Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) slice14 válasza ( V ) (#49750) üzenetére


slice14
veterán

Semmi, csak a beszéd hangszőrtó müxik. A média hangszoró semmilyen hangot nem ad ki magából.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#49752) Scooter74 válasza Fkris (#49748) üzenetére


Scooter74
őstag

+1
Én is a Messengert preferálom.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#49753) -juc- válasza LógaGéza (#49746) üzenetére


-juc-
aktív tag

Így már jártam én is, sőt, hiába raktam fel a Messengert, addigra a TiBi döntött úgy, hogy alapértelmezett SMS app lesz. Akkor jöttem rá, hogy valami nem kerek, amikor nem jött meg a banki belépő SMS...

(#49754) Dottore válasza Dottore (#49734) üzenetére


Dottore
addikt

A tegnapi (a wifi mint a huzat úgy kapcsol ki lezárt képernyő alatt, pedig a mindig ébren opció van kiválasztva) wifi probléma megoldódott, hátha valakinek hasznos lesz.

Modem kikapcsol pár percre, telefonon kapcsolat elfelejt és restart.
Utána csatlakozás, jelszó beír és tadaaaa... :)

[ Szerkesztve ]

(#49755) metal01 válasza Dottore (#49754) üzenetére


metal01
őstag

Ez megoldja? És ha más helyen is használsz WIFI-t, nemcsak otthon? Pl. munkahelyen? Ott hogy kapcsolod ki a modemet és/vagy routert? :)

(#49756) lord.lakli válasza metal01 (#49755) üzenetére


lord.lakli
őstag

Tuti van egy központi biztosíték a cégnél ;]

(#49757) vikla007 válasza Dottore (#49754) üzenetére


vikla007
aktív tag

Modem vagy/és router, mert nekem külön van?

(#49758) Dottore válasza metal01 (#49755) üzenetére


Dottore
addikt

Itthon megoldotta. Holnap meglátjuk melóhelyen.
Egyénként azt is újra tudom indítani. :)

vikla007
Tedd meg mindkettővel.

(#49759) metal01 válasza Dottore (#49758) üzenetére


metal01
őstag

Hát de ez így milyen már? Elmegyek bárhová és szétrángatom a routert mert a Nexusom dobálja a WIFI-t. Ez nem megoldás :/

(#49760) Dottore válasza metal01 (#49759) üzenetére


Dottore
addikt

Értem, igazad van, de ezzel kell beérni egyenlőre. Valami fórumon olvastam a tippet, nem egyedi probléma sajnos.

(#49761) metal01 válasza Dottore (#49760) üzenetére


metal01
őstag

Vajon a Google fejlesztői is ezt a módszert használják? Vagy lehet, hogy iPhonet, vagy Windows Phonet használnak Android helyett... Ideje volna már egy alapos hibajavítást eszközölniük. Bár gondolom nem érdekli különösebben őket az ilyen triviális bug.

(#49762) Dottore válasza metal01 (#49761) üzenetére


Dottore
addikt

Szerintem nagyon komoly változtatás volt a jogosultságkezelés, ez alapjaiban felforgatta az előző rendszerhez képest a jelenlegit. Nézd nem akarok védeni egy céget de egy ekkora hajó nagyon lassan fordul és tudom, hogy mindenkinek a saját gondja a legnagyobb, de ez valójában egy apróság. Én csak most tettem fel a mályvát, pedig régóta kint van, mert vagy várok míg tudom tolerálni a hibákat, vagy azonnal felteszem és viselem a következményeket. Idő kell, hogy megoldják ezeket a problémákat és néha az is előfordul, hogy nem sikerül.

(#49763) metal01 válasza Dottore (#49762) üzenetére


metal01
őstag

Lolli óta tapasztalom a "WIFI drop" bugot. Hol dobálja, hol nem sleepben. Amikor eldobja átvált automatikusan mobilnetre. Mert úgy van beállítva. Ha nem így lenne, akkor az eldobott WIFI miatt csak akkor kapok meg üzeneteket, mailt, stb. amikor feloldás után kegyeskedik visszakapcsolódni a WIFI hálózatra. Arról nem is beszélve, hogy amikor eldobja a mobilnet adatforgalma ketyeg. Pont azért használunk WIFI-t, hogy ez ne így legyen, ha nem muszáj. Azért ez nem kis bug...

(#49764) Dottore válasza metal01 (#49763) üzenetére


Dottore
addikt

A nagy bug az nem inkább a probléma milyensége, hanem jóval inkább az előfordulás mértéke. Ettől még jogos, de sajnos nem lehet mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#49765) StarKiller89 válasza metal01 (#49763) üzenetére


StarKiller89
senior tag

erre még mindig azt mondom, hogy nem a rendszer bugja, legalábbis nálam megoldotta a wifi fix csatornára való állítása, előtte naponta jelentkezett nálam is a dolog, de hónapok óta egyszer sem...

| Samsung Galaxy S23 |

(#49766) metal01 válasza StarKiller89 (#49765) üzenetére


metal01
őstag

Nálam is fix. Mégis random dobája.

