Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) jakabtamas


jakabtamas
tag

Hi !

Az a gondom ,ha felteszem a CB ROM-t, akkor bootanimationt is cserélnék. Kérdés: Ha visszateszem a gyárit, a bootanimation is gyári lesz ? Köszi.

(#2302) DS39 válasza SzalaiG (#2298) üzenetére


DS39
nagyúr

a magánhangzókat hosszan nyomva megjelennek az ékezetes megfelelőik. bár pont sms-ben nem túl célszerű használni őket, mert hamar elfogy a 160 karakter.

jercsi: ami nem kell lődd ki a futó alkalmazások közül, mást nem tudsz csinálni (root nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#2303) P.mini


P.mini
aktív tag

Hali! Ezt a Romot akarom feltenni, főleg a ram expander miatt. Rom felrakásánál nincsen problémám, de ezt az OC kernelt nem értem. Nem értem mit kell vele csinálni, egyáltalán kell-e? Az előző telómnál nem kellett, csak simán felflaseltem a romot Recovery-ből. Ja, és ezen a telónál az ext2 to ext 3 kell? A régin kellett. Remélem valaki tud választ adni a kérdéseimre hamar. Előre is köszi :D
u.i: a proci alapból fel van húzva, vagy nekem kell? És a ram expander hogyan működik?
köszii :D
A német tudásom egyenlő a nullával. :(

[ Szerkesztve ]

(#2304) zobika válasza P.mini (#2303) üzenetére


zobika
tag

Nem kell OC kernel, a ROM-ban alapból olyan kernel van, ami támogatja az OC-t.
Természetesen nincs felhúzva, neked kell egy program segítségével. (Pl. Set CPU) 1017-nél tovább ne húzd.
Én ext3-at csináltam, de ext2-vel is jó.
Ram expandert egyszerűen, ha feltelepíted a progit, rájössz értelemszerűen kell használni.
Egyesek szerint BusyBox program is legyen feltelepítve a telódon, mert azzal együtt működik csak a ram expander.(Ezt nem tudom, hogy miért, meg, hogy tényleg fontos-e hozzá, de lényegtelen)

[ Szerkesztve ]

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2305) jakabtamas válasza zobika (#2304) üzenetére


jakabtamas
tag

Az OC kernel az ICS-s romnál is így volt?

(#2306) zobika válasza jakabtamas (#2305) üzenetére


zobika
tag

Az is támogatja alapból az OC-t, de én azt használtam úgy is, hogy külön raktam fel rá oc kernelt.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2307) jakabtamas válasza zobika (#2306) üzenetére


jakabtamas
tag

Szal csak setCPU kell, és mehet a móka ?
Szerk. Ha vissza teszem a gyárit , gyári kernel lesz?

[ Szerkesztve ]

(#2308) zobika válasza jakabtamas (#2307) üzenetére


zobika
tag

Igen, és igen.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2309) P.mini válasza zobika (#2304) üzenetére


P.mini
aktív tag

köszi, holnap fel is rakom. =)

(#2310) P.mini válasza zobika (#2304) üzenetére


P.mini
aktív tag

Szükséges hozzá a Root? Tudtommal ezek a romok már Rootolva vannak.

(#2311) zobika válasza P.mini (#2310) üzenetére


zobika
tag

Ez jó kérdés, a leírásban valóban az szerepel, hogy rootolt.
Nem tudom, én rootoltam rögtön, mikor elhatároztam, hogy "szórakozni" fogok a romokkal.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2312) P.mini válasza zobika (#2311) üzenetére


P.mini
aktív tag

nekem is volt rootolva, csak nem tetszett neki, ezért volt egy unroot.

(#2313) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Segítséget kérek:
Hol és hogyan lehet állítani, h mennyi idő után kapcsoljon ki a képernyő?
Beszélgetés alatt ki szeretném kapcsolni a képernyő kikapcsolást, h mindig lássam a letevő gombot és hogy mennyi ideje beszélgetek?
Előre is köszi!

(#2314) StaChys válasza SzalaiG (#2313) üzenetére


StaChys
tag

"Beállítások" (alapképernyőn menü gomb - beállítások), majd "Megjelenés" és ott "képernyő elsötétedése" pont alatt tudod az időt beállítani.

A beszélgetés közben a "közelség érzékelő" (fent a villogó LED környékén van) automatikusan kikapcsolja a képernyőt ahogy a fejedhez emeled a készüléket, azért hogy az arcod ne kapcsolgassa össze-vissza a dolgokat (nekem még néha így is kapcsolgat, meg véletlenszerűen lerakja...) szóval ahogy elemeled az arcodtól a telefont vissza fog jönni a kép. Ezt a funkciót tudtommal nem lehet semmelyik ilyen telefonnál kikapcsolni, de talán nem is érdemes. Ha kihangosítóval telefonálsz az persze más eset, de azt még nem próbáltam.

