Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Az én értékelésem az "élet" témára:

ra\/asz:
Nagyon jó, zseniális, ravasz kép :C És abszolút benne van az élet kategóriában :K Bár ezt úgy hívják, hogy digitális illusztráció, ami valahol még fénykép, természetesen, de valahol már nem az, szóval nagyon határterületen járunk - ez mondjuk nem baj, abszolút nincs olyan kikötés, hogy a digitális képmanpiluációt csak bizonyos szintiglehetne használni, csupán azért jegyeztem ezt meg, mert azt hiszem az első kép ebben a topicban, ami digitális illusztráció. Új szelek fújnak úgy látom :D Nagyon szép kivitelezés, nagyon szépen illeszkedik a kéz a tojásba. De tudod mit? A "horizont" sávja dől ;] :DDD (Na, ezt ne vedd igazán komolyan, dől persze, de ez olyannyira nem lényeges a képen, hogy csak poénból, mint kákán csomót kereső aktivista gondolatai írtam le :) )

eastsider:
Ez is élet végülis, nem a biológiai, hanem a társadalmi értelemben, szóval én annyira nem látom vészesnek a helyzetet, mint ra\/asz kollega, bár való igaz, hogy sok más témára is legalább ennyire rá lehetett volna húzni. Én sokkal inkább hiányolom a képről azt, hogy látasson valamit a fotós hozzáértéséből, látásmódjából, és hogy e lévén olyan képet kapjunk, ami ad valami pluszt - igen, neked azért elég sok képedet láttuk, aminél ott volt ez a plusz, ami olyan szögből, olyan kontrasztbeli, színbeli, formabeli, akármilyen képi játékkal látatta a témát, ami szokatlan, izgalmas és igencsak ott van a szeren. Ez most kissé hagyományosabb, laposabb - szerintem. Lehet csak hozzád képest, de a te szintedhez viszonyítva ezt kell, hogy mondjam.

Kazimír:
A téma nagyon ott van! A magányos növény, igencsak rusnya, rút körülmények között egyedül, és mégis, látjuk, hogy csak-csak utat tört még ide is az élet. A képi megvalósítás már kevésbé tetszik, a kiégés a jobb felső sarokban nagyon magára irányítja a figyelmet, és egyáltalában, a kép két fele között nagyon nagy a megvilágításkülönbség, ezzel nem segítve a képi harmóniát. Persze, ez adott volt... talán HDR-ben lehetett volna megoldani, fene tudja. Vagy valamivel megvilágítva a falat. Mindenesetre a téma nagyon tetszik. Esetleg más nézőpontból lefotóztad? Kíváncsi lennék rá!

(#752) Kazimír


Kazimír
őstag

no,akkor:

ra\/asz (#736)
Az ötlet mindenképpen egyedi, bár nem igazán értem, mi olyat akartál ezzel kifejezni, amit ne lehetett volna valami egyszerűbb módon is.. Bizonyára sok munkát fektettél a megvalósításba, de homogén, fehér alappal és háttérrel jobban tetszene.

eastsider (#741)
Át tudom érezni, amit a képhez írtál, vannak erdélyi barátaim, nagyon jó velük, élvezem a társaságukat. Ráadásul Kézdivásárhely a testvérvárosunk, igaz, én magam még nem jártam ott. Mindezt az életérzést egyetlen képpel kifejezni, szinte a lehetetlenre vállalkoztál. A színek szépek, a függőleges nem egészen az, és mint mondottam, az erdélyi magyarság (kultúrális)életét néhány plakát által bemutatni.. szóval vsz túl nagy fába vágtad..

