Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) norbre


norbre
tag

üdv.. íme az értékelésem (továbbra is pártatlan, és nem bántó célzatú) :)

Ndruu: szerintem te is érzed hogy bár látszik a tudatoság szándéka, de ez inkább csak az elkattintott kategória :) a tudatosság szándéka alatt azt érzem én hogy az elmosódott táj, útburkolati jelek által képződött vonalakkal szerettél volna operálni, az elkattintott alatt pedig azt hogy a tükör szerepét nem értem a képen, a felhúzott ablakon keresztül történő fényképezés sem mindig szerencsés, itt sem..

priusz: egész jó, hasonló nekem is megfordult a fejemben :) így fekete-fehérben számomra egyáltalán nem zavaró hogy kiégett a háttér, én a vágást oldottam volna meg kicsit másképpen, részemről a jobb alsó sarokban lévő keszekusza elemeket lehagynám

johnjohn: jó vágás, jó szinek, a fények, nem is tudok rosszat mondani rá :) simán láthatnék mögé egy sci-fi űrhajó burkolatot is :)

Cassidey: reklámnak teljesen korrekt ;) :D viccen kívül tetszik a megoldás, a megvilágítás is, nekem a konkrét vonalakon kívül még felsejlenek azon ember "vonalai" aki majd felveszi őket :)

Allien: nagyon tetszetős, háttérnek vagy falra is tökéletes.. grat :)

MrBean55: ahogyan átfutottam a többiek hozzászólását, nagyjából nekem is hasonló a véleményem.. túl sok minden van a képen amire túl sok mindent rá lehet fogni.. sajnálom..

Bubanc: gondolom valami oszlopok, de nehezen igazán tetszik a megvalósítás. :) az külön tetszik hogy a fények és a fekete fehér miatt grafikus hatású a kép, mintha ceruzával rajzolták volna :)

Batka72: jól gondolom h a "klasszikus" reluxa függönnyel? :DDD amúgy igen, látszik és egyértelmű a "vonalak", mégsem mozgat meg a kép sajnos :(

j.bravo: nagyon szép kép, én is csak dicsérni tudom, jó ötlet/ jó észrevétel :) grat..

(#152) norbre válasza norbre (#151) üzenetére


norbre
tag

ezt nem tudom hogy sikerült, de egy apró javítás :DDD

Bubanc: gondolom valami oszlopok, de nehezen jöttem volna rá kicsiben :) igazán tetszik a megvalósítás. :) az külön tetszik hogy a fények és a fekete fehér miatt grafikus hatású a kép, mintha ceruzával rajzolták volna

(#153) MrBean55


MrBean55
aktív tag

SZV a mostani képekről:

Elöljáróban annyit hogy szerintem elég jó képek születtek, legalábbis nekem nem sok nagy bajom volt most velük, valószínűleg a téma könnyű volt. :)

(#134) Ndruu: Az ötletet kiválónak tartom, a megvalósítás sem rossz, de a jobb alul lévő becsillanás illetve a fotós jelenléte a tükörben szerintem sem szerencsés. Ez utóbbit én úgy küszöböltem volna ki hogy a tükröt egy kis időre :) átállítom az utasra hogy a tükörben is az út látszódjon (kocsi mellett, mögött), valószínűleg abban is jónéhány vonallal. Így "ugyanaz" az út + vonalak lett volna láttatva 2-féle nézőpontból. Persze így is vannak vonalak a tükörben, de mindenki inkább a fotóst veszi csak észre ...

(#137) norbre: Nyerő ötlet, jó megvalósítás. Még a színek "komorsága" is ráerősít a képre, tetszik. :C

(#138) priusz: Tény hogy vannak kiégett részek a képen, de engem a jobb oldali vágás jobban zavar. Nekem úgy jobban tetszene ha az építménynek vagy mind2 széle teljesen látszódna, vagy egyik sem, ez utóbbi esetben valami szimmetria jó lenne. Alul a fák sem hiányoznának ha nem lennének ... Ha több képet is készítettél akkor egy-két más perspektívájú képet esetleg kicsiben feltehetnél a társtopikba. Ezektől eltekintve van a képben ötlet, a megvalósítás sem katasztrófa, csak szinte mindenkinek vannak kisebb-nagyobb ötletei hozzá ... :)

(#139) johnjohn: Tulajdonképpen nekem tetszik a kép, az oldalarányoktól eltekintve. Az ugyanis a panorámaképek oldalarányaira emlékeztet, miközben ez nem panoráma kép. De a vonalak szépek, jók a párhuzamosságok + a görbületek. Függőleges irányban miért lett megvágva?

(#140) Cassidey: Kicsit egyszerű, de végülis jó ötlet. Nekem sok benne a homályos rész, de úgy tűnik hogy ez csak engem zavar. :) Nekem feltűnt egy felesleges "vonal" alul a cimke alatt, valamint az alsó gomb felett Észak-Kelet irányban egy pirosas folt, ezek valahogy zavarnak. A színek viszont most nekem nagyon rendben vannak.

(#142) Allien: Alapvetően ez a kép nekem is nagyon tetszik, bár nem tudom pontosan hogy ez mit ábrázol, csak ötleteim vannak. De ez itt nem baj. :) Nagyon jók a fény-árnyék "játékok", a sugárirányú elrendezés tetszetős, a színek kellemesek. 2 apró bajom van, az egyik egy könnyen retusálható kis hiba az egyik zöld "vonalon" (bal alul), a másik az a "foltos", "barnás" ("rozsdás") valami ott a háttérben, ez az egész képen jelen van, bár kis méretben nem látszik. :) Ez utóbbi jobban zavar. Ezektől eltekintve "szinte" tökéletes kép.

(#143) Bubanc: Nagyon jó kis árnyjáték, "ügyes" meglátás, gratula. :)
Itt-ott kicsit zajosnak tűnik (de lehet hogy az minta :) ), és a jobboldal egy kicsit mintha homályos lenne, de a téma olyan szerencsés hogy igazából nem rontja le a képet egyik sem. Talán ez az első keret ami nekem itt tetszett, ez is nagyon illik a képhez.
Majdnem Vasarely ... :C

(#144) Batka72: A jobboldal letisztult, a baloldal viszont eléggé kesze-kusza. Az nem baj, sőt jó hogy más a baloldal, de így valahogy nekem annyira nem tetszik. Kicsit homályos is az egész, bár ez lehet szándékos is, nekem ez sem jön be annyira. A címmel együtt sem jöttem rá hogy mit ábrázol a kép, ez így már nekem sok. :F Pedig nem vagyok morcos kedvemben ...

(#146) j.bravo: Nem rossz, nem rossz. :) Kicsit érdekes a színvilága, de nekem az is tetszik. A jobboldalról csak én hiányolok legalább egy kicsi folytatást? Amíg valamennyire összeszűkül az út arra is. Volt ott valamilyen zavaró tereptárgy, vagy esetleg a 3 út 3-féle vastagsága szándékos és ki akar fejezni valamit? (de nem akarom belemagyarázni ...)
Összességében nekem ez a kép is tetszik, gratula.

(#154) Cassidey


Cassidey
senior tag

Bocsi, h nem irok most mindenki kepere. Nem olvastam meg velemenyeket, szoval lehet ismetelni fogok valakit. :)

norbre: tetszik az otlet, igenyli is a fekete-feher tonusokat, meg hangsulyosabbak a vonalak. Azert en az ujjakat meghagytam volna.:)

Allien: az absztraktok kozul a tied tetszik a legjobban, szuper ez a szin!

MrBean55: szerintem ez a kep eleg fako es kontraszt nelkuli. Alagutrol van szo, szerintem az sem lett volna zavaro, ha bebukik par resz. Ezt a kepet nezve jutottam el legtobb ido alatt odaig, h vonalak vannak rajta, bar valoban vannak.

