Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) csibuka85 válasza syIex (#1250) üzenetére


csibuka85
senior tag

Ez így van az FPS-re megy mindenki , nem a villanyszámlára :D

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#1252) bunfi válasza csibuka85 (#1251) üzenetére


bunfi
őstag

Én meg szoktam nézni az árcédulát is... :))

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#1253) KRoy19 válasza syIex (#1250) üzenetére


KRoy19
őstag

Dehát pont erről beszéltem. A kártya legmelegebb pontja 60 fok, tehát max akkora hőmérsékletet ad le a környezete felé, ami egyáltalán nem kazán kategória.(mármimt a VGA-k világában nem kazán, mert azért egy 60 fokos fűtőtest már szépen be tudja fűteni a lakást)

[ Szerkesztve ]

(#1254) warcat válasza syIex (#1250) üzenetére


warcat
veterán

Megjegyzés: 1000 Ft extra villanyszámlához 180-270 óra játék kell,attól függően, mennyivel adod lejjebb egy 3080-hoz képest.Óránként akár 4 forintot pazarolsz el, amiből már kijönne 10g fehér rizs.

EA: It's in the crate!

(#1255) csibuka85 válasza bunfi (#1252) üzenetére


csibuka85
senior tag

Ha az ember ilyen kártyát vesz akkor szerint nem kell nézni :)
Vagy ha megteheted hogy megvedd akkor nem vagy egy szegény ember az biztos :)

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#1256) syIex válasza warcat (#1254) üzenetére


syIex
veterán

Vissza mondom az elorendeleseket inkább :Y :Y :Y
:DDD :DDD :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1257) Laja333 válasza warcat (#1254) üzenetére


Laja333
őstag

A GPU-k magas fogyasztása sosem a villanyszámláról szólt.

(#1258) bunfi válasza csibuka85 (#1255) üzenetére


bunfi
őstag

Ne vedd sértésnek, de nem szép dolog más tárcájában kotorászni, majd érvelni a feltételezéseket felhasználva. Attól, hogy van rá pénzem (vagy akár a 3090-re is) ráteszem a mérlegre, hogy mit kapok a pénzemért. Miért? Mert nem vagyok ostoba fanboy, meg újgazdag paraszt, akinek semmi nem számít, csak hogy pózoljon azoknak, akiket amúgy lenéz. Ha valamit a funkciójáért veszek meg, akkor megnézem a funkcionalitását.

Röviden: megnézem, mert dolgozzanak meg a pénzükért, ha már több energiát fektetnek abba, hogy engem hangzatos szlogenekkel és valótlan állításokkal, sarkításokkal átkú***janak, mint az eladásra kínált termékük fejlesztésébe.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#1259) KRoy19 válasza bunfi (#1249) üzenetére


KRoy19
őstag

Neked akartam az 1253-as kommentemet célozni, csak ez a kurva telefon.... :DDD

(#1260) warcat válasza Laja333 (#1257) üzenetére


warcat
veterán

Én ezzel tisztában vagyok, magam is így gondolom, azonban a szobába küldött hőmennyiség szempontjából 280W helyett 350W már eléggé lényegtelen.
Én amiatt aggódtam, hogy ezt már sok lesz hűteni, és egyrészt fulladozni fog a kártya, másrészt ömleni fog kifelé a forró levegő, ami sokat ront a hőérzeten.

EA: It's in the crate!

(#1261) Cthulhu Dawn válasza bunfi (#1258) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Felsokategoria egyebkent soha sem az ar/ertek aranyrol szolt. Itt mindig is diminishing return volt az extra parszaz euro felarert,

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1262) Laja333 válasza KRoy19 (#1253) üzenetére


Laja333
őstag

Nincs olyan, hogy hőmérsékletet ad le. Csak olyan van, hogy hőt ad le. A GPU 320W körüli hőt ad le a környezetének. Ez egy elég tekintélyes mennyiségű hő. A hűtő a GPUn azért van, hogy ennek a hőmennyiségnek minél nagyobb százalékat le is adja, ellenkező esetben mind a GPUn maradna és "felizzana". Az, hogy egyes GPUk csak 60°C hőmérsékletűek csak azt jelenti, hogy a hűtő hatásfoka jó. Ettől a GPU még kazán...

