Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Devid_81 válasza Locutus (#1848) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szeptember 17-en, amikor is a nagy marketing maszlag utan tudatosult az emberek egy reszeben, hogy a nagy mese amit elsejen hallottak nem teljesen volt igaz ;)

Ettol meg nem rossz, csak sokan bedoltek a baromsagnak.

Szerk: itt majd fokepp a 3070 teljesitmeny lesz mervado.

[ Szerkesztve ]

...

(#1852) Locutus válasza Devid_81 (#1851) üzenetére


Locutus
veterán

Nyilván a PR maszlag árnyalódott, mint mindig, de nem megdőlt, meg nem mese volt, senem fekete-fehér a világ, a végletek között is kéne tudni gondolkodni.
Bár miattam aztán az temeti az amperet aki akarja, nekem jó lesz :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1853) -=RelakS=- válasza Locutus (#1852) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, ha 200%-ot ígértek, de csak 190-et teljesít, akkor a kártya használhatatlan :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1854) Devid_81 válasza Locutus (#1852) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah nincs itt temetes, termeszetesen jo cucc lett.
Foleg azt kell nezni, hogy ha majd a 3080 ara beall akkor annyiert baromi jo ajanlat.

Lehet tenyleg en latom nagyon derusen a dolgokat passz, mar megkaptam magamet masik topikban is, mert nem alltam sorba tapsolni :DDD
Anno a Turing topikban is kiutaltak, mert maskepp lattam a dolgokat annak ellenere, hogy Turing kartyam volt a gepben.
Amikor mondogattam, hogy a 2080 minden csak nem elorelepes a 1080Ti-rol en lettem a kozellenseg :D
My bad :K

...

(#1855) Tuskone válasza elite.cs11 (#1828) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

És mit csináljanak, amikor a konzolok 8k meg 120fpst reklámoznak? Direkt megtévesztően, amikor 4k@30 is sokszor lefogadom megint dynres/upscaled lesz.

Érthetően válaszolni fognak akkor 8k témában, mert a sok birka mai napig azt hiszi a konzolok erősebbek mint a PCk.

(#1856) Devid_81 válasza -=RelakS=- (#1853) üzenetére


Devid_81
nagyúr

4K az ok, de a userek nagy resze 1440p-ben tolja vagy alatta.
Ott keresheted a 90% pluszt a 2080-hoz kepest.

Nah ezek miatt latom en "negativan" sokak szerint.
Pedig szerintem ezek csak tenyek, vagy tenyleg csak en vagyok ezzel igy? :DDD

...

(#1857) Tuskone válasza Devid_81 (#1856) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

de 1440p meg főleg 1080pbe jelenleg cpu bottleneck miatt nincsen meg a különbség, nem kártya teljesitménye miatt.

(#1858) ollie


ollie
MODERÁTOR

RTX 3080 FE Airflow Photography [link]

***

(#1859) syIex válasza Tuskone (#1857) üzenetére


syIex
veterán

Úgysem fogod tudni megmagyarázni.
Foleg, ha 2080 Ti tulaj. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1860) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1861) ollie válasza Devid_81 (#1851) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem volt mese, tényleg annyival nagyobb a teljesítménye. Ja, hogy nem tudod elérni? Ugyanazzal a teljesítményű CPU-val meg RAM-mal mit csodálkozol? Nem a kártya hibája.

***

(#1862) Malibutomi válasza syIex (#1849) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nvidia tamogatott video....nem teszt...

(#1863) Devid_81 válasza Tuskone (#1857) üzenetére


Devid_81
nagyúr

FHD cpu limit, 1440p-ben mar nem.

We've looked deeper at the RTX 3080's performance at 1440p, so we want to comment on that. As far as we can tell, CPU bottlenecking alone is not the explanation. The reason comes down to Ampere's architecture and the change to the SM configuration that we mentioned in the introduction. The 2x FP32 design can only be fully utilized at 4K and beyond. This is because at 4K the portion of the render time per frame is heavier on FP32 shaders. At lower resolutions like 1440p, the vertice and triangle load is identical to what we see at 4K, but at the higher resolution pixel shaders and compute effect shaders are more intensive and take longer and therefore can fill the SMs FP32 ALUs better.

Idezet TechSpot-rol (hwunboxed).
Nagyon sokan tevesen gondolnak foleg 1440p-ben cpu bottleneck-re.
Maga az uj arch a 2xFP32-vel mukodik maskeppen, 4K es felette mukodik jol es ennyi a trukk.

