Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) samu74 válasza zsolez76 (#700) üzenetére


samu74
addikt

Csak szólok, hogy a Members appban regisztrálj a kuponért vagy az okoskarkötőért(feltöltöd a számlát meg az IMEI-t) . Nekem ma jött meg,szóval mindenki happy. :)

-----------

(#702) zsolez76 válasza samu74 (#701) üzenetére


zsolez76
tag

Köszi!

(#703) mave13 válasza zsolez76 (#662) üzenetére


mave13
őstag

Vodánál kék és piros szokott lenni. Legalábbis nekem ezt mondták mikor vettem.

Icewolf || kósza ||

(#704) zsolez76 válasza mave13 (#703) üzenetére


zsolez76
tag

Nem baj,csak legyen valamelyik színben. :DD

(#705) leslien


leslien
nagyúr

igy nez ki a bugyirózsaszín fekete tokban...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#706) eami válasza mave13 (#703) üzenetére


eami
addikt

online rendelésnél mindegyikből lehet választani. a héten jött meg a menta.

(#707) zsolez76 válasza eami (#706) üzenetére


zsolez76
tag

Úgy látom a voda oldalán,hogy 4 színből lehet rendelni. Kár,hogy fehérben nem.

[ Szerkesztve ]

(#708) eami válasza zsolez76 (#707) üzenetére


eami
addikt

oh, akkor rosszul emlékeztem :|

(#709) leslien


leslien
nagyúr

találtam egy dadogást.... 4k30fps videó HDR10+ állítva ,dadog a 5G verzó..
4G verzát próbáljátok már ki pls...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#710) novinyul válasza leslien (#709) üzenetére


novinyul
veterán

Most kipróbáltam, de nem találkoztam ilyen hibával. Talán egy hangya faxnyit után húzott, de az lehet az sd kártya miatt is.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#711) leslien válasza novinyul (#710) üzenetére


leslien
nagyúr

menet közben sen csinálja?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#712) novinyul válasza leslien (#711) üzenetére


novinyul
veterán

Nem tapasztaltam :N

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#713) leslien válasza novinyul (#712) üzenetére


leslien
nagyúr

remek...

AS
neked nincs ez a dadogás fentebb említett beállításnál?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#714) AS válasza leslien (#713) üzenetére


AS
félisten

Szerintem nincs. Igaz eddig 4K 60 fps-ben használtam. Meg az is igaz elég ritkán videózom, de megnézem neked.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#715) leslien válasza AS (#714) üzenetére


leslien
nagyúr

ott nekem is remekül megy ( bár a Pixel 5 mintha stabilabb lenne a videókon) ezzel a beállítással kéne nézni a 4k 30fps ... itt nagyon akadozok ,fókusz összevissza... :(((

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#716) novinyul válasza leslien (#715) üzenetére


novinyul
veterán

Így próbáltam, de szépen ment, max. az a kis után húzás. De az is lehet hogy csak én néztem be.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#717) AS válasza leslien (#715) üzenetére


AS
félisten

Igen, igazad lesz. HDR10+ módban valóban ezt csinálja. Ezt azért nem vettem észre mert 4K 60 fps-ben ezt nem is lehet beállítani.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#718) leslien válasza AS (#717) üzenetére


leslien
nagyúr

neked is ilyen....? [link] akkor nem gyári hiba...huu..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#719) novinyul válasza leslien (#718) üzenetére


novinyul
veterán

Huhh baszki :( Ehhez képest az enyém tükör sima.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#720) mjani1172 válasza leslien (#718) üzenetére


mjani1172
addikt

nem lehet hogy ez dízel?

(#721) csaba1203 válasza leslien (#718) üzenetére


csaba1203
addikt

Újabb bug.... :Y

(#722) novinyul válasza csaba1203 (#721) üzenetére


novinyul
veterán

Exynos alatt nem jött elő :N

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#723) leslien


leslien
nagyúr

valószínűleg novemberi security patch javítani fogják...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#724) novinyul


novinyul
veterán

Hazafelé a melóból 1-2 esti kép(normál, széles, zoom)
[link]
[link]
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#725) caveman1 válasza novinyul (#724) üzenetére


caveman1
tag

Ezek automata módban készültek, vagy éjszakai móddal? Jók! :)

(#726) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok. Én is vettem ma ilyen telót.Eddig nagyon tetszik.Mate 10 Pro ról váltottam.Tokot keresnék hozzá, jó lenne itthonról mert nem szeretnék heteket várni, de látom elég szűkös most még a kínálat. Lenne esetleg valami jó ötletetek?Wish en találtam ami tetszik de ott is 2 hét mire ide ér. Ilyesmikre gondoltam, [link] [link] [link] fontos hogy a kamera védő perem legyen olyan vastag hogy védje a kijelző szigetet. :R

[ Szerkesztve ]

(#727) eami válasza kromatika (#726) üzenetére


eami
addikt

amazonon nézz szét. 3 nap alatt itt volt a tok. sajnos itthon még alig találni bármilyet is.

