Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) King Unique válasza ceia (#500) üzenetére


King Unique
titán

Ha tisztában vagy vele, h nem lesz "visszavonás", akkor minek, hova erőlteted ezt a modern felület ellenzést?
Lehet userek egy része örülne neki, de az MS pont azt fogja eljátszani, amit Vista ---> W7 váltásnál: először ott is mki ágált az új kinézet, funkciók ellen, aztán olcsó módon jobbára kiadták még1x uazt és jé, mkinek tetszett... :DDD
Ugyanez lesz W8 ---> W10 esetében is. MS mostani felmérése alapján, a 10-es tesztverzióban elég sokan nyomogatják a modern appokat desktop környezetben, aminek ők kifejezetten örülnek és röhögnek a markukban, h kis módosítással, milyen vonzóvá tudták tenni :DDD
Az a korábbi igényed, h olyan új OS legyen, amiben sehol nem található meg modern felület a rendszerben, ezzel így végképp kilőve... ergo marad a 7-es, v a megbarátkozás az új irányvonallal... :)

Az az XP-s progi csak fricska akart lenni, azért annyit koránt sem tud, mint a rendes változat, néhány helyütt le van butítva. Ha vki nagyon ráér, el lehet vele játszadozni.

[ Szerkesztve ]

(#502) osztszoroz


osztszoroz
aktív tag

9860-as build-nél totál szétesett a kép,illetve a sorok,betűkészlet.

Ma reggel frissült a rendszer.A probléma a böngészőben is ugyanígy fenáll.

Kissé tanácstalan vagyok... :(

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#503) King Unique válasza osztszoroz (#502) üzenetére


King Unique
titán

Én is használom a 9860-ast, de ilyen hibába nem futottam bele és a topikjában sem panaszkodtak ilyenre.
Szerintem kérdezd meg ott, meg ez csak afféle bulvár, megmondó topik... :D

(#504) osztszoroz válasza King Unique (#503) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Köszi. már le isgyalultam. Megpróbálom felrakni öönállóan.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#505) mekker


mekker
őstag

Remélem letölti most a 9860-as buildet, mert marha lassan pörög a letöltője.

Nekem olyan problémám lenne, hogy most hirtelen nem akarja indításnál betölteni az automatikusan induló progikat (utorrent, speedfan, flux), egyedól a OneDriveos cuccot töltötte be - ami mellesleg bent sincs startupon se msconfigban...
A másik bajom, hogy nem találom a részletes asztalbeállítási opciókat (így néz ki,win7-ben az alsó kék felirat indította) És ugye ha felskálázom a képet, akkor fontos lenne pl. asztali ikontávolság, fejléc mérete.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#506) ceia válasza mekker (#505) üzenetére


ceia
őstag

Nem biztos hogy jól értelek, de szerintem az Advanced...-nél van amit akarsz :U

        it's more fun to compute

(#507) King Unique válasza mekker (#505) üzenetére


King Unique
titán

1. Mit vársz egy eleve erősen alfa, béta állapotú rendszertől...??? uTorrent telepítésénél, meg utána is beállítható, h induljon-e a Windows-al együtt, ha az be van és mégse, akkor passz....illetve előzőek alapján nem kell ezekre rácsodálkozni. Ha végleges RTM verzióban csinálná, az más lenne.

2. Hogyan kell előhozni ezt az ablakot, mert én Win7 alatt pont nem találom, XP-ben láttam ilyet.... :F Eleve ott is a vezérlőpult/ vagy asztal jobb klikk személyre szabás résznél vannak a megjelenés beállítások. Ha képernyőnagyítást használsz, pl. 125%, akkor mindent automatikusan igazít hozzá. Ez a Win10-nél is megvan.

[ Szerkesztve ]

(#508) mekker válasza King Unique (#507) üzenetére


mekker
őstag

Bocs kétszer linkeltem ua-t az előbb, itt van: Itt az alsó kék felirat nyitja Win7-ben. Kerestem már mindenhol, de valamiért ki lett véve szerintem.
Pl. azért kéne ez, mert ha felskálázod a Wint, gyakran lent marad az asztalon egy széles sáv, ahova nem fér ikon (függőleges ikontávolságot kell állítani),, illetve azt akarom állítani hogy a fejléc ne legyen ilyen aránytalanul nagy (bár ezt nem biztos, hogy lehet ott állítani).

