Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Winchester95 válasza 4264adam (#2589) üzenetére


Winchester95
őstag

Na, a lényeg hogy volt rendesen mikrolagg, de gondoltam a proci hibája, mivel a többi kártyán is meg volt ami erősebb volt azon is.
Felhúztam a procit 4GHZ-ra és megszűnt a mikrolagg azokkal a beállításokkal amit linkeltél. (kivéve hogy nekem az msaa ref is 8x ).
Viszont az Advanced Grafnál minden 0 . :)
Nem néztem FPS számot mert nekem anno a fraps lecsökkentette rendesen ha játszottam, de érzetre 30-40 között van, 30 alatt semmiféleképpen sem, max amikor a fűre megyek. :)
Teljesen mikrolagg mentes az egész!:)
Azt hiszem az FX procik jobban teljesítenek mint az intel 4 magosai ebben a játékban. :)

(#2602) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Szeretném frissíteni a Microsoft oldaláról a legújabb DirectX-es verziót, de nem találom. Leírás van róla itt:[link]. Amennyiben továbbmegyek a letöltés oldalra, ott minden xarság elérhető, kivéve a DirectX-et.[link]
Egy-két más oldalról ugyan elvileg leszedhető lenne, de abban nem vagyok biztos, hogy a legújabb verziót tartalmazza, ráadásul az ESET is beriaszt legtöbbször ezeknél az oldalaknál, szóval ezt az utat inkább hanyagolnám.
Amennyiben valaki tudja, hogy hol van eldugva a Microsft oldalán, az legyen kedves a linket kirakni.
Egyébként azért próbálkoznék a frissítéssel, mert a GTA V alatt, tegnap kb. 2 órai játék alatt, vagy négyszer dobott ki, ezzel az "Err-Gfx-d3d-init"-es hibával, és az egyik javasolt orvoslási módja ez lenne.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2603) Bjørgersson válasza pendre54 (#2602) üzenetére


Bjørgersson
félisten

DirectX End-User Runtime Web Installer

Ez jó? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2604) pendre54 válasza Bjørgersson (#2603) üzenetére


pendre54
addikt

Hát, nem tudom, amit a Google fordítóval ki tudtam silabizálni a leírásból, ez a 9-es verzió, az meg minek, elvileg a 11-es az utolsó.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2605) #52815360


#52815360
törölt tag

Valakinek tapasztalata ezzel?

KFA2 GeForce GTX 960 EXOC Black Edition, 2048 MB GDDR5

(#2606) Bjørgersson válasza pendre54 (#2604) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hmm, valóban. 11-es telepítőt meg nem igazán találok.

A GTA V telepítési mappájában nincs valami DX telepítő, ami a legfrissebb fájlokat tölti le?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2607) GEIL válasza Ra's al Ghul (#2599) üzenetére


GEIL
addikt

"Asus H81M-A" lapom van.....ebben ketyeg a "Gigabyte GTX 960 IXOC". ;) :K

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#2608) pendre54 válasza Bjørgersson (#2606) üzenetére


pendre54
addikt

Sajna nem találok, ráadásul végignéztem a kártyával kapott és a legújabban telepített The Witcher3-at is, de abban sincs. Szóval nekem nagyon nem kristálytiszta a Microsoft hozzállása ehhez a dologhoz, hogy egy fontos cucca ennyire nem elérhető.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2609) Vigneau válasza ∂яσнυη (#2598) üzenetére


Vigneau
félisten

Az eGPU téma engem is megérintett már korában. Kár, hogy az Y580-ban nem lehet cserélni a GTX 660M-et, pedig az i7-3630QM még simán állná a sarat.

Pár infót, szösszenetet, képet majd nyomhatnál a megvalósításról és a játékbeli tapasztalatokról. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2610) kisza25 válasza pendre54 (#2608) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hm én ezt találtam
Az alsó részt pedig úgy értelmezem, hogy a win frissítésekben benne van a dx update
Will DirectX 11 be available for Windows Vista or Windows XP?
DirectX 11 is built into Windows 7, and it is available as an update for Windows Vista. For the same reasons noted in the preceding question, Direct3D 11 and related APIs are not available on Windows XP.

