Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) pukibacsi82 válasza woodworm (#3700) üzenetére


pukibacsi82
tag

fel raktam egy 2,3,6 ost icsre szerkesztettet. idáig minden ok rajta ....

Az élet nem habos torta.

(#3702) Lacika0002 válasza woodworm (#3700) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Kamera rész javítható egy gyári fájllal, az fm rádió úgy szintén. A pin kódot kikell kapcsolni a sim-en és nincs baj vele. :R

(#3703) woodworm válasza pukibacsi82 (#3701) üzenetére


woodworm
veterán

Egy kaland a veled való társalgás. :)

Az nem CM rom, hanem egy módosított gyári, ahogy a JB és a kovacic-féle is. Ettől függetlenül sok sikert hozzá.

(#3702) Lacika0002
Amikor nézegettem a romokat nem olvastam végig az adott fórumot és nekem szükségem volt a rádióra, ezért a kovacic rc1 lett a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#3704) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm beruházott egy Y200-ba, de az lenne vele a probléma, hogy nem tud egyetlen telefonszámot se elmenteni. Se sim kártyára, se a telefonba. Minden egyes alkalommal azt írja ki a telefon, hogy az adatbázis megtelt. Elvileg 12 szám van a sim-en, és 0 a telefonon, de még azt a 12-t se jeleníti meg, hibáa az van beállítva, hogy mindenhonnan mutassa a kontaktokat. Ezzel lehet valamit kezdeni? 2.3.6-os talán a szoftvere, Telenornál vette újonnan.

(#3705) pukibacsi82 válasza woodworm (#3703) üzenetére


pukibacsi82
tag

jh kozbe ra jottem mert kozbe meloztam is de nagyon koszi minden segitseget.

Az élet nem habos torta.

(#3706) denes04

Egyik fözött romnàl sem müködik a wifi??:/

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#3707) Lacika0002 válasza denes04 (#3706) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

de, mindnél.
csak megfelelő kernel kell hozzá.

(#3708) denes04 válasza Lacika0002 (#3707) üzenetére

Értem...És ehhez hol találok kernelt?

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#3709) jakabtamas


jakabtamas
tag

Hello

Van egy Y200 gyári B898-al, OC kernellel. A RAMEXPANDER nem akar települni. Azt írja, nincs elég memória. Pedig van vagy 50mb szabad hely. Ötlet ?

(#3710) gps76


gps76
őstag

A 898-as romot használja valaki?
Mert én felraktam,rootoltam,kitakarítottam egy-két dolgot,és egész jól szuperál és nincs touchpal!

(#3711) heidricha válasza denes04 (#3706) üzenetére


heidricha
senior tag

Ezzel mennyit szoptam akkoriban :-( tök nosztalgikus érzésem lett...

(#3712) P.mini válasza heidricha (#3711) üzenetére


P.mini
aktív tag

Miért? Hónapok óta ezt használom...
Egyszer-kétszer volt, hogy befagyott, amikor hívtak, de más probléma nincsen. Mondjuk ez a hívásgond eléggé zavaró volt.
Van most jobb ROM?

(#3713) gps76 válasza P.mini (#3712) üzenetére


gps76
őstag

A fagyás szerintem a ram hiánya miatt van. Próbáld ki a 898-as romot,aztán írj véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#3714) P.mini válasza gps76 (#3713) üzenetére


P.mini
aktív tag

Rendben. De azzal mi van? Valami nem jó vele, azt írták régen, sokakat beszopatott.

(#3715) gps76 válasza P.mini (#3714) üzenetére


gps76
őstag

Nalam semmi gond nem jott elo eddig,es a RAM-ot is eleg jol kezeli,pl. opera bongeszoben tobb nagyobb oldal is nyitva lehet,nem zarja be az egeszet.
Nem tudom miket irogatnak hibakat.

(#3716) pukibacsi82 válasza denes04 (#3708) üzenetére


pukibacsi82
tag

[ROM] [U8655-1] [GB 2.3.6] Jelly Bean OS 08/05/2013

szia nekem fel ment nem kellett kernel cserélnem minden jol megy a romon.

Az élet nem habos torta.

