Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) vimes


vimes
senior tag

Sziasztok, egy elég érdekes problémám van. Van két Y200 otthon, az egyiken kipróbáltunk egy pár játékot: NFS Shift és Brothers In Arms 2 Global Front. Az első telefonon mindkét játék röccenés nélkül ment, így kipróbáltuk a másikon is, de elég érdekes, amit csinál(t). A telepítés ok, el is indul mindkét játék, de hasonló jelenséget produkálnak. Az Need For Speed fut normálisan, aztán nagy röccenés, és visszalép a pause menübe. Ezt kb. percenként csinálja játék közben. BIA2-nél meg gyakran hirtelen elmegy a kép, feketeség, aztán megjelenik a pause menü. Ez azért érdekes, mert a másik telefonon meg semmi probléma nincs. Az "akadós" példányban eddig nem volt micro sd kártya úgyh. vettünk bele egyet, és természetesen azon van mindkettő játék. Mivel csak az egyik telefonon van gond, elkezdtem az sd kártyára gyanakodni. Videólejátszásnál pl. semmi gond, csak a két játéknál csinálja ezt. Most akkor melyik lehet a ludas? Gyári visszaállítás kellene ide? A "jó" telefonban egy egy sima Verbatim sd kártya van (class 4, 4GB), a "rossz"-ba pedig most vettem egy PNY sd kártyát (class 4, 8GB). Nem tudom, h ez segít-e hátha.

szerk.: azt még elfelejtettem, h a jó telefon sd kártyájáról vettem a "data"-t, mindkét játéknál, mert már nem találtam, h melyik oldalról is töltöttem le, és örültem, h egyáltalán találtam a játékokból normális HVGA verziót. Ez számít valamit?

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3852) jakabtamas válasza vimes (#3851) üzenetére


jakabtamas
tag

Szia !

A ROM verzióját a jó és a rossz telóról leírnád ?

(#3853) Foose


Foose
addikt

Tyűűű,van aki játszik ezen a telón?! (előző hsz...) Én a kevés memória miatt egyetlen játékot sem raktam fel,mert nincs hova :D Pedig csak néhány hasznos app van a telón,próbáltam minél több helyet megmenteni a készülék memóriából. Sajnos mivel csak class 4-es memóriakarim van,így kis utána olvasás után rájöttem,hogy ezt a karit nincs értelme partícionálni... Így viszont játék is felejtős,ezért lepődtem meg hogy NFS meg BIA2... :U

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3854) vimes válasza jakabtamas (#3852) üzenetére


vimes
senior tag

Mindkettő telefonon az eredeti gyári ROM van :)
Build-szám: U8655-1V100R001C185B889 , ez mindkét telefonnál ugyanaz
A kernel verziója is ua.: 2.6.38.6-perf
Gondolom, h ezekkel a számokkal jött ki mindkét (sőt ink. az összes) telefon a gyárból :)

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3855) jakabtamas válasza vimes (#3854) üzenetére


jakabtamas
tag

Akkor csak factory reset marad.
( Vannak más gyári ROMok is...)

[ Szerkesztve ]

(#3856) vimes válasza Foose (#3853) üzenetére


vimes
senior tag

A BIA2 állítólag a Galaxy Ace-n is fut normálisan, nekem teljesen normálisan fut minkét játék. Azt azért nem mondom h BIA2 nem röccen meg egyszer-kétszer, de egyáltalán nem megy szerintem a játékélmény rovására nálam. Az más inkább h ink csak multizni lehetne vele, kb. két-három naponta elfelejti a megcsinált küldetéseket. Ahhoz képest, h nem is komaptibilis a Play Áruház szerint, nagyon jól fut, teljesen játszható. Az NFS Shift az kompatibilis, azzal szinte semmi gond nincs. Ezért is csodálkozom, h ha az egyikkel semmi gond akkor a másikkal miért...

