Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Sucuka


Sucuka
senior tag

Hoztam a képem az árnyék témában én is:

"Árnyéka önmagának"

(#1102) fodorpeter


fodorpeter
csendes tag

Sziasztok!

Csak most jutottam el oda, hogy értékeljek. Rövid leszek, ilyen ez a szabadságos időszak.

Számomra a legkreatívabb képek a következők.

#1049 Omen: Kreativitás tekintetében számomra ez a kép a befutó. Nagyon jó a technikai megvalósítás, látszódik az átgondoltság. Ami viszont zavar, az a számomra túl nagy felületű fekete háttér. Egyrészt egy picit elveszik számomra a téma, másrészt a lelkemnek nagyon nyomasztó ennyi sötétség. Ez utóbbi tényleg teljesen szubjektív, de egyszerűen nem tudok beállni a mostani minden legyen fekete és sötétszürke vonalat éltetők sorába.

#1073 David33: Ha a technikai részt nem venném figyelembe, számomra ez volna a befutó. Annyi jut eszembe róla minden alkalommal, hogy az éltető eső. FF-ben tökéletes, imádom. Csak azért soroltam hátrébb, mert ehhez kevesebb előkészítő munka kellett.

#1056 total90: Számomra ez a harmadik legkreatívabb. Egyszerű és nagyszerű ötlet megvalósításra. Kiváló.

Mindenféle sorrend nélkül pedig a többiek.

#1075 j.bravo: Az amúgy snassznak induló témát remekül feldobja ez az osztott fodrozódás. Ettől igazán tetszik.

#1069 End-ru: Ez tökéletes lett. Számomra kevéssé víz téma, de remek madárfotó. Madarász szívemet megdobogtattad, már-már kezdek irigy lenni.

#1053 m3ss: Remekül szerkesztett jeges kép. A kék színezett is pont eléggé hangsúlyos és még nem túlzott. Nagyon tetszik.

#1055 Dr v: Jó kis jeges kép lett ez is. Bár számomra kicsit fura ez a zöldes színezet, de a címmel remekül összhangban van, így előnyére válik. Mintha ezzel a képpel kapcsolatban olvastam volna a zajszűrés szükségességét. Szerintem pedig pont jól áll neki ez a kis zajosság. Mostanában szerintem túl nagy hangsúlyt kap a zajszűrés és a pixelvadász üzemmód...

#1057 Real_Necro: Jó kis reklámfotó hangulat és nagyon ötletes a témaválasztás. Érzésem szerint azonban a feliratokba történő belevágás inkább hátrányára vált. A sejtető részlet szerintem úgy lett volna hatásosabb, ha csak egy-két betűnyi részlet látszana. De ez az én megérzésem csupán.

#1058 Furkoo: Ez az ötlet nagyon tetszik. Az üvegben a jég részletei nagyon jók, talán megérne külön egy makrózást. Így egyben számomra kicsit olyan levegőben lógós a hatás.

#1059 Zozzer888: Nagyon jó az ötlet. Számomra egy kicsit sötét és emiatt elvesznek a téma részletei. Kár érte.

#1061 TayRol: Kicsiben nagyon hatásos. Kár azért az élességért...

#1062 spanyoll: Tetszik az ötlet és remek a képszerkesztés. Sajnos elkalandozok amiatt, hogy a jég nem kellően éles.

#1064 schawo: Egyszerűen tetszik. Jó a szerkesztés is. Lehet, hogy a vízcseppben tükröződhetne valami látványos dolog, de én jobban szeretem a természetes képeket.

#1065 Szarkad333: Egyszerűen remek. Lehet, hogy sokaknak kicsi a DOF, de nekem pont így tökéletes. Falra vele.

#1063 t_a_m_a_s: Témába vágó nyaralós fotó. Miért ne? Csak a kreatívitás oldalát hiányolom kissé.

#1047 Throme: A fröccsenő cseppek nagyon feldobják ezt a képet. Esetleg valami dinamikusabb fröccsenés még előnyösebb volna.

#1048 nesa: Olvastam, hogy ez szökőkút és, hogy szemléljük viccesen. Sajnos én még így sem értem ezt a képet. A víz egyértelműen látszik, de a mondanivaló számomra elvész.

#1060 CoXeR: Ez számomra inkább portré, mint víz témája fotó. Ne haragudj. Portrénak viszont nagyon jó. Tetszik.

#1066 Olynor: Számomra kissé elvonatkoztatott ez a kép. Ezt még emésztenem kell.

#1067 ballington: Végre egy hosszúzáridős vízesés. Remek lett. Sajnálom, hogy több ilyen kép nem került fel.

#1068 priusz: Számomra ez is kevésbé kapcsolódik a víz témához. De portrénak nagyon ötletes. Tetszik.

#1070 kovsol: És még egy vízeséses kép. Szerintem kicsit hosszabb záridővel kellett volna fényképezni.

#1071 Zozzant: Egyszerűségében tetszik ez a kép. Még ha a nagy hőség valahogy megjelenne a képen...

Remélem mindenkit sikerült értékelnem.

(#1103) David33


David33
csendes tag

Mindjárt szerda van és az értékelésem még sehol nincs, úgyhogy ideje végre leadnom nekem is. Rengeteg jó kép született a témával kapcsolatban, számomra kicsit mélyvíz volt első nekifutásra ennyi képet értékelni, de próbáltam minden képhez hozzáfűzni egy-két gondolatot.

(#1047) Throme:
Pár érdekesebb cseppel jobb lenne, így egy kicsit túlzsúfolt lett szerintem.

(#1048) nesa:
Szilveszteri képeslapnak valóban megfelelne, első pillantásra a pezsgő jutott róla az eszembe.

(#1049) Omen:
Nagyon jól sikerült kép, remek megvilágítással. Ez lett a befutó nálam . :) :C

(#1052) fodorpeter:
A háttérből azt a pár fűszálat kiszedve, illetve az élességet a bal harmadolóra téve nekem jobban tetszene.

(#1053) m3ss:
Tetszenek a színek, jó makró lett.

(#1055) Dr V:
Első ránézésre nem vettem volna ki belőle egy alient, de a címet elolvasva egyből megtaláltam. A zöldes szín passzol is hozzá.

(#1056) total90:
Szintén egy remekül megvilágított téma, szívesen megnézném azzal a kiegészítéssel, hogy a pohár tele van vízzel és abból csapódik ki egy vízcsepp.

(#1057) Real_Necro:
Kár, hogy a felirat el van vágva, valamint pár nagyobb vízcsepp is jól mutatna az üvegen.

(#1058) Furkoo:
Tetszik a az üvegre csapodó víz, a háttérben egy kis gőzzel még jobban mutatna szerintem.

(#1059) Zozzer888:
Kicsit sötét lett, hirtelen nehéz kivenni hogy mit is ábrázol a kép.

(#1060) cOxeR:
A szokásos színvonal, de úgy érzem sokan itt nem a vízre koncentráltak a kép nézegetése során. :DDD

(#1061) TayRol:
Egy kicsit nagyobb dof nem ártott volna, egyébként tetszik.

(#1062) spanyoll:
Egy pár vízcsepp jól mutatna a jégen, szinte kívánja ebben a nagy fényáradatban.

(#1063) t_a_m_a_s:
Jó kép lett, a zöldség szerintem kell alulra, így olyan érzés támad bennem mintha az ablakon kinézve látnám a tájat.

(#1064) schawo:
Szép lett, jó a háttér is, azonban egy kis szelektív zajszűrés szvsz ráfért volna.

(#1065) szarkad333:
Tetszik ahogy a vízcseppek felnagyítják az alattuk lévő levél mintázatát.

(#1066) Olynor:
Jó hangulatkép, egy kicsit zajos lett.

(#1067) ballington:
Azt hittem már senki nem csinál ilyen képet, de végül csak lett egy jó kis vízeséses. ND szűrőt használtál, vagy elég volt rekeszelni?

(#1068) priusz:
Tetszik az arckifejezés, a cím is passzol hozzá.

(#1069) End-ru:
Nagyszerű kép és a cím is találó.A vignettálás jót tesz a képnek szerintem. Az itatódat pedig irigylem. :)

(#1070) kovsol:
Szép színe van a víznek, kár a belógó fűszálakért. Szívesen elmennék erre a helyre.

(#1071) Zozzant:
Remek hangulatkép, látszódik hogy mennyire élvezi a pancsolást.

(#1074) aleister:
A jobb oldalon kár azért a barna foltért, illetve hogy nincs nagyobb méret. :)

(#1075) j.bravo:
Tetszik a két oldal közötti különbség. Ez a kép 100%-ban a vízről szól. :DD

(#1104) Throme


Throme
veterán

Köszönöm még egyszer az értékeléseket víz témában, amit kaptam.

A szép számú és többször is nagy terjedelmű értékeléseknek köszönhetően jól eltűnnek az új témára érkező alkotások :).

