Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) 33as válasza szponzor (#9088) üzenetére


33as
senior tag

Háááááát....... nem volt olcsó mutatvány már a csomagküldés miatt is! :U
Úgy 45-50 eurót fizettem érte!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#9102) TomPack válasza Scooter74 (#9098) üzenetére


TomPack
őstag

Szép, erőforrás pocsékolás! :P
Így még talán egy Galaxy Mini-t sem lehetne megakasztani.
Az őserdőket meg ezért vágják ki. :))

Igaz, még én sem tudtam megtelíteni a 2Gb ram-ot, de nem is törekszem az appok bezárogatására, használjam ki, ha már van, asztali pc-n sem csukok be mindent.

(#9103) Scooter74 válasza RECSKA (#9100) üzenetére


Scooter74
őstag

Jó de a tárolt folyamatoknál meg fut 14 app és a face is ott van köztük!
De amúgy tényleg kemény és ha belegondolok, hogy a Nexus S-m is 390Mb rammal ment a 4.1.2-s.
És szinte minden nap ki volt kapcsolva este, meg minden nap végén könyörgött a töltésért ahhoz képest most ez a 2nap nekem kész öröm és boldogság. :) :))

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#9104) Scooter74 válasza TomPack (#9102) üzenetére


Scooter74
őstag

Hétfőtől péntekig mikor a melóhelyemen távoli asztalozok a telóval akkor is van szabad 1,3Gb ramom.
De én úgy vagyok amit nem használok azt be is zárom. Ha kell akkor elinditom újra.
És szerintem mindenki itt a fórumban máshogy használja a telefonját nincs két egyforma felhasználó.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#9105) RECSKA válasza Scooter74 (#9103) üzenetére


RECSKA
veterán

A tarolt folyamat nem fut... ami nincs ott a futo alkalmazasok kozott, az nem fut :)

Nekem a pac rom a gyorsitotarazas miatt benyel gond nelkul 500-600 megat :) aztan erre jonnek meg az app-jaim.
De soha az eletbe, meg egy laggot nem lattam rajta...

Neha eloveszem az atab5 telomat, mert akksival jobban birja, es a gagyi jatekaim ezem nyomom... hiaba 2x1GHz, annyira lassunak tunik, higy hihetetlen... hat igen, a jot megszokni nem nehez... :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9106) Scooter74 válasza RECSKA (#9105) üzenetére


Scooter74
őstag

Ebben teljesen igazad van az ember a jót nagyon hamar meg szokja.

:D

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#9107) TomPack


TomPack
őstag

Egy-két icon-t kiszeretnék cserélni. Ezt hogyn tudnám a legegyszerűbben megtenni? CM 10.1 van fennt, gyári launcher-al.

(#9108) mcsabi84


mcsabi84
senior tag

Fura, hogy a fb home-ot N4-re nem tolták ki. No nem mint ha hiányozna, azért megnéztem volna, de kb ennyi.
Aki viszont nem bír magával, annak egy ubuntu theme (bizonyos oldalakon fent is van).
Valaki nem látott még esetleg valami sense 5 szerű theme-t? Az így videókon bejövős, eljátszanék vele pár napot.

(#9109) phobeus válasza mcsabi84 (#9108) üzenetére


phobeus
aktív tag

Sziasztok láttam, hogy valaki írta, hogy Április vége felé majd lehet kapni a N4et a Tnél is, igazak a hírek tényleg lesz másik szolgáltatónál is itthon? Csak mert akkor mindenképpen megvárom azt a 2-3 hete mielőtt megveszem.

LG Nexus™ 4

(#9110) asysoft válasza phobeus (#9109) üzenetére


asysoft
aktív tag

Gondolom erre a kommentre gondolsz, sajnos ez a GS4-re vonatkozott:( (Nekem is felcsillant a szemem.)

