Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) helkis válasza HSM (#12657) üzenetére


helkis
addikt

no akkor menjünk sorjában:

Ezek csak a hivatalos ajánlások. - téves ezek szabványok! PCI-SIG - PCI Express x16 Graphics 150W-ATX Specification minden szabványhoz/szabályzáshoz kell egy biztonsági határ is, ami ők ebben az esetben +15%-ban határoztak meg. (az anyagminőségnek nyilván ennél is többet kell tudnia, de nem méretezhető a csúcsra soha semmi.) ezért tudsz/lehet rajta többet is mérni, de üzemszerűen nem ajánlott így használni nyilván, ahogy pl egy 400w peek-es tápot sem ennyin lehet/kell használni.. - busted.

Fizikailag akár bő 300W-ot is elbír egy (valódi!) 8-pines csatlakozó egyszem magában, a leggagyibb tüskékkel szerelve is. ;) maga a csati igen, de itt egy kártyán van, a túlterhelése az nem üzemszerű. - busted.

Ezenfelül még ott figyel a PCI-E hivatalosan 75W-ja. - nem nincs ott, egybe kell számolni vele. PCI-SIG - PCIe® 225W/300W High Power Card Electromechanical Specification 1.0 - busted.

Szvsz a lehető legrosszabb ötlet a gyári ajánlásokból és tápcsatlakozókból fogyasztásra tippelni. - szerintem meg nem - 1:1 (egyébként nem tipp hanem valóban annyi az annyi maximuma, tűrés nélkül, így kell a gyártóknak előállítani a kártyát! az hogy épp mennyit is vesz fel a kártya, az nyilván kevesebb) - busted.

Meg kell mérni, meg józanul végiggondolni. A Giga annyit csinált a mini kártyájával, hogy alacsony TDP-limitet állított be a BIOS-ában. End of story. - ezzel egyetértek. de ezek szerint te sem olvastad végig.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#12702) Reggie0 válasza HSM (#12700) üzenetére


Reggie0
félisten

Az EM01 es EM02 biztosan meri a teljesitmenytenyezot. A hatasos teljesitmenyt mutatjak.

[ Szerkesztve ]

(#12703) ffodi válasza HSM (#12700) üzenetére


ffodi
veterán

A felső linken a legelső beugró diagram a hatásfokról szól.

Kérdés, hogy mi a mérés célja. Ha azt akarod megmérni, hogy mennyit kell majd fizetned az áramszolgáltatónak (ca.), akkor teljesen mindegy a teljesítménytényező, mert ha jól tudom, akkor magánszemélyeknek nem kell fizetni a meddő teljesítményért, nem is méri a villanyóra. (feltételezvén, hogy magánszemélyekről van szó) Ha a "tényleges" fogyasztás megmérése a cél, akkor lehet érdekes az említett PF.

helkis:

"Ezenfelül még ott figyel a PCI-E hivatalosan 75W-ja. - nem nincs ott, egybe kell számolni vele. PCI-SIG - PCIe® 225W/300W High Power Card Electromechanical Specification 1.0 - busted."

Ha HSM mondataid egybe olvasod, akkor máris más értelmet nyer a dolog. Ő azt írta, hogy egy 8pines csati is képes 300 W-ot szolgáltatni + ott van még a foglalatból a 75 W. (a mondat elejéra külön ne térjünk ki) Így a kijelentés igaz. Mert egyébként tényleg így van, hogy tápcsati nélkül 75 W, +6pines csatival 75+75=150W, 6+8pines csatival 75+75+150 W= 300 W és így tovább, de ez szerintem benne van az általad linkelt cuccokban. :) (nem olvastam most el :D )

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12704) Reggie0 válasza ffodi (#12703) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol ott van az elakadas, hogy szerinte a somogyi merok nem merik a teljesitmenytenyezot es igy a latszolagos teljesitmenyt mutatjak. De ez nem igaz. Az, hogy nincs kijelezve az atlagos fogyasztot csak megzavarni kepes ket adat, meg nem azt jelenti, hogy nincs merve. En meg tapasztalatbol tudom, hogy helyesen a hatasos teljesitmenyt merik, ami utan fizet a fogyaszto.