Árnyék témára én ezzel neveznék:

(#1105) L4mie


L4mie
veterán

Árnyék témában egy szilveszteri kép :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1106) TayRol


TayRol
veterán

Árnyék témában a következőt szeretném nevezni:

:)

(#1107) priusz


priusz
aktív tag

Árnyék témában:

[link]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#1108) j.bravo válasza j.bravo (#1089) üzenetére


j.bravo
addikt

szóval akkor folytatva.:

(#1057) Real_Necro: Nem rossz, szépen kijön az üveg "dombornyomásának" textúrája, átjön a "jéghidegen az igazi" fíling - de azért bennem van hogy tudsz ennél jobbat is! :)

(#1058) Furkoo: Jó a két halmazállapot jelenléte, kellemes-hűvös a színvilág. Hogy sok-e a fekete, azt hirtelen nem tudom :) Jobboldalt alul valami átsejlik a feketeségen, meg vannak még ilyen ferde csíkok, direkt? Meg kéne néznem otthon mennyire látszik rendes monitoron. Összességében tetszetős kép, gratula.

(#1059) Zozzer888: az ötlet jó, kicsit talán lehetne világosabb mert az az érzésem hogy a fröccsenés árnyékos részei bebuktak, és ezért érzem "lyukasnak" a vizet.

(#1060) cOxeR: Mint portré, elsőrangú, békés, kedves. Hogy a kék háttér víz, az tényleg nem egészen egyértelmű, de ettől még persze jól néz ki :)

(#1061) TayRol: kár hogy nem a cseppeken van a fókusz mert a színvilág, a szerkesztés, meg úgy egyáltalán az élességet kivéve minden nagyon rendben van szerintem.

(#1062) spanyoll: hasonló érzetem van, az élesség nem a jéghegy távolabbi szélénél van véletlen? Koncepció, világítás király.

(#1063) t_a_m_a_s: kell a zöldség :) igaz, lehetne élesebb/még homályosabb. Kicsit rá lehetne segíteni utómunkával hogy igazán ütős legyen, a potenciál megvan benne.

(#1064) schawo: Szép. Nekem tetszik. Egyszerű de nagyszerű. Slágertéma, de én pl. nem csináltam még, nem tudtam úgy összehozni minden körülményt hogy így megjelenítse a csepp a környéket. Sok helyen letucatoznák de nekem tecc.

(#1065) szarkad333: ez még inkább slágertéma :) nincs is azzal baj szerintem. Kicsit talán elvitted türkizes irányba, de csak annyira hogy nem egyértelmű hogy szándékos-e vagy véletlen. Vagy meghagyhatnád rendes zöldben, vagy tovább tolhatnád elfele a színeket hogy látsszon hogy tudatosan akarsz valamilyen hangulatot adni.
Jó lenne ha a középtájt levő nagy csepp még beleférne az éles tartományba.

(#1066) Olynor: ez egy olyan kép, ami az érintettek (család) számára hordoz plusz tartalmat, vált ki érzelmeket; illetve idéz fel emlékeket. Kívülálló nem nagyon érti, főleg hogy a FF és a zaj vagy szemcsésítés miatt tényleg nem sok minden látszik.
Becsülendő hogy olyan képet teszel fel amihez érzelmeid kötődnek - csak számíts rá hogy nem mindenki fogja érteni!

(#1067) ballington: na egy klasszikus vízeséses :) Nagy okosságot nem tudok mondani, a kép rendben van.

(#1068) priusz: Kitűnő ötlet a vízsugarakat-cseppeket előtérnek használni! kár hogy sajnos megdöccent a megvalósítás :( A lányka arckifejezése, gesztusa inkább ijedt, mint aki valami rosszat tett. Az ásványizes palackot mondjuk ki lehet retusálni :) de érdemes lenne ugyanezt újrafotózni átgondolt fényekkel és kevésbé ijedt lánykáva, mert az ötlet, a koncepció király.

(#1069) End-ru: ebbe nem nagyon lehet belekötni, szuper! :R

(#1070) kovsol: szép kics csobogó, a fenti ág - mivel csak az az egy van, nincs több - nem kéne már oda szerintem. A lenti fűszálakból talán hagyhattál volna többet, ha már mindenképp belógtak.

(#1071) Zozzant: Itt is el lehet mondani amit Olynor képénél, de itt több infó van a képen. Szépen repülnek a vízcseppek - mondjuk azt hirtelen nem látom egyértelműen hogy nagyfiad ennek éppen örült vagy nem :)

(#1073) David33: Nem rossz. Szép csepp-becsapódások. A horizontot egyenesítsd ki és lehet hogy egy kis kontrasztot is elbír még :)

(#1074) aleister: Szép. Egyebet nem tudok mondani, kéremkapcsojjaki. :DDD .

Whatever.

(#1109) j.bravo válasza fodorpeter (#1052) üzenetére


j.bravo
addikt

(#1052) fodorpeter: A tiedet kihagytam? Jó lett pedig. Fókusz a helyén, jó ahogy a fűszál mintájáól a fehér pöttyök átlátszanak a cseppeken.

Whatever.

(#1110) aleister


aleister
veterán

Árnyék témában kérnék egy nap haladékot. Sajna eddig nem volt a kitalált témához megfelelő fényviszony felénk.

Az értékelésem is csak most tudom leadni...nem hiába kampányoltam az elején a 2 hetes periódusokért :). Ám ahogy elnézem hála égnek nem csak nekem került ez a végére. :)
Omen és Furkoo kollégáknál tettem fel 1-1 kérdést. Ha válaszoltok rá az offtopicban, megköszönöm.

Omen, m3ss
Szép munka. Nemigen tudok egyebet hozzáfűzni. Omen ez üveglapú asztal+fekete háttérrel készült, vagy volt benne egyéb csavar is? M3ss kollégánál ismerem a körülményeket.

Throme
Jó kis kép ez, csak számomra a téma nem túl izgalmas. :)

nesa
Én ezt a feliratot lehagytam volna. Nagyon gagyis-karácsonyis érzetet kölcsönöz így a képnek.

Dr V
Nagyon sikerült elkapnod a pillanatot. Szép a színvilág is, tán kicsit lágy, de ez nem biztos, hogy baj.

total90
Tetszik a témád. Stock photo jellegű. A sárgás színszűrő miatt megnőtt a kis cseppek száma a levegőben az eredeti fehérhez képest. Ez nekem kicsit too much. Tán ettől néhol olyan mintha 'szálkás' lenne a kép.

Real_Necro
Látom a párát az üveg nyakán, de annyira tán nem hangsúlyos, hogy a feladatnak megfeleljen. Én a helyedben egy párásabb üveggel próbálkoztam volna, és nagyobb kivágással (mondjuk egy fél palackkal).

Furkoo
Nice. Látom a fekete háttér és a kékes színvilág többekben is gondolatot ébresztett. A fotóval szvsz minden rendben. Azt megkérdezhetem, hogy a nyaknál lévő rézsútos kék vonalak miképp keletkeztek?

Zozzer888
Az a problémám, hogy bennem semmiféle gondolatot nem ébreszt ez a kép. Jól néz ki, de nem gondolkoztat el.

cOxeR
Szépen be van világítva a modell, jó kis kép ez róla...de nem a vízről. :)
Meg merem kockáztatni, hogy ezt úgy túrtad elő a régebbi fotóid közül, s nem a feladatra készült, pedig az lenne a móka lényege.

TayRol
Tetszik a zöld, a fehér és a sárga színvilága. Nagyon illenek egymáshoz. A főtéma alakja és mérete is harmonikus, kár hogy némileg életlen.

spanyoll
Gyengéim a jeges képek. Ez is. Nem találtam benne kifogásolnivalót, és a világos összhatás plusz jó pont.

t_a_m_a_s
Öröm ilyen képet látni a sok absztrakt, makró mellett. Passzolnak a színek, és igen, kell az a zöld előtér.

schawo
Ez szvsz a legjobb növényes-harmatcseppes makró. A háttér kicsit uncsi, de nem vagyok benne biztos, hogy jobb lenne akkor, ha van ott valami.

szarkad333
Számomra kissé elveszik a többi növényes fotó között. Nincs benne semmi egyéni, ami miatt emlékezetes lenne. Egy kicsit próbálj látványosabb témát keresni.

Olynor
Az esetedben a fotó minőségével van bajom. Elég zajos és életlen. Persze, ha valami pixeles-grunge hatás volt a cél, akkor nem szóltam. :)

ballington
Igazi poszterkép. Ebben a témában szerintem hoztad az iskolapéldát a hosszú záridővel. Nem tudok kivetnivalót mondani.

priusz
Jó ez a keretes hatás. Esetedben simán el lehet tekinteni tőle, hogy nem a víz a főtéma.

End-ru
Hangulatos a képed. Nagyon jól elkaptad a pillanatot. Engem egyedül a vinnyettálás zavar.

kovsol
Kicsit tán többet is megmutathattál volna a környezetből. Továbbá szerintem a zaáridő is lehetett volna némileg hosszabb, hogy szép selymes legyen a víz.

Zozzant
Szerintem a dof-ot vehetted volna nagyobbra. A gyerkőc fejét én egészében élesre vettem volna.

