Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Kaci84 válasza Csavez™ (#7999) üzenetére


Kaci84
őstag

Hát igen sokat lehet ferdíteni ebben a szakmában. Egyébként nem a kártya annyira rossz a 4K kicsit drága még. Köszi a dícséretet, igen zabálja az időt az ilyesmi, csak az a lehangoló amikor kapok 3 likeot meg 1 dislikot :-( Oké vannak hibák, na de akkor is.

ForRedGlory: Hát igen én is azért indítottam az én oldalam, hogy (amíg nem fizetnek le) legyen egy kicsi és pont azért hiteles tesztelő. Pont ezért szereztem be én is csúcshardvert, hogy ne ez legyen a kifogás. 10900k 5.2-ön ha nem elég hát... Igaz HT nincs, de nehogy már 10 mag ne legyen elég 4K-n 40-100fps között.

Most hasonlítom össze 3800X-el, majd felteszem azt is nemsokára.

(#8002) ForRedGlory válasza Kaci84 (#8001) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kaptál egy like-ot. Már 4 van. ;)

(#8003) sittes79


sittes79
addikt

Tudnék szerválni egy giga eagle oc-ét 1100 EUR-ért, de nem érzem, hogy megéri annyiért...Vélemény?

(#8004) Zorel válasza Kaci84 (#8001) üzenetére


Zorel
senior tag

Az a helyzet, hogy ez nem is biztos, hogy szándékos ferdítés csak ezek a tesztek ahány darab van belőle annyira is különböznek. Értsd ez alatt, hogy Te például HT off-al tesztelsz pedig azért elég sok játék profitál a HT-ból. Az sem teljesen mindegy, hogy natív a felbontás vagy sem. G-sync, freesync on-off?!, game versio, windows build, driver stb...ezeket szerintem mindig érdemes feltüntetni, illetve hozzáteszem, hogy a külföldi fórumokon és már itt is egyre több a 3080-as kártya és ahogy nézegetem az eredményeket out of box is elég nagyok az eltérések teljesítményben. kb 10%-os eltéréseket is láttam már OoB.

A video egyébként jó lett szerintem rendben van. Pár tesztet megnéztem és itt is elég "nagyok" az eltérések. Ugyanolyan beállítások mellett például TR:


~15% a diff

[ Szerkesztve ]

(#8005) Laja333 válasza sittes79 (#8003) üzenetére


Laja333
őstag

Ezt te döntsd el.
700Euró a bolti ára...
Ha 3090 akkor simán jó vétel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8006) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Évekig az volt a standard azon ment a sírás, hogy nincs meg 4Kban avg 60fps. Most megvan.

Most másért megy a sírás. Minden csutkára húzva itt-ott nincs meg. Beesik az egyik játékban az egyik pályán a min 37re! Uristen. Vagy a kedvencem a ha minden tök értelmetlen dolgok is csutkára vannak húzva akkor 4Kn egy-egy játéknál kifut a 10GBramból.

Én eközben kb ellenkezőjét tolom. Vígan játszok 4Kn! egy 1070TIvel! Kicsit utána megyek mit kell lehúzni, hogy meglegyen avgben az 55-60fps úgy hogy a lehető legkevésbé lehessen észrevenni és vidámság. Nem nincs hiányérzetem, hogy nincs maxon az "AA" 4Kn vagy nincs pl "hairworks". Sött lol jobban tetszik ha nincs hairworks. Az exodus pedig k*ra bejött. És ha megveszem a 3080at se fogom csutkára húzni az értelmetlen/láthatatlan csodákat. Fps miattt venném. Csak kéne még monitor (nem létezik kb) ami persze 4Ks, méretre 31-35"os (hagyományos arány nem 21:9) és tud 100hzt min. Meg egyértelműen allcore 5ghzre kell rántanom a 8700Kt vagy CPU limitem lesz ha viszont felrántom oda akkor tápot is kell cserélnem mert allcore 5ghznél a 8700K is zabál és kevés a 650W.

Azt megértem megy a vinnyogás mert nem lehet kapni, főleg nem 270Kért. Meg, hogy egy kazán és zabál. De ez a minden ultran, godlikeon nem alkalma egy-egy címben a 4Kra nekem lol.

anandtech tesztet várom, nekik hiszek, témát részemről lezártam.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8007) Segal válasza sittes79 (#8003) üzenetére


Segal
veterán

Ennyiért hardverapróról is tudsz már venni 1-1 példányt... Szerintem ezen nincs mit gondolkodni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8008) Csavez™


Csavez™
veterán

A negatív hozzáállasomat a kártyához leírom pár sorban, mert látom sokakat bánt.

