Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) ilyen_85 válasza Pőze (#8542) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Ha szükséged van segítségre, akkor szólj, most egy picit elfoglalt vagyok költözés, meg mindenféle sulis beadandók, meg munka miatt, de szívesen segítek fordítani xda-ról, vagy amiben tudok (root, paranoid, toolkit, ilyesmi :) )

Nem azért mert akkora pro vagyok, csak saját káromon tanultam már egy-két dolgot :D

Anyaggyűjtéshez itt egy topic xda-ról Ulitmate Nexus 4 root Guide egy-két dolog pontatlan de egészen összeszedett :)

[ Szerkesztve ]

(#8552) Pőze válasza ilyen_85 (#8551) üzenetére


Pőze
aktív tag

Köszi mindenkinek a pozitív hozzállást! Megírtam a bevezetőt, most publikálásra vár. Nem vagyok nagy író de szerintem nagyon hasznos lesz mivel még magyar oldalon ilyesmit nem láttam. :)

(#8553) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#8551) üzenetére


ilyen_85
senior tag

na megvan!

Ezt linkelném inkább, itt tényleg összeszedte a cikket rendesen az író, s saját tapasztalatom alapján időtálló jól működő módszer, igaz nem csilivili toolkites megoldás, de ezzel kicsit át is látja az ember mi is történik és miért :)

[HOW-TO] How to flash a factory image / return to stock / unlock / root #

(#8554) dombila válasza ilyen_85 (#8553) üzenetére


dombila
senior tag

A csilivili Toolkit ugyanezeket a lépéseket csinálja a háttérben kiadott fastboot és adb parancsokkal. :K
Akit érdekel, hogy mi történik és miért - és hajlandósága van mindezt kézzel csinálni - annak valóban nagyon hasznos a cikk.
Akinek ez már sok, annak marad a Toolkit...

(#8555) madoxx válasza Pőze (#8538) üzenetére


madoxx
aktív tag

Támogatom :-)

(#8556) Keeperv85 válasza dombila (#8554) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csak a toolkit még mindig nem mondja meg neked miért kell vagy éppen nem kell kinyitni a bootloadert, vagy miért nem megy az OTA frissítésed... ;)

De egyébként okos kis cucc, teljesen korrekt módon összerakva, tehát ez nem ellene irányul, csak a különbségre akartam rávilágítani.

(#8557) #16820480 válasza Pőze (#8552) üzenetére


#16820480
törölt tag

még annyit hozzátennék, hogy szerintem ne kizárólag teszt/benchmark eredményeket írj az egyes romokról, hanem néhány sorban érdemes összefoglalni, hogy ki és miért csinálja, mi a célja a projektnek, mire lett kitalálva, mire jó.

(#8558) Pőze válasza #16820480 (#8557) üzenetére


Pőze
aktív tag

Rendben. Köszönöm az ötletet. Egyébként elibdult a blog. Először pár tutorialt szeretnék írni. Ha kész lesz az egész egy cikkben lesz. Így egy helyen lehet majd átnézni az elérhető ROMokat addig a blogban lesznek láthatóak az egyes bejegyzések.

(#8559) RECSKA


RECSKA
veterán

Jelentem jol vizsgazott a frissen bekernelezett pac.
18 ora keszenlet , 3.5 ora kijelzohasznalat es 1 telefonbeszelgetes mellett sem hianyolta meg a toltot.
Chrome-t, vibert, facebook, facebook meesengert es gmail-t hasznalok.
Eddig ezt egy telefonom sem tudta...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8560) ilyen_85 válasza dombila (#8554) üzenetére


ilyen_85
senior tag

s mi a helyzet, ha a toolkitnek nem jön össze valami, valahol s elakad az egész mutatvány? ha te csinálod jobban látod szerintem, hogy mi az ami nem tetszett neki s talán megtudod oldani mielőtt jönne a pánik :)

ha már kerneleknél tartunk, van valami olyan kernel, ami jobban bánik az akksival, de megtarthatnám a paranoid színeit?

mostanában elkezdett néha-néha akadni a Ravensword, szerencsére a Real Racing 3 még tartja magát, nem akad, kivéve Cup versenyeknél, ahol rajtam kívül van még vagy 16-18 autó előttem :) akkor picit lassabb, de nem vészes.