[ Szerkesztve ]

(#12705) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Gép összeállítás előtt állok, mert a mostaninak már kissé véres a torka..
Kérdésem a következő lenne: Egy 970-est melyik Intel proci tudja kihajtani teljesen? A cél a költséghatékonyság lenne. Nem kell atom bivaly túlméretezett proci ha nem muszáj. Egyedüli cél, hogy
ne álljon feleslegesen ez erőtartalék a vidkariban. Köszönöm szépen a választ előre is!
Felbontás 1920x1200. :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#12706) SSJPeter válasza galaktikus (#12705) üzenetére


SSJPeter
őstag

Én jól elvagyok az i5 4690-el, bár nem BF4 multizok, de FC 4-be már jó néhány órát beleöltem és végig 98-99%-os GPU kihasználtságot láttam, soha nem droppolt le sem a GPU kihasználtság, sem az fps...
Full HD-ban játszom amúgy.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#12707) galaktikus válasza SSJPeter (#12706) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Ezek körül nézelődtem én is. i5 4590-től felfelé, még a Te procid is szóba jöhetne, annak sem vészes az ára.
Köszönöm a választ!

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#12708) HSM válasza helkis (#12701) üzenetére


HSM
félisten

15%? 150W vs. 300W nem 15%. :DDD
De tény, jó, ha van rajta ráhagyás, meg ugye a kábelezést is figyelmbe kell venni, gondolok a sorban, egymás mögé kötött tápcsatlakozók esetére.

A második bekezdésed oké, elfogadom, ugyanakkor a a gyakorlatban bőven előfordulnak kártyák, ahol nagyobb energiaigényű kártyákon 6+6 vagy 6+8 csati van, míg kevésbé torkosokon 8+8. :U
Persze, hivatalosan nem így kéne lennie.

A +75W-ot úgy gondoltam, hogy ott van az is, hiszen bele kell számolni. Az nem busted, csak félreértettél. :P

Végigolvastam én, többször is, bár tény és való, nagyon nem a napokban. :R

(#12702) Reggie0: Akkor jó mérők ebből a szempontból. A honlapjukon sajnos semmi erre utalót nem találtam. [link]. :R

(#12703) ffodi: Mivel nem tudtam csak az egész oldalt belinkelni, kicsit lejjebb ott van a mondandómmal egybevágó oldal is, amiről utána a képet is beszúrtam. Gondoltam, megtaláljátok a megfelelő táblázatot így is, mivel csak az egyikben volt teljesítménytényezős adat. :B

A mérés célja a videókártyák fogyasztásának megmérése otthoni konnektoros eszközökkel, innen indultunk el, vajon mennyit fogyaszt a 970 valójában. ;) Ott viszont a valós teljesítményt kéne megmérni, hiszen azt veszi fel a gép, nem a látszólagosat. No, meg ahogy írod, fizetni is a hatásos fogyasztásért kell, nem a látszólagosért. :)

(#12704) Reggie0: Nem írtam sehol, hogy nem méri, azt írtam, "ahogy néztem", nem méri. [link]
Mindenesetre fura gyártói hozzáállás, hogy nem írják le a termék tulajdonságai közé egy igencsak fontos paraméterét. :F

"atlagos fogyasztot csak megzavarni kepes ket adat" ezen azért jót derültem. ;] Szval legalább említés szintjén írhatták volna. :R

[ Szerkesztve ]

(#12709) #35434496 válasza ffodi (#12686) üzenetére


#35434496
törölt tag

K-Boost nak nincs jelentősége csak extrém tuningnál. De jobb egy olyan bios amivel mindíg maximumon megy a vga. :)

(#12710) ffodi válasza #35434496 (#12709) üzenetére


ffodi
veterán

Igen, alapvetően nincs jelentősége, én is csak komolyabb bench alatt használom.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12711) #35434496 válasza ffodi (#12710) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ha be van kapcsolva kevésbé kell izgulni a physics teszt után, hogy a combined indulásakor szétfagy a kép. :D

(#12712) westlake válasza ALLAT001 (#12641) üzenetére


westlake
félisten

Biztos, hogy egyszer ki fogok próbálni egy ilyen mini kártyát is. Már csak azért is, hogy megtudjam, miben más, mint egy normál méretű.