What changes were made to the DirectX runtime for Windows 8/7?
Windows 8/7 includes all of the DirectX runtime components found in Windows Vista, and adds Direct3D 11, DXGI 1.1, 10Level9 feature levels, the WARP10 software device, Direct2D, DirectWrite, and an update to Direct3D 10.1 to support 10Level9 and WARP10.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2611) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Még mindig van TDR az új driveren?

(#2612) pcguru23 válasza 4264adam (#2597) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Nem teljesítmény növekedés fog lenni azzal a bios kapcsolóval. :D
Csak annyi fog változni hogy kikapcsolódik a néma venti mód,tehát nem fog kussolni a kártyád 60+ fokig,hanem folyamatosan pörögni fog X%-on.Ahogy néztem netezés-filmezés közben de még játékok alatt is nálam 25%-os venti használat volt.

(#2613) pendre54 válasza kisza25 (#2610) üzenetére


pendre54
addikt

Elképzelhető, hogy akkor emiatt elérhető csak a 9-es változat, azt meg nem telepítgetem, mert valószínű csak még nagyobb kavar lenne.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2614) radgyulaba


radgyulaba
tag

Sziasztok,most nézek kártyát mert a kis pénz a multkor elment autojavitásra.Ezt néztem ugy látom 2x2 gigás ha igaz mit szoltok hozzá,,,,http://www.cel.ro/placi-video/placa-video-gigabyte-geforce-gtx-960-oc-windforce-2x-2gb-ddr5-128bit-l/

Ford Mondeo 1995

(#2615) Peat;) válasza radgyulaba (#2614) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem 2x2 gb-os a kártya. Gigabyte GeForce GTX 960 OC WindForce 2X, 2GB DDR5 128Bit helyesen írva, tehát a modell neve ilyen hülye "windforce 2x" és utána következik a memória info, miszerint 2gigás. Egyébként sosem írják így ki a memóriát, vagy 2GB vagy 4GB.

Nem ismerem az ottani árakat, de drágának tűnik a magyar árakhoz képest.

szerk: megnéztem emag-on valóban ilyesmi áron fut, meglepő hogy nálunk ez olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#2616) radgyulaba válasza Peat;) (#2615) üzenetére


radgyulaba
tag

Hát igen ,drágább mint nálatok,lehet még várok hátha lesznek akciok,tehát sima 2 gigás ez,de nagyon elvan irva mert ugy lehet értelmezni hogy 2x2 gigás,kőszi az infot.

Ford Mondeo 1995

(#2617) SoulReaver válasza Winchester95 (#2590) üzenetére


SoulReaver
veterán

Látom neked nem sikerült kompromisszumot kötni a kártya teljesítményével :D

Hány fps-ed van így "max" beállítás mellett?

Egyébként 1 hónapja, mikor én vettem a kártyát, csináltam egy telefonos felvételt a beállításokról, ami közel stabil 60fps és a játék is szép.

Látszik, hogy a 4gb fizikai memóriát a kártya ki sem használja... ugyan ott van vége, mint egy 2gb -os kártyának, kb...

Csak azt nem tudom eldönteni, hogy, ha úgy akarnál játszani, hogy mindent kimaxolsz, miért nem vettél erősebbet? :U

(#2618) Winchester95 válasza SoulReaver (#2617) üzenetére


Winchester95
őstag

Nyugi, már maxon tolom. :D
Rájöttem hogy a procit jobban használja mint a kártyát.
Bár egy adott terhelés felett már 1-2fps el megy a játék. (olyan 3300+ ram használat).

(#2619) SoulReaver válasza Winchester95 (#2618) üzenetére


SoulReaver
veterán

Msi afterburnerrel tudod monitorozni játék közben, hogy mi mennyit megy... szerintem egy kicsit el vagy tévedve... :U

(#2620) Winchester95 válasza SoulReaver (#2619) üzenetére


Winchester95
őstag

Pontosabban?:(

(#2621) SoulReaver válasza Winchester95 (#2620) üzenetére


SoulReaver
veterán

Felejtsd el. Olyan, mint ha 2 számmal kisebb cipőt vennél fel és mondanád, hogy na ez kényelmes... de mindenki tudja, hogy nem az.

