Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Streky89


Streky89
csendes tag

Sziasztok!

Szintén új vagyok ebben a topicban akár csak az előttem szóló.
Ennek alkalmából meg is osztok veletek egy régebben készült képemet.

Helyszín: Státní zámek Lednice - Csehország

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban. Az optimista a fényeket az alagút végén.A realista a vonat közelgő lámpáit. A mozdonyvezető meg három idiótát..

(#1552) Omen


Omen
tag

Ezt most csak úgy:

Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

(#1553) Santiagain


Santiagain
senior tag

Mindenre jut idő mostanában, csak erre a topikra nem. :( Ezért egy "régebbi" tábla.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#1554) MC Pite


MC Pite
veterán

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1555) zool1


zool1
őstag

Szám értékelés:

(#1529) Throme: nekem tetszik a nem szokványos téma megközelítés miatt, de én jobban kiemeltem volna sört, és jobban elmostam volna a hátteret.

(#1530) total90: témába vág, de nekem picit szokatlan a vágás, amúgy bejövős.

(#1534) Omen: először én is egy obira gondoltam a téma posztolásakor, jó a dof, tetszik a vágás is, grat.

(#1535) nesa: ezzel a képpel azt hiszem találkoztam már, szerintem itt az árnyék végett csináltad a képet, ami tetszik, de a témába jól illeszkedik.

(#1537) forceberg: egyéni megközelítés, és vágásmód egy egyszerű utcatábláról , jóóó.

(#1538) MC Pite: kicsivel nagyobb dofot alkalmaztam volna, hogy a darts is éles lett volna, nekem tetszik.

(#1540) cattus: tetszik a perspektíva, talán alul nekem sok az "üres rész".

(#1541) Furkoo: egyszerű, de valami meg fog benne, nem ez életed fő műve, de nekem bejön.

(#1542) Real_Necro: No mi az... előkerült a bélyeg gyűjtemény is...! :DDD ;] Az elképzelés tetszik, de talán egy másik szögből picit döntve, és kisebb doffal bejövősebb lett volna nekem!

Gratulálok mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#1556) zool1


zool1
őstag

Tábla témában:

(#1557) MC Pite


MC Pite
veterán

Szám értékelés:

(#1529) Throme: Ez most nem gyere be... Kár a vakuért, meg a többi cuccért az asztalon.

(#1530) total90: Kevés az éles rész, de nem rossz.

(#1532) zool1: A forduló nyertese nálam, grat :) Egy incuri pincurit széles a vágás, de ez részlet kérdés.

(#1534) Omen: Nem rossz, tetszik az ötlet. Talán picivel nagyobb dof lett volna szerencsés - ha már úgyis sötétbe burkolódzik a háttér.

(#1535) nesa: A témában szódával, de magában tetszik.

(#1536) MrBean55: A világításért kár, egyébként ötletes.

(#1537) forceberg: Öhm, elég tág és durva az asszimetrikus vignettálás (mértéke).

(#1538) MC Pite: Kevés lett az éles rész.

(#1540) cattus: Elsőre picit tágnak tűnik, de lehet hogy vágva meg hiányozna az eléletlenedő rész, jól áll neki az ff.

(#1541) Furkoo: Furcsa a függőleges rész benne, amúgy nem rossz.

(#1542) Real_Necro: Hm, világítás nem az igazi - illetve 'talán' egy laposabb/ferdébb szögből izgisebb lenne. Talán nagyobb dof is jobban állna neki.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1558) MrBean55


MrBean55
aktív tag

SZV a "számos" képekről:

Házszámból ugyan kettő volt, de elég jól "szétszóródtak" a témák, ez tök jó.

(#1529) Throme: Szerintem ilyen mértékű ferdeség már ront a képen, így a belevágás is elkerülhetetlen ebbe-abba ... Tetszik a hordó tetejének és a korlátnak a példaértékű párhuzamossága, ugyanez vízszintesben "uncsi" lett volna?

(#1530) total90: Legjobban a témába tartozás tetszik, legkevésbé a vágás. Látszik a régies stílusvilágra való törekvés, de ez valahogy nem az igazi, szerintem.

(#1532) zool1: Nagyon jó ötlet, remek kivitelezés és cím. A háttér valami pazar, az FF szinte "kötelező", de amúgy minden, a képpel kapcsolatos döntésed tetszik. Gratula! :C

(#1534) Omen: Vártam ilyen képet, lett is. :) Egy picit nem szépek a homályok, valamint a jobb oldalon a sok becsillanás sem válik a kép előnyére, de alapjaiban nem rossz kép.

(#1535) nesa: Jó kis kép ez, elég hangulatos is, főleg a színvilága miatt tetszik. Ugyanakkor a házszám egy kicsit mellékszereplőre vette a "figurát", az ajtó szempontjából kicsit furcsa lett a vágás, a kis mértékű ferdeség sem jön jól, szerintem.

(#1537) forceberg: Próbáltad érdekesebbé tenni a megdöntéssel, de nekem ez ilyen mértékben nem gyere be, bár a bal felső sarok vágása tök jó így. Gondolom hogy a fénynek témára való "fókuszálása" is egy kreatív szándék volt, ezt a célt elérted, de a kivitelezés azért itt is véleményes (a jobb oldal miatt).