David33
Kicsit ezen a képen is kevés számomra a látnivaló. Pl ha belekomponálsz alulra egy odavetett vörös rózsát, kaptál volna pirospontot. :)

j.bravo
A témaválasztásodról S.Kelby jut eszembe, aki azt mondta, hogy ne fotózzunk naplementét/felkeltét, mert annyi ilyen kép született már, hogy cask akkor kövessük el, ha valami extra van benne. A megszokottnál is különösebbek a színek, furcsa alakú felhőzet, érdekes táj. Nos, szerintem ez igaz a hullámokra is. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1111) total90


total90
veterán

Árnyék:

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1112) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Most nyaralásos fotóból igyekeztem szépet alkotni. Felhők vetette árnyékok a Vezúv lábán. :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1113) j.bravo


j.bravo
addikt

[

Jelezték páran, hogy kissé megcsúsztak az idővel, ezért kitoljuk a határidőt egy egész nappal, azaz 24 órával, azaz 1440 perccel. Új, kivételes beküldési határidő: július 19. csütörtök este, 23:00.

Gyerünk srácok, toljátok a képeket!

Zozzer: még cserélhetsz holnapig!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1114) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sajnos az eredeti ötletre nem maradt idő, így gyorsan kerestem a régebbi képek között valamit ami belefér a "keretbe".

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#1115) j.bravo


j.bravo
addikt

cOxeR most inkább a békát választotta, ezért most bátorkodtam én jönni egy portréval, félárnyékban. ;]

A modellt nem ér kritizálni, csak a fotóst :DD

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1116) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Ahol nincs árnyék...

Holnap majd jól beletépünk...

(#1117) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#1116) üzenetére


*Ropi*
félisten

De van: a légkondik mögött. ;) :D

Elvarázsollak, hogy árnyékod sem marad! :)

Itt a tükröződés mint pozitív árnyék szerepel. ;) :U

És tudom, lemaradt a feje búbja! :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1118) fodorpeter


fodorpeter
csendes tag

Árnyék minimál

Köszönet a meghosszabbított határidőért.

[ Szerkesztve ]

(#1119) cOxeR


cOxeR
Ármester

A fordulót ezennel lezárom!
Úgy látom most nehezebbre sikerült a témaválasztás, de szerintem a következő heti témával könnyebben boldogultok, tessék beturbózni!

Indulhat az árnyék témakörben az értékelés!

A most induló forduló témája: szeretet, t_a_m_a_s fórumtárs ihletésére! :)

Képeiteket 2012. július 25-én este 11 óráig várjuk. Érdekességként, a Magyar Olimpiai Csapat köszöntésére ezen a napon kerül sor a zászlónk ünnepélyes felvonására. ;)

Kérdőív kitöltésében mindenkinek köszönjük a lelkes segítségét, ezek kiértékelése és a szükséges változtatások egyeztetése, megszervezése folyamatban van.

Kellemes időtöltést:
cOxeR

(#1120) total90


total90
veterán

Árnyék értékelésem:

Ez a forduló úgy látom szinte mindenkinek necces volt. Számomra nem született ebben a kategóriában igazán jó kép, de elmondom a véleményem.

(#1079) cOxeR

A forduló talán legjobbja, de nekem nagyon szúrja a szemem a mű árnyék.

(#1093) zool1

Ha össze kellene állítanom egy dobogót, akkor most a Te képed lenne az első helyen. A problémám csak annyi, hogy balról az a feketeséget le lehetett volna vágni.

(#1094) nesa

A színek gyönyörűek, de nem érzem így át a képet ebben a vágásban.

(#1099) Freddy76

Ezeréve láttam már a neten... Te készítetted? Poénnak jó :)

(#1101) Sucuka

Számomra ez baromira zsúfolt.

(#1104) Throme

Szélesebb látószöggel és, hogy nem vagy rajta a fotón, úgy pöpec lenne számomra.

(#1105) Furkoo

Érdekesnek találom, a falon is el tudnám képzelni egy keretben.

(#1106) TayRol

Jópofa :)

(#1107) priusz

Az arányok ha jobbak lennének nálam vinne mindent!

(#1112) Real_Necro

Ötletesnek vélem, de valahogy mégsem az igazi.

(#1114) Zozzer888

Húsok :DDD Mint téma viszont nem jön be.

(#1115) j.bravo

Kellemes kép.

(#1116) t_a_m_a_s

Ez nem jön be, főleg a vágás miatt.

(#1117) *Ropi*

A feje búbja :DDD Egyébként az ilyen "álomszerű" hatást nem szeretem, de ez egyéni probléma, de mint téma úgy bejön.

(#1118) fodorpeter

Ma a vágásokkal van bajom :) Ezzel is, olyan hosszúkás hatású, nem jön be így.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1121) total90


total90
veterán

Szeretet téma:

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1122) Sucuka


Sucuka
senior tag

Kezdeném is akkor az árnyék téma értékelését:

(#1094) nesa: Ezt a képet annak idején a fotózz-on láttam, értékeltem is, de "ismeretség" miatt kivonták a pontot :) De a lényeg azóta sem változott: Felül egy kicsit soknak érzem, és az árnyékban "meghúzódó" alakból jobb lett volna a nénihez hasonlóan többet mutatni, bár tudom, akkor a tornyok nem ilyen helyzetben lettek volna, ha nézőpontot váltasz. Különben teljesen oké kép lett!

(#1095) spanyoll: Nem kívánok sokat hozzáfűzni! A tudat, hogy egy órával hamarább kellett volna Siófokra mennem, és én is ott lehettem volna, hozza a "sárga irigység effektetet" :D Grat!

(#1099) Freddy76: Nekem ez teljesen új, hallottam már különböző építményekről érdekességeket, de ezt nem ismertem, és tényleg olyan a formája :) Amolyan érdekes túristafotó lett.

(#1101) Sucuka: Tudtál volna te jobbat is hozni :D ;] (Magamat csak azért írtam be, mert tényleg tudtam volna jobbat is, de a jazz-el kapcsolatos fotópályázat lezárásáig nem szeretnék publikálni olyant, ami abba az anyagba megy.)

(#1104) Throme: Jók ezek a hosszú árnyékok, gondolom egy reggelen készültek, az alacsony napállásból ítélve :) Kár, hogy csak a te árnyékod "töri meg" a fákét., valami még kellett volna bele...

(#1105) Furkoo: Kicsiben azt hittem, hogy a fény elölről jön, és sziluettet látok, de aztán nagyobban látszott, hogy a függőleges vonal halványan a fej mogött is látszik :) Érdekes lett, de mi tulajdonképpen a háttér?

(#1106) TayRol: Látom az egyszerűség játszik a témában nálad, :) A képi elemek rendben vannak, de kicsit fantáziátlannak érzem.

(#1107) priusz Kifejezetten tetszetős alkotás lett, ehhez kell a fekete-fehér, ez nem vitás. Nyugalmat áraszt!

(#1111) total90 Kicst fura nekem ezzel a barnás árnyalattal, átraktam ff-be, és úgy jobban tetszik, de hiányérzetem van jobbról, ott az utolsó árnyékból vágtál, de szerintem oda inkább hely kéne.

(#1114) Zozzer888: Jók ezek a piros ernyők, de egy kis helyet hagynod kellett volna a hölgyek előtt, hogy "legyen hová menniük", így a megynúlt árnyékok már elhúzzák a képet...

(#1115) j.bravo: Határozottan tetszik ez a félárnyékos beállítás. Nekem ez jobban tetszik, mint Zoli békája : ;]

(#1116) t_a_m_a_s: Nos erre bizony nehezen illik az a szó, hogy "klímaválság" :D nem semmi mennyiséget pakoltak fel :) Érdekes lett így ilyen "keskenyen" :)

(#1117) *Ropi*: Nem olyan rossz ez így levágott fejjel sem... A következő ténában nekem is valami "csajossal" kell jönnöm :D ;] úgy érzem :)

(#1118) fodorpeter: Ez tényleg elég minimálra sikerült, jó lett volna ha még valami feldobja, pl egy rovar, vagy valami ami mászik a fa kérgén.