#12645: biztos, hogy jó ez a táblázat? Mármint, lehet, hogy jó, de akkor ezek csak tájékoztató jellegűek. Én etettem már meg GTX 780 Ti-vel 400W-ot. Szerintem ezeket az értékeket a vezetékek áteresztő képességéből számítják ki. Viszont a vezetékeknél sosem írják azt, amit valóban képesek átereszteni. Egyszer véletlenül a multimétert figyelmetlenül használtam és a vezetékeken a megengedett A 170%-át engedtem át. Meleg volt a vezeték, de működött. ;)

#12649: Én eleve nem gondolkodnék egy VGA-ban, ha például 4K-s monitort venék. Igaz, hogy ez nem 4K-s, de akkor sem 1080p. ;)

#12657: Igen, én is erre céloztam. Egyébként meg valóban annyit kell tenni, hogy megnézi az ember, hogy mennyi a BIOS-ban a TDP. Abból sokminden kiderül.

#12662: Az a táblázat nekem sem volt elsőre egyértelű, de aztán végiggondolva minden világossá vált.

Play nice!

(#12713) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Sziasztok.

Egy kérdésem lenne.

BF4 multit mikor játszom állandóan kidobál, csak ugy random, és ezt dobja ki:

:F
De van hogy ezt se, csak lefagy, és resetelni kell a gépet... :(((

Proci: i7 3770K 4.5GHz
Ram: 8GB kingston hyperX 1600 cl9
VGA: Asus gtx 760 2GB / két darab van SLI-ben

Ja és ami a profilomban van leírás, azzal a konfiggal is ugyan ezt produkálja, pedig abban csak a op rendszer a közös pont.

Ha valakinek lenne ötlete mi lehet ez, kérem segítsen :O

(#12714) proci985 válasza HSM (#12679) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

enyem tud teljesitmenytenyezot, 0.99 korul szokott lenni mint az egy modern taptol elvarhato.

ennel szignifikansabban gyengebb tap valszeg itt a topikban nem elne tul par oranal tobbet a rendszerek fogyasztasa miatt (hacsak valaki nem hasznal 8 eves Delta szervertapot, azokbol meg kinezem hogy elnek es elbirjak a terhelest)

kieg: jo, de mi terhelt ertekeket nezunk itt a topikban, jellemzoen 300-400W korul meg ezek a tapok mar eleg jol erzik magukat.

---

pciE 150Wot tud leadni pciE2.0tol. tehat egy 6pines csatival is fel tud venni egy bovitokartya 225Wot anelkul, hogy kimenne az ATX specifikaciobol.

westlake: vezetekkel ovatosnak kell lenni, lattam mar q6600 topikban osszeegett 4pines csatit a lap es a tapcsati kozott. olyan 7-8A mehetett at a vezetekeken egyenkent ahogy szamoltuk (corsair tx650 volt a tap szoval annyira nem olcso modell).

de egyebkent a csatlakozok tenyleg jellemzoen felul vannak meretezve, 7850eken is ott volt a 6pines, pedig azok 130Wot se nagyon ettek, nem hogy 200at.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12715) HSM válasza Tomassy00 (#12713) üzenetére


HSM
félisten

Elfogy a virtuális memóriád, világosan írja a hibaüzenet. :U

(#12714) proci985: Amit linkeltem tápot, egy minőségi, jóféle táp, és 60W körül, tehát mikor az üresjáratot mérnéd, csak 0,72-es.
De itt van pl. a ma kapható egyik legmagasabb minőségű, egyik legjobbnak tartott Seasonic Platinum táp, ami nekem is volt, [link], 60W-on ez is csak 0.764, ami magasabb terhelésen szépen emelkedik csak fel 0,95 magasságába.