(#3717) whiskeys válasza pukibacsi82 (#3716) üzenetére


whiskeys
őstag

linket tudsz adni ehhez a rom-hoz?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#3718) P.mini válasza gps76 (#3715) üzenetére


P.mini
aktív tag

Tudsz segíteni a ROOT-olásban?
Nincs recovery-m. :(
Hogyan tudnám megcsinálni? A recovery fájl-t letöltöttem, ami ehhez a ROM-hoz való, de nem tudom mit csináljak vele. :(

(#3719) P.mini


P.mini
aktív tag

Miért nem engedi telepíteni a B898-as ROM-ra a Huawei Backup-ot? Ezt használtam, az összes telefonszámom itt van elmentve... Csak annyit ír, hogy az alkalmazás nincs telepítve.
:W :O

(#3720) pukibacsi82 válasza whiskeys (#3717) üzenetére


pukibacsi82
tag

itt a rom

Az élet nem habos torta.

(#3721) pukibacsi82 válasza P.mini (#3718) üzenetére


pukibacsi82
tag

nezd meg ezeket[link]

Az élet nem habos torta.

(#3722) P.mini válasza P.mini (#3719) üzenetére


P.mini
aktív tag

Ez sikerült.... De a Root még mindig nem jó. :(

(#3723) shootme2 válasza P.mini (#3718) üzenetére


shootme2
aktív tag

Be kell másolni a root csomagba. Töltsd le ezt ebben már alapból benne van. Ezenkívül még a superuser.zip kell amit innen tudsz letölteni.

- Csatlakoztasd a telefont a számítógéphez az USB kábellel.
- Meg fog jelenni egy új CD meghajtó a Sajátgépben. Menj be a Drivers mappába, és telepítsd fel az adb_drivert.
- A root...zip fájlt csomagold ki valahova a számítógépeden.
- A Superuser...zip-et másold fel a telefonra, a microSD kártya gyökérkönyvtárába - de ne csomagold ki!
- Kapcsold ki: beállítások > alkalmazások > gyors bootolás
- Kapcsold be: beállítások > alkalmazások > alkalmazásfejlesztés > USB hibakeresés
- Csatold le a telefont az usb kábelről, majd kapcsold ki a telefont.
- Tartsd _egyszerre_ lenyomva a bekapcsolás gombot és a hangerőszabályzók közül a halkítást kb. 10 másodpercig.
- Csatlakoztasd a telefont a számítógéphez. (Ha driver települ a csatlakoztatás után, várd meg, amíg lefut a telepítés.)
- Indítsd el a korábban kicsomagolt root...zip fájlban található mappából a root...bat fájlt.
- Ha minden rendben zajlik, néhányszor entert kell nyomni a batch fájl futása során, más teendő nincs.
- Miután lefutott a batch fájl, csatold le a telefont az usb kábelről, és vedd ki az akkut.
- Tartsd lenyomva a hangosítás hangerőszabályzót és a bekapcsolás gombot, ÉS miközben lenyomva tartod őket, helyezd vissza az akkut. A gombokat közben ne engedd el egészen addig, míg a képernyőn azt nem látod, hogy...
- a recovery mode-ba jutottál. Itt a hangerő le-fel gombokkal tudsz navigálni, a bekapcsolás gombbal tudsz okézni.
- Válaszd az "install zip from sdcard"-ot.
- Válaszd ki a Superuser...zip-et
- A következő menüben válaszd a "Yes - Install..."-t
- Ha végzett, válaszd a reboot opciót.
- Miután újraindult és bebootolt a telefon, töltsd le a Google Play áruházból a Root-Checker alkalmazást. Ezzel ellenőrizheted a rootolás sikerességét.

(#3724) P.mini válasza pukibacsi82 (#3721) üzenetére


P.mini
aktív tag

Köszönöm! :R Sikerült.

(#3725) whiskeys válasza pukibacsi82 (#3720) üzenetére


whiskeys
őstag

köszike. használod is? jól müködik? wifi, ébresztő óra, rádió müködik?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#3726) pukibacsi82 válasza whiskeys (#3725) üzenetére


pukibacsi82
tag

jh tegnap ota nyuzom vele minden ok idaig

Az élet nem habos torta.