[ Szerkesztve ]

(#1123) priusz


priusz
aktív tag

Az én értékelésem "árnyék" témában:

(#1079) cOxeR: Nem kiemelkedően jó kép, de tetszik a mesterséges árnyék ellenére is.
(#1094) nesa : Nagyon jó kép! Jó meglátás, kellemes meleg színek. Talán a vágással eljátszanék én is mert lehetne kicsit lényegre törőbb (ez csak elmélet nem néztem meg más vágással).
(#1095) spanyoll : Ehhez nem tudok sok mindent hozzáfűzni, max. ennyit :C :R
Az ilyen képekért érdemes mindig magadnál tartani a gépet, még ha húzza is a nyakad, vállad. Nagyon jó pillanat és az utómunka is rendben van. No.1 kép ebben a fordulóban!
(#1099) Freddy76: Jók az ilyen poénos képek, itt nyilván az ember nem a művészi kivitelezést díjazza hanem a meglátást.
(#1101) Sucuka Szerintem jobb lenne a kép ha csak az árnyék látszana, ha már az a téma. Mondjuk ff-ben el tudnám képzelni, kicsit ráerősítve az árnyékokra.
(#1104) Throme: Kifejezetten tetszik ez a fotó, hangulatos lett!
(#1105) Furkoo: A témát adom de valahogy nekem erről csak az jut eszembe, hogy egy kép nézése közben valaki beáll elém :)
(#1106) TayRol: Tök jó ez a helyszín de nem túl természetes a póz amit felvett az árnyékban hűsölő. Ücsöröghetett volna a fa tövébe mondjak vagy bármi más mert így olyan, hogy "álljál ott amíg kattintok". Szóval nem túl természetes inkább olyan "túristás".
(#1111) total90: Talán jobb lenne ha az árnyékok jobban elválnának a tárgyaktól, persze az ilyen jellegű fotókban ez a nehéz. Ezzel együtt szerintem jó lett!
(#1112) Real_Necro: Nagyon kellemes szépen tagolt fotó! Jó ránézni! Jár a :C
(#1114) Zozzer888 Jó meglátás :) , nehezen tudom magam rávenni, hogy elidőzzek az árnyékokon. Talán a bal oldalából vágnék a képnek.
(#1115) j.bravo Szép hölgy+jó pillanat+jó szerkesztés+jó ff=Jó kép :C
(#1116) t_a_m_a_s: Jó meglátás!
(#1117) *Ropi*: Vérprofi! Nekem mint zsíramatőrnek jobban tetszene ha hölgy teljes alakjában tükröződne. Ezzel együtt nagyon jó kép! :R
(#1118) fodorpeter: Nekem nehéz értékelni az ilyen jellegű képet mert kicsit elvont, majd ha felnövök és fejlődik a művészi látásmódom talán többet tudok írni.

Gratulálok minden feltöltőnek! Most is jó képek születtek.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#1124) TayRol


TayRol
veterán

Nos:

(#1079) cOxeR: tetszenek a színek, jó az élesség is de én kicsit kevesebbet mutattam volna a békából.:)

(#1094) nesa: jó a hangulata, kicsit sok az égből de amugy bejön!

(#1095) spanyoll: nálam ő nyert.:) grat!

(#1099) Freddy76: ötletből 5-ös, jót derültem rajta de kicsit szűkebben vágtam volna.

(#1101) Sucuka: jó meglátás, kreatív, számomra a mintás falon kicsit elvesznek az árnyékok.

(#1104) Throme: nekem ő kicsit túristafotó lett, ám jópofa.

(#1105) Furkoo: ablakból fotóztad? tetszik a keret, ha te (vagy az alany) középen lett volna (főleg a vállak miatt mondom) sokat dobna a képen.

(#1107) priusz: jó, hogy b&w, egyszerű de nagyszerű.

(#1111) total90: máshol komponáltam (vágtam volna), a középső villa a sarokból induljon ki de összességében az egyik kedvencem.:)

(#1112) Real_Necro: jaa, aki egy fotóért ilyen messze el tud menni...:D cool!

(#1114) Zozzer888: ha az ürge is egy vonalban lett volna velük és egy kicsit nagyobb árnyék kellene.

(#1115) j.bravo: nagyon jól sikerült, grat! kicsit a háttérben az épület éle zavar csak.:)

(#1116) t_a_m_a_s: alul-felül kicsit vágtál volna még rajta akkor akár végtelen is lehetne a kép.:) de hol vannak igy a légkondik?:)

(#1117) *Ropi* : nincs harag, de nekem ez most nem jött be annyira.:D valószínű mert a tükörképek lemaradtak.:)

(#1118) fodorpeter: nekem ez túl minimál, de: jó a szeme a fának!:)

Nehéz témakör volt ennek ellenére nagyon jó képek kéeszültek!:)

(#1125) zool1


zool1
őstag

Értékelés árnyék témakörben (avagy egy amatőr véleménye):

(#1079) cOxeR:maga kép nagyon tetszik, csak az árnyékkal nem vagyok kibékülve. A brekkencsből, egy kicsit többet mutatnék meg.

(#1094) nesa: Jó helyen, jó időpontban, jó fényekkel, kell ennél több... gart.

(#1095) spanyoll: úgy tetszik ahogy van.

(#1099) Freddy76: 18+ os a kép, de ezt már megbeszéltük. A elgondolás szerintem jó, csak én más szögből fényképeztem volna.

(#1101) Sucuka: ötletes a kép és hangulatos.

(#1104) Throme: az elképzelés nagyon jó, csak a képen melyik kap hangsúlyt, a fák vs Te árnyákod?! Ha a fák akkor a te árnyékod nem kell rá, ha pedig fordítva akkor meg olyan hátteret választani ahol a többi árnyék ne vonja el a szemet a tiédről.

(#1105) Furkoo: hááát itt. tényleg szilveszter volt!

Az összes résztvevőnek gratulálok nagyon jó képek születtek, csak így tovább!!! :C

(#1106) TayRol: ez a kép, nem egy másikból lett kivágva?

(#1107) priusz: ötletes a téma is jó, nekem tetszik.
(#1111) total90: annak ellenére, hogy a téma elég egyszerű megfogott benne valami.

(#1112) Real_Necro: egyszer ilyen helyszínen én is szeretnék fényképezni, jó kép. (a természet néha a legjob rendező...)

(#1114) Zozzer888: szép esernyő... esetleg fényképezhetted volna őket más szemszögből, vagy kevésbé csinos témát keresni.

(#1115) j.bravo: nekem túl éles a fény és árnyék az arcon, mintha nem lenne átmenet, a többi szerintem rendben van.

(#1116) t_a_m_a_s: könyvben illuszrációként el tudnám képzelni.

(#1117) *Ropi*: szerintem ez a kép simán túl lép a topik határain, nagyon jóóó.

(#1118) fodorpeter: no comment, ez tényleg minimál.

Azért megtisztelnétek, ha ezt a képet is értékelnétek. Eddig egy ember tette meg... :R

u.i.: igyekeztem senkit nem kihagyni.

[ Szerkesztve ]

(#1126) cOxeR


cOxeR
Ármester

Kicsit keményebb véleményezéssel jönnék - kicsit negatív a hangulatom is - előre is bocs. :)

(#1093) zool1
A témának eleget tesz, viszont a kép olyan semmilyen, nem sugároz semmit sem, maximum unottságot.

(#1094) nesa
Nekem maga a vágás az ami furcsaságot hoz magával annak ellenére, hogy a perspektíva amúgy jó. Zavar még az a jobb oldali bumszli a bokornál (lámpa vélhetően).

(#1095) spanyoll
Szerencsés pillanatban voltál felkészülten jó helyen. Viszont a képed picit ferde, az oszlop körüli terület meglehetősen aurás, és az oszlop elvágása számomra sokat visz el a kép élvezhetőségéből. (zajos is meglehetősen, lehetne ezt orvosolni, feltéve ha a kép nem esik teljesen szét már tőle)

(#1099) Freddy76
Ez vicces, nekem újdonság is volt, tartalmilag árnyék témakörben szerintem ez határozottan mutatós. Képalkotás szempontból annyira nem.

(#1101) Sucuka
Maga az árnyék nagyon mutatós, de számomra a kép annyira kaotikus, hogy nem lehet rendesen élvezni.

(#1104) Throme
Én valami csavart tettem volna még a képbe... ha már az volt a lényege, hogy rajta szerepelsz. Oldalt álltam volna, és úgy fordítottam volna a gépet és úgy kattintottam volna, hogy még élesebben látható legyen, hogy fotózol.

(#1105) Furkoo
Szeretem általában az elvontabb képeket, de ezt nem nagyon tudom hova tenni. Alul még rendben is van a kép, mert követi a vállad a hullámot, könnyen értelmezhető, hogy önárnyék, de a fal textúrája, és a fejből kiálló nyílegyenes vonal, nekem totál képromboló hatást ad.

(#1106) TayRol
Az elképzelés jó, de a komponálással nem vagyok annyira kibékülve. Próbáltam volna még a helyedben, fekvő változatot, esetleg közelebbről. Mármint a képből fekvőt, nem Rólad. :)) (ha Te vagy a képen, innen nem sikerült kivennem)

(#1107) priusz
Kis tereprendezéssel szerintem sokkal látványosabb lehetne. Több árnyékod lett volna, a hely tetszik, a perspektíva tetszik, még egy kicsit dolgozni kellett volna rajta. :)

(#1111) total90
Kivitelezés jó, de picit figyelhettél volna, arra, hogy a széleken is egyenlő távolságok legyenek. Ne lógjon ki semmi a képről, ha már ilyen jó átlós komponálást generáltál.