(#1538) MC Pite: Ez nagyon jó kép lehetett volna ... Illett volna (ha már annyira közel van) a nyílhegynek is élesnek lenni, és ez az életlenedés is egy nagy kérdőjel nekem. :F (hirtelen indul, majd állandó marad) Ja, a képméret túl NAGY.

(#1540) cattus: Jó téma, jó ötlet, itt most a ferdeség sem rossz. A gyengébb képminőség akkor állna jól a képnek, ha tele lenne rossz jegyekkel ez az ellenőrző. Ugyanezt tudnám mondani az FF-re, ezt sem igazán értem. A cím nem "jeles", de mondjuk rá hogy "jó".

(#1541) Furkoo: Az ötlet nem rossz, a címet is értem, de amúgy nem igazán tetszik, erről elsősorban a képet "uraló" textúra + színvilág tehet. Ez valami tévé képernyő? Gondolom azt nehéz jól lefényképezni (még sosem próbáltam), de ez nem kifogás.

(#1542) Real_Necro: Alexpós rendesen, a színek még így is elvonják a figyelmet a kétségtelenül jelenlévő "témáról". Kicsit uncsi, ez van, de hogy nem próbáltad "feldobni" a képet holmi ferdeséggel ...

[ Szerkesztve ]

(#1559) j.bravo


j.bravo
addikt

Szám témakör (a többit, ami kimaradt, feltett szándékom pótolni, max. off-ba teszem mert nem az aktuálisra vonatkozik; de hátha valaki örül még egy véleménynek).

(#1529) Throme: az ötlet jó, de kicsit laposak a fények. Vagy másvalami, ami a foci vb nézésére utal, mg jól jött volna a képbe. De főleg hogy valami érdekesebb fényeket használj.

(#1530) total90: római szám, szuper! A bal sarokra jó volna még valami, akár textúra, hogy kisebb legyen az üres rész. Nem tudom miért zavar, mert amúgy jól vágtad szerintem. Talán okosabbak megmondják.

(#1532) zool1: ez az egyik kedvencem a témából, jó az ötlet, a szerkesztés, a mélységélesség, a fekete-fehér, és a cím is. Tetszik.

(#1534) Omen: ez technikailag tök rendben van, jók a színek, jól világítottál, csak tőled megszoktuk az "agymenéseket"; azt hiányolom most kissé :)

(#1535) nesa: kár hogy nem új :) de attól még jó kép. Szép árnyék, jó szerkesztés. Az pedig hogy nem XY utca hanem pincesor, külön plusz!

(#1536) MrBean55: nem rossz. A sima 100-ast nem tettem volna oda, ha már a különböző fajta kétszázasok alkotják a témát. A cím 2 akkor ülne, ha a királyportré nem lenne kitakarva. Az ötlet nagyon jó.

(#1537) forceberg Szokatlan perspektíva, felismerhető forceberg-stílus, talán kissé sötét, de ez ízlés dolga. Ugyanakkor értem hogy a vinyettát a téma kiemelése végett is raktad rá vsz. Szóval nem rossz de láttunk már sok jobbat tőled.

(#1538) MC Pite: kicsit talán más szögből fotóztam volna, kevésbé lapos szögben a táblához képest. Jó az ötlet.

(#1540) cattus: az ötlet itt is király! A fekete-fehér itt most nem előnyös szerintem, olyan érzést kelt mintha egy fénymásolatot látnék. Alul kicsit sok az üres rész, ami ugye érthető mert senkinek nincs annyi tantárgya, csak a képen nem mutat jól.

(#1541) Furkoo: lelőtted az ötletem, most elő kéne vennem a könyvet valami galaktikus átok szövegéért... vagy valahonnan rendelnem egy Pángalaktikus Gégepukkasztót. Neked, természetesen. :D Az Élet, a Világmindenség, meg Minden. Jól megcsináltad, bár a képet itt is az ötlet viszi el :)

(#1542) Real_Necro: csak most mutatta meg a bélyeggyűjteményét? :DDD
Ez is jó ötlet, kis fényt elbírt volna még, talán kissé melegebb fehéregyensúlyt; de jól néz ki nagyon, van textúrája.

Whatever.

(#1560) zool1 válasza MrBean55 (#1536) üzenetére


zool1
őstag

Szám értékelés: (pótlás) :B

(#1536) MrBean55: tetszik az ötlet és megvalósítás is, de nekem a érmén a fény egy kicsit "direktnek" tűnik, és a hátteret egy kicsit jobban elmostam volna.

(#1561) Omen


Omen
tag

Szám:

(#1529) Throme: Ez a ferde szerkesztés nekem gyere be. :(

(#1530) total90: Jó ez a monochrome szín, olyan grafika hatása van.

(#1532) zool1: Nagyon jó :R (utólagos engedelmeddel már kölcsön is vettem az ötletet. :D )

(#1535) nesa: Tetszik. Színek, árnyék, szerkeztés bejön.

(#1536) MrBean55: Kicsit több előteret hagyhattál volna. A háttér annyira nem tetszik, vagy egyszínű kellett volna, vagy pár pénzérme. A megvilágítás és az elrendezés tetszik.

(#1537) forceberg : Nekem egy kicsit nyakatekert, és nagyon sötét.

(#1538) MC Pite: A WB nagyon nem jó. Az ötlet bejön, de a komp. nem. Nagyon a szélére kerűlt a szám és az éles rész.