Volt a 3840x1080-as monitorom 1080ti-vel hajtottam, lecseréltem 2080ti-re, láttam a különbséget, úgy voltam vele hogy :Y . Most meg egyszerre cseréltem a monitort és a vga-t is. Írtam is régebben hogy 3840x1080/2080Ti=5120x1440/3080 azaz fps-ben nem látok különbséget, csak élességben. Evga 2080Ti-m volt baromi jó tuning potenciával, és ment is rendesen 4K-ban, mindenki írta hogy abban a felbontásban hasít igazán a 3080, és nem így lett! :((( Nem hozott sokkal több fps-t. Lehet kövezni, mindenki +40%-ról beszélt ami 5-10.
Akkor jött a vram (nem kell leírni még1x, hogy állokáció), és ezeknek összességétől kezdtem negatívan nézni a vga-ra. Jöhet még valami megváltó driver, de ahogy az nvidiát nézem, ne valószínű, ők már eltemették ezeket a kártyákat!
Jövő hétvégére kaptam kölcsön egy 2080Ti strixet, sidebyside megnézem azt a 40%-ot.
Sokan írták mindent maxra húzok stb., eddig is ezt csináltam, a munkában is ilyen vagyok!
Nem akarok vitázni többet senkivel, ez az én véleményem.
:R

(#8009) warcat válasza sittes79 (#8003) üzenetére


warcat
veterán

+50% feletti felár.Még egy Strixért is sajnálnám, a jelenlegi helyzetet ismerve is.

EA: It's in the crate!

(#8010) keIdor válasza sittes79 (#8003) üzenetére


keIdor
titán

Nem éri meg, 800€-nál megállnék vele.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8011) Kaci84 válasza Zorel (#8004) üzenetére


Kaci84
őstag

Ebben telejsen igazad van. Pont a TR-nél van az, hogy nekem Demo verzió van amit nem frissít a rendszer és ott sok újítást hoztak be.
A HT szerintem 10 fizikai magnál már nem segít igazán. Pláne ahol ilyen "kevés" fpst kell termelni. Viszont, hogy 5.2-n megy egy kicsit többet számít. Látványra is jobb. A játék verziót érdemes feltüntetni, Forzánál már el is kezdtem, de lassan haladok a tökéletesség felé :DDD

Dare2Live: Igen a 4K vágyók körében sokat segít egy 3080. Ha úgy nézzük sokat javult a játtszhatóság. Van aki másfelöl nézi. Pl. nincs meg stabilan a 60. Igen az elég baj ha beesik 37-re. Nem azért, mert 37, én is játszottam régen 10-20fps-el.Értem,,hogy nem kell maxon tólni a grafikát, de akkor ennyi erővel nem kell 4K-ban sem játtszani hanem vissza lehet venni. A gond az itt, hogy a 4K mondatni egy luxus termék és ebben a környeztben kicsit gagyi a nagyon kevés fps. Akkor játszottam ennyivel amikor nem értettem a gépekhez úgy és snem volt egy vasam se. Értem én, hogy 1-2 játék jól van optimalizálva meg lehet visszavenni a beállításokból. Innen viszont szubjektív, mert kinek mi a fontos. Ezen a ponton nem lehet magabiztosan 4K kártyának kijelenti. Ez nem jelenti azt, hogy rossza a kártya pláne egy megfelelő árazással vagy, hogy a 4K rossz, vagy gond ha valaki 60 alatt játtszik.
Sajnos még mindig túl dága és kompromisszumos ez a 4K dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8012) Jacek válasza Dare2Live (#8006) üzenetére


Jacek
veterán

Monitor van :) nekem 16:9-es van 4k tobii stimmel csak nagyobb.

(#8013) Albigator


Albigator
őstag

Na RTX 3080 EVGA FTW3 Ultra Gaming 2. felvonás.

OC BIOS-al (nem a 450W-os) auton, 456.71 driver.. Proci még mindig a "szar" 2600X, 3200-as RAM-al full alapon. WIN10 Pro 2004. Felbontás 1440p 144Hz. G-sync meg V-sync OFF volt végig.