(#1112) Real_Necro
Én tájképmániás vagyok, annak ellenére, hogy mostanában nem jut rá időm, ezért is tetszik ez a kép. Lehetne picit élesebb, picit hangsúlyosabb. Én nem jutottam fel a vezuvra, mikor ott jártam, lekéstük az utolsó járatot felfelé. :))

(#1114) Zozzer888
Itt is a perspektívával, és nem az ötlettel van gondom. Kevésbé érvényesül az árnyék ebből a szögből, mutatósak a lányok, de nem több. :) A sötét háttér miatt nem érvényesül maga a kép témája, az árnyék le is lett vágva picit, de ez inkább már sokadlagos.

(#1115) j.bravo
Nem hiszem, hogy lenne aki a párodat kritizálná... nem lehet szerintem fogást találni rajta... mármint érted... ;]
Nekem tetszik a perspektíva, jó irányba néz párod, területek világosításával, kis retusálással szerintem még pofásabb képet lehetne belőle kanyarintani.

(#1116) t_a_m_a_s
Hát nekem ez a vágás, lehet nyomatban mutatna, de én ezt a iszonyat magas vs nagyon keskeny képeket nem tudom kultiválni. :) A címet se nagyon, de ez legyen az én bajom.

(#1117) *Ropi*
Képcím ötletes, a kép is szép, jó a helyszín, a lemaradt hiányokat meg úgy is tudod.

(#1118) fodorpeter
Ez tényleg nagyon minimálra sikeredett, egy a gondja, nem tudok rajta elidőzni, nem állít meg, nem fog vissza semmi, hogy ne lépjek tovább, és automatikusan ne a múlt heti jól sikerült képedet kezdjem inkább nézni. :)

(#1127) fodorpeter


fodorpeter
csendes tag

Értékelésem Árnyék témában.

Kitartok a legjobb három kiemeléses rendszerem mellett.

#1107 priusz: Számomra ez a tökéletes árnyék, valamint árnyék minimál fotó. Tudatos szimmetrikus szerkesztés, amit kicsit megbont, hogy a szék mégsem az ablak közepén van. Ez az apróság szerintem pont kell, hogy ne legyen már zavaró mértékű a szimmetrikus szerkesztés. Az ablakon át látszódó épület kicsit zavar, de ez már csak a szőr hasogatása és csak hosszas szemlélődés után tűnt fel. Az ácsolt bútorok nagyon kedvesek számomra, köszönet érte.

#1115 j.bravo: Nézz a fény felé! Kedves. Jó lett a harmadolós szerkesztés és külön tetszik a háttérben a falon húzódó fény/árnyék, melynek vonala a váll fölött halad. Már csak egy kis szél hiányzik a képről...

#1079 CoXeR: Tetszik az árny-ék. Az egyik ötletem nekem is valami ék alakú árnyék volt. Technikai kivitelezés remek, a szubjektív benyomásom alapján képzeletbeli harmadik hely. A hatás számomra olyan, mintha azon gondolkodna, hogy érdemes-e kimenni a fényre sütkérezni.

És a többi remek kép.

#1093 zool1: Nagyon tetszik ez a kép. Számomra egy picit kevéssé érvényesül az árnyék rajta a többihez képest, ezért maradt le a dobogómról. De nagyon jól komponált kép.

#1094 nesa: Nagyon kellemes hangulatú ez a fotó. Nekem ez inkább sziluett, mint árnyék, ezért nem dobogós nálam. Jól áll neki a négyzetes kivágás (nem tudom mit kellett lehagyni). A vizes témában már szóba került az odaillő, vagy nem illő növényzet. Egy leheletnyit zavara a bal oldalon belógó fa korona. Viszont nem vonja el a figyelmem, így ez csak szőrszálhasogatás.

#1095 spanyoll: Nagyon jó az összhatás. Igazi ki a legény a gáton érzés. A kissé túlzott utómunka és/vagy szűrőhasználat erősíti ezt a hatást, ami így előnyére válik. Ha nem olvastam volna a kép címét, akkor megjegyezném a középre helyezett oszlopot, de így rendben van.

#1099 Freddy76: Jó, ha valaki viccesre veszi a témát. Szerintem igenis ide illő kép ez. Én mondjuk megnézném szűkebb vágással, hogy a bal oldali fénycsík a sarokban ne látszódjon. Esetleg némi kontrasztnövelés jót tenne az árnyéknak.

#1101 Sucuka: Értem, hogy az embert/zenekart is meg szeretted volna mutatni, de szerintem hatásosabb lett volna teljesen profilból fotózni, hogy csak az árnyék látszódjon a kifeszített reklámfelületen. Kérdés, hogy volt-e lehetőség onnan fényképezni, illetve, hogy nem veszett volna-e el az árnyék abból a szögből.

#1104 Throme: Gondoltam én is egy hasonló fotómra, de végül lemondtam róla. Szerintem ez úgy lehet ütőképes, ha a saját árnyékodat valahogy különlegessé/viccessé tudod tenni. Ha az enyém sikerült, akkor megosztom veled.

#1105 Furkoo: Ismét egy vicces kép. Tetszik ez a megközelítés. Egy apróság zavar, az árnyékban is látható festménycsík. Kár, hogy nem volt lehetőséged az általad javasolt képet fotózni. Hétfőn pl. jó kis felhőúszós nap volt...

#1106 TayRol: Az elgondolás nagyon tetszik, de valahogy elvész a lényeg. Tudom nehéz úgy, hogy a lomb is benne legyen. És mi lenne ha nem lenne benne? Letakarással próbálgattam más kivágást is, alulról négyzetesre vágva kicsit tetszetősebb számomra.

#1111 total90: Jó lett ez az árnyék minimál. Ötletes. Egy picit zavar, hogy a jobb oldali villa árnyéka levágott lett.

#1112 Real_Necro: Szép kilátás. Furkoo szívét biztosan megdobogtatja, ő javasolt hasonló témát. Kár ezért a párásságért. Ezen talán szűrő sem segít.

#1114 Zozzer888: Kicsit elvész az árnyék a képen. De középen megtaláltam ám a CSI feliratot. Azt te tetted oda, vagy a Jancsi nevű versenyző rendszámából ennyi látszik?

#1116 t_a_m_a_s: Ha-ha-ha, ha-ha-ha, ha-ha-ha. Szeretem az ilyen polgárpukkasztó képeket. A téma adja a képkivágást. Kár, hogy a torzítás miatt az ablakok ferdülnek a kép széléhez képest. Az aljáról azt a ferde falrészletet lehagytam volna.

#1117 *Ropi*: A kép számomra a levágott és takart fejtükröződéssel és a giccses hatással is rendben van. Nem az én ízlésvilágom, de jó kép. Viszont ezt a tükröződést, mint pozitív árnyék dolgot egy kicsit erőltetettnek érzem. Biztosan van rá fotóelméleti magyarázat, ami mellette szól, de az én bikkfa fejembe ez nem fér bele.

Remélem mindenkit értékeltem, a cél az volt.

(#1128) spanyoll


spanyoll
addikt

Először sikerült mindenki képére írnom, ha kicsit kritikus lennék akkor bocsi.

@(#1079) cOxer: Nagyon tetszik a kép, csak zavar a méretes árnyék. Ha több látszódna a békából, akkor jó lenne, viszont akkor az árnyék témába nem illene :DDD Lényeg a lényeg: tetszik.

@(#1094) nesa: Tökéletes a kép, engem csak az zavar, hogy a néni mögött a háttér kicsit sötétebb. Ha azon lehetett volna segíteni kompozícióval / szerkesztéssel az adna hozzá, de amúgy tökély :)

@(#1099) Freddy76: Abszolút jó, láttam már ezt az árnyékot :D Az tetszik benne (bár ez fototechnikailag irreleváns), hogy olyan telefonnal lőttem egy vicces képet és utómunka nulla (ha tévedtem akkor kövezz meg nyugodtan), de ettől hangulatos nekem.

@(#1101) Sucuka: Tökéletes, egy picivel több clarity az árnyékra, és kevesebb az előadókra, ami nekem hiányzik, de ettől még nagyon jó :)

@(#1104) Throme: Hangulatos, kirándulós, nálamvanagépmégharohadnehézis-es :)

@(#1105) Furkoo: Egyik kedvencem a témában, abszolút jó. Nagy piros pont :C

@(#1106) TayRol: Hangulatos, tökéletes megvalósítása a témának :)

@(#1107) priusz: Másik nagy kedvencem a témában, nagyon jól szerkesztett, hangulatilag is, és minden szempontból rendben van. Gratula :C

@(#1111) total90: Elcsépelt szó a véleményezésem során, de hangulatos. Többet / kevesebbet nem nagyon tudok róla mondani.

