Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Ejelhar válasza Assdak (#194) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Fordítva ülsz a lovon.

Ha én egy Gnome desktopot telepítek a gépre, akkor nem kényszerít ilyenre. (Mondjuk egy Debian vagy Redhat)

Ha egy KDE desktop kerül fel (mondjuk Novell Linux), akkor sem kell külön program keretében irtanom.

Ha egy CDE felületet használó enterprise unixot választok, szintén nem opció.

Valahogy a az OSX használók sem panaszkodnak a csempékre.

Igaz ez a windowsos világra is, ha maradtak a 7-nél.

A sírás-rívás csak és kizárólag a windowsos körökből érkezik, a Microsoft válasza meg az, hogy -forradalmi újítás keretében- a vadi új Windows 10-bwn majd lesz egy halom új találmány, amikből már kaptunk ízelítőt, tehát ami biztos:

- lesz start menu
- véglegesen eltüntethetjük a csempés izéket

Király.

(#202) Assdak válasza Ejelhar (#201) üzenetére


Assdak
őstag

Jelenleg sem kényszerít senki a csempék használatára kisbarátom, nem tudom, honnan veszitek ezt a zagyvaságot.
És mellesleg lehet használni main OS-nek a fent felsoroltak közül bármit, ha egy négyzet bepipálása is gondot okoz. Elvileg 2014 úgy is a linux éve, de ha nem 2015 biztosan az lesz.

(#203) Beppe91 válasza Armagedown (#50) üzenetére


Beppe91
aktív tag

Már eddig is volt és szerintem lesz is fent asztali alkalmazás a Store-ban. pl. keress rá Aida 64 Extreme Edition, asztali alkalmazás.

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#204) Ejelhar válasza milan26 (#200) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Jól gondolod, bár -szvsz- nem ilyen direkt a kapcsolat.
Nem a Microsoft fogja kényszeríteni a a gyártókat/programozókat, hanem a piac.

Ha most én hirtelen körülnézek magam körül, akkor van itt egy desktop PC, meg egy notebook. Ezeken windows van, fizettem a Microsoftnak érte (illetve a végem).

A TV software linux, a médialejátszó linux megint csak, a router szintén, a switch is, a telefonok android alapúak. Nos, ezeket kéne átállítani windowsra a nagyobb bevétel érdekében, de a Microsoft még csak az érintőképernyőig jutott el.

(#205) milan26 válasza Ejelhar (#204) üzenetére


milan26
senior tag

Linux oldalon meg a desktophoz nem tudtak felnőni. :)

(#206) Воланд válasza Beppe91 (#203) üzenetére


Воланд
titán

az nincs fent a store-ban, csak egy link a letolteshez.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#207) Ejelhar válasza Assdak (#202) üzenetére


Ejelhar
senior tag

"Kisbarátom"

Nem vetíts. A Microsoft kényszeríti csempés szarjaira a felhasználóit, de ez oly annyira nem jött be, hogy a vadi új -tervezés alatt álló- operációs rendszerében (Windows 10) hanyagolja, illetve bevezet egy forradalmian nagy újítást: Start Menünek hívják.

(#208) Ejelhar válasza Ejelhar (#207) üzenetére


Ejelhar
senior tag

ps. Bocsi, nem bántásból, de mégis: Te tisztára olyan vagy itt, mint akinek a nyakán maradt egy halom Windows 8 liszensz

(#209) Assdak válasza Ejelhar (#207) üzenetére


Assdak
őstag

Próbálsz ferdíteni kisbarátom. A microsoft a Win10-el csupán megadja a lehetőséget a korlátoltabb egyéneknek, hogy ha már az a fixa ideáljuk, hogy start menüvel buzuljanak, hát had csinálják.
Aki akarja ezen túl is használhatja a "csempés szarjait", és minél többen próbálják ki, annál többen fogják használni.

Nem marad a nyakamon semmi, mivel rendelésre dolgozunk.

