert azt nehezen bírnám elviselni.
Kigyűjtöttem, eddig hány hsz-ben nem értették, hogy miért kell egyeseknek a start menü :N

Addig se használtam a start menüt amíg volt, mert minek?

Azt viszont nem vágom mire fel kell a nyavajás start menüt előhozni, meg a csempéket is hibának az elődökben.

En nem igazan ertettem az elejetol fogva ezt a start menu felhajtast.

Hiszti miatt. Én, amióta használom a csempéket, rühellem a start menüt.

Ezt power user eddig sem használta,

A másik, hogy nem véletlen lett annak a felületnek start menu helyett, start screen a neve.

De hány olyan hsz van, amiben egy "start menü fan" nem érti, hogy egyeseknek miért jobb a start képernyő..? Egy sem. Pedig mi sem mind értjük, de nem tüntettünk amiatt, hogy nekik miért tetszik. Mi azt nehezményeztük, hogy kivették a start menüt ahelyett, hogy választható lenne, legyen-e vagy sem. Sokkal régebben volt már start menü mint amióta el lett véve a 8-ban, mégis az ellenzői a leghangosabbak. Pedig a 10-ben is lehet start képernyő, ha meg desktopra tévednétek, biztos lesz olyan 3rd party alkalmazás is, ami a Classic Shell ellentéteként éppen hogy eltünteti a startmenüt à la Win8 :D

[link] Szerezzen be egy új érintőképernyős számítógépet, és továbbra is a megszokott módon dolgozhat egérrel, billentyűzettel és a Windows asztalával. LOL

(#136) DualCoreWin Ne aggódj, ha legközelebb benézel, már 11 lesz :P

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#184) Assdak válasza ceia (#183) üzenetére


Assdak
őstag

"A helyére inkább futtatás lenne jó."
20 éve ez a futtatás is, de lényeg, hogy képben vagy.

"Remélem, át lehet valahogy nevezni az Ez a gép-et másra, mert azt nehezen bírnám elviselni."
Állítólag egyeseknek felajánlja, hogy "Ez a gép" helyett "Az én kis sárga házikóm" felirat legyen. Drukkolj, hogy bekerülj a körbe.

"Ha csak nem konfigurálható az is hol keressen hol ne, de ezt nem feltételezem a M$-tól, pont az benne nekik a poén, hogy szaladjon a netre és bingezzen."
Már Win8 esetén is konfigurálható. AzamocsokM$$

De végre most már tudom, milyen típusú embereknek hiányzik a start menu ;]

[ Szerkesztve ]

(#185) Воланд válasza ceia (#183) üzenetére


Воланд
titán

"Remélem, át lehet valahogy nevezni az Ez a gép-et másra, mert azt nehezen bírnám elviselni."

nem, vegulis jobb klikkre nem jon elo a rename lehetoseg...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#186) wortz válasza Ejelhar (#182) üzenetére


wortz
tag

Ahh, disculpe, senor... :)

(#187) kovy79 válasza Assdak (#181) üzenetére


kovy79
őstag

Most már tv-ről, meg távolságokról beszélünk? Oké, igazad van, hagyjuk...

(#180) 7time, az irónia az irónia, nem kell, hogy meghasson! ;)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#188) bzoley válasza Assdak (#181) üzenetére


bzoley
veterán

A 55" ajánlott nézési távolsága ~2.2m(FHD esetén, 4k-nál kevesebb).

(#189) Fontos?


Fontos?
tag

jajj ő es kipróóóbálljta :DDD

http://www.youtube.com/watch?v=FMaIxHVenpE

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#190) Ejelhar válasza ceia (#183) üzenetére


Ejelhar
senior tag

biztos lesz olyan 3rd party alkalmazás is, ami a Classic Shell ellentéteként éppen hogy eltünteti a startmenüt à la Win8

Én némileg hiányolom a modern és kreatív hozzáállást az itt hozzászólóktól.