Bubanc: koszonom. :) ez a kep olyan, mint egy absztrakt rajz, mit fotoztal? tetszenek a szinatmenetek.

j.bravo: ez peldas kep lett megint, nem tudok belekotni (nem is akarok:) ), felul szukebbre vagtam volna.

(#155) Cassidey


Cassidey
senior tag

Leszek most en az elso mert baromi faradt vagyok.

Kivancsi vagyok, h mi lesz a reakcio. Teljesen mas kepet szerettem volna feltenni, de nem sikerult megcsinalni (azert meg szeretnem, megmutatom ha kesz lesz). Mivel a flickr-emen van jopar (szerintem) korrekten megkomponalt, vilagitott karacsonyos-fas-diszes-gombos kep, ezt kiakartam hagyni. Tehat ugy dontottem, bator leszek es kockaztatok, feltetelezve, h sok ember nem azt fogja latni amit en, vagy nem fog tetszeni. Az alabbihoz mar megvolt az anyag, az utomunkara es szerkesztesre nem volt idom, azt most gyorsan megcsinaltam, semmi extra nem tortent a kepekkel.


[link]

ps.: ha vmelyik diktatorunk szabalyellenesnek erzi ezt a megoldasom, mert valoban ha ugy vesszuk, akkor kicserelem a kepet.

ps2.: szilveszterre szavazok! :)

[ Szerkesztve ]

(#156) j.bravo válasza Cassidey (#155) üzenetére


j.bravo
addikt

Részemről nem emlékszem hogy kizártuk volna a képsorozatokat, avagy leírtuk volna kerek perec hogy csak egy expozícióból/képből készülhet a feltöltött alkotás.
Szóval szerintem semmi gond vele, Szten is majd véleményt nyilvánít, mint aktív diktátor :)

Továbbra is keresünk önkéntes társ-diktátort, vagy ha úgy tetszik, kancellárt!

Whatever.

(#158) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Ha karácsony, akkor fa, díszek, csillagszórók, ajándékok, gyertyák, mécsesek (esetleg adventiből karácsonyivá lett mécsesek)... Valami ilyesmi sokaságból kellett kiválasztanom egy nekem tetszőt - az utóbbira esett a választásom.
Ami azt illeti én is kissé elrugaszkodtam a szokásos karácsonyi képektől, karácsonyi hangulattól. De ilyen is van.


[link]

(#159) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR


Kellemes Ünnepeket!

A mellette lévő képem (Broken milestone) is karácsonyi a számomra, de ezt nem értené meg senki sem, ezért lett egy viszonylag szebb díszítés a heti kép tárgya.

Harrrr!!!!

(#160) MrBean55


MrBean55
aktív tag

Sziasztok!

Témajavaslatom a következő hétre: "út"

A mostani képem: "Karácsony: egy soha véget nem érő történet"

Normál méret (174 KByte)

Hogy megelőzzek csúnya kérdéseket :) ez egy karácsonyfa részlet, 5 napja készült, a kép döntően nem sz.gépes, hanem f.gépes manipuláció eredménye (1.6 mp-es záridő + "spéci" mozgatás). Keressek valahol egy kis kukoricát meg egy sarkot? :DDD

(#161) Batka72


Batka72
tag

Itt az én kis giccsem! Valamit mindenképp fel szerettem volna rakni, még ha egy kritikusom messze óvott is ettől! :DDD

[karácsonyi képeslap]

(#162) Batka72


Batka72
tag

Oops!pedig szándékomban állt szavazni.

Szavazatom: "út"

(#163) leeate


leeate
senior tag

Díszek

Itt van az enyém. Először nevezek :)
Egyébként boldog karácsonyt mindenkinek!

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#164) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A forduló ezennel lezárult!

Mostantól lehet a "karácsony" témakör fordulójában feltöltött képeket értékelni, jelen topicban! (lsd: első hsz!)

A következő ciklus témájára érkezett szavazatok: (Az én most leadásra kerülő szavazatommal együtt)
"Szilveszter": 1 szavazat
"Út": 4 szavazat

Ennek értelmében a következő ciklus témája: "Út". Ezen témában a képeket mostantól január 6., kedd 23:59-ig várjuk, jelen topicba.

A rákövetkező ciklusra témajavaslatokat várunk, ezen topic társtopicjába!

(#165) johnjohn


johnjohn
addikt

Sziasztok !

Nekem egyértelműen Cassi lépe tetszik a legjobban, igazi profi munka :R , és Sten képe ami megfogott, a többire nem is írnék véleményt, ez a kettő ami számomra kimagaslik.

Boldog Új Évet mindenkinek !

(#166) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

No, immáron péntek, de nem szállingózott még túl sok értékelés.

Cassidey:
Nem követelmény, hogy a kép egy expozícióból szülessen :) Szóval egy sorozat abszolút belefér a szabályokba, és ami azt illeti remek ötletnek tartom. Johnjohn értékelésével abszolút egyetértek, nagyon szép munka, nem igen lehet belekötni. Az utca és a karácsony - na igen, a karácsony nem csak a lakásunkban zajlik, nem korlátozódik az otthonunkra, a karácsonyfa mellé és kifejezetten tetszik, hogy ezt be is mutattad, kivitted a szokott környezetéből a karácsonyi képeket, ha szabad így fogalmaznom. A képek összeválogatása is tetszik, a megvalósításba sem tudok belekötni, szóval, ahogy említettem szép munka, gratulálok :R Az e heti dobogó felső fokát most te nyerted nálam :K Csak kiváncsiságból: melyik objektíveket használtad erre a sorozatra?

Ndruu:
Érdekes egy karácsonyi képet fekete-fehérbe konvertálni. Nem is vagyok benne biztos, hogy jó ötlet, ha az ünnep és/vagy az ünnepi dekorációk vidám, díszes, színes oldalát akarjuk bemutatni. Mindenesetre jó kivágás, koncepció.

MrBean55:
Max azért keressél kukoricát, meg sarkot, mert kiírtad nekünk a kép készítésének módját, nem feltételezve rólunk, hogy magunktól is tudjuk, ejj ;) Jól sikerült a mozgatás, gratu :K Kissé absztrakt lett viszont, színek és formák keveredése, néhol teljesen egymásba folyva - ez nem feltétlen rossz, nehogy azt hidd, hogy negatív értelemben írom. Szóval vidám, játékos képnek teljesen jó, még mosolyt is csalt az arcomra :) Nem tör mély filozófiai/emocionális mélységekbe, sem különleges esztétikai magaslatokra, de nem talán is mindig ez a lényeg. :)

Batka72:
Igen, giccs, de ilyen is kell néha azt hiszem :) Nekem pedig semmi bajom a visszafogottab, kevésbé hivalkodó giccsekkel. Igazából kifejezetten tetszetős, nagyon szép a színvilága, nagyon jól eltalált a mélységélesség, tetszik a szerkesztésmódja is, szóval abszolúte tetszik az egész kép, úgy ahogy van. Tényleg teljesen jó karácsonyi képeslap lenne belőle :K Az e heti dobogó második fokára egyértelműen a te képed áll :K

leeate:
Tetőtéri szobában készült a kép? Bár gondolom nyílván, szóval nem is kérdés a kérdés. Pont ez az átló, amit a tető síkja húz a képen, menti meg a képet a teljes érdektelenségtől - átlósan két részre bontja a hátteret, kis változatosságot belecsempészve. Egyébként nekem kissé sajnos üres, kopár, szinte melankólikus hangulatot áraszt, egyedüllét érzését sugallja, amit csak erősít a háttérben lévő feszület. Lehet az én készülékemben van a hiba, de nekem ez a hangulat jön át a képen. Kissé megszakítja ezt az egy-két gömbben látszódó háttér.

(#167) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Jöjjenek hát a karácsonyi értékelések...

(#155) Cassidey: Először azt gondoltam, hogy a 3 képből elég lenne csak az utolsó kettőt berakni, de aztán jobban megnéztem és rájöttem hogy nagyon jól beleillik mind a három kép a sorozatba. Minden a helyén van. Nagyon jól sikerült bemutatni az ünnepet egy másik szemszögből. Szép munka! :R
OFF: :O K10D-t akarok egy jó obival következő gépnek!

