Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12703) ffodi válasza HSM (#12700) üzenetére


ffodi
veterán

A felső linken a legelső beugró diagram a hatásfokról szól.

Kérdés, hogy mi a mérés célja. Ha azt akarod megmérni, hogy mennyit kell majd fizetned az áramszolgáltatónak (ca.), akkor teljesen mindegy a teljesítménytényező, mert ha jól tudom, akkor magánszemélyeknek nem kell fizetni a meddő teljesítményért, nem is méri a villanyóra. (feltételezvén, hogy magánszemélyekről van szó) Ha a "tényleges" fogyasztás megmérése a cél, akkor lehet érdekes az említett PF.

helkis:

"Ezenfelül még ott figyel a PCI-E hivatalosan 75W-ja. - nem nincs ott, egybe kell számolni vele. PCI-SIG - PCIe® 225W/300W High Power Card Electromechanical Specification 1.0 - busted."

Ha HSM mondataid egybe olvasod, akkor máris más értelmet nyer a dolog. Ő azt írta, hogy egy 8pines csati is képes 300 W-ot szolgáltatni + ott van még a foglalatból a 75 W. (a mondat elejéra külön ne térjünk ki) Így a kijelentés igaz. Mert egyébként tényleg így van, hogy tápcsati nélkül 75 W, +6pines csatival 75+75=150W, 6+8pines csatival 75+75+150 W= 300 W és így tovább, de ez szerintem benne van az általad linkelt cuccokban. :) (nem olvastam most el :D )

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.