@(#1112) Real_Necro: Szintén kedvenc a témában, az árnyék feladatra nagyon jó "megoldás", szerkesztésileg megnézném kicsit széthuzigálva, de ez már csak személyes perverzió :D

@(#1114) Zozzer888: Őszinte leszek, a témához nekem nem illik, jók a csajok, a kocsik is jók gondolom, bár sok nem látszik, az árnyék az ott van, de nem annyira mérvadó. Attól még a kép jó, félre ne érts, de nem ebben a témában. Ettől függetlenül gratula :)

@(#1115) j.bravo: A kis trónbitorló csajfotós :DDD Jó a kép, a megvalósítás, minden, tetszik nagyon :)

@(#1116) t_a_m_a_s: A cím nélkül abszolút nem tetszene, de így nagyon tetszik, a vicces különdíj (nem negatív értelemben) a tiéd :DDD

@(#1117) *Ropi*: Megvétózom a pozitív árnyékot kérem, mert ami nincs, az nem van ugye :DDD

@(#1118) fodorpeter: Picit zavar a túl sok árnyék, "bántja a szemem" a sok bebukott rész , azt leszámítva jó lenne :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1129) TayRol válasza zool1 (#1093) üzenetére


TayRol
veterán

Nem direkt hagytalak ki, nem vettem észre a képet.:)

Nagyon jó a hangulata, max. balról minimálisan vágtam volna de bejövős kép, ügyes!

(#1130) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Árnyék témára küldeném az "értékelést".
Én így láttam, hobbista szemüvegen át:

(#1118) fodorpeter
Én más fának a törzsét választanám, amely barázdáltabb. A kép harmada lejesen sötét.
Én az árnyékos részen is meghagynám a fa „textúráját”, hogy látszódjon.
A fekete-fehér szerintem jó így képnek.

(#1117) *Ropi*
(mire nekiállok értékelni nem tudom megnyitni a képed, marad az emlékezet)
Nagyon frankó kép lett, de valóban a tükröződés jön elő témának mint inkább az árnyék.
A „hibát” Te is leírtad a képfeltöltéskor.

(#1116) t_a_m_a_s
Ilyenkor szokták mondani, hogy tudsz Te jobbat is :R , viszont örülök, hogy neveztél! Igazi könyvjelzőnek való. Szerintem is érdemesebb lett volna vágni alulról/felülről.
Nekem a vágással amúgy nincs bajom. Igaz, hogy nem albumba való képarány, de én is szoktam néha ilyen kivágással élni.

(#1115) j.bravo
A fekete fehér megoldáson kívül az is tetszik, hogy a hölgy éppen kitekint az ’árnyékból a fénybe’ (hmmm ez egy album cím is).
…. most elgondolkodtam egy álló kép vágáson. Az árnyék-fény határvonal függőleges (mondhatni), a háttér meg nem annyira jellegzetes, vagy fontos…. de tényleg csak beugrott egy ilyen lehetséges verzió…

(#1114) Zozzer888
Nem bánnám ha az a fotós ürge is inkább esernyőt lóbáló csajszi lenne ;). Esetleg a csajok valami versenygép mellett pózolnának – az árnyékukkal együtt).
Megmondom őszintén nem az árnyékok húzzák el a szemem :) .

(#1112) Real_Necro
Egyik kedvenc. Egyértelmű ahogy a felhő végigkúszik a tájon és ott hagyja a vetületét. Nekem is van felhők által, foltokban árnyékol tájképem, de nem lett ilyen jó, ezért nem azzal neveztem.

(#1111) total90
Másik kedvenc. A villákat kicsit megvilágítva szerintem jobb lett volna. Viszont kellemes kép lett.
És nem zsúfolt :)

(#1107) priusz
Lehet a szék szív idomait jobb lett volna felhasználni árnyéknak. Egyúttal egyből nevezhetnél a „szeretet” fordulóba is ;) .

(#1106) TayRol
Ezt a képet úgy képzelném el, hogy magasabbról lefele fotózva és tilt-shift-ként beállítva láthatnánk.
Nagyon direkt ahogy ott állsz. Kemény :R . Engem nem zavar, hogy így kicsit messzebbről lett fényképezve.

(#1105) Furkoo
A háttér jó, Az árnyék egyértelmű. Itt nincs semmilyen furfang. Az a rúd/dárdanyél…nemtom mi … kölcsönöz némi horrorisztikus beütést ahogy az árnyékod fejébe beleáll… (vagy csak nem kéne sokáig filmeket néznem ? ;) ).

(#1101) Sucuka
Én is sűrűnek tartom a képet, de nem baj. Van rajta nézelődni való. Esetleg, ha a fesztivál reklám és az árnyékok lennének a képen az talán konkrétabb lenne.

(#1099) Freddy76
Sokadszorra is: jóóó poén. Emiatt egyedül álló a mezőnyben és emiatt harmadik kedvenc. Neem !! nem vagyok perverz !!! :N :N :N

(#1095) spanyoll
Számomra ez a kép a különdíjas. Nem is az forduló témája miatt, mint inkább a k_rva jó összhatás miatt.

(#1094) nesa
Amolyan sziluettes kép, aminek szépek a színei. Mégis borongós hangulatot áraszt. Lenyugvó nap, az idős alak, az üres, kietlen út, innen nézve sötét fa… mind ezt sugallja

(#1093) zool1
Nekem ez a kép speciel színesben jobban tetszene. Lehet nincs igazam, de jobban kijönne a boltív és a vakolat hiányos kő/tégla fal.

(#1079) cOxeR
Hát nincs meg a kellő szaktudásom mert nekem nem annyira jön be az a kép, ebben a formában. A béka a fő motívum, aminek a mellső lába amputálva lett egy fekete sáv által.
A „V” fekete sáv nyomasztó és elvonja a figyelmet a békáról (ami meg remekül sikerült).
Annyira fekete, hogy a talaj nem is látszik.
Még teret is hagytál neki, hátha ugrik ;). Tényleg, egy ugró béka és az árnyéka kép nincs?

Népes mezőny volt, remélem nem hagytam ki senkit....

(#1131) Freddy76


Freddy76
addikt

Nos, akkor én is megpróbálok értékelni. Tök laikusként, de igyekszem szigorú lenni…

1079 cOxeR: Némá’, ez nem is csaj… Túl sok az árnyék, és kissé természetellenes a béka színe nekem, de persze én ki nem állhatom a békákat.

1094 nesa: Tetszik a kép, a kompozíció; kifejezetten tetszik az ég színe. Ha a lámpákat leszedted volna valahogy, nagyon frankó középkori/fantasy hangulata lenne a képnek. Az egész egyben kompozíció, semmi nem vonja el a figyelmemet, ez jó.

1095 spanyoll: erre mit mondjak? Nagyon-nagyon jó a kép, minden a helyén van benne; tetszik a viharos előtér és a felhőn átszűrődő napfény kontrasztja. De ezzel a képpel feladtad magadnak a leckét, innen előre szabad már csak menni.

1101 Sucuka: kissé katyvaszos, ezen semmi nincs, azaz minden, nem tudom, mit kellene nézni, olyan, mintha két kép lenne. Még azzal együtt sem értem-érzem, hogy árnyék a téma, és így rögtön lejön, hogy miért ezt a képet tetted ki. Ami számomra magas, hogy te ennél sokkal-sokkal jobb fotós vagy, bármelyik kép, amit tőled láttam a haladós topikban, jobb mint ez (kifejezetten szeretem amúgy a képeidben azt, hogy nem esel át a ló túlsó oldalára a képfényezésben).

1104 Throme: érdekes, nekem nem az jött le belőle, hogy valaki fotózik, hanem az, hogy valaki a fejét vakarva keresi a kiutat. Tetszik, a színekkel még játszottam volna kicsit.

1105 Furkoo: ez jó. Kedden eléggé beálltam haverokkal, ez tökéletesen mutatja a másnapot. Egy sötét szoba, a fejemben villódzó fényekkel… Tetszik, van fílingje, még ha nem is tudom, hogy mi az.

1106 TayRol: jó kép, van hangulata, de semmi extra. De ettől függetlenül jó kép, van hangulata…

1107 priusz: parasztminimál. Nagyon jó, talán a kedvenc ebben a témában. Talán túl középen van, de ez sem baj, abszolút nem idegesítő a szimmetria, pont azért, mert minden oldalról megtöri valami.

1111 total90: nem rossz, de ez sem vált ki belőlem semmi gondolatot/érzést. Abszolút jól van meglőve, de valami még hiányzik az ötlethez. Nem tudom, hogy mi, de valami…

1112 Real_Necro: mint tájkép, nagyon tetszik, paradox módon éppen az árnyék, ami zavar. De ettől függetlenül nagyon jó, ha arra járok, felmegyek.

1114 Zozzer888: jó csajok, de pont az árnyék nem jön le. Oké, van árnyék, de az mindenhol van, itt a csajokon van a hangsúly. Túl középen vannak; nem jön le sem a verseny nyüzsgése, sem ennek a csoportnak a magányossága.

1115 j.bravo: a hölgyön nem lehet mit kritizálni, szép. Ha ő a párod, akkor tessék örülni, és nem azon gondolkodni, hogy egy ilyen szép lány miként választhatott ilyen csúnya fiút (egy időben én is gondolkodtam ezen, de elfogadtam). A kép tetszik, kiadja az arc karakterét, szép a haja a leánynak. A napszemcsi nem kellene. Szép portré.

