Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) pcguru23 válasza #52815360 (#2948) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Szép kari. :)

(#2952) Bjørgersson válasza #52815360 (#2948) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi a képeket, korrekt kártyának tűnik. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2953) #52815360 válasza Bjørgersson (#2952) üzenetére


#52815360
törölt tag

Még 1 teszt uni.valley

Köszi és szivesen mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#2954) Winchester95 válasza #52815360 (#2953) üzenetére


Winchester95
őstag

Szia!
Tuninggal nem nézed meg a végét a kártyának?
így egy r9 280 alatt teljesít ahogy nézem :)
Nekem ennyi 280 oc val. :)

(#2955) Bjørgersson válasza Winchester95 (#2954) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Print screen gombot megnyomod a billentyűzeten, indítasz egy Paintet, beillesztés, elmented jpg-ben, majd feltöltöd ide. Próbáld ki. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2956) laychi válasza Bjørgersson (#2955) üzenetére


laychi
veterán

vagy képmetsző és jpegben elmenti,tolhatja is fel vágva is akár :D

am tényleg grat neki a szép képhez,fejjel lefelé :D

(#2957) Winchester95 válasza Bjørgersson (#2955) üzenetére


Winchester95
őstag

Próbáld ki és megtudod. :)

(#2958) 4264adam válasza Winchester95 (#2954) üzenetére


4264adam
veterán

Igen a 280 OC alatt van a kártya. Felesleges mindenkitől kérned a tuningot, +10% az +10FPS maximum. Az hogy egy bench pontszámot kapsz az más mint játék alatti FPS szám vagy Dropp érték.


működik peti :))

[ Szerkesztve ]

(#2959) Bjørgersson válasza Winchester95 (#2957) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Parancsolj. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2960) SECTORnooB válasza Winchester95 (#2947) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Most telóról vagyok egy darabig de anno mikor vettem a kártyát énis hasonló eredményeket kaptam mint xRagna kolega és egyetértek 4264adam kolegával is :)
Teszem hozzá még hozzá se nyúltam a kártyához azokon az órajeleken nyúzom amit az EVGA belőtt

[ Szerkesztve ]

(#2961) Winchester95 válasza Bjørgersson (#2959) üzenetére


Winchester95
őstag

Programnál próbáld :P

(#2962) Bjørgersson válasza Winchester95 (#2961) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A Firefox is program :P , a Valley eredményeket pedig html-ben lehet megnézni, ha jól tudom, szóval nem értelek. :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2963) synthattik válasza Winchester95 (#2954) üzenetére


synthattik
aktív tag

Ahogy néztem ez a valley program nem igazán van maxwellre optimalizálva,mert ahogy nézem a teszteket is,a 970 alig csinál többet,mint a 770,és azért a két kártya között van némi erődiferencia.
Nálam tuningolva 40fps volt a max amit ki tudtam hozni belőle,gtx 680-al meg tuningolva simán 50fps meg volt.
Az simán 25% lenne a 680 javára,akkor nem is cseréltem volna le a 680-at.
De játékokban abszolute más a helyzet,észre sem lehet venni,hogy lecseréltem.
Teszteljetek inkább új 3dmark-al vagy ilyenek,ott tuti nem lesz vmi sok a diferencia.
Meg is találtam a valley tesztemet:

(#2964) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Reggel (a kánikulát beelőzve) mértem magam is egy Valley-t (Extreme HD presetben persze), screenshot helyett html-t csináltam, és ezt mondta a Strix alapon:

(#2963) synthattik: Szerintem itt jön ki a ram sávszélesség hiányossága miatti difi.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2965) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Kicsit frissítve lett a téma összefoglaló, ha bármi kivetnivalót, hibát, hiányosságot véltek felfedezni benne, esetleg valamilyen javaslatotok van, szóljatok! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2966) synthattik válasza Trailblazer (#2964) üzenetére


synthattik
aktív tag

Igen ezt már vettem én is észre,hogy eléggé megy a sávszélességre ez a teszt,és hát a 960 abból nincsen olyan nagyon eleresztve,de az optimalizálás hiányát meg ,arra gondoltam,amit írtam is,hogy a 970,nem annyira húz el pl:egy 770-től,mint amit játéktesztek mutatnak,vagy újjabb benchek.
Tudom,hogy az a nagyobb tesó,de akkor sem mutatja meg az igazi erőkülönbséget a 2 kártya között ez a teszt.
Viszont akkor az amd driverrel sem kerek vmi,mert a fórumtársnak 280 van,és annak 384bites az adatbusz,ahhot képest ,meg tuningolva 4 fps a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#2967) Trailblazer válasza synthattik (#2966) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az AMD driverekkel általában nem kerek valami...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2968) Winchester95 válasza synthattik (#2966) üzenetére


Winchester95
őstag

Ha túlmelegszik a kártya, ha nem bírja az OC-t, Ha nem hajtja ki 99% gpu használatra a proci, ha nincs kitolva a powerlimit akkor nemcsoda hogy semmit nem ér az OC . :)
Igazából nekem olyan 35-37fps-t csinált alapon a kártya, OC val már 42.8 FPS-t (ha 10x nem néztem meg 1x sem). (sapphire dualxwithboost 280 )
280X Toxic 1150 6400-al csinált 44fps-t.

