Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) feketedini válasza feketedini (#4800) üzenetére


feketedini
tag

B899-hez a root fájl, aki nem tudja leszedni a gugliról: [link]

(#4802) chungee


chungee
addikt

feketedini: köszönöm!

(#4803) Beerdrinker válasza feketedini (#4798) üzenetére


Beerdrinker
tag

Jelenleg alap B898 van a telefonon... Azt hittem rámókoltam valamit, de ezek szerint elég ez neki... :)

Rádió működik, köszi mégegyszer! :)

[ Szerkesztve ]

"Where is Jessica Hyde?"

(#4804) Nazara


Nazara
őstag

Sziasztok!

Ismerős Y200-asa a minap megadta magát, és folyamatos Bootloopban van, se ki-se bekapcsolni nem lehet, nem reagál a bekapcsológombra, csak akksikivétellel lehet leállitani.

Recoveryt sem tudom rajta előhozni, arra sem reagál. Teljesen brick, vagy vissza lehet még hozni? Csak a telefonszámok kellenének róla, de azok nagyon. :F

Köszi! :R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#4805) Faur


Faur
csendes tag

Sziasztok!

Nővérem sikeresen "tönkretette" a kis kütyüt. Fagyogatott, beragadtak programok, szóval alig volt használható. Nyomott rajta egy gyári visszaállítást, és itt jöttek a bajok:
- Mivel nem SIM-re voltak mentve a névjegyek, és nem készült biztonsági másolat, az lenne a kérdésem, hogy valahogy visszahozhatóak-e ezek?
- A másik, hogy gyári beállítás után, a wifi hibát ír. Próbál csatlakozni, majd kiírja hogy hiba. Erre esetleg valami megoldás?

(Egyébként én lecserélném a helyébe....)

Köszönöm a válaszokat, és a segítséget!

(#4806) Devas


Devas
őstag

Hali! Az volna a kérdésem, hogy ha nincs semmi telepítve a telefonra (csak a frissítések), akkor felfér-e egy facebook alkalmazás a frissítéseivel együtt a belső tárhelyre? Esetleg mellé egy Messenger? Köszi! :D

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#4807) Menyus84 válasza KTU (#731) üzenetére


Menyus84
csendes tag

Szia!

Engem a következő érdekel, persze ha még aktuális:

FM rádió 5.1.01_5101.apk

Üdv.:MG

Üdv.:MG

(#4808) KTU válasza Menyus84 (#4807) üzenetére


KTU
addikt

De. megkeresem.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4809) KTU válasza KTU (#4808) üzenetére


KTU
addikt

FM rádió 5.1.01_5101.apk

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4810) poldres válasza KTU (#4809) üzenetére


poldres
csendes tag

Üdv!

Eltudnád küldeni ezeket?

Adatfolyamok SocialExt_V500R001C00B144_51.apk
Biztonsági mentés 3.3.33_3333.apkIdőjárás és óra 3.2.1_22.apk
SNS SNSService_V500R001C00B132SP01_34.apk
Voice Search 2.1.3_213.apk
Zene 3.0.36_24.apk
Google+ 2.1.1.219805_211219805.apk

Előre is köszönöm.

poldres

(#4811) Dovloran


Dovloran
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a legfrissebb ROM-ra B899-re lehet-e egyedi ROM-ot flashelni, mert nekem mindig megakad egy ilyen hibával a CWM (wipe data/factory reset parancsnál): E:format_volume: rfs format failed on/dev/block/mmcblk0p2

A telefont és a külső SD kártyámat is leformáztam többször és eltávolítottam a felesleges partíciókat ám, de így sem működik...valakinek esetleg valaki ötlete van? Ja és azt is tudom, hogy a B898-at már nem engedi nekem visszarakni, mert akkor a töltés helyett csak egy rózsaszín képernyő jön be ugye, de ezen nem lepődtem meg, mert olvastam, hogy downgrade már nem lehetséges.

Köszönöm! :)

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#4812) poldres


poldres
csendes tag

Ha az egyedi rom alatt a custom rom-ot érted,akkor tessék itt van kettő amit kipróbáltam és mind jók:
http://www.mediafire.com/download/a5k3d7hf56b3grp/ICS_OS_Y200+by..Jandroid.zip
(ICS kinézet,android 2.3.6)
https://disk.yandex.com/public/?hash=bzLW4dEDe56HqWPTAZ6lInR4G%2FFyEm42FC0%2BqHnhxkE%3D
(kinézete hasonlit az eredeti android 2.3-hoz,minden működik,android 2.3.7,a kamera is jó:videózás közben lehet zoomolni!)

poldres

(#4813) asdam16


asdam16
újonc

Milyen oprendszert tegyek egy Huawei Asscend y200-ra hogy a legjobb teljesítményt érjem el?