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3857) vimes válasza jakabtamas (#3855) üzenetére


vimes
senior tag

Én is erre gondoltam :) a kártyát pedig leformázom, de köszönöm a segítséget

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3858) htom127 válasza P.mini (#3849) üzenetére


htom127
tag

+1

" Bazinga !"

(#3859) Foose válasza vimes (#3856) üzenetére


Foose
addikt

Na jó galaxy ace, de azt ne felejtsd el hogy abban 512MB ram van...!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3860) P.mini válasza Foose (#3859) üzenetére


P.mini
aktív tag

384 mb. Csak hogy kötöszködjek. :)

(#3861) shootme2 válasza P.mini (#3860) üzenetére


shootme2
aktív tag

512Mb csak hogy kötözködjek. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#3862) gps76 válasza shootme2 (#3861) üzenetére


gps76
őstag

vesszetek már össze rajta...

(#3863) P.mini válasza shootme2 (#3861) üzenetére


P.mini
aktív tag

http://mobilarena.hu/teszt/samsung_galaxy_ace_tuti_befuto/vas_menu.html én itt néztem. :(
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php itt meg 278 van... ên már nemértek semmit xd

[ Szerkesztve ]

(#3864) jakabtamas


jakabtamas
tag

Vki próbálta a NoName féle CM9-et ?

(#3865) P.mini válasza jakabtamas (#3864) üzenetére


P.mini
aktív tag

Még nem volt itt ilyen elvetemült... :)

(#3866) pukibacsi82 válasza jakabtamas (#3864) üzenetére


pukibacsi82
tag

en igen de ne az igazi

Az élet nem habos torta.

(#3867) jakabtamas válasza P.mini (#3865) üzenetére


jakabtamas
tag

Na akkor én ha kedvem lesz feldobom s megnézem milyen de én a gyári ROMmal teljesen elvagyok.

(#3868) jakabtamas


jakabtamas
tag

Nekem nem akarja lementeni a CWM a rendszert... :( Backing up .android_secure és nem menti le..

(#3869) gps76 válasza jakabtamas (#3868) üzenetére


gps76
őstag

Akkor hagyd a banatba... Recoverybol fel tudsz tenni barmit.

(#3870) jakabtamas válasza gps76 (#3869) üzenetére


jakabtamas
tag

Hja, de ha CM9 nem tuti menne vissza a gyári.

(#3871) Tommyka18


Tommyka18
csendes tag

hello hello olyan gondom lenne h ezt a romot http://www.myhuawei.net/Thread-ROM-U8655-1-ICS-OS-GB-2-3-6-03-02-2013 használom de nem jó a wifi :S h lehetne megoldani h mőködjön ? walaki segitene nekem légyszives !!!!!

Tommy

(#3872) woodworm válasza jakabtamas (#3868) üzenetére


woodworm
veterán

Van új cwm is, a rootkészletekben még az 5-ös szériából van. Bár NoName azt írta, hogy nem tudta kipróbálni, megy-e 898-as rommal.

(#3873) jakabtamas válasza woodworm (#3872) üzenetére


jakabtamas
tag

Igen, CWM 6.x, de nem megy B898-al. Ascend feliratnál megáll.
,

[ Szerkesztve ]

(#3874) Tommyka18


Tommyka18
csendes tag

vagy valaki 1 stabil romot tudna ajánlani ?

Tommy

(#3875) woodworm válasza Tommyka18 (#3871) üzenetére


woodworm
veterán

Csak bele kellene olvasni abba a topikba, amit linkeltél. Ha másként nem megy a google fordítóval is értelmezhető. Egyébként szinte az összes custom romnál le kell cserélni a kernelt a wifi kényelmes használatához. Egy kicsit visszább linkelve is van egy (SmartAssV2).

Vagy ha hozzáférsz a routerhez, fix IP-vel megy anélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#3876) jakabtamas


jakabtamas
tag

Hello

Valaki meg tudja mondani, hogy a status bart hogyan varázsolhatnám olyanná, mint az ICS-ben van ?
Holo launcherrel már majdnem olyan, csak a status bar kellene.