(#1540) cattus: Mint kép tetszik. A címmel nem értek egyet.

(#1541) Furkoo: :DDD :DDD Külön jó, hogy a számítógép írta ki a számot. :C

(#1542) Real_Necro: Alexpós, de tetszik.

Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

(#1562) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Szám:

(#1530) total90
Nekem a fotó alannyal van gondom. Egy borzalmasan rút órát sikerült lekapnod.
Értem én, hogy régi meg antik meg minden, de ennél lényegesn szebb szerkezetek vannak.
A háttér se mondható kellemesnek. Talán ha egy kisebb részletet mutattál volna meg. Egy római szám és az óra mutató.

(#1532) zool1
Ügyes kép lett. mélységélességel kiemelés, a f-f is jót tesz neki.
Ha tudnék PS-ezni és enyém lenne a kép, akkor lehet dobnék rá egy berepedt üveg effektet :).

(#1534) Omen
A képpel gondban vagyok, mert technikailag jó, csak nekem nem kelti fel az érdeklődésem. Ez user error, ne is törődj vele.

(#1535) nesa
Turistafotó, de én is ilyeneket lövök, szóval nem negatívumnak szánom.
Az ajtó textúrája érdekesebb lenne számomra :)

(#1536) MrBean55
Tetszik a fotód. A nem oda illő százas nekem is feltűnt, de ezt a "poént" már lelőtték.
Szerintem jó, hogy a pénzérmék nincsenek sötétben. Van színük. A felállított pénzérméről pedig nem a kamerába verődik a fény. Látszódnak a részletek.

(#1537) forceberg
Kicsik a számok. Inkább tábla témába vág, mint szám.
Színek viszont tetszenek, csak az 1/3-os elsötétítés nem. Inkább jobbról kevesebb, mint ez a sok sötét.

(#1538) MC Pite
Ha azt a darts-ot a 13-as közvetlen közelébe tetted volna (most nem tudom az a duplázó vagy a triplázó, talán az utóbbi inkább) akkor nagyobb jelentősége lenne, vagy hogy is mondjam. Jobban beleillene a kompozíciódba. Igy a szám témakört alapul véve idegen. Nekem.

#1540) cattus
Kicsit szkeptikus vagyok a csupa 5-ös láttán :).
Itt az ötlet ami jó, hogy jegyek adják a szám témakört.

(#1541) Furkoo
Ez pont olyan téma, ami az ember orra előtt hever mikor fórumot, híreket olvas, vagy dolgozik a gépen.
Itt is inkább az ötlet, mint maga a kép ami tetszik.
De hogy ott a logod (én nem vettem volna észre csak itt olvastam és utána már feltűnt), és nem ilyen/olyan photography hanem az itteni nick képed, az bejön :).

#1542) Real_Necro
Inkább háttérkép, bár az az egy vakancia szerintem nem jó. Oda viszi a tekintetem, hogy hopp egy "sorhiba".
Lehet a monitor nem megfelelő, de kicsit világosabb lehetne a fotó.
Bályeggyűjtemény, régi idők lejáratott csábító eszköze :). Ok nem ez vezérli a gyűjtőket...

(#1563) j.bravo


j.bravo
addikt

Lezárattatik a "tábla" forduló. Várjuk az értékeléseket!

Indul a "decemberi láz" témájú forduló, reméljük az előző fordulózáráskori előzetes bejelentés óta valaki már meg is lőtte a képét és csak arra vár hogy feltölthesse! :)

A képeket emiatt Viktória napjáig, azaz december 23-ig várjuk (aznap estig).

A következő téma, amire máris lehet készülni: ünnep.
Ez lehet a most aktuális ünnep(ek valamelyike), de lehet más is, engedjétek szabadon a képzeleteteket!

Whatever.

(#1564) total90 válasza j.bravo (#1563) üzenetére


total90
veterán

Tábla értékelés:

(#1556) zool1

Nekem túl csicsicsáré hatású. A fehérített sarkok, a szöveg kiemelése... ez így nem jön be nekem.

(#1554) MC Pite

A háttérben lévő szembe fényből lehet többet ki lehetett volna hozni. Így olyan mint ha lefotóztál volna egy táblát, mert van rajta valami szöveg.

(#1553) Santiagain

Zsúfolt.

(#1552) Omen

Kár a fekete keretért, azt levágva nekem jobb.

(#1551) Streky89

A bal oldalból többet mutattam volna...

(#1550) kayaman

Ez tetszik, jópofa :K

(#1549) zolka78

9GAG-re okés, másra ne tudom elképzelni.

(#1547) cOxeR

A forduló egyetlen képe ami igazán tetszik :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1565) cattus


cattus
őstag

Kicsit megkésve a bár, de törve nem véleményem a számokról:

(#1529) Throme: Az éles háttér engem egy kicsit zavar.

(#1530) total90: A fehér részek kiégésétől letekintve jó lett.

(#1532) zool1: Nem tudok rosszat mondani, tetszik.

(#1534) Omen: Szép minimál, egy picit nagyobb DoF-fal még jobb lenne.

(#1535) nesa: Jól néz ki ezzel a hosszú árnyékkal!

(#1536) MrBean55: Az a százas alul nekem nem illik oda, főleg a címmel együtt. A színek, kontraszt rendben vannak.