Ha neked jó 30 fps esen akkor oke :)

Egyébként msi ab- ben ott van a beállítások között, hogy monitorozás... ott kell bekapcsolnod, bepipálni, hogy miket monitorozzon és fogod látni az fps-t, vram, stb...

(#2622) Winchester95 válasza SoulReaver (#2621) üzenetére


Winchester95
őstag

Nekem 30+ fps től játszható, bár tény és való hogy 50-60fps az ideális. :)
Köszi, ezt nem is tudtam. :)

(#2623) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Szívesen írnék, de Tenken ŐSTAG :Y épp most oltott be az eGPU tapasztalatok topikban. Azt mondja ne szokjak oda. Pedig én csak megköszöntem mindenkinek és örültem, hogy sikerült összehozni. De úgy látszik valakinek ez sem tetszik. :DDD

(#2624) synthattik válasza ∂яσнυη (#2623) üzenetére


synthattik
aktív tag

Engem érdekelne,meg esetleg 1-2 kép is erről a megoldásról,meg milyen a teljesítmény így,esetleg vmi 3d mark tesztet vagy ilyesmit nem tudnál csinálni,csak az összehasolítás végett?
Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#2625) Bjørgersson válasza ∂яσнυη (#2623) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ne foglalkozz vele, majd le lesz karatézva, aztán visszavesz. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2626) GEIL válasza ∂яσнυη (#2623) üzenetére


GEIL
addikt

Gratula a kártyához és hogy sikerült összehozni !

Írhatsz azért játékbenyomást....vagy tesztet is.

amugy hogyhogy win10-zel tolod ? :F :Y :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#2627) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

(#2624) synthattik
Jelenleg így néz ki a dolog. Még szeretnék valami egyszerű házikót a vga-ra ami szabadon hagyja a csatlakozó felületeket:
Kép1 Kép2 Kép3
Sajnos sok időm még nem volt tesztelgetni, optimalizálni, de már most látszott, hogy CPU limites. 3Dmark11: Össz:5220 körüli GPU:kb7600 Fizikai:2800 Kombinált:2800
Unigine Heaven: Nem tudom pontosan hová mentett, de 822 volt az össz pont. AVG FPS 32 MIN 18 MAX 60

(#2625) kovy29
Kár, hogy nem tudok karatézni. :DDD

(#2626) GEIL
Majd próbálok játékokról is írni, csak sajnos itt vidéken csak occsó net van és egy GTA v-re rá kell szánni egy fél napot. :DDD
Egyébként már nem Win10-el tolom, mert azzal nem jött össze.

(#2628) Bjørgersson válasza ∂яσнυη (#2627) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem baj, majd szólunk valakinek. :D

A linkek egyébként nem jók, valószínűleg privátok maradtak a képek, 403-as hibaüzenetet kapok mindháromra.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2629) ∂яσнυη válasza Bjørgersson (#2628) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Remélem így már jó lesz. Kép1Kép2Kép3

[ Szerkesztve ]

(#2630) Bjørgersson válasza ∂яσнυη (#2629) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Most jók. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2631) GEIL válasza ∂яσнυη (#2629) üzenetére


GEIL
addikt

:C

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#2632) banderasz77 válasza GEIL (#2631) üzenetére


banderasz77
addikt

Dddurva egy cucc....
Vajon mennyivel teljesíthet kevesebbet így, mint dVGA-ként azonos gépben?

