Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) syIex válasza keIdor (#1498) üzenetére


syIex
veterán

Hmmmm érdekes. Bár akkor a sima 3090 nem teljesen értem így.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1502) warcat válasza syIex (#1501) üzenetére


warcat
veterán

Ha csak nem jött azóta frissebb infó, ez egy pletyka volt pár napja amit én photoshop bullshitként értékeltem,de azóta lehozta pl ipon kattintásokért

EA: It's in the crate!

(#1503) keIdor válasza warcat (#1502) üzenetére


keIdor
titán

Én most látom 1x.
Ki tudja, lehet csütörtökön halkan ez is felkerül az oldalra a sima mellé. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1505) kevike576


kevike576
senior tag

itt egy kis asus tuf non-oc teszt , több mint a semmi

https://www.youtube.com/watch?v=umXa1SOmIT4

(#1506) warcat


warcat
veterán

Evga 30 perce tweetelt, hogy lesz mindjárt pár darab XC3 3080 a webshopban -> Evga oldala elérhetetlen.

Ki gondolta volna /surprised pikachuface

EA: It's in the crate!

(#1507) Laraxior válasza warcat (#1506) üzenetére


Laraxior
titán

Én azt is el tudom képzelni, hogy van arra is program, hogy bazi nagy adatforgalmat generáljon az oldalnak, hogy lehaljon...
Ha már a vásárlásra volt bot... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1509) Tuskone válasza Laraxior (#1507) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

Persze, load tesztelésre vannak, de lényegében DDOS/DOS támadások is ugyanazon az elven alapszanak. Weblapokat elég könnyű kiütni, mert hiába van több szerver, ha a load balancert overloadolja valaki, akkor nem irányít át amúgy se, de a fő gond, hogy legtöbb retailer nem foglalkozik ilyen védelmekkel, mert drága üzemeltetni egy jól müködő szerverparkot, az évente pár darab ennyire kivánt termék árulása miatt.

De amit Valve csinált az Index márciusi visszahozáskor tökéletes lenne.
Aki nem ismerné annak röviden, egy nagyon gyors egyszerü feleületen jelzed az érdeklődésed, és várólistára kerülsz, és ahogy haladnak a gyártással, szólnak előre és adnak 1 hetet hogy fizess a termékért, amint fizeted szállítják, ha nem fizetsz egy héten belül ugranak a következő emberre a sorban. És van Steam két faktor ellenörzés, meg az accountokat is nézik, hogy lehetőleg minél kevesebb jusson ebayre drágábban, de ez ugye nem kivédhető teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#1510) arn válasza #98320896 (#1504) üzenetére


arn
félisten

Vagy rosszul szervezed a munkat :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1511) Motyi válasza keIdor (#1497) üzenetére


Motyi
senior tag

Ez már 9 nappal ezelötti is fake hír volt. :)

És egy kis adalék hozzá:
"Is 48GB of GDDR6X even possible?

The short answer to this question is no. A 48GB RTX 3090 is impossible today with GDDR6X memory. How do we know this? Micron has confirmed that it won't have 2GB (16Gb) GDDR6X memory chips until 2021. This fact alone makes Nvidia's RTX 3090 CEO Edition graphics card impossible today. No amount of extra money is going to make larger GDDR6X available earlier.

Nvidia's RTX 3090 CEO Edition could only feature 48GB of memory if it used GDDR6 memory, but this would cut down the RTX 3090's memory bandwidth significantly. This configuration would give the CEO Edition more memory capacity and less overall performance. That's not the kind of product that Jensen Huang (Nvidia's CEO) wants his name on. "

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1512) arn válasza Motyi (#1511) üzenetére


arn
félisten

akkor ennyire lesz 20gs 3080 is... ha csak nem adnak ki egy total mas nyakot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1513) Mumee válasza arn (#1512) üzenetére


Mumee
őstag

20GB mehet, hisz a 3090 nyákjára is mehet akár.

(#1514) arn válasza Mumee (#1513) üzenetére


arn
félisten

a duplazott kartyakat szinte mindig ugy szoktak kiadni, hogy csak a memoriakon varialnak, amugy nem tul jo biznisz.

ausztriaban mar 809-1050 koze nottek a "nincs" arak. lassan eladom a 699es megrendelesemet :DDD

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1515) snecy20 válasza arn (#1514) üzenetére


snecy20
veterán

Szuper, akkor úgy néz ki távoli köze sem lesz a várható tényleges áraknak a kezdeti MSRP árakhoz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1516) Mumee válasza arn (#1514) üzenetére


Mumee
őstag

A 3080 nyákon is üres 2 VRAM hely, tehát az is lehet egy módosított 3090 nyák.
Giga AIB 3080 vs 3090:

[ Szerkesztve ]

