Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jim Tonic válasza sTERNI (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az a Windows Insider programra vonatkozik. Nem hiszem, hogy a vállalati környezetben ezzel az EULA-val labdába rúghatna.

Most értem a végére:
Update: We must stress that the feedback being collected in the Windows Technical Preview will only occur within the Technical Preview period. Once Windows 10 launches to the public as RTM, the data Microsoft collects will be removed from the operating system. This isn't a permanent feature within Windows 10, and therefore should not be a concern to your average Joe.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#52) berVi válasza torma1981 (#3) üzenetére


berVi
senior tag

Pedig vegtelenul egyszeru a valasz: negativ kampany. A Windows 8-at a bloggerek nyirtak ki.

(#53) saelin


saelin
veterán

"... a mobiltelefonok terén is áttér majd az x86-os architektúrára."

Akkor csak jól gondoltam, hogy itt olyan változás lesz, amiből nem profitálnak a régi winpho-k. Csak az nem vette észre azt, hogy a telefonos rendszerük még nincs kész, aki nem akarta. Az ms a két platformot a lehető legközelebb akarta hozni egymáshoz, csak nagyon elbaxták, mert nem az sült ki belőle amit elgondoltak sokan. Lehet az ms tervei a 10-el fognak célba érni, már ha tényleg képesek úgy megírni az os-t, hogy az több eszközön (pc, notebook, tablet, telefon) is képes legyen jól működni, az alkalmazások pedig elfutnak mindegyiken. Lehet az xp óta ez lesz az eslő windows, amit előbb fog betölteni a gépem, mint az ubuntut.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#54) X@b3e


X@b3e
addikt

"Mindez azt sugallja, hogy a vállalat teljesen, azaz a mobiltelefonok terén is áttér majd az x86-os architektúrára"

Illetve x64-re, nemde :B :F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#55) emvy válasza X@b3e (#54) üzenetére


emvy
nagyúr

nem

while (!sleep) sheep++;

(#56) r3dsnake válasza X@b3e (#54) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A 64bit is igazából x86. Wiki x86-64

(#57) bzoley válasza berVi (#52) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, az MS nyírta ki a "majd mi megmondjuk mi a jó neked" hozzáállással, és a halott ötleteivel.
A start menü külön jó pofára esés. Először megjelenik egy "független" statisztika, miszerint manapság már senki nem használ start menüt. Később megjelenik egy másik cikk amiben leírják, hogy a win8-ban nem lesz start menü. Majd egy újabb cikk a hozzáállásukról, amiben mindenkit megnyugtatnak, hogy minden erejükkel azon dolgoznak, hogy kiírtsák a rendszerből a legutolsó kódmaradványokat is, nehogy valaki visszakapcsolja a start menüt.
Ezek után nem meglepő a végeredmény, főleg ha a többi nyalánkságot is hozzávesszük.

[ Szerkesztve ]

(#58) #56573440 válasza berVi (#52) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezt azért te se gondolod komolyan ugye?

(#59) zeix


zeix
senior tag

Kíváncsi vagyok a végleges verzióra.
Remélem abból is lesz próba változat.
Kérdés, hogy van-e értelme win7-ről 10-re váltanom.
A csempék egyáltalán nem érdekelnek, azokat gyökerestől távolítanám el.

Ez már jobban tetszik mint a 8-as.

[ Szerkesztve ]

(#60) 7time válasza zeix (#59) üzenetére


7time
senior tag

Persze, biztos lesz RC.

[ Szerkesztve ]

(#61) Chibass


Chibass
tag

Sziasztok!

Nem vagyok valami otthon virtuális gépekben, ezért kérdeznék egyet. Jól sejtem, hogy ha virtuális gépre próbálom telepíteni a win 10-et, akkor nem fogom tudni kipróbálni, hogy mennek-e a driverek az új oprendszerrel (gondolok itt elsődlegesen hangkártyára, videókártyára, stb)? Valszeg marad a dual-boot?

Köszi

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#62) trassher


trassher
addikt

Továbbra sem értem miért hiányzott annyira a userek döntő többségének a start menü. Kezdőképernyőre kirakod amit gyakran használsz és kész. Átlátható, gyors, könnyű elérés.
Ez a mostani 3/4 képernyőt elfoglaló start menü aztán tényleg nagyon "jó". :U Kezdőképernyő kicsiben, kevesebb mozgástérrel, kiegészítve a régi start menüvel.
Win 3.11-en kezdtem, végig felfelé vista kivételével. A 8.1 volt az eddigi legjobb windows amit használtam/használok.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#63) kispx válasza Chibass (#61) üzenetére


kispx
addikt

Ha a hardveredet szeretnéd kipróbálni, akkor marad a dual-boot. De inkább várd meg a következő bétát vele, azért a hardvergyártóknak is kell egy kis idő, míg kijavítsák az esetlegesen előforduló kompatibilitási hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#64) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Én is kipróbáltam és amíg a driverek nem voltak telepítve, addig egész jó volt.
Azonban miután minden drivert felraktam, valami egy kis galibát okozott és a Windows asztal lagos lett, kb minden 5. másodpercben megállt a gép 0.025 másodpercre. Ez főleg az asztalon látszódott, játék alatt nem volt igazán feltünő.

