Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

A címre egyenes válasz: én is :DDD

Viszont kíváncsi vagyok a frissítések ütemezésére. Hetente vagy kéthetente kedden jönnek majd, vagy amikor kész van egy, ki is tolják.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) vittorio7


vittorio7
őstag

Visszatér a Windows-élményindex is?

(#3) torma1981


torma1981
veterán

Nem igazán értem ezt a startmenü hisztériát. Több ingyenes megoldás van ami olyan szuper startmenüt lehet varázsolni mint az állat. Én is így használom.

(#4) sakal83


sakal83
addikt

Tetszetős

(#5) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Egészen jól fest. Utólag számon kérik majd a Windows8-at az elkövetőin?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) rudi


rudi
nagyúr

Kíváncsi leszek, hogy benn hagynak-e olyan kapcsolót, amivel a 8.1-es (vagy 7-es) megjelenés érhető el.
Mondjuk én a 8-at majd 8.1-et használva elszoktam a bal alsó sarokban matatástól és nem is hiányzik :)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) S-eye


S-eye
senior tag

Nem lehet, hogy csak a metrós alkalmazások futnak majd minden platformon?

(#8) kovy79 válasza torma1981 (#3) üzenetére


kovy79
őstag

Mert így nem kell plusz programot letölteni, telepíteni, beállítani. Nem értem, miért probléma neked, ha másnak is azzal van problémája, amivel neked? :U

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#9) 7time válasza torma1981 (#3) üzenetére


7time
senior tag

Nem a startmeniu volt az igazi probléma hanem a felhasználói felület radikális változása csak a startmenü lett a bűnbak, a Vista megjelenésekor ugyanez a hiszti ment az aero miatt most meg az volt a gond hogy miért nincs, ebből sehogyan sem jöhetett jól ki a Microsoft, szerintem a csempés megoldás sokkal jobb a startmenünél a motorház alatt meg jóval komolyabb mint a Win7, de ezt a cikkben is megemlítik.

(#10) ngabor2 válasza torma1981 (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nem annyira egyértelmű ez. Annak idején én egy fél napig keresgéltem, fórumoztam, próbálgattam, de egyik se volt olyan, ami nekem kellett.

Ha a gyártó eleve benn hagyja a lehetőséget, amire 2 kattintással át lehet váltani, annál nem sok egyszerűbb mód van.

Több asztal: mire már nincs igazán szükség rá, el is érhető. Külső progival xp-re volt nálam is egy darabig, de messze nem úgy működött, mint Linux alatt, úgyhogy nem sokáig használtam.

Összességében kíváncsi leszek rá. Bár azt hozzászámítva, hogy a cégnél most váltottunk xp-ről win7-re, nem hinném, hogy élesben meg fog jelenni nálunk a közeljövőben. Túl gyors ez a 2-évenkénti váltás.

(#11) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

látom a Microsoft az istennek nem bír leszakadni erről a Metro cuccról ;]
de így azért kezd már hatáseset lenni a menő rendszer :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#12) #56573440 válasza torma1981 (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez olyan mint a multi desktop hiánya nekem. tudom hogy van harmadik féltől származó progi rá, de valahogy mindegyik ha már megnyitogattam pár dolgot nem pörgött olyan flottul. most megcsinálták gyárira, és tádám. szuper.

én azért nyígtam érte mindig, mert ha os-t telepítek az jellemzően legális. 7-ről 8-ra azért nem váltottam és fizettem, mert ezzel fejeztem ki a véleményemet mint fogyasztó mindennel szemben amit a csempés ráerőltetés jelentett. meg lehet kerülni igen. de ha fogyott volna mint az atom, akkor most nem pedáloznának annyira hogy ez tényleg frankó legyen, és mehetne megint a startmenü program, meg a multi destop program, meg a jelenítsd már meg multi monitor környezetben az adott tálcán csak azt ami az adott monitoron van egyébként is, nem összehányva egyre... stb, most meg nicsak ezek by default benne lesznek.

nálam is felkúszott első nap, azóta egy hangot nem tudok róla mondani ami zavarna, pár egyébként biztos javításra kerülő hibán kívül

[ Szerkesztve ]

(#13) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Feldobtam virtualbox-ba, az égvilágon semmi változást nem vettem észre W8-hoz képest. Elég nevetséges ezért új verziószámot adni, ráadásul kettő ugrással. :D

(#14) kispx válasza vittorio7 (#2) üzenetére


kispx
addikt

Nincs értelme. Semmire sem jó.