(#1517) arn válasza Mumee (#1516) üzenetére


arn
félisten

az keves lenne a duplazashoz. en inkabb arra tippelnek, hogy lesz a jovoben szuper kiadas mas gpuval es nagyobb savszelesseggel, 12g rammal. a duplazott ramhoz pedig megvarjak a micront.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1518) Mumee válasza arn (#1517) üzenetére


Mumee
őstag

Úgy értem, hogy ha a 3090 nyákra épül a 3080 is alapból, akkor kiadhatnak egy kétoldalas 3080-at is pár üres hellyel. 10GB elől 10GB hátul.
A referencia nyák 3080 vs 3090 ugyanaz. Tehát a duplázásnak nincs akadálya.
[link]

3090 hátulja ugye:

[ Szerkesztve ]

(#1519) -=RelakS=- válasza Mumee (#1516) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Valamelyik videóban mondták, hogy ez inkább gyártástechnológia miatt marad üresen, és nem biztos, hogy mindig az a két hely lesz üres. A pontos háttérre vagy nem emlékszem, vagy nem mondták

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1520) TESCO-Zsömle válasza Mumee (#1518) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pontosan ezt fogják csinálni. Ahol most a 3080-ason a memória van, pont ugyanott lesz a túloldalon is. Még 2 nap és mindenki meglátja.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1521) arn válasza Mumee (#1518) üzenetére


arn
félisten

jah igy mukodhet. :K

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1522) gbors válasza -=RelakS=- (#1519) üzenetére


gbors
nagyúr

Miután a 80-ason harvestelt chip van, letiltott memóriavezérlőkkel, az üres helyek attól függenek, hogy a chipen melyik kontrollereket kellett kilőni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1523) arn válasza -=RelakS=- (#1519) üzenetére


arn
félisten

akkor az kihozatallal van kapcsolatban? mas reszt tiltanak le a gpuban, es mas a kivezetes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1524) arn válasza Mumee (#1518) üzenetére


arn
félisten

mongy magukon a 3rd party 3080 nyakokon nincs hatul hely, csak a felso ketto van uresen.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1525) Mumee válasza arn (#1524) üzenetére


Mumee
őstag

Igen én is azt néztem most.
Marad a "who knows", de a referencia PCB pedig engedi, szóval újratervezést nem igényel.

(#1526) -=RelakS=- válasza arn (#1523) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

és gbors

Igen, ilyesmi, tartalék hely.
Így ha akár két memória-gpu kapcsolatban van bármi gixer (gpu, nyák, akármi), nem kell kukázni a kártyát, csak letiltod azt a foglalatot, és a két tartalék egyikét vagy mindkettőt felhasználod.

Mondjuk ha képes rá a kártya, ebből kiindulva lehetne kicsit drágább verzió 12GB memóriával, amikor mindegyik memória slot szépen működik :DDD
Kérem az ötletért a részem? :))

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1527) arn


arn
félisten

erdekes a fazisok szama is a gpuhoz:
13 - zotac trinity, msi trio
14 - palit
15 - fe
16 - asus tuf oc (nem csodalkoznek, ha a nem oc verzion kevesebb lenne a fentiekbol kiindulva)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1528) arn válasza -=RelakS=- (#1526) üzenetére


arn
félisten

fentebb irtam ezt az otletet :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1529) -=RelakS=- válasza arn (#1528) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Megnézted, kin nyomtam válasz gombot? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1530) snecy20 válasza arn (#1527) üzenetére


snecy20
veterán

Pedig beéri a Tuf 2*8 pinnel, érdekes. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1531) arn válasza -=RelakS=- (#1529) üzenetére


arn
félisten

erre celoztem :) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1532) -=RelakS=- válasza arn (#1531) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jahogy :B :C
Akkor lemaradtam az infinite zsozsóról :O :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1533) gabor0928


gabor0928
tag

Szerintetek mikor érkezhetnek a 20GB-os 3080-asok? És árban vajon hová fogják belőni?
Próbálom kimatekozni hogy mennyire rossz vétel most egy 10GB-os 3080... De ha mindkettő pályán marad árban elcsúsztatva akkor elvileg nincs nagy gáz.

[ Szerkesztve ]

(#1534) elite.cs11 válasza gabor0928 (#1533) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Szerintem 2021 közepe fele, esetleg tavasszal. És félek én az árától :D
Nem hinném, hogy a mostani 3080 rossz vétel lenne bármilyen szinten. Amúgy se értem kinek/minek kell annyi vram :N

(#1535) -=RelakS=- válasza gabor0928 (#1533) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha lesz olyan chip, ami fizikailag ugyanakkora, lábkiosztása ugyanaz, csak kétszer annyi tárolóhely van benne, akkor szerintem semmi akadálya.
3070ti-nél is ha ugyanannyi memóriahely lesz a kártyán, mint a 3070 esetén, és így lesz 8 helyett 16GB-os, akkor ez az egyedüli megoldás, ami szóba jöhet.

