Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) regener válasza maross (#6599) üzenetére


regener
veterán

Töröld le a PrecisionX-et és rakj fel MSI AfterBurner-t vagy ASUS GPU Tweaket.

(#6602) Sondi1986 válasza Asbee (#6566) üzenetére


Sondi1986
addikt

Acx 2.0-nak másabb hűtője van kicsit a gigára hajaz.

(#6603) Garsza


Garsza
veterán

Futtattam párszor a Valeyt. Szerintetek normálisak ezek az eredmények? A Frekvenciát végig tartotta.
Alap:

GPU 1516MHz

GPU 1516MHz Mem 1850MHz

GPU 1516MHz MEM 1900MHz

Nekem kevésnek tűnik az FPS növekedés.

(#6604) Erdei88 válasza Mate (#6600) üzenetére


Erdei88
veterán

Mindkettő jó választás. Tesztekben 1-2 fok az eltérés a 4 javára

(#6605) t72killer válasza ffodi (#6595) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oppalá. Sejtettem én, hogy soványak vagyunk azzal a 256bittel... Játékokban van érezhető fejlődés 8GHz-en?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6606) Asbee válasza Mate (#6600) üzenetére


Asbee
veterán

MX-2 és MX-4 is jó. Milyen játékkal tesztelted?

(#6607) Mate válasza Asbee (#6606) üzenetére


Mate
nagyúr

Watch dogs, CS illetve tesztprogramok.

3 bolt is útba esik. Hétfőn hazafele be is megyek venni pasztát :)

Van esetleg Mx-2 és MX4-nél jobb? Mondjuk 2 boltban is akciósak. Egyikben a 4, másikban a 2 :)

(#6608) Asbee: 1 óra múlva szétszedem, hogy lásd milyen :)

Amire kíváncsi leszek, hogy újrapasztázás illetve backplate mennyit számít.

[ Szerkesztve ]

(#6608) Asbee válasza Mate (#6607) üzenetére


Asbee
veterán

Az végül is annyira nem rossz. Mármint hőmérséklet. Lehet végül hagyom, nem változtatok rajta, este még eldöntöm. Az MSI refet úgy néz ki elvetettem. Asus még szóba jöhet.

Noctua paszta sem rossz, de jó az mx2 vagy mx4.

[ Szerkesztve ]

(#6609) zack válasza Zsmester89 (#6562) üzenetére


zack
nagyúr

Kicsit elmérték ezt a Vapor 290X eredményt... :U
Nem szokásom teszt eredményeket betenni ide, de kezeljük helyén a dolgokat.
Még csak azt sem mondhatom, hogy extreme tuningot kapott, vannak az enyémnél jobb példányok, de ezt mindegyik meglépi (1170/5750). Ezeken az órajeleken játékok alatt is stabil.
VRM 55 fokos volt (max).

Az én friss eredményem:

Firestrike standard 11444p

extreme 5756p

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6610) maross válasza Mate (#6600) üzenetére


maross
veterán

mx4-em van, elvileg sok ev garis, de nalam masfel ev utan mar ugy nez ki mint egy darab gumi, alig lehet elkenni. Ha nem lennek lusta, mar reg leszedtem volna ujrapasztazas utan, es tettem volna ra valami alap pasztat, lassam lesz e kulonbseg.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#6611) Reggie0 válasza maross (#6610) üzenetére


Reggie0
félisten

Liquid ultra a legjobb, de azzal vigyazni kell, mert vezet. (Ezek otvozete: gallium, indium, rodium, ezust, cink, on, bizmut rez-ezust matrixban oldva.

[ Szerkesztve ]

(#6612) Asbee válasza Reggie0 (#6611) üzenetére


Asbee
veterán

Totál fölösleges ezekre karikra/hűtőkre liquid ultra. Hogy utána levakarni is alig lehessen. Na meg hiába ultra megnézném az alumíniummal mit kezdene. Vízre még talán ok, ha az embert nem zavarja, hogy utána csiszolhatja a blokkot.

[ Szerkesztve ]

(#6613) Reggie0 válasza Asbee (#6612) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol nem lepodnek meg, ha tamadna az alut, mert van benne gallium es azok nem nagyon baratok. A galliumot emiatt nem is lehet repulogepen szallitani, ahogy a higanyt sem. Ezekkel kentek a 2VH-ban a repulok szarnyait h lerohadjon,

(Javitas az elozo hozzaszolasomhoz: rez-grafit matrix)

[ Szerkesztve ]

(#6614) ffodi válasza zack (#6609) üzenetére


ffodi
veterán

Az ilyen eredmények tipikusan alapórajeles procival készülnek és/vagy régiek, emiatt ennyi. Egy új kártya megjelenésekor általában nem mérik meg újra a korábbi vga-ket, hanem betolják a régi eredményeket, ami sokszor meghamisítja a képet...