(#1263) KRoy19 válasza Laja333 (#1262) üzenetére


KRoy19
őstag

:R

(#1264) bunfi válasza Cthulhu Dawn (#1261) üzenetére


bunfi
őstag

Tekintve, hogy fölé fog érkezni még a 3080 20G, a 3080S 20G és a 3090, sőt akár még az is amit még a 3090 fölé tartogatnak, én inkább felső-középkategóriába helyezném el a 3080-at.

A csökkenő hozam pedig rossz dolog, magam részéről kerülöm, de lehet csak én lettem hiperszenzitív ebben a lehúzásra kalibrált vadkapitalizmusban...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#1265) TESCO-Zsömle válasza KRoy19 (#1253) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem a hőmérsékletet adod le (°C), hanem a bevitt teljesítményt (W=J/s) alakítod egységnyi idő alatt (s) hőenergiává (J).

Laja333-nak sikerült leegyszerüsíteni, nekem nem. :R Én raktam bele fajhőt és tömegáramot is... :B

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1266) Cthulhu Dawn válasza bunfi (#1264) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Aha, ido elteltevel a relevans csucskartyanal lesz nagyobb teljesitmenyu is, ki hallott mar errol a koncepciorol... A 3090 meg Titan kategorias kartya lesz csak a Titan nev nelkul, az elmult 7 evben szerintem egyik sem soporte ez az aktualis xx80Ti kartyat a felsokozep kategoriaba :U .

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1267) KRoy19 válasza TESCO-Zsömle (#1265) üzenetére


KRoy19
őstag

Köszönöm neked is a magyarázatot.

Viszont továbbra sem értem, hogy miért lényeg, hogy mekkora hőt termel a gpu/vram/vrm, ha azt a hűtés megfelelően kordában tudja tartani.

[ Szerkesztve ]

(#1268) Mumee válasza Cthulhu Dawn (#1266) üzenetére


Mumee
őstag

Gondolom, ha esetleg jártál már Intel topic-ban, akkor hallottad azt a szót, hogy "fingreszelés".
Egyre inkább ebbe az irányba látszik haladni az Nvidia is.
Ezt sérelmezzük Bunfi kollégával.

(#1269) Cthulhu Dawn válasza Mumee (#1268) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Latom honnan huzod a parhuzamot, lehet be is igazolodik ha az rdna2 se lesz kompetitiv, viszont en ezt ebbe a generacioba nem latom bele annyira, mint ti.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1270) Mumee válasza Cthulhu Dawn (#1269) üzenetére


Mumee
őstag

A kitolt fogyasztási limit miatt nem érezni annyira.
A korábbi 80as kártyák 180W-215W voltak a mostani 320W, míg a korábbi Ti-k 250W a mostani 350W.

(#1271) Tuskone válasza bunfi (#1264) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

Nem attól függ, hogy felső kategóriás-e egy kártya hogy hány kártya van felette/alatta különböző típusokból. És egyébként is teljesen szubjektiven kezelik az emberek. 3060at is lowendnek mondogatják, pedig mid tier kártya.

3090 szerintem egyértelműen nem gamereknek lett célozva, az az új Titankartya, csak kapott számozást. Ami jobb is, mint Nvidia Titan meg Nvidia Titan meg Nvidia Titan RTX ahogy eddig volt, ennek az apple termék elnevézésnek remélem vége is vele.

A kártya meleg, a felvett energia valahova elkell távozzon, ha a kártya hideg az csak annyi hogy jó a hütés rajta. De egyetértek, hogy ilyen hőnél már nem fog olyan nagy különbséget okozni se.

A pont hogy intelesedik az nvidia azzal teljes mérétékben nem értek egyet. Nvidia még mindig hozz be új dolgokat, nem csak a watt / performance a lényeg generiációk közt se, erősen függ mibe nézzük a performancet is. Játékokban amik cpu bound voltak tesztelve rt és dlss nélkül amire a kártyák focusálnak? Hol az infó róla a képeken. Nvidia push nélkül RT még mindig csak a jövő álma lenne majd 5-10 év múlva. Valahol bekellett hozni a kutatást és az az új kártyák ára ahol belehetett 2000 szériánál. És amekkorát fejlődőtt a DLSS látszik is, hogy foglalkoznak vele, nem csak zsebreteszik a pénzt - persze azért kell pár új bőrkabát is.

