Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) forceberg


forceberg
veterán

Long way to home...

[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#802) inzsellér válasza forceberg (#801) üzenetére


inzsellér
tag

"and to Tipperary""

(#803) eastsider


eastsider
nagyúr

[ Szerkesztve ]

(#804) eastsider


eastsider
nagyúr

Bee: én is értem a koncepciót, jó is a kontrasztós kép, homogén háttér(növényhez képest), csak szerintem is valahogy rá kéne segíteni valahogy, mert így nem éri el a kívánt hatást. a kórót valamiért zajosnak érzem. ez az ISO 400, vagy az obi miatt van? egyébként szép, hogy vannak rajta vízcseppek! én valahogy közelről fogtam volna meg (mondjuk a 35/1.8-cal :) ), szerintem közelről is jól érvényesülne a háttér. így kicsit zavaros...

Darkness1: na ez hú!
szép színvilág, éppenhogy jó DOF(azért, ha elkalandozik a szem jobbra, már zavaró, de alapból nem oda fókuszál a szemünk, legalábbis az enyém nem) szép háttérmosás :R
leginkább a színvilág fogott meg illetve ugye a háttér.

máyköl: már írtam flickren is, meg DF-ben is. a kompozíció nem százas. zavaró, hogy ki-kilóg a subject a képből. illetve baloldalt az a belógó gaz.. amúgy jó lenne, mert a színek, téma OK :)

mzsolti: szép szép! de nekem egy gyászjelentéses képeslap jut eszembe :B meg alapból szeirntem nem túl látványos a téma.. amúgy szépek a fények/árnyékok! illetve a színek is. műtermis. ezért is a képeslap feeling

j.bravo: szép szép, a pitypang is lehet szép :) én(!) raktam volna rá kis kontrasztot, mert így picit fakónak tűnik, illetve olyan érzésem van, mintha lágyulna a kép, pedig csak nem ott van a DOF (picit zavaró). amúgy jó kis kép :R

forceberg: most ezt én sem értem :B vagyis igen, de szerintem nem látványos ez a fahorizont. ez olyan, mint a billentyűs DOF-teszt :B de a táj annyira nem különleges. ill hiányzik a növényzet

(#805) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Azt hiszem, most énis beszálok egy képpel :K

[ Módosította: ollie ]

(#806) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A forduló ezennel lezárult! Mostantól lehet értékelni az "út" témára beérkezett képeket (lsd: első hsz)

A következő forduló témája: "ember és technika". A témában a képeket február 3., szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

A heti fordulókkal párhuzamosan egy éven át tartó megafurdulót és egy tél témájú évszakos fordulót is meghírdettünk, bővebb kiírások:

12 hónapos forduló

Téli forduló

(#807) inzsellér


inzsellér
tag

Mivel ez lesz életem második képértékelése (az elsőt megúsztam nyolc napon belül gyógyulókkal), ezért elnézést az esetleg szakszerütlen értékelésért
Mzsolti
Nagyon tetszik az ötelet, a madarak is az egyharmadban vannak, de egy kis hiányérzetem van, vmi még kellett volna a képre (mondjuk a távolság érzékeltetésére)
Kazimir
A kép hangulata nekem nagyon bejött, minőségben kompaktól többet nem lehet várni, egyetlen észrevételem lenne: szvsz függöleges kép talán jobb lett volna, akkor az oszlopok (engem) zavaró elvágása talán nem lenne látható
Forceberg
A kompozició itt is nagyon tetszik, talán fennt több hely kellett volna, de akkor túl sok lenne az égből (kisebb gyútáv, nagyobb vágás?)
Eastsider
Ha jól emlékszem, akkor a másik topic-ban a kép színvilágát kifogásolták, nekem így tetszik, de én úgy érzem, hogy fekete-fehérben még jobban mutana, kiváncsi lennék rá.

(#808) hemaka


hemaka
nagyúr

Az ember és technika témára.

(#809) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Kissé megkésett értékelésem növény témára:

mzsolti: Tetszik benne, hogy mélységélesség pont megfelelő, ugyanakkor kicsit sötétnek érzem a színvilágot. Maga a téma szerintem nem túl látványos, talán más megvilágítással még többet ki lehet hozni belőle.

máyköl: Jó kis minimál téma. Szép a megvilágítás a levélen. A felső sötét rész kissé zavaró, másik oldalról fotózva esetleg jobb hátteret lehetne összehozni. Ha nem függőleges lenne, akkor talán még egy háttérkép is lehetne belőle.

j.bravo: Jól sikerült kép, a mélységélesség szerintem kicsit kicsi lett, de kb. ennyit tudok rajta kritizálni.

