Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2251) MmDorian válasza MmDorian (#2248) üzenetére


MmDorian
őstag

nem lesz ebből fölkelés (ahhoz előbb le kéne feküdni.)

nem voltam még alvatlanul suliba, kipróbáljuk :D

(#2252) tope válasza Tothgera30 (#2250) üzenetére


tope
addikt

Az év 1. :K

Szép napot, hetet, évet

(#2253) venember83 válasza tope (#2252) üzenetére


venember83
nagyúr

Az évtized. :K

(#2254) tope válasza venember83 (#2253) üzenetére


tope
addikt

Az tavaly volt :P

(#2255) kételkedem


kételkedem
addikt

Szép napot, hetet, évet, évtizedet mindenkinek! :)

Megkaptam a levelet, melyben tájékoztatnak, hogy vissza kell lépnem az állami nyugdíjba. Elkezdtem olvasni, de a második mondatnál kiesett a papír a kezemből. Tájékoztatásra számítottam, nem egy csúsztatásokkal és fenyegetéssel teli irományra! :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#2256) Tim82 válasza kételkedem (#2255) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2257) ngabor2 válasza tope (#2254) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem, az most volt. a 2010-es év az előző évtized utolsó éve volt, a 2011-es a jelenleg elkezdődött első éve. mint ahogy a 21. század és a 3. évezred is 2001-ben, és nem 2000-ben kezdődött.

(#2258) fokukac válasza Tim82 (#2247) üzenetére


fokukac
nagyúr

hmm. a negativitásod lehet, hogy bejött. mióta hozzányúltam, úgy indul a monitor, hogy 80%-on van a fényerő, ami nem egészséges egy lcd-nél...
:(((

(eddig 15-ön volt beragadva, az olvasni tökéletes este, de ha besütött a Nap, vagy filmet néztünk, már kevés volt. áhh, sose lesz ez már tökéletes... :()

bájdövéj, felkeltem 7:30-kor, így csak fél órát késtem, viszont cserébe úgy érzem magam, mint akin átment az úthenger... de majdcsak belerázkódom valahogy

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2259) kételkedem válasza Tim82 (#2256) üzenetére


kételkedem
addikt

Erről beszélek! :U :K

ngabor: ezekkel az évszázad, évtized dolgokkal én is hadilábon álltam egy ideig, aztán nagy nehezen csak megszoktam, hogyan kell számítani.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#2260) zoltanz válasza fokukac (#2249) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A magyar nem sikerorientát hanem kudarckerülő. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2261) bandus válasza fokukac (#2258) üzenetére


bandus
veterán

szintén :U óra 8-ra volt állítva, 9kor felkeltem, kicsit mozogtam, aztán visszaestem az ágyba és most sikerült felélednem... 2 hét masszív tanulás után már csak erre futja :D de holnap letudjuk az államvizsgát és egy hónap lazulás :K

by the way én nem lépek vissza az állami pénztárba.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2262) NoLF


NoLF
addikt

na, aki eddig boldog új évet kívánt, az a mellékelt ábra szerint melléfogott egyelőre.

pakolok, s megyek, ég veled kyocera.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2263) ngabor2 válasza NoLF (#2262) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mi történt? amennyiben publikus.

(#2264) Tim82 válasza NoLF (#2262) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sajnálom. Leépítés?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2265) tildy válasza NoLF (#2262) üzenetére


tildy
nagyúr

Bammeg.... :( :( :(

I will cross my fingers ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2266) venember83 válasza NoLF (#2262) üzenetére


venember83
nagyúr

Lehet, hogy mostantól lesz igazán boldog. De ez azért nem várt hír. :U

(#2267) kételkedem válasza NoLF (#2262) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha publikus, kifejthetnéd bővebben!
Sajna nem úgy hallatszik a dolog, mintha örömteli esemény lenne :(

(#2261) bandus van még vagy 30 évem a nyugdíjig, illetve kb 30 napom arra, hogy eldöntsem mit akarok!
A maradók a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben további szolgálati időt nem szereznek, és az ezt követően szerzett keresetük, jövedelmük a társadalombiztosítási nyugellátások megállapítása során nem vehető figyelembe.
Ez olyan zsarolás, amivel engem eléggé elbizonytalanítottak, pedig korábban biztos voltam benne, hogy maradok! :((

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#2268) Pisztillus válasza NoLF (#2262) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez nem jó hír. :( De ne add fel, nem vagy te olyan. Biztos vagyok benne, hogy hamarosan új munkahelyed lesz, köszönhetően a rátermettségednek és a talpraesettségednek. Én bízok benned, és drukkolok! :K