Szten Márs (#743)
Talán a nézőpont, ami különlegessé teszi, hiszen a városlakók nagy része, azért az ilyen lámpatesteket mégiscsak alulról látja. Galambostul. Hogy az állatnak milyen élete van télen (hóesés), a nagyvárosban (panel a háttérben), egyedül és mégsem egyedüliként, az érdekes filozófiai kérdés lehet az életről.
Mellesleg, egy jól táplált madár benyomását kelti.. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#753) eastsider


eastsider
nagyúr

legnagyobb sajnálatomra ebből a témából is kimaradok, pedig lettek volna ötleteim....de majd legközelebb :)

ra\/asz:
nagyon jó kis HDR! a részletekre is odafigyeltél (tojásos kéz miegymás) szép fények! abszolút elismerésem :R a témába passzol, mi kell még? (egy kis info nekem a készítésével kapcsolatban :D :B ha szabad.. )szépen passzolnak a kézen és a tojáson is a fények, árnyékok. most nem tudok belekötni :)

Kazimír: az ötlet nagyon jó.de a megvalósítással lehetett volna játszani (gondolom ezek votlak a lehetőségek), mint fentebb írták.
pl valami alsó nézőpontból megfogni a témát etc... zavar a sarokban beégett fény... szerintem többet ki tudnál hozni a témából. attól függetlenül, hogy élet témában kitűnően megállja a helyét a képed.

Szten Márs: mi nem tetszik ezen a háttérmosáson? egyszerűen óvszom :Y mit meg nem adnék valami hasonlóért... jók a pelyhek, meg a szokatlan nézőpont (fujj de utálom ezt a kifejezést, olyan műanyag)tudod miért jó ez a háttérmosás?
-mert látszik mi van a háttérben (panelrengeteg)
-mégis kiemeled a témát
-a hópihék faintosak
-a a galamb full benne van a DOF-ban
jót tesz a vinyett is. azthiszem kezdek rájönni a használatára, minek az érzékeltetésére használható :)

(#754) #31757056


#31757056
törölt tag

Az idő témára neveznék a képpel, cím nélkül. Egyszerű a sztori, azt hiszem mindenki látja miről van szó. :) A fotó a dunaújvárosi buszra várók nehéz mindennapjainak egyik pillanatát ábrázolja(ná) :D

[link]

(katt a képre a nagy mérethez)

Ezúton szeretném megköszönni Ravasz Tomi barátomnak a közreműködést, az ötletelést, és a türelmes modellt állást! :R Mostanában jókat fotózunk együtt. :K

[ Módosította: Racecam ]

(#755) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A forduló ezennel lezárult! Mostantól lehet értékelni az "idő" témára beérkezett képeket (lsd: első hsz)

A következő forduló témája: "ünnep". A témában a képeket december 30., szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

(#756) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Értékelésem az idő témára.

ra\/asz

Ez a kép önmagában mutatja az idő múlását, de nálam nem idéz fel semmilyen élményt, nem kapcsolok hozzá semmilyen pozitív vagy negatív dolgot. Alighanem a háttér teszi ezt, ha nem lenne ott, akkor biztos egy nyári kirándulás jutna az eszembe. Tetszik a színvilág, összhangban van a témával. :K

BEE

Kellemes élményeket idéz fel, melyben mindannyiunknak volt már része. Bemutatja az idő eltöltésének egy kellemes módját. Tetszik, hogy nem mozdult be, és a pohár is éles. A képkivágás összhangban van a mondanivalóval. Kérdésem: még egy kör vagy irány haza? :D

Cayman

Ideges pillanat, ezt is mindenki ismeri, aki tömegközlekedéssel (is) jár. Mégis hiányérzetem maradt. Nem érzem ugyanis elég erősnek a hatást. Jobb lenne ha a várakozó személy arca látszódna, ebben az esetben egy szűkebb kivágás illene hozzá. Vagy esetleg egy távolibb, de akkor meg a testtartásra kellene összpontosítani. Vagy összecsődíteni egy kisebb tömeget. :))
Szép a téma leválasztása, ami erősíti, hogy a személyre figyeljen a kép nézője. A vignetta szerepét azonban nem látom a képben. Kell egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#757) gamerkiller válasza #31757056 (#754) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Szvsz jó kép lett, engem Dunaújvárosra emlékeztet.. Olyan az a háttérben lévő ház mint a mozi környékén nálunk.. :)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#758) eastsider


eastsider
nagyúr

most csak ilyen konzervatív vagyok... majd az off topikban mutathatok extrémebb képeket is...:) ez most ccsak ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#759) sztyui2


sztyui2
őstag

Itt az én ünnepi képem:

(#760) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Képem ünnep témára:

Ünnep

No stress, no work Today!