(#158) Szten Márs: Jól el lehet játszani gyertya fényével, most is sikerült egy meghittebb környezetet teremteni vele. Szépen világítja meg a hátteret, a DOF is nagyon jót tesz a képnek. Bár a képen nem ünneplést látunk, hanem pihenést és nyugalmat, de ez is beletartozik az ünnepbe. A sürgés-forgás után mindenki pihenésre vágyik. Jó kép! :C

(#160) MrBean55: A színes végtelen jelek nagyon jól mutatnak. Végül is akár az is kikövetkeztethető, hogy karácsonyfáról készült a kép. Érdekes kép, a hosszú záridővel legtöbbször jó dolgokat lehet létrehozni. Szerintem jól sikerült.

(#161) Batka72: Gyönyörű képeslap! A kompozíciót is jól volt beállítva. :C

(#163) leeate: Érdemes ilyenkor közelebb menni és megragadni pár apróbb részletet. Például a tükröződéseket a gömbökön vagy durvább felületű gömbök textúráját bemutatni. Ezt egy ilyen kis géppel is el lehet érni, zoomolni kell (ha jól láttam 3x-os optikai zoom van rajta). Ahol álltál, az a pont megfelelő is lehet. Kevesebb gömb lesz a képen, de a részletek jobban elő fognak jönni és talán egy kis mélységélesség is fog keletkezni. Esetleg makró módba is át lehet váltani és úgy zoomolni, de akkor közelebb kell majd menni. Ez csupán csak pár ötlet, amit érdemes kipróbálni.
Maga a kép egy olyan ünnepi díszítést mutat, amilyet még nem láttam sehol. Viszont jól néznek ki ezek a felaggatott gömbök. A kis keresztről nem mondok semmi, nem vagyok hívő, de nyilván az ünnep miatt még ez is passzol a képbe.
Összességében egy jó téma, a kompozíció adott volt, a megvalósításra mondtam csak pár tippet/trükköt.

További szép napot, jó fotózgatást, szép képeket kívánok!

Harrrr!!!!

(#168) Batka72


Batka72
tag

Értékelnék én is:

Cassidey:Igazán jó szociofotó az ünnepről, bár a stílus nem áll hozzám közel.
Érdekes a fotósorozat megoldás, sose jutott volna eszembe(megint tanultam valamit).

Szten Márs:Fantasztikusan jó kép, nem igen találok benne hibát(de azért megnéztem keskenyebb vágással is, leginkább felülről.metszettem úgy se rossz. ;) ).
Szóval a kép nagyon tetszik, de a témát konkrétan nem igazán lelem benne, bár hozzá fűzhető(a lágy bensőséges hangulat megvan).

Ndruu:Tetszik a kép, érdekes a fekete-fehér megoldás, az üveg díszek miatt, nekem kifejezetten tetszik.
A vágáson lehet változtatnék, kicsit szűknek érzem, nekem túl a szélére kerültek az üveg díszek, és kicsit megosztják a tekintetet.
Lehet kicsit ha balra mozdulsz......
De nem akarok kötekedni, csak most, hogy tovább nézem.....
De mindegy érdekes, szép kép! :)

MsBean55:Hááát ééérdekes!
Szép színes, vicces formák.(egyszer már ki kell próbálnom az ilyesfajta fényfestészetet).
Nekem nem látszik benne a fenyőfa, bár lehet csak én nem látom bele, de így nem igen tudom a témához kötni.
Viszont talán többet is ki lehetett volna hozni belőle, ha nem ilyen szűk kivágással készül a kép és mondjuk állítva, vagy akár megdöntve kicsit és abból vágni.
Persze utólag könnyű, de érdekelne úgy, hogy nézne ki a kép.....

Leeate:Kicsiben látva felkaptam a fejem, megtetszett a fotó!
Hirtelen, ha megnézed kicsiben, és nem a téma lebeg a szemed előtt, nagyon érdekes absztrakt fotót látni szerintem.
Nagyobban, már kiütközik, hogy ez nem az aminek kicsiben tűnt.
Így már a részletek mértéke pont nem jó, szerintem sok minden látszik, ami zavaró lehet, illetve lehetett volna több részlet nagyobb zummal, ahogy Ndruu említette, és így talán jobban átjönne a hangulat.
De én mindenképp kíváncsi lennék az absztrakt megoldásra, ahol nem igazán érvényesül a feladatként megadott téma, de talán érdekesebb lehet a fotó.
Nem tudom megvan-e még a z installáció, de ha igen szívesen megnézném sejtelmesebben, más fényekkel, mélységgel.
Szerintem van ebben még valami, amit nem sikerült kihozni belőle.
A vágás tetszik jól mutat ahogy a díszléc átlósan metszi a képet.

Karácsonyi képként, Ndruu képe tetszett a legjobban, ötlet szempontjából Cassideyé. Mint fotó Szen Márs képe tetszett, de rangsorolni nem tudnék a három kép között.

(#169) MrBean55


MrBean55
aktív tag

SZV a mostani képekről:

(#155) Cassidey: A 3 kép külön-külön nekem tetszik, különösen az első, a második és a harmadik. :) Így együtt viszont inkább nem bele vau-vau. :N
Egy cím azért nekem ehhez az alkotásoz hiányzik. Az milyen elv vagy koncepció hogy a 3 kép szélessége szigorúan monoton növekszik? :)

(#158) Szten Márs: Úgy látom hogy neked nagyon tetszenek a mécsesek. Bár kicsit sötét, komor, de nyilván nem véletlenül, lenne olyan cím amihez teljesen hozzáillene. :) Írtad hogy nem szokásos karácsonyi hangulat, hát valóban nem, ezért még indokoltabb lenne a cím, főleg ehhez a témakörhöz.
Minden bizonnyal a bal oldal sem véletlenül ennyire üres, de erre nem sok ötletem van. A kép vízszintes arányai az itt "reklámozott" harmadolási vagy aranymetszési arányoknak sem látszanak megfelelni, pedig erre rá tudtam volna fogni ezt a dolgot ...
Ettől eltekintve végülis technikailag nekem a kép tetszik, azonban az ilyesmi hangulatok nem az én világom, emiatt viszont összességében kicsit kevésbe tetszik, de rossznak azért nem nevezném. :)

(#159) Ndruu: A "saját" képeslap ötlete nekem nem jutott eszembe, de nagyon teszik. Az "Új Év"-et nem nagyon látom a képen, de végülis ez apróság.
A fekete-fehér szín eleinte nekem sem tetszett, de elgondolkodtatásra késztetett és az jó. Lehet hogy a téma "nem vidám" oldalát így jelezni nem is rossz ötlet, ilyen alapon a homályosság sem baj, viszont a "kellemes"-sel ez nincs összhangban, tehát lehet hogy nem ez a megfejtés. Maga a beállítás nekem tetszik, és ha már karácsonyi képeslap akkor az ne legyen homályos, mert szerintem nem szokott az lenni.

(#161) Batka72: Te is "saját" képeslapot csináltál, nagyon jó, ezt az ötletet megpróbálom megjegyezni. :) A kivitelezés szerintem ügyes, se nem sok, se nem kevés, kellemesek a színek is. A homályos részre azt mondom amit Ndruu-nak az utolsó mondatban. Tényleg tetszik, de "ünneprontásként" még annyit hogy a "meghitt" szó egy kicsit mélyre süllyedt, és az "i"-betűn mintha hosszú ékezet lenne. De ezeket csak apró észrevételeknek szántam, összességében tetszetős.

