Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3751) venember83 válasza Mawyx (#3750) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, arra is értettem, a chatnél a Lehetőségek. Nem fogalmaztam elég világosan.

(#3752) lujó55


lujó55
őstag

Na jó, vacsorázni már nem kell. Olyan kajákat mutattak, hogy ha éhes leszek majd arra gondolok és megvan a fogyókúrám... :U

(#3753) venember83 válasza lujó55 (#3752) üzenetére


venember83
nagyúr

Senki nem kényszerített rá, hogy nézzed, úgyhogy... :)

(#3754) lujó55 válasza venember83 (#3753) üzenetére


lujó55
őstag

Nem, nem. De annyira meghökkentő volt, nem tudtam elkapcsolni, így le is maradtam a szellemként lebegő Magdianyusról.

(#3755) fokukac válasza venember83 (#3748) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez melyik o!play? Mini, R1, R3, HD2?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3756) venember83 válasza fokukac (#3755) üzenetére


venember83
nagyúr

R1. De mivel kb. ugyanazzal a felépítéssel rendelkezik mindegyik... :)

(#3757) fokukac válasza venember83 (#3756) üzenetére


fokukac
nagyúr

és miben nyilvánul meg a megizzasztás, akad, vagy mi?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3758) venember83 válasza fokukac (#3757) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, megakad a hang és a kép. Elég nagy poligonszámú képkockákról van szó, normál filmen valószínűleg ilyen nem fordul elő, és ha elő is fordul, szépen átugorja azt a részt, nem annyira zavaró.

helyesbítés: Inkább szakadozik a hang és a kép, nem úgy akad meg, hogy ne menne tovább.

[ Szerkesztve ]

(#3759) lujó55 válasza venember83 (#3758) üzenetére


lujó55
őstag

Magyarán: full HD-t nem jól kezeli.
Erről van szó, ugye? :F

(#3760) kételkedem válasza lujó55 (#3759) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem feltétlen! Vannak olyan magas bitrátájú fhd anyagok, amiket nem tud döccenés nélkül lejátszani.

UTP kábelnél mi a különbség a Cat5, Cat5e, Cat6 között?
Ha venni akarok 15 métert az itthoni hálózatom kiépítésére, akkor nekem megfelel a CAT5e patch kábel ugye?

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3761) venember83 válasza lujó55 (#3759) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem. Eddig csomó filmet megnéztem, egyik sem akadt, viszont a maiban pár másodpercre igen. Jól kezeli a Full HD filmeket, de nem bír éppen mindent, viszont az esetek 99,9 százalékában gond nélkül boldogul.

(#3762) bobsys válasza kételkedem (#3760) üzenetére


bobsys
addikt

Eleg a cat5 (az a 100megas kabel)
Cat6 gigabit ethernethez kell meg ha HD filmeket akarsz streamelni az otthoni halozaton

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3763) kételkedem válasza bobsys (#3762) üzenetére


kételkedem
addikt

Éppen erről lenne szó! :)
Média lejátszót kötnék össze pc-vel. Vagyis az otthoni hálózatomról szeretném eteni a lejátszót! A router és a pc között cat5 kábel van. Akkor ezek is inkább cat6-osak legyenek?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3764) lujó55 válasza venember83 (#3761) üzenetére


lujó55
őstag

(#3760) kételkedemnek is:
És van olyan cucc ami "döccenés nélkül" viszi az ilyen jeleneteket is? Engem mindenesetre meglep ez. Egyébként karácsonyra szándékoztam venni valami hasonló cucot, de nem lett a beigért prémiumból semmi, örüljünk, hogy fizut kapunk, mit ugrál a magyar. Ha meg beruházok valamire jó tudni mit érdemes, mert kihajítani való pénzem nincs.

(#3765) BlacKSouL válasza venember83 (#3732) üzenetére


BlacKSouL
addikt

belefulladt a hóba

még 10 centi

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#3766) kételkedem válasza lujó55 (#3764) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerintem a 20-30 ezres kategóriában található lejátszóknál simán bele lehet futni olyan filmbe, amit nem tud tökéletesen megjeleníteni.
ilyen pl:
WD TV Live, ASUS O!Play, A.C.Ryan PlayOn!HD Mini.

Ami talán mindent visz az pl a DUNE HD Max , csak hát ennek ~150k az ára! Nekem ennyit nem ér ez a filmnézéses történet!

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3767) lujó55 válasza BlacKSouL (#3765) üzenetére


lujó55
őstag

Én is utálom...