Igen, papíron 150W-ot tud a PCI-E 2.0, de gyakorlatban se a kompatibilitás miatt nem vesznek fel 75W-nál többet, se azért, mert a lapok sem szeretik, pl. egy sima kétkártyás CF/SLI már 300W lenne, ami garantáltan szénné égetné a 24-pines ATX csatlakozót. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12716) westlake


westlake
félisten

Egyébként most olyan dolgon vitatkoztok/vitatkozunk, aminek igazából nincs is jelentősége. A táblázatban szereplő W értékek nem azt jelentik, hogy egy adott porton nem mehet át nagyobb fogyasztás. Hiszen mégis csak kábelekről, meg fém csatlakozókról beszélünk, amik nem tudnak szabályozni. Szabályozni a tápegységnek, meg a VGA-nak kell, a vezeték csak közvetítő. Azok az értékek íránymutató értékek, gondolom felfoghatjük őket olyan értéknek amiket bármilyen körülmények között, de a csatlakozóknak és vezetékeknek minimum tudniuk kell. Mivel íránymutató értékek, a VGA gyártók is figyelembe veszik és azok az értékek alapján tervezik meg, hogy milyen és hány darab csatlakozó legyen a kártyán. Viszont ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy egy 8pin-es csatlakozón valóban nem mehet át 300W-nyi terhelés, mert az a táblázat nem zárja ki ezt (sem). Részben mindenkinek igaza van, csak már annyi az ezzel kapcsolatos téma, hogy egymás mellett beszéltek el.
Sosem szabad egy dolog alapján levonni következtetést, mindig annyi információt kell figyelembe venni, amennyi lehetséges, vagy amennyi alapján már valami biztosan kijelenthető.

Play nice!

(#12717) Tomassy00 válasza HSM (#12715) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Igen, na de mi az a virtuális memória ? :U

(#12718) ALLAT001 válasza proci985 (#12714) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Én úgy tom mindegyik PCIe 75W-ot tud leadni. 2db tud 150W-ot... :U

[ Szerkesztve ]

(#12719) HSM válasza Tomassy00 (#12717) üzenetére


HSM
félisten

(#12720) proci985 válasza ALLAT001 (#12718) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha mutatsz nekem olyan kartyat amit be tudsz dugni ket pciE slotba, akkor elhiszem:)

pciE slot -> 1.1ig 75W, utanna 150. szerk: nem valtozott.
pciE 6pines csati -> 75W
pciE 8pines csati -> 150W

de westlakenek teljesen igaza van abban, hogy a csatlakozas max elmeleti szabvanymaximum miatt erdekes. meg neha ePeen miatt, avagy a kartyak a harom 8pines csatival (jo, VRM zombiboarddal LN2vel talan annak is van ertelme).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12721) ALLAT001 válasza proci985 (#12720) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Érdekes, nekem van PCIe 1.1-em + 2x6 pin. Az max 225W.

Ehhez képest egy rendes méretű kártya megeszik 240W-ot. [link] Oszt nálam mégis működik stress test alatt meg mindenhogyan :U

[ Szerkesztve ]

(#12722) Tomassy00 válasza HSM (#12719) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Igen eddig már egyedül is eljutottam, azt hittem benézek valamit és nem is erről van szó, de ezek szerint mégis csak ez áll a háttérben. :((

A windows 7 ben beállítottam azon a particion amin a rendszer van, a lapozó fájl méretét így:

Meg már sok mérettel próbáltam, kisebbel nagyobbal, de hiába, egy idő után mindig kidob :(((

nem tudom mi lenne a jo beállítás, mert a másik gépbe 16 giga ram van, és ott is ugyan ez a probléma :O

(#12723) westlake válasza ALLAT001 (#12721) üzenetére


westlake
félisten

Azért feltűnhetett volna, hogy pontosan azt próbáljuk elmagyarázni, hogy a spcifikációkban leírt értékek nem maximális értéket jelentenek.
Ha valaki úgy akarja, akkor egy VGA-val meg fog tudni etetni akár 600W-ot is, akár két darab 6-pines PCe tápcsatlakozóval. Előbb menne tönkre a GPU a megemelt feszültség miatt, mint a kábelek, vagy a csatlakozók a megnövekedett fogyasztás miatt.

