Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93651) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Sziasztok

Mostanában gyakran álmodozom Panasonic Plazma - > Oled TV cserén.
50 colos van 55C3 at nézegettem az itteni hozzászólások alapján de ha úgy alakul akkor akár 65C3 is lehet a vége de valószínűbb, hogy 55 ös lesz.
1 kérdésem lenne... Annakidején amikor először felmerült bennem a csere...(ez már pár éve volt) akkor még az volt, hogy bár jobb képe van az OLEDnek de a mozgásmegjelenítés jobb a csúcsplazmáknál(az enyém egy 50GT60 egyébként ami abban a méretben elég jó), ugyanis OLED nél még nincs BFI, amitől majd "folyamatosabb" vajsimább lesz a mozi az olednél is akár csak a plazmáknál.
Mintha azt olvasnám külföldi oldalakon, hogy "lekéstem ezt a vonatot" mert a BFI volt pár széria OLEDNÉL viszont ismét nincs. Helyette van OLED MOTION PRO pl az LG nél ? Ez pl van C3 nál is? Vagy ha nincs már nem is szükséges, mert a mostani OLEDeknél már alapból klassz a mozgásmegjelenítés?
Ahogy látjátok sötétben tapogatózom, ezzel kapcsolatban ha valakinek van információja nagyon megköszönném :R

szerk:
Ilyesmit persze találok: "There is no OLED Motion Pro anymore. There is only 60 hz OLED Motion on newer C3 and G3 televisions. LG is anti consumer and removed BFI 120hz on newer tv set"
Reddit és társain, ami persze nem szentírás mint tudjuk:
[link]

Ja a tvt csak filmezésre használnám, játékot továbbra is csak pcn és monitoron tehát az a cél.

[ Szerkesztve ]

(#93652) Vhiktor válasza Joco_77 (#93651) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

OLED-en véleméynem szerint borzalmas volt a bfi, drasztikusan lecsökkentette a fényerőt, ezzel kinyírta a HDR képet, valamint villog mint a stroboszkóp (mondjuk én erre érzékeny vagyok), nézhetetlen. Nem kár érte.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93653) Joco_77 válasza Vhiktor (#93652) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Jó de igazából akkor rövidebbre fogom a kérdéseket, mert nem konkrétan csak a BFI re vonatkozott, hiszen ezer másféle megoldás szóba jöhet technikailag gondolom:

Van olyan jó a C3 mozgásmegjelenítése mint egy régi jó plazmának az utolsó szériákból? Van aki váltott arról ?

[ Szerkesztve ]

(#93654) Celtis válasza Joco_77 (#93651) üzenetére


Celtis
veterán

A mozgásmegjelenítési probléma a kijlező működési elvéből következik. Olvasd el az rtings oldalán a "stutter" magyarázatát. Ebben egy fikarcnyit sem javult az OLED az évek során.
A BFI csak szimulálja az impulzusos megjelenítést, de súlyos ára van. Csökken a fényerő és vibrál a kép (ahogy a plazmán is vibrál) Van egyébként BFI talán minden LCD és OLED tv-n ma is, de nem hiszem, hogy sokan használnák. Lehet, hogy a 120Hz-es BFI jobb volt, de szerintem annak hiányával sem veszítesz semmit.
Vagy megszokod a darabosabb mozgást vagy enyhén rátolsz egy kis de-juddert.

(#93655) Joco_77 válasza Celtis (#93654) üzenetére


Joco_77
aktív tag

"Ebben egy fikarcnyit sem javult az OLED az évek során."

Akkor viszont lehet maradok a plazmánál, de akkor viszont ez már offtopic részemről. Köszönöm szépen. :R Csak a nagyobb méret + 4k miatt időnként "ráizgulok".

[ Szerkesztve ]

(#93656) Celtis válasza Joco_77 (#93655) üzenetére


Celtis
veterán

Butaság. A C3 általános képminőségben lealázza bármelyik öreg plazma tv-t.
A mozgás kicsit más.

(#93657) griffin90 válasza dropi (#93414) üzenetére


griffin90
csendes tag

szia, engem az a világmindensportja iptv erdekelne. mi a neve?

Google Pixel 7

(#93658) krx21


krx21
nagyúr

Kérdésem, hogy az LG-nek sikerült már orvosolni a tipikus panel rothadást a széleken?

(#93659) Vhiktor válasza Joco_77 (#93655) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Szerintem néz meg valahol egy oledet élőben és meglátod tetszik-e. Először kezd kikapcsolt mozgas javitoval, aztán ha úgy nem ok, akkor lehet feltolni őket.