Csak ha lehet ezt is felgyorsítanám!

[ Szerkesztve ]

(#8561) ilyen_85 válasza RECSKA (#8559) üzenetére


ilyen_85
senior tag

dupla :S

[ Szerkesztve ]

(#8562) RECSKA válasza ilyen_85 (#8561) üzenetére


RECSKA
veterán

En faux123 kernelt hasznalok. Akksikimelesre allitva sem szaggat a real meg cupnal sem.
Szeg le azt a progit, ahol lehet allitani a real grafikajat. Highon biztos nem fog megakadni.
Ha teljesitmenyre allitom a cuccot, es 487es gpu orajelet lovok, akkor 4x msaat is elbirja. :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8563) TomPack


TomPack
őstag

Nem jön meg a telcsire semilyen értesítés, ha a kijelző kivan kapcsolva. Az akku hasznàlatnàl làtszik, hogy olyankor altatva van a teló. Olyankor offline vagyok a google szolgàltatàsokban. Ha kijelző felébred, egyből dőlnek az emailek, és a gtalk üzeneteket is megkapom. Mobilnettel , és wifivel is ugyanez a szitu. :( Paranoid rom van fennt, franco kernellel. Csak nàlam fordul elő ez a hiba? Egy újraindítàs néha megoldja, de ha elfelejtem naponta újraindítani, akkor rendszeresen előjön a probléma.

(#8564) dombila válasza ilyen_85 (#8560) üzenetére


dombila
senior tag

Ebben igazad van, de szerintem még a ROM-oló felhasználóknak is csak egy része mer nekivágni az XDA oldalon leírt folyamatnak. A többségnek ez hosszú és bonyolult.
Emiatt van létjogosultsága a Toolkit-nek is.
Persze ha az elakad, – jön a pánik – akkor itt fog kérdezni :K

(#8565) defy456


defy456
aktív tag

Muszáj nekem informatikusnak lennem azért, hogy jobbá tegyem a telómat? Vagy ezért vannak a fejlesztők, hogy ezt én minél egyszerűbben megtehessem. Mindenkinél van okosabb, aki szekálhatná a másikat, hogy még ezt sem tudod így, vagy úgy megcsinálni.

(#8566) ilyen_85 válasza RECSKA (#8562) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Jól hangzik, de mi a helyzet a színekkel, ugyan olyan mosott lesz, mint a gyári kernellel?

Eléggé elkényeztetett a paranoid :(

(#8565) defy456

félre ne értsd, nem azért írtam ezt, hogy bárkit is szekáljak, csak tényleg eléggé egyszerű toolkit nélkül is megcsinálni, azonkívül nekem nem sok szerencsém volt eddig a toolkitekkel :S a kézi módszer sokkal többet volt sikeres :)

[ Szerkesztve ]

(#8567) FearTomi válasza ilyen_85 (#8566) üzenetére


FearTomi
őstag

Nem mosott az, csak reális!:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#8568) ilyen_85 válasza FearTomi (#8567) üzenetére


ilyen_85
senior tag

ne kezdjünk el egy hitvitát :D

nekem jobban tetszik, maradnék a realitás mentesség talaján színeket tekintve, így jobb? :P :DD

(#8569) LSL1337


LSL1337
őstag

Magyarországon wireless charging Orb-ot és Slimport HDMI átalakító kábelt tudok venni valahol?

Amúgy 2 hónapja használom BackedBean 7 van rajta, 1-2 minimál aokp feature hiányzik belőle, de nincs kedvem BB8ra frissíeni, gondolom wipe kellene előtte
Apex Pro már tableten is bevált, itt sem csalódtam benne
franco kernel is jól szuperál, egyedül a több napi uptime után a multitash gomb-ra kicsit eléggé elgondolkodik, mire behozza a listát.

minden téren elégedett vagyok vele. tegnap sikerült DNLA-n keresztül DTS-t is lejátszani 1080as mkv alól, szóval ez lesz a slimport-tal a hálózati médialejátszóm is :)

[ Szerkesztve ]

(#8570) zorromoto válasza LSL1337 (#8569) üzenetére


zorromoto
senior tag

DLNA-n mennyi a csúszás ha mondjuk egy fps játékot nyomatsz rajta?