[ Szerkesztve ]

(#210) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Windows 9.8 Super Edition (hamár homár legyen kövér)
Fel raktam mert kíváncsiság majd meg ölt, de még nincs kész és ezt leginkább a cmd-ben lehet érezni van egy két progi ami ki fagy benne pl: mpxplay de van olyan is ami él és virul pl: necromancer DOS navigátor és a hiew32 bár az egeres funkcionalitás teljes hiánya érezhető a cmd ablakban már ami a vezérlést illeti.
De épp ma halálozott el az alaplapi biosom még jó hogy dual biosos alaplap Win7 nem de a win10 elindult és egy bios frissítést ejtettem a gépen azóta minden ok ha másra nem is de erre pont kapóra jött :DDD
Én mondjuk eddig mindig másként használtam mint azt a mic-soft elképzelte de nekem így jön be: :DD

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#211) Ejelhar válasza milan26 (#205) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát nem tom, talán ízlés kérdése.

Ami nekem használhatóságban/testreszabásban/kinézetben legjobban bejött az a KDE 3.

A W7meg sem közelíti.

(#212) #56573440 válasza Assdak (#209) üzenetére


#56573440
törölt tag

oszkár bácsi meg nem gyütt ;]

(#213) Ejelhar válasza Assdak (#209) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nagyon kemény vagy. Tetszik.

Ezért felajánlom a menekülő útvonalat, amit -amúgy- belépő hozzászólásomban is kérdeztem:

Windows 7-ra szeretnék egy olyan progit, ami csempéket varázsol a Start menü helyet rá. Hol találom?

(#214) Ejelhar válasza Ejelhar (#213) üzenetére


Ejelhar
senior tag

ps. Ha nem tudsz felelni a fenti kérdésre, akkor nagy baj van, mert meg kell várnom míg a Microsoft kihozza a Windows 10 végleges verzióját.

(#215) KIRA\/NOVA válasza Ejelhar (#213) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

A microsoft update-ban upgrade 8-ra és kész is van. :DDD

De tessék lássék XP és vistára is van metró heheheheeeee!

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#216) _Atesz válasza Fontos? (#189) üzenetére


_Atesz
addikt

demaó verzijaó :DDD :C

(#217) Ejelhar válasza KIRA\/NOVA (#215) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Jaj!
Sok ez egy érző szívű embernek...

Ha még egyszer be mered linkelni, felnyomlak emberiség elleni bűncselekményért.:-)

(#218) KIRA\/NOVA válasza Ejelhar (#217) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Király! na várj te kérted itt van, mi a baj jobbat nem tudok :DD

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#219) Ejelhar válasza KIRA\/NOVA (#218) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Jóvanmán.

Persze, én kértem, mert eszembe se jutott, hogy létezik ekkora perverzió.
Te pedig prezentáltad azt, amitől zokogva menekül minden jósszándékú ember.

(#220) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos nem próbáltátok ki a windows 10et mert még nincs kiadva. Maximum az elődjét.
Másrészt, nagyon ronda az a rikító zöld szín a képeken.

(#221) Lenry válasza bobalazs (#220) üzenetére


Lenry
félisten

akarod mondani előzetesét. és de, az is Win10-nek számít már.

ne köss bele olyanba, amibe nem tudsz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#222) KIRA\/NOVA válasza bobalazs (#220) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Csak a premier előtti windows9.8-at ami már majdnem 10. De ha ilyen okos vagy töltsd le az MS honlapjáról kell hozzá egy hotmail-es email vagy egy live-os és telepítés után magyarázd el nekem hogy mért fagy ki a cmd-ben az mpxplay. De közben próbáld meg kitalálni hol van a kutya elásva és a necromancer DOS navigátort mért nem tudom egérrel irányítani mind két progi ingyenes és Google-lal meg kereshető és letölthető. Ha megvan várom beszámolódat, eredményeidet & megoldásaidat! Előre is köszi

A rikító zöldről csak annyit hogy a karaktered is olyan, na akkor magyarázd meg hogy mért nem tetszik neked ez a szín!