Továbbá azért a stock GTX980 sem ennyit (11k) hoz, ha tisztességes cpu van alatta. Egyszóval ilyenkor a GPU score-t kéne nézni, de az sajna nincs feltüntetve, tehát a teszt kvázi "nem releváns".

t72killer: Játékok alatt nem mértem különbséget, viszont 3dmark alatt simán hoz +5-8 %-ot.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6615) Asbee válasza Reggie0 (#6613) üzenetére


Asbee
veterán

A liquid pro pont emiatt szépen "lebontotta" az alu hűtőket. De csúnya nyomot hagy rezen is vagy nikkelezett felületen. Nehéz letakarítani a chipről is.

(#6616) Mate válasza Asbee (#6608) üzenetére


Mate
nagyúr

Szétszedtem a kártyát :)

Külön nem rakok fel képet, mert nagyjából ugyan az, mint linkeltem.

A kis, szélső cső is levan rázva, csak a kúpos vég a csőben végződik. A paszta a harmadik csövet nálam is csak súrolja :D

(#6617) Sondi1986 válasza Reggie0 (#6613) üzenetére


Sondi1986
addikt

Itt Ajkán a földböl is higany vagy gallium tör fel, igaz csak a timföldgyár területèn. :)
Kìváncsi vagyok az msi limitált rèz 970 menyire lesz limitált mert anno a 7870xt-re is azt mondták erre majden mindenkinek volt olyan kártyája. A msi èszre veszi hogy nagyon fogy a kártya akkor biztos hogy csinálni fogja csak az emberekbe be eteti hogy kevès van belőle.

[ Szerkesztve ]

(#6618) Asbee válasza Mate (#6616) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi, akkor sok változás nem történt. :D Még estig eldöntöm mi legyen. Az a baj nem találok egy jó tesztet akár 980-on ahol fel van véve 10%-os lépésekben milyen hangja van a refnek. (Még akár egy 780 vagy 780ti is jó lenne) Emiatt MSI-től félek kicsit. EVGA-ra is azt mondják nem a leghalkabb és hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

(#6619) Reggie0 válasza Sondi1986 (#6617) üzenetére


Reggie0
félisten

Hozhatnal par litert.

Amugy jo hir, megjott a 980am, delutan be is pattintom.

(#6618) Asbee: Az enyem ref.

[ Szerkesztve ]

(#6620) maross válasza regener (#6601) üzenetére


maross
veterán

msi-t is kiakasztottam, ha elinditom megint szetesik a kep..nincs ezekben valami vedelem? :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#6621) Mate válasza Asbee (#6618) üzenetére


Mate
nagyúr

Én találtam tesztet, ahol 3-4 kártyát levideóztak hang szempontjából. Viszont most nem találom :W

(#6622) Asbee válasza Mate (#6621) üzenetére


Asbee
veterán

Az a computerbase gondolom. Az a baj azok mind gyári venti profillal vannak.

(#6623) Mate válasza Asbee (#6622) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem találom. Mindegy is, sajnos nincs egy összefoglaló teszt.

Jó lett volna, ha egyszerre letesztelik legalább a 4 nagyot. Ráadásul evgánál nehezíti a dolgot, hogy sok helyen csak ACX 1-et tesztelték.

(#6624) qad


qad
senior tag

Na megoldottam a sebeség és fesz csökkenéses gondomat. Hiába volt orkán módban a hűtőm akkor is a nyamvadt hőmérsklet miatt csökkentgette a sebességet és gondolom a feszt meg hozzá állította. Én meg azt hittem hogy a fesz kezd elfogyni a nagyobb sebesség miatt és azért veszi vissza magát. Tdp limitnek sincs köze hozzá azt is visszapakoltam 100% alá és most nekiveselkedek újra tesztelni. Na de mindenek előtt játszom egyett mert már kiéheztem a nagy hardverezésben.

A lényeget kihagytam.... Víz érte a kicsikét, méghozzá olyan jól hogy 35 fokos max a gpu far cry 3 ultra beállítások alatt, fhd felbontáson. Eddig 1520-30-ig ment és afölött eldobta magát most 1550-nél járok és még jó. Lehet itt csak képhiba lesz és nem dobja el a képet , majd figyelgetem a carost.

(#6625) Mate


Mate
nagyúr

Most takarítom az evgát. Csak evga használ ennyire gagyinak tűnő pasztát vagy többi cég is? Beszáradt szarnak tűnik az egész, mintha 3 éve rajta lenne.