(#15) nubreed


nubreed
veterán

Nos az nagyon szép, hogy néhány kattintással testre lehet úgy szabni a start menüt, hogy ha valaki úgy akarja, akkor eltünjenek a csempék onnan. És az is, hogy a vezérlőpultot elő lehet kotorni és ki lehet tenni. De pl a jobb oldali részre ki lehet e tenni a "Futtatás" parancsot, "Dokumentumok" -at illetve a "Számítógép" -et. Ezek nekem pl fontosak és általában innen használom őket.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16) Oliverda válasza rudi (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Kétlem, hogy lesz ilyen opció.

r3dsnake: A verziószámnak aztán baromi nagy jelentősége van egy korai próbaverziónál, de tényleg. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) vittorio7 válasza kispx (#14) üzenetére


vittorio7
őstag

Pedig igazi innováció lenne, ha visszatérne. :DDD

(#18) r3dsnake

Csak 8.5-ként nehéz lenne reklámozni. Úgy látszik a nyolcas számtól nagyon meg akarnak szabadulni. :D

[ Szerkesztve ]

(#18) r3dsnake válasza Oliverda (#16) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Félreérthetően fogalmaztam. A Win8 helyett Win10 elnevezés, ami vicces. Simán elfért volna ez 8.5-nek.

(#19) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

ha egy franchise üzlet beindul... :)

(#20) orbano válasza r3dsnake (#18) üzenetére


orbano
félisten

+1, egy kis gui átalakítás, ami bármely más oprendszer esetében legfeljebb egy apró kis patch, itt meg úgy beszélnek róla, hogy annyira más irányba indultak el, hogy egyszerre két verziót kellett ugrani. csak mert odébbkerült a kikapcsológomb, és visszajött a régi startmenü. ezek tényleg ennyire idióták?

A vér nem válik VAZZE!™

(#21) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

" A néhány napja megjelent verzióból még jó néhány tervezett újdonság hiányzik, így például nem kapta meg az új WDDM felületet vagy éppen az új DirectX API-t"

Értem, hogy a M$ beilyedt a felhasználók Metro-fóbiájától, de azért remélem még elég korai buildekben elkezdik csepegtetni a valódi fejlesztéseket. Ez eddig nem más, mint egy új skin 8.1-re, max marketingértéke van az r=1 user irányába.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) sTERNI


sTERNI
senior tag

Angolul tudóknak.. [link]

Mindent rögzít (billentyű leütés, fájlok, látogatott oldalak, stb.) a Win10, ráadásul úgy, hogy benne van az EULA-ban, hogy szabad nekik..

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#23) huszar90


huszar90
aktív tag

ez komoly hogy a 8-as volt az eddigi legösszeszedettebb a motorháztető alatt? :Y nekem az eddig legrosszabb windows élményem a 8 és nem csak a felülete miatt.

(#24) 7time válasza r3dsnake (#18) üzenetére


7time
senior tag

Mit számít ez, különben is minden gyártó szíve joga úgy elnevezni egy terméket ahogyan akarja, a lényeg hogy az RC jól működjön és felőlem hívhatják Kis Pistának is.

(#25) Saccco


Saccco
nagyúr

Alakul ez, eddig nem fordult meg a fejemben a váltás gondolata, eddig... :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26) kispx válasza r3dsnake (#18) üzenetére


kispx
addikt

Nem kapott meg minden újítást még. Ettől azért több újítás lesz benne.