Lehet feleslegesen tartasz tőle.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93660) Joco_77 válasza Vhiktor (#93659) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Sajnos az a baj, hogy a különböző "nagy" boltokban csak olyan demókat látni ahol szép kerek billiárdgolyó nagyságú szivárvány színeiben pompázó cseppecskék ugrabugrálnak koromfekete háttér előtt, illetve marhaszép az izzó parács előtti lassú kardkovácsolás is meg az üvegfújás....ezek mind lassú mozgások (gondolom nem véletlenül) Itt mindenki tudja miről beszélek. Sehol egy akciójelenet. Ismerőseim körében a QLED a max, de majd hátha látok valahol élőben és akkor megnézem :)

[ Szerkesztve ]

(#93661) ricsip válasza Joco_77 (#93660) üzenetére


ricsip
addikt

viszel usb-n pár sample videót, és rádugod.. szólsz az eladónak, fog hozni távirányítót hozzá.
100-ból 1 ember ha megnézi ilyen szinten a tv-jét mielőtt megvenné

[ Szerkesztve ]

-

(#93662) szkutyi válasza Joco_77 (#93660) üzenetére


szkutyi
őstag

Merre laksz?

(#93663) Joco_77 válasza szkutyi (#93662) üzenetére


Joco_77
aktív tag

18ker 11ben melózom.

#93661 ezt fogom tenni, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#93664) Celtis válasza Joco_77 (#93660) üzenetére


Celtis
veterán

Nagyon jól látod, hogy a demo videók gondosan kerülik a problémás pontokat.
Vigyél magaddal teszt videót. Ilyesmit.
Persze előtt nézd meg otthon ugyanolyan távolságról (pontosabban azonos látószögből, ha méretvátlás is lesz)

Ja igen, a plazmádon be van kapcsolva az interpoláció (IFC)? Mert ha igen, akkor nincs is miről beszélni.

(#93665) Vhiktor válasza Joco_77 (#93660) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Jövőhéttől egy ideig lesz nálam egy C3, ha lejösz (Esztegom mellé) szívesen megmutatom. Nyomkodhatod, azt nézel rajta amit szeretnél, fél órát tudok biztosítani, természetesen ingyen.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93666) Celtis válasza Celtis (#93664) üzenetére


Celtis
veterán

Illetve komoly szándék esetén netről kell megrendelni a készüléket (meg egyébként is) és akkor van lehetőség otthon, nyugodt körülmények között összehasonlítani és csalódás esetén elállni.

(#93667) hunspikey válasza so_ha (#93639) üzenetére


hunspikey
őstag

Na, lassan csak meg lesz a 4000nit. Ha lenne mellé legalább 1000 nites színcsatornánkénti fényerő akkor állat lenne!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#93668) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem ameddig az OLED nem kap egy jobb vagy olcsóbban gyártható alternatívát, az ára nem fog tovább esni, ha félretesszük a magyar anomáliákat. Az OLED prémium kategória és úgy is fogják árazni, ameddig nincs versenytárs. Persze elméletben a 8K is lehet versenytárs, de a megfelelő content gyártásra és fizetőképes továbbításra (streaming service) alig van hatása a TV gyártóknak. Ha eljön az ideje a 8k-nak érdekes lesz látni, hogy milyen lesz a 8k-s LCD és 4k OLED TV-k viszonya már csak azért is, mert LCD paneleket sokkal többen, sokkal olcsóbban tudnak gyártani, így nem függenek 1-2 panelgyártótól. A mikroLED is lehet alternatíva, legalábbis a prémium szegmensben. Szóval lesz ami alulról, lesz ami felülről támadja majd az OLED árazását. 5-10 év és kiderül.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#93669) junkpod válasza Joco_77 (#93651) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én ezért (is) vettem Sony -t, van bfi.

Box's don't touch!

(#93670) szkutyi válasza junkpod (#93669) üzenetére


szkutyi
őstag

Lg-n is van bfi...mire jó?undormány...

(#93671) TechN7ne válasza szkutyi (#93670) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

A nélkül egy filmet ,de még egy sima kabel tv t sem tudnák végignézni ,

Celtis

"A mozgásmegjelenítési probléma a kijlező működési elvéből következik. Olvasd el az rtings oldalán a "stutter" magyarázatát. Ebben egy fikarcnyit sem javult az OLED az évek során."

Na ez egy hatalmas nagy badarság ,ha erős hardver van a panel alatt akkor nem jelent semmilyen akadályt a folyékony mozgásmegjelenítés (kell hozzá erő az biztos ami nem minden TV ben van).