(#49767) StarKiller89 válasza metal01 (#49766) üzenetére


StarKiller89
senior tag

akkor nem tudom, érdekes dolog ez...

| Samsung Galaxy S23 |

(#49768) Dottore válasza StarKiller89 (#49765) üzenetére


Dottore
addikt

De az, mert nem várhatod el a felhasználóktól hogy odamászkáljanak idegen routerekhez és fix címeket állítsanak be maguknak.

(#49770) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Rég írtam már ide :) 6.0 hogyan szuperál a nexus5-n? Most 5.1 aicp van fent, de eléggé bugzik, kipróbálnám a stock 6.0-t, ha stabil. A wugfreshel simán fel tudom flashelni vagy kell valamit mókolnom előtte? Esetleg a 6.0.1 cata is érdekelne, az van fent valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#49771) Fkris válasza tboy93 (#49770) üzenetére


Fkris
őstag

A gyári teljesen rendben van, csak ugye nagyon gyér a funkcionalitás a főzött romokhoz képest.
6.0.1 cata teljesen rendben van, az itteni kommentek alapján ajánlott!

Kerneleket amúgy még használ valaki?Nemigazán olvastam, csak a gyárik meg a CFWk saját kernelei pörögnek?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#49772) LógaGéza válasza Fkris (#49771) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én pont tegnap raktam fel a Chromát franco.kernel társaságában. Eddig tetszik :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49773) gabro0 válasza Fkris (#49771) üzenetére


gabro0
őstag

Próbáltam az ElementalX (6.07) és BluSpark (r47) kerneleket.

BluSpark:
- Valahogy simábban megy minden. Chrome-ban az oldalakat görgetve nagyon ritkán akad meg és úgy folyik benne minden, öröm nézni. (Nem hittem el én se, ezért kicseréltem, majd vissza, de akkor is simább :P )
- Sajnos nincs benne hang módosítási lehetőség (kimeneti jelszint erősítés pl.)
- Ez alatt hangosabb a hangszóró alapbeállításon
- Szteró mod (kernelfüggetlen flashelhető zip) ezzel szól szépen
- KitKat alatt az elődjét a CodeBlue-t (r350) használtam nagy megelégedéssel, messze a legjobb volt

ElementalX: Most ez van fent a több lehetőség miatt, hamarosan lesz egy új verzió, lehet picit jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#49774) kr:sz


kr:sz
tag

Sziasztok,

Lenne egy problémám, gondoltam hozzátok fordulok hátha találkozott már valaki ezzel a jelenséggel. Tegnap a telefonom egyszerűen kikapcsolta magát. Azóta már többször random generálta a problémát. Nem tudom, hogy mi okozhatja. Stock droid van rajta(6.0.1), soha nem volt buherálva és minden appom playstore-os. Lehet, hogy az aksi kezdene behalni? Kb másfél éves a telefon.

Üdv&thx,
Krisz

(#49775) ( V ) válasza kr:sz (#49774) üzenetére


( V )
veterán

inkább a power gomb lesz

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#49776) Frenky89 válasza kr:sz (#49774) üzenetére


Frenky89
őstag

Szia!

Nálam is ugyan ez a probléma, illetve kísértetiesen hasonló. Fentebb arra jutott a társaság, hogy a legvalószínűbb a power gomb hiba.

(#49777) Fkris válasza LógaGéza (#49772) üzenetére


Fkris
őstag

,gabro köszi a válaszokat!

Na, király.
Lehet, lassan, ha lesz még 1-2másik kernel kipróbálva, frissíteni kellene az összefoglalót, drága TG! (Jó ég, Slice faterral így még nem beszéltem:DD)
Ha rom ügyileg nem is, de kernelbe tuti van eltérés.

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#49778) LógaGéza válasza Fkris (#49777) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nálam franconál az volt a nagy húzóerő, hogy még N4 idejében megvettem hozzá az appot. Felraktam, ment egy kis undervolt, meg színprofilcsere, és egyből minden szép és jó :)
Arra figyelj, hogy ha felrakod már rootolt telóra, akkor kell egy unSu is, különben bootloop :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49779) zolka95


zolka95
őstag

Más telefonoknál is vannak ilyen tipikus hibák (power gomb, keret repedés stb)?

Vagy csak ezt a telefont cseszték el így?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#49780) Dottore válasza LógaGéza (#49778) üzenetére


Dottore
addikt

Ez komoly? Le kell szedni és utána mehet csak a kernel csere?

(#49781) lord.lakli válasza zolka95 (#49779) üzenetére


lord.lakli
őstag

Persze, hogy van. Keret pl. S3, S4 esetén jött le "fém festés". Tuti van egy csomó másik eset is.