(#8571) szponzor válasza zorromoto (#8570) üzenetére


szponzor
senior tag

DLNA-n játékot? :Y Az csak szimpla médiamegosztásra jó, nem képernyőmegosztásra.

[ Szerkesztve ]

(#8572) zorromoto válasza szponzor (#8571) üzenetére


zorromoto
senior tag

puszta kíváncsiság!

(#8573) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Nem lehet valahogyan javítani a hangon? (Füleshez)
Mert nekem valahogyan nem igazán szimpi a hangzása... eddig galaxy s-m volt és ahhoz képest ez nem valami jó...
Minden gyári nálam...semmi root semmi hackelés nem volt :D

(#8574) Pompi válasza Cseri0058 (#8573) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Equalizer állítgatással se tudsz számodra megfelelőbben kicsikarni?

Feel Good Inc.

(#8575) Cseri0058 válasza Pompi (#8574) üzenetére


Cseri0058
őstag

Esélytelen...de ha tudsz egy jó beállítást kipróbálom.

(#8576) twine válasza Cseri0058 (#8575) üzenetére


twine
addikt

nem leszel elégedett a wolfson dac után....;)
köze nincs egymáshoz a két hangzásnak,,, főleg ha S-en gondolom volt fent woodoo is...:U

[ Szerkesztve ]

(#8577) FearTomi


FearTomi
őstag

Bumper ellenesek figyelmébe ajánlom a köv. videot:) [link]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#8578) Cseri0058 válasza twine (#8576) üzenetére


Cseri0058
őstag

hogyne lett volna fent :D
kegyetlen jó volt az a hangzás :C

(#8579) pityaa23

xD

[ Szerkesztve ]

(#8579) pityaa23 válasza Cseri0058 (#8575) üzenetére


pityaa23
senior tag

Galaxyról váltottam én is, azóta nem hallgatok zenét telefonon... :)

Viszont minden másban jobb ez a teló!

[ Szerkesztve ]

(#8580) FearTomi válasza Cseri0058 (#8578) üzenetére


FearTomi
őstag

Fogj egy walkmant, rakj bele egy kazettát, hallgass végig egy számot, majd a nexuson is és máris elégedett leszel a hangzással:D

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#8581) #16820480 válasza FearTomi (#8577) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk ha egyenetlen felületre esik, ahogy a videóban is mondja, akkor tök mindegy a bumper...

(#8582) TomPack válasza TomPack (#8563) üzenetére


TomPack
őstag

Lehet visszapattintom a gyàri romot, ha ez egyedi hiba nàlam. :( Amit nagyon sajnàlnék,mert nagyon szuper rendszer lenne, de nekem fontos, hogy ez a funkció megbízhatóan működjön. :(

(#8583) #16820480


#16820480
törölt tag

most vettem észre, hogy a Maps alatt nem látja a pozíciómat a telefon. eddig gond nélkül ment, viszont amióta feltettem az AOKP build 6-et, azóta most néztem először, és folyton azt írja, hogy engedélyezzem a helyzetem lekérést a google apps számára. nem tudom mire céloz, mert a Location alatt engedélyezve van ez az opció. másnál nincs ilyen hiba?

(#8584) FearTomi válasza #16820480 (#8581) üzenetére


FearTomi
őstag

hát pont hogy akkor nem mind1, mivel a bumper felülete átveszi az energia egy részét, ami amúgy teljes egészében az üveg felületet érné...

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#8585) Badcraft válasza ilyen_85 (#8553) üzenetére


Badcraft
csendes tag

Üdv.
Egy olyan gondom lenne (még mindig), hogy win 7 alatt Toolkit-el a driverek telepítésekor bootloader módban azt az infot írja hogy "fastboot device was not found"! Az eszközkezelőben pedig azt írja hogy az eszközt nem lehet elindítani!
Tud erre valaki valami megoldást?

(#8586) LSL1337


LSL1337
őstag

Szóval senki nem tud itthon kapható Orb charger-ről és Slimport kábelről sem? Senki nem érdekelnek ezek a kiegészítők? csak a (szerintem felesleges) műanyag bumperek?