(Persze ez nem jelent semmit, csak kíváncsiságképpen.)

(#2969) SECTORnooB válasza Trailblazer (#2967) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Úgy vettem észre, hogy most Windows 10 alá az Nv Drivere se a legjobb, frissítés óta droppol GTA5 be az Fps
Windows 8.1 alatt nem droppolt illetve a Vram se lehet a problémája mert Normal beálítások mellet is ugyan úgy csinálja :(

(#2970) Trailblazer válasza SECTORnooB (#2969) üzenetére


Trailblazer
addikt

W10 alatt még nem próbáltam játékot, várat magára. 353.30 a verziószám?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2971) SECTORnooB válasza Trailblazer (#2970) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Igen, mondjuk azt mondták nekem az is közre játszhat, hogy nem fizettem érte :D
Pl: BF4 jobban fut, Witcher 3 ugyanúgy.
Gondolom van még mit befoltozni a rendszeren :)

(#2972) laychi válasza SECTORnooB (#2969) üzenetére


laychi
veterán

nekem még nem jött meg a mail a win10 frissítésről :(

(#2973) SECTORnooB válasza laychi (#2972) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ez még az Insider a végleges csak július vége felé jön :)

(#2974) laychi válasza SECTORnooB (#2973) üzenetére


laychi
veterán

Ja tényleg,júli 29-től,nem júni :D
én kérek elnézést :) :R

(#2975) SECTORnooB válasza laychi (#2974) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha valaki nem mazoista akkor még nem ajánlom a Windows10-et, mondjuk nekem nagyon tetszik és megvagyok elégedve a GTA5 öt kivéve :D

(#2976) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szevasztok
spanom lecserélte a 760-at egy strix 960-ra... nekem kapásból feltűnt, hogy mintha a hűtés nem passzolna maximálisan.. remélem a képeken látszik mire gondolok...
jól van ez így?!

Kép1, kép2, kép3.

Képek linkesítve. - pepe091

[ Módosította: pepe091 ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2977) SoulReaver válasza - = Zk = - (#2976) üzenetére


SoulReaver
veterán

Menet közben milyen értékeket mutat?

(#2978) synthattik válasza - = Zk = - (#2976) üzenetére


synthattik
aktív tag

Ha nem lötyög rajta a hűtés,és a hőfokok is megfelelőek akkor jól.

(#2979) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nem éreztem lötyögést
mit értünk elfogadható hőfokok alatt?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2981) pendre54 válasza - = Zk = - (#2979) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nálam egy jó hónapja van egy 4 gigás Asus Strix. A fotók alapján én nem igazán tudtam értelmezni, hogy mi gondod, de egyet bizton állíthatok, folyamatosan nyúzom a kártyát(GTA 5, BF4, The Witcher 3), hangja a ventiknek terhelés alatt alig van, kb. 55 fok körül indulnak el a ventik, és a mostani dög melegben 2 óra folyamatos GTA-zás után is csak 66-67 fokos a kártya.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2982) #52815360 válasza Winchester95 (#2954) üzenetére


#52815360
törölt tag

Az a baj, hogy nem nagyon értek hozzá. A gyártó honlapjáról letöltöttem az xtreme tuner plus -t, kapcsolgattam ott pár dolgot, aztán kijött egy ilyen eredmény kép.
Nem nagyon akarom piszkálni, én annak is örülök, hogy nem kékhalálozik meg sipol, mint az előző 7870.

(#2983) - = Zk = - válasza pendre54 (#2981) üzenetére


- = Zk = -
félisten

illesztési probléma... de kiderül idővel... :)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2984) ∂яσнυη válasza #52815360 (#2982) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

1651mhz gpu clock és nemdobta el. :Y

Nem cserélunk karit? :DDD Te úgysem akarod OC-zni. ;]

(#2985) laychi válasza ∂яσнυη (#2984) üzenetére


laychi
veterán

Csal egy kicsit az órajellel a valley,nekem is 1366Mhz boost2-vel ment(alap órajel) a kártya,amikor futtattam egy tesztet,aztán 1481-et írt :D

