Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) DS39 válasza Foose (#3400) üzenetére


DS39
nagyúr

gondoltam, csak egy példa volt :D

amúgy szerintem mindegy, mindkettő 4,6 MB-os szerintem ugyanaz, csak kétféle néven feltöltve.

szerk: az nem baj, hiszen a gyári appok root joggal futnak értelemszerűen. :)
nekem sincs rootolva telóm.

[ Szerkesztve ]

(#3402) Foose válasza DS39 (#3401) üzenetére


Foose
addikt

Aham,na akkor mindjárt fel is dobom a backup-ot. Aztán ha mégis elbaltázom majd a visszaállítást,akkor kezde megint üres telóval :DDD Na jó,de a gyári appokon kívül megint nem lesz máshoz root jogom gondolom,ergó megint rootolnom kell. Nem? :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3403) DS39 válasza Foose (#3402) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát igen, az majd kell, de azzal nincs tapasztalatom, viszont az első hsz-ben minden le van írva hogy lehet rootolni a gyári rom-ot.

[ Szerkesztve ]

(#3404) emmerrich


emmerrich
csendes tag

Korábban itt linkelt valaki gyári romot a huawei oldalán.
Kérdésem az lenne hogy azt is CWM-ből kell telepíteni

(#3405) shootme2 válasza emmerrich (#3404) üzenetére


shootme2
aktív tag

Nem, egyszerűbb a dolog.

-SD kártyára felmásolod a letöltött dload mappát.
-Menü - Tárhely - Szoftverfrissítés - Frissítés SD-ről

(#3406) Foose válasza DS39 (#3403) üzenetére


Foose
addikt

ááá,az már megy mint az ágyba.... :D Még 1-2 napig lehet tesztelem az ICS OS-t,aztán eldöntöm mi legyen. Köszi!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3407) emmerrich válasza shootme2 (#3405) üzenetére


emmerrich
csendes tag

Ha jól emlékszem akkor tömörített állomány volt. Nem tudtam megnézni mert nem jött le mikor eljöttem otthonról

(#3408) St3ven


St3ven
addikt

Hogyan tudnám kideríteni másik szolgáltatóhoz tartozó SIM-kártya nélkül, hogy független-e a telóm? 899-es gyári szoftverrel jött vissza a szervizből, ha ez számít.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3409) emmerrich


emmerrich
csendes tag

Melyik ROM a legalkalmasabb mindennapos használatra?
Linkelnétek?

(#3410) shootme2 válasza emmerrich (#3407) üzenetére


shootme2
aktív tag

Ha kitömöríted ott lesz benne a dload mappa.

Mindennapos használatra jó a gyári és a főzött rom is. Én személy szerint gyárit használok mert a főzött romokban valamivel mindig gond van.

Gyáriból sokan a B889-et használják innen lehet letölteni.
Telepítése:
-SD kártyára felmásolod a step 1-ből a dload mappát.
-Menü - Tárhely - Szoftverfrissítés - Frissítés SD-ről
-Ha végzett akkor : step 2-ből a dloadot SD-re
-Menü - Tárhely - Szoftverfrissítés - Frissítés SD-ről

A nemrég megjelent B898 is jó. Akku kijelzés nem bolondul meg benne és gyorsabb is egy kicsit. Viszont a redőnyről az eszköztár eltűnik és csak egy kis trükközés után jön újra elő amit itt leírtam.
Letöltés: [link]
Telepítés:
-SD kártyára felmásolod a letöltött dload mappát (ennél csak egy van).
-Menü - Tárhely - Szoftverfrissítés - Frissítés SD-ről

(#3411) emmerrich válasza shootme2 (#3410) üzenetére


emmerrich
csendes tag

Köszönöm.

Erről mi a véleményed?
Feltettem hozzá ezt is mert a wifi nem ment.
Eddig használhatónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#3412) shootme2 válasza emmerrich (#3411) üzenetére


shootme2
aktív tag

Az egy jó rom én is használtam egy ideig csak nekem néhány hét után elkezdet hülyéskedni.