(#761) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Jobb híján most ezt osztom meg veletek.

A többit a másik topikban mutatom meg, ha nem bánjátok.

Harrrr!!!!

(#762) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A forduló ezennel lezárult! Mostantól lehet értékelni az "ünnep" témára beérkezett képeket (lsd: első hsz)

A következő forduló témája: "új". A témában a képeket január 6.., szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

(#763) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Egy éven át tartó megafordulót hirdetünk!

- A fordulóra 12 darab képpel lehet nevezni. Minden képnek 2010 más-más hónapjában kell készülnie, és a képeket hónapok szerinti "növekvő" sorrendbe rendezve (január - február -... - december) kell itt, jelen topicban közzétenni. A fordulóra tehát egy 12 képből álló, egész éves visszatekintést várunk.

- A sorozat tagjainak nem kötelező bármiféle logikai kapcsolatban állniuk egymással, tehát nem kötelező hagyományos értelembe vett fotósorozattal indulni. Az egyes hónapok képei viszont nem lehetnek több képből összeszerkesztett sorozatok, bár készülhetnek több expóból (pl. HDR, vagy külön expóból készülő háttér és főtéma).

A forduló 2011 első hetének közepéig fog tartani, a képeket 2010. december 26, hétfő hajnaltól 2011 január 4, szerda este 11-ig várjuk.

A fordulóval kapcsolatos esetleges kérdéseket a társtopicba várjuk: [link]

[ Módosította: Racecam ]

(#764) #31757056


#31757056
törölt tag

Megkésett értékelésem következik az idő témára:

BEE: At ötlet jó, egyszerűen megvalósítható, a nézőnek pedig az élmény könnyen megfogható, a sör meg az egyik legjobb pia a világon. Mást nagyon erről nem kell mondani. :)

ra\/asz: Szerintem az idő téma legjobb képe a tiéd, az ötlet nagyon jó, igényes a kivitelezés, szépen össze van dolgozva az egész. Valószínűleg a történet szereplői is megmosolyognák, ha még nem látták. :) Nekem a képről az a párkapcsolat jut az eszembe, melynek szereplői időről időre szakítanak ugyan, de végül mindig újra rájönnek, hogy egymás nélkül úgysem tudnak élni :D

Darkness1: Az ötlet szerintem jó, bár kellett volna azért a cím, mert így önmagában a kép maga egy kicsit látványtalan lett. A főtéma eléggé elveszik a környezetében, nem igazán hívja fel magára a figyelmet semmivel. Talán egy másik szögből és közelebbről kellett volna fotózni az összedőlt épületet, úgy hangsúlyosabb szerepet kapott volna.

(#765) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A következő forduló támája: "víz". A fordulóra a képeket január 13, szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba!

A heti fordulókkal párhuzamosan egy éven át tartó megafurdulót is hírdettünk, bővebb kiírás:
[link]

[ Módosította: Viktor77 ]

(#766) Agent87


Agent87
aktív tag

Víz témára egy meglévő képemmel neveznék:

u.i.: kérdésem az volna hogy másokat értékelni is itt kell vagy azt másik topicban?

[ Szerkesztve ]

(#768) BEE


BEE
addikt

Akkor ez lenne a vizes képem.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#769) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Az időjárásra való tekintettel nem tudom megvalósítani az ötletem, így marad egy nem augusztus végi kép melyet nyáron csináltam.


Az első találkozás

(Eredeti méretben 3264 px × 2448 px)

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#772) Kazimír


Kazimír
őstag

jeges áradás (kicsiben)..