[ Szerkesztve ]

(#49782) slice14 válasza Fkris (#49777) üzenetére


slice14
veterán

Múltkorában mikor összekapirgáltad h mi kerüljön bele, akkor csodálkoztam hogy a Cataclysm miért nem került be, és aztán valahogy ez az ötlet azóta elveszett a légüres térben a két fülem között. :D Kerneleket nem szoktam tesztelgetni, így írni sem tudok mit róluk. Kb. azt a hármat használtam, ami benne is van a T.I.R.-ben.
Várom az ötleteket PM-ben, és akkor ha lesz időm, akkor ét sírógörcs között beszúrom. Te jó ég, nagyon hiányzik az Android és az N5. Jelenleg átköltöztem egy samu e2100-ba, mert csak avval tudtam megetetni a micro sim-et.

A Cataclysm tuti bekerül.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#49783) LógaGéza válasza Dottore (#49780) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen - igazából akkor van "baj" ha a ROM amit használsz beépített SuperSU-t, vagy más Superuser appot használ, ugyanis franco-nak saját ramdiskje van, és az bekavarhat.
Szóval a javasolt módszer: unsu.zip -> kernel -> SuperSU 2.60, vagy újabb.

slice14
Lenne egy pár felvetésem vele kapcsolatban, majd ha lesz holnap egy kis szabadidőm a melóban leírom :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49785) Dottore válasza LógaGéza (#49783) üzenetére


Dottore
addikt

Köszi, nem tudtam. Nekem stock kernel van és SuperSU 3.65. Így is kell az unsu?

(#49786) kr:sz válasza ( V ) (#49775) üzenetére


kr:sz
tag

Köszi a választ, úgy fest átlibbentem felette!

A power gombra én is gondoltam/gyanakodtam, mikor egy angol fórumon olvasgattam ilyen hirtelen random leállásokról, viszont ezt úgy is produkálhatja, hogy a power gomb megnyomása után még "felébred" a telefon, nyomkodom is(pl a fb hirfolyamot olvasgatom), de aztán egyszer csak lekapcsol? Szóval, ha power gombbal van a gond akkor a megnyomás után rögtön kellene reprodukálnia a leállást, nem?

Mindenesetre megpróbálom elintézni az LG-nél a dolgot, mert a keret repedés sajnos nálam is jelen van, így már emiatt el akartam menni a szervizbe, felírhattam egy újabb dolgot a listára...

Thx mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#49789) LógaGéza válasza Dottore (#49785) üzenetére


LógaGéza
addikt

Francisco csak a beépítetthez említi. Próbáld meg, ha nem jó, akkor meg jó a TWRP-ben MTP mód, és fel tudod másolni a plusz cuccokat. :)

Fkris
Bocsi, de ez nagyon rossz volt...

;]

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49790) Dottore válasza LógaGéza (#49789) üzenetére


Dottore
addikt

Köszi!

(#49793) Scooter74 válasza LógaGéza (#49789) üzenetére


Scooter74
őstag

Milyen Franco új kernele?
Én is gondolkozom, hogy nyitom a bootloadert mert nekem is megvan vásárolva franco appja.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#49794) Dottore


Dottore
addikt

Nem kell unsu ha stock a kernel és van root. Kipróbáltam, simán felment a franco kernel. De a rootot újra fel kell persze tenni.

[ Szerkesztve ]

(#49796) Pacy


Pacy
aktív tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni mert már a f.om kivan. :((( Az istennek nem sikerül a telefont felismertetnem a pc-vel. Tölteni tölt de nincs mtp fájl átvitelem. Drivert próbáltam feltenni de azt írja a rendszer a Latest usb driverre hogy nem talált megfelelőt.... :C Fantasztikus. Eszköz kezelőből eltávolítottam a telefont. Utána telepít keveset a rendszer de aztán ugyan ott vagyok ahol a part szakad... :F :F

(#49797) Zoja™ válasza Pacy (#49796) üzenetére


Zoja™
őstag

Mikor csatlakoztattad a telefont a géphez, a telefonon az értesítési sávon található menüben átváltottál MTP módra?

(#49798) Pacy válasza Zoja™ (#49797) üzenetére


Pacy
aktív tag

Igen át. Akkor a Win úgy jelzi mintha eltávolítanám a telefont. Amikor automata frissítésre megyek akkor talál drivert, viszont azt írja a win problémát észlelt a telepítés során....

(#49799) Fkris válasza Pacy (#49798) üzenetére


Fkris
őstag

NRT, driver installáción menj végig, ha nem segít, akkor töröld az illesztőt és manuálisan is tedd fel.
Ha ez sem jön be, akkor próbáld meg először TWRP ben mountolni, és úgy rátenni a fájlokat, utána hátha működni fog.
ha ez sem sikerül, akkor windowst kell újrahúzni sajnos:S

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#49800) szpali


szpali
addikt

kint van a januári frissítés:

6.0.1 (MMB29S)

innen

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.