(#3413) Foose


Foose
addikt

Képernyő fotózásra van valami normális megoldás? ( gondolom megint csak külön appal lehet,hogy megint a kevés memóriát használjam :( ) Mint ahogy azt itt mutattam is,az időkép appot elég pocsékul fotózta le az ICS OS-be beépített képlopó. Holott ugye ilyennek kellene lennie a mentett képnek.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3414) Foose válasza Foose (#3413) üzenetére


Foose
addikt

Nah,látom nem jön válasz. Viszont úgy döntöttem,hogy megy vissza a gyári rom. Nincs ezzel az ICS OS-el olyan nagy baj,csak zavar hogy sok helyen inverz színek jönnek az ICS miatt,és nem látszanak a szövegek. Viszont a gyárin meg nincs képlopó,úgyhogy arra mindenképpen kellene valami megoldás nekem,ami nem eszik sok helyet. :U :F

(#3410) shootme2 Eszerint a leírás szerint fogom visszarakni a gyári romot,nem recoveryből. Bár ez a megoldás nekem még új :U Miután a step1 és step2 megvan,restart a teló,vagy hogy? Furcsa hogy az a rom amit itt linkeltél,bár gyári rom,de kisebb,mint amit én a gyártó oldaláról szedtem le :F

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3415) shootme2 válasza Foose (#3414) üzenetére


shootme2
aktív tag

Gyári romot tudtommal csak így lehet visszatenni. Magától restartol a telefon a step 1 és a step 2 végén is.
Teljesen gyári állapotra fog visszaállni se recovery se root nem lesz rajta újra meg kell csinálni.

(#3416) Foose válasza shootme2 (#3415) üzenetére


Foose
addikt

Aham,na ennek utána nézek. Mármint hogy csak így lehet gyári romot visszarakni. :U Sajnos a root meg a recovery eltűnésről már halottam :( Ez van. :(((

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3417) Foose


Foose
addikt

Na végül úgy csináltam... :U Most kapcsoltam be,(a két restart megvolt,csak kivettem a sim karit előtte) szépen megvan a B889-es gyári rom :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3418) dokee78 válasza Foose (#3417) üzenetére


dokee78
félisten

Mi ez az új arckép? :DDD

(#3419) Foose válasza dokee78 (#3418) üzenetére


Foose
addikt

Kell az,nem? Őstag vagyok :D Valahogy hirtelen jobbat nem találtam,meg legalább így Chip (chip és Dale) utal arra,miért Foose a nickem :DDD Chip Foose... :B

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3420) Foose


Foose
addikt

Korábban már kérdeztem,de választ még nem kaptam: a gyári huawei launchert érdemes törölni? (meg ugye a hozzá tartozó témát,hátteret) Természetesen mást használok. Ha odafigyelek,és a mostanit letörlöm,(úgy hogy a gyárit már töröltem) akkor magamra vessek ha nem tölt be a teló,ez oké. De ha figyelek,hogy minimum 1 launcher mindig legyen,akkor nem gond ha törlöm a gyárit,ugye? :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3421) tigipuf


tigipuf
senior tag

Na igen,ha ezt sejtem vártam volna 2 hónapot:[l
y300

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3422) Foose


Foose
addikt

Használja valaki a Google+ appot? Érdekes módon eddig hibátlanul működött,de mivel ugye a gyári rom tartalmazta,én töröltem root explorerrel. Majd utána letöltöttem playről,hogy karira tudjam másolni,de egyfolytában "leállt folyamatra" panaszkodik. Most ez mi??? Az ICS OS főzött romon ment rendesen. Vagy az a baj,hogy a gyári google+-t töröltem? De hát annak nem kellene bekavarni szerintem... :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3423) Foose


Foose
addikt

Nah,az előző problémám megoldva. Kész,mindent felraktam ami fent volt a telón néhány órája az ICS OS-en is,és 40MB szabad a telón. Akkor viszont csak 32MB volt szabad. Nem értem :DDD És most így hirtelen nem bántam meg,hogy vissza raktam a gyárit :) Viszont egy kérdés. A gyári redőnyt el lehet valahogy tüntetni? A gyári helyett a notification toggle-t használnám. vagyis,lehetséges hogy erre is tudom a megoldást,de nem biztos.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3424) jakabtamas válasza Foose (#3423) üzenetére


jakabtamas
tag

Tedd fel a B898-at.

(#3425) Foose válasza jakabtamas (#3424) üzenetére


Foose
addikt

Biztos hogy nem :D Most raktam fel a 889-et,örülök hogy az ICS OS után végre kész ez,és használhatom :DDD Lehet hogy meg tudom oldani a redőnyös dolgot máshogy is...

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3426) gtesteban válasza jakabtamas (#3424) üzenetére


gtesteban
tag

Hello!

Én felraktam ezt az új B898-es romot és a kérdésem az volna, hogy a rootolást az első hozzászólás szerint kell megcsinálni vagy van valami másik mód.

Üdv: Pisti

(#3427) shootme2 válasza gtesteban (#3426) üzenetére


shootme2
aktív tag

Ugyanúgy kell csinálni csak másik csomagot kell letölteni. [link]

(#3428) gtesteban válasza shootme2 (#3427) üzenetére


gtesteban
tag

Köszönöm szépen a segítséget.