Nem csupán az érintőképernyősökre kéne gondolni, hanem a gamerekre is. Optimizálni kéne a windows-t gamepadra és joystick-ra is.

Valamint a HTPC építők igényeit is figyelembe kéne venni, ergo távirányítóra is kéne tervezni az új windows-t.

Természetesen ezeket az újításokat feltétlenül át kéne vezetni a server verziókba is, tehát ha a rendszergazdák távoli asztallal rávágódnak a szerverekre, akkor vagy gamepaddal vagy joystikkal vagy távirányítóval operálnak. Erre legyen tervezve, mert a hagyományos módszer elavult.

A klasszikus desktopot használó userek maradiak, ők a múlt.

(#191) BiP válasza rii (#145) üzenetére


BiP
nagyúr

A verziószám 6.3-ról 6.4-re lépett.
Amiről Te beszélsz, az meg a termék neve. A Te olvasatodban az XP az milyen verziószámot jelent? vagy a 95, 98, 98SE, Millenium, Vista fantázianevek?
De közben ahogy olvastam a fórumot, látom, ez már ki lett tárgyalva.

(#137) ViiiiktorOC; Mikiller (#132) : Nagyon sokat javult a skálázás.
Win7:150% vs Win10 200%.:
Win7:150% vs Win10 150%.:

(#192) Ejelhar válasza wortz (#186) üzenetére


Ejelhar
senior tag

:-)

Hát... -szvsz- a server verziók kegyetlenül jók, nagyon ott vannak. Ahonnan nagyon hiányzott eddig pl. mondjuk a load balance vagy failover, ottan most van. És stabil.

De én olyat még nem láttam, hogy bárki az új felülettel bohóckodott volna. Parancssorból nyomatja mindenki.

(#193) milan26


milan26
senior tag

Nem értem, hogy fog működni ez a multi rendszer...Veszek egy új telefont windows 10-el, vagy jó esetben a Lumia 930-am frissül rá. (amit nemigen hiszek) Innentől kezdve legálisan használhatom az asztali gépemen meg a notebookomon is, vagy meg kell vennem még kétszer? Mi fog szinkronizálódni a gépek közt és mi nem? Gondolom, hogy csak a rendszer beállítások és a saját appok, külső szoftverek (mint pl Firefox) nem fognak. De akkor mi értelme van az egésznek? WP 8-as telefonok tudnak vajon majd kommunikálni vele, sőt teszem azt a nem olyan régi wp 7-ek? Nekem kezd egyre áttekinthetetlenebb lenni az egész. Az ötlet jó, hogy az asztali winre támaszkodva törjön előre a mobil platformon, de én már nehezen tudom ezt követni. Ez az alkalmazásosdi sem világos, hogy miért jó. Mi lesz a külső nagy szoftver írókkal? Mindenki írjon appot, gondolom az adobe pl. nem repesne az örömtől. Mi van mondjuk vírusirtó fronton? Asztalira kell, de windows phonera nem. A telefonra írt célszoftverekről nem is beszélve, amiknek semmi értelme asztali gépen. Így a desktop gyengül majd a telefon mellé, nem fordítva lesz. Meg eleve nem is lehetséges mindent appra írni, ami megy winen. Kesze-kusza az egész így nekem.

(#194) Assdak válasza kovy79 (#187) üzenetére


Assdak
őstag

Én kérek elnézést! Viszonylag kevés olyan emberrel futok össze napi szinten akik 60"-os monitorok és egyéb nem TV, kijelzők előtt dolgoznak. =D Igazi mókamiki vagy.

Azt viszont még mindig nem magyaráztátok meg, hogy a képátló méretének, mégis mi köze van ahhoz, hogy hány csempe fér ki, illetve, hogy hány csempét rak ki az ember.
Illetve, gondolom, nálatok a hagyományos ikonok mérete, képátlótól függetlenül változatlan.