(#3768) Winner_hun válasza venember83 (#3732) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az eső úgyis nehezen szállingózik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3769) lujó55 válasza kételkedem (#3766) üzenetére


lujó55
őstag

" DUNE HD Max , csak hát ennek ~150k az ára"
:Y :Y :Y
:( :( :(
Kizárt dolog! A mama megspórolná rajtam előbb utóbb, hogy ilyen hülyeségre minek ennyi pénzt költeni.

Na megyek engedek egy nagy kád vizet és pancsi, utána meg szundi...
...meg hapci, vidor,... :DDD
Jó éjt mindőtöknek! :R

(#3770) ToBeY válasza kételkedem (#3766) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A Popcornhour C-200 is lejátszik szerintem minden,csak hát az sem olcsó.
Amúgy nálam pont aktuális a dolog,mert medialejátszót keresek.De valami olcsóbbat.

(#3771) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Bp-i lámpákba amelyik nézi ha piroson megyek át van lista? Vagy egyáltalán van olyan?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3772) bobsys válasza kételkedem (#3763) üzenetére


bobsys
addikt

Router es a gep rendelkezik gigabitesz interfesszel? Mert ha barhol van egy sima 100as kartya/kabel akkor az egesz azzal fog menni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3773) fokukac válasza venember83 (#3761) üzenetére


fokukac
nagyúr

mindig csinálja? nem lehet, hogy csak pont az a film töredezett, és nehezen éri el azt a részt a vinyó? (ha torrentről van, vagy rar-ból lett kicsomagolva, akkor ez símán előfordulhat)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3774) tildy


tildy
nagyúr

KEdves mindenki, akinek elege van a hóból: Kérhetném ide azt a sok havat? :D:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3775) venember83 válasza fokukac (#3773) üzenetére


venember83
nagyúr

Bármi lehet, ami nem kizárt. De mivel semmi másnál nem csinálja csak és kizárólag ennél a két résznél, inkább arra gyanakszok, hogy egyszerűen nem bírja. Az is lehet, hogy egy újabb firmware megoldaná a gondot, de annyira nem zavar ez a két jelenet, hogy ezzel tököljek.

Blackie: Isten őrizz, nem tudom, mit kezdenék plusz tíz centivel. Bár a magasságomhoz jól jönne... :U

[ Szerkesztve ]

(#3776) fokukac válasza BlacKSouL (#3765) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem a méret a lényeg... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3777) kenwood3 válasza tildy (#3774) üzenetére


kenwood3
őstag

hiányzik :F ? ott nincs :F gyere akkor haza itt sok van;] :U sőt még mindig esik :(((
de ha gondolod teszek el belőle és küld el a címed ahova küldjem :DD

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#3778) tildy válasza kenwood3 (#3777) üzenetére


tildy
nagyúr

Most jöttem vissza hétfőn. Odahaza volt vagy kb fél centi a reptéren hétfőn reggel, de ennyi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3779) kenwood3 válasza tildy (#3778) üzenetére


kenwood3
őstag

hát nálunk tegnap esett vagy 4-5 centi meg ma vagy 7-8
szval kb 10-15 centi már megvan
gondolom jó volt újra itthon , meddig voltál távol ?..egyébként most olvasgatom a blogod és próbálom megkeresni mióta vagy kint és mivel foglalkozol :D

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#3780) tildy válasza kenwood3 (#3779) üzenetére


tildy
nagyúr

Hááááát....
Pénteken délben érkeztem, hétfő reggel jöttem.

KEzdődött azzal, hogy még itt elnyelte a bankkártyám egy autómata, éppen már útban voltama reptér fele. Magyarország: körponti okmányiroda , nem tudtam elintézni amit akartam, mert csak a helyileg illetékesnél lehetne - akkor minek központi a központi- , nomeg az ügyintéző nő beszólt, mindezek után valaki kiugrott a vonatból és lábát törte.... Szal összejött minden.

Lassan 1.5 éve vagyok kinn, és PHP fejlesztő vagyok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3781) kenwood3 válasza tildy (#3780) üzenetére


kenwood3
őstag

" valaki kiugrott a vonatból" ez itthol volt vagy ott ? mert ha ott , akkor nem csak itt vannak degeneráltak :U
1ébként itthon nem kaptál ilyen állást , vagy csak a jobb megélhetés miatt mentél ki :F

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#3782) tildy válasza kenwood3 (#3781) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagykátán volt, lábát törte.
Jó munkám volt otthon, másból volt elegem. Nem a pénz miatt élek külföldön.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3783) kraftxld válasza kenwood3 (#3781) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sajna ez a helyzet, hogy sokan nem elsosorban a penz miatt lepnek le....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3784) fokukac válasza kraftxld (#3783) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szia!
Te hogy kerültél Új-Zélandra?
Majd egyszer, ha van kedved, megírhatnád, mert kíváncsi vagyok, de lehet, hogy más is az.
:)
Üdv,
@

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3785) kraftxld válasza fokukac (#3784) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja, majd egyszer meg kene irni, de eleg benan fogalmazok, meg turelmem sincs igazan az ilyen nagyobb lelegzetu irasokhoz. De diohejban annyi, hogy kb 2006 magassagaban jott az otlet, gyujtottunk egy kis penzt, utanaolvastam sokat, 2008 novembereben kijottunk azota meg itt vagyunk :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3786) kenwood3 válasza kraftxld (#3785) üzenetére


kenwood3
őstag

és te mi jót csinálsz ott ?