#12720: Persze, ott az a 150W, de ez egy szélsőséges érték (lehet). Vannak ugye 7 PCIe csatlakozóval szerelt alaplapok, amiknél ez már 1050W-ot jelentene. Még a 7*75W is sok lenne, még akkor is, ha figyelembe vesszük azt a plusz egy, vagy két drive power csatlakozót (Molex), amit ezeknél az alaplapoknál alkalmazni szoktak.
Ebben a tekintetben nem ismerem az alaplapok működését, de biztos vagyok benne, hogy a vezérlés egy adott fogyasztást (pl. 150W) osztogat szét a használatban lévő PCIe foglalatok között. Ha egy VGA van, akkor persze mehetne neki a 150W, de ha bent van négy darab flagship VGA, akkor még a 75W is kétséges. Biztos vagyok benne, hogy ott egy igen intelligens vezérlés van az alaplapon és a feszültség nagyrészét a PCIe tápcsatlakozókon engedi keresztül.
Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy mit kezdene egy ilyen alaplap, amiben beletesznek hét darab GTX 750 Ti-t, amiken nincs PCIe tápcsatlakozó.

[ Módosította: radi8tor ]

Play nice!

(#12724) HSM válasza Tomassy00 (#12722) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes.... Nekem a saját tapasztalatom, hogy 16GB rammal kikapcsolt lapozófile-al sem volt ilyen gond, a 4GB-os 290-es Radeonnal. Ugyanakkor 8GB-al ugyanígy lehalt 5-10 perc játék után. Szóval elvileg ha beállítasz neki 8-10GB virtuális memóriát, annak tuti elégnek kéne lennie, a 16GB-os gépben még ennyi sem kell, ha nem fut valami memóriazabáló dolog a játékon kívül.
Ja, igen, ez is fontos, hogy ne egye meg valami a háttérben a memóriát, pl. vírus, vagy más program.
De ez ebben a topikban szerintem giga-off.... :U

[ Szerkesztve ]

(#12725) ALLAT001 válasza westlake (#12723) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Nem ezt bizonyítom én is :F :DDD

(#12726) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

MSI tuning programjával bírja a 1500/2000 az SC2 alatt is úgy hogy nem dobja el a képet, míg az ASUS programjában kiakad.
Ez szerintetek lehetséges hogy az egyik programban jobb az OC mint a másikban?

ÁdiBá

(#12727) Tomassy00 válasza HSM (#12724) üzenetére


Tomassy00
senior tag

A memória használat rendben van, folyamatosan figyeltem, és monitoroztam, semmi rendelleneset nem vettem észre, bf4 multi 64 szlotos szeron játszva sem lépte át a 8 gigát, Max 6, 6.5 ig láttam felmenni, de többnyire 5.5 - és 6giga közt eszik. Azért köszi az infókat ;)

Ha valakinek van egyéb ötlete, tapasztalata ezzel kapcsolatban, írjon rám legyen szives, mert már a sírás kerülget :( :U

[ Szerkesztve ]

(#12728) ricshard444 válasza ÁdiBá (#12726) üzenetére


ricshard444
veterán

Láttam már ilyenre pár példát, de sajáttal még nem tudtam előállni, pedig próbáltam reprodukálni több generáció, több kártyájánál.

Könnyen lehet, hogy épp nem hibázik, de késöbb pedig ugyanúgy fog, derítsd ki :) Konstans program sosincs, ami mindig a másik felett állt, ez változó, tehát könnyen lehet az elöbbi "épp nem hibázik" felállás.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#12729) Reggie0 válasza westlake (#12723) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert a 150W-nal tobbet osztogathat. Banyaszoknal volt is ebbol problema, mert elegett nehany alaplap, csak ott teli volt mind a 7 slot. A "Molex" csatlakozo (= molex 8981) 11A-t visel el, igy azokon az alaplapokon, amelyeken ket ilyen csatlakozo van, ott extra 264W-ot tud szetosztani a szokasos kapacitason felul.