SP 4K Optimized 14977 (Normal BIOS-al 14742 volt)

Metro Exodus RTX, Extreme 7345 (avg 70.29 FPS)

(hwinfo és GPU-Z adatok)

RDR2 Ultra, advanced beálltások alap (avg 106.698 FPS)

(hwinfo és GPU-Z adatok)

Division 2 Ultra 9750 (avg 109 FPS)

(hwinfo és GPU-Z adatok)

Far Cry 5 Ultra 6533 (avg 111 FPS)

3700X-el (amit már eladtam) és ezekkel a RAM-okkal mikor 3666/3733 MHz-en mentek biztos vagyok benne, hogy sokkal jobb eredmények születnének.
De most egyenlőre még ez van. Valamint a házhűtésemen kell javítsak majd valahogy... Levett oldallappal sokkal jobb hőfokokat kapok de ezek a tesztek is feltett oldallappal készültek.

Ja és előző Asus 3080 nonOC TUF-os eredményeim, amihez érdemes hasonlítani (annyi változott közben, hogy alaplapot cseréltem Asus Prime B450 Plus -> X570 Giga Aorus Master):

SP 4K Optimized 14024
Division 2 - Far Cry 5
RDR2

[ Szerkesztve ]

(#8014) Dare2Live válasza Kaci84 (#8011) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem a 4K úgy jött, hogy feleségemnek kellett egy nagy monitor 4Kval hogy minden minnél jobban kiférjen. Akcióban egy VA 32" 4Ksat vettem (VA = nagy kontraszt = legjobb ilyen melóra) 100k volt. wqhdsak se voltak sokkal olcsobbak. Gondoltam kipróbálom, hogy mi a jobb és egyértelműen nem kicsit nyert a 4K úgy is, hogy egy 1070Ti mellett azért rendesen vissza kell húzni ezt azt. Bizonyos játékoknál olyan dolgokat is amik azért látszanak. De a 4K akárhogy nézem ha a cél a látvány/élmény mindenhol nyer. Még 1070TIvel is. A 3080 azért kéne mert úgy nekem a 4K nem lenne kompromiszum. És ott is simán lehúznák dolgokat de nem, hogy az 55-60fps legyen meg hanem, hogy a 100+. Mert az avg 55-60 minden maxra húzva is megvan.

Erre rájön az egyéni szoc problémám, hogy 8700K@alcore 5ghz + 3080 mellé kéne tápot is cserélnem. Meg nem fogok 3080ért 400Kt adni amikor anno 1hónapja alzán a legolcsobbakat 270Kért listázták. És ráadásul az egész téma értelmetlen mert nincs olyan 4K monitor ami 32-35" és tud 100+hzt. :DDD :W

@Jacek Anno néztem az ASUS XG438Q de a 43" monitornak baromi nagynak tűnt. Meg az ára. Akkor már tényleg inkább oled.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8015) Laja333 válasza Csavez™ (#8008) üzenetére


Laja333
őstag

Tehát a 2080ti a 3840*1080 mellett ugyan annyi FPSt hozott mint a 3080 az 5120*1440 melett? Az akkor elég jó nem? több mint 1.7x annyi pixeled van most ugyan azzal a teljesítménnyel.

(#8016) tool válasza Dare2Live (#8006) üzenetére


tool
tag

Azt hiszem neked inkább egy 2k monitor lenne ideális, ott már lenne elég hz, ha ennyire fontos, játék közben úgysem az apró részleteket nézi az ember. ÉN mondjuk vígan elvagyok FHD-n a 1080-al, nem beszélve arról, hogy 240hz-en történnek a dolgok.

(#8017) Csavez™ válasza Laja333 (#8015) üzenetére


Csavez™
veterán

32:9 sokat fejlődött, a megjelenéskor megvettem a monitort, és a játékok nagy része nem is működött rajta, widescreenfix-et kellett használnom, aztán egyre jobb lett a helyzet az évek alatt, most meg minden játék támogatja már, sajnos nem tudtam kipróbálni a G9-en a 2080Ti-t, mivel egyszerre adtam el a chg90-el, így csak a régi tesztjeimre tudok támaszkodni.
Amit írtam az valós, de ha azt vesszük hogy a két generáció között fhd-ben a legkevesebb a különbség és az egy dual fhd monitor, akkor lehet a 2080ti is jobban szerepel a a dual qhd-n, írtam hogy lesz nálam egy, és megnézem.
Samsung chg90-2080Ti-Codmw Néhol felmegy 150-170-re és tartja is, de ez is rengeteg mindentől függ.
Samsung G9-3080-Codmw

[ Szerkesztve ]

(#8018) ForRedGlory válasza Albigator (#8013) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ne tegyél a sírba.