Egy dolog még eszembe jutott, ebben a készülékben van egy zajcsökkentő funkció, ha messze tartod a telefon, vagy befogod a hátsó mikrofont akkor jelentősen csökken a hangminőség. Legalábbis nekem szoktak panaszkodni, viszont ha "rendesen" tartom akkor zajos utcán/buszon is tökéletesen értenek és a külső zajok nem hallhatóak a túloldalon - ez nagyon tetszik!

Van egy "android kezdőknek" Logout blog, ajánlom: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2315) DS39 válasza StaChys (#2314) üzenetére


DS39
nagyúr

kihangosítva az első opció él, vagyis az elsötétítés ideje utána kapcsol ki a kijelző.

nekem még nem volt gondom a közelségérzékelővel, ha kikapcsolja a képernyőt az ki van kapcsolva, nem állítódik el semmi, meg le sem rakta még.

(#2316) StaChys válasza DS39 (#2315) üzenetére


StaChys
tag

Lehet a szakállam kavar be neki kicsit :D De szerencsére fontos hívás közben még nem volt gondom, így annyira nem is zavar.

[ Szerkesztve ]

(#2317) SzalaiG válasza StaChys (#2314) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszönöm. :)

(#2318) P.mini


P.mini
aktív tag

Feltettem a CleanBaseRom-ot, de a HUAWEI ASCEND feliratnál nem jut tovább, már vagy 10 perce. Várjak még, vagy tegyem újra a Romot?

(#2319) zobika


zobika
tag

"Menj a Wipe data/factory resetre, majd a wipe cache partitionra is.
Ezután advanced menü, wipe dalvik cache.
Majd mounts and storage, ott pedig format system és format cache, mount system és mount data."

Ezeket elvégezted?
Mert mindegyik fontos, hogy működjön.
Én ha valamelyiket kihagytam, akkor nekem is ugyanez volt a problémám, mint most neked.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2320) P.mini válasza zobika (#2319) üzenetére


P.mini
aktív tag

köszi! Az utolsó lépést kihagytam! az előző telómnál olyan volt a recovery, hogy egy nyomásra mindent megcsinált. mindjárt kipróbálom!
köszi =) Be is jött a Huawei Logo!

[ Szerkesztve ]

(#2321) Lacika0002


Lacika0002
aktív tag

Szép estét.
Valaki próbálta már EZT a romot? :U

(#2322) P.mini válasza zobika (#2319) üzenetére


P.mini
aktív tag

Mostmár megy a rom, de nem lehet telefonálni. Nincsen hálózat. hogyan?
megoldva! :D

[ Szerkesztve ]

(#2323) jakabtamas


jakabtamas
tag

Sziasztok

Valaki meg tudná mondani ,hogy lehet lecserélni a bootanimationt-t ? Mert akárhová másolom,nem történik semmi.

(#2324) shootme2


shootme2
aktív tag

Sziasztok

Töröltem a számomra felesleges appokat a telefonról de maradt még egy néhány. Google csevegő, letöltések, alkalmazás telepítése, óra (ha ez magába foglalja az értesítési területen található órát akkor ezt nem törölném) ezeket hol találom? Ha felteszek egy oc kernelt utána vissza tudom tenni az eredetit?
Köszönöm

Üdv

(#2325) zobika


zobika
tag

Hogyan tudnám a billentyűzetet magyarra állítani?
Pl. Facebookon, vagy akárhol, sms-ben is csak a német nyelvű billentyűzeten tudok írni, tehát ékezetek kilőve.. (Clean Base Rom5)

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2326) jaxer válasza zobika (#2325) üzenetére


jaxer
tag

1. használj más romot
2. telepíts olyan billentyűzetet, amihez magyar nyelv is van

3PO by Andrew ROM -> letöltés: http://huawei.blogger.hu Kövess a Twitteren: @jakabandras

(#2327) jaxer válasza jakabtamas (#2323) üzenetére


jaxer
tag

nem olyan egyszerű az, a rom készítők erről elfelejtkeztek! le kell cserélni a /system/bin/bootanimation és a system/bin/bootanimationex fájlokat. Ezeket ki tudod szedni egy Cyano féle rom-ból. Ha ennyi infó nem segít, akkor felejtsük el az egészet, mert úgysem fogsz boldogulni! :P

3PO by Andrew ROM -> letöltés: http://huawei.blogger.hu Kövess a Twitteren: @jakabandras

(#2328) P.mini


P.mini
aktív tag

mért nem tudom tovább húzni a cpu~t? csak 800 MHz-ig engedi. Tudtommal van oc kernel ebben a romban.

