Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) venember83 válasza NoLF (#3100) üzenetére


venember83
nagyúr

Elég szívás, nem lehet valamit tenni, hogy ne legyen ennyire sérülékeny? Most akkor ágyhoz kötött lettél? Meddig? Szemműtét, brit szigetek ugrott?

(#3102) kételkedem válasza venember83 (#3099) üzenetére


kételkedem
addikt

Magyarország a középmezőny felső részén van, nem kirívóan drága az üzemanyag. A görögök 1,58-as ára nagyon komoly.Voltam autóval egy párszor ott, nagyjából annyi volt a benzin, mint itthon. Ez kb 430 Ft-os ár, ami az átlag görög fizetéshez mérten elég sok!

A lista elején Ciprus, Lettország, Románia, Bulgária áll ~1,15-el. Ez kb 315 Ft. Ami számomra feltűnő az Luxemburg, Spanyolország és Ausztria 1,24-es árral. Ezekben az országokban az átlag keresethez, életszínvonalhoz képest igen kedvező a benzin ára!

Egyébként az 1,13 és az 1,58 között 0,45 Euro a különbség, ami csak ~130 Ft. Azt gondoltam, hogy nagyobb eltérés van!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3103) bnss válasza Verus (#3072) üzenetére


bnss
veterán

Rég szólítottak így. :)

venember: milyen médialejátszó lett a kiválasztott végül?

---

Szép napot!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3104) kételkedem válasza bnss (#3103) üzenetére


kételkedem
addikt

Ahogy olvastam, messziről jövős, várós! :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3105) venember83 válasza bnss (#3103) üzenetére


venember83
nagyúr

Kedves Péterem, szólíthatlak így, ha ez örömet okoz neked. Mondjuk elég fura ezt így leírni, kimondani se lehet valami illő, de ha ez neked jó... :U

Médialejátszó: a közlegényes márka megfelelő változata nem volt elérhető, csak a fullos túlságosan drágán, így egy alap ASUS lett kosárba pottyantva. Kérdés, hogy hozzám mikor fog megérkezni. Vagyis a haverhoz, mivel ő rendelt több dolgot.

(#3106) Pisztillus válasza bobsys (#3093) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nekem december 6-án rakta be a fogorvos a bal felső hetes két gyökerébe az idegölőt. Aznap minden baja volt, de éjszakára kapott egy Cataflam-ot, és nyugi lett. December 20-án tömte be a gyökércsatornákat, de a fedőtömés még nincs rajta. Amikor kiszedi az elhalt ideget, az fájhat, de utána már nincs minek... Algoflex Forte estére lehet, hogy leveri. Begyulladva előtte nem volt? Röntgen van?

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#3107) bnss válasza kételkedem (#3104) üzenetére


bnss
veterán

Saját lábán megy házhoz a médialejátszó? Az igen! :K

Kedves venember! Köszönöm, jól esett! :DDD Asus HDP-R1?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3108) venember83 válasza bnss (#3107) üzenetére


venember83
nagyúr

Correctus. HDMI kábelt hozzácsapva.

(#3109) kételkedem válasza venember83 (#3108) üzenetére


kételkedem
addikt

HD2_1.12.06_rev3 firmware megy-e majd reá, ha egyszer megkapod majd? ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3110) bobsys válasza Pisztillus (#3106) üzenetére


bobsys
addikt

Rongten van. Begyulladva meg nem volt. Nem is fajt soha. Most sem faj csak egy tompa nyomast erzek folyamatosan. Algoflex megvan, delutan 4-5 fele mar be kell vennem egyet.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3111) Tothgera30 válasza nike_ (#3074) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem rossz ;) . Nekünk csak egy Philips 32PFL5605H jutott, de bőven elég :B .