(#155) leeate: A beállítás és a színek nekem tetszenek (bár az ablak tükröződéséért kicsit kár), a színátmenetek és a "színválasztó" ferde vonal nagyon bejövős. A "szimmetria" kedvéért én felül egy kicsit vágtam volna. Itt-ott egy kicsit zajos is, de ez inkább csak 100%-os méretben jön elő, belefér. Ami tényleg "érdekes" hogy a karácsonyfadíszek nem a fán, hanem a falon/plafonon vannak, na ez teszi egy kicsit furcsává a képet. Mint egy szövegösszefüggésből kiemelt mondat, szerintem nem szerencsés.

A többiek mit csináltak fényképezés helyett? :)

(#170) MrBean55 válasza MrBean55 (#169) üzenetére


MrBean55
aktív tag

Szten képének újraértélkelése következik, az ok a társtopikban megtalálható.
Tehát ennek a képnek az értékelése a #169-ben stornó.

(#158) Szten Márs: Úgy látom hogy neked nagyon tetszenek a mécsesek. Bár a kép egy kicsit sötét, de de egy jó monitoron azért jól látszik hogy a háttérben egy női fej található, pihenő-fekvő pózban a mécsesek fényétől halványan megvilágítva. :) Írtad hogy nem szokásos karácsonyi hangulat, hát valóban nem, el is gondolkodtam hogy mit is akar ez pontosan ábrázolni, de inkább nem tippelgetek. Egy cím nem ártott volna, ha a témakör nem lett volna ismert én még azt se találtam volna ki.
Mivel tudatosan beállított/vágott képnek tűnik ezért az én véleményem szerint magát a mécsest jobb ötlet lett volna vagy szinte teljesen a sarokba, vagy legalább valahova az átló vonalába tenni, mert itt csak úgy "valahol" van. Az arc is kaphatott volna több fényt, de ettől eltekintve végülis technikailag nekem a kép tetszik. Annak ellenére hogy az ilyesmi hangulatok nem az én világom, ez egy nézhető kép, rossznak nem nevezném. :)

[ Szerkesztve ]

(#171) Cassidey


Cassidey
senior tag

Szten: nekem tetszik a keped, megvan a hangulata, a dof :), uh korrekt.:)

Ndruu: miert ff? szerintem akkor lett volna szerencsebb, ha texturakat emelsz ki, en hianyolom a karacsony fenyeit, a szineket.. biztosan szepek voltak a fenyek az uvegdiszeken..

MrBean: en nem szeretem az ilyen kepeket, mert sztem barki megtudja csinalni, nincs benne latasmod, az alkoto, technika, szoval egyszeruen nem tetszik. de igazabol az osszes ilyen megoldasu kep, szoval ezt ne vedd magadra..

Batka72: tenyleg giccs. :) ez a kep nagyon nem az en vilagom, gondolom a tied sem, de amit megakartal csinalni sikerult, tehat a kivetelezes teljesen rendben van.

leeate: nekem kicsiben a tied tetszett a legjobban, mert tetszettek a gombok, arnyekok, szinvilag. aztan mikor megnyitottam nagyban csalodtam, egyreszt mert nem is tudtam normalisan megnezni olyan nagy volt (pedig 24 col elott ulok, szerintem a tobbiek sem lehetnek sokkal nagyobb monitor elott). aztan nagyban mar nagyon tucat lett. megpedig azert, mert nincs melysegelesseg, nem tudom milyen geped van, de ha ezt egy 1.4-es 1.8-as rekesszel megcsinalod, akkor szuper kepet kapsz! ha nem megoldhato, olyan temat kell valasztani, ami a rendelkezesre allo eszkozokkel is szepen meg tudsz valositani.

(#172) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

No, mivel nem látom semmi okát, hogy tovább várjak, megkezdem én a mostani fordulót.

Szóval a mostani fordulóra készített képem:

[link]

szavazat: kapcsolat

[ Módosította: Cassidey ]

(#173) johnjohn


johnjohn
addikt

Itt egy " Út" Tőlem is.Hogy Sten ne maradjon egyedül !

[ Szerkesztve ]

(#174) Cassidey


Cassidey
senior tag

[link]

szavazat: ember

[ Szerkesztve ]

(#175) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR


Nagyban is megnézhető, All sizes gombra kattintva.

Nagyon nagy méretben fölöslegesnek érzem feltölteni, de ha valakinek kell, elküldöm neki.

Szavazás: ember

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#176) MrBean55


MrBean55
aktív tag

Sziasztok!

Témajavaslatom a következő hétre: "kapcsolat"

A mostani képem: "Csillagok útja"

Normál méret (118 KByte)

[ Szerkesztve ]

(#177) Batka72


Batka72
tag

Ez sajna nem az eredeti(bb) ötlet, de azt mindenképp meglövöm, mihelyst kapok kölcsön egy kisdedet. :)
Az egyetlen (?)

Szavazatom: kapcsolat ;)

(#178) a_tesz


a_tesz
Korrektor

két hét kihagyás után ismét jelentkezem.

most úgy érzem, címet is kell adjak a képnek: "Csúszik az út"

800x600, 68kB

eredeti, 1632x1224, 429kB

szavazatom: kapcsolat

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#179) grabber


grabber
addikt

Teljesen nyers kép(nincs mivel szerkesztenem se és időm sincs felrakni bármit is)és telefonnal készült:
[link]
A végtelenbe és tovább :)

Szavazatom:kapcsolat

(#180) Bubanc


Bubanc
aktív tag

Ezen a héten ismét becsatlakozok, kissé elvont a témában, de remélem tetszik majd:)

(kicsit nagyobb mint a megengedett méret, de talán ilyen képeknél nem gond)

Téma javaslatom a "kapcsolat"

[ Szerkesztve ]

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#181) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A forduló ezennel lezárult!

Mostantól lehet az "út" témakör fordulójában feltöltött képeket értékelni, jelen topicban! (lsd: első hsz!)

A következő ciklus témájára érkezett szavazatok:
"Ember": 2 szavazat
"Kapcsolat": 6 szavazat

Ennek értelmében a következő ciklus témája: "Kapcsolat". Ezen témában a képeket mostantól január 13., kedd 23:59-ig várjuk, jelen topicba.

A rákövetkező ciklusra témajavaslatokat várunk, ezen topic társtopicjába!

[ Szerkesztve ]

(#182) Allien


Allien
veterán

Megkésve, de köszönöm türelmeteket. Most még megy a gépem, ezért gyorsan felrakom. :DDD

THX

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#183) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

(#172) Szten Márs: Ha minden igaz, akkor egy ablakot, egy utcát (vagy utat), parkoló és mozgásban lévő autókat láthatunk a képen. Szerintem egy borongós, szükre nap volt amikor a kép készült, nem volt kedved kimenni fotózni, inkább bent maradtál és próbáltál valami témát keresni (vagy csak úgy fotózgattál). Aztán ez a kép passzolt legjobban ahhoz, amit kint is láttál (rossz idő), meg talán még a hangulatodat is reprezentálja. Szerintem nem rossz kép (bár egy jó DOF-fal szinte bármit fel lehet dobni:D).