L őre is köszi

(#3877) Tommyka18 válasza woodworm (#3875) üzenetére


Tommyka18
csendes tag

akár milyen romot raktam fel sose volt bajom a wifivel csak ennél az 1 nél :S -_- de most már letöröltem a romot mert másikat akartam fel rakni de már nem wifi problémám van hanem olyan h akár milyen romor rakok fel nem kapcsol be a telo :v mi a szart csináljak h jo legyen ? és melyik a leg normálisabb rom ?

Tommy

(#3878) maszat07


maszat07
tag

Sziasztok
a telón lehet cserélni külön előlapot?? ha lehet küldene valaki egy linket hogy hol lehet venni? köszi előre is

Úgy pofonváglak, hogy csokorba szeded a villanyoszlopokat és felköszöntöd vele a trafóházat!

(#3879) P.mini válasza jakabtamas (#3876) üzenetére


P.mini
aktív tag

Rakd fel az ICS kinézetes Romot. :)

(#3880) denes04

Az mièrt van hogy felrakok az ics kinèzetü romot ès azt a cm7es kernelt de be sem kapcsol a telo...???

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#3881) P.mini válasza denes04 (#3880) üzenetére


P.mini
aktív tag

A kernel nélkül működött? Ha igen, akkor egy másik kernellel próbáld ki. Ha a kernel előtt se kapcsolt be, akkor rakd újra a Rom-ot.

(#3882) Goatmoon


Goatmoon
csendes tag

Rájöttem, hogy a Google Play Szolgáltatások nevű mocsok fogja meg időnként annyira a telefont, hogy szinte használhatatlan lesz. Le lehet tiltani valahogy, hogy közben a Play használható maradjon?

[ Szerkesztve ]

(#3883) denes04 válasza Goatmoon (#3882) üzenetére

Én csak két kernelröltudok.. a. másikkal bekapcsolt de a wifi nem ment..

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#3884) jakabtamas


jakabtamas
tag

Nem ajánlom NoName CM9-ét sem B898-asoknak. Nem áll fel a teló.

(#3885) P.mini válasza jakabtamas (#3884) üzenetére


P.mini
aktív tag

A SmartAssV2-vel sem? :(

(#3886) jakabtamas válasza P.mini (#3885) üzenetére


jakabtamas
tag

Nem tudom. Én csak akkor teszem fel, ha írnak B898-hoz 3.0.8 kernelt. Mert B889-hez már van. :N

(#3887) St3ven


St3ven
addikt

A legutolsó szervizelés után egy régi memkarira cseréltem az eddig használtat, azóta tökéletesen működik a B899-es ROM-mal, semmi újraindulás, híváseldobás, már egy hónapja.

Emiatt is gondoltam, hogy a jól belakott rendszerről kellene csinálnom recovery-ben egy backup-ot.
A bekapcsoló gomb + hangerő fel gombra be is jött valami recovery-kezdemény, a következő menüpontokkal:

Android system recovery <3e>

Android system recovery utility

reboot system now
apply update from sdcard
wipe data/factory reset
wipe cache partition
touchscreen firmware update

De hol van a backup/restore menüpont? :F

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3888) jakabtamas válasza St3ven (#3887) üzenetére


jakabtamas
tag

LOL ;]

Gyári recoveryben olyan nincs tegyél fel egy CWM v TWRP recoveryt. ;)

(#3889) St3ven válasza jakabtamas (#3888) üzenetére


St3ven
addikt

:((( Akkor hagyom, nincs kedvem mókolni, még egy fastboot parancs erejéig sem. :N

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3890) vimes válasza Foose (#3859) üzenetére


vimes
senior tag

Az Ace-ben csak 384 MB RAM van. Nem mintha az az ilyen "régebbi", de anno jó grafikájú játékokhoz ne lenne elég. Y200 is viszi Custom ROM-mal a Dead Triggert, gyári ROM-on szerintem próbálkozni se érdemes...