Ezzel am nagyon sokan nincsenek tisztaban, ami nem gond, csak erdemes utana nezni, hogy pontosan mi is van a hatterben.

...

(#1864) Locutus válasza Devid_81 (#1856) üzenetére


Locutus
veterán

Igen, ez hogy a 2080Ti-hez képest lett hypeolva, valószínűleg félrevitte kicsit az egész beszélgetést. Holott ez az adat viszonylag keveseket érint, talán ha 10-20% fog 2080Ti-ről váltani a 3080 vásárlók közül, mindenki más alsóbb kártyákról, amikhez képest azért óriási lesz az előrelépés. Főleg ha azt nézzük, hogy a 3080 (normál) árához képest eddig max valami gagyibb 2080S-et kaphattál. (a kezdeti hypeolt árat kár nézni) Aki meg kifizetett 1200-1500$-t 2080TI-re eddig, az most valszeg nem áll meg 3080-nál úgysem, hanem a 3090-re is ki fog inkább ennyit fizetni.

Viszont, szerintem simán jönni fognak olyan procik még, nem is túl sokára, amiik a proci limites FHD/WQHD szituációkon tovább fognak javítani.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1865) Spirit válasza arn (#1814) üzenetére


Spirit
őstag

Nem, az én nem kapható áram jobb, mint aki most rendel nem kaphatót. A Caseking meg nem arról híres, hogy lehúzzon vagy visszamondjon rendelést. Szóval előbb-utóbb megkapom 305k+postáért.

(#1866) Devid_81 válasza syIex (#1859) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Butasag ujra, foleg hogy Te is 2080 Ti voltal ha jol emlekszem.
Egy szoval nem hoztam fel semmit a Ti mellett.
Ez itt a nagy problema, a 2080Ti tulajok=idiota emberek akik most sirnak sokak szamara.
Felejtsuk mar el ezt egyszer es mindenkorra, en nem szemelyeskedni jottem ide.

Neked is javaslom a TechSpot altal idezett reszt olvasasra es megertesre is.

...

(#1867) gbors válasza Devid_81 (#1863) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez merő fantáziálás, semmivel nem támasztották alá. Egyelőre sehol nem láttam hitelt érdemlő mérést, ami azt mutatta volna, hogy a duplázott FP32 design 4K-tól felfelé jobban működne, és a WQHD-ben látott esetenkénti kisebb különbségek nem CPU-limitációból fakadnának.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1868) Devid_81 válasza Locutus (#1864) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Persze ez mas kerdes, hogy mirol erdemes feljebb menni vagy mirol nem.
Akinek 2080S/Ti kartyaja van annak max akkor ha kivancsi, szereti az uj vas illatat a gepben stb.
Vagy ha 4K felbontason jatszik annak mindenkeppen erdemes lehet, meet ott jon ki az ereje az uj arch-nak :K

Tutira lesz a jovoben olyan jatek ami mar az Ampere kartyakon elhuz a regiekhez kepest, csak ido kerdese.

CPU es FHD: jon ujabb/jobb cpu a jovoben amivel mar kevesbe lesznek ezek a kartyak limitesek.
CPU es WQHD: szinten zenesz, de tovabbra is mondom nem csak CPU limit van, az arch mashogy mukodik mint eddig es 4K-tol kezdi el jol erezni magat lasd ott amit az elobb ideztem. :)

...

(#1869) Devid_81 válasza gbors (#1867) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezt nem tudom cafolni de megerositeni sem.
En csak azt tudom mondani amit Steve irt.
Annyira nem tartom hulyenek a csavot, hogy kinezzem belole ezt csak ugy irta, es mindenki nyugodjon ke a pitsaba :D
Gondolom egy ujabb meres majd az erkezo Zen3-al vagy az uj Intel procikkal sokat adhat ehhez hozza.

[ Szerkesztve ]

...

(#1870) Tuskone válasza Devid_81 (#1863) üzenetére


Tuskone
lelkes újonc

"As far as we can tell, CPU bottlenecking alone is not the explanation."

"de 1440p meg főleg 1080pbe"

1440pben nem mindig lesz cpubottleneck, ez játéktól fog függeni, RTX IO se éles még, ami szintén dobni fog performanceba valószínüleg, főleg open world játékoknál.