(#1537) forceberg: Érdekes, 12->12 :) . Jobbról vágtam volna, vagy azt a részt egy kicsit világosabbra venném.

(#1538) MC Pite: Ezzel a képpel is úgy vagyok, hogy nekem úgy jó, ahogy van.

(#1541) Furkoo: Gondoltam, hogy valaki be fogja dobni a 42-őt. :) . A megvalósítás viszont nekem nem az igazi, nincs kontúrja A Számnak, mintha életlen lenne.

(#1542) Real_Necro: Szűkebb rekesszel és egy kicsit több fénnyel nekem jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#1566) j.bravo


j.bravo
addikt

Tábla témakör értékelése j.bravo szemüvegén keresztül:

(#1546) total90: Jó hogy biciklis tábla, meg szép rozsdás :) kissé talán sötét, vignettálástól függetlenül is.

(#1547) cOxeR: szép textúra még mindig/már megint :) meg színvilág, persze. Tetszik hogy szögből fotóztad a táblát és torzul, ettől van némi dinamikája (nem műszaki értelemben). Azt az álbajuszt mondjuk nem értem a táblán :D

(#1549) zolka78: Vicces tábla :), bár igazán jó valami kontextusba helyezve lenne, ugye. Akár úgy hogy az adott környezet látható lenne, akár hogy emberek lennének a képben és összefüggésbe hozható enne velük.

(#1550) kayaman: Az egyik ötletem nekem is a tábla csoki lett volna :DD Szóval jó ötlet szerintem, egyedül te rugaszkodtál el a valamilyen funkciójú feliratot tartalmazó tábla témájától. A fény is jó a csokin, a kissrácnak jól állna ha kapott volna egy kis fényt szemből hogy a szemgödrei ne legyenek ennyire árnyékban.

(#1551) Streky89: Jó a rozsdás csavar meg a meggyűrt tábla, a kompozíció miatt ebben is van némi dinamika, bár valószínűleg mutatósabb lenne kicsit tágabbra hagyva és a horizontot állítva vízszintesre, nem a tábla póznáját (hadd legyen az ferde).

(#1552) Omen: Na, jól van, ebben azért van csavar/poén :) A környezet nem adta, jobb volt levágva? Érdekelt volna hol, milyen jellegű helyen készült :)

(#1553) Santiagain: ez is jó ötlet lenne, kár hogy "gondolom) nem volt mire felállni hogy kicsit kevésbé alulról fotózd.

(#1554) MC Pite: kissé alexpós szerintem. Jó fények amúgy, jól vezetik a szemet a kerítés vonalai, kicsit talán még lehetne "húzni" rajta, morcosítani.

(#1556) zool1: ez a tábla alapból ilyen ronda, vagy az utómunkától? :D a múlt heti erős képed után ez most nem adja sajnos, tudsz te ennél jobbat is, láttuk!

Whatever.

(#1567) Omen


Omen
tag

(#1546) total90: Kicsit sötét.

(#1547) cOxeR: Szokásos minőség. :R

(#1549) zolka78 :D

(#1550) kayaman Grat. ez jó lett nagyon. Jó téma, jó kép. Legalább a modell megkapta a jutalmát? :D

(#1551) Streky89 : Horizont ferdesége miatt annyira nem jön be.

(#1553) Santiagain: A téma bajön. Így alúlról fényképezev annyira nem szerencsés. Kicsit messzebbről, valami telével meglőve lehet jobb lenne.

(#1554) MC Pite Jók a fények. Érdekes lett tölle a kép.

(#1556) zool1 Fehér vignett :W :W :W :( (Meg a jobb szélén a fekete csík sem kell oda.)

Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

(#1568) Omen


Omen
tag

Már ő is készülődik :) :

Malacka sétál az erdő szélén. Egyszer csak leesik.

(#1569) total90


total90
veterán

Decemberi láz:

Van még ez is, nem tudtam dönteni...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1570) zolka78


zolka78
senior tag

Decemberi láz képem:

Az előző forduló értékelésével még jövök.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#1571) zolka78


zolka78
senior tag

Tábla témában a véleményem(értékelésem):

(#1546) total90: A kép szerkesztésileg tetszik, bár sok mondani valója nincs számomra. De tábla.

(#1547) cOxeR: Nekem egyértelműen a forduló legjobbja. Bár ehhez hozzájárul az, hogy tudom mivel foglalkozol, így van hova tennem a képet magamban.

(#1550) kayaman: Ebben az tetszik, hogy egy kicsit elrugaszkodtál a szokásos tábla értelmezéstől.

(#1551) Streky89: Hasonlót már fentebb láttunk. Így nem írom le még egyszer ugyan azt. Egy kicsit zavar, hogy a tábla megtörik, és így nem teljesen olvasható ami rajta van.

(#1552) Omen: Szerintem a forduló legjobb ötlete. Sima tábla értelmezés, más környezetbe bújtatva.

(#1553) Santiagain: Nekem ez egy kicsit kusza, és zavar a ferdeség is. Több dolog van rajta ami eltudja vonni a tekintetem.

(#1554) MC Pite: Táblának tábla, de nem túl kreatív. A legegyszerűbben oldottad meg a dolgot, ahogyan én is.