(#2329) jakabtamas válasza jaxer (#2327) üzenetére


jakabtamas
tag

Kitöröltem, nincs is semmi ,csak Ascend logo,de igy sem megy.

(#2330) StaChys válasza P.mini (#2328) üzenetére


StaChys
tag

Pontosan milyen rom van a telefonodon?

(#2331) jercsi


jercsi
tag

Hi
Valaki tud nekem linkelni romokat , honnan tudok letölteni , egy olyan érdekelne amiben nincsenek felesleges dolgok ...

(#2332) P.mini válasza StaChys (#2330) üzenetére


P.mini
aktív tag

CleanBaseRom#5 A rom neve.

(#2333) jercsi válasza P.mini (#2332) üzenetére


jercsi
tag

És honnan tudom beszerezni , esetleg tudsz nekem segíteni ebben ... agy google?:D

(#2334) Lacika0002 válasza P.mini (#2332) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Helló
Menyire használható ez a rom? Nem szívja le hamar az aksit? OC-t és a swap-ot engedi? :F

(#2335) zobika válasza jercsi (#2333) üzenetére


zobika
tag

Tessék

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2336) zobika válasza Lacika0002 (#2334) üzenetére


zobika
tag

Tökéletesen használható.
OC és Swap is van.
Akku nálam 3 napot bír, és azért használom rendesen.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2337) Lacika0002 válasza zobika (#2336) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

A wifi működik azzal a kernellel ami benne van vagy kell az OC kernel hozzá?
Tud magyarul is? :DD

(#2338) StaChys válasza P.mini (#2332) üzenetére


StaChys
tag

Értem, akkor nem tudom. Mennie kéne. Passz :(

(#2339) jercsi válasza zobika (#2335) üzenetére


jercsi
tag

Hűűűű ehhez van leírás is , mert ez így elég szegény ...

(#2340) zobika válasza Lacika0002 (#2337) üzenetére


zobika
tag

Működik a wifi külön kernel nélkül is, és van benne magyar nyelv.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2341) zobika válasza jercsi (#2339) üzenetére


zobika
tag

Milyen leírás kellene még ehhez?

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2342) jercsi válasza zobika (#2341) üzenetére


jercsi
tag

Lehet hogy nem láttam , van hozzá ? eddig samsungom volt az menne fejből ... deitt hol van a rom stb ?

(#2343) kepeszt


kepeszt
tag

Hello!
Járt már valaki úgy a superuser-ral,hogy nagyon nehezen akart elindulni?Mi lehet az oka?

(#2344) jercsi


jercsi
tag

Aha megvan ....

(#2345) htom127 válasza jercsi (#2339) üzenetére


htom127
tag

csak 1-2 oldalt kellene visszaolvasni [link]

" Bazinga !"

(#2346) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Csak a hangerő gomb nyomkodásával és az alapbeállításoknál lehet némítani?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#2347) jaxer válasza jakabtamas (#2329) üzenetére


jaxer
tag

Vazzeg! Nem azt írtam, hogy TÖRÖLD KI :W , hanem, hogy cseréld le egy cyanogen ROM-ból való változattal! De inkább hagyd a francba, ha a szövegértés nehezen megy, akkor a kivitelezéssel még nagyobb bajban leszel!!!! :W

3PO by Andrew ROM -> letöltés: http://huawei.blogger.hu Kövess a Twitteren: @jakabandras

(#2348) shootme2 válasza shootme2 (#2324) üzenetére


shootme2
aktív tag

Sziasztok

Töröltem a számomra felesleges appokat a telefonról de maradt még egy néhány. Google csevegő, letöltések, alkalmazás telepítése, óra (ha ez magába foglalja az értesítési területen található órát akkor ezt nem törölném) ezeket hol találom? Ha felteszek egy oc kernelt utána vissza tudom tenni az eredetit? Tehát lementhető a telefonról vagy letölthető valahonnan az eredeti?
Köszönöm

Üdv

(#2349) jakabtamas válasza jaxer (#2347) üzenetére


jakabtamas
tag

Kösz , mostmár megy. :)

(#2350) kepeszt


kepeszt
tag

Az "normális" dolog,ha kikapcsolt állapotban rakom a töltőre recovery jön be,root után?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.