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#223) bobalazs válasza KIRA\/NOVA (#222) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

LooL, mintha engem érdekelne a problémád. Segítek olyannak akinek tudok, nem ilyeneken töröm a fejem. Na meg rá kell ugrani mert ez új mi? Használd csak a bughalmazt kedvedre, ahogy jólesik.
A karakterem zöld, és? De nem foglalja el az egész monitort, és nem folyik ki tőle a szemem! Inkább egy szolid szürke/fekete háttér természetesebb. Vagy ha már zöld akkor max. sötétzöld.

[ Szerkesztve ]

(#224) KIRA\/NOVA válasza bobalazs (#223) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

He he pont hogy a zöld szín az ami nyugtatja a szemet nem lehetsz valami okos ha még ezt se tudod. Most tán tudod a használat és a ki próbálás között is van különbség. Nyugi nem ezt használom csak tesztelem de nem is kell egy troll segítsége, még akkor se ha véletlenül jót mond. He he.

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#225) Peter13


Peter13
senior tag

Kerdes: akkor ebben a szep uj windowsban megoldjak pl azt is, hogy ha rakattintok a szamologepre, akkor nem ugrik fel egy teljes kepernyos alkalmazas, full kitoltve a 24 inches monitort (baromi kenyelmes, koszi Microsoft), kitakarva meg a talcat is, hogy aztan ne lehessen bezarni csak alt+f4-el, vagy task managerbol kilove...csak kerdezem (lehet mas app-ra is asszocialni, a szamologep csak pelda volt).

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#226) Воланд válasza Peter13 (#225) üzenetére


Воланд
titán

benne van a cikkben a valasz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#227) Воланд válasza milan26 (#193) üzenetére


Воланд
titán

"vagy jó esetben a Lumia 930-am frissül rá. (amit nemigen hiszek)"

de, frissulni fog.

"Innentől kezdve legálisan használhatom az asztali gépemen meg a notebookomon is, vagy meg kell vennem még kétszer?"

meg kell venned.

"Mi fog szinkronizálódni a gépek közt és mi nem?"

majd kiderul. ugye most megy az ie kedvencek, elozmenyek, tile szin, doksik. aztan az onedrive segitsegevel megoldhato, hogy minden modern app szinkronizalja oda-vissza az adatokat. nehany alkalmazas mar most is tudja ezt.

[l]"Mi lesz a külső nagy szoftver írókkal? Mindenki írjon appot, gondolom az adobe pl. nem repesne az örömtől"

[link]

a legnagyobb baj, hogy kevered a legacy win32 alkalmazasokat az universal app-okkal, meg a modern kornyezettel. pc-n az utobbiak meglete nem zarja ki a win32 alkalmazasokat. a winrt api-k egyebkent sem fejlettek meg annyira, hogy levaltsak a win32-es cuccokat, szoval ez is meg evek kerdese.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#228) Kékes525


Kékes525
félisten

Jó összefoglaló, de a motorház alatti később tervezett újításokról is szívesen olvastam volna. :K

Szerintem is most jó úton halad a fejlesztés és megvan rá az esély, hogy jó Windows lesz.

Habár nem használok Windows 8-at, de szerintem azoknak ingyen, vagy nagyon olcsón lenne igazságos megkapniuk a Windows 10-et. Másrészt az alapárat is jelentősen kellene csökkentenie a a Microsoftnak, mert nagyon drága. Ezzel sokkal több legális felhasználót tudna megnyerni, amivel az árcsökkentésből kiesett hasznot pótolhatná. Így gyakorlatilag nem érné veszteség és az elterjedésének is segítene.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#229) 7time válasza Kékes525 (#228) üzenetére


7time
senior tag

Másrészt az alapárat is jelentősen kellene csökkentenie a a Microsoftnak, mert nagyon drága. Ezzel sokkal több legális felhasználót tudna megnyerni, amivel az árcsökkentésből kiesett hasznot pótolhatná. Így gyakorlatilag nem érné veszteség és az elterjedésének is segítene.