Esetleg még azt megválaszolhatnád, hogy aki jelenleg Win7 alatt 60"-on néz valamit, azt mi tartja vissza attól, hogy ugyan azt nézze Win8/8.1 alatt? Valaki ráver a kezére?

(#195) Assdak válasza bzoley (#188) üzenetére


Assdak
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy akkor fekve nehezen férek be a TV elé. De majd felrajzolom a szobába, hova kellene ülni, köszi, hogy szóltál!

(#196) ceia válasza Assdak (#184) üzenetére


ceia
őstag

Azt nem tudtam, Win7 még nem volt fent és erről pont nem olvastam még.. :B De ha véletlenül nem jól írom be, akkor mivel kereső is, nekiáll keresni mindenhol, és ha sehol sem találná, megy a netre. Na ezért lenne jobb, ha külön futtatás lenne. Az nem megy a netre. :N
Ha neked minden oké ezzel a sajátgép névvel, gratula, de nekem bántja a szemem. Ha van hozzá rename, akkor oké. De amilyen erőltetős startégiát tolnak, nem gondoltan volna, hogy meghagyták ezt a lehetőséget, hiszen új arculatot építenek ki. Kikapcsolható a Bing a keresőből? Tudod mit, akkor nem szóltam, de csak akkor. A végén még jó lesz ez a 10, de úgy is kell, az előző (8) bukta volt, most jó kell jöjjön. Bárcsak úgy lenne. Hidd el, én is szeretnék egy új, jobb OS-t, a 7 skinezve azért mégsem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#197) Ejelhar válasza milan26 (#193) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Valszeg az API (Application Programming Interface = alkalmazásprogramozási felület) közelítése az egyik nagy cél.
Magyarán ha valaki ír pl. egy kicsomagoló progit mondjuk PC-re, az nagyon kis ráfordítással fusson más platformon is (tablet/telefon). Illetve fordítva.

Ezzel az elterjedési körét is nagyon megdobnák (sok kicsi sokra megy, egy halom beépített rendszer linux alapú, azért, mert már rendelkezik a fenti tulajdonsággal, ergo pénz lehet csinálni ebből), vagyis a Microsoft betörhetne eddig -számára- szűz területekre.

(#198) Raysen623


Raysen623
addikt

Jó látni hogy a W8.1 jó irányba fejlődik tovább... ha lesz belőle hasonló akció, akkor megveszem :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#199) Assdak válasza ceia (#196) üzenetére


Assdak
őstag

Be lehet állítani, hogy a kereső/run merre nézelődjön. Fileok/beállítások/net/mindenhol. Rename már ezer éve van. Nem teljesen tudom mire gondolsz, mikor azt írod, hogy az Ms milyen erőltetős stratégiát tol.

(#200) milan26 válasza Ejelhar (#197) üzenetére


milan26
senior tag

Arra gondolsz, hogy előbb-utóbb rákényszeríti a nagy gyártókat, hogy írják át a szoftvereiket windows alkalmazásokba, ezek után pedig elérhetők lesznek mobil eszközökön is. Egy buta példa (hisz ez pont nem ér semmit csak egérrel), de nem jut más eszembe:

Photoshop használata megkerülhetetlen. Az adobe rá lesz kényszerítve, hogy írja át a szoftverét az áruházba. Innentől kezdve az android képébe lehet vágni, hogy nálunk van igazi photoshop is, pont ugyanaz a tableten, mint a desktopon. Nektek ilyen nincs, szóval már mi vagyunk a legsokrétűbbek. Mivel a desktoptok nagy része win, így a gyártók muszáj lesznek lépni, ha életben akarnak maradni. Magyarul ez a szokásos microsoft féle termékkapcsolás és monopolhelyzettel való (vissza)élés akar lenni. Nem rossz ötlet ez az öngerjesztő folyamat, de elég sok idő, és nehéz lesz mindent összehangolni.

Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.