Sajnos elő kell vennem régi telefonomat (Huawei Asscend Y200) egy időre, de sajnálattal tapasztaltam, hogy a mai igényeket már nem képes kiszolgálni. (nagy appok-kis tárhely, kevés ram, kis proci teljesítmény). Milyen romot tegyek a telefonra hogy a lehető legnagyobb teljesítményt sajtoljam ki belőle. Fontos lenne hogy több tárhelyem legyen tehát kevesebb felesleges kacat legyen alapból benne ill olvastam hogy s készülék processzora 800mHz-ről még húzható egy kicsit ha jól emlékszem akk max 1000mHz-ig (lehet/érdemes amúgy ennél tovább húzni? Behalna?) Sajnos a rammal nem tudok mit kezdeni de biztos van olyan rom ami alapból nem eszik annyit mint a gyári. Mit ajánlotok mi az az oprendszer ami egy régi koncepciót még újjá és életképessé varázsol egy kis időre? A telefon alap gyári beállításokon ketyeg 1 újjal nem volt hozzá nyúlva.
Lényeg kihozni a maximumot a minimumból. Ha lehet linkeket (sok link itt már halott) és telepítési segédletet is kérnék köszi a választ ha esetleg valaki ide téved :D (ui.: bocsi hogy hosszú lett xD)

(#4814) vimes válasza asdam16 (#4813) üzenetére


vimes
senior tag

A legjobb ROM a gyári, úgyhogy azt ne cseréld le. Tárhelyre megoldás: rootold ki a telefont, ha nincs, majd Root Uninstallerrel szedd le azokat az appokat, amire nincs szükséged. Igy maximum kb. 130 MB szabad helyet lehet elérni (eredetileg kb. 88 MB szabad hely van, ha jól emlékszem). Így valamivel több szabad memóriád is lesz, de a legjobban akkor jársz szerintem ha a Térképet mindeképp leszeded az zabálja a RAM-ot. Ha még így is kevés a szabad RAM, RAM Expanderrel lehet az SD-kártya tárhelyét RAM-nak használni, de én azt nem próbáltam ki. CPU húzás: van hozzá kernel, de én azt sem próbáltam.

Arra, hogy a telefon a mai igényeket már nem tudja kiszolgálni: ha azt nézed, ez egy lassan négy éves modell, és újkorában sem volt felsőkategóriás. Az, hogy kinek milyen igényei vannak, pedig már megint más kérdés, de - az eredeti appokkal - telefonálni, sms-ezni, e-mailt küldeni, olvasni, YouTube-ozni a mai napig simán lehet vele. Böngészni is lehet még a kevésbé összetett oldalakat, pl. a PH! lapcsaládot is asztali nézetben, de ennyi. Azt hogy a legújabb Play-es játékok, teljesítményigényesebb appok menjenek rajta, nem lehet már elvárni.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#4815) TmS1899 válasza KTU (#731) üzenetére


TmS1899
újonc

Szia!

Eltudnád küldeni az időjárás appot?
Mindenhol kerestem de sehol nem találtami

(#4816) KTU válasza TmS1899 (#4815) üzenetére


KTU
addikt

Megnézem, fent van valamelyik fiókba.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4817) KTU válasza TmS1899 (#4815) üzenetére


KTU
addikt

Időjárás és óra 3.2.1_22.apk

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4818) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Valakinek megvan még a CleanBase ROM valamelyik verziója? :)
A www.myhuawei.net már meghalt :P

(#4819) woodworm válasza easy...rider (#4818) üzenetére


woodworm
veterán

Melyik rom van a telódon, fel fog menni még rá? Van cbr#5 és kovacic rc1-esem.

(#4820) easy...rider válasza woodworm (#4819) üzenetére


easy...rider
őstag

Szerintem gyári 898. Ebből nem volt ilyen verzió esetleg?

(#4821) poldres válasza easy...rider (#4820) üzenetére


poldres
csendes tag

Nekem is ez a build van,de csak a Kovacic RC1 megy rajta a sima CleanBase5 nem.
Itt a link hozzá:
https://drive.google.com/uc?id=0B4amFsLaGOddN1BaY19NTUdWWG8&export=download

[ Szerkesztve ]

poldres

(#4822) easy...rider


easy...rider
őstag

Köszönöm!