Szerintem ezeket a Microsoft sokkal jobban ki tudja számolni mint mi a számítógép elől és valószínű hogy ki is számolták.

(#230) Kékes525 válasza 7time (#229) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez elméletileg igaz, de a gyakorlatban láthatjuk, hogy nem mindig működik.
Az OP (dobozos) és az Officet együtt, már szinte kitesz egy kisebb gépet és akkor hol vannak még az egyéb programok?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#231) M.A.Z.


M.A.Z.
aktív tag

Nem sokat reszeltek az ablakok megjelenésén és tartalmán, inkább csak randa/túl egyszerű lett, mintha 3.1 lenne...

(#232) 7time válasza Kékes525 (#230) üzenetére


7time
senior tag

Az Office helyett van ingyenes szoftver is amit sokan használnak, a lényeg hogy valószínű kiszámolták a nyugati stabil vevők számát és a egyéb nem fizetőkét is és ebből kijött hogy jobban megéri ennyiért árusítani mit olcsóbban több embernek, hidd el nekik erre sokkal több adat és ember áll rendelkezésükre, a másik hogy egyes nemzetek állampolgárai akkor sem veszik meg a Windowst vagy bármilyen szoftvert ha az eredeti ár 10% kapják.

(#233) FіkuszKukіsz válasza Ejelhar (#211) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ja, azok a szőrős betűk meg gyerekes ikonok csodálatosak. :)

Romanes eunt domus

(#234) 7time válasza M.A.Z. (#231) üzenetére


7time
senior tag

XP ugyanebben az állapotban:[link], ráismersz?

(#235) Creed23


Creed23
tag

A One Product Family képen mi az a kis pici "embedded" cucc?

wavecom.wireless, Nokia l920, Lenovo t520, iphone 5

(#236) Воланд válasza Creed23 (#235) üzenetére


Воланд
titán

Internet of Things

With SDK Release, a Better Understanding of Windows IoT

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#237) Kékes525 válasza 7time (#232) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát én erről nem vagyok meggyőződve akkor, amikor látom az Office árát. Akkor ilyen drága, amikor nagyon jó alternatívája van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#238) Creed23 válasza Воланд (#236) üzenetére


Creed23
tag

Ez nagyon király! Köszi

wavecom.wireless, Nokia l920, Lenovo t520, iphone 5

(#239) #56573440 válasza Kékes525 (#237) üzenetére


#56573440
törölt tag

dobozos eladásokból otthoni használatra office és win téren se hiszem hogy kimagasló bevételek származnának. céges szinten úgyis megveszik ha 50-60 k mert oda nem tétel, ahogy az os-t is, ahogy az oem is fizet, és akkor még csak desktop környezetről beszéltünk. szerverre csak os-ért 170-200k-t fizetgetnek pl.

gondolom ül elég olyan ember az irodában akik megfelelő végzettséggel és tapasztalattal rendelkeznek hogy belőhessék a különböző termékek árait és pozícionálását a piacokra a megfelelő adatok birtokában.de biztos hogy te jobban csinálnád ezt is, ha még sokszor leírod hátha felfigyel rád a magyar képviselet egyik hr-ese és felvesz mint értékesítési igazgató :R

[ Szerkesztve ]

(#240) 7time válasza Kékes525 (#237) üzenetére


7time
senior tag

Tudod hány Windows és Office termék talál gazdára országokra, felhasználóra (ipari-oktatás-magán) leosztva mert ha nem nincs miről beszéljünk, ez pont olyan mint mikor egy gyártónak valaki meg akarja mondani a saját igényei alapján hogy mit , menyit, és milyen árban gyártson.

