Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Black_Sheep


Black_Sheep
tag

Végigolvastam redditen a német amazonos rendelésekről az összes kesergést, valaki linkelte ezt a képet (Zotac CS). Remélem kamu:

(#1002) gabor0928 válasza elite.cs11 (#999) üzenetére


gabor0928
tag

Azért a 10GB memóriakülönbség egyazon típuson belül nagyon durva és szükség sincs rá. Ami ebben a legbosszantóbb hogy tudjuk, hogy kb hol lesz a teljesítménye és ez csak egy válasz az AMD-nek. De vajon mennyibe fog kerülni? Mennyire fog elértéktelenedni a 10GB-os verzió?
Annak idején a 2080S simán átvette a 2080 árát. De ott nem volt memóbővítés. Akkor ha most egy 3080 ~300K-ba kerül, a 3090 ~600K-ba akkor a 3080S lehet olyan ~450-500K majd?
Azt mondják hogy a memó miatt olyan drága a 3090 is. Ha így lesz az árazás, akkor nem valószínű hogy kivonják a 10GB-os verziókat a forgalomból és mi sem járunk annyira rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#1003) arn válasza Laraxior (#987) üzenetére


arn
félisten

Hu a 2000es evek vegen ugy cserelgettem a hweket... epp a multkor talaltam szamlakat. De a 90es evek volt igazan erdekes, es a 2000es evek is izgi volt. A 2010 dogunalom... csak a vegen kezdodott ujra vmi.

ezert erdekes a retrozas :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1004) arn válasza Alvin_ti4200 (#996) üzenetére


arn
félisten

Referencia pcb tudtommal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1006) hszilard666 válasza keIdor (#980) üzenetére


hszilard666
veterán

13 év? Elég régóta nyomjátok! Akkoriban én még a kisiskola padjában ültem :DDD

Szépek az új kártyák, én founders-t vennék, jól mutatna a corsair 250D ben. Más kérdés hogy jelenleg sem használom nagyon a 1070 emet :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#1007) Albigator


Albigator
őstag

Basszus már megint +300 hsz...
Volt valami érdekes amiről lemaradhattam esetleg?

Szerintetek aki csak WQHD-n játszik annak csurig elég lesz a 10 GB VRAM vagy nem?
Mert ha a 3080(S) 20 gigás lesz az már kicsit overkill szerintem. :Y Nem "parasztvakítás" ez egy kicsit? :F
Viszont lehet hogy 4K-n hamar kevés lesz az a 10 GB...

(#1009) keIdor válasza Albigator (#1007) üzenetére


keIdor
titán

A 3090 tesztekig úgysem derül ki, hogy elég-e vagy sem.
Azt kell egy kicsit visszafogni órajelben, hogy kb. 3080 szintre essen a teljesítmény, majd frametime tüskéket kell keresni. Hogy van-e, ha igen, mennyi, mekkorák. Csak így tudod kiszűrni.
DigitalFoundry csinál ilyeneket. Grafikonokkal nem nagyon kimutatható, maximum a 0.1% low és 1% low értékekkel.
Szerk: Azt még hozzátenném, hogy más architektúrákkal összehasonlítani nem érdemes. Szóval ne foglalkozz azzal, hogy az AMD-n mennyi van, vagy régebbi NV kártyák mennyit kaptak. Más architektúra.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1010) gbors válasza Albigator (#1007) üzenetére


gbors
nagyúr

A 20GB-os valóban overkill, a 10GB meg egyelőre elég, de ki tudja, 2 év múlva mi lesz. Köztes lehetőség meg technikailag nincs. Ebből lehet válogatni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1011) egyedülülő válasza gbors (#1010) üzenetére


egyedülülő
őstag

Két év múlva a 4080 lesz. Fogja taposni egymást mindenki, hogy megvehesse. :DDD

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1012) gabor0928 válasza gbors (#1010) üzenetére


gabor0928
tag

2 év múlva mi lesz? Úgy hívják RTX 4090 :)

(#1013) keIdor válasza egyedülülő (#1011) üzenetére


keIdor
titán

Különben a Hopper az MCM miatt szerintem (és papíron) sokkal nagyobb durranás is lehet, mint az Ampere. Úgyhogy ott még box is lehet. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1014) arn válasza #98320896 (#1005) üzenetére


arn
félisten

93ban jott a pentium 66mhzen, 2000ben mar 1500mhzen jartunk a pentium4nel :) a millenium kornyeke volt nagyon durva.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1015) Laraxior


Laraxior
titán

Ezek a hulyek olyanra licitaltatnak hogy kiteszik az amazonos rendeles kepet, latszik h megveve, kezbesites ma, de meg kozel sincsen a postazas allapotaban. :DDD
Benyeli az ebayen a penzt, utana meg majd visszaadja mert nem birja teljesiteni az eladast?
Ennyi erovel en is eladhatnam, a megrendelt darabom, nekem is mara irja az erkezest, de meg a kozelebe sincsen. :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1016) TESCO-Zsömle válasza egyedülülő (#1011) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Két év múlva nem 2022 lesz? :Y