[link]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#773) eastsider


eastsider
nagyúr

kicsit félre rakom be ezt a képet. kíváncsian várom a véleményeteket


Jéghidegen a legjobb!

[ Szerkesztve ]

(#774) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Kihasználva, hogy Szten még nem zárt fordulót, jelentkeznék egy Last minute képpel:

VÍZtükör

Holnap majd jól beletépünk...

(#775) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

(#758) eastsider: Amiket a másik topikban mutattál, azokat kellett volna ezzel ötvözni, úgy össze lehetett volna hozni egy ütős képet, ami a kép címéhez is jobban passzolt volna. Így most azt olvasom, hogy "Giccs" és csak egy fenyőágat és egy piros égőt látok. Kellett volna rá boa, ilyen-olyan angyalok, csillagszóró és a többi nyavaja.
Ezen olyan, mintha a háttérben lett volna a boa (vagy égősor), a bokeh szép, de az előtérben nincs semmi, oda be lehetett volna tenni ezt.
Sajnos nekem sem sikerült elkapnom azt a kifejezetten ünnepi képet, de legalább te is és én is megpróbáltuk.

(#759) sztyui2: Egy jól sikerült kép, ha bele kellene kötnöm, akkor csak egy kis (tényleg minimális) derítést javasolnék a gyertya körüli díszítésre. A bokeh nagyon szép (jól beállított égősor), egész jól jelképezi a gyertya melegét/párolgását.

(#760) Darkness1: Itt már láthatóak a különféle díszítőelemek, minden elképzelhető megjelenik a képen, még sincs összhang. A szaloncukor és a gömb nagyon jól mutatnának, de sajnos le vannak vágva és csak úgy lógnak a levegőben. Mindkét elem a kép szélén helyezkedik el, és mivel "félbe" vannak vágva, ezért keressük a többi részüket a képen kívül, ez (is) elveszi a tekintetet.
Az élesség a szobrocska előtt van, a terítőn, holott gondolom a szobor vagy a báránykák lettek volna célpontban. A gyertya is OOF (out of focus), talán nem is kellett volna direkt a képen szerepelnie. A háttérben felfedezhető még egy csomag ajándék is (ha jól látom).
Kicsit távolabbról és szűkebb rekesszel szintén egy nagyon jó kis kép lehetne belőle.

(#748) ra\/asz: Lehet csak én nem láttam a megoldást, de megkérdezném:
- Ezt hogyan csináltad?

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#776) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A forduló ezennel lezárult! Mostantól lehet értékelni a "víz" témára beérkezett képeket (lsd: első hsz)

A következő forduló témája: "növény". A témában a képeket január 20., szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

A heti fordulókkal párhuzamosan egy éven át tartó megafurdulót is hírdettünk, bővebb kiírás: [link]

(#777) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Új évszakos fordulót hírdetünk! A forduló témája: "tél". A fordulóra a heti fordulóknál megszokottaktól eltérően maximum négy képpel lehet jelentkezni. A képeket jelen topicba várjuk, február 24-től március 3, szerda este 11-ig.

(#778) inzsellér


inzsellér
tag

A baba leánykori veve Kukorica Jancsi volt

(#779) BEE


BEE
addikt

Egy növény

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#780) Kazimír


Kazimír
őstag

víz..

(#766) Agent87
Szép hullámot és szimmetriát kaptál el. A színvilág ízlés dolga, nomeg hangulaté, most nekem ez is tetszik. Egyedül talán a felső vágás szűk, szerintem.
(A galériádból a Drop című képed jobban tetszik. Egyébként. :) )

(#768) BEE
Az egyik őszi képedre hasonlít, kísértetiesen. :) Csak ez valamivel "napsütésesebb". Azokat a gondolatokat tudnám megismételni, illetve, hogy kár a bal felső sarokban a narancssárgás "ködért", mely nyilván a fa levelei közt átszűrődő napsütés műve. Vagy nem?