Remélem AMD október végén felmutat valamit high end mezőnyben is, és nem megint csak a low-mid kártyákkal versenyeznek. Ha a 3080at verik, olcsóbban, jobb teljesitménnyel és több vrammal akkor végre versenyt is láthatunk GPU téren. De azt semmiféleképpen nem mondanám, hogy nvidia elkényelmesedett, mert csináltak előrelépést globálisan a gpu techben, nem is keveset.

(#1272) gbors válasza Mumee (#1268) üzenetére


gbors
nagyúr

A hűtés nem "kordában tartja" a hőt, hanem elvezeti valahová. Szóval az jó, hogy a GPU-ról / VRM-ről / VRAM-ról eltűnik a hőmennyiség, de attól még ott van a házban (kivéve blower designok), azzal valamit kezdeni kell.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1273) bunfi


bunfi
őstag

(#1266) Cthulhu Dawn
Én a sima 80-ról beszéltem, ami az előző generációban is lecsúszott a felső-középkategóriába, mert a 2070Ti majdnem ugyanazt a teljesítményt tudta.

(#1269) Cthulhu Dawn
Lehet, hogy csak nekem savanyú a szőlő. De gratuláljak ahhoz, hogy visszatértek a normális árazáshoz? Gratuláljak ahhoz, hogy ígérték a 100%-ot, de még a 60 sincs meg stabilan? Gratuláljak ahhoz, hogy megint sikerült valami olyat alkotni, amire nem mondhatom rá, hogy átverés, mert tényleg annyi (új definíció szerinti) CUDA core van benne, de játékokban esélytelen, hogy kihasználható legyen, mert soha nem lesz tiszta PF32? Persze reménykedhetek, hogy a játékok majd kihasználják, de emlékeim szerint jogosan lett ekézve emiatt az AMD. Mellesleg egy ilyen helyzetre a sajtó sincsen felkészítve, nemhogy a vásárlók, hogy az optimalizálások drasztikusan javíthatják az adott játékban nyújott teljesítményt... És mindezeken felül órákat vitatkozhatnánk a tesztjátékokról, a tesztmetodikáról és hasonlókról, miközben 5-10-20% már egyáltalán nem mérési hiba, hanem teljesítményszintlépés.

Szerintem örömteli, hogy kijött a 3080 és visszabillentette az ár/érték arányokat, de attól még tény, hogy sokat fogyaszt és nevetséges, hogy majd amikor az nVidia úgy érzi, akkor generáción belül/fél-egy év múlva kidobnak egy jobb kártyát ugyanannyiért/nem sokkal drágábban...

(#1271) Tuskone
A 3060 alatt nincs semmi, akkor tekinthető-e az a kártya a low-endnek, hiszen nincs alatta modell? Ez olyan teoretikus kérdés, hogy pl. a 1050 már olyan kompromisszumokra kényszerítette a játékosokat, hogy akkor ha játszani akarsz, akkor vegyél 1060-at, tehát kvázi az lett a belépőkártya, ha normális felbontás-framerate kombinációval akartál játszani.

...mert csináltak előrelépést globálisan a gpu techben, nem is keveset.

Igen, leginkább azon dolgoznak, hogy az ipari felhasználású dolgaikat maszírozzák egy kicsit és adják el játékos featureként, így csökkentve a fajlagos fejlesztési költségeket. De kicsit olyan érzésem van, mint a sok exklúzív technológia esetében, amiről az esetek nagy részében bebizonyosodott, hogy korántsem akkora nagy durranás, mint ahogy beállították (SLI, PhysX, G-Sync stb.), lévén, hogy döglött/döglődik/nem is élt.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#1274) maross válasza bunfi (#1273) üzenetére


maross
veterán

felso-kozepkategoria, haha :). Es akkor mi maradt a felso kategoriaban?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1275) Dare2Live válasza KRoy19 (#1267) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mivel megfelelően van méretezve a hütő, jól működik a vga így ezen a téren semmi lényege.

kis gyakorlati ezaz.
100W os izzó talán még megvan a legtöbbeknek. Én anno bekapcsolás után 6-7seccel rá akartam fogni, hogy még nem meleg durván ráégett a bőröm. 6-7sec alatt 100C fölé került a hőmérséklete úgy, hogy ott amit kisugároz annak jórésze kisugárzódik.
Egy 3080 kb egy bélyeg méretű felületen adja le a 370Wot. Az jórészt infra nem sugárzódik ki a falra. Nagyon komoly hütő kell és van rajta.