Mostanában gondolkozom azon, hogy lecseréljem a telefonom, ez lenne az első Androidos eszközöm. Megbízhatóság tekintetében hogy áll a Nexus 4 gyári ROM-mal? (Én rootoláson kívül nem szeretnék máshogy beavatkozni a rendszerbe, nem emiatt váltanék Androidra.) Pár hete olvastam egy tesztet, ahol e szempontból elég sok kritikát kapott, és a kommentek sem voltak túl biztatóak... Másik kérdés, hogy Magyarországon hol érdemes beszerezni, ami nem Telenor?:)

(#9111) phobeus válasza asysoft (#9110) üzenetére


phobeus
aktív tag

tehát akkor itthon csak és kizárólag telenornál lesz?

LG Nexus™ 4

(#9112) FearTomi válasza asysoft (#9110) üzenetére


FearTomi
őstag

Hol olvastad azt a tesztet? Itt nem láttam még panaszt, egy két egyedi hibán kívül. Nekem pl. az eddigi legjobb droidos telefonom és szerintem egy jó ideig nem is lesz új. Én anno elég sokat romolgattam, amióta ez a telóm van, eszembe nem jutott lecserélni a gyári romot.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#9113) asysoft válasza phobeus (#9111) üzenetére


asysoft
aktív tag

Telenor oldalán a következő áll: "A kizárólagosság a jelen ajánlat megjelenése alatt, illetve március 31-ig a magyarországi mobilszolgáltatók vonatkozásában értelmezendő.". Ez alapján már kapható lehetne máshol is, de T egyelőre nem lépett. Lehet dobni kéne nekik egy levelet.

FearTomi (#9112):
SG-n, persze ezt kellő fenntartásokkal kezelem, de igazából a kommentek azok, amelyek elbizonytalanítanak.

(#9114) phobeus válasza asysoft (#9113) üzenetére


phobeus
aktív tag

hát nem tudom... bízom benne, hogy lesz tnél is :)

LG Nexus™ 4

(#9115) gulb


gulb
senior tag

Nah sracok feltettem a Fbook Home alkalmazasat.. mondhatom elmebaj amit ezek kitalaltak. Meg hogy egy telefonon ez legyen a home screen orulet..:(telefonalashoz 3 kattintas kell minimum. Borzalmas:(

(#9116) #16820480 válasza gulb (#9115) üzenetére


#16820480
törölt tag

miért, amúgy mennyi kell? 2?
mondjuk ettől még nekem sem tetszik a fb home ötlete.

(#9117) FearTomi válasza asysoft (#9113) üzenetére


FearTomi
őstag

Hát elolvastam a cikket, inkább nem mondok róla véleményt:) A kommentelők mindegyikének egy kisebb taslit kéne kiosztani, mert amit írnak, az kb. nem igaz...

"Nem tudom, hogy a telefon, vagy az Android hibaja-e, de eleg nehezkes telefonalni vele. Ha beszelsz a kepernyo kikapcsol, es csak akkor kapcsol be, de tavolabb viszed a fejedtol. Ettol erzekenyebb emberek hajlamosak agyfaszt kapni (igen, koztuk en is). A 2., 3. ilyennel fontolgattam, hogy odabaszom es visszaterek a fapados blackberrymhez. "

Ez után hagytam abba az olvasást...látszik, hogy a kommentelő mennyire ért a telefonhoz. Ez nem hiba, hanem egy funkció ami miatt külön érzékelő van beépítve a telefonba. Nem tudom milyen agyi problémái vannak az illetőnek, de szerintem sokkal idegesítőbb, ha véletlenül megszakítod a hívást az arcoddal miközben telefonálsz, ugyanis ennek megakadályozása és az akkumlátor idő javítása a lényege a funkciónak.

Szerintem felejtsd el azt az oldalt, nagyon hamar. Ráadásul nézd meg mikor jelent meg a cikk és a mikor jelent meg a telefon:D

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#9118) asysoft válasza phobeus (#9114) üzenetére


asysoft
aktív tag

Én is így vagyok ezzel. Mindenesetre most írtam az ügyfélszolgálatnak, ha érkezik válasz, majd megírom.