[ Szerkesztve ]

(#729) novinyul válasza caveman1 (#725) üzenetére


novinyul
veterán

Automata módban csináltam, arra voltam kíváncsi hogy az automata mód oldja meg az éjszakai képeket. Szerintem nem rossz, de a széles látószögű kamerát nem érdemes ilyenkor használni.
Kromatika:
Én ezt ajánlom, erős, masszív tok a kamera is jól védett. Igaz nem a legolcsóbb(6800ft)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#730) leslien válasza novinyul (#729) üzenetére


leslien
nagyúr

Members ben nem volt kupon?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#731) novinyul válasza leslien (#730) üzenetére


novinyul
veterán

Nekem semmit sem dobott fel :( Viszont jó hogy kaptam tesztre a MI10T-t, így megnyugodtam hogy a 990 sem rossz proci(GPU sokkal jobb a 865-ben). Napi használatban nem lehet észre venni a különbséget, fogyasztásban valamivel jobb a 865.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#733) novinyul válasza kromatika (#732) üzenetére


novinyul
veterán

Hagyod a kamerát 12Mpx-n és 4:3 arányban, simán hagyhatod az automata módot. Gcam nem nagyon van rá, de nem is kell rá. Raktam fel képeket a fotós topikba.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#734) Land


Land
veterán

Üdv!
Jelenleg telefon vétel előtt állok és még nem tudtam dönteni. Első körben a sík vs hajlított kijelző dolgot kellene megemésztenem. Volt rövid ideig P30 Prom és 7T Prom, de ez a két szélén fénylő, fehér színnél torzuló kerekített kijelzőt nem sikerült megkedvelnem. Nem tudom sikerülne-e vele megbarátkoznom...
De a lényeg. Ezek között agyalok: Samu S20 Plus, S20 FE, Note 10 Plus, Xiaomi MI 10, Xiaomi MI 10 Pro, Oneplus 8T, Oneplus 8 Pro, Poco F2 Pro.
Tudom nem mind egy árkategória.
Ha sík(abb) kijelzőt szeretnék, akkor maradnak a Samsungok, 8T és a Poco.
S20 Plusról többek le próbálnak beszélni a melegedő Exynos és a gyorsan merülő aksi miatt. De akkor az S20 FE sem lenne nekem jó, nem igaz? Ugyanaz az Exynos van benne. Snapdragonos verziót használtan 200k Ft alatt nem igen láttam.
Most akkor melegszik és merül az Exynos 990-es telefon vagy nem?
Ha a görbült kijelző megfelelne, akkor egy sima MI 10 telefon simán kijönne 200k Ft alatt.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#735) samu74 válasza kromatika (#732) üzenetére


samu74
addikt

Ha tv vagy monitor amin nézed a képeket 16:9.

-----------

(#736) ollie válasza kromatika (#732) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

4:3-ban van a legnagyobb felbontás és a legtöbb részlet. Ha átállítod a képarányt, szó szerint le fog vágni a képből, vagyis információt vesztesz, így nem érdemes ezt átállítani (pl 16:9-ben egyszerűen levágja a kép alját és tetejét). Kép méretet (felbontást) egyáltalán nem lehet állítani, csak képarányt.

***

(#737) samu74 válasza kromatika (#732) üzenetére


samu74
addikt

Ja meg ha kamerát elindítod, akkor a felső sorban ott lesz a képarány ikonja is.
Ha fotó 4:3,videózáskor meg inkább a 16:9,szerintem.Mert a videó elég röhejes 4:3-ba. :)

-----------

(#738) leslien


leslien
nagyúr

ezt magyarázza nekem el vki... miért van XEH a 5G verzióból napra kész ,ha tulajdonképp nincs is..?! [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#739) samu74 válasza leslien (#738) üzenetére


samu74
addikt

Mármint az hogy itt hivatalosan nincs 5G verzió, de szoftver van?