Kételkedem: Ez jól ki van találva, és pont úgy van kitalálva! :((

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2269) bandus válasza kételkedem (#2267) üzenetére


bandus
veterán

naigen, ezszó szerint zsarolás. mondjuk nekem még nincs túl jelentős összeg a számlámon, inkább szívás ez a szüleimnek, akik jópár éve odapakolják, meg gondolom neked is. :( ez a nyugdíjas balhé adta meg a végső lökést, hogy ha végzek a sulival akkor bizony elhúzok innen a francba...
a következő kormányváltáskor meg mindent vissza fognak csinálni, és akkor megint fejeltenség lesz...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2270) kételkedem válasza bandus (#2269) üzenetére


kételkedem
addikt

Ez egy óriási probléma!
Nincs hosszútávú stratégia, amit minden politikai szereplő elfogadna, amihez tartaná magát. Választástól választásig élünk, havonta bukkannak fel és tűnnek el világmegváltó gondolatok. Hatalmas káosz van minden szinten, így nagyon nehéz lesz bárhova fejlődni!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#2271) pohár válasza NoLF (#2262) üzenetére


pohár
félisten

uh, what happaned? :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2272) tildy válasza bandus (#2269) üzenetére


tildy
nagyúr

Esetleg érdemes a befizetésekre egy kamatos kamat számítást készíteni, inflációval, minden egyébbel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2273) venember83 válasza bandus (#2269) üzenetére


venember83
nagyúr

Az utolsó majd oltsa le a villanyt. Amúgy ezzel a tömeges kivándorlással pl. a saját szüleitek sorsát is nehezítitek, de ez persze nehogy befolyásoljon. :) Amúgy miért nem egyetemi diploma megszerzése előtt húzzák el a fiatalok a csíkot, ha már annyira szar az országban? Ja, mert hogy kvázi tandíjmentesség van. Csak ugye attól még az iskoláztatást is ki kell fizetni valakinek, mondjuk az államnak adóból, amit azonban az egyetemet végzett fiatal már nem fizet vissza az ország lakosságának a megszerzett szaktudásával, pl, hanem elhúz messzi földre sok pénzt keresni.

Off, csak morgolódok magamban.

[ Szerkesztve ]

(#2274) bandus válasza venember83 (#2273) üzenetére


bandus
veterán

teljesen jogos amit mondasz. eszem ágában sem volt külföldre menni, szeretek itt élni. de kételkedem jól mondja, választástól választásig élünk. nincs egy határozott irány amerre tartana az ország, odáig fajultak a dolgok, hogy a kereső emberek sem mernek már 1-2 évre sem előre tervezni. sajnálom, hogy így alakult, (még van 2,5 évem, hogy jobb legyen), de ez nem az az ország, ahová szeretném, hogy a gyerekem szülessen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2275) ngabor2 válasza kételkedem (#2270) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én épp emiatt maradok a magánnyugdíj-pénztárnál. ha mindenki kilép, összeomlik, és az összes pénz a definíció szerinti legrosszabb gazdához megy. ez a rendszer egész egyszerűen nem tartható, tehát valamilyen formában össze fog omlani.

amúgy kíváncsi leszek, hogy mikor, és ki fogja először feljelenteni a nyugdíjbiztosító első emberét csalásért. de ez már politika, ne menjünk bele. pont elég más fórumon feszegetik ezt a kérdést.

(#2276) Tim82 válasza bandus (#2274) üzenetére


Tim82
nagyúr

+ 1

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2277) ngabor2 válasza Tim82 (#2276) üzenetére


ngabor2
nagyúr

+2, én nyertem :P

(#2278) venember83 válasza Tim82 (#2276) üzenetére


venember83
nagyúr

-1

(#2279) kételkedem válasza venember83 (#2273) üzenetére


kételkedem
addikt

Ez a következő gond!
Jelenleg az ország nem képes megtartani a magasan képzett embereket, azok inkább külföldön próbálnak szerencsét. Egy évtized múlva elképzelhető, hogy nem lesz itthon elég orvos, tanár, mérnök stb. Sőt nem csak a magasan képzett emberek mennek külföldre, hanem rengeteg szakmunkás is. Lehet, hogy néhány év múlva sehol nem találunk majd ácsot, kőművest, festőt?
A tendenciát megfordítani hatalmi eszközökkel nem igen lehet. Az elmúlt 20 évben kellett volna olyan szintre juttatni az országot, hogy az ír, német, angol vagy holland diplomás fiatalok hosszú tömött sorokban jöjjenek hozzánk dolgozni!

(#2275) ngabor2 Ennél többet én sem nagyon akarok erről beszélni a PH! fórumain, nem akarok aktuálpolitikával foglalkozni, nem akarok a moderátoroknak munkát adni! :N

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#2280) bandus válasza kételkedem (#2279) üzenetére


bandus
veterán

[link] ez pont ide vág, egyszer annak is érdemes meghallgatni, aki nem szereti a hip-hopot :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2281) tildy válasza venember83 (#2273) üzenetére


tildy
nagyúr

Nyugodtan morgolódj, szerintem én az elmúlt 12 évben már kamatostul visszafizettem az első ingyenes diplomám árát, a másodikat meg eleve saját zsebből fizettem.
tudom, nem rólam beszéltél:U

Arról nem is beszélve , hogy MO láthatóan nem becsüli meg az állampolgárait.