Még meg tudnátok osztani a 899-re való ROOT -ot? Fentebb találtam egy jó kis google drive-ot, csak onnan nem lehet leszedni mert azt írja vírusos :(

Ha esetleg itt van a tárhely tulaja, akkor tömörítse be úgy hogy egy RAR-ban legyen egy ZIP amiben benne van a root és tudtommal akkor nem fog a google drive sípolni :) mert dupla tömörítésbe nem másik bele

(#4823) poldres válasza easy...rider (#4822) üzenetére


poldres
csendes tag

Tessék:
http://data.hu/get/8635158/Root_Y200_v4_for_899.zip

Innen töltsd le a Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip nevü fájlt:
http://unix.oppserver.net/huawei/u8655-y200/

poldres

(#4824) Jester95


Jester95
csendes tag

Üdv! Valakinek meg van esetleg a gyári 898-as rom? Sehol nem találok már linket hozzá. :( az kellene, amit a dload mappából update-ként lehet telepíteni. A 889-es megvan, de azt sehogy nem akarja telepíteni, mindig update failed szöveg fogad. Előre is köszönöm!

(#4825) poldres válasza Jester95 (#4824) üzenetére


poldres
csendes tag

Tessék: http://www.mediafire.com/download/4ngtsig8pnqvfks/v100r001c197b898.zip
Nem próbáltam,hogy van-e benne magyar nyelv,mert jelenleg egy custom rom van a telón.Ha nincs akkor a play áruházból töltsd le a morelocale 2-t és írd mindenhova,hogy HU és kész is van.

poldres

(#4826) poldres


poldres
csendes tag

Látom nagyon kiürült a topic,de feltöltöttem néhány fájlt,hátha valakinek szüksége lesz ezekre.
Gyári ROM B899: http://www.mediafire.com/download/dcfxx5xkf6f6m5h/HUAWEI_Ascend_Y200_U8655-1_V100R001C00B899_Normal.rar
Gyári Appok(amik nem települnek fel a B899-es ROM telepitésénél,de van néhány egyéb app is,ami fontos lehet valakinek valamint van egy Xperia X10 Launcher,ha valaki szeretne egy gyors launchert,ami kevés ramot használ): http://www.mediafire.com/download/714cj772xdm0qdu/Huawei+Y200+Gy%C3%A1ri+Appok.rar

[ Szerkesztve ]

poldres

(#4827) Weather


Weather
csendes tag

Ez egy köszönet lesz a Huaweinek és tapasztalatok. :R
Nos, 4 éves ! már elmúlt a telefonom, és végre úgy döntöttem lecserélem.
Nem mintha rossz lenne,én sem tudom miért...
Tökéletesen működik még mindig, pedig:
-vagy 10x leejtettem, volt hogy járólapra, aszfaltra, vagy a zebrán csúszott végig.
-3x megázott az esőben, mert kint felejtettem munka után, ebből kettő teljes éjszakán át.
-Ráültem, ráfeküdtem véletlenül sokszor.
-Használtam is, igaz nem erősen, de ment.
-Soha nem volt tokban, nincs rajta fólia sem.
-Vigyáztam ugyan rá, de az utóbbi egy évben már azt sem.

2x elnavigált Németországba és vissza(!!!256Mb ram emberek), fut a Viber, térképprogramok, fényképezek vele(nappal egész tűrhető képeket csinál), még mindig kb 4-6 napig bírja az eredeti akkumulátorával, úgy hogy ki sem kapcsolom, se USB (mindig teljesen lemerítem, akárki akármit mond a lítiumos akksikról, nekem ez vált be), és több kisebb egyszerűbb alkalmazás van rajta amit használok is. Szép hangja is van.
Az esésektől a kereten halvány repedések vannak(alig látszanak) de a kijelző majdnem teljesen karcmentes még most is !!! Fólia és tok nélkül! Én sem értem... Imádom ezt a műanyag kijelző előlapot ! A mai telefonokon mindenféle majom üvegek vannak és ééérdekes rommátörik mind ha nem vigyáznak rá. Ebben hányszor kellett volna már cserélnem ?! De ma már nincs műanyag, csak üveg... :(
Ez egy alsó kategóriás tel volt már akkor is.
De van benne:
-értesítési LED
-Dig iránytű, magnetométer
-Fény és közelségérzékelő
-A kapacitív gomboknak világítása
-Jó IPS kijelző
-Nem kell naponta tölteni.
Manapság ezek már "extra" dolgok, az alsó kategóriában max 1-1 dolog van ebből.

Igaz rootoltam és kiirtottam belőle mindent ami nem kell, beállítottam úgy hogy a leggyorsabb legyen, de így már király.
A következő is Huawei ! lenne...ha a cég nem árazta volna föl a telefonjait. :(
...és ha nem a szokásos vérszegény 2000mah akkukat tenné bele.
...és ha nem vette volna ki a tudást, a jó kis ficsőrőket az alsókategóriából.
Szép 4,5 év volt, köszi !
De ami akkor a Huawei volt, most úgy látom a Xiaomi az.
Viszlát. -az Y200 asok egyik utolsó túlélője. :D

(#4828) KTU válasza Weather (#4827) üzenetére


KTU
addikt

Nálam is van 2db.
Szerintem elnyűhetetlen készülék.