Ez valami bug lehet, hogy nincs auto-startup, talán javítják/sikerül megoldanom.
Más komolyabb bugba igazából még nem futottam bele, néha szokott akadás lenni, de ez nem biztos, hogy a rendszer hibája, lehet csak közbejött valami (pl. updatelt valamit). Jobbak a tapasztalataim, mint a Win 8 Dev. Preview idején. Kevés a bug, jól fut a rendszer és alig pár hét alatt már itt vannak az első frissítések.

Közben leszedte az updatet laza pár óra alatt, csak jelenleg hibakódot ír ha telepíteni akarom.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#509) King Unique válasza mekker (#508) üzenetére


King Unique
titán

Amit, én is mondtam, újabb Windows-okban ezek már a személyre szabás résznél érhetőek el, amit először linkeltél, én olyat Win7-ben nem találtam és arra sem emlékszem, h korábban lett volna.... :N
Nálam is fel van skálázva, lehet ránézésre talán fejléc, tálca kicsit vastag, de engem pont nem zavar és nem tapasztaltam emiatt semmi kellemetlenséget. Állítani a vastagságát nem tudom lehet-e, szerintem nem, v max registry-ben...

Nekem is 0X80240016 hibakódot írt ki először, de egy restart megoldotta, utána már ment simán. :K

(#510) mekker


mekker
őstag

Win 7-ben benne van egyébként, van benne 1-2 hasznos funkció azért (ebben a hagyományos testre szabós ablakban), de szerintem már kihagyják. Registryben biztos van ezekre megoldás.

Updatetel most nem lenne gond, csak az is restartot kér és mivel restart után nem indul magától el a telepítő sem, ezért mindig csak a restartig jut el, aztán nem csinál semmit, kezdhetem elölről (csinál vmit fél percig az updater, restartot kér, restartolok, semmi és így tovább)
Halvány lila fingom nincs miért nem indulnak automatikusan a programok...Illetve feladatütemezőből elindul, amit beállítok, de egyébként meg semmi.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#511) mekker válasza mekker (#510) üzenetére


mekker
őstag

Szerk.: Most visszaváltottam Start menüre (start képernyőről) és most meg van startup.. de a frissítéssel még továbbra is szenvedek.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#512) slice14


slice14
veterán

Sziasztok

Frissítettem a 9879-es build-re és nincs billentyűzet led visszajelzésem (caps lock, num lock...). Másnál mi a szitu? USB-s billentyűzet.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#513) kovgab válasza Hiftu (#34) üzenetére


kovgab
aktív tag

majd ha lesz értelmes alternatíva ...
vagy van ?

Ká Úr

(#514) jogaman


jogaman
csendes tag

Szerintem több kisebb ráncfelvarrás után vállalható lesz a rendszer :) Nem annyira rossz a dolog, ki fogom próbálni. Örülök hogy visszatért a start menü és sok újítás is van benne ami tetszik

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#515) Olipapa


Olipapa
tag

Ez így egészen jónak tűnik. Mostmár lehet érdemes lesz váltani a Windows 7-ről. :Y

(#516) Edween válasza slice14 (#512) üzenetére


Edween
őstag

Nekem az óra és a start menü tűnik el, egér kurzor mozgatással kijelölget dolgokat és néha megdermed pillanatokra. 9841 jobban muzsikált.

(#517) #51177472


#51177472
törölt tag

Sziasztok,

felraktam a Win10 Preview-t, de kezdésnek képernyőfelbontás problémám van.
1920x1080 volt Win7 alatt a monitorom, most a legnagyobb amit betudok állítani az 1600x1200, amivel nem is lenne nagy baj, de iszonyat homályos. Mi ilyenkor a teendő?

(#518) Hyoora


Hyoora
csendes tag

Sziasztok! Tud valaki segíteni?

Fent van a hangkártya Realtek HD audio driver! felraktam a win10-hez! De nincs hang! A windows vissza jelez hogy van hang csak épp én nem hallom! se hangfalon, se a beépített laptop hangszórón! :S win 8.1-es driver-t is próbáltam de azzal se megy! :S

Ja és ajánlom laptop-on ne tiltsátok le a touchpad-ot! Mert restart után Blackscreen és halott a windows! :S

[ Szerkesztve ]

"Az élettel az a baj hogy nincsen benne háttérzene! A kérdés hogy átérzed-e??.."