Más: Nekem játék közben I7-8700K + 1070TI átlag 270-290W környékén evett hálózat felől mérve, peak volt max 300W. És ez a konfig télen kényelmesen befütőtte a hazaérés után 17Cs szobám, nyáron meg vagy légkondi vagy 45C.
Ha a jelenlegi konfigomba beleraknám csak a 3080 többet enne mint eddig minden 1070TIstűl. Game közbenaverageban bedobna a rendszer 500W+t.... hálózat felől 570-600Wot. MIndha 6db 100as izzó fűtene.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1276) malacka87


malacka87
senior tag

3070-ről van valami infotok? Várható érkezés ár? 1070-et kukázom ha jóárasítva lesz valami Asus példány! :D

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1277) Laja333 válasza KRoy19 (#1267) üzenetére


Laja333
őstag

A VGA szempontjából semmi, mert mint ahogy fentebb írtuk a hűtő megtette a dolgát, és elvezette róla a hőt a környezetbe. És akkor itt válasz (#1260) warcat hozzászólására, a hő először a gépházadba jut a többi komponensre.
Persze ki lehet térni arra, hogy ha megint csak pénzt (+ház ventik), és időt szánsz arra, hogy a légáramlás optimális legyen a házban, akkor nagyban nem fogja befolyásolni a komponensek hőmérsékletét. Viszont az exta ventik miatt a teljes géped lesz hangosabb.
Szerintem valahol ezt próbálta Nvidia orvosolni a FE (nem épp olcsó) hűtésével, hogy a nem éppen megszokott venti elrendezés a házon belüli légáramlást befolyásolta olyan módon, hogy nem lettek melegebbek a többi komponensek, sőt... Csak sajnos mind az összes 2 db legyártott FE-t elvitték az első pár másodpercben, a custom hűtések meg nem így működnek.

(#1278) sittes79


sittes79
addikt

Na ki lesz az első aki képet tesz fel kártyával a kezében... Can't wait

(#1279) bunfi válasza maross (#1274) üzenetére


bunfi
őstag

lásd: (#1264) bunfi

(#1276) malacka87
Papíron október 15, aztán kitudja. Az iPon ~200k körülről indítja elméletileg.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#1280) TESCO-Zsömle válasza Laja333 (#1277) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Először is egy ház szellőzése pont olyan fontos része a hűtésnek, mint maga a borda, amit a komponensek kapnak. Egyik nincs am ásik nélkül. Ezt főleg azért mondom, mert az utóbbi évek trendjei miatt a pénz már nem elég, még a viszonylag borsosabb árú házak közt is bele leleht futni olyanba, ami hűtés szempontjából teljesen diszfunkcionális a látvány érdekében. Fel kell készülni, hogy ha jól működő gépet szeretnél akkor esetleg, viszont ha nagy teljesítményűt akkor viztosan a látványon kell kompromisszumot kötni, mert a szellőzésen nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1281) syIex válasza bunfi (#1273) üzenetére


syIex
veterán

Sokszor lattal már olyat, hogy arat csökkent a gyártó az előtte feltolt árak után?
Sokszor lattal már olyat, hogy igaz 100% az ígéret (nyilván nagyzolás hiszen marketing) de majd 70-80%-ot ver az előző szeriara?
2070 Ti sosem volt csak Super és az pedig egyáltalán nem volt 2080S szinten. :)
1050 Ti az egyik legelterjedtebb Pascal kártya volt és egyébként egészen a 1030-ig lement a széria. :R

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1282) syIex válasza malacka87 (#1276) üzenetére


syIex
veterán

500 Euró körül lesz az alap ár szóval kiindulni az jó lesz és október közepét mondták megjelenésnek. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1283) Laraxior válasza syIex (#1282) üzenetére


Laraxior
titán

A 3080-nak is 699... aztán van 1200-ért is :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1284) syIex válasza Laraxior (#1283) üzenetére


syIex
veterán

Kiindulási alapnak írtam, de nyilván a csillagos égig fel lehet verni az árakat minden ilyen cuccnak. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1285) Dare2Live válasza bunfi (#1273) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"tény, hogy sokat fogyaszt és nevetséges, hogy majd amikor az nVidia úgy érzi, akkor generáción belül/fél-egy év múlva kidobnak egy jobb kártyát ugyanannyiért/nem sokkal drágábban..."

