Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) csibuka85 válasza GabeE3e (#1598) üzenetére


csibuka85
senior tag

Jó húzós áron van !
316K-t még megért amikor az Aquaban volt és az még OC is volt ha jól láttam.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#1602) warcat válasza -=RelakS=- (#1588) üzenetére


warcat
veterán

Valószínűleg ezt fogod kapni.

Viszont senki rendelését nem törlik, de akár hónapokig is eltarthat mire végigér a sor. Alap bankkártyás fizetésnél csak feladásnál vonják le a pénzt, tehát én nem látom akadályát, hogy benthagyd a rendelést és közben nézelődj másfelé. Sehol sincs készlet, ennyiért meg főleg nem.

EA: It's in the crate!

(#1603) -=RelakS=- válasza warcat (#1602) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

én nem látom akadályát, hogy benthagyd a rendelést és közben nézelődj másfelé.

Ez lesz, csak még nem nagyon van hol és mit nézni :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1604) arn válasza GabeE3e (#1598) üzenetére


arn
félisten

feltoljak az arat, aztan csokkentik... es nezik mi azaz ar, aminel meg elviszik. maximalizaljak a profitot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1605) snecy20 válasza arn (#1604) üzenetére


snecy20
veterán

Kihasználják hogy hiány van, illetve hogy a normálishoz képest nagyságrendekkel nagyobb a kereslet. Félő, hogy így is lesz akinek megér 400k-t az, hogy ott van készleten és másnap elvihető.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1606) SeRoKrigid


SeRoKrigid
csendes tag

Azért van bőr az iponosok arcán is vastagon...
Az Aquá-nál ez 309.900 Ft volt 17-én... Az O10G meg 319.900 Ft
Srácok legyetek tudatos vásárlók, és várjatok még 1-2 hetet, és leginkább rendeljetek Németországból (CaseKing, Amazon)...
És ha van kedvetek véleményezzétek az ipont, akár itt, akár máshol:
https://www.facebook.com/iPon.hu/posts/10157124642241230

Legyetek eszeteknél, ezek irreális árak.

[ Szerkesztve ]

(#1607) warcat válasza -=RelakS=- (#1603) üzenetére


warcat
veterán

Továbbra is csak 5 nap telt el indulás óta, ilyenkor többnek érződik, de eddig kb. csak a repülőre pakolt szállítmányok értek el a piacra.

Más: most írta videocardz twitteren, hogy az embargó 3090 FE és AIB esetén is 24. 15:00. Ha esetleg lenne is készleten, mire megnézed a youtyúk videót, már biztos megoldódik a probléma :)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1608) L4mie válasza syIex (#1575) üzenetére


L4mie
veterán

kérdés, hogy eu vagy us készlet lesz több 1000

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1609) Rasiel válasza gabor0928 (#1540) üzenetére


Rasiel
senior tag

Azért tud kellemetlen lenni, ha egy játék igényelné a több VRAM-ot, csak éppen az adott kártyán nincs meg az a mennyiség, amire szükség lenne. A Quantum Break pl. jó példa erre: megjelenésekor egy 3 GB-os GTX780-al játszottam. Maga a GPU összességében elegendő volt egy olyan szintre, hogy játszható legyen vele a játék, viszont volt jó pár olyan rész, ahol eléggé bezuhant az FPS-szám, és sokszor töltögetett a gép, meg-megakadt a játék, így játszhatatlanná vált.
Az RTX 3080 esete eléggé érdekes. Az előzetes jóslatok, találgatások arról szóltak, hogy akár több VRAM-ot kaphat majd a kártya, így nem meglepő módon a 10 GB-os mennyiség miatt sokan húzzák a szájukat. Ha jövőtállóságról beszélünk, akkor ez nem biztos, hogy olyan jó megoldás a gyártó részéről. Nyilván, ha megvennék egy ilyen árral és teljesítménnyel rendelkező kártyát, személy szerint nem 1-2 évre terveznék vele. Főleg azoknak lehet elgondolkodtató a helyzet, akik magasabb felbontásban játszanák, legyen ez akár 1440p vagy 2160p. A következő kérdés pedig az, hogy a jövőben megjelenő játékok VRAM-igénye mennyire fog megugrani.
Az természetesen a gyártóktól függ, hogy a 3080-as kártyájukra tesznek-e több VRAM-ot (ilyen eset már nem egyszer fodult elő, a fentebb említett GTX780-nál is volt 6 GB-os verzió), itt egyértelműen a sokat említett 20 GB jöhet csak szóba. Így mindenképpen vonzóbb lenne sokak számára a VGA, viszont persze kérdés, milyen árcédulával kínálnák őket.