elite.cs11
Doom Eternal 8K-ban 10,5GB VRAM-ot emleget, hogy annyi kellene neki.
Ezen a kártyán ez már elfutkározhat, de ha más nem, screenshot lődözésre azért jó. Kevesebb VRAM esetén vissza kell venned a képminőségből, különben nem engedi beállítani a felbontást.
Más játékoknak lehet, még több kell. Olyanokra gondolok, amik jóval lassabban futnak, mint a Doom Eternal, mindenféle RTX-es csicsa nélkül

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1536) Jacek válasza gabor0928 (#1533) üzenetére


Jacek
veterán

Rossz vetel mert egyre dragabb a semmi :)

(#1537) gabor0928 válasza elite.cs11 (#1534) üzenetére


gabor0928
tag

Nem attól félek hogy kevés lesz a VRAM, hanem attól hogy majd nem lehet eladni a 10GB-osokat, ha odajutunk. De ha lesz 100 rugó differencia a 2 közt akkor nincs gond.

(#1538) Laraxior válasza gabor0928 (#1537) üzenetére


Laraxior
titán

Mindent el lehet adni, ne viccel j már.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1539) keIdor válasza gabor0928 (#1537) üzenetére


keIdor
titán

Az a baj, hogy egyelőre azt sem tudjuk mikor jönnek ezek. Semmi garancia a 2020-ra, be sem mutatták ezeket.
3090-et el is lehetetlenítené egy ilyen kártya.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1540) gabor0928 válasza -=RelakS=- (#1535) üzenetére


gabor0928
tag

Szerencsére csak 4K-s moncsim van, így egyelőre a 8K nem alternatíva. nyilván ha kevés a ram, akkor a hagyományos memória átveszi a hiány kezelését valamivel lassabban, de abból nem lesz diavetítés, max valamivel kevesebb FPS. Lásd GTX 1060 3GB vs 6 GB

(#1541) elite.cs11 válasza -=RelakS=- (#1535) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ja hát igen, a 8k eszembe se jutott...meg nem is tudom mennyire valid experience lesz, meglepődnék ha mostantól hirtelen minden új játék tökéletesen fog futni 8k-ban, ráadásul ("csak") 60 fps-el.
Saját véleményem, de én a 4k-t se erőltetném egyelőre. Persze van aki TV-n akar játszani, de számomra egy 27 colos monitor tökéletes. Azon meg a 4k se egy must have szerintem. Persze kinek mi

(#1542) Zorel válasza gabor0928 (#1537) üzenetére


Zorel
senior tag

20GB-os verziónak 1200$ körül várható az ára, ami azt jelenti, hogy MO-n 200k differencia minimum lesz a 10GB-os verziótól.

(#1543) gabor0928 válasza Zorel (#1542) üzenetére


gabor0928
tag

Ez jó hír, ennek örülök... :)

(#1544) gabor0928 válasza elite.cs11 (#1541) üzenetére


gabor0928
tag

27 colon a 1440p az ideális, de 32"-olon már inkább 4K. jól néz az ki nagyon.

(#1545) AsakuraDave válasza Zorel (#1542) üzenetére


AsakuraDave
őstag

3080 most 300-360k között mozog a 3090 elv karcolja majd a 700k. Egy 20 gigás 3080 a kettő között valahol 500k körül lenne "logikus"...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1546) gabor0928 válasza AsakuraDave (#1545) üzenetére


gabor0928
tag

Igen, én is erre gondok, de a logika sajnos néha becsap. Az is logikusnak tűnt hogy 17-18-án már nálam a kártya, aztán tessék :)

(#1547) arn válasza gabor0928 (#1533) üzenetére


arn
félisten

en arra szamitok, hogy min +150-200 eur, es jovo ev.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1548) -=RelakS=- válasza gabor0928 (#1540) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mint írtam, már ha be tudod állítani. Doom Eternal nem engedi, amíg be nem fér a VRAM-ba.
Nekem is 4K monitorom van, de ugye van ez a DSR, amivel be tudod lőni 8K-ra a felbontást :D
Ha van annyi teljesítményed, hogy ez ne jelentsen gondot, akkor jól jön. Pl a TAA/FXAA homályát csökkenti.

elite.cs11
Szerintem pont a 27" a felső must have a 4K-hoz, ha a képminőség miatt akarunk nagyobb felbontást. 200%-ra állított asztallal még a ph oldalai is nerdgazm állapotba kerülnek.
Ha meg a natív felbontás az érdekes, akkor szerintem a 42" az alsó határ. (otthoni monitor)
A 31-32"-os monitorok már mindkét irányból kompromisszumosok (melós monitori)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1549) elite.cs11 válasza gabor0928 (#1544) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ja azt nem tagadom, mondtam is, hogy kinek mi.
Nekem már a 27" is majdnem túl nagy

(#1550) Laraxior válasza elite.cs11 (#1549) üzenetére


Laraxior
titán

Egérmozi ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.