Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#2351) tlala


tlala
addikt

Tudnátok ajánlani egy helyet, ahol a Dell noti hálózati adapterének törött DC dugóját (az adapteren, nem a notin) ki tudnák cserélni?
Vidéken élő ismerősnek felhoztam Pestre, hogy majd itt biztos meg tudom oldani, de mindenhol komplett adaptert akarnak rámsózni sokezerért.
Előre is köszi.

(#2352) Duree válasza tlala (#2351) üzenetére


Duree
veterán

Ilyet nem fogsz találni,mert sok a munka a forrasztással,dugót sem lehet egyszerüen szerezni,Nekem csak egyszer sikerül 3 ezer ft volt gyakorlatilag olcsóbb venni egy ujjat

duree54

(#2353) Atos23 válasza tlala (#2351) üzenetére


Atos23
senior tag

www.laptopcity.hu (feltéve ha vállalják)

Szimpatikus, és hozzáértő társaság, nem háztáji eszközökkel dolgoznak :)

Én is rögtön újat ajánlok, egy normális utángyártott töltő 12K körül van. Pl. FSP NB Plus a kedvencem.

[ Szerkesztve ]

(#2354) Atos23 válasza Panyi (#2350) üzenetére


Atos23
senior tag

Én még nem használtam ezt a Samsung Recovery progit, de ha minden kötél szakad, a laptop alján lévő licencmatrica kódjával, és egy kölcsönkért eredeti lemezzel újra tudod telepíteni új HDD-re.

A hiba egyértelműen HDD. Amúgy ez nem garis - 2010-ben piacra dobott szériás gép? :F Akárhol vetted az első évben papír nélkül világgaranciás (VRG Bt.), a második évben ország garos. :F

Ha elküldöd garba, visszateszik kérésre a Recovery-t az új lemezre.

(#2355) Duree válasza Atos23 (#2353) üzenetére


Duree
veterán

Az hogy a Laptopcity hozzáértö az erösen nemigaz.Szerintem kontárok gyülekezete.Nagy ívben el kell kerülni öket

duree54

(#2356) Gigi1938


Gigi1938
csendes tag

Érdeklődni szeretnék,hogy HP compaq nx9000 laptopom hibájára van e valakinek ötlete.
Kb.fél éve folyamatosan menet közben kikapcsol,kék háttérrel és felirattal,különböző időpontokban.Van úgy,hogy közvetlen bekapcsolás után,de van úgy hogy 5-6 óra után.
Újra lett telepítve,az nem segített.A Ramot kiakarták cserélni,de nem volt hajlandó elfogadni és elindulni.
Új eszközök le lettek állítva(USB csatlakozó,Web kamera)

Ugyanezt a hibát tapasztaltam 1 ismerősömnél,de az nem laptop volt.
Ok lehet,hogy kb.9-10 éves?

Tanácstalan vagyok,mert ez az 1első gépem és nagyon megszerettem.
Szóval javítható vagy eldobandó?
Ha eldobható akkor uezt.a tudást alacsony árfekvésben melyiket ajánljátok?
Köszi a választ előre is.

(#2357) Duree válasza Gigi1938 (#2356) üzenetére


Duree
veterán

Ez általában északi híd probléma,javítható de szerintem nem éri meg

duree54

(#2358) Atos23 válasza Duree (#2355) üzenetére


Atos23
senior tag

Lehet, Nekem eddig jók a tapasztalataim, és bízom benne, hogy továbbra is így marad :)

(#2359) Atos23 válasza Gigi1938 (#2356) üzenetére


Atos23
senior tag

Ha HDD és Ram teszt után, majd ventitakarítás és hűtő újrapasztázás után sem jó, az van, amit a kolléga mond :)

(#2360) Gigi1938 válasza Atos23 (#2359) üzenetére


Gigi1938
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Esetleg tudnátok ajánlani,hogy milyen gépet vegyek.Tecnhnikai analfabéta vagyok és jó lenne ha mindent tudna a gépem és nem kellene külön csatlakoztatnom dolgokat rá.
Előre is köszi. :))

(#2361) Atos23 válasza Gigi1938 (#2360) üzenetére


Atos23
senior tag

Szerintem menj be egy számítástechnikai üzletbe, mert itt éles viták alakuhatnak ki, hogy melyik gép jó, és melyik nem. Ott vázold fel az elképzeléseidet. Kérj minél több garanciát, és ne hagyd magad rábeszélni az MSI-Fujitsu-Albacomp - Packard Bell - HP márkákra, így nem lesz probléma.

Dell - Lenovo - Toshiba - Asus ami neked kell. Az Acer-t csak az egyéves rövid gari miatt nem ajánlom. :) A csatlakozási felületeket pedig tényleg jó az eladóval megbeszélni a boltban.

[ Szerkesztve ]

(#2362) Duree válasza Atos23 (#2358) üzenetére


Duree
veterán

nekem viszont csináltak egy 100 ezer forintos kárt és nem akaták elismerni,a korrektség csírája is hiányzik belölük.Lehet neked más a tapasztalatod,de nek is jó volt 4 évig,addig amíg el nem baltáztak egy notebookot amibe alaplapot kellett cserélni

duree54

(#2363) Atos23 válasza Duree (#2362) üzenetére


Atos23
senior tag

Aki dolgozik, az hibázik is.