(#3727) woodworm válasza P.mini (#3719) üzenetére


woodworm
veterán

Furcsa dolog ez! Van egy pár progi, ami hiányzik a 898-as rom alól. Az érdekes az, hogy a telepítőben benne vannak az apk fájlok. Aki helyreállította az eredeti rolót a könyvtár átnevezéssel, az tudna referálni, hogy a reset után nem jelennek-e meg a hiányzó programok.

(#3728) whiskeys válasza pukibacsi82 (#3726) üzenetére


whiskeys
őstag

melyik recovery-vel raktad fel?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#3729) P.mini válasza woodworm (#3727) üzenetére


P.mini
aktív tag

Igen, ezt én is észrevettem, fôleg a zenelejátszót. Engem nem nagyon zavar, legalább kevesebbet kell gyomlálni. A lehúzható állapotsort sajnálom, de semmi kedvem nincs újrakezdeni a telepítgetést.
Más: nem tudja valaki, hogyan kell feltelepíteni a Toggle2g-t? Amikor telepíteném, azt írja, hogy az alkalmazás nincs telepítve...

(#3730) woodworm válasza P.mini (#3729) üzenetére


woodworm
veterán

"Engem nem nagyon zavar, legalább kevesebbet kell gyomlálni."

Az a poén, hogy ettől függetlenül valószínűleg ott röhög a data partíción és törölni sem tudod egyszerűen. Ha valakinek van egy gyári visszaállítás utáni CWM backupja megoszthatná, abban meg lehet nézni.

(#3731) P.mini


P.mini
aktív tag

Na, ez jó. Most kaptam SMS-eket, hogy nemfogadott hívásiam voltak. Nem csörgött a telefon. Valakinek volt ilyen?

(#3732) pukibacsi82 válasza whiskeys (#3728) üzenetére


pukibacsi82
tag

v5.0.2.8Download Root Y200 v5.2 int.zip

Az élet nem habos torta.

(#3733) woodworm válasza woodworm (#3727) üzenetére


woodworm
veterán

Nézegettem a 889-es step2 telepítőjét. A két kódolás nélküli szövegfájl közül az egyik tartalmazza a "normal" "europe" szavakat, a másik pedig azokat a romokat amire telepíthető. Érdekes módon 899-ig fel van sorolva az összes. Tehát a 889-es step2-je telepíthető a 898-ra is. Lehet a step2 csak a régióspecifikus beállításokat tartalmazza. Az is lehet, hogy így a 898-as rootolatlan telefonon is beállítható lenne a régi roló és a hiányzó programok.

(#3734) P.mini


P.mini
aktív tag

Egy vicc ez a Rom... Most azt csinálja, hogy ha hívnak, akkor nem írja ki a nevet, csak a számot. Hiába van beírva, nem hajlandó kiírni. A legszomorúbb az, hogy azért váltottam Rom-ot, mert az elôzô fél év alatt 2x fagyott be hívás során. :(
Adok neki 2 napot, aztán vissza a B889.

[ Szerkesztve ]

(#3735) shootme2 válasza P.mini (#3734) üzenetére


shootme2
aktív tag

Jelenleginél kisebb build számú fw-t nem lehet feltenni, nem fog felmenni a B889.

(#3736) P.mini válasza shootme2 (#3735) üzenetére


P.mini
aktív tag

http://mobilarena.hu/tema/re_huawei_ascend_y200_tarolhat/hsz_3561-3561.html

(#3737) shootme2 válasza P.mini (#3736) üzenetére


shootme2
aktív tag

És akkor lesz egy 898 alapú 889-ed. Szuper...

(#3738) St3ven


St3ven
addikt

A sok kínlódást látva most már biztos vagyok benne, hogy ennél a telefonnál még mindig a gyári ROM a legjobb megoldás.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3739) DS39 válasza St3ven (#3738) üzenetére


DS39
nagyúr

+1

gyári rom + root aki takarítani akar + ram swap és kb ennyi amit javítani érdemes ezen a telefonon a használhatóság érdekében.