(#1556) zool1: Most nézném a képedet, de már nem nincs a Flickr albumodban. Így nem sok fűzni valóm van hozzá. Ezen a bélyegképen csak azt látom, hogy a fehér vignette nem a legjobb döntés volt.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#1572) MC Pite


MC Pite
veterán

Decemberi láz :D

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1573) #74459392


#74459392
törölt tag

Tábla téma értékelése:

(#1546) total90: Számomra kicsit furcsa színe van a háttérnek, viszont a tábla kék színe jól kiemelkedik a környezetéből.

(#1547) cOxeR: Szép színei vannak a képnek. Ha a háttérben lévő asztalról jobban látszódna, hogy az egy megterített asztal, ami várja a vendégeket, még poénabb lenne. :)

(#1549) zolka78: Vicces :)

(#1551) Streky89: Nekem ez a meghajlott tábla és rozsdás vascső nem tetszik.

(#1552) Omen: Ötletes!

(#1553) Santigain: Nekem is cégér volt az első ötletem :) Kár, hogy nem volt lehetőség feljebbről fotózni.

(#1554) MC Pite: Egyszerű a kép, de tetszik a kerítés formája, az visz bele egy kis lendületet. Valahogy sejtelmesebbé téve a hátteret, jobb lenne.

(#1556) zool1: Fehér szélek nem illenek ide, jobb oldalt ki is lóg a kép. (A rackás képeid tetszenek!)

(#1574) #74459392


#74459392
törölt tag

Decemberi láz témára:
(sajnos nem tudtam úgy megvalósítani, mint ahogy elképzeltem)

(#1575) zool1


zool1
őstag

Decemberi láz témában

(#1576) Zozzant


Zozzant
addikt

Decemberi láz

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1577) cattus


cattus
őstag

Decemberi láz: Készülőben a jégangyal

Do the thing!

(#1578) cOxeR


cOxeR
Ármester

Ezennel lezárom a"decemberi láz" fordulót. Várjuk az értékeléseiteket!

Következő heti téma: ünnep
Utána következő heti téma: régi és új

Képelés várható zárása: 2013.01.03 azaz a következő év harmadik napja

Ezúton kívánunk előre is Boldog Új Évet mindenkinek!!!

[ Módosította: radi8tor ]

(#1579) Freddy76


Freddy76
addikt

Hát akor zárás után:

[link]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1580) Santiagain


Santiagain
senior tag

Elmaradásom tábla témakörben:

(#1546) total90: Ez a tábla önmagában nem túl érdekes. Nem túl nagy a kép, de mintha az élességgel is lennének gondok. Egy szép háttérmosással élvezhetőbb lenne.

(#1547) cOxeR: Ennek a táblának kifejezetten jót tesz a vintage. Kár a háttérért. Lehet, hogy a szemem rossz, de egy perc kellett míg rájöttem, hogy asztal székekkel. Mindenesetre engem zavar, hogy ennyire ki van égve.

(#1549) zolka78: A tábla jó, de környezetéből kiragadva öncélú. A fókusz nem tökéletes, vagy csak bemozdult? A becsillanás sem tesz jót neki.

(#1550) kayaman: A legötletesebb kép a fordulóban, viszont nekem hiányzik a kiskrapek szeme, ahogy szuggerálja a csokit. Tudom, hogy kevésbé lenne témába illő, de engem az sem zavarna, ha a tábla el lenne mosva.

(#1551) Streky89: Engem nagyon zavar a ferde horizont. Elhúzza a szemet a témáról.

(#1552) Omen: Poénnak jó! Fényképként nem tudom értékelni. Olyan, mintha egy vicces képernyővédő print sceenje lenne.

(#1554) MC Pite: Jó a rács, a rozsdás korlát, a gyárépület és az ellenfény. Ezekből mutathattál volna többet, mert a tábla nem túl érdekes. Lehetne kisebb és kevésbé középen.

(#1556) zool1: Nem tudok véleményt mondani, mert már leszedted. Tán csak annyit, hogy ez a fehér vignettálás kicsiben sem tetszik.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#1581) Sucuka


Sucuka
senior tag

Ismét beszállok, de először értékelek picit :)

"decemberi láz" témában:

(#1569) total90: ötletes szög, jó a fekete-fehér (mostanában én is rá vagyok kattanva :) )

(#1570) zolka78: Érdekes megközelítés, bár a megvalósítás nem éppen a legjobb, fuán jön ki a totál fekete háttér, meg hogy a naptár fektetve van.

(#1572) MC Pite: Sajnos fakó, és kevés a fény, egy picit "megpiszkálhattad" volna utólag, és egy pici mosoly sem ártott volna a hölgy részről :)

(#1574) kayaman: Az alapötlet nem rosz, de sötét a kép sajnos. Valamint a lázmérőre jobban rámentem volna, hogy ki legyen emelve, a háttérben a fa bokeh-je úgyis maradt volna.

(#1575) zool1: A választott szög miatt ez most sajnos nekem nem...

(#1576) Zozzant: A képi mondanivalóhoz hozzátartozik a Lázár névnap? Mert akkor van benne némi "irónia" is ("Láz-ár" :) Viszont a megvalósítás nem az igazi.

(#1577) cattus: Jók a színek, viszont a képen nehéz kivenni a mondanivalót, csak a leírásból derül ki, hogy mi is ez, más szögből esetleg?