(#519) Lauda


Lauda
félisten

Az megfogott ebben a cikkben, hogy:

Ahhoz nem fér kétség, hogy a Windows 8 (és 8.1) a motorháztető alatt az ezeddig megjelent legjobb Windows rendszer

Ezt mi alapjan es ki dontotte el?

Amugy azt sem ertem miert itt van ez a cikk, a google dobta ki.

[ Szerkesztve ]

(#520) laszlohu


laszlohu
addikt

Kíváncsi leszek, mikor jön ki a Skype
valós idejű fordítója magyar nyelvre,
mert megint 2 új nyelvvel bővült : Olasz, Kínai,

és tervezik a Klingon nyelvet is :D , beleértve a Magyart,
összesen 40 nyelvet.

(#521) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Kezdő vagyok ebben a témában, és azt kérdezném, hogy ha MBR-es partíciókon van win7x64 és win8.1x64, akkor ezek mellé simán lehet telepíteni windows10-et?
Magyar nyelvű van már belőle?
Köszi

(#522) Hyoora válasza huan (#521) üzenetére


Hyoora
csendes tag

Magyar nyelvű még nincs! Az majd csak a Juli 29.-es végleges verzióval jön. a partició-val kapcsolatosan, ha a win 8.1 fel ment akkor a win 10 is felmegy! Bár félek attól hogy valamelyik windows-odat a másik 2 közül update-elni fogja a 10-re!
Mi öcsi laptop-jára felraktuk, és minden simán műxik. Szóval nem is kell neki már a win7 vissza!
A directx12 megteszi a kellő hatást! :D És mindent tud amit a win 7 meg a 8.1! :D
De persze meg kell szokni a változásokat! :D
(Ja és chipset driver-t ne akarj még telepíteni! :D Felrak amúgy is mindent! Max a vga kell de ahoz meg az nvidia kiadta a win10-est, azt Ati-t nem tudom...)

"Az élettel az a baj hogy nincsen benne háttérzene! A kérdés hogy átérzed-e??.."

(#523) djyuri


djyuri
őstag

SZiasztok

Ezt olyan is felrakhatja,akinek még nincs windows-os gépe,de win 8,1-es driverekkel szerelt gépet vett frissen?

köszönöm!

üdv

(#524) janaman01


janaman01
addikt

meg is érkezett, nekem tetszik :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#525) VGNewL


VGNewL
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Acer Notebookot jogtiszta Win 8.1 van rajta. Frissíti rendesen az oprendszert, de hogy tudok áttérni a Win 10-re? Nekem nem ad az értesítési felületen ikont ahol jelentkezni/regisztrálni lehetne az újra. Ha simán letöltöm a win 10-et az MS féle kiadott programmal pendrájvra teszem, úgy telepíthetem?

Üdv: NewL

(#526) janaman01 válasza VGNewL (#525) üzenetére


janaman01
addikt

elvileg a jobb alsó sarokban meg kell jelennie egy windowsos ablakos ikonnak amire ha rákattolsz regisztrálhatsz hogy igényt tartasz rá:)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#527) djyuri válasza janaman01 (#526) üzenetére


djyuri
őstag

Lehet még nem jutott el addig a frissítésig....Addig kell a frissítéseket erőltetni a laptopra,amíg az összes fent nem lesz...és egyszer csak ez is közte lesz a telepíthető frissítések között...mármint az értesítést tartalmazó "frissítés".

Egyébként: KB3035583

[ Szerkesztve ]

(#528) VGNewL válasza djyuri (#527) üzenetére


VGNewL
csendes tag

Köszi a választ!
Időközben letöltöttem az MS féle telepítő programot, és avval minden további nélkül felment.
Első blikkre simábban működik mint a 8.1 (tábla módban is használható a notebook).
Mindenesetre még sokat lehet majd finomítani a kezelésén, meg persze ismerkednem is kell vele.

Üdv: NewL

(#529) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

(#530) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv. Hogy tudom az aero-t beállítani?