(#3740) woodworm válasza St3ven (#3738) üzenetére


woodworm
veterán

Tudtommal ez egy gyári 898-as volt rootolva.
A 2G kapcsolat leépülését tapasztaltam 889-es gyári rommal is az elején. Csere után a kovacic RC1 is produkálta már egyszer.

(#3741) P.mini válasza shootme2 (#3737) üzenetére


P.mini
aktív tag

Az szívás. Azon gondolkoztam még, hogy a CWM-ban formázok mindent, és akkor eltünik a B898. Utána felrakok egy fôzött Romot "flash zip from sd card"-al. Mûködhet?
Ha ez megvan onnan már rámegy a gyári is, a frissítés sd kártyáról-al.
Ez mennyire lehetne használható?

(#3742) woodworm válasza P.mini (#3741) üzenetére


woodworm
veterán

Bárhol is van a verzióbejegyzés, a CWM-es mentés/helyreállítás és a zipes telepítés nem érinti. Ha gyári romot akarsz felrakni, emlékezni fog melyik volt fent előtte.

[ Szerkesztve ]

(#3743) P.mini válasza woodworm (#3742) üzenetére


P.mini
aktív tag

Fôzött Romot se tudok már visszarakni? :(
Mintha myhuawei.net-en azt olvastam volna, hogy valaki a B989-re rárakta CWM-bôl a ICS kinézetû Romot. (nem túl jó az angolom, de ezt vettem ki belõle.)

[ Szerkesztve ]

(#3744) woodworm válasza P.mini (#3743) üzenetére


woodworm
veterán

De, az mehet, csak a módosított 898 kernel kell hozzájuk.

(#3745) P.mini válasza woodworm (#3744) üzenetére


P.mini
aktív tag

Azt hol tudok szerezni?
Van olyan fõzött rom, amin nincs sok változtatás?

[ Szerkesztve ]

(#3746) woodworm válasza P.mini (#3745) üzenetére


woodworm
veterán

Kicsit átrendezték a myhuawei.net-et. Van egy tisztított 889-re alapuló rom, kernelt itt találsz hozzá, meg itt is.

(#3747) shootme2 válasza woodworm (#3733) üzenetére


shootme2
aktív tag

Kipróbáltam ezt a dolgot. Felraktam egy friss 898-at majd rá a 889 step 2-t. Semmi változást nem hozott minden maradt mintha csak simán a 898-at tettem volna fel.
Összeírtam hogy milyen programok vannak rajta alapból roló visszaállítás előtt és után.
Előtt: Tárcsázó, Hívásnapló, Névjegyek, Üzenetek, Óra, Számológép, Naptár, Kamera, Galéria, Letöltések, Beállítások, Alkalmazás Telepítése ,Fájlkezelő, Hangrögzítő, Böngésző, E-Mail, Gmail, Play áruház, Google, csevegő, Keresés, Jegyzettömb, Documents Go Go

Után: Ugyan az mint előtte + FM rádió, Touch Pal

(#3748) woodworm válasza shootme2 (#3747) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi, hogy kipróbáltad. Mindenesetre a telepítő data partícióján, a dataapp könyvtárban, ott vannak a következő appok:
File name Size
-------------------- ---------------
AllBackup.apk 4,799,161
Maps.apk 9,082,212
MediaCenter.apk 2,243,967
PlusOne.apk 8,914,073
Service-MultiSNS.apk 1,393,367
SocialExt.apk 4,531,137
TotemWeather.apk 3,115,242
VoiceSearch.apk 2,242,305
YouTube.apk 2,540,154

total files 9 total size 38,861,618

Nem tudom a létrejött CWM mentésben is benne van-e. Ez mutatná, hogy települt esetleg, csak a linkelés nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#3749) P.mini válasza woodworm (#3746) üzenetére


P.mini
aktív tag

Köszi. Ezt a Rom-ot használtam már, erről váltottam az ICS kinézetesre. Úgy tűnik felrakom még egyszer.

(#3750) St3ven válasza woodworm (#3740) üzenetére


St3ven
addikt

A 2G kapcsolat leépülését tapasztaltam 889-es gyári rommal is az elején.

A 2G kapcsolat leépülése alatt mit értesz pontosan? Hogy elveszti a hálózatot?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.