Speeedfire: A téma szerintem jó, de más nézöpontot kellett volna választanod, így jobb lenne a látvány. Legközelebb próbálj meg a porzókra és a szirmok formájára koncentrálni.

eastsider: Ez is jó téma, tetszik a megvalósítás is. Az előtérben lévő elmosódott rész kissé zavaró, bár sejtem, hogy nem nagyon volt olyan nézőpont, ahol nem lóg bele semmi a látványba.

forceberg: Szokatlan nézet, kétségtelen, de nekem mégis erősen zavaró a döntött vízfelszín. A fatörzs túlsúlyos lett, a kép másik oldala viszont elég üres. Technikailag jól sikerült.

inzsellér, BEE: A ti képeitekről sajna nem született gondolatom.

No stress, no work Today!

(#810) Kazimír


Kazimír
őstag

mondok okosakat, hátha én is elhiszem, hogy értek hozzá valamelyest.. :)

(#794) Speeedfire
Mostanában gyakori látvány az ország egyes részein. Ez nem könnyíti meg a helyzeted, hogy egyedit, különlegeset alkothass. A színvilág elég borongós, kékes-szürkés, ezt nem is kell feltétlenül módosítani, illik az évszakhoz.
A kép széli vignettálás utómunkával elég jól korrigálható lenne. Nem ismerem a géped állítási lehetőségeit, de tájképhez szűkebb rekesz illik (és a megnövekedő záridő miatt egy állvány vagy más fix pont is) a megfelelő mélységélesség elérése végett.
A vágás megfelelő. A téma viszont nem valami erős. Szeretem a havas tájat, de ez most nem köt le annyira, hogy percekig nézzem elgondolkodva, vagy új részletek után kutatva.

(#796) inzsellér
A téma nagyjából megegyezik Speeedfire képével, de a napsütés, a keresztben érkező fénysugarak és árnyékok érdekesebbé teszik. Számomra. A kép élessége, dinamikája jó, a színek a munkahelyi gépemen túlzottan sárgásnak tűntek, de itthon megfelelőnek látom. :) A behavazott út nem vezeti olyan könnyedén a szemet a kép belseje felé, de ez legyen a legnagyobb baj. A jobb felső sarokban látható kis árnyékot viszont levághattad, javíthattad volna, mert így zavar a tiszta felhőtlen égen. Összességében szép, nem tartom giccsesnek sem. :N
(Még egy: Máskor a kis képed legyen kisebb. Nem kell miniatürizálni, de azért eshetne közelebb a 350 pixel oldalhosszúsághoz.. :) )

(#799) mzsolti
Klassz pillanatot sikerült elcsípned. :) Túl sok elemezni való nincs is rajta, egy jól sikerült kép. Persze repülhetnének a madarak másfele a kondenzcsíkhoz képest, meg lehetnének vadlibák, stb.. de hát ez most ilyen és így. Igen, talán egy picit tényleg túl éles, de kicsiben nézve nem zavaró.

(#801) forceberg
Megnéztem a többi változatot is, talán ez a legjobb, ezen egyértelmű mit látunk, honnan és merre futnak a vezetékek. A téli borongós, kékes színárnyalatok visszaköszönnek, némileg telítettebb formában. Ezúttal örülök, hogy a távolban ködbe/homályba vész a vezetékek hullámzása, így talán még jobban érzékelteti a távolságot a "végtelent". A keret ízlés dolga, a címet - bevallom - nem egészen értem. illetve csak sejtem.. :B
Szép munka. :K

(#803) eastsider
Előrebocsájtom, hogy a képminőséggel nincs bajom, talán a színek egy picit melegebbek, mint indokolt lenne (de te jobban tudod. milyen körülmények uralkodtak éppen). A vágás szintén picit fura, gondolom az út miatt ilyen, de a tetejéből el lehetne hagyni egy keveset. A szokatlan inkább a megfelelő szó rá.
A legnagyobb gondom mégis az, hogy a látvány nem fog meg, nem tudom személyes élményekhez sem kötni, a hófoltos sötétbarna tópart(?) nem igazán tetszik. De ez az én bajom, nem a képé. :)
(Ja, és ha nem volna elég, a címet is magyarázhatod nekem majd a másik topikban.. :B )

(#805) Szten Márs
Örülök, hogy újra töltöttél fel, továbbá, hogy visszakerült a kép, és értékelhető. :K
A színvilág és kontraszt ezúttal is felismerhető, a sajátod. Ha jól emlékszem, nem az első fotód, ahol a fókusz az előtérben és egy elmosódott alak a háttérben, mely képes meglódítani az ember fantáziáját. Hiába, sejtetni is tudni kell.. :)
A szikla(?) íve nagyon szépen, "lágyan" vágja ketté a képet, és a hómennyiség is megfelelő egyensúlyt teremt világos és sötét részek között.
Szép! :K