1116 t_a_m_a_s: hát, nekem is a vágással van bajom, meg azzal, hogy az árnyék a címben jelenik meg. De a legzavaróbb a vágás, amúgy a téma jó. Feltételezem, más vágással sok olyan dolog lenne a képen, ami miatt a téma nem lenne jó…

1117 *Ropi*: jó a kép, de hol az árnyék? Zavaró elem a jobb oldalon lévő „cserép”, és pont középen a tábla az M betűvel. Zavar, hogy a tükörkép felét levágta az fotel, és a kép alja levágta a vőlegény bal bokáját. Azért vagyok ennyire kritikus, mert ebből a mezőnyből (és általában a fórumról) téged tartalak az egyik legjobbnak. Jó kép, persze, tök jó lenne, ha egy ilyet tudnék készíteni, de tőled nem elég jó.

1118 fodorpeter: túl hirtelen az átmenet az árnyékos (bebukott) rész és a kép többi része között.

Remélem, senki nem hagytam ki…

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1132) zool1 válasza Freddy76 (#1131) üzenetére


zool1
őstag

Hááát... :B

(#1133) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Köszönöm mindenkinek az értékeléseket, visszajár: :D

Csak a hibákat írom le, azokból tanulunk.

#1107 priusz: Jobban túlexpóztam volna az ablakot, hogy pont kiégjen, mert az a legvilágosabb rész a képen, ezért magára vonzza a néző tekintetét, hogy kinézzen rajta, viszont nem szép a kinti betonépület látványa, úgy meg csak a fehérség látszana, mintha valami bevilágítana rajta. A széket és a környezetet természetesen ugyanilyen sötétre vissza lehetne húzni és úgy egy kicsit misztikus hatása lenne a képnek.

#1115 j.bravo: Na most bajban vagyok, hogy mivel kötözködjek, mert ugye ismerlek mindkettőtöket... ;) :D Talán az árnyék vonala: ha az orrtövénél szelné át az arcát, akkor még szimmetrikusabb lenne a kép és a harmónia.

#1079 CoXeR: Alul zavar az árnyék sötétje, hogy nem átmenetben tűnik el benne a lába, hanem mintha késsel vágták volna el, emiatt nem természetes a hatás.

#1093 zool1: Jó ez az átmenő komponálás, ahogy az ablakok sora vezeti a szemet a távoli ajtó felé, viszont az túl magasan van a térben, szinte lebeg. Kissé feljebb fordított optikával csináltam volna (többet mutatva a mennyezetből), hogy az ajtó lejjebb kerüljön az alsó harmadolóra.

#1094 nesa: Az arányok zavarnak: van a képen egy néni, egy bácsi és sok környezet. Gondolom, a téma az lenne, ahogy a néni odatörpöl a padon ülő bácsihoz. Viszont a 4 torony és a jobboldali fa elrángatják a szememet, alig találtam rá a bácsira a padon...~3 lépéssel balról szerintem a bácsi mögött sem lennének a tornyok és egy kicsit lejjebbi nézőpontból a néni alakja is kikerülne a mögötte lévő város látképéből. Persze nem tudom, milyenek voltak a körülmények, hogy arrébb tudtál volna menni.

#1095 spanyoll: Nálam ez a forduló favoritja. Jó helyen voltál jó időben és az utómunka is dob rajta rendesen.

#1099 Freddy76: Én is nagyot röhögtem, amikor először átmentem a Westminster hídon. :D A művészeti értéke ugyan nem felbecsülhetetlen (még :D), de mindenképpen jó poén. :) Fél lépést balra téve középről indulna a sor. ;)

#1101 Sucuka: Jól észrevetted a molinón vetett árnyékát. Többet nagyon nem lehet mondani a képről, mert egy kész helyzetben kellett fotóznod halmozottan hátrányos helyzetben (gondolom).

#1104 Throme: Ez a kép mehetett volna a vonalas témára is, ahogyan a fák vezetik a szemet. :) Egyébként kellemes színvilág, csak az a folt zavar a lábaid között. :D

#1105 Furkoo: Ez egy beugratós kérdés? ;) Ne haragudj, de nem mozgatta meg az agyamat. :N

#1106 TayRol: Nagyon középre komponáltad: a horizon a felezőn van. Ha levinnéd az alsó harmadolóra, akkor igaz, hogy felül több lenne az üres tér (kék ég), de a fa, az árnyék és a benne hűsölő mind nagyobb hangsúlyt kapna.

#1111 total90: Szögek...Mármint a bezárt szögek: a középső villa jöhetne pont a bal alsó sarokból az átelleni sarokra mutatva, a két másik meg egyenlő távolságra tőle az átellenes oldalakon egyforma nyitási szöggel. Akkor olyan "germán káosz"-jellege lenne a képnek. ;) A megvilágítás lehetne erősebb, így alexpós (vagy hangulatos: ki hogy nézi :D).

#1112 Real_Necro: Jó panoráma, 3x ilyen szélesre fotózva jobb hatása lenne. A felhők elbírnának még egy kis kontrasztot, az a rész nekem nagyon lágy.

#1114 Zozzer888: Kár, hogy pont mögöttük van az autó, nem homogén a háttér. Meg, hogy a közelebbi hostess keze belelóg a mögötte lévő popójába és emiatt nem látni a vonalát...Ja, hogy most az árnyékokról van szó? ;) :D

#1116 t_a_m_a_s: Ezt nem a vonal témára akartad nevezni? ;) Nekem kicsit lapos a kép dinamikája: nincsen benne igazi fény és igazi árnyék, olyan szürke massza az egész (Ne hari! ;) ).

(#1118) fodorpeter: Tetszik: olyan, mintha két szem nézne rám a felső részéről. :) Vagy csak keveset aludtam? :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1134) Freddy76 válasza zool1 (#1132) üzenetére


Freddy76
addikt

Hoppá, bocs elbújtál... Pedig jò a kép, a második legjobban tetsző a sorozatban, mégha az árnyék annyira nem is hangsúlyos. Jól komponált, hangulatos kép.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1135) ballington


ballington
addikt

Jönnék egy képpel szeretet témában:

[link]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1136) nesa


nesa
veterán

#1095 spanyoll: Reszemrol ebben a forduloban a te keped visz mindent, grat a szerencses pillanathoz, ilyen sincs minden nap.

#1117 *Ropi*: Igazan remek foto lett, tetszik nagyon az elkepzeles es a megvalositas is.

#1111 total90: Kellemes kep, igaz kicsit sotet de leginkabb az zavar hogy az also arnyek kilog a kepbol.

#1099 Freddy76: Ez is jopofa kep, ez a heti arnyekos vicces kategoria gyoztese:)

#1115 j.bravo: Tetszik ahogy van!

Tobbiek is jo kepeket hoztak.

(#1137) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Szeretet témában:

[link]

Holnap majd jól beletépünk...

(#1138) cOxeR válasza t_a_m_a_s (#1137) üzenetére


cOxeR
Ármester

:))

(#1139) Zozzant


Zozzant
addikt

Szeretet

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1140) aleister


aleister
veterán

Majd az árnyékot is pótolom 'versenyen' kívül.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1141) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Szeretet témára (nem friss képem, de ezt érzem a leginkább ideillőnek):

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1142) L4mie


L4mie
veterán

Árnyék, rövid leszek, de legalább vastag remélem senkit nem hagyok ki :)

c0xeR: Jó kép, nagyon ügyes utómunka, kreativitás ok. :) modell minősége gyengült a korábbiakhoz képest ;] :P

zool1: Téma check, jó kis darkosra sikerült, félnék bemenni a folysó végére :), na meg az iskolás éveimet idézi. én egy féllépéssel balra mentem volna.

nesa Jó kis kép, bírom a színvilágát, legalábbis nekem bejönnek az ilyen színvilágok.
Kár a bal oldalról benyúló bokorért, bár inkább kontraszt témába indulnék vele mint árnyékban :P

spanyoll: ezt inkább nem méltatom, inkább kiszúrok veled: ha ennél gyengébbet töltesz fel legközelebb fizetsz mindenkinek egy sört a pályázók között :D :D
Komolyra véve, nem csak árnyék témába nézve is remek kén, felhők vetette árnyék meg különösen jó.

Freddy76: Na ez igazi kreatív kép :D fotóként annyira nincs ott (biztos valami MILC el készült ;] ), de kreativitásból ötös.

Sucuka: Nekem nagyon tetszik a kép, feladatra ötös :) egy kis kritika, hogy megnézném úgy, hogy csak a vászon látszik, szerintem úgy érdekesebb lenne, bár a hangfalak nyilván bezavarnának.

Throme: jó ötlet, nekem jobban tetszene emberke nélkül, vagy esetleg ha nem látszana, hogy fotózol.

TayRol Az ötlet nem rossz, képileg rendben van, emberke viszont sztem nagyon nem kellett volna bele.

priusz: Egyik kedvencem, ennyi..nem tudok mit mondani, csak hogy átjön a jó kis hűvös vályogház érzés.

total90: ismét ügyes kreatív munka, bejövős :) (hogy kritika is legyen, nem volt karctalan villa? :) )

Real_Necro: Az ötlet jó :) kivitelezésben én úgy képzelném igazán állatnak, ha lehetne olyant, hogy nem látszanak a felhők, csak az árnyékok.