(#6626) Asbee válasza Mate (#6625) üzenetére


Asbee
veterán

Kíváncsi leszek hőmérsékletben hoz-e.

(#6627) Mate válasza Asbee (#6626) üzenetére


Mate
nagyúr

Én is. Meg kellet volna várnom az új gépet, összerakni és megnézni a hőfokokat. Majd új paszta és megint. Így sajnos csak tippelni fogok tudni, hogy mennyit ér.

Jó lenne erről valami teszt, mert ha jó pár fokot jelent, akkor ezentúl csak olyan kártyát veszek, ami szétszedhető.

MSI-n kívül mi az ami nem szedhető még szét?

(#6628) Asbee: Asus is? Azon pedig nem emlékszem, hogy láttam volna matricát. Vagy másképp van megoldva?

[ Szerkesztve ]

(#6628) Asbee válasza Mate (#6627) üzenetére


Asbee
veterán

Minden csak giga meg evga. Gigánál legalább is nem szokott gond lenni. :D

(#6629) Garsza


Garsza
veterán

Az normális hogy Valey alatt így néz ki a GPU Load?

Arra gondolok hogy nem folyamatossan 99% hanem leesik a kihasználtsák alár 60% is.

(#6630) TTomax válasza Garsza (#6629) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,normális... a scene váltások között leesik ....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6631) #35434496 válasza Garsza (#6629) üzenetére


#35434496
törölt tag

A valley mint teszt szerintem már nem ér semmit. A programot nem fejlesztették tovább még mindíg 1.0-nál tart. :)

(#6632) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Nagyon durva ez a project cars.
Átlag 70 fps és nagyon durván néz ki :Y

[ Szerkesztve ]

(#6633) Garsza válasza gainwardgs (#6632) üzenetére


Garsza
veterán

már megjelent?

3DMark -ból melyiket használjam?

[ Szerkesztve ]

(#6634) M^xx


M^xx
aktív tag

Hali srácok! Tanács kéne pár kérdésben.

GTX970 a kiszemelt, lenne pár fontos szempont márkaválasztásnál.
1. Ez ugye dx12 es már, van ennek értelme? Így hogy a hardver előbb jött ki mint a dx12 ami csak jövőre jön, tuti kompatibilis lesz? Nem lesz esetleg olyan, hogy majd a dx12.1 stb lesz az igazi és akinek 12 van az majd semmire sem lesz jó?
2. Melyik modell a leghalkabb gondolok itt a terhelt állapotra?
3. Van esetleg kimondottan jól tuningolható márka, értem itt a jobb tervezést, nyák minőségét, tápellátást, stb...
4. Miért van pl az asus kártyákon csak 8 tűs tápcsati a gigabyte-nél pedig egy 8 és egy 6 tűs?

Átolvastam a topikot, de a gariztatáson és a cicergésen kívül nem sok hasznos infó jött le. :DDD

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#6635) Zoo123


Zoo123
senior tag

Sziasztok!

Tesztre van nálam egy Asus GTX970 Strixx, nagyon szépen "teljesít" csak egy dolog zavar:

Terhelés alatt 90-93 fokos VRM, nem magas az csöppet? Másnál mennyi?

A saját MSI R9 280x-em terhelés alatt max 65 fok, extrém terhelésse kell gyilkolni (Furmark) hogy elérje a 88 fokot, ebből kiindulva a strixxet kb meg is ölné a Furmark. :(

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#6636) gainwardgs válasza Garsza (#6633) üzenetére


gainwardgs
addikt

még nem jelent meg de lehet vele játszani ha anno befizettél a bétába :)

(#6637) Mate


Mate
nagyúr

Szakiktól kérdezném:

Keresgéltem neten. Lehetséges, hogy új vga esetén átlagban 5-6 fokot hozzon egy pasztacsere?

(#6638) Blaise


Blaise
veterán

Lefuttattam egy 3DMark tesztet, EVGA 970 ACX 2.0 SC

[link]

Reális a kapott eredmény?

[ Szerkesztve ]

(#6639) TTomax válasza M^xx (#6634) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szia!

1.,Én úgy gondolom mire lesz only dx12 játék addigra 970/980 jó ha belepőszintnek elég lesz pont az lesz mint a dx11-nél ,mert habár hamarabb meglesz a váltás,de még sem elég hamar...

2.,Szerintem a Asus meg a Giga a leghalkabb,de pl egy nem nagy difik vannak...egy MSI gaming is simán vállalható...sőt...