üdv: Pisti

(#3429) Foose


Foose
addikt

No,sajnos nem sikerült a gyári redőnyt eltakarítanom. Nincs erre akkor semmi más mód,csak az hogy a 898-as build-ot rakom fel?? (nem fogom,tegnap húztam újra a telót)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3430) heidricha


heidricha
senior tag

Hali!

Nagy szeretettel üdvözlök mindenkit, a lányom révén klubtag lettem valamilyen szinten. Korábban pár Androiddal volt dolgom, jelenleg is van sajátom - valahogy ezek inkább egy másik nagy kínai gyártótól származtak többnyire - egy kivétellel: a legelső Androidom egy "Pulse mini" volt, ami már nincs is annyira messze az Y200-tól.

A lényeg: tegnap szenvedtem a termékkel egy darabig. A gyári ROM iszonyat hamar megtelt, hiába tettem mindent az SD-re, amit engedett, egy óra alatt a kiscsaj 3 játékkal úgy televágta, hogy már névjegyet sem engedett elmenteni, mert "megtelt a Google fiók" :)

Gondoltam, majd jól root-ként kitakarítom... mondjuk legfeljebb a system-et lehetett volna, azzal valójában nem sokra megyek, de itt jött azért meglepetés is: már a TouchPal-t sem sikerült letakarítani, a 3. nyelvet már nem engedte "valami hiba" miatt. Több "ruut uninstaller"-rel is próbálkoztam... Aztán az első kernel csere teljes kudarc, a WiFi utána képtelen volt rendesen kapcsolódni. A WPA-n még átküzdi magát, de IP-t már nem kapott.

"Eredeti" kernel (a frissítő szerint) dettó, WiFi nem jött rendbe. Aztán feltettem a németektől az ICS-like ROM-ot, nem is rossz... viszonylag van hely, WiFi is megy... nosza, OC-kernelt neki.

Nincs WiFi ott sem. 1170, 1200, 800 - innen már tök mindegy. Feladom: vissza a teljes ROM... pofáraesés: itt sincs WiFi.

Közben egy-két boot-loop-om is volt, pedig az OC, ha el is indult a kernel, nem lett "véglegesre" állítva, annyira sosem voltam bátor.

Aztán még némi szenvedés, találtam egy "original backup"-ot, fel is tette a cwm, de az végképp nem indult el, így éjjel kettő tájban belealudtam a telefonba...

Aztán reggel valahogy csak visszakúszott az ICS-like, és van WiFi, ha nincs nagy baja, szerintem pihentetem egy darabig.

(#3431) heidricha válasza emmerrich (#3411) üzenetére


heidricha
senior tag

Azt a kernelt hogy tetted fel? Mintha a német oldal linkelné ugyanezt egy köszönettel - nem érteni német, de mintha ez lenne a ROM-ban.
Ha viszont nem, akkor hogy tetted fel? A linken csak a forrást találtam!

(#3432) woodworm válasza heidricha (#3430) üzenetére


woodworm
veterán

"találtam egy "original backup"-ot, fel is tette a cwm, de az végképp nem indult el"

Ha minden igaz, az egy tavaly márciusi 880SP02-es rom mentése. Valószínűleg arról a német romról, ami ugyancsak közkézen forog. Újabb készülékekre rakni esélytelen.

(#3433) vimes válasza tigipuf (#3421) üzenetére


vimes
senior tag

Sose vegyél kora tavasszal telefont, mert május környékén jönnek mindig az új modellek (ha figyelted volna az MWC-t akkor, lehet, h kivártad volna az Y300-at). Bár az Y200 se rossz telefon - böngészni, kisebb unaloműző játékokra, alap funkciókra (telefon, e-mail, SMS, stb.) tökéletes, nem fogsz használat közben bosszankodni...

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3434) St3ven válasza Foose (#3429) üzenetére


St3ven
addikt

A kapcsolókra gondolsz?

Mert ha igen, akkor Megjelenítési beállítások -> Értesítési beállítások -> pipa ki.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3435) tigipuf válasza vimes (#3433) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nem is bosszankodok én semmi bajom a 200-sal,de azért csak van miért "sírnom" a 300 miatt:dupla ram(ami még így is kevés,bár nekem teljesen elég volna),nagyobb felbontású objektív+vaku,4"-os kijelző...

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3436) St3ven


St3ven
addikt

Csak érdekességképpen... ki hány %-os fényerősség mellett használja a kijelzőt?

Én a csúszka alatti "Mégse" gomb "g" betűjéig húztam a gombot - ami kb. 85% -, amivel már nagyon szép, a szemnek kellemes képed ad a kijelző!

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3437) KamuMazsola válasza St3ven (#3436) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nekem autómatikusra van állítva.