#3100 NoLF: Gyere a Jósába, kipofozlak egy kettőre ;) . Nah, nyugi, helyrejön, velem is megesett már :K .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3112) Pisztillus válasza bobsys (#3110) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Az a bolygatás miatt (na meg az idegölő munkája miatt) van, de el fog múlni. Nálam még a gyökértömésre (ez volt december 20-án) lázadozott kicsit, de másnapra teljesen olyan lett, mint régen. Igaz, az enyém egy eleve tömött fog volt, ami egy hirtelen fájásrohammal hívta fel magára a figyelmet - meg is kapta rá válaszként a Cataflam + Dalacin párost egy héten át. Így mire eljutottam a fogorvoshoz, már nem fájt, és nem is volt begyulladva, de a röntgen szépen mutatta, hogy kezelést igényel. Na ez folyik még most is, plusz az egyéb dolgok...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#3113) bobsys válasza Pisztillus (#3112) üzenetére


bobsys
addikt

Kosz a reszletes felvilagositast, ez az elso gyokerkezeleses fogam. Van meg egy lukas, de az nem ilyen veszes.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3114) Dylen


Dylen
aktív tag

Fogtéma. Nekem tegnap kezdett el fájni az ínyem az állítólagos bölcsességfogamnál. Egyszer már jártam így, aztán elmúlt. Most megint elkezdett nőni? :F

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#3115) Pisztillus válasza Dylen (#3114) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Előfordulhat, de az is, hogy soha nem fog a felszínre bukkanni. Ha viszont mégis kijön, akkor nézze meg fogorvos, mert lehet, hogy az állapota miatt azonnal ki is kell húzni.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#3116) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Elálmosodtam ettől a sok tanulástól, pedig még két nap vizsga lesz :W . Csütörtök-Péntek meg munka, szóval már attól is kivagyok :O . Szerdára pedig találni kellene valakit aki elviszi az autóm műszakizni :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3117) Mawyx válasza Tothgera30 (#3116) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én meg nem tudom hogy is álljak neki ennek a trágyának :W Ha az éjszakát végigtanulnám, lenne esély valamire :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3118) venember83 válasza Mawyx (#3117) üzenetére


venember83
nagyúr

Esély mindig van mindenre, de leginkább arra, amire nem számítasz. :)

(#3119) Tothgera30 válasza Mawyx (#3117) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mindenképpen állj neki, legalább halovány sejtésed lesz róla, azután/vagy pedig az emlékezetedben is felidéződik a tananyag :K . Bár ma nagy szerencsém volt, mert nem tanultam sok mindent, és csak jegyzeteket vittem be vizsgára :B . Azután gyorsan és könnyen beleolvadtam a környezetbe (kaméleon effektus), és szerencsére nem figyeltek rám és tudtam sorozni (a'la Kalasnyikov) ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3120) pohár válasza Pisztillus (#3115) üzenetére


pohár
félisten

na akkor jó bulinak néz elébe :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3121) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Orra estem a lépcsőházban egy üveg borral. A takarításban nem az volt a csúnya, hogy a harmadikról egészen az első és a földszint közé lefolyt, hanem az, hogy bármerre mentem, mindent összevéreztem. A jobb kezemet ugyanis teljesen szétkaszaboltam, a kötszer itthonra meg luxus. Ráadásul az a rohadt lámpa is csak 30 másodpercig ég felkapcsolás után.

Skynet is real. It's called Google.

(#3122) venember83 válasza FehérHolló (#3121) üzenetére


venember83
nagyúr

Szóval vérző kézzel törölted magad után a vért, miközben futkostál harminc másodpercenként a kapcsolóhoz. Nem lett volna egyszerűbb meghekkelni az elektromos rendszert vagy csak hagyni holnapig az egészet, ahogy van, max szilánkokat összeszedni?

Baleseti sürgősségit nem látogatod meg? Rondán hegesedhet a bőr, ha csak úgy magától gyógyul össze.

Ui. Milyen bor volt?