(#769) z0d1AK
A kép kellemes nyári élményeket idéz bennem, ami - így télvíz idején - mindenképpen üdítő. A téma szintén szép, (és többet ki lehet hozni belőle, mint egy vödör jeges vízből :) ) a cím pedig - amellett, hogy több értelmezése is lehetséges - jól kifejezi az ismert jelenetet. Köszönettel tartozol a láb tulajdonosának, a mozdulat igazán kecsesre sikeredett. :K
Nem ismerem a kompaktod tudását, de nem rossz teljesítmény, szép éles lett az eredmény. A színeken némi utómunkával lehetne javítani, mert így nagyon kékes-szürkés árnyalatú, mely a bőrön nem mutat jól.
Azért arra az ötletedre is kíváncsi lettem volna, melyet nem tudtál megvalósítani. Talán legközelebb.

(#773) eastsider
Nem tudom, hogy a tényleg jegesen jobb-e a Balaton. Még sosem sétáltam a jegén, tényleg. Fotómasinával meg pláne nem közelítettem hozzá télen. Sajnos.
Így olyan sokat nem is mond nekem a téli strand látványa. Jól elhelyezted a képi elemeket, a nád, a víz és a jég is megfelelő arányban szerepel, talán egy kicsit hátrább léptem volna és előrébb döntöttem volna a gépet.
A téli napsütés kellemes, meleg színeket varázsolt az géped elé. :)

(#774) t_a_m_a_s
Kár lett volna, ha ez a kép kimarad. Remek komponálás és nézőpont, a víztükör és a part jól jelzik a víz síkját, a színek is... hát na! Nem tudok belekötni, gratulálok! :K

Ezenkívül üdvözlök minden új képfeltöltőt! :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#781) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Illusztrációnak készült a Wikipedia Keskenylevelű ezüstfa cikkéhez. Még nem töltöttem fel a Commons-ba.

Keskenylevelú ezüstfa

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#782) máyköl


máyköl
veterán

Növény témára jönnék én is:

Máyköl ;)

[ Módosította: Racecam ]

(#783) mzsolti


mzsolti
tag

Akkor megpróbálok én is egyet növény témára :)

Kép thumbnailesítve

[ Módosította: Cathfaern ]

(#784) Agent87 válasza eastsider (#773) üzenetére


Agent87
aktív tag

te képed tetszik a legjobban. nem tudom, hogy ez a balaton-é vagy a velencei-tó mindenesetre még egyiknél se voltam télen. hangulatos lehet ilyenkor is mint ahogy az a képed is mutatja.
nameg jópofa a kompozíció, fürödjön ilyenkor akinek 2 anyja van.:)

(#785) t_a_m_a_s válasza Agent87 (#784) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Kérlek olvasd el a szabályzatot, mielőtt írsz. Beszélgetésre ott a TÁRSTOPIK !

Holnap majd jól beletépünk...

(#786) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Víz témára:

(#766) Agent87: Kedvelem az ilyen jellegű képeket (egy időben sok szerepelt a fotós topikban), a tiéd is nagyon tetszik. Kellemesek a sárgás-barnás tónusok, és jól elkapott a pillanat, ahogy a legalsó csepp hullámot vetve éppen "becsapódik".

(#768) BEE: Nekem is egyből az ugrott be, hogy ilyet már láttunk tőled:) Tetszetős kép lett, a két becsillanás ellenére is. Én az ilyen képeknél igyekszem belekomponálni kicsit az "eredeti" tájat is, ezért ez először kicsit hiányzott, de a téma ismeretében végülis semmi szükség rá:)

(#769) z0d1AK: Kicsit gondban vagyok a képeddel. Az elképzelésed jó, ám nekem pont nem a nyár végi hangulatot adja át, köszönhetően az uralkodó kékes árnyalatoknak. Olyan, mintha épp most készülne bemerészkedni a hölgy a jéghideg vízbe. Ha a színeket helyreteszed, szerintem sokkal jobb kép lesz (mondom ezt én, aki sosem hajlandó belepiszkálni a képeibe :DD ).