(#27) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

Hát erre már talán lecserélem a szeretett és jól bevált Win 7 Ultimate-em :R

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#28) #56573440 válasza orbano (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

azért már a mostani verzióban is több van ennél, és azt mondták hogy ez még bővülni fog jelentősen.

az meg hogy hogy hívják nem érdekes, persze gondolom üzleti okai is vannak, mert 8.x-el ingyen kéne adják, így meg nem alapvetően, aztán ez is kiderül majd mennyiért fog fájni. ezért viszont hamarabb adnék ki pénzt mint a 8-ért az is fix

(#29) r3dsnake válasza orbano (#20) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Csak ugyanazzal a névvel nem lehetne eladni egy patch-t, gondolom ezért az új számozás. :) Amúgy szerintem kifejezetten ciki lesz a microsoft részéről, ha nem kapja meg minden W8 user update formájában, ha már az Apple is ingyen adja az OSX-et egy éve.

[ Szerkesztve ]

(#30) gtasystem


gtasystem
őstag

jó lesz ez.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#31) orbano válasza r3dsnake (#29) üzenetére


orbano
félisten

igen, ez a legsiralmasabb, hogy ezért pénzt kéne kiadni, főleg, ha nemrég vettél win8-at...

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) Oliverda válasza r3dsnake (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, ha csak annyit hozna majd mint ami a legelső bemutató verzióban látható, akkor igen, de mint tudjuk ennél többről van/lesz szó.

orbano:

"hogy ezért pénzt kéne kiadni, főleg, ha nemrég vettél win8-at..."

Mesélj mit tudsz a licencelési feltételekről! :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) vittorio7 válasza r3dsnake (#29) üzenetére


vittorio7
őstag

Ha van eszük, akkor a W8 felhasználók megkapják ingyen. Aztán lehet majd reklámozni, hogy ilyen jól még nem startolt OP rendszer. Ezután majd úgyis sokan váltanak jó pénzért Win7-ről is.

[ Szerkesztve ]

(#34) Hiftu


Hiftu
senior tag

Mikor fog a Windows szakítani a registry rendszerrel?
Én onnan számolnám az (igazi) újdonságokat.
A GUI a legkevésbé érdekel, amig hagy dolgozni.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#35) Fontos? válasza Oliverda (#16) üzenetére


Fontos?
tag

De biza van benne ilyen opció :D

vissza lehet a win8 kinézetet is kapcsolni :)

...ezt javíthatod is :D

LINK

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#36) orbano válasza Oliverda (#32) üzenetére


orbano
félisten

fenntartom magamnak a jogot, hogy rosszat feltételezzek a M$ licencelési feltételeiről, vagy bármijéről, pláne, ha a Metro designról egy picit másmilyen Metro designra való átállást akkora előrelépésnek, és irányváltásnak tartanak, hogy egyből két verziót kell ugrani. Egyszerűen nem térek magamhoz ezen megnyilvánulásuktól, igazi térdcsapkodva röhögős ostobaság, amit ezek GUI fejlesztés terén előadnak :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) Oliverda válasza Fontos? (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem a Win 8 kinézetét kapcsolja vissza, csupán a modern felülettel indít. A kettő nem ugyanaz.:D

orbano: Odáig rendben, csak tényként ne közölj még el nem döntött, vagy legalábbis nem publikus dolgokat.:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Vajon tudja majd azt, hogy a többi Desktopot különböző monitorra kilövi egy időben és átjárhatóságot biztosít közte? Van erről valami infó? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#39) JasL válasza Oliverda (#16) üzenetére


JasL
senior tag

Én meg biztosan tudom, hogy van :)

Nem csak a modern felületet kapcsolja vissza, hanem a Start menüt lecseréli Start képernyőre.