Hogy lett neked az RDR2 1440P UItra átlag 106 fps?! Biztos nem 1080P-ben csináltad a tesztet? Jobbat gurít a kártyád 5%-al, mint egy 3090? :D

A közelében sincs a 9700K ugyanezzel a kártyával, miközben nálam a Division 2 136 fps-t produkál, míg nálad 106-ot.

[ Szerkesztve ]

(#8019) Mosqu!to válasza ForRedGlory (#8018) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Az advanced értékeket alapon hagyta, így egy csomó minden nincs ultrán.

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8020) Albigator válasza ForRedGlory (#8018) üzenetére


Albigator
őstag

Jaj igazad van. Az advanced beállításokon kivűl is maradt pár ami nem Ultra. Ugye van olyan beállítás aminél a max csak High eleve. Ezt néztem be. De akkor a TUF-al való mérésem is szar. :U

Mindjárt csinálok új mérést, csak most streamek futnak.. :D

(#8021) ForRedGlory

Mindjárt nézem, kb 10 perc csak legyen félidő... :D
IttOtt TV-ről megy a stream jelenleg :C

Amúgy alapértelmezetten Vulkan aktív, úgy mértem.

[ Szerkesztve ]

(#8021) ForRedGlory válasza Mosqu!to (#8019) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az Advanced menü alapból zárolva van (és alapértelmezetten Vulkan). Nekem ott szinte mindent Ultrára tesz (3-4 értéket leszámítva), ha fent a legmagasabbon van minden.

Elég béna a RDR2 beállítása. Biztos bonyolult lett volna olyan preset, ahol 1 kattintással beállítható minden és akkor nem kellene nézelődni, hogy kinél mi számít Ultrának.

(#8020) Albigator: Ha tényleg mindent maxra tolsz és az Advanced fülre rá sem nézel (max Vulkánra teszed, ha nem azon van), akkor mit dob?

[ Szerkesztve ]

(#8022) ForRedGlory válasza Albigator (#8020) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ilyet csinálj pls.

[ Szerkesztve ]

(#8023) Albigator válasza ForRedGlory (#8022) üzenetére


Albigator
őstag

:R

Itt még valami nem stimmel szerintem.

De ez a bench is fos. Nem mindegy mikor állítod meg. Mert utána elölről kezdi.
Ez a kép a legvégén készült, mikor lovaskocsival száguld a csávó és megy fel a hídra.
Na akkor állítottam meg mikor vette el a kamerát...

[ Szerkesztve ]

(#8024) ForRedGlory válasza Albigator (#8023) üzenetére


ForRedGlory
félisten

LOL. :D

Sokkal magasabb a min és maxom, de az átlagom sokkal alacsonyabb. :))
Mondjuk ez a benchmark szerintem is egy rakás kaki.

(#8025) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Megvetted a 3080-at? Frankó, de ha 4 magos processzorod van, akkor nem árt 8 magosra váltani [videó], egyes játékokban dupla fps-t facsarhat ki a rendszerből :D Akkor is, ha látszólag a 4 magos processzor sincs széthajtva :F
Ez még egy felpiszkált 8GB-os 2080-al készült.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8026) Rison77 válasza -=RelakS=- (#8025) üzenetére


Rison77
senior tag

Van itt olyan fanatikus, aki 3080-at vesz 4 magos procira és fullhd-ra? :F Amúgy valamelyik nap pont olvastam egy reddit posztot, ahol a vásárló panaszkodott, hogy konkrétan valami nem stimmel a 3080-assal, mert közel olyan fps értékeket produkál mint az előző 2080ti. Azt pár sorral lejjebb kiderült, hogy 1080p-n tolja.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8027) Jacek válasza Rison77 (#8026) üzenetére


Jacek
veterán

Biztos és 450W táppal :D

(#8028) maajsz válasza -=RelakS=- (#8025) üzenetére


maajsz
senior tag

Jah ez így van, érdekes de a 100%-os cpu használat nem feltétele a bottlenecknek.