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#811) Kazimír


Kazimír
őstag

Ember és technika - versenyre készen

[link]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#812) eastsider


eastsider
nagyúr

(#805) Szten Márs: ZSENIÁLIS!
előző topikban már lelőttem a (részemről legalábbis) poént.
nekem egy apró hegymászó jutott az eszembe akarva, akaratlanul... nagyon tetszik.. én az elmosódott részt FF-be tettem volna, mert zavaróak a piros foltok (olyan megközelítésből, amit én mondtam, amúgy nem azok.. de szerintem úgy üt)

(#801) forceberg: jó lett! mintha copy-pastezve lenne a pózna végig.. nagyon érdekes :R egyre halványabb és eltűnik...csak a színek nem tetszenek...én vmi szép napszakban mentem volna ki (gondolom nem volt lehetőség) szép napsütéssel, de legalábbis világosabban :)

(#800) Kazimír: jó ez a kép is! minőségre is meglepően jó (bár látom szép idő volt akkor /még/) bár eléggé zajos, ha közelebbről nézem..szépek a fények, az árnyékok.. az ember nekem olyan hatással van a képre, mintha csak odarakták volna.. nem túl "élettel teli" bár egy munkás mikor az? kellemes kép

(#799) mzsolti: hmm.. nekem ez most annyira nem tetszik. jó ok madár, meg kondenzcsík.. de szerintem lehet látványosabbat is. szóval "csak egy kép és ok" nem fog meg valahogy...

(#796) inzsellér: szép ez, jó kis giccs, de szeretem az ilyet! szép az ég színe, és a viszonylag friss hó alatt rogyadoznak szegény fák. tetszik a vinyetta is :)

(#794) Speeedfire: hát most ezt így nemtom.. nem innen fognám meg a témát, az a szalagkorlát pedig csúnyácska, s alexpós is...nekem ez így olyan, mintha egy portrénál hiányozna az ember feje... hiányérzetem van :B útról kellett volna lőni, vagy nem tudom, másik irányba :B

(#813) forceberg


forceberg
veterán

Most akkor alászorult az ujjam? :))

Az utakról?

Speedfire: hát ez a szó szoros értelmében vett út, méghozzá a téli fajtából. Picit több színnel megtöltve jobban nézne ki.

Inzsellér: lehet, hogy giccses, de a kék sarokból kifehéredő felhőzet rávezet a hóra. A hideg erejét mutatja, hogy süt a Nap, mégis hó van!

Mzsolti: ez jól elkapott pillanat, jól néz ki, hogy épp ellentétesen állnak a galambok szárnyaik. Felülre "helykitöltésnek" egy belógó ágat el tudnék képzelni! :D

Kazimír: elég kompaktos a minősége, de azzal is készült... Nekem kicsit túl zsúfolt ez egyébként. És a vasutat volt időn anno meggyűlölni! :(((

Eastsider: A téma sajnos nem túl acélos. Én felül vágtam volna és az utat valamerre elvezettem volna a képen középről.

Szten: Először nem tudtam, hogy hova tegyem... Aztán a másik topikban kis segítséggel, és hátrébbról való nézéssel kinyílt a kép. Nekem úgy még jobban tetszene, ha a hó "széle" lenne éles a kő helyett!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#814) eastsider


eastsider
nagyúr

egye kutya. megpróbálom, de ne tessék kövezni

nem fűznék hozzá sok mindent. Erdélyben még a nyáron készült Zágonban. (Mikes, nagyapám szülőfaluja) full magyar lakosság, románok takarítják az utat (mint látszik) :) magyar polgármester etc etc... remélem nem lőttem nagy bakot ezzel a képpel

(#815) #31757056


#31757056
törölt tag

Úgy döntöttem én is nevezek egy képpel, bár a szomszéd totyikban a szétszórtságom okán már korábban látható volt. Szten volt olyan kedves, hogy ezegyszer elnézte ezt a botlást nekem, így sikerül végül élesben szerepeltetnem az egyébként röpke helyzetszituáció-szülte képemet. A címe:

rekesz-előválasztás

[link]

(#816) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Megkésve, bár törve nem, értékelés az Út témára:

Speeedfire:
Alexpós, és a fehéregyensúly is elmászott. Ha a kép jelentős részét kitölti a hó (vagy bármi egyéb fehér felület), akkor ez igen jó eséllyel megtéveszti a gép fénymérését, és jelentősen alexpós képet kapunk. Ilyenkor korrigálnunk kell, legalább egy +1-es expókorrekcióval felfelé. Ha ez nem történt meg, akkor pedig utólag, valamilyen képszerkesztővel - ráadásul utólag igen jól lehet látni, hogy mennyire mért félre a fénymérés.