Egyébként grat hozzá... :K

(#2633) kisza25 válasza Bjørgersson (#2591) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt hogyan is csalogatom elő? :B
erre nem tudom mennyire lehet adni, de 1485Mhz-el rossz, akkor mennyit megy amelyiknek jó

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2634) laychi válasza kisza25 (#2633) üzenetére


laychi
veterán

nem jelent semmit az asic

(#2635) TTomax


TTomax
nagyúr

Announcing GeForce Hotfix driver 353.38

Today we released a new Hotfix driver that addresses the following issue:

-Chrome Crashes/Freezes/TDRs

-Delays when starting or switching apps & games with GSYNC enabled

64 bit Desktop

32 bit Desktop

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2636) embe


embe
nagyúr

Hali!
A karikhoz adott Batman kupont meddig lehet felhasználni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2637) Bjørgersson válasza embe (#2636) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem junius 30 remlik.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2638) pendre54 válasza embe (#2636) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Aktiválni aktiváld minél előbb, de a telepítésével én nem kapkodnék a helyedben. Olvasd el a tegnap kirakott cikket a játékról, meg nézzél bele a problémát bemutató videóba. Nem véletlen, hogy fel is függeszteték a játék forgalmazását egy időre.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2639) kisza25 válasza pendre54 (#2638) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor nem bánkódok, hogy a kártyámhoz nem járt:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2640) pendre54 válasza kisza25 (#2639) üzenetére


pendre54
addikt

Én azért is igyekeztem az Asussal, mert a Witcher sorozatból meg van az első, meg a második rész is, így jól jött, hogy május 31-ig ingyenesen járt a 3-as a kártyához.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2641) kisza25 válasza pendre54 (#2640) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

benne volt az a 80eFt-os árban ;]
tegnap high-on játszottam bf4-el, így 80-130 FPS-el fut a játék és kevésbé gerjed, mint magasabb FPS-en, érdekes 3dmark 13 alatt húzva sem gerjedt :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2642) pendre54 válasza kisza25 (#2641) üzenetére


pendre54
addikt

Milyen nyócvan, szállítással együtt is csak 79.980, Ft vót. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2643) HunFly


HunFly
csendes tag

Sziasztok, lenne egy problémám. Tegnap érkezett meg a 960-am, windforceos kiadás (2 venti). A probléma ott kezdődött, hogy miután 1-2 óra használat (beleértve játék) után kikapcsoltam a gépet már nem ugyan úgy működött. A probléma képekben jobban értelmezhető:

Már a bios betöltése pillanatában is ilyen a kép.

Minden lehetséges módot megvizsgáltam már, másik VGA, tápkábel, alaplap, másik windows, régebbi driver de semmi. Nem is működik sokáig hamar összeomlik és fekete képet ad. Memória hibára gyanakszom mivel a driver sem megy fel már rá, az első elsötétülés után már nem jön vissza a kép.
Esetleg valakinek hasonló problémája volt e ? (Természetesen már írtam a garancia véget csak biztosra akarok menni)

Configom: Gigabyte Z77DS3H, i5 3330,corsair vengeance cl10 es 8 giga ram, 550w-os táp

[ Szerkesztve ]

flyboy

(#2644) kisza25 válasza HunFly (#2643) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az a keresztbe csíkozódás eléggé memória hiba gyanús, esetleg egy friss rendszerrel lehetne megpróbálni, nem-e valami driver hiba okozza, ja az volt már akkor sajnos gyári hibás :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2645) HunFly válasza kisza25 (#2644) üzenetére


HunFly
csendes tag

Ejj pedig olyan szépen futottak a Battlefieldek ultrán. :O Azért köszi a gyors választ :)

[ Szerkesztve ]

flyboy

(#2646) Bjørgersson válasza HunFly (#2645) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Fognak is, amint kapsz egy hibatlan darabot. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2647) HunFly válasza Bjørgersson (#2646) üzenetére


HunFly
csendes tag

Hidd el az ipon rajta fog ülni 2 hétig mint múltkor a HDD-en. (Remélem nem lesz igazam)

flyboy

(#2648) 4264adam válasza HunFly (#2647) üzenetére


4264adam
veterán

Nekem két napig ült (750Ti) :D. Vga-t ők is be tudják vizsgálni azonnal, alaplapot kiutaztatják külföldre.

[ Szerkesztve ]

(#2649) HunFly válasza 4264adam (#2648) üzenetére


HunFly
csendes tag

wow :D Ez jó hír :))

flyboy

(#2650) Vigneau válasza ∂яσнυη (#2629) üzenetére


Vigneau
félisten

Kb. mennyibe fáj egy ilyen külső vezérlő kábelestől, tápegységestől?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.