(#8029) -=RelakS=- válasza maajsz (#8028) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A fura, hogy ez akkor is így van, ha a magok használatát nézed. Azt a Crysis Remastered is bizonyítja, hogy az összességében szotyizó CPU mellett is lehet bottleneck :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8030) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Kihagyhatatlan IPON
Ennyiért a hülyének is megéri :) Hjaa nem :D

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#8031) kevike576 válasza hadogabi1 (#8030) üzenetére


kevike576
senior tag

09.17. = 347 389 FT
10.04. = 452 990 Ft
10.06. = 489 690 Ft
10.19. = 516 890 Ft

https://ipon.hu/magazin/cikk/dobbenetes-a-kereslet-a-geforce-rtx-3080-irant-megjelentek-a-nyereszkedok-is

"Érdekes és egyben szomorú, hogy a GeForce RTX 3080 körüli felhajtásból nagyon sokan próbálnak hasznot húzni, méghozzá eléggé pofátlanul"

:C

[ Szerkesztve ]

(#8032) VoltanIgor válasza hadogabi1 (#8030) üzenetére


VoltanIgor
tag

LOL, azt a mindenit! :) Ez már azért tényleg abszurd :(

(#8033) Jacek válasza VoltanIgor (#8032) üzenetére


Jacek
veterán

az az abszurd hogy el fogja vinni valami"okos" :DDD :DD

(#8034) Segal válasza Jacek (#8033) üzenetére


Segal
veterán

Nem, nem
Onnan 1 hiána fogja elvinni, Innen fogja az "okos" :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8035) bulikavagyok válasza Jacek (#8033) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ennyiért szerintem náluk marad. :B

[ Szerkesztve ]

(#8036) -=RelakS=- válasza hadogabi1 (#8030) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

BlueChip olcsóbban adja, 447ezer GigaByte RTX 3080 Eagle OC

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8037) Segal válasza bulikavagyok (#8035) üzenetére


Segal
veterán

Dehogy fog náluk maradni...
A swarovski-ra hasonlító Giga is fél misi felett volt és az is elment fél óra alatt...
Egész véletlenül a kacsánk is pont utána rakott fel egy hírdetést :DDD
Szóval sok minden miaatt aggódhatsz, de lenne rá 1 fogadásom hogy már délelőtt elérhetetlen a kértya, de én már azon sem lepődnék meg ha 11 előtt. :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8038) Groove86 válasza Segal (#8037) üzenetére


Groove86
csendes tag

Amit az Ipon művel az hihetetlen néha, de amíg van olyan madár aki megveszi addig nem is hagyják abba, miért tennék? :(

Am. meg Gigabyte-ot akkor sem ha ingyen dobják utánam :DD

(#8039) bulikavagyok válasza Segal (#8037) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Lehet, h igazad lesz, majd meglátjuk. :) Szerintem ezúttal egy kicsit túllőttek a célon. Plusz a hype is alábbhagyott már, szval ez most tovább fent marad.

(#8040) hadogabi1 válasza -=RelakS=- (#8036) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Csak ott nincs iponbol meg holnap nalad. Lesz olyan marha aki ennyit kiad erte :)

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#8041) Jacek válasza Groove86 (#8038) üzenetére


Jacek
veterán

Szerintem sem a boltokat kell ekézni, hanem a kreténeket akik megveszik, de max poén szinten mert azok magukat büntetik és ha hajlandó kifizetnia felárat hát isten neki...

Itt a NV a ludas de nem kicsit hanem nagyon, remélem megbüntetik őket vásárlók. De ebben meg hinni kb mint a télapóban :DDD :DDD :DDD

(#8042) Segal válasza bulikavagyok (#8039) üzenetére


Segal
veterán

Semmi vesztenivalójuk nincs. Ha nem kell a kutyának sem leveszik mintha eladták volna 2 nap múlva meg adják olcsóbban, de szigorúan csak azért mert sikerült olcsóbban szerezniük 1 példányt...
A kezdeti hype az tény és való hogy kicsit megrogyott, ahogy egyre több az infó a kártyáról plusz egyre inkább közeledünk az amd bemutató fele is és a "nemszámítmennyibekerül" gondolkodású vásárlóréteg is napról-napra fogy, de ez még nem lesz megoldás a problémára mert ha kerül is fel az áruházakba kellemesebb árcédulával pár kártya arra azonnal lesz kereslet maximum nem az aprón fogja végezni extra sarccal a kártya hanem saját felhasználásra lesz használva.
Végeredményben viszont a többségnek továbbra sem lesz elérhető sajnos. Ahhoz azért még sok idő kell mire a polcokon fog maradni pár példány és bármikor megvehető lesz.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8043) Phoenixres válasza kevike576 (#8031) üzenetére