inzsellér:
Szép, havas, kanyargós, szemvezetős, de kissé ez is alexpós. Nem olyan mértékben, mint amit az előbb értékeltem, de kissé az. Ha csak simán ráhúzol még egy kis expót, esélyes, hogy kiégnek részletek, így szelektív utómunkával lehet dobni rajta. Hogy giccs-e? Fene tudja, de még ha az is, néha az is kell :K :D

mzsolti:
A jelenet szép, a kidolgozáson valóban lehetne finomítani, kevésbé keményre venni. Esetleg kicsit vágni, hogy tömörebbé, lényegretörőbbé tegyük a kompozíciót - igen minimalista kép, és ez teszi jóvá, de ettől még úgy érzem, hogy vannak felesleges terek és a minimalizmusból sem veszítene némi vágással. Amúgy nagyon szépen elkapott jelenet, tényleg :K

Kazimír:
A képminőség kompaktos, de az a helyzet, hogy ennél a képnél ez abszolúte lényegtelen. Hogy is mondjam? Nekem átjön, számomra lelke van ennek a képnek, mesél, ha úgy tetszik. Amúgy nagyon jó helyen van az ember, a színek is tetszenek, de a lényege, a hangulata, ami engem megfog. A kidolgozást lehet itt is finomítani, belógó vezetékeket leretusálni pl, de most ez sem zavar. Egyszerűen csak jó érzés ránézni a képre :K

forceberg:
Kissé elcsúszott itt is a fehéregyensúly, pedig jó kis kép ez. Szépen megkomponált, jól vezeti a tekintetet, jól meg lett fogva a téma. Még a keret is tetszik. Összességében potenciálisan remek kép, de én mindenképpen heggesztenék a színeken. És talán ez is alexpós egy kissé. Sőt, bizonyosan.

eastsider:
...és ott ballag két ember a háttérben - zseniális, nagyon tetszik, amikor ilyesmit láthatok egy képen. AZ ember a távolban, apró kis folt, mégis érezzük a jelenlétét és ott van valahol a kép középpontjában az egész. Az ég nyomasztó, szürke, ránehezedik a képre, lehet azt lehetne kicsit javítani, feldobni utómunkával, bár nem lenne egyszerű menet - ezt kínálta ez a nap. De ezt leszámítva jó kis kép :K

(#817) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A forduló ezennel lezárult! Mostantól lehet értékelni az "ember és technika" témára beérkezett képeket (lsd: első hsz)

A következő forduló témája: "egyenesek, ívek". A témában a képeket február 10., szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

Utolsó hónapjába érkezett az évszakos fordulónk, valamint elkezdődött az éves fordulónk második hónapja! Ezekről a fordulókról részletesebb kiírások:

Éves forduló

Évszakos forduló

(#818) inzsellér


inzsellér
tag


Törökfürdő, Budai Irgalmas Kórház

(#819) Kazimír


Kazimír
őstag

ember és technika:

(#808) hemaka
A megvilágítást inkább a processzorra súlyoztam volna, mert így a kéz vonzza a figyelmet, a benne elhelyezett lapka jobbára csak a szögletessége miatt.
Viszont! A fényképezőgép, amellyel készítetted, sokkal érdekesebb téma lett volna.. :K

(#813) forceberg
"Halló! Mechanikai művek?.." :)
A hosszú expó ellenére szép éles ott, ahol kell. Az alul látható tükröződés.. nos, valaki "hozzáértőbb" majd elmondja, hogyan küszöböld ki az ilyesmit..
A bakelit tárcsás telefon a formatervezés történetében mérföldkő, ezért a témaválasztást kimagaslóan jónak értékelem. :K

(#814) eastsider
Mintha már láttam volna ezt a képedet valamelyik topicban (vagy csak flickr-en? Nem emlékszem pontosan..). Akkor is inkább a poén fogott meg rajta egy pillanatra. Elég sok képi elem és szín látható a különböző síkokban. Mind éles, így aztán válogatni kell. Apropó színek! Az uralkodó sárgás árnyalat napszaknak köszönhető, vagy utómunka?
Mindazonáltal a pillanatot jól láttad meg/kaptad el, és azt hiszem ebben a helyzetben több nem kell. Ember és "technika". :)