(#772) Kazimír: Kihoztad, amit egy vödör jeges vízből ki lehetett, bár egy piros műanyagvödör a betonon nem valami hálás fotótéma:)

(#773) eastsider: Nagyon tetszik a kép színvilága, szerencséd volt a napsütéssel és a szép tiszta idővel. Ezúttal nem hátrány még a majdnem középre komponált horizont sem. Így a táblával együtt poénosra sikerült, ami - hamár kreatívkodunk - jó ötlet. Nekem nagyon tetszene tábla nélkül is, a tájkép kategóriában.

Holnap majd jól beletépünk...

(#787) j.bravo


j.bravo
addikt

Hosszú kihagyás után, a növény témára:

Whatever.

(#788) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

növény téma
amikor készítettem csak a telóm volt nálam :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#789) eastsider


eastsider
nagyúr

látom mindenki nyári képeket linkel.. üdítő látvány meg kell valljam
de nekem a téli növényzetről valami ilyesmi jut eszembe :B

[ Szerkesztve ]

(#790) eastsider


eastsider
nagyúr

tamas alávonásokkal :)) : tetszik a kép, jó kis minimal! én mondjuk jobbna kedveltem volna valami melegebb színvilágot (ugye RAW :)) ) kékebb tenger, valami naplementés színesség... :) kicsit narancsos víz.. giccs? szerintem sokat dobna a képen. így picit elveszik a szemem elől a vitorlás ! pedig jó a nézőpont is.gyönyörű sima tenger :)
ezek még kellenének. szerintem :B amúgy hálás téma :)

Kazimír: hát igen. nem egy hálás téma... pedig milyen muris látvány is ez.. és milyen "szerencse" egy ilyet kifogni.. engem zavar a vágás: mégpedig azért mert lent a betonból túl sokat hagytál, és fenn nincs tér, illetve nincs benn teljesen az oldala a vödörnek a képben.. valami olyasmi színvilágot tudnék elképzelni háttérnek (szép bokeh...), mint ami a bal felső sarokban van.. mdonjuk kitenni az utcára a cuccot és az eget jól belekomponálni a kékséghez :) anynira tiszta érzést adna a képnek szerintem ! sokat dobna... de nekem így is tetszik.

Agent87: tetszik a kép! sok mindent nem tudok hozzáfúzni. inkább csak áhítattal figyelem a cseppeket... ilyenkor iszonyú nehéz megtalálni a helyes fókuszpontot (tudom, mert próbálkoztam drop-fotozással :) de neked sikerült! ott van még a vízcseppek dinamikája is.. jó a szín is :)

elnézést a szegényes értékelésért, de eléggé meg vagyok csúszva :(

(#791) forceberg


forceberg
veterán

Műhorizont:

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#792) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A forduló ezennel lezárult! Mostantól lehet értékelni a "növény" témára beérkezett képeket (lsd: első hsz)

A következő forduló témája: "út". A témában a képeket január 27., szerda este 11-ig várjuk, ebbe a topicba.

A heti fordulókkal párhuzamosan egy éven át tartó megafurdulót is hírdettünk, bővebb kiírás: [link]

(#793) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

kezdem akkor én mint újonc :D


inzsellér: ennél a képnél nálam nagyon bejön a háttér, talán túlzottan is
szerintem nagyobb hangsúly van a háttéren mint magán a növényen
ettől függetlenül akár háttérnek is beraknám :))
nagyon megfogott és a baba, öcsém :R


BEE: egy igazán tetszetős minimalista kép
semmi extra, csak maga a téma van rajta és a vízcseppek rajta, hát valami nagyon jó :C


mzsolti: ez a kép is nagyon tettszik
nagyon passzol a háttér a növényhez és nagyon látványos a fény a növényeken

ha jól tudom elég 2-őt véleményezni, ez meg már 3

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#794) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

izé, út kategória :))

kérésre módosítva

[ Módosította: ollie ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#795) forceberg


forceberg
veterán

Néhányat véleményezek én is...