(#173) johnjohn: Egy jó babafotóval legtöbbször könnyű az élre kerülni. Ez is nagyon jó kis kép. A dölés szerintem jót tesz neki. A vágás gondolom direkt ilyen (ezt mások lehet kritizálni fogják), normál vágásban (3:2) is jól mutat. :C
Eljön majd az idő, amikor a fa játékautó helyett igazi benzinfaló szörnyre lesz szüksége.:)

(#174) Cassidey: "Úton a család" címet társítottam magamban a képhez. Szépek színek, aminek élesnek kell lennie az éles, aminek nem az meg szépen elmosott. :C

(#176) MrBean55: Nem semmi ahogy elvonatkoztattál a témától (mellesleg jó irányba). Az ötlet szerintem remek, sosem jutott volna eszembe ilyen képet csinálni erre a témára. Az egyetlen bajom vele (ez már az én hülyeségem), hogy négyzetes a vágás. Ennek ellenére egy jó kis kép. ;)

(#177) Batka72: "Az egyetlen (?)" - Ezzel sikerült megzavarnod. Az egyetlen út, az egyetlen templom, az egyetlen autókereskedés? "Az egyetlen út" cím passzolna a legjobban hozzá, így egy szuper kis kép lehetne belőle (az autókereskedés kiretusálása után). ;)

(#178) a_tesz: Kézből sétálás közben lőtted? Ez a "motion blur" effekt kifejezetten tetszik, mozgalmassá teszi a képet. A havas út is szépen látszik, alapvetően egy jó kép, illeszkedik a témába. ;)

(#179) grabber: Mobilhoz képest jó kép. Bár itt nem az számít, hogy mivel készült, hanem hogy milyen a meglátás/megvalósítás. Igaz hogy a képen nem egy út látható (ezt csak azok tudják akik oda jártak), de a gumicsíkról arra lehet következtetni, hogy valaki útként használta a betont. pálya, beton, drift, gumiégetés mind az "út" témába illik. :C

(#180) Bubanc: Útközben készült képek, ha jól gondolom... István király a kép címe, igazából nem tudom miért (lehet csak a műveletlenségem miatt). Majd egy rövid leírást szívesen olvasnék róla a társtopikban. Egyébként tetszik, szép színek, a képsorozat megvalósítás is jó. :)

(#182) Allien: Megkésve bár, de törve nem... Merre található ez a gyönyörű hely? Elsőre azt hittem, hogy a háttér csak PS eredménye, de akárhogy nézem nem látom az utómunka hibáit rajta, ezért feltételezem hogy eredeti. Nagyon tetszik rajta, hogy az út a templom felé mutat (nem vagyok vallásos), vezeti a szemet. Szé munka! :C

Picit lehet röviden írtam, de most nem tudok rosszat mondani a képekről. Ez a hét egészen jól sikerült, mindenkinek sikerült szépet alkotnia, tehát kreatívkodott. Így tovább! :K

További szép napot, jó fotózgatást, szép képeket kívánok!

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#184) johnjohn


johnjohn
addikt

Szten :Jó ötlet, jó megvalósítás, szerintem nagy méretű papírképen mutatna a legjobban. !

Cassy : Technikailag korrekt, de nekem zsúfolt, valahogy csak a baba, és az ablak kellett volna bele.

Ndruu : Ugyan az mint Szten képénél, nagyban, papírképen,talán még sötétebb tónussal.

MrBean55: ez Nekem ez inkább "karácsony", technikailag jó !

Batka72: Szép lenne, engem zavar a kerítés, vagy kapu, kiszedtem volna ! A bal széléből is levágtam volna az autót !

a_tesz : Nekem ez szintén papírképen nagyban jönne be ! Jó ötlet !

grabber : Jó ötlet, jó munka !

Bubanc : Ez most Nekem így sok !

Allien : Úgy szép ahogy van !

Ndruu: Valóban dől, de csak az út, a kismanusz feje már vízszintezi a képet !

Bocs a rövid kommentekért, kicsit lefáradtam mára, reggel meg utazom .

[ Szerkesztve ]

(#185) Batka72


Batka72
tag

Itt vagyok ismét, érték Elek!

Szten Márs:
Tetszetős hangulatú fotó, a témát is hozza, amiről kissé nehéz volt szerintem, jó gondolatú, ötletes képet csinálni.
Hát ez is szigorúan a témára összpontosít....
De tetszik a mosottság, a szürke hangulat(kicsit olyan thrilleres, mintha egy filmből lenne...). Gondolkoztam rajta, vajon úgy lenne e jobb, ha kikalapácsolnád az üveget a keretből, vagy így, de talán a mosottas hangulathoz(meg a filmes hatáshoz)mégis így a jobb.

johnjohn:
Itt már jobban tetszik az ötlet, de a kivitelezés kissé hiányos nekem(lehet nem ide készült).
Állított képpel, talán jobban lehetett volna érzékeltetni a témát.
kicsit fel lehetett volna dobni még valamivel....
Mondjuk az autót a babától messzebb, a géphez közelebb rakni, mint célt!

Cassidey:
Az ötlet itt is jó, a megoldással sincs sok gondom, jók ezek a harsány színek.
Csak a felső részen az az elmosódott kék izééé bántja a szemem. :((

Ndruu:A témát itt is szó szerint kapjuk vissza, de talán ez tetszik a legjobban, ezen megoldások közül.
Bár az útból láthatnánk kicsit többet is(de ugye mindent nem lehet.. a kilométer kő nagyszerű ötlet..).
Jó a cím, és hozzá a monokróm régies hatás, bár lehet elfért volna rajta egy kis zaj is(megnézném).

MrBean55:
Szervusz!
Az ötlet kissé elrugaszkodott, de hatásos!
A kép is jól sikerült, de a vágáson változtattam volna.
Lehet jobban festene, ha a csillagszóró átlósan futna a képen, és a csillagok útja a másik két sarokba vezetne.

a_tesz:
Érdekes elmosás PS, vagy az obival játszottál?
A témát ez is konkrétan hozza az effekt ami feldobja, jót tesz neki, és ezt a cím is erősíti.
De talán kis kontraszt elkéne rá, illetve túl soknak tűnik az ég.
Felül a nagy fehér placc nekem sok.

grabber:
Érdekes gondolat, a kis mini "út"ad, tényleg olyan, mint egy többsávos autóút....
A fehéregyensúlyon, kicsit állíthattál volna, és egy jobb vágással becsavarhattad volna egyik sarokból a másikba.
Az talán jót tett volna a képnek.

Bubanc:
Külön külön nagyon szépek a képek, a sorozat is szépnek hat, de nem igazán találni az összefüggést a képek között(bár ez lehet az én gyengeségem) és némelyiket nem is tudom a témához kötni.
Azt hiszem a társ topikban többen szívesen vennénk némi magyarázatot a fotóhoz(én mindenképp).

Allien:
A helyszín gyönyörű, a fotó is jó, bár az út vége(remélem nem ez a lényeg)eléggé a homályba vész.
De sajnos anyira nem fogott meg..... :B

(#186) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

No, akkor én is a nagyvilág elé tárom a véleményemet a képekkel kapcsolatban :)

johnjohn:
Nehéz erről a képről sok érdemlegeset írnom. A gyerekfotó tényleg hálás téma, és miután a másik topicban leírtad a készítés körülményeit, azt hiszem túl sok kritikát nem lehet hozzáfűzni, azt sikerült megörökíteni, amit a pillanat kínált :K

Cassidey:
Általában nem szeretem a nagyon kemény, erős színeket, de néha igen jól mutat a képeken. Na, ez is egy ilyen kép, amin jól mutat. Igényesen kidolgozott kép, klassz családi kép, vagy akár generel, "kívülállóknak" is megmutatja az út hangulatát, ez esetben fárasztó mivoltát - mégis, most kevéssé érzem izgalmasnak a témát.

Ndruu:
Jessz :D Hangulatos, baromira. Nem is tudok sokat írni róla, nekem kifejezetten tetszik, teljesen átjön a hangulata :K Hol sikerült ezt lekattintani?