Játék teljesítmény kb a Win 8.1 szintjén van jelenleg.

DX9 alkalmazások bugosak voltak nálam, Fraps egyáltalán nem indult, MSI Afterburner meg kb 30 másodperc múlva kikapcsolta a GTX videókártyát és átállt a gép az Intelre (vagy még lehet arra sem ,mert 1 FPS-re esett le a sebesség).

trassher: Én is szeretném használni a 8.1-et, tetszik is meg minden (van is belőle 2db is eredetiben), de az én gépem nem szereti...DPC latency a sárga mezőben van (Win 7 alatt bőven a zöldben van) és vannak pillanatok amikor 1 nagyon picit, szemmel alig láthatüan megakad játék alatt (DPC Latency is megugrik ekkor 1 pillanatra)+van OpenGL játék (Wolf TNO), ami rosszabbul fut, mint Win 7 alatt, mivel sok olyan helyszínen ahol 7 alatt megvan a stabil 60 FPS, 8.1 alatt nincs meg. Továbbá Watch Dogs-ban is a minimum FPS kb 10 FPS-el kevesebb, mint 7 alatt (ugyanaz a DX11 beállítás természetesen). Metro Last Light-ban is néhány NPC mozgása picit darabos alkalmanként nálam Win 8.1 alatt, míg 7 alatt nincs ilyen baj.
Én most a Win10-től várom a megváltást, hogy stabilitás és teljesítmény terén Win 7 szinten lesz.

[ Szerkesztve ]

(#65) bzoley válasza trassher (#62) üzenetére


bzoley
veterán

A témához kapcsolódó topikokban már le lett írva többször is a gyengébbeknek érthetően, olvasgass vissza, ez a topik nem arról szól, hogy ki mit nem ért. Amúgy meg nézőpont kérdése. Nem átlátható, nem gyors, nem könnyű. Egy-egy. Csak nem szubjektív dologban akarsz igazságot tenni?
Nem foglal el 3/4 képernyőt, nálam legalább is nem. Méreteiben a régi start menüre hasonlít. Pár csempével igény szerint szélesebb.

[ Szerkesztve ]

(#66) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Csupára egy windows 8.1 egy újabb bőr lehúzása.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67) pzstm válasza trassher (#62) üzenetére


pzstm
titán

hazudsz vagy fizetett bérenc vagy ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#68) Cassi


Cassi
senior tag

A felület kétségkívül javult, de ez nem lesz elég ahhoz, hogy tömegesen térjenek át a felhasználók Win 7-ről.

Szerintem hiba, hogy nem szüntetik meg a 32 bites x86 támogatását, ez biztos, hogy egy csomó fölösleges kiadást jelent a driverfejlesztők számára. Távlatilag nem jó ötlet az ARM teljes elhanyagolása sem, mert így a megerősödött ARM-os gyártók kénytelenek lesznek a konkurenciát erősíteni.

(#69) #52815360 válasza berVi (#52) üzenetére


#52815360
törölt tag

Minden 2. wint az MS nyir ki azzal, hogy egymás után dobálja az új rendszereket. Szvsz semmi szükség 3 évente új oprendszerre.

(#70) 7time válasza trassher (#62) üzenetére


7time
senior tag

Ezt én sem bírom megérteni, nem egyszerűbb így:

(#71) bzoley válasza 7time (#70) üzenetére


bzoley
veterán

Próbáld ezt elképzelni egy 60"-es kijelzőn. 25 centis csempék. Valóban teljesen rendben van. 7"-es táblán még esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#72) trassher válasza bzoley (#65) üzenetére


trassher
addikt

A cikkben lévő képeken igencsak 3/4-ed részt elfoglal de majd óra után cad-ben lemérem és kiszámolom hány százalék. :U Nem akarok igazságot tenni de akkor sem értettem és most sem hogy mi a baj a kezdőképernyővel. Jobb a start menüben keresgetni meg televágni ikonokkal a képernyőt. Nagyon letisztult látvány valóban.

pzstm: woland_y2k munkatársa vagyok, karakterenként kapom a pénzt a MS-tól. ;]

Redmi Note 7

(#73) 7time válasza bzoley (#71) üzenetére


7time
senior tag

Ctrl-maus görgetés és máris akkorák a csempék amekkorára szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#74) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ez már tudja azt, hogy az intézőben elég az egeret a mappa ablak fölé vinni, vagy a mappa tartalom ablakrész fölé hogy működjön a görgetése, vagy bele is kell klikkelni?