(#531) imanooboo


imanooboo
újonc

Sziasztok.Frissitettem ezt a szépséget és iszonyat lassúúúúúúúú.Aztán többszöri újraindítás és begyorsul.De néha így is fagy.Van mikor használhatatlan....percekre kifagy.
intel quad 6600
ram4 giga
wideokártya 1giga
Nem egy új gép de nem is játszani van.Dolgozni nem tudok vele.
Frissitettem videokártyát ,de mást nem találtam hibát.
Tipikus vagy egyedi eset az enyém,és természetesen mit tudok csinálni win 7 csere helyettt?

(#532) keszo


keszo
őstag

hi

van egy FS p1510 netbookom amin tabletxp volt leszedtem és felraktam egy win10home-ot
ez egy 8.9"-os kisgép, viszont a win10 nem aktiválódik mit kellene tennem?

Attila

(#533) King Unique válasza keszo (#532) üzenetére


King Unique
titán

Talán nem az ilyen "hírtopikokban", hanem a rendes és jobban pörgőbb Windows 10 topikban kéne megkérdezni.
"tabletxp volt leszedtem és felraktam egy win10home-ot"
A Win10-re a 7/8.1-ről ingyenes a frissítés, illetve, ha belépsz az insider programba és olyan MS fiókod van, akkor tudod még ingyenesen használni.
Ha csak úgy feldobtál valahonnan egy Win10-et, frissítési alap nélkül, még jó, hogy nem fogja beaktiválni és ingyenessé tenni neked...

(#534) keszo válasza King Unique (#533) üzenetére


keszo
őstag

Oké
Köszönöm

Attila

(#535) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

Nemrég telepítettem a 10-est és már a harmadik este azt csinálja, h este kilenc után, a kikapcsolt gép, magától bekapcsol :F
Mostanság nem használom a gépet esténként, így vettem észre.

Valami ötlet, beállítás?

Üdv :R

(#536) dyzo


dyzo
csendes tag

Sziasztok! Egy win7-re feltettem a win10-et (illetve engedtem felmenni rá :) ). Rendben volt minden , már több, mint egy hónapja működik. Hibákat javítgatott, illeszkedett a hardveremhez, de jól tudtam használni. Egy hete elment a netem, illetve a Routerhez tartozó mindegyik helyen van, de az én win10-es helyemen nincs.
A gépen van egy XP-s platform is egy másik winyóval. Ott megy a net.
Mi a javaslatotok, mit lehetne tenni?

(#537) djyuri


djyuri
őstag

fenergie84

dyzo

Üdv
Bár eléggé kihalt a topik,de azt elmondhatom,hogy akiknél felkerült valamilyen módon ez a trágya,azok 1-2 héten belül kb sírva hívtak,hogy csináljak valamit,mert felrobbantják a gépet..

Se a mobilokkal nem kommunikál rendesen(össze-vissza le-fel csatlakoznak) (ipad,tablet szintén)
Hol elmegy a net,hol megjön....főként a wifikkel akad össze. Laptopokra egyenest katasztrófa....

Ha nem egy vadi új gépről van szó,akkor 3rd party driverekkel kell mókolni,hogy használhatónak mondható legyen a gép. Vadi új gépeknél egész használható amúgy....laptop is!
Egyszóval nekem nagyon sok plusz ingyenes munkát okozott a microsoft ezzel a BAL húzásával...
Nincs baj,hogy erőltetni kell az új dolgokat...de ha egyszer átesett a felhasználó és visszatért valamilyen módon a 7-esre vagy a 8-asra...akkor húzzon a p*ba azzal,hogy naponta többször zaklat,hogy frissíts ingyenesen...bla-bla.

A legújabb hepp,amivel már én se tudok mit kezdeni és emiatt írok most ide segítségért,hogy többek kérdezték tőlem,hogy miként lehet annyira eltüntetni,hogy legalább a játékokból ne dobjon ki desktop-ra.
Fizetett oprendszer+eredeti battlefield game...legalább 10 panaszlevél két nyelven a microsoft felé...de semmi....kb óránként kidobja rendszertelenül a játékosokat desktopra.