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1018) gbors válasza egyedülülő (#1011) üzenetére


gbors
nagyúr

és (#1012) gabor0928: hehe :) de gondoljatok azokra is, akok ezeket a kártyákat akarják akkor olcsón megvenni :D

(#1017) CME: azt mindig lehet. Kivéve, amikor valaki rá van pörögve vmi kütyüre - olyankor nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1019) arn válasza Laraxior (#1015) üzenetére


arn
félisten

kiszallitas alatt van?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1020) Albigator válasza #98320896 (#1008) üzenetére


Albigator
őstag

Igen lehet elég a 3070 is. Az a főterv egyébként. De a 3080 eddig nekem nagyon bejövős. A szívem felé húz. ;]

(#1009) keIdor

:R

[ Szerkesztve ]

(#1021) TESCO-Zsömle válasza gbors (#1018) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

"Kivéve, amikor valaki rá van pörögve vmi kütyüre - olyankor nem lehet."

Olyankot kell egy jó "társ", aki finoman, de azért érezhetően herén térdeli az embert. ;] :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1022) syIex válasza keIdor (#991) üzenetére


syIex
veterán

Ugyan így vagyok! :D
Plusz FTW3 tesztet sem láttam szóval az is vakon lett be rendelve... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1023) GabeE3e


GabeE3e
tag

Ma hajnalba jött Casekingtől az emaill, hogy az EVGA-t amit rendeltem beszerzés alatt áll, és nem tudják megmondani mikor lesz elérhető, majd tájékoztatnak.

Amazon-nál még semmi új infó.

(#1024) szabeska válasza KRoy19 (#906) üzenetére


szabeska
addikt

Remélem, aki rányomott, az mind megkapja, és csak annyi ember tudta ezt megtenni ahány kártya érkezik hozzájuk :U

F1

(#1025) Tuskone válasza #98320896 (#1008) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

4kra jelenleg elég a 10gb:
Geforce 3080 VS 8K Gaming
8knál amire a 3090 készül már nem. Persze a jövőben ez változhat, de gondolom RTXIO egy fontosabb szelete lesz a teljesitménynek a jövőben.

(#1026) Laraxior válasza arn (#1019) üzenetére


Laraxior
titán

Elvileg, gyakorlatilag szerintem közük nincs a VGAhoz :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1027) paltom


paltom
tag

Caseking németben van? Mert akkor majd onnan rendelek 3070et mint az overclockersről, hamarabb megjön Mora.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#1028) Laraxior válasza paltom (#1027) üzenetére


Laraxior
titán

Berlini székhelyű.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1029) maross válasza paltom (#1027) üzenetére


maross
veterán

hiaba erne ide 2 nap alatt nemetektol, ha nincs mit kuldeni :). ha overclockersnel lesz keszlet, akkor kibirja az ember a 4 napot is.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1031) arn válasza Laraxior (#1026) üzenetére


arn
félisten

amig nincs dispatched, addig a datum csak auto porog...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1032) arn válasza Tuskone (#1025) üzenetére


arn
félisten

a 3090nel is dlssen ment az a 8k, amugy rohadt lassu volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1033) Laraxior válasza arn (#1031) üzenetére


Laraxior
titán

Tudom, azért nem is számítok rá.
Pont ilyenek vannak meghirdetve ebayen is : Elég valószínű, hogy ez sem mostanában fogja megkapni :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1034) arn válasza Laraxior (#1033) üzenetére


arn
félisten

pozitiv a hozzallasuk :D az en kiskerem se fog szvsz semmit se kapni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1035) Laraxior válasza arn (#1034) üzenetére


Laraxior
titán

Még várok pár napot, aztán kilövöm a 'csába.
A héten TV-t akartam venni, meg VGA-t. 2-ből semmi... a TV-t elvitték, VGA meg nem is vót.. :DDD Úgyhogy jól jártam, 1000EUR bent maradt a zsebben :DDD

Ennyi volt, köszönjük az érdeklődését:

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1036) boogie84 válasza Laraxior (#1035) üzenetére


boogie84
veterán

Igazából azon lepődtem volna meg h valakinek innen jutott volna... Lehet h még októberben sem lesz elérhető az összes eddig ismert 3080as.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1037) Laraxior válasza boogie84 (#1036) üzenetére


Laraxior
titán

Ezért nem értem a sok ebayes balfa**t... mit akarnak eladni, amikor még csak egy nyamvadt e-mailjük van a vásárlásról. :W
Na, de mindegy is, nem az én bajom :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1038) Yamaken


Yamaken
csendes újonc

En 2 napja rendeltem Aquanal egy TUF-ot tegnap ugyfelszolgalaton azt irtak hogy oktober 1-2 heteben varhato a kartya erkezese. Ma rakerdeztem hogy varhato-e hogy esetleg tobbet kell majd fizetni erte vagy hogy ok lemondjak-e a megrendelest. Ezt irtak:

Köszönjük megkeresését.
Minden esetben a rendelés pillanatában feltüntett ár van érvényben.
Sajnos a kártyák beérkezésében nagyobb csúszás várható mivel a nagy érdeklődés miatt mindenhonnan elfogyott. Amennyiben nem tudjuk beszerezni azt önnek külön emailben fogjuk jelezni.