(#3123) FehérHolló válasza venember83 (#3122) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát kb.
Mentális és mozgáskoordinációs állapotom most sajnos nem tette lehetővé a kapcsoló kipeckezését sem. Illene kicsit aludni, de túl sok bennem a koffein.
A vérrel kapcsolatban a zsepi csodákra volt azóta képes. Természetesen sterilen, különböző gatyák zsebeiből szereztem őket. ;] Van már pár hegem, dokikat meg inkább kerülöm.

Valami említésre sem méltó vacak bor volt, szóval azért legalább nem fáj a szívem.

Sokadik szerk.: Holnapra nem lehetett hagyni, mert reggel vizsga, meg a szomszédok is szeretik használni a lépcsőházat.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#3124) venember83


venember83
nagyúr

Mi a fenéért kell 42 percig húzni az időt, hogy érdekessé váljon egy film? Most már kénytelen leszek megnézni a gladiátort végig. :U

(#3125) FehérHolló válasza venember83 (#3124) üzenetére


FehérHolló
veterán

Roppant érdekes lehet, ha közben fórumozol. :D

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#3126) venember83 válasza FehérHolló (#3125) üzenetére


venember83
nagyúr

Most erre mit írjak? Ja. Utálok egyedül filmet nézni, nem foglalja le eléggé az agyam.

(#3127) Tothgera30 válasza FehérHolló (#3123) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Huh, hát nem szép, én is tavaly vágtam el az ujjam egy ablaküveggel, én nem varrattam mert nem volt idő, azután sebesedett és már nem akartam bántani, így szépen összehegesedett, és nem lett szép. Majd felvágatom valamelyik sebésszel és összevarratom ha épp ráérek, akkor legalább szépen összeforr majd, bár eddig nem zavart, lehet ezután se fog.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3128) FehérHolló válasza venember83 (#3126) üzenetére


FehérHolló
veterán

Most erre mondjam azt, hogy ebben a társaságban nehezen tudsz olyasvalakit találni, aki odabújik hozzád filmnézés közben?

Tothgera30: Nekem egyik hasonló esetben a doki le akarta tépni a 2 napos, már valamennyire behegedt sebet kis nedvesítés után. (Viszonylag nagy kiterjedésű volt, egy fél lábszárnyi.) Nem hagytam. 5-6 év után már csak egy 1cm x 6cm-es részen látszik valami akkor, ha nagyon nézik. (Még a szőr is visszanőtt rá.) Azóta el sem megyek ilyen esetekben.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#3129) FehérHolló válasza FehérHolló (#3128) üzenetére


FehérHolló
veterán

Sípcsont az, nem lábszár, de mindegy.

kételkedem: Nem tudom, a földszint és a harmadik között 30mp. A harmadik és az ötödik között ~3 perc. Nem értem, de legalább annyi fényt adott a fenti, hogy mindig eltaláltam a lenti kapcsolókig. :D

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#3130) kételkedem válasza FehérHolló (#3121) üzenetére


kételkedem
addikt

A lépcsőházi világítás a tolvajok ellen van 30 mp-re állítva? A tolvaj legurul a lépcsőn, az ott lakók meg már a sötétben is elbotorkálnak kapcsolótól kapcsolóig!

Ja igen! Sikerült megfognom a történet lényegét! :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3131) lujó55


lujó55
őstag

Akkora jót szaunáztam edzés után, hú! :D
Elfáradtam, de jól esett. A sókabin meg kimondottan jót tesz ebben a taknyos, ködös időben.

(#3132) venember83 válasza FehérHolló (#3128) üzenetére


venember83
nagyúr

De néha legalább találok valakit, akivel lehet 1-2 szót váltani. ;)

(#3133) FehérHolló válasza venember83 (#3132) üzenetére


FehérHolló
veterán

Így értelek. A szóváltást jobb, ha nem követi tettlegesség. :-)

Skynet is real. It's called Google.