(#1579) Freddy76: Először azt hittem, hogy ez az OM-D-vel van, de látom, hogy D7000, csak nem hiányzott a tükör hangja?

(#1582) Sucuka válasza Sucuka (#1581) üzenetére


Sucuka
senior tag

És akkor hoztam az "Ünnep" témában a képet:

[link]

(#1583) MC Pite


MC Pite
veterán

Ünnep

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1584) zool1


zool1
őstag

Tábla értékelés:

(#1546) total90: nekem egy kicsit sötét a kép, szerettem volna egy kicsit többet látni a háttérből is. Gondolom ezzel akartad a témát még jobban kiemelni. Bejön!

(#1547) cOxeR: a szokásos egyedi látásmód, és színvilág itt is visszaköszön, ami egyedül engem "zavar" az a másik tábla, a főmotívum fölött.

(#1549) zolka78: egyedi táblát találtál az egyszer biztos... :DDD nagyon nincs mit hozzá tenni, hozza a téma követelményét.

(#1550) kayaman: kreatív és ötletes nálam ez a kép nyert! :K

(#1551) Streky89: csak egy dolog zavar, nem tudom kiolvasni ami a táblán áll, nem minta beszélném az adott ország nyelvét.

(#1552) Omen: user error...?! :DDD mindenesetre ötletes megközelítése a témának.

(#1553) Santiagain: egy picit nekem "zsúfolt" a kép, talán másik szögből illetve távolabbról jobb lett volna.

(#1554) MC Pite: a tábláról elvonja a figyelmemet az ellenfény talán másik nap szakban jobb lett volna "meglőni" a képet, de tetszik.

(#1556) zool1: kritikán aluli... :W :W :W

(#1585) zool1


zool1
őstag

Ünnep:

(#1587) Throme


Throme
veterán

Ünnep:

[link]

(#1588) akela91


akela91
addikt

Ünnep témakörben hoztam nektek egy képet, újoncként itt:


[nagyít]

(#1589) total90


total90
veterán

Ünnep:

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1590) cattus


cattus
őstag

Ünnep:

Do the thing!

(#1591) MC Pite


MC Pite
veterán

Ünnep 2.

A magam részéről -legalább amíg áll a fa és van egy kis karácsonyi hangulat még- boldog ünnepi utánérzést kívánok :R

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1592) Santiagain


Santiagain
senior tag

Mindenképp le akartam fényképezni a kivilágított Andrássy utat, háttérben a Millenniumi emlékművel. Sajnos, nem volt türelmem kivárni míg elcsendesedik a forgalom, így mindegyik képen bezavar valamilyen jármű. Azt hittem hiába rohangáltam fel s alá a zöldeknél, de a szerencse megmentett.
Ebből a képből megszületett a "Türelmetlenség" című crop. Sajnos eme tulajdonság is szerves része az ünnepnek, elég csak az aranyvasárnapi plázákra gondolnunk.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#1593) j.bravo


j.bravo
addikt

Mert ez is ünnep... :DDD

Első szülinap

Opcionálisan meghallgatásra ;] (megjegyzésem hozzá a csevelytopikban)

Whatever.

(#1594) j.bravo


j.bravo
addikt

Mindenkinek Boldog Új Évet!
Ezennel zárjuk az "ünnep" témájú fordulót. Előre, értékelni!

A most induló téma: "régi és új". Tudjuk, volt már, de a topiklakók nagy része akkor még nem járt ide, illetve a régiek is tudnak új képet alkotni ebben a témában, ebben biztosak vagyunk!

Zárás várható ideje: egy hét múlva, azaz 2013. január 11-én.

Az utána következő téma: nemrég volt a "szám", most megint számos ötletünk volt :D az alábbi háromból mindenki választhat egyet. Mindegy melyiket hányan választják, mindenki abban képelhet, amelyik neki tetszik. Ha mindenki ugyanazt az egyet választja, az se baj!

Tehát a három opció:

a) 24 / 7
b) 52
c) 365

Jó értékelést, fényeket, fotózást!

Whatever.

(#1595) Freddy76


Freddy76
addikt

Na, akkor immár szokásosan zárás után...
Ünnepünk:

[link]

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1596) #74459392


#74459392
törölt tag

decemberi láz értékelése

(#1568) Omen: Nagyon ötletes kép. Egyedül az nem tetszik benne, hogy teljesen fehér a háttér. Így valahogy nem jön át a "láz". Ha egy karácsonyfa mellé pottyant volna le a dísz a padlóra, és valahogy a háttérben látszódna egy kis égősor bokeh, lehet dobna rajta. Technikailag viszont én teljesen jónak látom.

(#1569) total90: A kép maga tetszik és jó, de számomra nem idézi a decemberi láz hangulatát.

(#1570) zolka78: Az ötlet tetszik. Viszont szerintem lehetne az összes szám éles tartományban, vagyis az egész naptár. :)

(#1572) MC Pite: Ez is jó kép, de a színei nem tetszenek, kicsit fakónak tűnik. Én nem tálakat raktam volna az előtérbe, hanem a sütőből frissen kivett mézeskalácsokat. :)

(#1575) zool1: Nekem ez a kép se csalja elő a decemberi láz témát. Meg úgy igazából nem is tudom, hogy mit nézzek rajta. Technikailag viszont jó.