(#1610) Zorel válasza SeRoKrigid (#1606) üzenetére


Zorel
senior tag

Az ár így van irreális, de ezt az árat nem az ipon szabja, pár százalékuk van rajta. A forgalmazó adja drágán és ők próbálják meglovagolni a jelenlegi hiányhelyzetet. Jelenleg 1-2 forgalmazónál van pár kártya ezeket próbálják meg jóval drágábban eladni, de ahogy több helyen lesz szépen visszamennek az árak. Akinek sürgősen kell és nem számít annyira a pénz annak van lehetősége megvenni, ha valaki ráér az várjon amíg elérhető lesz több helyen és normalizálódik az ár. Mindegyikre van lehetőség, szerintem nincs ezzel akkora probléma.

[ Szerkesztve ]

(#1611) AsakuraDave válasza SeRoKrigid (#1606) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nem az ár miatt kéne őket megb*szni hanem tuti full kamu ez a "a héten már X ember vásárolta meg" marketing duma.. :U

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1612) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Aquanál lehet automatizalva van már az email :DDD
3 percen belül jött a válasz, hogy nincs infojuk a beszállítótól, hogy mikor várható az érkezése a kártyának. Arra már nem is valaszoltak, hogy rendelési sorrendben tervezik teljesíteni vagy hogy

(#1613) GabeE3e


GabeE3e
tag

Iponnál azt írták, hogy raktáron van nekik még 3db valóban és amint elfogy leveszik az oldalról.

(#1614) arn válasza GabeE3e (#1613) üzenetére


arn
félisten

hamar meglesz a napi profit :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1615) TESCO-Zsömle válasza Rison77 (#1592) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem kell ennyiért megvenni. Vásárlóként csak ennyit tehetsz, de úgy néz ki, csak nekem volt igazam, mikor mondtam, hogy vásároljatok be pánikeladott 500-600€-s 2080 Ti-ből... :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1616) szabeska válasza GabeE3e (#1613) üzenetére


szabeska
addikt

Ezek szerint van remeny, hogy az aqua is kap...par heten belul... :O

F1

(#1617) arn válasza TESCO-Zsömle (#1615) üzenetére


arn
félisten

en hasonlora szamitottam... mar minden jobban vart hwnel regota ez van. ilyenkor siman varok x honapot, mire megnyugszik a piac. van hogy addigra ki is banom magam, megmarad a penz, johet a kov kor.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1618) syIex válasza L4mie (#1608) üzenetére


syIex
veterán

Kiderül majd. Bár nem tudom, hogy az FTW3 a Caseking-ről fagy az Aquanál rendelt Strix amelyik jobban “izgat”. :DDD
Azt remelem, hogy jovohet körül már lesz belőlük valami. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1619) -=RelakS=- válasza GabeE3e (#1585) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mondanám, hogy már van fent fényképes hirdetés, csak nem nyitotta ki a dobozt (persze, úgy nem érne annyit, mi?)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1620) SeRoKrigid válasza Zorel (#1610) üzenetére


SeRoKrigid
csendes tag

De ezt az árat pontosan az Ipon határozza meg...
Valamennyivel magasabb a nagyker ár, így működik a kereslet-kínálat persze.
De ezt úgy képzeljétek hogy a 17-i árakhoz képest +/- 5%
És azért azt kezelhetjük tényként hogy a 17-i árakat is a kisker forgalmazók tolták fel 309.900 Ft-ra, mert ők látták már akkor, hogy kevés kártya lesz, el fogják adni ennyiért. És ma kaptak +5%-al drágábban 4 db kártyát (amit még akkor rendeltek meg és adott esetben fizettek ki, amikor először lehetett rendelni 17-re). Szóval ezeket a kártyákat az ipon árazta 394.990 Ft-ra.
És ami különösen pikánssá teszi a dolgot hogy 2 napja írtak egy cikket a hype miatti pofátlan árazás/lehúzásokról... Kibaszott képmutató pofátlan tróger banda... :D