Az extra csatik nelkul a teljes alaplap a pcie kartyakkal max. 240W-bol gazdalkodik. (Ebben a sajat fogyasztas+proci+memo+venti+pcie benne van).

[ Szerkesztve ]

(#12730) HSM válasza Tomassy00 (#12727) üzenetére


HSM
félisten

Akkor procituning is lehet a hibás, vagy ha nagyon túllövöd a 2GB-os fedélzeti memóriáit a kártyáknak. Max grafikán 3GB is necces neki a VGA-ra. ;) Más ötletem nincs....

[ Szerkesztve ]

(#12731) Tomassy00 válasza HSM (#12730) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Csak a proci van tuningolva, minden más alapon van.
De majd kipróbálom proci húzás nélkül is, de nem hinném hogy azzal lenne gondja :N
Hát átfutott az agyamon az is hogy a két giga kevés neki a VGA n. de akkor mért írja kis millio emberke hogy két gigás gtx 760, meg 770 el ultrán tudja játszani? :(((

[ Szerkesztve ]

(#12732) ricshard444 válasza Tomassy00 (#12713) üzenetére


ricshard444
veterán

Próbáld 2x MSAA-n játszani, ha úgy jó, akkor kifut a memóriaból /VRAM/. GTX670-nel engem is kivágott néha, de levettem az élsimítást és nem volt probléma.

Vannak dolgok...

(#12733) Tomassy00 válasza ricshard444 (#12732) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Hát megprobálom úgy akkor.
Amugy néztem a vga memoria fogyasztását is 1900 és 2000 mega közt ingázik, és minden fullon van a grafikán, full HD felbontáson.
Lehet az már kevés neki ? Pedig még alatta van a 2048 megának :D

(#12734) hszilard666 válasza ricshard444 (#12732) üzenetére


hszilard666
veterán

wat? Nem úgy van ha elfogy a VRAM akkor elkezd akadni egy picit a játék? :F
Ricshard444:
Köszi, 3gb szerinted meddig lehet még elég? :O

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#12735) ricshard444 válasza hszilard666 (#12734) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem csak egy tünet létezik, itt ez a felállás van, hogy a játék kivág, mert még éhes lenne, csak nem tudod már etetni.

Kicsit olyan, mint a VGA tuning, általában képhibák jönnek elő és/vagy leáll a driver. Crysis 3-ban kivág (azthiszem) DX hibával a program, hogy ez így nem jó.

3GB: 1080p-re, józan keretek között, még 1-2 évig nem aggódnék. Textúra Ultra-Very-Mega High-ról ---> Very High-ra, élsimítás is hasonlóan és meg is úsztad a VGA "kukázását" :)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#12736) hszilard666 válasza ricshard444 (#12735) üzenetére


hszilard666
veterán

Szupi:B Most megnyugodtam.
Azt elárulná nekem valaki hogy amikor 2 kártya sli ben megy akkor miért csak annyi vram van amennyi az egyik kártyán van? Ilyenkor pihen a másik kártyán a vram, vagy ugyanaz íródik be mind 2 Vramjába? :F

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#12737) HSM válasza Tomassy00 (#12731) üzenetére


HSM
félisten

Sokan, sok hülyeséget írnak. :DDD

(#12738) helkis válasza westlake (#12712) üzenetére


helkis
addikt

de most komolyan, kit érdekel, hogy egy csatlakozó hány Ampert/Wattot tud átadni fizikailag két cucc között? ennyi erővel arról is beszélhetnénk, hogy hány N erőt bír ki deformáció nélkül.. :F

én nem erről beszélek, hanem arról, hogy egy kártya mennyit kakaót vehet fel adott csatin keresztül. (mivel ez volt az alapkérdés is.)
+erről szól mindkét szabvány is.