(#1576) Zozzant: Egy ilyen lázmérőre lett volna szükségem de nem találtam sehol! :D Jó ötlet ez is.

(#1557) cattus: Lehetett volna valahogy úgy készíteni a képet, hogy jobban átjöjjön a jégszobrász munkája. Az arca és a kezei ahogy dolgoznak. :)

(#1579) Freddy76: Az őszinte öröm egyből átjön. Kár hogy nem látszódik a motor, ami lázba hozta. :) Kicsit bemozdult, de nehéz lekapni egy állandóan mozgó gyerkőcöt.

(#1597) #74459392


#74459392
törölt tag

Ünnep témára nem készítettem képet, de értékelnék, ha nem gond.

(#1582) Sucuka: Nagyon jó kép. Jó lehetőség volt ez, hogy be volt fagyva a Balcsi. Ha benne lenne az egész tűzijáték, akkor még jobb lenne :U Azok a fák +füst nagyon jól néznek ki így, tetszik.

(#1583) MC Pite: Technikai kivitelezés szempontjából szerintem jó kép lett, de nem jut róla eszembe az ünnep.

(#1585) zool1: Bocsi, de nekem ez most nem jön be. Mindig a homályos gömbökre ugrik a szemem.

(#1587) Throme: Nagyon szép színes :)

(#1588) akela91: Szerintem minden szempontból jól sikerült fotó. De miért nem volt meggyújtva egyik gyertya sem? :D

(#1589) total90: Hát ez a kép belőlem egyből elhozta az ünnepi hangulatot, ezzel el is érte a célját! Nagyon jó kép lett, gratulálok! A színvilág is nagyon jól passzol a kép témájához.

(#1590) cattus: Jól kivitelezett kép, de belőlem inkább a megemlékezés hangulata jött elő.

(#1591) MC Pite: Ez is szép színes :)

(#1592) Santiagain: Kicsit lehetnének fényesebbek az égők, erősebbek a színek, amúgy jó kép szerintem. De hol az index? :DDD

(#1593) j.bravo: Jól elkapott ünnepi pillanat és szép színek! Tetszik.

(#1595) Freddy76: Kedves kis kép. Én lágyabb fényeknél készítettem volna, kicsit sötétebb szobában + a fán égett volna az égő.

(#1598) cattus


cattus
őstag

Decemberi láz:

(#1568) Omen: Szép minimál, még a csibe lábnyomai is látszanak, bár nekem fekete/sötétebb környezetben jobban tetszene.

(#1569) total90: Egy kissé túl világos nekem, illetve egy kis kontrasztot még elbírna. (A képméret túl nagy)

(#1570) zolka78. Végül csak elmaradt... Szerintem jobban mutatna valami világosabb háttérrel, vagy kitámasztva az asztalra.

(#1572) MC Pite: Nem nagyon tudok rosszat mondani...talán a sárga fal nem mutat olyan jól, de ezen kívül egy rossz szavam sem lehet.

(#1574) kayaman: Egy kicsit alexpós lett, egyébként gondoltam, hogy valaki majd a másik értelmezésben fog képelni.

(#1575) zool1: A becsillanások nem mutatnak túl szépen, meg egy kicsit nagyobb bokeh lehet, hogy jobb lenne.

(#1576) Zozzant: A ferdeség jó, de a képszéleken eléggé rohamosan csökken a képminőség (21-edike). Nem annyira tetszik, mint kayaman képe, hiányzik a "lázas ember" (A képméret itt is túl nagy)

(#1579) Freddy76: Erre a képre mondom azt, hogy tényleg nincs benne kritizálandó rész, ahogy van, úgy jó.

Do the thing!

(#1599) akela91


akela91
addikt

Vigyázat kezdő vagyok még. :)

Ünnep téma értékelés:

(#1582) Sucuka: Tetszik! Eszembe sem jutott volna nem Karácsonyi ünnep most. :) Baromi jó a gomolygó füst, és a tüzijáték kilövésénél a kék/piros csíkok. Egy kis lencsekorrekció elfért volna, a vízicangák rendesen torzulnak, bár 12mm-en természetes. Az emberek a vízben, a fényképezőjükkel/mobiljukkal még hangulatosabbá teszik a képet.

(#1583) MC Pite: Elég megszokott kép tőled. :) Eredeti méretben feltűnik, hogy kicsit szerintem frontfocusra sikerült, bár 1.8-on lehet csak ennyire rajzol élesen az 50mm-es obi. Picit tennék még a hölgyre egy kis + expo korrekciót.

(#1585) zool1: Sajnos ez nem jön be nekem. A színhőmérsékleten sokat vissza kéne húzni, túl melegek a színek. ISO mehetett volna feljebb is, valamint a kép jobb felső 2/3-ában zavaró nekem a belógó fenyő, szóval a kompó sem az igazi.

(#1587) Throme: A Bokeh tetszik, viszont ennyi nem elég a jó képhez.

(#1589) total90: Tetszik a téma. Kompóról annyit, hogy kicsit balra kellett volna még helyezkedni. Az utómunka egész jó lett, a színek más hangulatot adnak a képnek. Nem tudom direkt nem vetted-e le a csúcsfényeket picit, de sok helyen ki van égve a kép.