Igaz már csak netrádióként funkcionálnak, 10 órát simán tudnak egyfolytában, és tényleg jó a hangszórója, még nem találtam hasonló telefont ami magában ennyire "szól".
Bár nemrég vettem hozzájuk Bluetooth hangszórót, evvel is jól üzemelnek.

Az egyikbe van SIM kártya, gyalogláshoz ezt viszem.

Van még 2db ZTE Kis Plus, az egyikbe a kijelző tönkrement, pedig sokkal-sokkal kíméletesebb bánásmódban részesült, mint az Y200.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4829) Dovloran


Dovloran
senior tag

Úgy alakult, hogy nekem is elő kellett vennem a telót és jó látni, hogy mennyire is segítik itt egymást a fórumozók ebben a topic-ban. Igazából életbevágóan fontos ROM-ok-hoz és root-hoz vannak itt linkek és leírások szóval ide mindig jó visszajönni, még ha épp nem is hagyok kommentet. :)

Szerk.: Egy no name oldalon megtaláltam a B898-as ROM-ot, ha valakinek esetleg kell az írjon privátban.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#4830) littlebuddha


littlebuddha
csendes tag

Én is most nyugdíjaztam, sajnos a hálózatot már nem tartotta stabilan. :(
De még megvan, vészhelyzetbe még mindig használható, és valószínűleg babamonitor lesz belőle. :)

szerintem

(#4831) poldres


poldres
csendes tag

Nálam is sok mindent túlélt:
-30 percig ázott a vizzel teli táskában,mivel szakadt az eső.Én nem vettem észre,hogy a táska aljában áll a viz :D
-Esett 2 méter magasról az aszfaltra.Ismerősőm Sony E4g telefonja 10 centi eséstől berepedt.
-Találkozást rendezett a kijelzője az asztal sarkával.
-Kijelzővel lefelé leesett a járólapra.
-Rom telepités közben átváltott tégla módba,de még igy is fel tudtak engem hivni.Én sem értettem,hogy hogyan,mivel elméletileg halott volt a teló.
-Miután sikerült életre kelteni:a belső memória látszólag feladta,de a beállitásokban töröltem a belső SD tartalmát aztán ismét jó lett.
Csodálkozom,hogy még működik egyáltalán....

poldres

(#4832) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

Tudna valaki linkelni custom romot a telefonhoz ? Kovacic RC1 ?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#4833) poldres válasza Dell XPS (#4832) üzenetére


poldres
csendes tag

A Kovacic RC1-hez sajnos már nincs működőképes link.
De a CM7-et már 2015 óta használom és teljesen hibátlan,csak az akku merül gyorsabban:
http://www.mediafire.com/file/txxlfy6hm0n0t9a/CM7%2Bbug%2Bfix%2BFor%2BWadim377%2BRev%2BV1.zip

poldres

(#4834) Dell XPS válasza poldres (#4833) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi! :K

Üdv, Dell XPS

(#4835) Weather


Weather
csendes tag

Rootolt a készülékem, B882-es rom van rajta.
Kölcsönadtam, úgy kaptam vissza, hogy most hívni lehet vele mást, de felhívni a telefont nem.
Híváskorlátozásokat átnéztem, a telefon vissza lett állítva gyári alapállapotra, cache-ek wipeolva lettek utána.
Semmi.
5db ROM-ot próbáltam feltenni rá sikertelenül. (889,898,820,Clean Base ROM#5 meg valami B207Myanmar),
dload/update.app és gyökérbe update.zip módon is.
Sehogy nem települnek, vagy "failed to verify whole-file signature/signature verifiction failed" vagy "update package's ext name error/ota pre package check error" hibaüzenettel.
Tud valaki segíteni mi lehet a baj ?!

(#4836) KTU válasza Weather (#4835) üzenetére


KTU
addikt

Több kártyával próbáltad, ill. ezt a kártyát másik telefonba téve lehet hívni?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4837) Weather válasza KTU (#4836) üzenetére


Weather
csendes tag

Igen, olyan kártya van benne ami másik telefonban tökéletesen működik. De további két kártyával is próbáltam már.
Azt nem írtam, hogy mikor hívom/hívják a telefont, a hívó fél a kicsengés helyett azonnal foglalt jelzést hall, és foglaltat is ír ki neki. Ezen a telefonon meg csak annyi történik, hogy ki se cseng, hanem helyette csak kiírja hogy nem fogadott hívásom volt...

A tel T-mobilos. Mikor kölcsönadtam, valószínűleg svájci kártyát raktak bele mivel ő ezt nem tudta. Nem tudom ez számít-e.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.