Anno ez furcsa módon működött az XP-ben.

(#75) Telda


Telda
addikt

A csak csempés képernyő teljesen eltünt és csak a start menüben jelenik meg. Vagy az is ugyan úgy továbbra is elérhető?

(#76) tatararpad


tatararpad
őstag

Remélem minél hamarabb mutatnak vmit azokból a bitang újdonságokból, mert ez eddig egy 8.2 nekem. Igazából az sem csak meglévő 3rd party cuccok integrálása. Hajrá!

(#77) AxBattler


AxBattler
félisten

Asztali gépre várom már ezt a kiadást. A 8-as verzióknál nem éreztem ingerenciát a 7-es leváltására, de már bujkál bennem a kisördög, szóval ez a 10-es pont jókor fog jönni.

Viszont nagggyon szkeptikus vagyok "a sok platform, egy OS" marketing-bullshit-tel szemben.
Nemigazán tudom elképzelni, hogy ugyanaz a motor fusson az asztali munkagépemen, és a 4"-os mobilomon is, és mindkettő felhőtlen élményt tudjon nyújtani. Oké, volt már Intel cpu jópár droid-os phabletben (pl. a Fonepad-sorozat), és ott teljesen jó volt a használhatóság, ne de azért ez egy asztali OS...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#78) dynamicrossh válasza Armagedown (#50) üzenetére


dynamicrossh
tag

Úgy tűnik most ugyanazt játszották be mit a Vista/7 váltásnál. Csináltak rá egy új témát és kiadták új verzióként.

[ Szerkesztve ]

(#79) _kovi_ válasza AxBattler (#77) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Gondolom telepítéskor a rendszer felismeri a hardvert és olyan kernelt vagy kódot bont ki ami mobilra vagy tabletre vagy PC-re optimalizált.

(#80) gyuribácsi88 válasza trassher (#62) üzenetére

Addig se használtam a start menüt amíg volt, mert minek? Na mindegy, meghallgatták a userek sírását, és eleget tettek nekik. Így most már mindenki megnyugodhat, van startmenü. Amúgy a főpoén az egészben az, hogy a felhasználók többsége letölti az internetről a windows-t (tehát nem fizet érte) mégis elégedetlenkedik. Megnézném hogy kis hazánkban hány átlagfelhasználónak van eredeti windows a gépén, de több mint valószínű hogy sírnivaló adatot kapnánk.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#81) Fontos? válasza Armagedown (#50) üzenetére


Fontos?
tag

Valahol olvastam erről, de nem merek semmit állítani, a win8 start screen - metro kinézet visszakapcsolási lehetőséget is leszólták XD

A "keret" dolog viszont elég furcsa... amolyan nincs, de mégis van hatása van, mert ha jól megfigyeli valaki kilóg a bezáró x, illetve a teteje az alakoknak :DDD
Én sem tudom eldönteni, hogy bug, vagy feature :B

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#82) Fontos? válasza tatararpad (#76) üzenetére


Fontos?
tag

[link]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#83) #56573440 válasza trassher (#72) üzenetére


#56573440
törölt tag

én eleve kigyomláltam mindet így nem foglal még annyit se :D

nekem az volt vele a bajom hogy összevissza, kusza, ezer színű, csiricsáré, és egérrel már egy 24"-os monitoron is nevetséges volt az egész. kevésbé találtam meg benne bármit is mint egy startmenüben. ugyanúgy tudtam volna használni mint most a startot hogy win + gépelek, ahogy tettem eddig is, de pl a laptopomon meg-meg röccent a váltás, pedig win 7 alatt pörgött a rendszer és 10 alatt sincs gondja. ezek pl nekem nagyon zavaró apróságok.

neked bejött, a lehetőség itt is bőven adott lesz rá hogy folytathasd. de van akinek ez kellett, most megkaptuk, és személy szerint én üdvözlöm.

(#84) parkr


parkr
őstag

csempék nélkül már egész vállalhatónak tűnik

(#85) AxBattler válasza _kovi_ (#79) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez azt jelenti, hogy mobilra haxxolhatok otthon akármilyen ISO-t? :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#86) kovy79 válasza berVi (#52) üzenetére


kovy79
őstag

Tehát te lényegében azt mondod, hogy én (és sok felhasználó, akinek még nem tetszik) azért nem vettük meg a Win8-at, mert a bloggerek azt mondták? Te a statisztikai hivatalban dolgozol? :U

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#87) #56573440 válasza kovy79 (#86) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem. igaza van, kollektív gondolatolvasás vizsgán mögöttem ült 4 épülettel de rólam puskázott... ;]

(#88) gebro


gebro
aktív tag

A 8.1-et kihagytam, de ez már így jó lesz.