(#815) Cayman
A másik topicban is vicces volt. :) A háttér viszonylag zsúfolt, persze próbáljon az ember egy műhelyben letisztult, üres hátteret találni.. :) Lehet, hogy csak a tükröződés és a megvilágítás (neon?) miatt, de mintha túlexponált lenne, holott a hisztogram is mást mutat.
A szomorú(?) az, hogy nem is annyira abszurd az, amit bemutatsz. Néha hajlamosak vagyunk a csúcstechnikának kalapáccsal/fúróval nekiesni, legtöbbször vesztünkre. (Ellenkezőjére a példa: Apukám panaszkodott, hogy elromlott az optikai egere, és már csak pillanatokra tér magához, akkor is csak bizonyos felületeken. A minap véletlenül leejtette, és azóta újra rendesen működik.. :) )
Persze az sem jobb, aki egy szög beveréséhez is munkavédelmi kesztyűt, meg védőszemüveget húz, a porcelánfejére pedig sisakot..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#820) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Nos, akkor neveznék én is "egyenesek és ívek" témában. A kép címe lehetne mondjuk: Régi szép idők...

Holnap majd jól beletépünk...

(#821) hemaka


hemaka
nagyúr

Ember és technika

Kazimír: Először is nekem pasiról johnny depp ugrott be, aztán másodikra meg a tetkóvadászos pasi a discovery-ről. De gondolom egyik sem talált. :D Egyébként maga a kép tetszik, hisz az autó egy egyik legjobban elterjedt technikája az emberiségben. Szemből és úgy felezve is megnéztem volna a képet, biztos úgy is érdekes lehet.

Más... A fényképezőn nincs mit nézni, egy processzor azért látványosabb, szerintem persze. :D

forceberg: Tetszik Bell találmányának képe, főleg rajta az a mechanikai művek logó eléggé büntet. :)

eastsider: Eléggé zsúfolt a kép, de szeretem erdélyt, én is évente többször is ellátogatok oda. :D Ez a kép akkor lehetett volna mégjobb, ha az ellentétes oldalon egy traktor áll pótkocsival, amin szintén ilyesmi rakomány van. Bár nem ebbe a kategóriába, de érdekes lenne biztosan.

Cayman: Nem tudom mit vétett szerencsétlen objektív, hogy megfúrják. Tudtommal csak a motorblokkot szokták, az obikat nem sűrűn. Szóval fogalmam sincs, miféle indíttatásból esett neki a képen lévő uriember. :D Egyébként jó kép, a romboló ember és a technika...

(#822) forceberg


forceberg
veterán

[Görbület - itt nagyban]

Egy kis elemzés:

Hemaka: Jó a cerkás kép, talán így pont középen a procival, eléggé csak róla szól a kép.

Kazimír: Rajt előtti pillanatok... Ami nekem emelne a képen, ha koszos lenne a kocsi, és kár, hogy a háttérben felnyílik épp egy csomagtartó.

East: Pont jó a vágás a jobb oldalon, balról levettem volna a nézelődőt, de nekem átjön, hogy néha bizony a technika nem engedelmeskedik az embernek. A színek is passzolnak a képhez.

Cayman: A vandalizmus, ez jut eszembe a képről, és a szokásos műhely kupi is ezt erősíti.

Szerintem :)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#823) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A forduló ezennel lezárult! Mostantól lehet értékelni az "egyenesek, ívek" témára beérkezett képeket (lsd: első hsz)

A következő forduló témája: "pazarlás". A témában a képeket február 17., szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba. Figyelem! A forduló némileg eltér a szokásos fordulóktól, részletek itt: [link]

Még mindig fut az évszakos fordulónk, valamint második hónapjában tart az éves fordulónk. Részletek az alábbi linkeken:

Éves forduló

Évszakos forduló

[ Szerkesztve ]

(#824) #31757056


#31757056
törölt tag

Érkékelésem az Ember és technika témára. Rövidre fogom, mert időn túl vagyok.

hemaka: Eleve hardveres oldalunk vagyunk, így a téma már nagyjából félsiker, ki az a ki ne szeretné a processzorokat? :) Persze biztos sokan vagyunk, de a régi 400Mhz-es Celeron helyett most nekem is inkább az exif adatokban szereplő Leica M8 keltette fel jobban az érdeklődésem (ez egy fotós fórumon még kevésbé furcsa). Nem azért írom, mert előttem is megtették, én eleve notórius exif nézegető ember vagyok, minden képet infózok amelyik egy kicsit is érdekel. De hogy ne kanyarodjak el a lényektől, a témád tényleg jó, az ábrázolása viszont nem túl látványos, azontúl hogy szép éles, és az FF konverzió is renden van. Nehéz feldobni ugyan egy ilyen képet, de talán a háttérben valami igényes világítással magára háttérre, vagy erre utaló tartalommal célszerű megtölteni.