Mondjuk én azért azt láttam, akik eljöttek, jobban tudták támogatni az otthoniakat, mintha otthon az állam támogatná a szülőket.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2282) pohár válasza kételkedem (#2279) üzenetére


pohár
félisten

egy mostani tanáromnak a lánya hozzáment egy sráchoz, akik kint lakik és dolgozik Svédországban mint sebész és kiment a tanárom lánya is, ő most diplomázott itthon és kint fog szakosodni, de még a nyelvet tanulja, és ezért még az ottani állam fizet neki átszámolva kb 400k-t havonta :Y

és csodálkozik itthon a sok majom politikus hogy miért mennek külföldre a frissen diplomázottak?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2283) venember83 válasza kételkedem (#2279) üzenetére


venember83
nagyúr

A nagyobbik gond, hogy nagyrészt olyan szakemberek vannak és lesznek, akik semmihez se értenek. Ugyanez pedig érvényes az orvosokra, mérnökökre stb.

bandusz: Javítottam, így remélhetőleg megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#2284) bandus válasza venember83 (#2283) üzenetére


bandus
veterán

ezt az általánosítást kikérem magamnak :U bár csak holnaptól leszek szakember :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2285) Tim82 válasza ngabor2 (#2277) üzenetére


Tim82
nagyúr

te nyerted a piros hangszórót, ha ettől vagy boldog.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2286) zoltanz válasza ngabor2 (#2277) üzenetére


zoltanz
nagyúr

+∞

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2287) ngabor2 válasza Tim82 (#2285) üzenetére


ngabor2
nagyúr

jujjdejónakem :C

(#2288) Tim82 válasza ngabor2 (#2287) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondjuk ha ez okoz boldogságot neked, akkor kérem az ezért felelős isteneket, hogy soha ne kelljen Kéxarvasként reinkarnálódnom. Nagy visszalépés lenne a kozmikus létrán. ;]

Én kérek elnézést. :P

[sav /off]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2289) zolynet válasza Pisztillus (#2268) üzenetére


zolynet
addikt

szia
sima megfázásra milyen gyógyszert? láz nincs, orrfújás már egyre kevesebb, torkom nem fáj, sztem reggel is csak a kiszáradás miatt ... eddig szedtem/szedek 1g cvitamin, aspirinplusz, ha nem lenne annyira szar az íze akkor több neocitran is lecsúszna
:F

Life is too short to stay stock!

(#2290) venember83 válasza zolynet (#2289) üzenetére


venember83
nagyúr

NoLF féle (1, 2) természetes gyógymód?

(#2291) zolynet válasza venember83 (#2290) üzenetére


zolynet
addikt

kösz
pénteken mézespáleszeztem, csúszott rendesen ;) :K

Life is too short to stay stock!

(#2292) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv

Valakinek van tapasztalata ilyen elektromos pároló edénnyel kapcsolatban? Melyik márkát érdemes?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2293) kételkedem válasza zolynet (#2291) üzenetére


kételkedem
addikt

A 8 legjobb természetes módszer nátha ellen ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#2294) tope válasza V.Stryker (#2292) üzenetére


tope
addikt

Infrás vagy milyen lett most véve keresztfiamnak (Media Mark-ban), de volt/van a LIDL-ben valami német 6.000 Ft-ért 3 év garival nézd meg azt, mert annyiért korrekt

(#2295) Dylen válasza zolynet (#2291) üzenetére


Dylen
aktív tag

a továbbiakban pedig (gyógyulás után is) napi 1g C-vitamin minimum!!! de jobb ha több :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#2296) NoLF válasza tildy (#2265) üzenetére


NoLF
addikt

megyek kifelé úgyis, aggodalomra semmi ok.

egész egyszerűen a cég fosul működik, leginkább a logisztika katasztrofális, és ők ezt most megpróbálták elintézni annyival, hogy ez bizonyára rajtam múlik, hát egészségükre. nekem tiszta a lelkiismeretem, ők pedig innentől kezdve szét fogják szopni magukat, de irdatlan keményen, sok szerencsét kívánok nekik hozzá.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2297) venember83 válasza NoLF (#2296) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor tulajdonképpen mindenki jól járt. Mondjuk ezért kár volt az ünnepek közt dolgoznod. Ideiglenes munkát meg kapsz nyárig, tavaszig, gondolom.

(#2298) zolynet válasza kételkedem (#2293) üzenetére


zolynet
addikt

kösz, alkalmazom este a legtöbbjét ;)

Dylen: 100db-os 1g-s adagot vettem, de ha elfogy lehet veszek 3havonta :K
sajnos a bosin a piac ma zárva, így gyömölcsöt nem tudok venni, ami a kisboltban van az messze nem gyümi :(

Life is too short to stay stock!

(#2299) Vigneau válasza tildy (#2243) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor meg sem szólalok, minden hétköznap 7-kor kezdek... :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2300) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Uh, rohadt álmos vagyok... :U

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.