részlet:
A PCI Express x16 Graphics 150W-ATX add-in card can draw a maximum of 75W through the standard
connector, as specified in PCI Express CEM 1.1. Up to 75W additional power is provided through a 6-pin wireto-board connector. Therefore, the maximum total power that must be provided to a PCI Express x16 Graphics
150W-ATX add-in card is 150W.

tehát itt sem arról szól a fáma, hogy mennyit tud max átengedni, hanem hogy a szabvány mennyit enged meg! - a lehetséges maxból! természetesen ezt nevezem maximum fogyasztásnak egy kártyánál alapesetben, tuninggal ez kitolható a biztonsági tartalék határáig szerintem..

egy kártya gyártásánál nagyon is ki kell számolni a fogyit, mivel a rendelkezésre álló áramforrásokból lehet építkezni, ha ezt meghaladja, akkor táp lekapcsol. nem véletlen hogy egy highend kártyán nem csak egy 500w-ot írnak táp-kritériumnak, hanem mellé azt is hogy 42A on 12v rail..

etettem már 780ti-vel 400w-ot.. mivel mérted? illetve milyen tápcsatik voltak rajta? gondolom nem 1db 8pin, hanem 2db 8pin..
az így néz ki: 375W*1.15(biztonsági túlméretezés)=~431W teljesen jó, hogy be tudta zabálni a 400w-ot..

a ref kártya (780ti) hivatalosan csak 250W-nak van "mérve"? (nyilván itt is van tűrés sőt azt is megmondom mennyi, 50W szvsz, hogy hogy jön ez ki? hát úgy hogy a ref kártyán 8+6pin csati van, ami 300W-ig ok +15% de a TDP-je 250W-ra van állítva elvileg.. +nem hiszem hogy egy ref kártyával etettél meg 400W-ot..

+van itt ez a fránya tuning ugyebár, illetve tuningkártyák, ezek eleve arra mennek rá, hogy a maximumot próbálják meg még jobban kitolni, a szabványok átlépésével. amiért fizetünk is keményen. egy jobb hűtő, magasabb alapórajel, illetve a jobb tuning lehetősége, ez mind meg fog látszani fogyasztásban is. ahogy egy kocsi is többet eszik, ha odalépsz neki.. a kérdés itt az szvsz, (de félig már el is dőlt), hogy ilyen esetben ha egy nem ref kártyát mégis referencia üzemmódban használ az ember, akkor kell-e tudnia a ref felvett teljesítmény mutatókat? úgy látszik nem kell tudnia.. ;)
+az is gond, hogy pl egy ref 970 sem tud max 145w-ot enni.. pedig annyinak van mérve.. valszeg nvidia másképp mér mint mi, de ezt is leírtam már ~200hsz-el korábban..

visszatérve az alapkérdésre (970 miért nem 145w), valaki aki már csinált mérést 970-el, próbálja ki, hogy ha visszaveszi a TDP-t pl 80%-ra, akkor bírja-e a boostot?, meddig?, valamint mennyit kajál akkor a cucc?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#12739) ricshard444 válasza hszilard666 (#12736) üzenetére


ricshard444
veterán

Lényegében igen, a második tipped a helyes.

Vannak dolgok...

(#12740) Tomassy00 válasza HSM (#12737) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Lehet benne valami, ezek szerint túl hiszékeny vagyok :(((
:D
Már bizsergeti az agyamat egy gtx 970 sli, csak attól félek azzal is kidobálna :DDD

(#12741) HSM válasza helkis (#12738) üzenetére


HSM
félisten

"én nem erről beszélek, hanem arról, hogy egy kártya mennyit kakaót vehet fel adott csatin keresztül. (mivel ez volt az alapkérdés is.)
+erről szól mindkét szabvány is.
"
És ha a gyártó nem tartja be a szabványt, mert tudja, mennyire túl van méretezve? :U Akkor mi van, ejnye-bejnye? ;]
A mai főleg egyágas tápok nem fognak ettől lekapcsolni, de a régi sokágasok sem. :N