(És egy bútorbolt üzletvezetője vagyok, ha esetleg a kompetenciám érdekes lenne... napi szinten dolgozok kiskerekkel és nagykerekkel, magyarokkal és EU gyártókkal/forgalmazókkal)

(#1621) Dare2Live válasza -=RelakS=- (#1570) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1. Ezt 32"ön is eljátszhatod. Nem hinném egyetértenél vele neked 15"on a 4K 200%on hude jó nekem meg hangya.

2n Ezen gondolkodtam. Jelenleg 2db 32"es 4K monitoron vagyok. Ez az én melómra nagyon ideális, játékra lehet egy 40"+os jobb lenne. De az meg melóra nem lenne ideális.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1622) Rison77 válasza SeRoKrigid (#1620) üzenetére


Rison77
senior tag

Azért szépen fogy :DDD . Pont reggel mondta egy ismerősöm, hogy felhívta őket, hogy legalább töltsék fel a webshopot azokból amiket megrendeltek, hogy lehessen használni a raktárfigyelőt, és ne keljen 20 percenként nézni a kínálatot.. Válasz: semmi információjuk nincs arról mikor érkeznek. Végül is úgy működik, hogy ezt a pár db Asus-t is az egyik szállítmány végében találták meg csak úgy, fogalmuk se volt, hogy küldenek nekik pár db-ot, senki nem jelezte nekik mi fog érkezni a mai szállítmánnyal. :DDD Még a szállító levelen se szerepeltek :DDD

(#1623) Cthulhu Dawn válasza SeRoKrigid (#1620) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Amig az emberek nem birnak varni 2 hetet, hogy elkoltsenek 400k-t, addig nem is fog sajnos valtozni ez a practice...

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1624) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

MSI Ventus OC Aqua-n 350k ha valakit érdekel illetve a sima TUF rendelésem már "összekészítés alatt" :DD

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1625) g.patrik


g.patrik
csendes tag

Van már az aqua-ban is ventus x3 350k-ért, de adatlap és képek nem járnak hozzá, meg az rtx bundle sem.

System.out.println("hello world");

(#1626) Laraxior válasza AsakuraDave (#1624) üzenetére


Laraxior
titán

Eurót nem váltanak véletlenül forintra? Hasonló árfolyamon... ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1627) aAron_ válasza SeRoKrigid (#1606) üzenetére


aAron_
őstag

Piacgazdaságban élünk, mindenki saját legjobb belátása szerint dönt, azt vesz meg, amit akar. Lehet valakinek ennyit is megér, iPon pedig megadja a lehetőséget ezeknek a vásárolóknak. Ha olcsóbb lenne, valószínűleg raktáron sem lenne már. Ebben semmi erkölcstelen nincsen.

What is your ikigai?

(#1628) snecy20 válasza Laraxior (#1626) üzenetére


snecy20
veterán

Haladunk, már csak 70K-val vagyunk a kitűzött cél felett! :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1629) elite.cs11 válasza AsakuraDave (#1624) üzenetére


elite.cs11
senior tag

És megint 2 (munka)nappal későbbi átvételt írnak, mint ahogy ez volt 17-én is

(#1630) Cthulhu Dawn válasza AsakuraDave (#1624) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Strix is, vajon mit jelenthet


Amugy mit lazongtok a 350k-s aron, hiszen 357-rol van learazva ;] .

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1631) -=RelakS=- válasza Dare2Live (#1621) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az a 15"-os UHD nekem is hangya volt, viszont jó viszonyítási alap, hogy huszoniksz colos monitoron hasznos lenne a 200%-os nagyítás.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1632) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Ipon normális? Mif*szom ez a 394k ASUS TUFért? És már 8-an megvették?!