(#8587) 33as válasza LSL1337 (#8586) üzenetére


33as
senior tag

Szia, ááá-kb itthon beszerezhetetlen( még ausztriában is) csak e-bay vagy amazon! Én a héten rendeltem meg amcsiból a slimport kábelt. :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#8588) Badcraft válasza Badcraft (#8585) üzenetére


Badcraft
csendes tag

itt egy screenshot hozzá:

(#8589) LSL1337 válasza 33as (#8587) üzenetére


LSL1337
őstag

Összeállhatnánk akkor páran pár darab orb/slimport-ra

valakit érdekelnek még ezek?
60 és 30 dollár a kettő, nem olcsó, de ez van.

ha megjön a slimport-od, akkor majd írd meg hogy többcsatornás hangot (DD5.1, DTS) tud-e küldeni pl mxplayer?

(#8590) TomPack válasza LSL1337 (#8589) üzenetére


TomPack
őstag

Engem érdekelne egy töltő. A slim port nem annyira. Gondolom 24p lejàtszàsra nem bírható rà, anélkül meg nekem élvezhetetlen lenne a filmnézés, arról nem is beszélve, hogy talàn palacsintàt is lehetne sütni rajta huzamosabb terhelésnél. Jàtszani is nehézkes lenne, dokkoló, és ràköthető ps kontroller hiànyàban. Gondolom meg sem kell kérdeznem, hogy tàmogatnà-, az otg hiànya miatt. Pc-t netezni meg nem akarok kialakítani belőle, az otg hiànya miatt nem is menne. Bill, és egér nélkül nem lenne értelme. Ti mire tudnàtok hasznàlni a slimport kàbelt?

(#8591) BoB válasza TomPack (#8590) üzenetére


BoB
veterán

Nagyanyámnak megmutatni a fényképeket mert a telefon túl kicsi neki.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8592) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Pár nappal ezelőtt kérdeztem ezt:

...észrevettem, hogy hívás után a mikor elemelem a Készüléket a fülemtől- nem jelenik meg rögtön
a kijelzőn semmi, így van hogy másodpercekig sötét a kijelző...

Még letenni sem tudom!!! :F

Nos akkor az egyik tisztelt fórumtárs azt javasolta, hogy talán telefonálás közben Ne takarjam ki a közelség
érzékelőt...

Ezt szemelőtt tartva azóta lebonyolítottam pár hívást, de sajnos a Hiba még mindíg jelentkezik :(((

Valaki más is találkozott ilyesmivel?!? :F

Zolka

(#8593) Keeperv85 válasza Cruzolka (#8592) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

El van állítódva a porximiti szenzorod. Nem tudom van-e lehetőség bármelyik romban (CM10.1 alatt elvileg igen), de kalibrálni kéne...

(#8594) TomPack válasza Cruzolka (#8592) üzenetére


TomPack
őstag

Nincs fólia a telefonodon ami belelóg, vagy valami maszat, ami bekavarhat neki? A beàllítàsok-kisegítő lehetőségekben tedd be a pipàt a power gombos hívàsmegszakítàshoz. Elsősegélynek megteszi.

(#8595) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Nincs rajta semmilyen Rom... a gyári android 4.2.2 figyel rajta ;)

Zolka

(#8596) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Persze van rajta fólia elől- hátul, szilikon tokban hordom, de az nem hiszem hogy bekavarna...

Zolka

(#8597) Keeperv85 válasza Cruzolka (#8595) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Fólia nincs rajta véletlen? Miként felettem is kérdezték...

De bizony hogy bekavar! Főleg, ha belelóg a szenzorba!

[ Szerkesztve ]

(#8598) TomPack válasza Cruzolka (#8596) üzenetére


TomPack
őstag

Fólia minőségétől is függ, de ha belelóg az érzékelőbe, akkor esélyesnek tartom, hogy az kavar be neki.

(#8599) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Mobilboltos ismerősöm rakott rá fóliát, de lehet, hogy lecserélem... szemezgetek a MATT felületű kijelzővédő fóliával :Y

Talán az jobb lesz...

Zolka

(#8600) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Még egy apróság... a Villogó értesítő fény csak nállamnem jelez nemfogadott Hívásnál???
Ha sms - e-mail jön akkor Ok, de hívás után semmi...

Zolka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.