MrBean55:
Szépen kiexponált, jó minőségű kép - ez volt az első gondolatom, amikor megnéztem. A vízszintes elrendezés számomra furcsa és nem biztos, hogy szerencsés ennél a képnél, megnéztem függőleges elrendezésben,nekem úgy jobban tetszik. Miért döntöttél a vízszintes mellett? Út - igen, szép utat húztak a pattanó szikrák. :K

Batka72:
Nagyon szép, hangulatos, remek színvilágú kép, nagyon mutatós. És mennyire nagyon nagy kár azért az autókereskedésért a jobb oldalon. Ha az nem lenne, akkor ez egy tökéletes kép lenne, legalábbis a számomra. Nagyon nagy kár érte. Szerintem próbáld valahogy letúrni PS-sel :K De ezzel együtt is igen jó kép, ha nem figyelek arra a jobb oldalra akkor magával ragad a hangulata :K

a_tesz:
Jó elgondolás, hangulatos kép lehetne, de rossz expozíció, rossz kontraszt, nagyon durván szürke-szürke lett az egész. Tettem rá egy auto-exposure-t ACD FotoCanavas-ban (mint auto funkció, az eredmény minőségéért felelősséget nem vállalok), de így is, szerintem még ennyi is dobott rajta elég sokat, bár nem kételkedem benne, hogy ennél jóval többet is ki lehetne hozni belőle egy kis játszadozással és ennek a módosítottnak is vannak bajai. Mindenesetre azért belinkelem:
előtte: [link] utána: [link]

grabber:
Ahhoz képest, hogy telóval lett lőve, teljesen korrekt kép. És legnagyobb meglepetésemre a bokeh nagyon szépen életlenedik. Persze nagy a mélységélesség és nincs túlzottan elmosva, de az a mosás, amit sikerült kihozni a teló kamerájából, teljesen korrektül néz ki. Az előtér elülső (tehát a kép alulsó), életlen része viszont zavar. Lehet jobb lenne levágni azt a részt, hogy rögtön az éles résszel kezdődjön a kép, próbáld ki, ha gondolod :K

Bubanc:
Tetszik! Kifejezetten igényesen tálalt képek. Gondolom a középsőn lenne a vignettálás - nos az a kis maszat a sarkaiban, ami vignettálás akar lenni, nagyon nem kell oda. Csak rontja az amúgy, mint említettem, igényes kidolgozású képet. Én sem látok feltétlen minden kép között kapcsolatot, de nekem erre nincs is szükségem, így is összefogja őket valamilyen hangulat, konkrét vezérfonál nélkül - legalábbis részemről. Összességében, ahogy mondtam, tetszik. :K

(#187) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Allien:
Szépen elrendezett tájkép, nagyon jó helyre van helyezve az út, a végén tökéletes fűszer a kissé eléletlenedő templom, a kép elején pedig a pad, valamint nagyon szépen vezetik a tekintetet az utat szegélyező tuják (vagy mifenék). Összességében kifejezetten tetszik a kép, jó szemmel sikerült elrendezni, és nagyon jó helyet sikerült lefényképezni.

(#188) Allien


Allien
veterán

Szten Márs, néha az az érzésem, már-már tulzásba esel az éles-élettlen részekkel. Mondjuk, ettől még jó lehet egy kép. Egyedül a tükröződés sántit egy kicsit benne. Már, szerintem (meg ha jól látom, hogy az tükröződés). :K

Johnjohn, nehéz elkapni a megfelelő pillanatot egy gyereknél. Itt is szerencsésebb lett volna talán, ha a gyerek lefele néz, az óttóra. De, ez egy dolog. Inkább a kép ferdeségében látok gondot, illetve, a vágással. Valahogy merészebben vágnék belőle, akár a jobb oldalt szinte teljessen, már a gyerekig. Esettleg, ha már ferde, akkor még ferdébbre vágnám, forgattnám, az autó mintha nagyobb lejtőn lenne, ez bele férne, szerintem, mert a gyermek környezete nem vonja el figyelmünket. ;)

Cassidey, tetszik az ötlet, megvalósitani sokkal nehezebb. A vakut, talán még lentebb kellett volna venni valahogy a fényét, nem direktbe, hanem derítve, de ehez külső vakura lenne szükség, ha jól sejtem, ez a gép vakuja. :B Másrészt, az elöl lévő alak túlontúl elfordul, inkább a gyermekre helyeztem volna a hangsúlyt, portré állásba. A kint elsuhanó tájat persze nehéz megválasztani, itt pl a játszótér naggyon jó lenne, ha pont a gyermek ablakánál lenne. :DDD Öszességében, szerintem nehezen kivitelezhető ötletet választottál, aránylag jól megoldva azért. Csak, nem tudtad megfelelően befolyásolni az eseményeket. ;)

Ndruu, az FF (BW) hangulatot hoz neki, jó választás. De, itt is, a kép kivágás, vagy az utómunka nekem nem annyira jön be. Bár kétségtelen, itt lejön az "út". :DDD Talán a jobb, felül lévő bokorcsoport sötétsége zavar, vagy, hogy hírtelen tűnik el az út, nem tudom. :B Ettől még jól sikerült képnek tartom.

MrBean55, először foggalmam se volt, mi is ez. Másodszorra se. :DDD De azé rájöttem. ;) Jó ötlet, és nagyon érdekes kép lett. :C

Batka72, Nekem nagyon megtetszett. Bár, ha egy keveset jobbra léptél volna, hogy a torony felső része jobban láthatóvá válna, talán még egy kicsivel hatásosabb lenne. Most nem beszélek arról, hogy esettleg itt el tudtam volna képzelni, ha egy létrára felmászva, 1-2 méterrel fentebbről készítetted volna (más perspektíva). Csak, ez már túlontúl kötekedés szagu lenne. :DDD (a kivitelezés nehézségeiről nem is beszélve)

A_tesz, érdekes lett ez is, powerzoomos (ha jól gondolom) hatás megmozgatta a képet, itt esettleg a felső részből vághattál volna nyugodtabban. Nem kell megtartani a képarányokat (4:3, vagy bármi hasonló). Illetve, ha az volt a cél, hogy mintha gyorsan közelítenénk meg a kanyart, és csúszunk, szerencsésebb lenne, ha a kép az úton állva készül el, és nem majdnem az árokba, bár végül is ez is lehet koncepció, viszont akkor a gócpontot jobb oldalra raktam volna, mintha kifele csúsznánk. :C

Grabber, Egyedül a háttérrel vagyok gondban, sorry. Jó, hogy "kipörgött" az a kerék, de egy iskola udvarán kicsit illúzió romboló. Habár, a mai vad világba semmi se meglepő....:DDD Illetve, nagyon középről indul, ha valahogy a nyom jobb oldalára áltál volna, és a csík bal (alsó) oldal felől, jobb felső rész felé irányulna hangulatosabb enne talán, de azért így sem rossz (bár a végtelent nem érezni benne). :K

Bubanc, kicsit gondba vagyok. A híd még ok, bár a jobb oldal erősebb vágással talán kellemesebb lenne. Ez alatti képről nem igen jön le az "út", nekem. A középső viszont tetszik, mint ötlet is, megvalósitás is. :DDD A jobb oldalinál is, az alsó részét vághatónak érzem. :B

Köszönöm az értékeléseket (peace). :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#189) grabber


grabber
addikt

Szten Márs: Szerintem is,néha túlzásokba esel.Itt ezt érzem.Túlságosan elmosódott a kép,így nehezen kivehető a téma.Viszont tetszik ez a régies és érzelmi hangulata a képnek ;)

johnjohn:
A vágás,a gyerek tekintet és a kocsi elhelyezése nem tetszik,de a többi minden jó.Színek a mélységélesség.Aranyos kép :K

Cassidey: Az ötlet szuper.Kár,hogy nem tudtál messzebbről fotózni,vagy hogy nincs nagyobb látószeged(Szten Márs kell az a nagylátó mondom én :DDD )Emiatt én talán csak egy embert fotóztam volna le.Az normálisan belefér,és nem veszít el a kép semmit.A zársebességet még csökkentettem volna a nagyobb elmosás miatt.

Ndruu: Nem azt mondom,hogy tetszik,de jó kép.Szép,a ff jót tett rajta,a km kő és a kompozíció jól feldobja a képet.Az ötlet és megvalósítás szuper,mert nem hiszem,hogy ebből többet ki lehetett volna hozni :R

MrBean55: Kreativitás 5-ös,ha jól tippelem jobb oldalt jégcsap van.Na mindegy annak a színe nem tetszik.Mesterségesnek hat,lehet,hogy az is.A képen valahogy még forgatnék,mert szerintem nem így a legjobb.A láng az szuper a szikrákból szívesen látnék többet,vagy nagyobbat/hosszabbat.