Ez megy 20+éve. Kidobják az újat, ami jellemzően adja a +20-30 szerencsés esetben 40%+al jobb perf/pricet. Most éppen ha 2080TIhez viszonyítod nem is 30%al adnak jobb perf/pricet hanem megvan az 50%. De 2080hoz képest sincs okunk panaszra.
Ráadásul egy régi nagy álom a 4K game kimaxolva végre valósággá vált. (Vagy aki Ray Tracingra izgul akár WQHDban élvezheti.) Plusz lesznek még driverek és az új architektúra is jobban ki fogják használni fejlesztők.

És igen 1év múlva majd jon a 3080S. 2.5év múlva meg a 4080. RT 4Kban olé. Mi a gond?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1286) Cthulhu Dawn válasza Dare2Live (#1285) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

+

Nekem is ezert nincs nagyon tuske a szememben az uj szeria miatt. Strix 1080Ti-om 300 wattot eszik terheles alatt, egy Asus TUF 3080 360W korul hoz a legtobb jatekban ami engem erdekel, azon a felbontason amin en jatszok 200%+-t teljesitmenyben. +RTX +DLSS

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1287) Dare2Live válasza TESCO-Zsömle (#1280) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

3080as konfignál 500-600 de akár több W eldiszipálódik ott rendesen kell majd pörögnie a 120as ventiknek, hogy azt kitolják.

Én leszedtem a ház oldalát, ház ventiket lehúztam. Így a legcsöndesebb. Jah nem szép de nem nézegetem. Alap helyzetben 0db venti pörög, only SSD na ez csönd. Persze terhelésnél beindulnak rendesen.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1288) Laja333 válasza Dare2Live (#1287) üzenetére


Laja333
őstag

Nem biztos, hogy a ház oldala nélkül jobb lesz az áramlásod. :N

(#1289) Dare2Live válasza Laja333 (#1288) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nálam így jól müködik az hogy ha nincs érdemi terhelés 0db venti pörög 0 hang van.

Ha felrakom oldalát fixen forogni fog 2db 120as venti még ha csak 400rpmen is. És még úgy is minden melegebb.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1290) TESCO-Zsömle válasza Dare2Live (#1287) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én már évek óta 140-esekkel tolom, de mondjuk ugyanennyi ideje épített vízhűtéssel is, úgyhogy nem vagyok mérvadó.

Ház oldalát ne szedd le, mert megszűnik az áramlásod. Tudod, a levegő is szeret a legkönnyebb irányba menni, ha nincs ott a ház, hogy körbefogja, akkor a legelsó adandó alkalommal a betolt levegő kimegy a leszedett oldallap helyén... Ha ehhez még a ventiket is lehúztad, akkor azok nagy eséllyel semmit nem csinálnak a hűtés szempontjából. Akkor meg már praktikusabb egy testbench jellegű állványra szerelkezni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1291) bunfi válasza syIex (#1281) üzenetére


bunfi
őstag

Nem szoktam vállon veregetni őket érte, hogy jól csináljátok.
Akkor mire fel a hype, ha csak a szokásos van? Vagy dícsérjem meg őket, hogy mertek nagyot hazudni?
Mea culpa, de a 2070 Supert hasonlítottam a 2080-hoz, ami csak 5%-kal volt lassabb, nem pedig 25%-kal, mint az eredeti 2070.
A végtelenségig lehet butítani, a 1030-ból is volt kett fajta, de hogy mit és hogyan lehet vele játszani, az már egy másik kérdés...

(#1286) Cthulhu Dawn
Ha a teszt, amit néztem nem hazudik, akkor 4K-ban van +100%, alatta még kevesebb. Egyébként szíved joga, hogy ne érdekeljen, de azért szerintem nem baj, ha más nézőpontból is megvilágítjuk ezt a szériát.

(#1285) Dare2Live
Én megvárnám az idei/jövő évi játékokat, mert a tesztekben ahol hozta a számokat 4K-ban, elég sok 2018-as és 2019-es játék volt.