Zozzer888: hát itt sem az árnyékokat figyelem :)

j.bravo: elismerésem :) csinos hölgyemény, jófajta portré, és témát is jól megfogtad.

t_a_m_a_s: :) tetszik, maga az ötlet igazán kreatív , alulról vágtam volna picit.

*Ropi*: :) jó, én elfogadom árnyéknak, mivel hőkamerával nézve a tárgyak így tükörképként vetítik a "hőárnykukat", szóval kreatív :) más megközelítés de simán jó. A kép hibáit ismered.

fodorpeter: Nekem bejönnek a minimalok, ez is tetszik szintén kedvenc, vártam hasonlókat a pályázattól, csak emberi arcokkal :) , a fenti szem miatt igazi horrorfa, kritika: az alsó görcsöt kiretusálnám, jó lenne ha az egész törzs látszódna, vagy túl vastag volt úgy, jobb oldala picit homályos.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1143) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Kicsit megkésve, de írom értékelésemet árnyék témában:

(#1093) zool1 Tetszik a kép, olyan kísérteties. Szerintem még misztikusabb lenne sötétebben, az árnyékokat és a beszűrődő fényt jobban kiemelve.

(#1094) nesa Felül tényleg kicsit sok, engem a villanyoszlopok annyira nem zavarnak,inkább a belógó fák. Pár lépéssel jobbra a bácsi is jobban látszana, elsőre be kell valljam észre sem vettem. A színek nagyon jók, én ilyet sem tudok. :) (még :P )

(#1095) spanyoll Ezt a képet előzetesen kiveséztük a másik topicban, szép, kivételes pillanat, ha ide posztolod elsőre, akkor ez a favorit, utána már nem volt akkora a varázs. :P

(#1099) Freddy76 Jó poén, még nem láttam eddig, viszont turistafotó, csak a látvány miatt nem kapna nálam del gombot, de inkább azt tartanám meg, amit utána linkeltél, melyen pároddal vagytok. ;)

(#1101) Sucuka Ezt a képet több féle módon el tudnám képzelni. Csak az árnyékkal, esetleg montázsban zenész és árnyéka. Persze háttér bezavar, így nem egyszerű mutatvány. Az árnyék nekem tetszik.

(#1104) Throme A kép címe szerintem a : "melyik fát vágjam?" :D Tetszik a távolba elnyúló faárnyék, a színek is kellemesek a szememnek. A balta árnyékát hiányolom, és akkor más sem köt bele. :P

(#1105) Furkoo Erről a képről nehezen mondok bármit is. Olyan, mint egy modernizált festmény, a mozi adta "belemászok a képbe" hatással.

(#1106) TayRol Ember a gáton...akarom mondani árnyékban. Szélesre szabva megnézném ezt a képet, fa tövében fekvő, vagy fának támaszkodó emberrel. Hiányolok pár felhőt is az égről, így olyan üres, de ezt persze nehezebben lehet kivitelezni. :)

(#1107) priusz Szerintem ez a kép nagyon jól megfelel a témának, én kicsit lejjebbről lőttem volna, meg zavar az ablakon átlátszó házrészlet. Ettől függetlenül jó kép. ;)

(#1111) total90 Egyszerű, nagyszerű, ötletes. Talán FF-ben jobban tetszene.

(#1114) Zozzer888 A háttér nekem zavaró, a lányokat megnézném előlről, az árnyékokat meg nagyobban. :D

(#1115) j.bravo Helyes a modelled. ;) Tetszik, ahogy az árnyék az arcából "eltakar".

(#1116) t_a_m_a_s Egyenesbe állítva az ablakokat, meg alul-felül vágva kicsit szerintem pofásabb lenne, bár ezzel a szűk vágással még nem tudtam kiegyezni.

(#1117) *Ropi* A levágott, vagy eltakart részleteket már megírták, nekem a színvilág és a beállítás tetszik, ugyanígy a környezet is.

(#1118) fodorpeter Tényleg minimál, sajnos sok érdekeset nem találtam rajta. Talán egy részletgazdagabb fatörzs hatásosabb lenne.

A kezdeti döcögés ellenére azért sok érdekes ötlet előkerült a ládából. Gratulálok mindenkinek! :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1144) zool1


zool1
őstag

Szeretet témában:

(#1145) Freddy76


Freddy76
addikt

Csalok. Olyan képet teszek fel, amelyet a feleségem készített, de én utómunkáztam...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1146) End-ru


End-ru
aktív tag

El vagyok tünedezve egy ideje, és vasárnapig megint leszakadok a civilizációról, úgyhogy gyorsan egy korábbi képemet bedobom a témában.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#1147) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Értékelés: (árnyék)

Nagyon nehéz kiragadnom pár képet,mert szerintem ez a téma olyan félre csúszott lett.Sok képen van árnyék, igen,de szerintem épp hogy semmi közük az árnyék témához.Hisz árnyék mindenhol van.Az én képem is abszolút off szerintem,szívem szerint más irányból indultam volna,de nem volt időm fényképezni a héten.Persze brutálisan jó képek érkeztek,csak nekem valahogy ez az árnyék téma zavaróan tág...

de amihez tudok hozzáfűzni:

Freddy76 : Én is ilyen jellegű képekre gondoltam, árnyék téma hallatán :)

Sucuka: A Te képed is nagyon tetszik, külön "érdekes" hogy a kép egyik felén az árnyékok zenélnek,a másikon az emberek:)

Throme : A fák árnyéka közt:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#1148) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Ezzel a képpel indulok a szeretet témakörben:)

Régi kép (illetve kb 1éves) még az öreg Fujival készült, és sajnos minőségben nem hozta a szintet, ezért kellett a mosás és az effekt.

Garfield&Dorisz

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#1149) priusz


priusz
aktív tag

Szeretet témakörében (bocsánat a kis thumbnail-ért):

[link]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#1150) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Jó reggelt!

Gyors értékelés, véleményezés árnyék témában:

(#1079) cOxeR: Mivel az eredeti képet is megmutattad, az utómunkát meg kell dícsérjem;)

(#1093) zool1: Nekem nagyon tetszik, talán kissé kontrasztosabban, sötétebben hangulatosabb lenne, de így is jó!

(#1094) nesa: Végülis illeszkedik a témába (bár én csak a tornyok árnyékát látom egy picit), és a kép mindentől függetlenül nagyon tetszik, az esti fények nagyon szépek!

(#1095) spanyoll: Hát erre mit mondjak? A forduló képe:)

(#1099) Freddy76: Ez meg a forduló poénja:)

(#1101) Sucuka: Erősebb lenne, ha a felület amin az árnyékok látszanak, homogén lenne, de hát ez ugye nem rajtad múlott. Az ötlet jó, a fele-fele komponálás is jó.

(#1104) Throme: Nem baj az, hogy belekomponáltad magad, legalább te is rajta vagy néha a képen;) Szintén a színvilág miatt tetszik.

(#1105) Furkoo: Az ötlet nálad is rendben van, nekem - nem tudom miért - kicsit félős hangulata van a képnek. Ha kisgyerek lennék, biztos megijednék...

(#1106) TayRol: Én kicsit feljebb vittem volna a gépet, az útból levágtam volna egy csomót és a kék eget hagytam volna meg.

(#1107) priusz: Tetszik, jó hangulata van a képnek.

(#1111) total90: Szintén jó, ötletes, a villákon a karcok zavaróak kicsit.

(#1112) Real_Necro: Szép tájképet hoztál, feldobja a felhők árnyéka. És igen, kellenek az előtérbe a virágok:))

(#1114) Zozzer888: Maga a téma tetszik (kinek nem???) Csak a megvalósítást kicsit tudatosabban kellett volna. Fotós bácsi nélkül, háttérben bezavaró autók nélkül, szerencsésebb szögből mutatósabb lenne... Egy ilyen rendezvényen van ezért lehetőség szép lányokat jobb helyzetben fotózni;)

(#1115) j.bravo: Hát barátom, van neked egy nagyon nagy szerencséd! A fotóalanyod rendkívül fotogén, szinte minden helyzetben "bevethető", mindig "kéznél van", és nagyon türelmesen viseli a megpróbáltatásokat:) (Bocs Viki az idézőjeles kifejezésekért) Ez a félárnyékos portré is jól sikerült.

(#1117) *Ropi*: Tudod, hogy elfogult vagyok a munkásságoddal kapcsolatban, így inkább nem is mondok semmit:) Igazi profi munka itt az - többségében - amatőrök között!

(#1118) fodorpeter: Hááát, árnyéknak árnyék, minimálnak minimál... Én a flickeren utána jövő képekben több fantáziát látok, például a keréknyomos képed sokkal ötletesebb. Én tuti azzal neveztem, volna.

Holnap majd jól beletépünk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.