-----------

(#740) leslien válasza samu74 (#739) üzenetére


leslien
nagyúr

igen...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#741) floatr


floatr
veterán

Egy kicsit lehangolt a telefon. Mate 10 pro-ról váltottam, de most komolyan... miaf.sz. Lehet, hogy én vagyok túl finnyás, vagy béna, de nekem ez visszalépés.

Telekomos változat

Melegszik. Már ha csak telefonálok is, egy idő után elég komolyan melegíti a fülem. Télen jól jön persze.

Gyorsan merül. Lekapcsoltam rajta lassan már mindent. 120 Hz off, WiFi kikapcs, Bluetooth szintén, elforgatás minek. De koppra töltve pár perc múlva már csak 95%-on ketyeg. Agyrém

Nem "ismeri fel" a másik gyártó 5A-es töltőjét. Ez szerintem baromi aljas húzás, hogy adnak hozzá egy ipari hulladék kivitelű töltőt, amivel elég megfontoltan tölt, de legalább gyorsan merül, de vegyél hozzá egy samu gyorstöltőt, ami 3x annyiba kerül.

Szintén nem "ismeri fel" másik gyártó Type C -> Jack konverterét. Csak pislogtam, amikor annyit írt ki egy AUX csatlakoztatásnál, hogy nem támogatott USB eszköz. Eddig minden másik telefonnal ment, röhej. Majd abból is veszek samsungot...

Az ujjlenyomat-beolvasó hulladék. Beviszem a mintát, egy fél napig ok, aztán egyre ritkábban ismeri fel az ujjlenyomatot. Lehet, hogy az ujjammal van a baj, vagy mutáns vagyok, de a Mate 10 hátsó leolvasója 10/10 működött.

Szubjektív, de a huawei GUI után a samué esetlen tud lenni, mintha szándékosan szívatni akarnának a legapróbb dolgokban is. A samsung discovery helyett is szerettem volna visszapakolni a google hírfolyamot... esélytelen. Egyedi csengőhang... ahhoz a samsung music app kell, de az alapból nincsen telepítve.

A fényképező app megint csak a huaweiéhez mérten komolytalan (nekem). Nyilván ez részben megszokás kérdése, de a leggyakrabban használt funkciók nincsenek kéznél. Az éjszakai fotó mód meg csak kullog a 3 éves huawei után. Fénnyel festéses funciók sehol... jó persze rétegigény, de ez egy 240eFt-os telefonnál kihívás, ami fotózásban ott van, ahol az s20 és plus...?

Sírok... a kijelző fényerő-szabályozása egy katasztrófa, és lehet látni, hogy az akkuhasználatnál ez a feature is eszi a töltést.

Legalább a banki mobil appot át tudtam volna migrálni...

(#742) ollie válasza floatr (#741) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A melegedés és gyors merülés valószínűleg azért van, mert valami app vagy processz beragadt. Indítsd újra a telefont, töröld a cache-t recovery-ből, lehet, hogy megoldja.

A töltőt azért nem ismeri fel (gondolom huawei), mert más technológiát használnak gyorstöltésre. Több gyorstöltő technológia van, nem mindegyik kompatibilis a másikkal.
Egyébként a Samsung féle gyorstöltőt szinte minden telefon tudja használni, mert QC kompatibilis, szóval itt a Huawei a hibás, hogy az övé nem használható más telefonnal.

Type C - jack átalakítóból is 2 fajta technológia van. Az egyikben van beépített DAC, a másikban nincs. A Huawei-é olyan, amiben nincs beépített DAC, a Samsunghoz olyan kell, amiben van. A gyári, Samsung type C - jack átalakító pár ezer Forint, olyat érdemes venni.
Itt is minden telefonhoz használható a Samsung féle átalakító, a Huwawei-hez való meg nem.

A fényerő szabályozás tanulja a szokásaid, ha nem megfelelő, utána kell állítani (kézzel tudod arrébb tenni a csuszkát).

A banki appot nem tudod telepíteni? Azzal mi a gond?

[ Szerkesztve ]

***

(#743) floatr válasza ollie (#742) üzenetére


floatr
veterán

Köszi...

A melegedéssel kapcsolatban már megvolt minden. Ez a fülmelegítő funkció úgy látszik marad. Exynos szokás, az S9 is kicsit ilyen, de nem ennyire durva.

A töltő S9-el tökéletesen működik. Lehet, hogy neked van igazad, de eddig úgy képzeltem, hogy a töltésszabályozó a telefonban van, odáig meg trafó+kábel. Ezek szerint akkor a samsungnál a töltésszabályozó is kint van...? Még jó hogy vannak szabványok

A fényerő szabályozóval egy ideje bohóckodom, eddig nem sikerült kiismernie. Ez kölcsönös.