(#3134) pohár válasza lujó55 (#3131) üzenetére


pohár
félisten

ejj látom, szar világ van rád :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3135) venember83 válasza FehérHolló (#3133) üzenetére


venember83
nagyúr

Tettlegesség? Itt most lemaradtam, de visszatérek Maximushoz, a többi nevét már elfelejtettem.

(#3136) Tim82 válasza venember83 (#3135) üzenetére


Tim82
nagyúr

Joaquin Phoenix Commodus a főellenség.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3137) venember83 válasza Tim82 (#3136) üzenetére


venember83
nagyúr

6/10.

Izzadás megvolt, jön még egy paracetamol s reggelre semmi bajom. Ráadásul a főnök se lesz bent holnap.

(#3138) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Angol mellett/után milyen nyelvet érdemes tanulni? Mérnök infós diplomám lesz, ilyen területen szeretnék elhelyezkedni, mindig is a svéd/norvég/ír volt szimpatikus, de egyiket sem igazán ajánlják, talán a három közül a svéd a leghasznosabb, de ott is el lehet lenni angollal, hacsak ki nem költözöl, vagy munkát nem vállalsz. Azaz azt mondja kb. mindenki, akit megkérdeztem, hogy ezek közül csak akkor érdemes tanulni bármit, ha költözöl, mondjuk ez elég egyértelmű. Viszont a mindenki által ajánlott "tömegnyelvek" (e.g.: francia, olasz, spanyol) nagyon nem szimpatikusak és sokat számít, hogy szeressem, amit tanulok. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#3139) fokukac válasza Jhonny06 (#3138) üzenetére


fokukac
nagyúr

kínait, spanyolt.
franciát.

olyat, amit sokan beszélnek a világban.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3140) pohár válasza Jhonny06 (#3138) üzenetére


pohár
félisten

szerintem pedig a spanyolra rápróbálhatnál, tőlünk nyugatra elég sokan beszélnek úgy :))
ki tudja, lehet két év múlva egy portugál cégnél melózol Portugáliában :Y

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3141) bandus válasza Jhonny06 (#3138) üzenetére


bandus
veterán

oroszt. ha már tényleg fluent vagy angolból. ha meg enm, akkor angolt tovább.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3142) tiv83us válasza pohár (#3140) üzenetére


tiv83us
veterán

"Ki tudja, lehet két év múlva egy portugál cégnél melózol Portugáliában"

De akkor miert spanyolt tanuljon? :F

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3143) zoltanz válasza tiv83us (#3142) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Miért nem latint? :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3144) Dylen válasza Jhonny06 (#3138) üzenetére


Dylen
aktív tag

Hamár az északiak között gondolkozol, akkor a hollandot ajánlanám. Könnyű, és igaz, hogy nem sokan beszélik, de engem pl már egy csomószor kerestek meg állásajánlatokkal, csak azért mert feltüntettem, hogy beszélem (pedig nem is:D). Ráadásul, amikor legutóbb nézegettem a professiont, ez volt a legkeresettebb a tipikus tömegnyelvek után.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#3145) pohár válasza tiv83us (#3142) üzenetére


pohár
félisten

há az is spanyol anyanyelvű ország, nem? :F

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3146) venember83 válasza pohár (#3145) üzenetére


venember83
nagyúr

Az országnak nem ismerem az anyanyelvét, de a hivatalos nyelv a portugál. :U

(#3148) pohár válasza venember83 (#3146) üzenetére


pohár
félisten

hhmmm
de attól tudnak ott spanyolul is :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3149) venember83 válasza pohár (#3148) üzenetére


venember83
nagyúr

Meg angolul. Sőt, egyes helyeken magyarul is. De ez hogy jön ide?

(#3150) zolynet válasza venember83 (#3149) üzenetére


zolynet
addikt

ez meg aztán sehogy sem jön ide, csak már rég volt cicás poszt, főleg ninja cicás:

:D :C ;]

Life is too short to stay stock!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.