#FearTomi (#9117):
Igen, azon a kommenten én is mosolyogtam, de ha jól rémlik, utána mások is letolták. (Egyébként cikk megjelenési idejével szerintem nem lenne önmagában gond, ha tartós teszt jellegű lenne, de nem az.)
Akkor összegezve, azt mondod, hogy a Nexus 4 (már gyári ROM-mal is) stabil, sosem indul újra, illetve nem kell manuálisan resetelni időnként a helyes működéshez. Ez biztatóan hangzik.

(#9119) Csapi007 válasza asysoft (#9110) üzenetére


Csapi007
veterán

Szerintem ha nem Telenor akkor SpeedShop, lehet dragabb mint nehany zugGSM de tuti nem fognak problemazni ha garanciaztatasra kerulne sor. Persze ez sem hivatalos gari.

"Csak úgy mondom"

(#9120) FearTomi válasza asysoft (#9118) üzenetére


FearTomi
őstag

Nekem eddig egyetlen egyszer kellett újraindítani, amikor a bluetooth valamiért nem kapcsolt be, de azóta semmi gond.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#9121) Picco válasza FearTomi (#9120) üzenetére


Picco
addikt

Ez az egy hiba fordult elo nalam is stockon, idegesito mert napi szinten hasznalom, de reboot utan mindig popec :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9122) #16820480 válasza asysoft (#9118) üzenetére


#16820480
törölt tag

eddig szerintem csak a frissítések miatt indítottam újra a telefont (CM alatt ez gyakoribb, mert naponta jön frissítés).

(#9123) Aerodyn válasza asysoft (#9118) üzenetére


Aerodyn
csendes tag

Random újraindulásokról annyit, hogy nekem a futásidő most tart 523 óránál. :C

(#9124) Cseri0058 válasza Picco (#8905) üzenetére


Cseri0058
őstag

Ezt hol olvastad?
Meglesném hátha valaki rájött a megoldásra időközben...

(#9125) dodicsaba


dodicsaba
aktív tag

.Brainturbo nyelvoktatás hatékonyságáról van valakinek tapasztalata?

BlackBerry Passport

(#9126) Picco válasza Cseri0058 (#9124) üzenetére


Picco
addikt

Random xda bongeszes kozben lattam...

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9127) TomPack


TomPack
őstag

Nem értem a tesztelőt, akinél félóra alatt 3x újraindul egy 'nexus' és ő ezt elkönyveli azzal, hogy ezzel a problémával együtt lehet élni. Talán nem gondolja azt, hogy egyedi hibáról van szó? Mert egy kínai S3 klónnál aláírom, de ez egy referenciatelefon... Az agyam eldobom...

(#9128) asysoft válasza Csapi007 (#9119) üzenetére


asysoft
aktív tag

Nekem is a SpeedShop lenne a B terv, de szolgáltatónál hűséggel gondolom olcsóbb. Ezek a külföldről behozott készülékek amúgy a Google által támogatottak, azaz ők biztosítják a frissítéseket?

FearTomi, sheratan: köszönöm a válaszokat!

Szerk:
cukrosleves (#9127):
Igen, érdekes a következtetés:)

[ Szerkesztve ]

(#9129) korpicschess válasza asysoft (#9128) üzenetére


korpicschess
veterán

A frissítések nincsenek összefüggésben a származással. Mindegyik megkapja természetesen. Speedshop szerintem drága.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#9130) TomPack válasza asysoft (#9128) üzenetére