Üdv.: KamuMazsola

(#3438) St3ven válasza KamuMazsola (#3437) üzenetére


St3ven
addikt

Én is próbáltam, de úgy nagyon fakónak éreztem. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3439) DS39 válasza St3ven (#3436) üzenetére


DS39
nagyúr

vagy automatára kapcsolom vagy a gyári ezt is kezelő widgeten az első fokozatra. (4 állása van: kb. közepes fényerős, teljes, auto, és a "nulla")

tigipuf: a kamera miatt ne bánkódj, a tesztképeket elnézve, az tényleg "kínai"-s lett. a többiben persze szépen fejlődött a teló. ha kevesebb lenne a káva a kijelző körül, én is rámozdulnék (nekem így már túl nagy lett... 4,3-4,5-es kijelző simán beleférne abba a kasztniba :S)

[ Szerkesztve ]

(#3440) Foose válasza St3ven (#3434) üzenetére


Foose
addikt

Bakker,azt nem is néztem! :DD Arra gondoltam,igen. Köszi! :C
(#3436) St3ven Nekem pontosan a felére van állítva.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3441) jakabtamas


jakabtamas
tag

Hello.

Lenne egy ötletem B889 visszarakással kapcsolatban.

Ha CWM-ből formázom a partíciókat, és indítom update módban, elvileg nem fogja tudni kiolvasni h mi volt rajta, és felmegy a B889.

Szerintetek működik ?

(#3442) jakabtamas válasza jakabtamas (#3441) üzenetére


jakabtamas
tag

Senki semmit ?

(#3443) Lacika0002 válasza jakabtamas (#3442) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Probáld ki :C

(#3444) heidricha


heidricha
senior tag

Hali!

Rendszeresen előfordul, hogy az épp előtérben futó alkalmazás kilövődik. A galéria használhatatlan - 2 kép után kilép, de van, hogy a gyári billentyűzet egyszerűen eltűnik 3 betű után! Azért ennyire nem kellene kevésnek lenni a RAM-nak. Látott már ilyet valaki?

Jelenleg az ICS... ROM van fenn, amúgy működőnek tűnik.

Összefügg: Ha pl. a 898-at ráteszem ... "ROM frissítés SD-ről", akkor ugye recovery is visszatér eredetire? Miver garis a telefon, a fentiek meg nem normálisak, kicsit erre is gondolnom kell. Meg aztán csak ki kell próbálni ezt a dolgot gyári szoftverrel, mielőtt a telefonban keresem a hibát!

(#3445) Foose válasza heidricha (#3444) üzenetére


Foose
addikt

Én csak azt tudom,hogy az ICS romot kipróbáltam,de volt néha vele ezekhez hasonló apró problémám. Visszaraktam a gyári romot (889-es),azóta nincs ilyesmi gond :)) Szóval én nem állítom,de elképzelhető hogy a főzött rom csinálja a hülyeségeket. ha nem így van,javítsatok ki! A 898-as buildra én nem tudok válaszolni,nálam a régi 889-es van fent.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3446) heidricha válasza Foose (#3445) üzenetére


heidricha
senior tag

Hát, én is azt terveztem, hogy visszateszem valamelyik gyárit. Viszont azzal is volt bajom...

Használtan vettem a gépet, a tulaj azt írja, nagyritkán látott ilyesmit, nem hekkelte a gépet, a gyári OS volt rajta végig! Sok minden fogható a memóriára, de valahogy nekem az előtérben futó alkalmazás üzenet nélküli bezárása nem fér bele.
Ha viszont senki soha nem látott ilyet, akkor ez hw hiba kell legyen! Azért még várok, itt nem olyan iszonyat nagy a forgalom :) meg írtam közben a myHuawei fórumba is az ICS ROM-hoz.

(#3447) Foose válasza heidricha (#3446) üzenetére


Foose
addikt

Persze,várjál még,sajnos elég halott ez a topic,gondolom nem túl nagy tábor használ ilyen telót,ezért. Én is használtan vettem (gsm boltban havertól) és ezen is gyári rom volt amikor vettem,de ilyesmivel én nem találkoztam amit írsz.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3448) Foose


Foose
addikt

Az úgy normális hogy amint 30% alá merül az akksi,figyelmeztet hogy merülőben van,meg felajánlja hogy bekapcsolhatom az energiatakarékos módot?? Csak mert eddigi androidos telóim mind 15% alatt kezdtek jelezni,hogy szeretne áramot magához venni... :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3449) St3ven válasza Foose (#3448) üzenetére


St3ven
addikt

A gyáriban 29%-nál dobja fel a lehetőséget.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3450) Foose válasza St3ven (#3449) üzenetére


Foose
addikt

Akkor jó,akkor ez normális. :))

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.