[ Szerkesztve ]

(#241) Kékes525 válasza #56573440 (#239) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#240) 7time:
OK! Egyáltalán nem kötözködésnek szántam. Csak megemlítettem.

Azért nem állom meg, megjegyzem, hogy az árképzésükben enyhén szólva más téren is van bírálni való. Az oltatási intézményektől miért kérnek pénzt? Holott ennél jobb és hatékonyabb reklám nem létezik! Azok a hallgatók, akik megtanulják kezelni a programjaikat, azok a munkahelyeiken és a magánéletben is ezeket fogják preferálni, használni. Ami hatalmas bevételhez juttatja őket. Ez enyhén szólva erkölcstelen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#242) 7time válasza Kékes525 (#241) üzenetére


7time
senior tag

Volt mikor ingyen adták vagy nagyon olcsón az oktatási intézményeknek és biztos még fogják is.

(#243) Воланд válasza Kékes525 (#241) üzenetére


Воланд
titán

"A Microsoft felajánlásaként minden köz- és felsőoktatási intézmény ingyenes igényelheti az úgynevezett Digitális Oktatási Alapcsomagot." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#244) Kékes525 válasza 7time (#242) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, csak a reklámozó fizet a reklámozandó termékeket előállító cégnek, hogy reklámozhassa a termékét? Nem találod ezt egy kicsit furcsának? Hány ilyenre tudsz példát mondani mondjuk a TV vagy az utcai reklámok körében? Pedig azok hatékonyságukban a közelében sem érnek az oktatás reklám erejének.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#245) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Mire jók a virtuális asztalok?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#246) rii válasza Dilikutya (#245) üzenetére


rii
nagyúr

ugye linuxban már minimum 94 óta vannak ilyenek ... én már akkor'se értettem mire jók.
windows-ban ALT-TAB-bal (vagy windows-TAB-bal) lehet váltogatni a programok közt
most oly mindegy, hogy virtusális asztalok, vagy programok közt váltogat az ermber, ha full-screen ablakról beszélünk

de ha valaki az egyik asztalon használja az excel-t, 70%-t lefedve a screen-nek, mellette a számológép, megmittudomén,
másik screen-en megintcsak berendez megának egy virtuális asztalt, pld, egy progtamfejlesztő környezetet, mellette még ilyen-olyan kis programokkal, terminal,
harmadikon meg webfejlesztő, több böngésző 1/4 screen-en, akkor van értelme

OSX-ben is van már régóra, asziszem, ott Spaces, vagy minek hívják ... jópofa, de érdemben nem láttam még senkit se használni ezeket

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#247) orbano válasza Dilikutya (#245) üzenetére


orbano
félisten

különböző munkafolyamatokhoz tartozó ablakokat el tudsz egymástól szeparálni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#248) Kékes525 válasza Dilikutya (#245) üzenetére


Kékes525
félisten

Virtuális asztalokkal több virtuális képernyőt hozhatsz létre és kedvedre szervezheted, rendezheted azokon programjaidat. Egyik asztalod például munkára szolgál, míg a másik a játékokat tartalmazza. A harmadik a zene lejátszáshoz és szerkesztéshez szükséges dolgaid vannak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#249) wortz


wortz
tag

X86-os SOC-al szerelt MS telefonok full Windows 10-el??? Simán kéne. Kb. ez az egyetlen olyan opció, amiben a WP, mint telefon OS érdekelni tud. Viszont így nagyon durván ütne. :):)
A mostani WP-s bohóckodásukra nem vagyok vevő, de ha ezt megoldanák, első vásárlójuk lennék kb.

(#250) hemaka válasza Peter13 (#225) üzenetére


hemaka
nagyúr

Win jel+R beir: calc
Problem fixed
De csinalhatsz ra parancsikont is, csak en lusta vagyok. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.