TomPack
őstag

Én is a Speedshopban vettem meg, drágán. :B
Akkor, amikor én vettem, máshol nem tudtam volna megvenni, illetve csak rendelésre, 10-15eFt-al olcsóbban.
Nekem meg azonnal kellett. :DD
A garancia nálam sosem nyomott akkora súlyt, hogy amiatt választottam volna boltot. nem tudom, hogy egyesek miért fektetnek ekkora hangsúlyt erre a kérdésre, mintha nem is telefont akarnának venni, hanem garanciát.
Nem csak itt az N4 topikban, hanem úgy általában, a használttelefon hirdetésekben is például.
Én nem fogok azért 40e ft-al többet kifizetni, hogy LG logós papírkám legyen, amit egy hét múlva azt sem tudom majd, hogy hova raktam. Ha megunom a telcsit, akkor meg ugyanannyit fognak adni érte, mint garancia nélkül, de még abból is leakarják majd alkudnia felét legalább.
Pár hónapnál tovább egyik telefonom sem tartottam meg, mert mindig valami másra vágytam, a következő tulajnak meg nem akarok jót -nekem sem akar senki. :B
A kezdetektől fogva nyomom a "mobilos ipart", megszámlálhatatlan mobilom volt már, gariztatni még egyiket sem kellett. Lehet csak szerencsés vagyok?! Mindegy, ameddig adja a gép, addig így lesz, úgyis csak a saját kárából tanulhat az ember.
De most felteszem a kérdést, őszintén, mi baja lehet egy telefonnak, amit garanciálisan megcsinálnak?
Bekrepál a hangszóró? -minden sarkon kicserélik szotyiért
Elfüstöl az alaplap? -veszek egy bontottat.
Ripityára töröm a burkolatot? -azt gariban úgysem fogják megoldani.
Erre én nem akarok tízezrekkel többet kiadni.

És mi a helyzet az eladó 6 éves BMW-el? Ott ki fog garit adni?

Bocs a kitörésemért, de már nem tudtam magamban tartani. :U

[ Szerkesztve ]

(#9131) korpicschess válasza TomPack (#9130) üzenetére


korpicschess
veterán

Na és ha lefagy napi 3-szor? Azt ki csinálja meg, he?

;]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#9132) Cseri0058


Cseri0058
őstag

A play mikor frissíti magát?

(#9133) TomPack válasza korpicschess (#9131) üzenetére


TomPack
őstag

Akkor végre lesz egy fizető vendége is az LG márkaszervíznek, és majd még kávéval is megkínálnak, mert ilyet még biztos nem láttak. :)
De arra a munkára aztán kötelesek garanciát vállalni! :DD

Cseri0058 én már lefrissítettem [link]

[ Szerkesztve ]

(#9134) Picco válasza Cseri0058 (#9132) üzenetére


Picco
addikt

Folyamatosan toljak ki a frissitest, bar en elso nap letudtam manualisan :D

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9135) asysoft válasza korpicschess (#9129) üzenetére


asysoft
aktív tag

Régebbről úgy rémlett, hogy amit az LG forgalmaz, az később kapja meg a frissítéseket, mint amit a Google. Akkor ez hülyeség?

cukrosleves (#9130):
Garancia nálam szempont. Eddigi 8 telefonomból 3-nak voltak garanciális problémái, igaz, ebből egynél 3 napon belül jelentkezett, így újat kaptam. Egyik kollégám bolti garanciás Nexus S-ével rohangászik a szervizbe (kijelzője sárgul be egy idő után, már sokadjára), és ahogy mondta, annak idején már az is csomó telefonálgatásba került, hogy első körben egyáltalán fogadja a Samsung szerviz. Ezek után, inkább fizetek pár ezerrel többet, mint hogy a későbbiekben kelljen súlyos tízezrekért bontott kijelzőt/alaplapot kajtatnom, de én már csak ilyen biztonsági játékos vagyok, notebookjaimra is mindig kötök garanciahosszabbítást (elsőnél ott is megjártam, kijelző ment ki 3. évében, szerencsére csere csak kicsit volt drágább, mint a bővítés lett volna).

(#9136) Bilux válasza asysoft (#9135) üzenetére


Bilux
veterán

Itt nincs olyan mint samsungnál volt :D egyféle van ha jól tudom. Az LG nem forgalmaz semmit.

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#9137) korpicschess válasza asysoft (#9135) üzenetére


korpicschess
veterán

Ugyanakkor kapja minden.