(#2986) Trailblazer válasza Bjørgersson (#2933) üzenetére


Trailblazer
addikt

Sajnos ezeket az értékeket nem bírja, belefagytam a Valley-be. Legalábbis úgy tűnik, a ram nem szereti a 2000-es beállítást. Csütörtöktől lehűlésről beszélnek a meteomókusok, majd akkor tovább próbálkozok. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2987) Bjørgersson válasza Trailblazer (#2986) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A GPU-nak mennyi lett a vége?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2988) Trailblazer válasza Bjørgersson (#2987) üzenetére


Trailblazer
addikt

Amit írtál ezelőtt, azaz 1300-ra raktam. (Így AB-ben +72-t adtam neki, mert 1228 az alap.) Miután a Valley-be beletört a bicskám, visszavettem +22-re, azaz 1250 lett, a ram maradt 2000-en, viszont így is akadozott. Ebből feltételezem, hogy a ramtuning arcából kell a későbbiekben visszavenni. Jól?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2989) Bjørgersson válasza Trailblazer (#2988) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Fogalmam sincs, külön kellene megnézni a GPU-t, majd a memóriát, mert így nem fogod tudni, hogy melyik miatt nem stabil a kártya. Az meg, hogy akadozik, lehet egyszerűen csak a 128 bites memóriavezérlő miatt is.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2990) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

VGA csre elött állok.A héten remélem összejön.Több fronton nézelődök.GTX 750 TI - r9 270x (használtan) vagy új GTX 960.Tudom, nagyok a teljesítmény különbségek, de 35k környékén nem fáj annyira egy használt vga, mint az új GTX 960:)
Jelenleg ezt a GTX 960at tudnám beszerezni 63000 forintért.Van olyan emberke aki ezt használja?Mi a véleménye róla?Elég ez az egy ventis változat?Itt is működik a "fél passzív" hűtés?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2991) Trailblazer válasza Bjørgersson (#2989) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ma lezajlik egy tápcsere is majd, így megújult erővel foglalkozok tovább a dologgal holnaptól. :) Valley ezek szerint jó tesztelgetni, vagy akad más is, amivel hamar kibukik, ha valami nincs rendben?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2992) Bjørgersson válasza Trailblazer (#2991) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Battlefield Bad Company 2, Battlefield 3, Battlefield 4, GTA V, ezek ~egyből sírnak, ha valami nem tetszik nekik. :D

ProEvoFan ilyen refhűtős cuccot ne vegyél szerintem, tuti nem félpasszív, hangos, meleg, stb. Akkor már inkább használtan egy 960. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2993) juve600 válasza ProEvoFan (#2990) üzenetére


juve600
nagyúr

[link]

nála ennyiért MSI GAMING vagy GIGABYTE WF2-öt kapsz

(#2994) Bjørgersson válasza juve600 (#2993) üzenetére


Bjørgersson
félisten

MSI-t én még mindig nem ajánlgatnék. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2995) Trailblazer válasza Bjørgersson (#2992) üzenetére


Trailblazer
addikt

BF-et és társait nem tartok, de inkább valami tesztprogramra gondoltam egyébként is játékok helyett.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2996) Winchester95 válasza Bjørgersson (#2994) üzenetére


Winchester95
őstag

Mert?

(#2997) Bjørgersson válasza Winchester95 (#2996) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nagyon spórolósra vették, 6 fázis helyett csak "4,5"-öt kapott, cserébe pedig még drágább is.

aero2zero akkor passzolom a kérdést, tesztprogramokkal nem foglalkozok.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2998) Winchester95 válasza Bjørgersson (#2997) üzenetére


Winchester95
őstag

Viszont tuningba jeleskedik az is, jol is nez ki nem is rossz a hutese.
miert hatrany?
En gondolkodtam pedig a 100ME kiadasban...de full uj par nalos r9 280 ra kellett volna rafizetnem 15ezret....a 2gb osert...es a 280 70k ert lett veve...
ugyhogy hulyeseg lett volna.Foleg ugy hogy rajottem a 280 erosebb is oc val mint a 960 oc val.+1gb ram+savszel is :)
De nagyon tetszett a 960 wf2 kiadasa.Eddigi legjobb kartyam volt vagy inkabb megnyugtatobb:D
800rpm max 65fok terhelesnel:D

[ Szerkesztve ]

(#2999) mrszitya válasza Winchester95 (#2996) üzenetére


mrszitya
senior tag

Azért nem tetszik egyeseknek, mert "csak" 4+1 tápfázis van. Ami teljesen nyilvánvalóan azt jelenti, hogy lehetetlen tuningolni, instabil lesz, stb. Persze ez elég nagy hülyeség...

Többek közt én is a Gaming 2G-t használom, eddig teljesen elégedetten. A hűtése egy nüansznyival talán neki a legjobb, cserébe nem kicsik a méretei.

(#3000) Trailblazer válasza Bjørgersson (#2997) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem akartalak a tesztprogram feszegetésével megsérteni. :DDD

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.