(#1290) TESCO-Zsömle
Nem érdemes leszedni, mert csak rontasz vele. Én a magam részéről 2x140 BE - 1x120+rácsozott pci-e takarók KI konfigurációt használok és a minimális túlnyomásra esküszöm, mert így porosodik a legkevésbé.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#1292) torma1981 válasza bunfi (#1291) üzenetére


torma1981
veterán

Ha normálisan lesz megírva a játék nem lesz gond a 4k-val.

(#1293) nexplo válasza sittes79 (#1278) üzenetére


nexplo
őstag

Ugyanezt írtam az egyik topikban nemrég ;] :DDD :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#1294) TESCO-Zsömle válasza bunfi (#1291) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

LOL! Én nem rontok vele, mert az egész gépet a víz hűti, a ventik meg akkor is a radiátorokon fújnak át, ha nincs fent az oldallap. :DDD :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1295) Cthulhu Dawn válasza bunfi (#1291) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Ez miben mas, mint amit en mondtam?
Kollektiv meresben is 2x-es teljesitmeny, de direkt ezert tettem hozza, hogy az EN esetemben, azon a felbontason es azokkal a jatekokkal amikkel en jatszok 200% es folotte.

2080Ti tulajdonosokat 1080p monitorral en se fogok gyozkodni, hogy valtsanak, mert az tenyleg folosleges.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1296) Dare2Live válasza TESCO-Zsömle (#1290) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Vízhűtésben mindig megy a szivatyú = hangos. Nálam semmi se forog alap terhelésen = teljes csönd van.

"ha nincs ott a ház, hogy körbefogja, akkor a legelsó adandó alkalommal a betolt levegő kimegy a leszedett oldallap helyén..."

Nincs betolt levegő. Hogy menne ki? :DDD
Légáramlást a CPU baromi nagy bordáján lévő 120as venti adja, meg a tápventi, meg a GPU ventik. Ezek csak hőmérséklet/terhelésre kapcsolnak be. Ehez játékot kell indítani, vagy pl lightroom importot/konvertálást. De ilyenkor se volt eddig nagy vész CPUn kb 1kgs noctua bordán a 120as venit max 600rpmre szokott felpörögni, tápnál 35wot kell full terhelésen ventinek kitolnia az se pörög 400felett, vga is csöndes. Ezt ha veszek egy 3080at a 370W miatt lehet buknám....

"Akkor meg már praktikusabb egy testbench jellegű állványra szerelkezni..."

Nincs hely az asztalomon, meg félek leönteném. Így az asztal alatt, kb rá se látok hibátlan. Így le se tudom önteni, de ha igen felülről ott a ház teteje, oldalról kb nem tud becsurogni.

szerk: Az én kis világomban nincs értelme a vízhűtésnek. Drága, zajos, macerás. Anno soksok éve amikor mindent cakkra húztam a gépben jó volt, mert akkor még az ilyen 200-300Wokkal egyszerűen nem boldogultak a léghűtések. Persze akkor még ilyesmi volt a csúcs léghűtés. [link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1297) bunfi


bunfi
őstag

(#1294) TESCO-Zsömle
Áshit... nem neked akartam válaszolni, sry

(#1295) Cthulhu Dawn
Félreolvastam sorry... +200%-ot olvastam a 200%+ helyett, my bad.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#1298) syIex válasza Cthulhu Dawn (#1295) üzenetére


syIex
veterán

Így van FHD esetén tényleg nincs értelme, de a felett igenis érezhető lesz a különbség szerintem! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1299) Albigator


Albigator
őstag

Megint kb 130 hsz..
-kazán nem kazán
-sokat fogyaszt nem sokat
-10-20-30-40-50-60-70-80-90-100%
;]

Strixről ti se láttatok még tesztet, ugye?
Kíváncsi vagyok mit nyújt majd ténylegesen, a nagyon jól sikerült TUF-hoz képest.
Valahol tán 09.21-ét olvastam.
De azt nem értem, hogy ha meg se jelent az első napokon, hogy lehetett azt is rendelni (aqua) 17-én. Tudom a többi VGA sincs még kb senkinek, a boltok is várakoznak de legalább a többi kártyát a teszterek bemutatták lehetett látni mit is vesz az ember...

[ Szerkesztve ]

(#1300) keIdor válasza Albigator (#1299) üzenetére


keIdor
titán

Nincs Strix teszt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.