Kazimír: Első ránézésre az autón ülő paliról nekem a régi retro autó reklámok ugrottak be, amelyekkel a 80-as évek eleje felé vadítottak, akkoriban a tökéletes férfi bajszos és szőrös hónaljú volt. :) Igazából tovább nem is nagyon agyaltam ezen, maga a kép egy kicsit szűkre van vágva az oldalakról (szerintem), akkor ugye már mondták a csomagtartót is, de a minősége az rendben van.

forceberg: Kazimír után, nálad szintén a régies stílusban ragadtam le, és persze merültem is el, mert ugye te kimondottan annak felidézésére szántad a fotót. Ugyan a Mechanikai Művek legszebb napjainál valószínűleg én sem lehettem ott, de az ilyen képek akkor is megtelnek némi tartalommal a kicsit azért idősebbek számára... Akár pl egy Polimer kazettáról készült fotó láttán. :)

eastsider: Hát erre mondom azt, hogy nabazzki ez kemény, úgy ahogy van! Én jót nevettem rajta :) :C Csak azt nem tudom, mi a célja a annak a madárnak azzal a megrakott kocsi gazzal? Miért válik neki ettől jobbá az élete? A sárga rendszám a legdurvább, ha abban az országban az a jármű még hivatalos forgalomban is van... Csak az eredetvizsgán az alvázszám leolvasáskor nehogy belerúgjon egyet szakiba a motor.

[ Szerkesztve ]

(#825) eastsider


eastsider
nagyúr

két próbálkozásom a pazarlás témára...

azon belül is az idő "pazarlás" töltés, telés stb..

(#826) inzsellér


inzsellér
tag


Elromlott a mikró (bocs)

(#827) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A forduló ezennel lezárult! Mostantól lehet értékelni a "pazarlás" témára beérkezett képeket (lsd: első hsz) Akinek még lenne képe a témára, nyugodtan linkelje a társtopicba!

A következő forduló témája: "minimál". A témában a képeket február 24., szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

Figyelem! Évszakos fordulónk végéhez közeledik! Ezen kívül fut éves fordulónk is. A különfordulók részletesebb kiírásai itt találhatók:

Évszakos forduló

Éves forduló

[ Szerkesztve ]

(#828) Brumi


Brumi
senior tag

Akkor egy kis minimál:

[ Módosította: #65675776 ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#829) Brumi


Brumi
senior tag

Értékelésem az előző fordulóhoz:

Eastsider: az első kép nekem jobban bejön, mert a téma számomra egyértelműbb volt, míg a másodiknál, ha nem tudom mi az alapja, akkor valószínűleg elég nehezen esett volna le a lényeg (jól sejtem, hogy ingát látok rajta?).

inzsellér: a központban lévő tárgyak ezen a felbontáson túl kicsik. Ha ez egy szauna és a mélyhűtött cuccokat tettél bele, akkor az tényleg kimeríti a pazarlás fogalmát. :D

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#830) inzsellér


inzsellér
tag

Minimál

(#831) mzsolti


mzsolti
tag

minimal

(#832) bubi92


bubi92
őstag

Minimál

Nagyobban

(#833) Kazimír


Kazimír
őstag

Gondoltam egy merészebbet..

[link]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#834) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Tengerpart minimál:

Tudom, adós vagyok még az "egyenesek és ívek" értékeléssel, de a többiek is... :(

Holnap majd jól beletépünk...

(#835) ra\/asz


ra\/asz
csendes tag

visszatértem egy minimállal
bezárva

[link]

addig nyújtózkodj, ameddig van bőr a képeden -- http://picasaweb.google.hu/reeveesz

(#836) forceberg


forceberg
veterán

Csak egy lemez...

[nagyban]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#837) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A forduló ezennel lezárult! Mostantól lehet értékelni a "minimál" témára beérkezett képeket (lsd: első hsz)

Elérkeztünk az évszakos fordulónk képbeküldős szakaszához - mostantól március 3., szerda este 11-ig a "Tél" témakörű évszakos fordulóra készült képeket várjuk, a szokásos heti fordulóktól eltérően fejenként maximum akár négyet is!

12 hónapos megafordulónk továbbra is fut, bővebb kiírás itt olvasható: [link]

(#838) ra\/asz


ra\/asz
csendes tag

az értékeléshez tudni kellene, mi is az a minimál..
szerintem, amint az elnevezésből is kiderül, egy nagyon egyszerű fotó. a lehető legkevesebb színből álljon, ne legyenek benne zavaró elemek, összetett, bonyolult formák. tehát a lényeg az egyszerűség
ezek alapján:

bubi92
jó, egyszerű fotó, amilyen a fentiek alapján egy minimálnak lennie kell. habár a háttér itt témává vált, így 2 téma van a képen.
1 lámpa és 1 3d-s forma a háttérből, ami nagyon jól nézne ki, csak kicsit belezavar a lámpa..
úgy képzelném el, hogy a lámpa feje a jobb alsó sarokban van a "háttérforma" pedig kicsit jobban baloldalon