Köszönöm!
üdv

(#538) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Hát nem értem sem a Win8-at sem a Win10-et, a Win7-hez képest full fapad mind a kettő. Játékteljesítményben laggosabb mint a Win7, cserébe tele van fölösleges featureökkel. Win10 lesz az utolsó Windows, még szerencse, mert innen nem nagyon van lejjebb. Win7-en összes játék pöccre elindul, win8 alatt lehetett böngészni az internetet minden 2. játéknál, hogy mit kell mókolni vele, hogy elinduljon az adott játék. Win10 szintén.Viszont hurrá van store.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#539) dyzo


dyzo
csendes tag

Két gépemen is van Win 10, nincs vele gondom már (mindkét új felrakás után elég sokat javítgatott, lefagyott). Megszüntek a lefagyások, a különböző alkalmazásokat tűri, ha kell javítja.
Az egyik gépen viszont egy új jelenségként letörőlte a Skype-t és nem tudok megnyitható Skype-t ide feltelepíteni. A feltelepítés sikerül, aztán viszont nem lehet az indító képernyőn (Skype) beírni sem a fiók nevemet, sem a jelszót, vagy a fióknevet kiírja, de nem lehet beírni a jelszót. Ez a jelenség csak ezen a gépen van, a másikon megy rendesen a Skype. Mindkét gépen a Skype 7.15.0.103 verzió van.
Tudnátok valami ötletet adni?

[ Szerkesztve ]

(#540) dyzo válasza dyzo (#539) üzenetére


dyzo
csendes tag

Ezzel a Skype problémával kapcsolatban odáig jutottam, hogy a Win 10-ből valami elveszett, ergo: javítani kellene a Win10-et, gondolom a hiányzó összetevőt berakná a javítás.
Tudna valaki valami ötletet arra, hogy ilyen javítást hogyan lehetne csinálni? Köszönöm előre is!

(#541) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

Sziasztok
olyan problémám adodott , remélem tudja valaki a választ
gyári beállitás visszaállitást csináltam és most nem reagál se a billentyüzetre sem az egérre
vajon alapértelmezetten érintéses bevitelre áll azért ?
vajon hogyan tudnám megoldani?

(#542) szelidori


szelidori
csendes tag

Sziasztok!

Windows 10 Pro van a gépemen már egy hónapja. Eddig semmi probléma nem volt, ám tegnap óta ez fogad bekapcsoláskor: "CPU Fan Error - Press F1 to resume"
Szóval ezzel már találkoztam XP alatt és a BIOS-ban letiltottam. Most is ez a megoldás?
A gép nem melegszik, nem tudom mi történt tegnap.
Szerintetek?

(#543) djyuri válasza szelidori (#542) üzenetére


djyuri
őstag

Szia
Ez nem windows probléma. A Bios-od nem látja a CPU ventilátor sebességét. Vagy arrébb dugtad takarítás után a csatiját vagy tényleg nem is forog vagy döglődik a ventid rajta...
Ha pedig eddig sem használtál ventilátort rajta,akkor menj ki a biosba és kapcsold ki a figyelését.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#544) szelidori válasza djyuri (#543) üzenetére


szelidori
csendes tag

Köszi a segítséget, letiltottam a BIOS-ban :)

(#545) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok,

A microsoft most nagyon pörög azon, hogy legyen mindenkinek Win10-ese. Nekem DVD-s Win7-em van. A kérdés az, hogyha váltok Win10-re, majd újra kell netán húzni a rendszert, akkor azt a régi Win7 DVD-ről tegyem? Vagy már jogosult leszek letölteni az új 10-est bármikor.(?)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#547) djyuri válasza Cancer (#545) üzenetére


djyuri
őstag

Üdv

Ha a felhőjébe is beregisztráltad magad és aktivátor nélkül aktiválva van a 10-esed,akkor gond nélkül. Csak telepítés után bejelentkezel és aktiválódik. Röviden ennyit mondtak nekem. (biztosan van ennél több "klikkelés",de a lényeg ez lehet. )

ui.: Épp reggel fog kiderülni,hogy mennyire is lehet régi laptopra ráhúzni a 10-est :) Szurkoljatok :D :Y

[ Szerkesztve ]

(#548) Cancer


Cancer
senior tag

Szerintetek az para, ha már több, mint 12 órája b*szakszom a Win 10 telepítésével? Kb hajnali 2-kor indítottam újra, s még a "frissítés előkészítése 99%"-nál tart. Kb 85-86%-nál lassult be... :((

Kicsit bosszantó. Az első próbálkozás is 99-nél került tecchalott állapotba...

(szerk)

A8-6600, 8GB RAM, 128 GB SSD amivel meg kellene küzdenie...

[ Szerkesztve ]

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.