[ Szerkesztve ]

(#40) ddaydome


ddaydome
senior tag

Szerintem jó lesz ez. Ezeken a fórumokon mindig csak a fikázás megy. Tetszik, hogy minden eszközön windows lehet. Szerintem szereni fogom!

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#41) Oliverda válasza JasL (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó, akkor a 37. hozzászólás első mondata neked is szól! ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) JasL válasza Oliverda (#41) üzenetére


JasL
senior tag

"Nem csak a modern felületet kapcsolja vissza, hanem a Start menüt lecseréli Start képernyőre."

(#43) r3dsnake válasza Oliverda (#37) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Visszakapcsolható a W8 metró W10 alatt. Más megjelentésbeli különbséget nem vettem észre W8 és W10 között.

[ Szerkesztve ]

(#44) 7time válasza JasL (#42) üzenetére


7time
senior tag

És mi a gond ezzel, akinek nem tetszik nem kapcsolja be, ha nekem meg igen had tudjam már használni.

(#45) emvy válasza orbano (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

> egy kis gui átalakítás

Te is jol utananeztel a dolgoknak :)

Egyelore azt mondjak, hogy kb. 10%-a latszik az uj ficsoroknek a preview-ben. Ez a 10%:

New Start Menu
Apps in a Window
Enterprise Store
True Universal Apps throughout of all form factors of devices
Next Generation Credentials based on always two factor
Universal Apps platform for Phone, tablets and PCs
Hundreds of new WinRT APIs
NTLM Isolation and random keys
Enterprise Credential Protection
Enterprise Data Protection
New SWIPE features
New device based two factor authentication
New biometrics support
Multiple Identity Provider based authentication
Enterprise Lockdown
Multiple Desktops
Secure Execution Environment (Hyper-V powered)
LSASS Isolation and Secret Isolation
Per-Application VPN
User Mode Code Signing Improvements Breach, theft, and phish resistant credentials
Azure AD Integration
Volume Purchase Portal
New full management support (MDM)
NEW Windows Store
Simplified credential provisioning
Remote device credential storage and stronger authentication
Single "unlock gesture" with multiple credentials access
TPM or software KSP attestation based authentication – no secrets on disks
Phone authentication
Integrated Automated Data Protection
New Deployment Options (Wipe-and-Load, In-Place, Provisioning)
Strong desktop app compatibility
Windows Store apps are compatible

while (!sleep) sheep++;

(#46) Oliverda válasza JasL (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Attól, hogy kikapcsolja a start menüt, még nem a Win 8 felületét kapod vissza egy az egyben. Erre próbáltam rávilágítani.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) r3dsnake válasza emvy (#45) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ennek egy része tableten lényeges csak, másik része meg céges környezetben.

Oliverda: tekintve, hogy felületben tök ugyanúgy néz ki a W8 és a W10 nemigazán értem milyen különbség állna itt fenn.

[ Szerkesztve ]

(#48) WZP


WZP
aktív tag

Aero-val hogy áll a 10 ? 8.1 alatt akárhogy mókoltam nem sikerült visszakapcsolni egy teljes értékű win7-es megjelenést.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#49) bzoley


bzoley
veterán

Win8/8.1-nél még kellett számos trükk, és néhány alkalmazás, hogy emészthető legyen a megjelenésük. A Win10 megjelenése már most lényegesen jobbnak tűnik, telepítés óta nem nagyon kellett hozzányúlni semmihez. Sok helyen még elég hibás, vagy félkész, de használhatónak tűnik. Kíváncsi vagyok a végeredményre.

r3dsnake:
Nem ugyanúgy néz ki. Az ablakok legalább is nem. Nincs vastag keret, illetve nem láthatóak, csak érzékelhetőek(talán bug). Talán a tekintélyes DS is újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#50) Armagedown


Armagedown
őstag

A Storeban fenn lesznek asztali prgramok is, nem csak Modern appok?
E nélkül nem egy nagy eresztés, sok felhasználót megmentene ha az ellenőzött Storeból tölthetnének le adware mentes programokat.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.