Batka72: Nagyon felborúlna a kép ha kivágod az autó kereskedést balról(Szten Márs szerint jobb)Gondolom raw-ba fotóztál,hogy ilyen szép színeket láthatunk.Keret is illik a képhez :R

a_tesz: Kicsit túl elmostad a képet és én pont a kanyarra hagytam volna meg az éles részt,nem egy kicsit balra eltolva.Kicsit előrébb fotóznám le az utat,hogy a kanyar jobban ki legyen emelve és balra fordulnék a kompozícióval,de az én vagyok.

grabber: A föld felszínét meghagytam volna a többit meg levágnám felül.Így nem látszana az iskola udvara és jobba ki lenne emelve a csík.Pár fokot fordítanék jobbra,így a csíkok merőlegesek lesznek a vízszintre.Az elején levágnám az életlen részt.

Bubanc: Kicsit máshogy ragadtad meg a témát és ez az ötlet teszik.Minden jó,csak a bal alsó kép rondítja el,másik 3 szép ;)

Allien: Olyan érzésem támad mintha a hátul lévő fák odaszerkesztette volna valaki.Na mindegy,jó hogy bele vetted a padot és nem szimmetrikusan fotóztad le,mert így feldobja a képet,nem olyan unalmas emiatt.

Ja a sajátomét nem kellett volna értékelni :D

[ Szerkesztve ]

(#190) a_tesz


a_tesz
Korrektor

no akkor a véleményem:

#172 Szten Márs: bejön a kép hangulata, először egy kicsit soknak éreztem az autók homályosságát, majdnem azt mondtam volna hogy egy eleve rossz fotó, elrontott fókusszal, de ahogy nézegettem, úgy alakult ki bennem a vélemény, hogy ez így pont jó.

#173 johnjohn: nagyon jól elkapott pillanat, én az ilyen fotókat szeretem igazán, a kisautó meg fokozza a témát, esetleg a széléből lehetett volna valamennyit levágni.

#174 Cassidey: nagyon szépek a színek, és a kép is beleillik a témába, egy hosszú út során készülhetett a kép, legalábbis nekem ezt sugallja.

#175 Ndruu: tőled színes képet sose fogunk látni? :) mondjuk ehhez a törött kilométerkőhöz passzol, nagyon jó a hangulata a képnek, annak ellenére, hogy nem vonatkoztattál el, mégis egy nem hagyományos képet lőttél. nekem nagyon bejön az elhelyezés is, de azért megnézném színesben is :)

#176 MrBean55: először nem is tudtam, mit látok a képen, mondtam is magamban, milyen üstökös az, ami maga előtt tolja a füstjét, aztán nagy sokára leesett, hogy ez egy csillagszóró :) biztos sokat próbálkoztál vele, szerintem egy kicsit rövidebb záridő jobb lett volna, de nem tudom, lehetett-e volna egyáltalán rövidebbet választani, meg akkor gondolom nem látszanának ennyire szépen a reszelékek nyomai

#177 Batka72: nagyon szép kép, valahogy az autókat kellett volna kiszerkeszteni, mondjuk a kerítésen végigfutó bozótot továbbvinni, szerintem ennyi ps belefért volna. máskülönben kellemes a szemnek nagyon

#179 grabber: kár, hogy nem volt időd megdolgozni a képet, de olyan szempontból viszont jó, hogy nagyon jól mutatja, hogy az ötlet sokszor többet ér mint a legdrágább technika :)

#180 Bubanc: szép képek, de ahogy láttam, nem én voltam az egyetlen, akiben kérdés fogalmazódott meg velük kapcsolatban :)

#182 Allien: nem tudok mibe belekötni, tetszik az elrendezés, ahogy az út végén ott a templom, nagyon jó.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#191) MrBean55


MrBean55
aktív tag

SZV a mostani képekről:

Előre szólok hogy aki "hétköznapi" (közlekedési) utat ábrázolt az olvasás előtt vegyen be valami nyugtatót ... :)

(#172) Szten Márs:
(A) Ha az egyszer már "kitárgyalt" Szten-féle trükk/módszer esete áll fenn:
A módszer nem a kedvencem, szerintem itt is inkább elvesz a képből mint hozzátesz, nehezíti a kép megértését. Persze ha ez cél akkor nem szóltam ... :)
Egyébként csak egy "szokásos" utcaképet látok, de Tőled nem ilyet szerettem volna látni ... :(((
(B) Ha nem az (A) eset van:
Szerintem ez egy tök jó kép lenne pl. "unalom", "depresszió", "zaj" esetleg "csend" témakörbe, de szerény kvalitásaimmal az "út" témát nehezen tudom társítani a képhez. Látom hogy mi éles és mi életlen, pontosan ezért.

(#173) johnjohn: Nekem tetszik. :K Képminőség rendben, a témakörbe akár több szempontból is beletehető, a pillanat jól elkapott. Az egyszerűséget én nagyon tudom díjazni, itt nincs semmi felesleges vagy félreérthető, a kompozíció "letisztult". Kicsit ugyan "panorámakép alakú" lett, de ez végülis túlzottan most nem zavaró.

(#174) Cassidey: Nekem ez a kép nagyon tetszene ha az a mesterkéltnek (utómunkának) tűnő "csúnyán" elmosódott kék-feketeség az ablak felső részén nem lenne. Lehet hogy nem utómunka hanem mondjuk légterelő, de mindegy, szinte tönkreteszi a képet (amellett hogy a sebességet persze ábrázolja). Egyébként az ablakon kívüli világ többi részének elmosódottsága és homálya teljesen rendben van.
Az ötlet jó, a pillanat jó, a témába tartozás jó, a színek szépek, az autó belsejének élessége remek, azért a kis "apróságért" kár.

(#172) Ndruu: Hááát, a képedet az a romos km kő "menti meg" a hétköznapi jelzőtől ..., mert különben ebben a témakörben nekem nem tetszene. Egyébként témakörön kívül korrekt "old style" kép, bennem teljesen előhozza a régi osztálykirándulások, túrák hangulatát, olyan "másfél millió lépés" érzést, ez tetszik benne. :)

(#177) Batka72: Tul.képpen nem rossz, az autók viszont tényleg lerontják. Hangulatos, a keret illik hozzá, minősége elfogadható. A témába tartozás még elfogadható, út van rajta, szerencsére nem a leghétköznapibb. :) A címet nem értem, nem tetszik, magyarázatra szorul.

(#178) a_tesz: Ha az "eredeti" méretű képet nézem akkor nem csúszik az út, ha a "normált" akkor csúszik? Gondolom hogy a "csúszóst" kell nézni ... Szerintem ez a mozgás effekt nem teljesen illik a címhez, tehát vagy a cím nem tökéletes vagy az effekt, bár ez utóbbihoz effekt ötletem nem nagyon lenne ... A képet a viszonylag "hétköznapi" jelzőtől azért a "mozgás" effekt megmenti, és ezt a hó is segíti. PS gyakorláshoz jó volt, a mozgalmasságot szerintem jól sikerült ábrázolni, de Szten utómunkájával egy kicsit tényleg jobb. :)

(#179) grabber: A címet itt sem értem, hol van itt a "végtelen"? Talán cím nélkül lenne a legjobb ... Hát ez nem hétköznapi út az biztos, mert ilyen út nincs is, jó hogy megörökítetted. :K Nagyon jó meglátás, nekem a háttér homályossága is pont megfelelő, tetszik. :)

(#180) Bubanc: Az ilyen "montázst" már a múlt héten sem értettem, most sem. A témakörtbe tartozást nem nagyon látom illetve erőltetettnek érzem egyenként is, összességében is. Egyébként a képecskék önmagukban a témakört nem figyelembe véve tetszenek, de ...