East #789: Olyan érzésem van, hogy hol éles, hol nem éles a kép. Néhányat jobban kiemeltem volna, és a többit háttérbe. Nekem egy ilyen képnél elvesz a hangulatból a kivehető házak látszata. (egyébként a Jéghidegen a legjobb remek lett)

j.bravo #787: Tetszik, csak a keresztben álló szálat levettem volna.

máyköl #782: Jó az összefonódás és az átvilágított erezettség, de én a feketedés alatt vágnám meg!

inzsellér #778: Ez is remek lett, de hogy belekössek, olyan érzésem van, hogy a szög szorítja le a virágot az ablakra és a baba a rácson álbillenti a hangulatát a bezártság felé egy kicsit.

Simon Tibi #779: "A jég hátán is megél" mondat jön le a képről. Felül sajnos bezajosodott, és CA-s.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#796) inzsellér


inzsellér
tag


Tudom hogy giccses, de régi képem nincs, most meg minden havas

(#797) j.bravo


j.bravo
addikt

(#779) BEE: Azt hiszem, értem a koncepciót, tetszik is, csináltam is hasonlót (több emelet magasan a kőkorlátból kinövő virág), valahogy rá kéne segíteni erre hogy erősebb legyen. Nem tudom hogy a téli fények miatt vagy mert fehér/szürke az a tető, de... esetleg kissé fehérebbve húzva, már-már kiégetve...?
A víz témájú nagyon jó!

(#781) Darkness1: kár hogy levágtad az alsó levelek végét; tetszetős színvilág és fények, szép bokeh.

(#782) máyköl: na, a végén belejössz :) minden tekintetben sokkal jobb mint amikre a DF topikból emlékszem. A jobb alsó részen oldalt felfelé induló kis ágacskát lehetne mondjuk leretusálni, sokat dobna rajta. Amúgy szép!

(#783) mzsolti: Bejön a témaválasztás, és szép fény-árnyékok vannak rajta, nekem tetszik!

(#788) Speeedfire: legalább forgattad volna el balra... :( biztosan tudsz enéél jobbat is!

(#789) eastsider: Végre egy téli kép! Elszakadtál a csábító "könnyű út"-tól, azaz a virágos képektől, és igen jól sikeült. Zsír!

(#791) forceberg: Hátöööö... nem értem.

Whatever.

(#798) mzsolti


mzsolti
tag

növény

(#791) forceberg
Remek ötlet de talán nyáron lenne igazán hatásos, tükröződő felhőkkel, zöld növényzettel.

(#789) eastsider
Tetszik a kép és a cím is.:) Ami kicsit zavar, azok a fák a háttérben. Esetleg úgy kellett volna helyezkedni, hogy ne lógjanak be a képbe vagy az elmosást növelve, kevésbé hangsúlyossá tenni... Egy olyan képet is el tudnék képzelni, amin csak a nád van.

(#782) máyköl
Végtelenül egyszerű témáról is lehet szép képet készíteni. :) Nagyon jók a szinek és a háttér különösen tetszik.

(#787) j.bravo
Csak azt tudom ismételni mint máykölnél, egyszerű de nagyszerű.

Boccs, hogy ilyen szűkszavú voltam... :)

(#799) mzsolti


mzsolti
tag

Út

annó túlélesítettem kissé :B

[ Szerkesztve ]

(#800) Kazimír


Kazimír
őstag

Nehéz az út..

[link]

A kép a megszüntetett Somogyszob-Balatonkeresztúr vasútvonalon készült. Az "automata váltóállító" ballag a munka tárgya felé. Nagyon helyes, kedves kis békebeli állomások/megállók voltak ezek, ahol megállt az idő, és melyek még a gyerekkoromból is hordoztak valamiféle nosztalgikus légkört.. emlékeket.. emlékképeket.
Csak meg akartam mutatni nektek.
(a kép a korábbiakkal ellentétben kompakttal készült)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.