(#89) kovy79 válasza #56573440 (#87) üzenetére


kovy79
őstag

:DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#90) alevan


alevan
őstag

Istenem, így végig olvastam kávészünetben a hozzászólásokat és a nagy része hiperszuper gigamega facepalm. :W

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#91) bzoley válasza Fontos? (#81) üzenetére


bzoley
veterán

Nem csak a teteje. Több program, amikor a képernyőre széléhez "ragad", tartja a néhány pixel távolságot, láthatatlan széle van. Remélem csak azért, mert az qblakot még nem igazították a skinhez. A régi, vastag kerettel nem tetszene. Így viszont érdekes, már-már tetszik. Csak a fejléc, és tálca szinezéssel lehetne kezdeni valamit.

(#92) Fontos? válasza alevan (#90) üzenetére


Fontos?
tag

...és ez fáj? :DDD

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#93) Assdak


Assdak
őstag

Tehát azok akik eddig nem warezolták le a 8.1-et a start menu hiánya miatt, azok most majd, hogy visszakerült le warezolják, mert így már rögtön sokkal jobb.
Istenem, de nagy az állatkerted.

(#94) Fontos? válasza bzoley (#91) üzenetére


Fontos?
tag

+1

jaja, valóban :D

Hát furcsán fest így, ráadásul ez a "képernyő széléhez..." na ez most még feltűnőbb, hogy mondtad.
-vagyis van még keret tulképpen.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#95) Dhampir válasza gebro (#88) üzenetére


Dhampir
félisten

Most már tudod, hogy milyen a 8.1. :D

(#96) BiP válasza WZP (#48) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálam a StartisBack+, (ehhez egy megfelelő Win7-es start Orb), Glass8 + hozzá UXThemepatcherrel egy megfelelő Win7 téma a deviantart-ról. És kész is. Tökéletes Win7 formája volt.
(mondjuk én csak virtuálgépben próbáltam, így volt egy apró bug -teljes képernyőn a bezárógomb eltorzult- nem tudom, hogy ez natívan futtatva előfordult-e, de úgy rémlik, hogy úgy jó volt.)

Win10-re viszont nem működik. Cserébe megy vele a Windowblinds, viszont abban nincs normális Win7 skin.

(#62) trassher: Ha tetszik a Start screen, no para, bekapcsolhatod a Win10 alatt is. Igazából az opció lehetősége az, ami a usereknek hiányzott. No meg a megszokott, bejáratott funkciók.
Én speciel legfőképp a keresésre használtam a legtöbbet meg lekapcsolásra, Control Panel elérésére. És erre pont jó, hogy nem ugrott fel egy egész ablakos valami.

(#81) Fontos?: Elég furcsa. Szerintem bug.

(#97) alevan válasza Fontos? (#92) üzenetére


alevan
őstag

Egyrészt jót röhögtem. Másrészt csaldódtam az emberiségben....megint.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#98) Steve1207 válasza alevan (#97) üzenetére


Steve1207
veterán

Az utóbbi időben úgy látom elég sokszor :D

Azt viszont nem vágom mire fel kell a nyavajás start menüt előhozni, meg a csempéket is hibának az elődökben. Mindegyiknek megvan az előnye, W7-nél azért használtuk a start menüt, mert ott volt minden, W8-nál meg jobb klikkel elérhető volt szintén minden fontos indító (úgymond egy start menü), nem kellett a csempére menni max alkalmazásoknál (nem is használtam). A felhasználók nagy része a fontos indítókat úgy is a tálcára teszi vagy az asztalra, akinek meg kell cmd vagy control panel az egy jobb klikkel egyből elindítja.

Mivel több helyen több platformot használok így jobban feltűnt nálam egy idő után, hogy egyikre sincs szükségünk igazából, én az utóbbi években a leállítás miatt hívtam meg a legtöbbször a start menüt.

Win10-ről magánvélemény szerda óta: már most még letisztultabb, gyorsabb (sztem az ablakkezelésből adódóan), stabil, mint az előd.

.

(#99) alcsa válasza torma1981 (#3) üzenetére


alcsa
senior tag

En nem igazan ertettem az elejetol fogva ezt a start menu felhajtast. Nekem (lehet en vagyok igenytelen) csak egy kis ido kellett s teljesen melloztem a hasznalatat, mar fel se tunt hogy nincs. Az elott se hasznaltam sokat, szoval nekem nem hianyzik egyaltalan.

(#100) macilaci78 válasza rudi (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Remélem, bent hagyják a klasszikus Windows stílust. Nekem még mindig a Win 95/98 küllem a nyerő. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.