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3891) vimes válasza shootme2 (#3861) üzenetére


vimes
senior tag

Hidd el nekem, abban 384 MB a RAM mérete.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3892) Lacika0002 válasza vimes (#3891) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

512 van benne, de abból csak 384 használható ;)
csak hogy mindenkinek igaza legyen.
Asszonynak megoldódott a gondja a kevés ram és gyenge proci gondra.
Lecserélte egy LG optimus 4X HD-ra, semmi gond nincs vele. :DDD Én vagyok a legboldogabb nem kell állandóan a huawei-t telepítgetni :D

(#3893) jakabtamas válasza Lacika0002 (#3892) üzenetére


jakabtamas
tag

Naaaa, nehogymá' mindenki lecseréli az Y200-át, még a végén egyedül maradok :DDD

(#3894) Foose válasza vimes (#3890) üzenetére


Foose
addikt

Előttem szóló hsz remélem lezárta a témát :) Ezért már csak arra reagálnék,hogy a dead trigger szerintem azért igencsak más mint a korábban említett NFS,és már nem tudom mi volt még... (remélem senkit nem bántok meg azzal,hogy szerintem az NFS "jobb" játék?! Természetesen másnak lehet pont az tetszik.) Én inkább a telefon igénybevételére gondolok itt...

(#3893) jakabtamas Nem maradsz egyedül :D Én is cserélném valami több RAM-os telóra,mert iszonyatosan megkeseríti az életem így ez a teló. De nem igazán sikerül a csere,így marad ez.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3895) gps76 válasza Foose (#3894) üzenetére


gps76
őstag

En meg nem cserelem,mert ez a tartalek telom,amin ugy ahogy lehet ph!-zni is,meg emailek jonnek mennek,az Optimus G eloszor egy Zopo 810-esre,az meg most cserelodott egy Lenovo 820-ra,de a huvely szorgalmasan tartja a frontot az atmenetekben...

(#3896) Foose válasza gps76 (#3895) üzenetére


Foose
addikt

Jó persze,ilyen helyzetben nekem is elég lenne. :D

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3897) vimes válasza Foose (#3894) üzenetére


vimes
senior tag

Persze hozzátéve azt (ezzel mérsékelve a telefon "jóságát" :,( ), h a Dead Trigger alapból szerintem meg se nyikkanna ezen, rootolás,stb, stb. kell hozzá a többihez hál' istennek nem kellett semmit csinálni (rootolás,stb.)...

(#3892) Lacika0002: az "igazságosztó" :D :)

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3898) vimes válasza jakabtamas (#3893) üzenetére


vimes
senior tag

Marad itt is mindkét Y200 előreláthatólag kb. egy évig vagy egy picit tovább (ki tudja, lehet h "nyugdíj" után még lehetnek másodtelefonok :) )...

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3899) Foose válasza vimes (#3897) üzenetére


Foose
addikt

Én meg egy jó ideje rászoktam arra,hogy rooton kívül nem szeretem a buherálást. Ha egy mód van rá,akkor nem is használok olyat,amiért nem fizettem. Szóval épp ezért játékokkal sem babrálok. :)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3900) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

Nem rég kezdtem el foglalkozni az asszony Y200-ának feljavításával. A rootolás az Y200 Toolbox-szal elsőre sikerült, Link2SD-t is felraktam, viszont ez nem oldotta meg a memóra problémát. A Wildfire S-emhez hasonlóan erre is a Roehsoft RAM Expander-ét akartam felrakni, de itt persze nem működött, utána néztem ez az alap ROM (nem tudom pontosan, de valószínű, hogy a 889-es) nem támogatja a Swap fájl/partíció használatát.

Olyan kérdésem lenne, hogy melyik az a custom ROM ami hétköznapi használatra is alkalmas (működnek rajta a dolgok) és támogatja a Swap-olást is?

A CleanBaseRom 5-öt nézegettem eddig. Ezen van alapból Wifi vagy ezzel is OC 1200-as Kernellel kell bűvészkedni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.