(#1039) szabeska válasza Yamaken (#1038) üzenetére


szabeska
addikt

Akkor miért hirdették? :W Eddig azt mondták, hogy amit a beszállító visszaigazolt nekik (félretett, lefoglalt, akármi), azt kiküldik jövő héten, és csak annyi volt rendelhető, amit ők is be tudtak rendelni. Jó, hogy minden nap mást írnak...

F1

(#1040) arn válasza Laraxior (#1037) üzenetére


arn
félisten

azuk sincs :D nekem eredetileg szept 28at irt a shop, az a datum nem tudom honnan jott nekik, de megvarom, fizetni nem fizettem erte semmit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1041) TESCO-Zsömle válasza Laraxior (#1035) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

(#1042) -=RelakS=- válasza TESCO-Zsömle (#1041) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem pl még le sem vonták a lét :F

Mindenesetre ha tényleg ekkora hiány meg jajjnemtudunkszállítani van, akkor a végén előbb jelenti be az nVidia a 20GB-os verziót, minthogy megkapjuk a 10GBost :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1043) TESCO-Zsömle válasza -=RelakS=- (#1042) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az gáz, mert akkor mondhatják utólag, hogy változott az ár és rákérdeznek akarod-e a megváltozott áron vagy élsz az elállás jogával...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1044) Mumee


Mumee
őstag

Közben egy lehetséges válasz az ellátásra napvilágot látott.
Az egyik reviewereknek kiküldött és szétszedett 3080 GPU-ján található infó alapján:

Amikor az NVIDIA szeptember közepén kiadta az RTX-20 szériát, a TU102 GPU-kat július közepén gyártották.
Most, a szintén szeptember közepén kiadott RTX-30-sorozattal, augusztus elején (négy héttel korábban) gyártották a GA102 GPU-kat.

Tehát az eladásra gyártott termékeket még ezután kezdték el?

(#1045) Laraxior


Laraxior
titán

GALAX GeForce RTX 3080 SG 10G review

A kis csinoska: :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1046) -=RelakS=- válasza TESCO-Zsömle (#1043) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Passz, ezt írja a visszaigazolás
EUR 602,59
(or less)
Ha felnyomják úgy, hogy annyiért itthon is kapok, akkor visszamondom.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1047) TESCO-Zsömle válasza Laraxior (#1045) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az egyik, amit hiányolok, az a GALAX/KFA2 HOF, de gondolom az is jönni fog.

A másik dolog, hogy az SLI hivatalos elkaszálásával gyakorlatilag megszűnik a 3+ SLOT-os kártyák méretproblémája, mert nem kell még egy kártyának hely. Lesz-e bárki, aki mondjuk a 3090-esre feltesz 4-5 SLOT-os hűtést, hogy levehessék róla a szájkosarat és betolhassanak a hivatalos 350-nél több wattot, ha már a 12p csati valami 600-at bír elvileg...

sz: Nem tudom, hogy anno ezt végül kiadták-e, vagy csak koncepció volt passzív GTX 680-ra:

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1048) GabeE3e


GabeE3e
tag

1080euróért ebayen, szép kártya. Kivette a kikőtőben a konténerből, vagy mégis honnan? :D

alt="" title=""

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#1049) Laraxior válasza TESCO-Zsömle (#1047) üzenetére


Laraxior
titán

Én bírnám az ilyen koncepciókat. :K
Sőt, nekem a 3-4 slotos VGAkkal sincsen bajom, az 1080Ti HOF is 3 slotos volt, de ugye azért nem baj ha marad alatta hely pluszban (legalább egy slot)
A kártyáknak is jót tenne, mondjuk az alatta levő esetleges NVMe SSD nem biztos, hogy szeretni fogja. :D
Azt is furcsállom, hogy a kártyák tetejére miért csak egy backplate megy és kész. Azért azt is meg lehetne bordázni rendesen, még ha nem is egy slotnyi magasan.. neadjisten összekötni a hűtővel alul.
Mindjárt lenne javulás a hőmérsékletben. :K

(Pont tegnap írtam rá a srácra akinek eladtam az 1080Ti HOF kártyám, hogy megvan-e még, üzemel-e. Még mindig nála van, és szépen megy.
Remélem le akarja cserélni másikra, akkor vissza is veszem :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1050) sittes79 válasza GabeE3e (#1048) üzenetére


sittes79
addikt

Ahonnan a youtuber influencer, tesztelosok is kaptak vagy manager típusú ember, sok a lehetőség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.