[ Szerkesztve ]

(#93672) junkpod válasza szkutyi (#93670) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az LG féle bfi más mint a Sony megvalósítása.
Mire jó? Mozgás érzet javítás. Mozi feeling.

Box's don't touch!

(#93673) torma1981 válasza szkutyi (#93670) üzenetére


torma1981
veterán

Háát nem sok értelme van valóban.

(#93674) TechN7ne válasza torma1981 (#93673) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha egy játékot 25 helyett 60 vagy 120 fps el játszod annak nincs sok értelme?
Mert kb. ilyen számomra az egész ,csak itt filmet nézünk és nem játékot.
25 el egy videó olyan mintha a TV összefosná magát és végig akadozik elég kellemetlen érzés.
Na ez az igazán "undormány".

Dareiosss
Milyen villogás?
Életemben nem láttam még olyat...

[ Szerkesztve ]

(#93675) Dareiosss válasza TechN7ne (#93671) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Számomra a BFI nézhetetlen, régen a Pana Plazmán is nézhetetlen volt, a Sony ledeken is nézhetetlen ahogy az összes oleden is nézhetetlen. Az állandó villogástól világnak lehet menni.

(#93676) torma1981 válasza TechN7ne (#93674) üzenetére


torma1981
veterán

De miről beszélsz? Semmi köze sincs amit leírtál. Sötétebb a kép, ha bekapcsolod mellette pluszban villog mint állat. Ha neked ez nézhető akkor hajrá. :)

(#93677) Celtis válasza TechN7ne (#93674) üzenetére


Celtis
veterán

Csakhogy a 60 és 120fps-nek semmi köze a BFI-hez. Az a mozgás interpoláció ami virtuálisan növeli az fps-t. De hát kinek mi az undormány.

(#93678) Vhiktor válasza Dareiosss (#93675) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Én pl a plazmat soha nem bírtam elviselni, látom ahogy zizegnek a pixelek.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93679) TechN7ne válasza torma1981 (#93676) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Akkor eddig gyenge hardver es TV n láttál csak ilyet ,egyszerű a megfejtés.

(#93680) torma1981 válasza Vhiktor (#93678) üzenetére


torma1981
veterán

Nálam dettó. Ezért nem is vettem plazmát anno. Nagyon fárasztó volt a szememnek.

(#93681) so_ha válasza hunspikey (#93667) üzenetére


so_ha
senior tag

A döbbenet, hogy mindez még a kék pholed nélkül.
A Samsung elvileg 2025-ben a telefonokba már ezt építi be.

(#93682) szkutyi válasza TechN7ne (#93679) üzenetére


szkutyi
őstag

Valahogy te mindig tudod überelni magad...
Lg-sony bfi ugyan az...bfi itt is, ott is...kapsz egy kozbeszúrt fekete képkockát és kész...undorító..sötétítő kurvara és vibrál a kép...
Alábbi képen látszik is: [kép]
Ráadásul 60hz-es nálad, szóval még jobban látszik is a villogas mint pl nálam az LG c3-on...ezek után már elképzelésem sincs neked mi olyan gyönyörű űber hiper szuper azon a tv-n ilyen beállításokkal.

(#93683) TechN7ne válasza szkutyi (#93682) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ez még mindig nem LG ,Samsung ,vagy a többi kínai cucc ,
Max. álmaidban ugyanaz ,

(#93684) szkutyi válasza TechN7ne (#93683) üzenetére


szkutyi
őstag

:Y :R tanits mester..mondd miben mas a sony bfi mint LG?
Figyelek....de szerintem még Vhiktor is fülel :)
Sony: [kép]
LG: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#93685) lala666 válasza TechN7ne (#93679) üzenetére


lala666
senior tag

Miket hordasz már megint össze, édes isten gyere le...:W:W:W

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#93686) szkutyi válasza lala666 (#93685) üzenetére


szkutyi
őstag

Kajak kezdem azt hinni hogy ezt már direkt csinálja...nem tudom elhinni hogy valaki ennyire...

[ Szerkesztve ]

(#93687) Vhiktor válasza szkutyi (#93684) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Én ebbe nem szólok a bele. A lényeg, hogy mindenki elégdett legyen azzal amit vesz :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#93688) lala666 válasza szkutyi (#93686) üzenetére


lala666
senior tag

:R

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#93689) szkutyi válasza Vhiktor (#93687) üzenetére


szkutyi
őstag

Nincs is ezzel semmi baj..de ne ossza a faszsagot mert még a végén valaki elhiszi és beleszalad...