Brumi
érdekes, igaz a minimál közel áll az absztrakthoz, ez inkább az absztrakt felé billen.. amint látom te is így gondolod, mert az abstract set-be raktad..
tetszenek az ilyen jellegű "szemkifolyasztós" képek, amik szinte mozognak..
szerintem az ikeás gyertya inkább minimál..
nagyon tetszik a windows képed is.. klassz kis ház, érdekesen építették, legalábbis fura ebből a szögből.. merre van, megnézném magamnak..
a net képed is jobb ennél.
a bal alsó részen nagyon zavaró a félbevágott rombusz vagy micsoda, meg az életlen szélek fent és lent..
vannak ennél sokkal jobb képeid, amint látom, a LED Flower is komoly, az ikeabuborékok is jók (nem is sejtem, hogy csináltad), a tojásfej is vicces..
denon, jó cucc, túl a hi-fi-n.. sógorom is most vesz CD-t.. amúgy nem is hallottam még róla

inzsellér
jéé, ezt t_a_m_a_s-tól kérted kölcsön, vagy ő adta oda az övét??
nagyon egyszerű niminál.. bár én túl szűknek tartom a vágást.. sokkal hatásosabb a minimál egy tárgynál, ha többet hagysz a háttérből..
és sajnos a vaku is megcsillan..

Kazimír
hú, ez tényleg merész, tájkép-minimál?
jó az ötlet, de nem látok témát... mondjuk, ha odaaplikálnál egy házat a dombra... na az sokkal ütősebb lenne.. meg is csináltam (társtopikban, utólagos engedelmeddel)

mzsolti
a tiéddel az a bajom, hogy sokminden van a képen, nem egyszerű.. ha csak kiemeltél volna egy ágat nagyon klassz lett volna, mert a színvilág tetszik..

t_a_m_a_s
a te képednél is az a bajom, hogy sok.. a háttér nem semleges (bezavar a sok apró kavics), de leginkább az a sárga növény tereli el a figyelmet a szappanról (ez tényleg olyan, mint inzsellér-é :) )

forceberg
ez is inkább abstract, de nem látok benne fantáziát.. inkább a Certo KN 35 DDR a minimál.. ha többet hagytál volna, nem vágtad volna meg annyira, minimálnak klassz lett volna.. így tárgyfotónak az élessége és a színek miatt azt mondom, tökéletes!!

addig nyújtózkodj, ameddig van bőr a képeden -- http://picasaweb.google.hu/reeveesz

(#839) Kazimír


Kazimír
őstag

(#828) Brumi
Nos, ez tényleg minimálra sikeredett, mind méretében, mind érzékelhető fő téma tekintetében. Ágytakaróra vagy falvédőre tippelek. A nagyon sárgás-narancsos színvilág, lámpafény eredménye, igaz? Hm.. pár ötletem lenne, pl. laposabban fotózva a háttér homályában elhelyezni valami érdekes alakú/színű tárgyat, vagy teljesen merőlegesen felülről lekapva elkövetni ugyanezt, ahogy jó néhányan tették a fordulóra. Persze ezek elég szokványos megoldások, az egyéni látásmódodat végül is te viszed bele.

(#830) inzsellér
ra\/asz fórumtárs véleményéhez csatlakozom, a vágás egy picit szűk a téma méretéhez képest, és így valamiféle hiányérzetet kelt bennem, ami a háttér megismerésére irányulna. (fura egy ilyen témánál erről beszélni, mégis így van :) )Az újra fotózás segít. Egyébként ez valami műanyag játék hüllőtojás?

(#832) bubi92
Érdekes elképzelés, nekem tetszik. Némi kontrasztot talán még engednék rá, és a vágást felül bővebbre hagynám, továbbá nem két tapétacsík közé irányítanám a fényt, de azért tetszik. :K

(#834) t_a_m_a_s
Mindenekelőtt nem értem, miért van off-ban az egész, de biztos csak véletlenül.
A kép. Megfogott az apró kavicsok által képzett felület, az általuk alkotott „textúra”, ha úgy tetszik. Ahány kis apró darab, annyi féle színű, mégis egységes, homogén. A sárga moszat alatti fehér kis darabot eltávolítottam volna, ezt leszámítva, a nagyobb, témának szánt példányok elhelyezése kedvemre való. Ez is utólagos manipulációktól mentes, igaz? Nem is kell.. :N

(#835) ra\/asz
Jóféle játék a formával, nem sok ilyen ablak(?) megoldást láttam életemben. Az elhelyezésben nem találok kivetnivalót, a jobb felső sarokban látható szürkés-sárgás folt ellenben lehetne a képen kívül. Valahol nagyon messze. Az is kár, hogy a két redőny találkozásánál ennyire tükröződik az ég, ez a hideg fényes szín nem kellemes. Emellett azon is agyaltam, milyen klassz lenne az egyik ablak sarkában egy kék, a másik ablak sarkában egy piros cserép. Bár az már nem minimál.. :)
A címért most is külön piros pont jár.