3.,A giga G1 egy ilyen kártya pl,de nem sokkal jobban lehet húzni mint egy refet... persze csendesebb... kb az a helyzet van mint amikor a 680 jött nem a VRM a szűk keresztmetszet,hanem látszólag a gpu-k nem igazán mennek többet plusz feszre sem lég alatt.... sőt víz alatt se nagyon,LN2 más tészta...

4.,Mert elvileg már egy 8 pines is elég lenne,nem úgy látszik mintha megfogná az Asus.t,bár én speciel nem szeretem az asust,a vrmek fedetlensége miatt....

(#6637) mate3553
Igen,lehetséges!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6640) Garsza válasza Zoo123 (#6635) üzenetére


Garsza
veterán

Nálam is annyi a VRM hőfok. Nem a legjobb de még belefér. De ha agresszívebbre veszed a ventiprofilt akkor le lehet vinni 80°C alá is és még nem hangos a kártya.

(#6641) Mate válasza Blaise (#6638) üzenetére


Mate
nagyúr

Reális :)

(#6639) TTomax: :R

Ezt nem értem egyébként. Pocihűtőknél és VGA-nál is megy a harc minden egyes fokért. Erre a legócskább pasztát használják....

Egy biztos, ezentúl csak olyan vga-t fogok venni, ami szétszedhető. Első dolgom lesz a pasztacsere :)

[ Szerkesztve ]

(#6642) Asbee válasza Mate (#6641) üzenetére


Asbee
veterán

Hozhat igen 5-6 fokot. Én mindig átpasztázással kezdtem, ami nem matricás. Ezt a gigát nem szedtem szét, nem láttam értelmét. :D

(#6643) TTomax válasza Mate (#6641) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze,mert az a legolcsóbb,és még így is belefér.. minden fillér számít,sajnos ez van... :( Az nem üzlet senkinek,hogy nem veszel új vgat csak 4-5 évenként... vagy így vagy úgy de arra próbálnak terelni,hogy egy max. két évente tedd....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6644) gainwardgs válasza zack (#6609) üzenetére


gainwardgs
addikt

Alig vagyok lemaradva, azt hittem itt is jobban számít a proci.

(#6645) #35434496 válasza gainwardgs (#6644) üzenetére


#35434496
törölt tag

Graphics score-ban hozod zack Sapphire Radeon R9 290X Vapor-X  kariját. :)) (1170/5750)

Egy 970-el!! :C

[ Szerkesztve ]

(#6646) kona005


kona005
senior tag

Valaki próbálta az új COD-ot egy 970-es karival? Nekem a 670-el full maxon, minden fícsör on, extra beállítások és kb 4 fps-wm van :DDD
A fix 60at kb medium beállítások mellett hozza ... kíváncsi vagyok hogy ezzel a karival meg e van a fix 60 fullon :R

(#6647) Mate válasza TTomax (#6643) üzenetére


Mate
nagyúr

Corsair vízhűtőknél csodálkoztunk pont ezen.

Többoldalas tesztek és 1-2° dönt. Aztán lecserélve a gyári pasztát nyer az ember 4-5°-ot....

Még jó, hogy szétszedtem az evgát és számomra is világossá vált mennyit számít egy jó minőségű paszta :)

Még egy kérdés. 1 alkalomra kb. hány gramm paszta megy el? Én egy 0,5g-os vackot vettem nemrég. Abból maradt jócskán.

ArcticCooling MX-4 4g-os kiszerelésben van illetve 30g

Maross írta korábban, hogy 1-1,5 év alatt eléggé beszárad a tubusban. Ebből kiindulva elég a 4g, nem? 1 vga+2 proci pasztázásra kell.

(#6648) m0h0senator válasza Mate (#6647) üzenetére


m0h0senator
őstag

bőven elég. Most kentem át a kártyát másodszor, procit vagy 4x különböző okok miatt. És még van benne bő 1,5g de lehet jó az 2 nek is.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#6649) Garsza


Garsza
veterán

Lehetséges az hogy a Memóriá csak 1878MHz bír?
A GPU -t belövöm 1520MHz re A memóriát meg 1878 -ra akkor lemegy például a Valey teszt de ha a Memóriát feljebb veszem 1900MHz re akkor kidob a tesztből.
Más a gyári boost clock a StrikX -nél ugye 1253MHz de ha terhelem a kártyát akkor minden monitorozó program szerint 1316MHz megy a kártya. És ez a plusz megmarad ha húzom is a GPU -t. Ez mitől van?

[ Szerkesztve ]

(#6650) Mate válasza m0h0senator (#6648) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :)

Meg is rendeltem.

(#6651) maross: Van még jó pár vga a házban, újrapasztázok mindent :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.