(#1871) KRoy19 válasza Tuskone (#1870) üzenetére


KRoy19
őstag

Ezt egyébként rohadt egyszerűen meg lehet nézni.

Ha nem akad ki a gpu 99%-on akkor cpu(vagy egyéb) limit van.

[ Szerkesztve ]

(#1872) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Egy kis friss infó a hazai készletekről:

Egyik budapesti igen ismert nagykerből jövök, akik szép számmal szoktak VGA-kat tartani. Mivel 10 éves kapcsolatunk van, rákérdeztem a kollégánál, mert láttam valami furát a háttérben a raktárban ;]. Két márkából van náluk összesen 3 raklappal a 3080-ból (ami elég kevés). Felsőbb utasításra nem kezdhetik meg a rendelések felvételét a viszonteladók számára :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#1873) syIex válasza BlackSoft (#1872) üzenetére


syIex
veterán

De legalább van. Hátha megkezdhetik hamarosan. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1874) Devid_81 válasza Tuskone (#1870) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Arra kivancsi leszek amugy, hogy mikent fog mukodni.
Mennyire lesz majd jatekfuggo es vagy oprendszerfuggo stb.
Erdekes lehet, valoszinuleg kelleni fog a jobb elmeny miatt a pci-e 4.0 foleg az SSD oldalrol :K

1440p jah en vagom, hogy emlitve van a cpu bottleneck is, meg hogy nem csak az, de ugy fest tobb van a dolgok mogott mint sokan azt gondoljak.
Fokep erre akartam felhivni a figyelmet, meg ha rosszul is csinaltam.
Csak sokan azonnal doboznak a cpu limittel, azert nah egy 10900K 5GHz felett 1440p-ben nagyjabol eleg lehetne szvsz

Jo lenne olvasni errol az FP szamok duplazasarol majd egy cikket, hogy pontosan mi is van a dolgok mogott. :K

...

(#1875) -=RelakS=- válasza BlackSoft (#1872) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Előbb a felsővezető teríti az ismerősök között? ;]

Ohh, ebay.de-n saját fényképes zotac

;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1876) BlackSoft válasza syIex (#1873) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ők is ebben reménykednek, mert belső vásárlás is tilos addig :D

(#1875) -=RelakS=-: Arra van esély :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#1877) Laraxior


Laraxior
titán

Tisztelt Felhasználó!
Kérem, hogy a Hardveraprón ne adjon fel vicces hirdetést, mert ez egy apróhirdetési oldal, komoly szándékú hirdetőknek.
Köszönöm megértését!

Vicces hirdetés.... Kéne egy ugyanilyet küldeni a boltoknak is nem? ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1878) gbors válasza Devid_81 (#1869) üzenetére


gbors
nagyúr

Én pont ezért nem értem ezt az odavetett mondást - Steve szerintem is rendben van, de ezt az állítást legalábbis indikatívan nem nehéz ellenőrizni. Egyszer rátol a CPU-ra és a memóriára 5%-ot, aztán ugyanezt eljátssza a GPU / VRAM párossal is, mindkét felbontásban. 4 mérés, és máris van adata, ami ezt a helyzetet valószínűbbé vagy valószínűtlenebbé teszi.

A 3070 tesztek segíteni fognak ebben a kérdésben - legalábbis ha nem igaz Steve felvetése, azt tudják bizonyítani.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1879) arn válasza syIex (#1849) üzenetére


arn
félisten

ha masik leterdel egy szuk keresztmetszet miatt, nincs ezen tul sok csoda :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1880) BlackSoft válasza Laraxior (#1877) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem tudom mi a vicces abban, hogy meghirdetsz egy terméket. Megfelelt minden szabálynak..

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#1881) BITBOYS válasza Laraxior (#1877) üzenetére


BITBOYS
addikt

Honnan tudják, hogy vicces hirdetés volt? Bevallottad? :)
Még oriic is támogatott az ügyben, ami azt sugallja, hogy valóban a birtokodban van a kártya ;]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1882) Csokilama


Csokilama
tag

Másnak is átrakták megint összekészítés alattra az AQUA rendelését?
Tegnap már egyszer eljátszották velem is, de most a kártya státuszánál az van, hogy úton az üzletbe. :F
ASUS TUF non OC 15:38-as rendelés.