Phoenixres
junior tag

Lassan közeledünk a 600k-s álomhatárhoz. :DDD Jó nagy troll a szifon. :))

[ Szerkesztve ]

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#8044) Jacek válasza Segal (#8042) üzenetére


Jacek
veterán

Azért ennyire fos startot egy ekkora istenített cégtől nem is tudom hogy láttam e már... Nem tom a zöldhájogos fanboyok ezt hogy magyarázzák, gondolom annyit akarnak venni hogy képtelenség gyártani, közben meg 5-10 kártya érkezik a legnagyobb webshopokba 2 hetente :D

Ez kb olyan mintha az új szifont az almás cég úgy adná ki hogy nem lehet hónapokig kapni :D

(#8045) bulikavagyok válasza Segal (#8042) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ennyi. Szerintem ez a kártya rövidesen 500k alatti áron fog visszakerülni a webshopjukba. :K

(#8046) Groove86 válasza Jacek (#8041) üzenetére


Groove86
csendes tag

Na igen, csak valahol szomorú, hogy ennyire nem gondol bele valaki, hogy itt bizony lehúzzák Nem nézve most, hogy kinek mennyi van bankszámláján és megteheti e vagy sem.

Ami pedig az NV-t illeti, háát igen, ha high end vagy enthusiast gaminget akar az ember akkor nem tudja őket kikerülni. A BigNavit majd hiszem ha látom, az elmúlt Radeon szériák mind 'Geforce killerek' voltak a marketing szerint, aztán láttuk mire jutottak végül. :U

Azért remélem a héten már kapok egy telefont, hogy mehetek a kártyámért... :DDD

(#8047) kevike576 válasza Phoenixres (#8043) üzenetére


kevike576
senior tag

Most próbálják még meglépni, mert f*snak hogy később már nem fog elmenni ennyi profittal.
Az árdiagram irtó vicces lesz majd pár hónap múlva XD
Btw. proshop-on volt TUF OC mozgás, beesett nekik 50 db. ! :Y Lehet ide is el jut 1-2 700ezeré !

(#8048) Phoenixres válasza Jacek (#8044) üzenetére


Phoenixres
junior tag

Mondták kinai bányászok felvásárolják a gyárkapuba mindet álltólag. Mivel igen jól lehet alulfeszelni, plusz 2x gyorsabb has-ben mint egy 5700 xt egy 3080.

[ Szerkesztve ]

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#8049) Segal válasza Jacek (#8044) üzenetére


Segal
veterán

A nagy kérdés az lesz hogy AMD oldalon mennyi kártya lesz.
Az tök jó hogy még októberbben bejelentik és alapesetben november második felében kapható is lesz, de vajon ott is csak elméletben vagy a gyakorlatban is?
Elméletben ott jobbak az esélyek a memóriaválasztásuk végett, aztán majd a gyakorlatban kiderül mi a valóság.
Most főleg a Cyberpunk végett nagyon sokan szeretnének új vga-t, meg közeledik a karácsony is tehát nehéz lett volna kimagyarázni mindkét oldalon a részvényeseknek hogy csúsztassuk 1-2 hónapot a megjelenést.
Viszont idővel jobb lesz a helyzet mert a CP meg fog jelenni így is úgy is tehát aki RTX-ben gondolkodik vagy mégrosszaabb esetben most dedikált kártya nélkül van az úgyis fog venni valamit. Ha épp 3070 lesz akkor akár azt vagy épp az AMD-től 1 kártyát. Esetleg a használt piacról valami Turingot.
A lényeg hogy az mindig 1-1 vásárlóval kevesebbet jelent 3080 fronton. Szóval idővel meg fog ez oldódni csak egyelőre várni kell (na jó nem muszáj maximum érdemes :K )

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8050) -=RelakS=- válasza hadogabi1 (#8040) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, holnaputánra ígérik az átvételt az üzletben

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.