A cib app-ot nem tudom átvinni, ami részben vszeg az én saram is, de az app is béna... meg a banki rendszer is.

(#744) ollie válasza floatr (#743) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Magának a töltőfejnek is QC kompatibilisnek kell lennie, hogy tudjon gyorsan tölteni a Samsung mobil.

Illetve lehet gond a kábellel is. Lehet, hogy csak azt kell lecserélni.

[ Szerkesztve ]

***

(#745) leslien válasza floatr (#743) üzenetére


leslien
nagyúr

S9 gyari töltő van itthon és gyors töltés megy... SD verza..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#746) floatr válasza leslien (#745) üzenetére


floatr
veterán

Huawei töltő, ment a gyorstöltés az S9-el, ezzel viszont nem. A Type-C adapter szintén ment az S9-el, ezzel nem. Kíváncsi vagyok, hogy milyen hasonlóan vicces dolgok fognak még kiderülni...

#744 ollie
még próbálkozom a kábelekkel...

[ Szerkesztve ]

(#747) K82 válasza floatr (#746) üzenetére


K82
őstag

A töltő- és jack adapter (nem) működése csak az eltérő gyártók miatt van. Az S9 még az "ősrégi" Quickcharge 2.0-t használta 15W teljesítménnyel, a Huawei pedig a saját FCP/SuperCharge protokollját (QC-hoz pedig SnapDragon vagy Exynos proci kell, a Kirin kiesett). Az S20 FE már a szabvány Power Delivery 3-at is tudja, innentől fogva elég csak egy PD-s töltőt venni, nem feltétlen kell a Samsung sajátja. Nekem csak PD töltőm van, a 18W-ot (9V/2A) kihasználja a Pixel 4XL és az i11 (az iPhone-hoz sem kellett drága pénzen megvenni a saját gyorstöltőjét, Pixelé jó hozzá), a Samsung tablet pedig 15W-ot (5V/3A). A OnePlus meg nem tud mit kezdeni vele, csak 10W teljesítménnyel megy...

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#748) samu74 válasza floatr (#741) üzenetére


samu74
addikt

A Huawei hátlapon lévő olvasója amugy is etalon még a hatlapi leolvasós telefonok közt is,szerintem. De van itthon a páromnak egy S10,azon ultraszonikus olvasó van a kijelző alatt. Az fasorba sincs az S20FE optikai olvasójához képest. Hidd el nem olyan rossz ez.
Egyedi hanghoz elég a plusz jelre bökni

[ Szerkesztve ]

-----------

(#749) novinyul válasza samu74 (#748) üzenetére


novinyul
veterán

Szerintem is nagyon jó az ujjlenyomat olvasó, de melegedés sem volt mióta használom.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#750) gatto_ válasza floatr (#741) üzenetére


gatto_
senior tag

Szintén Mate 10 Pro-ról váltottam. Hasonlóak az érzéseim. A melegedést kevésbé tapasztalom, de valóban jelen van. Már a belakásnál feltűnt mikor telepítgettem a programokat, hogy sokkal melegebb mint a Mate. Igaz még nincs hozzá tokom, így közvetlenül a telefont érzem.
A merülés sokkal drasztikusabb mint a Mate. Nekem két SIM megy, Wifi / 4g net mindig be, Outlook két fiókot szinkronizál. Van okosórám, mikor az van rajtam a bluetooth is megy egész nap.
Ugyanilyen használat mellett, ha este 10-kor lehúztam a töltőről, a Mate másnap estére 60% körül volt. Ez most 35%-on van 51 perc kijelző idővel.
A töltővel én is szívtam. Van egy Samsung és Xiaomi vezeték nélküli gyorstöltőm. A gyári töltővel egyik sem tudja gyorsan tölteni. Kaptam egy kollégámtól egy teljesítményre pont ugyanilyen samsung töltőt, csak régebbi gyártású, az tölti vezeték nélkül gyorsan. Fura.
Gondoltam veszek egy 25W-os samsungot, az lesz az igazi. Hát nem. :) Az sem tölti vezeték nélkül gyorsan, nem értem hogy miért. Kábellel megy vele a supergyors is.
Ami kárpótol az a 120Hz. Azért az nagyon látványos. Ha a cég nem állta volna az árának a nagyját akkor nagyon szívnám a fogam. Ha Huawei visszakapja a GMS jogokat 1-2 éven belül akkor tuti azt veszek megint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.