(#182) Allien: Szép kert, szép táj, megörökítésre érdemes. Nem hétköznapi, rendben. A szék szerepét nem értem, nekem a mondanivaló érdekében "odatett" széknek tűnik, viszont a mondanivaló számomra nem egyértelmű. A kivitelezés is majdnem rendben van, egyedül a templom és a mellette + fölötte lévő részek tűnnek nekem utómunkával mesterségesen homályosítottnak, "elrontottnak" ... Még a közelben lévő zöld részek is kaptak belőle, számomra eléggé feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#192) Cassidey


Cassidey
senior tag

Szten: nem tudok mit hozzafuzni, tetszik ez is.:) nem is tudom, a stilusod vagy az objektived miatt, de megkockaztatom, h nick nelkul is kiszurnam a keped.

johnjohn: nem konnyu jo gyerekfotot csinalni, ez az lett, jot tesz neki a doles, gratu!

Batka72: ez a keret nagyon rossz. :( es talan lehetne hangsulyosabb az ut is, nekem inkabb az epuletre teved a szemem.

a_tesz: hozzatettel a kepedhez a feldolgozassal, sokkal jobbnak tartom mint az eredetit, szep munka.

Allien: nalad az utra fokuszalok, helyesen, mert az a tema. :) tetszik ahogy viszi a szemet, es a pad oldalt megmenti az egyhangusagtol.

(#193) Cassidey


Cassidey
senior tag

(#194) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

(#195) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

No, akkor én is beteszem ide a képemet. Ide eddig azt hiszem mindig keretezett képeket tettem fel, ez most anélkül kerül fel, keretjavaslatokat várok, ha van valakinek :)


[link]

(#196) MrBean55


MrBean55
aktív tag

Sziasztok!

A mostani képem: "tépőzár"

Normál méret (162 KByte)

(#197) Allien


Allien
veterán

Sorry, de sajna, ismét CSAK a kepfeltoltes mukodik. :( Próbáltam a kepfeltolto.hu-t, az images.netbag.hu-t, egyikre se megy fel. :B

Kicsit kuszának tűnhet. de ez most mindegy. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#198) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A forduló ezennel lezárult!

Mostantól lehet a "kapcsolat" témakör fordulójában feltöltött képeket értékelni, jelen topicban! (lsd: első hsz!)

A következő ciklus témájára érkezett szavazatok:
"ember": 1 szavazat
"tél": 2 szavazat
"víz": 2 szavazat.

A topic történetében először holtverseny alakult ki. Úgy gondolom, hogy ha tényleg beköszönt a tél, minden tartozékával, így pl hóval együtt (ami egyelőre még korántsem biztos) a mostani ciklus alatt, akkor is el lehet tenni a képeket egy fordulóval későbbre, ha pedig nem köszönt be, az eléggé megcsappanthatja az érdeklődést a témával kapcsolatban - még akkor is, ha nyílván más jellegű asszociációkat is kínál a téma. Ezen megfontolások miatt diktátori pozíciómmal élve önkényesen választottam a két téma között - bár meg kell mondjam a lehető legkevésbé sem élveztem ezt a feladatot.

Ennek értelmében a következő ciklus témája: "víz". Ezen témában a képeket mostantól január 20., kedd 23:59-ig várjuk, ebbe a topicba.

A rákövetkező ciklusra témajavaslatokat várunk, jelen topic társtopicjába!

(#199) Bubanc


Bubanc
aktív tag

Az elmaradt előző heti értékelésem pótlása:

A témára több igazán kellemes tetszetős kép született, több is nagyon tetszik.
Szép sorjában haladva:

(#172) Szten Márs: Ismét remek munka :R nagyon tetszik az egész kép, kicsit furcsa ugyan a koncepció, és hogy az ablon van a fókusz, de ez nem számít, mert egy különleges merengő hangulatot kölcsönöz a képnek, olyan érzés mint mikor leülök az ablak elé és elmerengek, na mos merre tovább... szóval a célját elérte a kép mégegyszer gratulálok!! :C

(#173) johnjohn: Remekül elkapott gyerekfotó, mondjuk egy nagyon picit lehetne előrébb az éleség, de ez csak apróság, összességében remekül sikerült fotó, a vágás és a dőlés is jót tesz neki :K

(#174) Cassidey: Egy egészen picit csalódott vagyok, mert hozzá szoktam hogy szinte hibátlan képeket kapunk tőled (egyébként a fotózás neked csak hobbi, vagy ebből élsz?) összességében az eheti képeddel sincs semmi baj, de valahogy most elmarad az a plusz egy egészen picit a kompozíció is szűk, vagy tág... ettől függetlenül tetszenek az élettel teli színei és az út mososttsága :K

(#175) Ndruu:Remek fotó, de a társtopikban feltöltött szines verziók mindegyike jobban tetszett, sőt sorozatként még pluszt adna a képhez. Elismerésem szép munka :C

(#176) MrBean55: jó ötlet egészen jó megvalósítás, de az egész olyan esetlegesnek tűnik nekem... jobban megdöntve a csillagszórót sokkal ütőssebb lenne

(#177) Batka72: már a karácsonyi képednél is az volt a gondolatom, hogy bizony ez a keret nem az igazi, de az még azért passzolt valahogy a képhez, a mostani is jó színben, de valahogy nagyon nem tetszik... A keretnél azt mondják, az okosok, hogy olyan színt kell választani, ami szerepel a képen, de nem túlsúlyos/meghatározó szín. A kép maga egyébként egész tetszetős :K

(#178) a_tesz: első osztályú feldolgozás nagyon tetszik a végeredmény elismerésem :R

(#179) grabber:félelmetes mit ki lehet hozni egy mobilból:) erdekes meglátaás kellemes kép

(#182) Allien:érdemes volt feltölteni a képet, szép munka a koncepció, a kompozíció, aszínek, gratulálok, egyedül a kis életlenség zavar, de ez nem a te hibád

Szten JohnJohn a_tesz és Allien képei tetszettek a legjobban

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#200) Allien


Allien
veterán

Nehezen indul az értékelés, ráadásul, elég kevés lép érkezett be. :-)

Cassidey, sejtettem valahogy, hogy Te tutira "emberi" kapcsolatokra fogsz fókuszálni. :DDD Az alapelgondolás természetessen jó is, de a megvalósitásnál felmerültek bennem kétségek. Bizonytalan vagyok, mert elvileg a vágás/szerkesztés valahogy nem az igazi, de ennek oka elképzelhető, hogy nem ez, hanem a háttér. A lényeg, hogy a bal oldal nagyon "üres"(nek tűnik), éspedig azért tűnhet esettleg annak, mert a kar ketté osztja a képet, bal oldal fehér, jobb oldal meg "sötét". Habár, ennek ellenére, a bal oldalról van "vezető" fonal. Ettől függetlenül, majdnem maximálissan tetszik. :C

Brian_RL, egyszerü ötlet (ami sokszor a legjobb), a megvalósitás sajna nem olyan jól sikerült (szvsz), a kábel nem olyan szerencsés elhelyezésü. Illetve, ha az alsó részét levágjuk, úgy sokkal jobbnak tűnik. :K Ugyanis, ha úgy nézem, hogy a képedből alulról kb 20-25%-ot levágunk, máris áttevődik a hangsúly a kábelről a csattlakozóra, ami szerencsésebb választás lenne. ;)

Szten Márs, tetszik-tetszik. Bár, a "kapcsolat" nagyon kikerűlt a szélre, és a bal oldali fa (árnyéka) se biztos, hogy kell oda (sárga falevelet meg ott felejtetted). ;)

MrBean55, ötlet itt is jó. De, megvalósitás nálam sántit. A vakuzás nehéz dolog, és bizony a telibe vakuzás sose szerencsés. Ráadásul, tárgyfotónál, ha van elég segitő kéz, lehet terelgettni a fényt, akár egy mezei fehér papírral is, hogy jobb legyen a fényelosztása (de a vaku elé is lehet karni akár). Esettleg megpróbálhattad volna erősebb makrózással (ha lett volna rá módod), mert a visszafelé görbülő "tüskék" érdekesnek bizonyúlnának, viszont, a tépőzár másik fele meg inkább csak "kuszálja" a képet. :B
szvsz

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.