(#1590)cattus: Már féltem, hogy nem lesz égő gyertyás kép ebben a témában. :) Tetszik a kép, talán felülről kicsit szűknek találom.

(#1591)MC Pite: A véleményem hasonló mint Throme-hoz. Jó a bokeh, főleg a kék sáv tetszik a fa felett. :)

(#1592) Santiagain: A pillanat szerencsés, a kép címe ötletes. :) Nekem az eredeti kép, jobban bejön, mert a lámpák, karácsonyi megvilágítás példaszerűen vezetik a szemet, egy nem is akármilyen helyre. :) A Crop-nál, sajnos kivezet a képből, de itt hangsúlyosabb A pillanat(türelmetlen autós), a teljes képnél, nem ez dominálna.

(#1593) j.bravo: PH! sajnos tovább tömöríti a képet, direkt nem használsz pl. flickr-t? Vagy a téma bemutatásához nem érezted szükségét? :) Egyébként szép pillanat, talán annyi, hogy a csuklónál/könyöknél nem célszerű vágni, bár itt nem zavaró annyira.

(#1595) Freddy76: Jó kivágás, jó utómunka(kontraszt, színek). ISO1000-en is meglepően tiszta maradt.

[ Szerkesztve ]

(#1600) Throme


Throme
veterán

Ünnep "értékelés"

(#1582) Sucuka: Klafa lett!. Igen, a pukkanások teteje lemaradt, de akkor már tényleg apró lenne a többi dolog a képen. Az is bejön, hogy nem csak a tűzijáték van a képen és körülötte minden sötét, hanem egy egész látványos a körítés.

(#1583) MC Pite : Ebben a lépedben nem az ünnep a fő „látványosság”. Egy portré. A hölgy mögött lehet az ünnep valahol. Vagy ünnep, mert a hölgynek van éppen a neve- , születésnapja, de azt ugye nem tudhatjuk (és valszeg nem így van). Amúgy – elvonatkoztatva a témától – szvsz jó kép…

(#1585) zool1 Nekem se jön be ez a kép. A kompozíciód valahogy nem fekszik. Az élesre állított dísz feletti rész zavar. Meg az a 3 bigyó is csalogatja a tekintetet. Más szögből lehet jobb lett volna.

(#1588) akela91 Egész jó kép lett. Nekem is feltűnt, hogy égő gyertyával klasszabb lenne, illetve alul a tükröződésben a gyertya „alatti” részből picit többet hagytam volna.
A dísz lehetett volna full éles szvsz. Ha már a gyertyáktól balra eső rész éles, a jobb is lehetne full az. Ha már ez a fő téma a képen. Vagy akkor csak a gyertyák és utána szépen elhomályosulna…
Háttérben a zöld karifa nem dobja ki annyira az asztali dísz „zöldségét”, de hát jah, most egy karácsonyi dísz sima akármi előtt nem annyira jó, mint a karifánál…

(#1589) total90 A kép bejön de nem mint ünnep, inkább mint buli. Persze egy buli is lehet ünnep következtében. Tehát magyarázható.
Talán annyi kötözködés gyanánt :) , hogy Az éles arcokból látszódik a legkevesebb. Gondolok itt a lenyalt hajú úriemberre. A szemüveges fickó már homályosodik, az egzotikus szépségből pedig kevés és az is homályosan látszódik. Engem ő érdekelt volna a leginkább ;) négyük közül….

(#1590) cattus : Nekem belefér az ünnepbe, mert kicsit befolyásolt az egyik elemzés. A gyertyagyújtás is ünnepi tevékenység. Az viszont jó, hogy nem szimpla fekete hátérrel készült a kép.

(#1591) MC Pite Ez tetszik. Én többet látok ebben, mint a szép színes megállapítás. Nem azért mert az én témám is hasonló 5leten alapul. Egyszerűen jó a színösszeállítás, klassz kerek az összes pöttyöd, és dobják a karifa alakot. (még úgy is lejön, ha nem írod oda)
Szóval a szép színességén túl szerintem ezt is látni kéne egy ilyen képben. És így lehet érdekes. Persze ízlések és pofonok….

(#1592) Santiagain Engem azok az autók ott zavargásznak. Nekem úgy tetszenek ezek a feldíszített utcarészletek, ha a másik oldal is benne van a képben. ÉS nincs járgány. Ezt persze nagyon nehéz megvalósítani. Viszont ünnepi a hangulat.

(#1593) j.bravo Ja ja, legtöbb kép a Karácsonyhoz köthető ebben a témakörben. Az ünnepeltről készült kép is ünnep. Nekem csak a háttérbe van belekötni valóm. A gyerkőc buksijánál ott van vki. Illetve az, hogy túl sötét van ott.

(#1595) Freddy76: Az időntúli :) . Nekem ez a lövésed bejön. Talán kicsit jobban a gyermek felől lehetett volna a nézőpont, hogy kevésbé legyen takarásban és jobban érvényesülne a zenészkedése. Ajándékok is jobban látszódnának (nem mintha kíváncsiskodnék, hogy mik azok :) ), valamint a fából többet tennék bele.
Amúgy tényleg jó, anya-lánya a karifa alatt, együtt.
Látod, ha lefoglalod a gyerkőcöt már nem rohangál feléd, és tudsz nyugiban komponálni ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.