Mi az az ekezet dragasag??

(#3787) fokukac válasza kraftxld (#3785) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak úgy bele a semmibe? nem volt konkrét állás / lehetőség, csak szimplán megkerestétek a bolygó legtávolabbi felét és durrbele?
Oda csak úgy oda lehet menni, nincs vízum, meg ilyesmik?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3788) kenwood3 válasza fokukac (#3787) üzenetére


kenwood3
őstag

na erre én is kíváncsi lennék :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#3789) fokukac


fokukac
nagyúr

ittam egy sört, és meglepve tapasztalom, hogy miután egész nap alig írtam valamit, alkohol hatására csak úgy fosom a szót a diplomamunkába angolul...
de úgyse leszek kész vele péntek délig :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3790) kenwood3 válasza fokukac (#3789) üzenetére


kenwood3
őstag

hát , akkor igyál még1-et és csütörtökre kész leszel ;]

Mi az az ekezet dragasag??

(#3791) kraftxld válasza kenwood3 (#3786) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rendszermernok vagyok egy helyi IT cegnel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3792) kraftxld válasza fokukac (#3787) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, kell vizum. Nem volt semmi leszervezve, de azert probaltunk minnel jobban kepben lenni a helyi dolgokkal. Felmertem a piacot, jottem melot keresni kb ket honap alatt talaltam is szakmaba vagot, azot is ezt csinalom csak mar masik cegnel. Van jopar bukato, de ha keresett szakmaja van az embernek meg jo nyelvtudasa akkor semmi sem lehetetlen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3793) tildy válasza kraftxld (#3792) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem is tudtam, hogy ti is csak így biztos meló nélkül nekivágtatok, bár azt tudtam, hogy jó rendszermérnöki papírjaid vannak. Aki mer , az nyer:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3794) kraftxld válasza tildy (#3793) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az itteni cegek elegge lokalpatriotak, senki sem ad (na jo max talan 100 000bol egy) csak ugy allasajanlatot blindre valakinek a vilag masik vegen, hogy majd csak jossz es dolgozol egyszer. Masik ut a letelepedesi intezese Mo-rol, de ez hosszadalmas dolog, legalabb ket ev, es a megfelelo pont sem lett volna meg hozza, mivel nem tudtam elviselni a diploma vegeig a magyar felsooktatason meno szakmahoz kozel sem kapcsolod agyzsibbasztast :)
Ugy voltunk, ha nem jon ossze max nyaraltunk egy jot :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3795) kenwood3 válasza kraftxld (#3794) üzenetére


kenwood3
őstag

azért ennek ellenére jól ott maradtatok , de sok sikert az ottaniakhoz :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#3796) kraftxld válasza kenwood3 (#3795) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, kellemes hely es szeretunk itt lenni nagyon.
Amugy az a lenyeg, hogy megfeleloen felkeszulten kell jonni. Ha valaki igy indul neki, hogy hat van egy kis penzem, tudok mondani egy hello-t angolul, meg amugyis szep a kiwi az erdoben, de ugyis kapok legalabb egy mosogatoi melot, na ez nem mukodik itt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3797) kenwood3 válasza kraftxld (#3796) üzenetére


kenwood3
őstag

milyen gyakran tudsz hazajönni és mennyi időre :F

Mi az az ekezet dragasag??

(#3798) kraftxld válasza kenwood3 (#3797) üzenetére


kraftxld
nagyúr

En 2008 novembere ota nem voltam Magyarorszagon, de jovore van betervezve a latogatas, kb egy honap lesz az egesz ebbol ket nap az utazas. Egy het Kanadaban ismerosoknel, 3-4 nap valahol azsiaban szetnezni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3799) kenwood3 válasza kraftxld (#3798) üzenetére


kenwood3
őstag

hát ezt sajnálom , hogy olyan rég voltál itthon , nem mintha változott volna vmi ebben a szép országban :W de gondolom hiányoznak már a szerettek...de ami késik nem múlik , amúgy ott mennyi az idő ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#3800) kraftxld válasza kenwood3 (#3799) üzenetére


kraftxld
nagyúr

+ 12 ora meg + 20 fok :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.