(#12740) Tomassy00: Minek SLI? Egy 760SLI-nél egyszem 970 is gyorsabb sok esetben. :DDD Vagy ott a sötét oldalon a 290 is, engem se DX alatt nem dobott ki, se Mantle alatt, pedig toltam bele majdnem 200 órát. :)

[ Szerkesztve ]

(#12742) Reggie0 válasza hszilard666 (#12736) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert a kartyak felvaltva szamoljak a kepkockakat, ugy hogy az adatokat a szamitashoz akkor kapjak meg es kezdik el feldolgozni, amikor a masik kartya mar felig kesz van. Tehat nem a szamitasokat vegzik kozosen, hanem a kepkockakat osztjak el egymas kozott.
Az egy kepkockahoz szukseges adatokat mindegyik sajat maganak tarolja.

[ Szerkesztve ]

(#12743) hszilard666 válasza Reggie0 (#12742) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor mégis csak van értelme az sli nek, ha jól értem. Szóval ha a crysis 3 megevett 3gb ot kimaxolva, behajítok még 1 kártyát, akkor jobban fog futni, nem csak azért mert több lóerő van a gpuk ban hanem azért mert tölthet 6gb nyi ramot. Right? :B

Ricshard444:
Csak megértem előbb utóbb! :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#12744) Reggie0 válasza hszilard666 (#12743) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem. A ket memoriaban majdnem ugyan az az adat van.

(#12745) hszilard666 válasza Reggie0 (#12744) üzenetére


hszilard666
veterán

Ahhh. :( Nembaj azért megnézem milyen az sli! :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#12746) Tomassy00 válasza HSM (#12741) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nálam dupla vagy semmi alapon megy ez... :D
Jelenleg pont 180 órám van bf4 ben, és ez a kidobálózós jelenség végig jelen volt a 180 óra alatt :(((
A sötét oldalt nem támogatom. Nem mondom hogy rossz vagy valami, mert amd s kártyám még nem volt, és szerintem nem is lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#12747) HSM válasza Tomassy00 (#12746) üzenetére


HSM
félisten

Néha a kevesebb több. :P

Felesleges amúgy. Próbálj ki egyet, bőven ráérsz bővíteni SLI-re, ha kevésnek bizonyul. ;) Még egy darabig lesznek ilyen karik a polcokon.
970-et nem tudok ajánlani tapasztalat híján, a 290-et szerettem, jó volt. :DDD De a 970-re se sok panaszt olvastam a topikban a tücsökzenekaros példányokon kívül. :D

(#12748) bombibmw: Jó, azért egy GTX760 SLI-t a fejenként 2GB ramjával szerintem az egyszem 970 is megenné reggelire FHD-ban, felette főleg. :D
"de nehogy már lejjebb vegyem. :D"
Igazad van, miért is ne, ha telik éves szinten 100 000 csak a hardver avulására. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12748) bombibmw válasza Tomassy00 (#12746) üzenetére


bombibmw
veterán

:C
Jó az Sli,semmi baj nincs vele.
Még 1080p-re is kell néha,ha pedig 1440-re kell,akkor főleg.
Persze,lehet azt mondani,hogy lejjebb kell venni az elsimítást,meg minden,de nehogy már lejjebb vegyem. :D

(#12747) HSM:
780Ti felett voltam vele teljesítményben.
Én elfogadom azt is,ha valaki beéri 1db 970-el is,de aki szeretne egy Sli-t,azt nem beszélem le róla,mert nincs gond vele és brutálisat nyújt. :)

Nem telik,de nem is fog annyit avulni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12749) Peak válasza hszilard666 (#12736) üzenetére


Peak
addikt

mert a VRAM adatai tükrözve vannak.
a két GPU ugyan azon adatokon dolgozik.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12750) Tomassy00 válasza bombibmw (#12748) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ahogy mondod, ahogy mondod! :C :DDD
mellesleg én is G1 et sasolgatom, csak a józan ész azt sugja még jobb ha kivárok, hátha megjelennek még jobb kártyák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.