(#93690) TechN7ne válasza szkutyi (#93684) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az az oldal is csak annyit ér ,mint a sz@rnak a pofon.

Nem rontom tovább a levegőt ,további jó akció kereséseket és kínai cuccokat kívánok annak akiknek nincs nagyobb igénye.

(#93691) szkutyi válasza TechN7ne (#93690) üzenetére


szkutyi
őstag

Még mindig nagyon figyelek hogy miben más a sony-s bfi mint az LG vagy Samsung.... ne csak a szart öntsd a topikba!
Halljuk!
Nekem volt sony-m bekapcsoltam, és abban a pillanatban ki!

(#93692) Gaben360 válasza TechN7ne (#93690) üzenetére


Gaben360
senior tag

Szerintem nyiss magadnak egy sonyoledalegjobb topikot,és ott ömlengj, mert amit itt leművelsz, mióta megvetted azt a csodát, minimum fárasztó...de inkább már bosszantó. :W

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#93693) powerup2 válasza TechN7ne (#93690) üzenetére


powerup2
addikt

Ezt az agymenést hallgatni hetek óta már nekem is fájt.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#93694) Quadgame94 válasza szkutyi (#93691) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Mert az tisztességes BFI az LG és a kínajak meg tisztességtelen gyártók. Szerinted akkir a BFI milyen bennük? Na ugye! Ja és a Sony-ban a hardver az minőségi! Az a proci az ver mindent. Igaz ennek a BFI-hez sok köze nincs de így legalább magát be tudja csapni.

(#93695) TechN7ne válasza szkutyi (#93691) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

10x többet szemeteltek itt páran ha meghalljátok azt a márkát ,amit már direkt le sem írtam ide 2/3 hete mint én.
Azonnal megy a lázadás ,túlzásba viszitek.

Írtam ,hogy lépek ,megköszönöm ha senki nem reagál ,
Írjátok bele a topik összefoglalóba ,hogy az a bizonyos márka ellenes társaság a többség ,és senki meg sem merjen szólalni róla mert “túl drága” és kapni jobb kínai alternatívát helyette (szerintetek).
Aki meg azt vesz azonnal hülye marad ,

[ Szerkesztve ]

(#93696) Sasi001


Sasi001
aktív tag

Most már ki vagyok képezve sanyibol. Rendelek is egyet de nekem a 80-as nem kell megnézem milyen a 95.

(#93697) Celtis válasza TechN7ne (#93695) üzenetére


Celtis
veterán

Csak a magam nevében tudok nyilatkozni, de az ámokfutásod nekem mint megrögzött Sony kedvelőnek is visszatetsző. Rettenetesen kontraproduktív a tevékenységed. Az meg különösen, hogy a saját - indokolt- elutasítottságodat a Sony-éval azonosítod.

(#93698) Quadgame94 válasza TechN7ne (#93695) üzenetére


Quadgame94
senior tag

túlzásba viszitek.

Sajnos egy olyan emberrel mint veled nem lehet vitatkozni. Megint mindenki más megy szemben az autópályán még a szakértők is csak te vagy az aki jó irányba tart. Mindenki, ismétlem mindenki rossz irányba tart csak te nem. És mi visszük túlzásba.

Én szerintem utoljára írom le: Te vagy az elfogult. Te mész szembe az autópályán nem a több tucat ember aki ki akad attól amit írsz. A vélemenyedet/tapasztalatodat/preferenciádat megint szent igazsgágként adod elő. Vitatkozol a tényekkel és idekeversz olyan dolgokat (erős hardver) aminek semmi köze az alap állításhoz (BFI). Mint amikor azzal érveltél hogy a Sony tisztességes gyártó ezért kell venni. Aha. Az. Minden jót neked a továbbiakban!

(#93699) lala666 válasza TechN7ne (#93695) üzenetére


lala666
senior tag

Nem a Sonyval van itt gond, hanem a te hozzá nem értő írásaiddal ...
Tudom a Sonyban van relé és azért is jobb, mert a többibe meg nincs írásod szerint. Engem személy szerint ez már úgy megfogott amúgy is...
Amúgy bírom a Sonyt.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#93700) TechN7ne válasza Quadgame94 (#93698) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nyilván egy android topikban mernék olyat írni ,hogy iPhone ugyanennyien betámadnának….
Itt sem szabad leírni ,hogy Sony ,okos aki csendben marad és csak nevet az egészen ,

És ilyeneket látnak :
idekeversz olyan dolgokat (erős hardver) aminek semmi köze az alap állításhoz (BFI)
gondolom sokan el is hiszik (sajnálom őket).

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.