[ Szerkesztve ]

(#1633) elite.cs11 válasza Cthulhu Dawn (#1630) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Aqua-tól? Mert én nem kaptam emailt tőlük, hogy "összekészítés alatt" :(

(#1634) syIex válasza AsakuraDave (#1624) üzenetére


syIex
veterán

Hátha a Strix is hamarosan :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1635) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Aquában MSI GeForce RTX 3080 10GB VENTUS 3X OC csütörtöki átvétellel :Y

Mondjuk várok még, amíg megér nekem ez a kártya 350 ezret :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1636) syIex válasza -=RelakS=- (#1635) üzenetére


syIex
veterán

Közben megnéztem, nekem is össze készítés alatt van a Strix! :Y :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1637) bazccka válasza SeRoKrigid (#1606) üzenetére


bazccka
tag

Mijazaz O10G? Az O1G 10x?

(#1638) Cthulhu Dawn válasza elite.cs11 (#1633) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

En se, de rendeles allapotat ha megnezem akkor osszekeszites alatt van, bar en ezt nehezen hiszem.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1639) Laraxior válasza bazccka (#1637) üzenetére


Laraxior
titán

O10G -> OC
10G -> alapórajeles

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1640) elite.cs11 válasza -=RelakS=- (#1635) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Olvasd el a 1629-es hozzászólásomat. Mérget azért még ne vegyél :D

(#1641) Laja333 válasza Cthulhu Dawn (#1638) üzenetére


Laja333
őstag

Összekészítés alatt... lehet épp most rakják rá a VRAM-ot a PCB-re a gyárban. :DDD

(#1642) Laraxior


Laraxior
titán

Casekinghez jött 3 új 3080.
Gigabyte Vision OC
Zotac AMP Holo
Zotac Trinity OC

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1643) SeRoKrigid válasza bazccka (#1637) üzenetére


SeRoKrigid
csendes tag

Istenem, bearanyoztad a napom! Hatalmas pacsi! :)
(felvisítottam az irodában :D)

TUF-RTX3080-!!!O10G!!!-GAMING :D

De amúgy kurvára O1Gx10 :D

(#1644) -=RelakS=- válasza elite.cs11 (#1640) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Zotac-ot vettem, nem mérget ;]

Izé, még nem vettem, csak rendeltem :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1645) Cthulhu Dawn válasza Laja333 (#1641) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Az elkepzelhetobb, vegulis az nincs leirva hol van osszekeszites alatt :DDD .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1646) Sylvanas


Sylvanas
csendes tag

És már el is vitték azt a 6 db TUF kártyát 400-ért az iponból. Jó sok pénzük van az embereknek, na :))

[ Szerkesztve ]

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Coolermaster MasterBox 5, Acer Predator XB271HU IPS

(#1647) kevike576 válasza -=RelakS=- (#1635) üzenetére


kevike576
senior tag

hát már nincs mire várni, eltünt mint fing a szélben !

(#1648) -=RelakS=- válasza Sylvanas (#1646) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akárcsak az Aquából az MSI-t

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1649) Spirit válasza Laraxior (#1642) üzenetére


Spirit
őstag

Azért nem semmi árak lettek Caseking-en is péntekhez képest.
Mivel ki volt írva, hogy "lehetséges, hogy nem a végleges árak", így nem tudom mi lesz azokkal, akik pénteken rendeltek olcsóbban.
Mivel sima kártyás fizetés és nem Ők vonták le, így nem tudnak vonni még hozzá, arra meg nem tudom milyen technikai megoldás van, hogy utólag fizess még 50-100€-t. Vagy kiküldik mostmár azon az áron?

Pl. az MSI Gaming X 840-ről 899 lett, EVGA FTW3 899-ről 949, Zotac 800 környékéről 919. :Y

[ Szerkesztve ]

(#1650) Jacek válasza syIex (#1636) üzenetére


Jacek
veterán

Strix egyébként simán lehet akkora csúszásban volt a startkor. Kisördög ez az "összekészités alatt" a kollega ott morzsolgatja a csomagoló papirt? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.