(#836) forceberg
A szivárvány színei elég erősek, megragadóak, ráadásul szép hullámokat vetnek a lemez felületén. Elégedj meg ennyivel, egy minimálhoz szerintem nem kell több. Billentyűzet-alátét sem. ;) (tudom, a szójátékhoz ez utóbbira is szükség volt)
A vágás terén, nos.. vagy még szűkebbre, vagy sokkal tágabbra. Persze ez az egyéni ízlés kategória kérdése nálam, szóval ha neked így..
(Ha megengedsz még egyet: A kazános képedről ejtesz majd pár szót? Nagyon festményszerű és „blur”, de én nem nagyon értem, vagy látom az elgondolást (lehet, hogy korlátolt a művészi látásmódom? :B ). Hogy készült, mit szerettél volna bemutatni, érzékeltetni?)

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#840) Kazimír


Kazimír
őstag

Tél, úgyis mint:

A jéghegy csúcsa

[link]

Forgalom

[link]

Sztalaktit

[link]

Reménytelen küzdelem

[link]

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#841) Brumi


Brumi
senior tag

Értékelés az előző forduló képeiről:

inzsellér: jó kis minimál, amin én picit változtattam volna, hogy felülről világítottam volna meg, hogy ne legyen árnyéka, a kész képen pedig a hátteret lesötétítettem volna teljesen feketére és kiemeltem volna a témát. Csak tudnám, hogy ez egyébként micsoda :)

mzsolti: sok alakzat van a képen. Ennek egy része elég lett volna semleges háttérrel és erősebb kontraszttal (talán FF-ben)

bubi92: nekem ez személy szerint nagyon bejön!

Kazimír: érdekes a tájkép minimál, kicsit így sok a forma rajta, de az a fura felhő az nagyon klassz! Azt nem is tudom, hogyan került úgy, abban a formában oda...

ra\/asz: közel állnak hozzám az épületekről készült fotók, ez tényleg minimál. Persze nem tudom milyen körülmények között készült, de talán pont szemből fényképeztem volna az "éket" és szimmetrikusan helyeztem volna el a képen. Az talán még erősebben éreztette volna, hogy minimál, mert akkor nem figyel az ember az asszimetriára.

forceberg: nagyon jók a fények, olyan mint egy szivárvány!

A nevezett képem egyébként az egyik nyakkendőm felülről fényképezve és tényleg ennyire narancssárga :) Tervezem, hogy sorozatot csinálok belőle, kb 50 van itthon. A windows képen a ház Sopronban van a belvárosban. Az ikeás buborékok nagyon egyszerűen készültek: az egy üveggömb, amiben sok légbuborék van. Rátoltam a gépet a gömbre, és felülről megvilágítottam egy halogénlámpával. A led flower üvegbe gravírozott 3D-s virág, alulról egy led-del megvilágítva és tök sötétben csináltam. Korai próbálkozásom volt, még csak pár napos volt a gép.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#842) máyköl


máyköl
veterán

Én is jövök évszakos fordulóra.

[link]

[link]

[link]

És van egy, amit nem tudtam, hogy felrakjak-e. Azért remélem tetszik nektek. De lehet, hogy majd megoszlanak a vélemények. :K

[link]

Nekem valamiért nagyon tetszik, olyan lágy. :K

Várom a véleményeket, és természetesen fogok én is véleményezni! :K

(#843) Brumi


Brumi
senior tag

Téli képek:

Hűvösvölgy, végállomás:

Szőrös tábla:

Fű:

Máriaremete:

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#844) eastsider


eastsider
nagyúr


mert kell klisé is


mert kell minimal is


mert kell egyedi is


mert itt a tavasz:)

(#845) forceberg


forceberg
veterán

Sziasztok!
A télről négy tételben...

Zizimankó

Bokeh minimál

"Jöhetne már egy kis meleg..."

Ellenszer

[nagyobban]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#847) johnjohn


johnjohn
addikt

Egy kis tél tőlem is.

(#848) inzsellér


inzsellér
tag

[ Szerkesztve ]

(#849) inzsellér


inzsellér
tag

Feladom a feltöltést, úgy látszik több kép egyszerre nem megy, ez elöbbi kép címe Téli giccs No. 1 akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#850) BEE


BEE
addikt

A téli fordulóra négy képem.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.