(#1883) Laraxior válasza Csokilama (#1882) üzenetére


Laraxior
titán

Már csak az a kérdés, hogy mit takar az úton... Nagykerből, vagy esetleg a gyártótól Kínából indították el :DDD

(#1881) BITBOYS: Az 1500. megtekintés körül azért már benyomtam, hogy közöm nincsen a VGAhoz :DDD
De azért egy 10ezres megtekintést vártam volna... ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1884) gabor0928 válasza Csokilama (#1882) üzenetére


gabor0928
tag

Nekem is összekészítés van, de feldogozás alatt. Az úton az üzletbe az jó jel! Reméljük így van!

(#1885) KRoy19 válasza Csokilama (#1882) üzenetére


KRoy19
őstag

nekem tegnap óta úgy maradt(összekészítés alatt)
státusz viszont még mindíg "feldolgozás alatt"

(#1886) Rison77 válasza BlackSoft (#1872) üzenetére


Rison77
senior tag

Még nem zárult le a licit, kinek értékesítik tovább ;]

(#1887) snecy20 válasza Laraxior (#1877) üzenetére


snecy20
veterán

Abban egyetértek hogy nem volt túl vicces... :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1888) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Jelenleg ennyit tudunk az új kártyákról [link] :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1889) BlackSoft válasza Rison77 (#1886) üzenetére


BlackSoft
addikt

És az a vicc, hogy ez nem vicc :DDD

Ugyan itt volt több ezer darab 1060/1070 mikor jött a bányász őrület, és készlethiányt írt minden nagyker oldala, és akkor konkrétan megmonták mikor kérdeztem, hogy az már el van adva :))

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#1890) syIex válasza Csokilama (#1882) üzenetére


syIex
veterán

Nekem is, de semmit nem tudnak továbbra sem a kartyakrol. Majd ha e-mailt kapsz az a pontos addig mit sem ér a rendelés állapot...
Ha nem 700 lenne a 3090 hanem 6 akkor le is mondanám és vennem azt holnap... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1891) Laraxior válasza syIex (#1890) üzenetére


Laraxior
titán

Nem fogsz te holnap 3090-et venni hidd el... ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1892) Puzzony


Puzzony
kezdő

"Összekészités alatt" és "Státusz: úton az üzletbe"

15:35-ös rendelés.

[ Szerkesztve ]

(#1893) syIex válasza Laraxior (#1891) üzenetére


syIex
veterán

Ennyiért biztos nem plusz UWQHD esetén elég lesz a 3080. :DDD

#1892 Hol van a státusz? Nekem csak össze készítés alattot ír és tegnap meg azt mondtak fogalmuk sincs mikor kapnak... :F

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1894) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Amazon.de elkezdte a Zotac rendeléseket törölgetni!

Hello,

You ordered the following item(s):

ZOTAC Gaming GeForce RTX 3080 Trinity

Due to a technical error, we are unable to process your order completely and therefore had to cancel the item(s) from your order.

Naturally you won't be charged for items that are canceled. If you have already been charged, you will automatically receive a refund.

Please accept our apologies for our mistake. We appreciate your understanding.

(This e-mail was sent from a notification-only address that cannot accept incoming e-mail. Please do not reply to this message.)

Sincerely,

Amazon.de

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1895) Puzzony válasza syIex (#1893) üzenetére


Puzzony
kezdő

magánál a rendelésnél irja a státuszt.

[ Szerkesztve ]

(#1896) Csokilama válasza Puzzony (#1895) üzenetére


Csokilama
tag

szerintem a rendelési azonosítót ne reklámozd. :DDD

(#1897) Puzzony válasza Csokilama (#1896) üzenetére


Puzzony
kezdő

jogos :D, mondjuk névre van és azonositás nélkül nem adják ki szerencsére, plusz két percre lakom az üzlettől szóval jó eséllyel előbb érek oda mint bárki más :D

[ Szerkesztve ]

(#1898) TESCO-Zsömle válasza -=RelakS=- (#1894) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Várható volt. Amazon.de nem offolódott, mikor kifogyott a készlet, úgyhogy fél USA rájuk ugrott rendelni, mert "ott még lehet"...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1899) Laraxior válasza -=RelakS=- (#1894) üzenetére


Laraxior
titán

Pont akartam írni, hogy szerintem sztornózni fogják, 699-ért.
Majd ha lesz akkor lesz kitéve... drágábban. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1900) BITBOYS válasza Csokilama (#1896) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerintem már azt is meg lehet hirdetni ebben a nyomorúságos időszakban :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.