AMOLED kijelzonel tipushiba a beeges, nincs ellene mit tenni. Itt nem lesz olyan technologiabol adodoan. Ezert is vetek SAMOLEDes telot venni gari nelkul.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#9138) SP!T válasza korpicschess (#9137) üzenetére


SP!T
addikt

Nexus S sárgaságakor szerintem az SLCD I9023-ra gondolt. Nekem is sárgult be Nexus S, de azt tudom kimondottan, hogy tűző napsütésben a motoron lett hagyva és utána lett olyan.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9139) korpicschess válasza SP!T (#9138) üzenetére


korpicschess
veterán

Hmm. Ott is ragasztó?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#9140) SP!T válasza korpicschess (#9139) üzenetére


SP!T
addikt

Lehet, nem tudom pontosan mi ment a hő miatt benne tönkre, de szerencsére garanciában cserélték. Pedig féltem, hogy visszadobják, de nem. Itt egy kép az esetről, csak kevésbé látszódik, mint nekem: [link]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9141) RECSKA


RECSKA
veterán

Tegnap jol vizsgazott a kicsike. Kecskemeti olaszautos talalkozo volt, szepen levettem toltorol es nekiindultunk. Egy kedves baratommal mentem, neki s3asa van. Lottunk kb 100-120 kepet, en csinaltam egy 5 perces videot, facebookra toltogettunk kepeket, neha ph-ztunk :)
A kijelzo meg verofenyes napsutesben is olvashato maradt, a kepek kozul par darab besargult, de teljesen jo meg igy is.
A kijelzoje jobb, a kepei szarabbak az s3nal. De nem veszesen. Kb annyival, mint amennyivel jobb a kijelzo :)
Nap vegen, hazaerve mindketten 15%on altunk. Szerintem szep teljesitmeny!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9142) petipetya válasza RECSKA (#9141) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az S3 mennyire volt olvasható a közvetlen napfényben?

"nincs rá lezsóidő"

(#9143) RECSKA válasza petipetya (#9142) üzenetére


RECSKA
veterán

Ki kellet takarni. Nagyon eros napfenynel a csillogas miatt egy picit a nexuset is. De Baratom szerint is jobb napfenynel a nexus.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9144) FearTomi válasza RECSKA (#9143) üzenetére


FearTomi
őstag

Hah, en azt vettem eszre, hogy ha bizonyos szogbe eri a nap, akkor olyan mimtha gyemantberakasos lenne a kijelzo:D Viszont nagyon jol lehetett latni igy is mindent, jobb mintha egyaltalan nem lehetne hasznalni napsutesben:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#9145) Bilux válasza RECSKA (#9141) üzenetére


Bilux
veterán

Tegnap itt is 7 ágra sütött a nap és az első olyan mobilom (eddig amoledek voltak SGS1,2,3)
amit láttam még úgy is hogy telibesütötte a nap a képernyőt. Csak a csillogó kapacitív elektródák zavaróak egy kicsit ahogy csillognak a képernyőn.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#9146) RECSKA válasza Bilux (#9145) üzenetére


RECSKA
veterán

Igen, haver is megjegyezte, hogy mik azok a csillogo cuccok. S3nal nem lattuk :)

De nagyon elegedett vagyok a kicsikevel! :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9147) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi az infót. :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#9148) Kokufuu1986 válasza asysoft (#9113) üzenetére


Kokufuu1986
tag

Érdeklődtem a chat-es ügyintézőtől a T honlapján, hogy lesz-e N4, a Telenor-os idézetre hivatkozva, a válasz sajnos nem volt...
Gondoltam egye fene, rákérdezek megint a One-ra, hátha van vmi hír róla... Itt szintén az volt a válasza, hogy "a következő időszakban nem várható a megjelenése"...?!?
Úgy érzem nem teljesen volt képbe, vagy nem tudom mit jelent nála a következő időszak, de már szóróanyaguk is van a One-ról...

(#9149) FőDudu


FőDudu
addikt

Megerkeztek az elozoleg emlitett Nexus4 telefonok (3db).
Ismeros holnap utazik haza, privizzen aki mar jelentkezett (megerosites keppen)!

FőDudu

(#9150) rasky


rasky
senior tag

Holnap lehet én is tulaj leszek, már alig várom, előleg, és rendelés is leadva :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.