Na de reméljük nem lesz ilyen :K

(#2364) Duree válasza Atos23 (#2363) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van,de akkor mondja azt "ne haragudj elbaltáztam a dolgot,de valahogy majd megoldjuk"nem pedig elhárít minden felelösséget

duree54

(#2365) baluro


baluro
csendes tag

Üdvözlet!

A problémám a következő: a tegnapi napon a notebookom (Acer Extensa 5630G) bekapcsolása után, a Windowsba való belépéskor a jelszó megadásánál észrevettem, hogy nem működik sem az "e", sem pedig a "d", "c", "3" és "4"-es gomb. Gyanúsan egyvonalban helyezkednek el ezek, de fogalmam sincs, mi okozhatja a problémát. Kaja, egyéb oda nem való dolog nincs alattuk.
Nekiálljak szétszedni/pattintsam ki a gombokat, vagy inkább vigyem szervízbe? Egyáltalán szerintetek javítható-e, avagy vennem kell egy billentyűzetet?

Köszönöm a válaszokat!

(#2366) elem67 válasza baluro (#2365) üzenetére


elem67
csendes tag

Valószínűleg szervíz lesz, billentyűzet csere: "elszakadt" egy vezetősáv a billentyűzeten, a 3-E-D-C "sor" mindenképp erre utal.

(#2367) Atos23 válasza baluro (#2365) üzenetére


Atos23
senior tag

Ec-Co Kft zsír új billentyű nettó 7800 Ft

(#2368) Chanel válasza Atos23 (#2367) üzenetére


Chanel
tag

sziasztok.van egy lenovo 3000 v200-notim.sajnos a kijelzője betört. 12.1 colos,1200x800-as felbontású.az everest ezt irja róla,AU Optronics B121EW03 [12.1" LCD] 1200x800.felhivtam pár noti bontót,de olyan árakat mondtak ami nekem nagyon sok..a leg olcsóbb is 29000ft-ról beszélt.inkább nézek a hardver aprón használt kijelzőt,vagy egy hibás komplett notit,amiben ilyen kijelző van.a kérdésem: 1.a kijelzö méretén és felbontásán kivűl,kell e még valamilyen adatra oda figyelnem,/alacsonyabb felbontású is jó?/ vagy elég ez a két paraméter? 2. a csere meg oldható házilag is/ha igen akkor esetleg egy segítő videó jól jönne/ ,vagy mindenképpen szervíz? Előre is köszi mindenkinek a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#2369) ktomek


ktomek
aktív tag

Üdv!

Haverom Toshiba laptopjában vélhetően leállt az egyik venti, mert forró, őrjöng, kikapcsol. Kicserélné valaki Budapesten nem túl sok pénzért?

Ha van ilyen, legyen kedves, privátban jelezze!

köszönöm

(#2370) xcbiker válasza Chanel (#2368) üzenetére


xcbiker
addikt

többségében csak ugyanaz jó, de szerintem ne nagyon várj sokkal olcsóbbat.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2371) Duree válasza Chanel (#2368) üzenetére


Duree
veterán

A lényeg a felbontás és a méret valamint a csatlakozó helyzete a kijelzön,ha lehet ne nagyon legyen máshol.A felbontás ne legyen más
Szerintem a 29 000ft az nagyon baráti ár volt egy ilyen kaliberü kijelzöért,szerintem nem fogsz olcsóbban találni.A csere házilag csak akkor oldható meg ha már valaki csinált ilyet,ha nem akkor lehet,hogy nagy kárt csinál a csere helyett

duree54

(#2372) 4850 oc


4850 oc
aktív tag

Sziasztok.Nekem van egy msi cx600 am.Az lenne a problémám hogy amikor hálózati áramra dugom akkor nem látok semmit a képernyön.p.l. win logó jelszó kérés stb...........Ha pedig az aksiról megy akkor meg minden normálismMi lehet a baj?Már a fényerővel mindent próbáltam.

(#2373) Atos23 válasza 4850 oc (#2372) üzenetére


Atos23
senior tag

Ugyanezzel a hibával cserélt most nekem egy MSI-ben kijelzőt az Albacomp. Csak lestem, hogy miért pont kijelzőhiba, de megoldották, munkalapom van róla :F :)

(#2374) 4850 oc válasza Atos23 (#2373) üzenetére


4850 oc
aktív tag

Köszönöm szépen.Garanciába ez javítható?

(#2375) Chanel válasza Duree (#2371) üzenetére


Chanel
tag

köszönöm mindenkinek.üdv

(#2376) Atos23 válasza 4850 oc (#2374) üzenetére


Atos23
senior tag

Ha van érvényes garid, az MSI mindent javít garanciában, ami nem fizikai sérülés :) Ez egy érdekes kérdés volt :D

[ Szerkesztve ]

(#2377) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Üdv

Jó ideje van már egy Advent 7209-es laptopom. Ma délután erre lettem figyelmes. A kijelzőm valami miatt ilyen lett:

[link]

Van egy tippem. Ez videókártya hiba lesz ugye? Egy Geforce go 7400-as kártya van benne. A gépen pedig egy WIN7 van.

Driver reinstall megvolt, semmi változás. A bekapcsoláskor a gyártó logo megjelenésekor is lehet már látni a színhibákat a kijelzőn.

Kérdésem hogy ezzel lehet még csinálni valamit? :(

Live-Die-Respawn

(#2378) Atos23 válasza oriic (#2377) üzenetére


Atos23
senior tag

VGA hiba.

Lehet vele mit kezdeni, egy páran kókányolnak itt hardveraprón házibarkács eszközökkel 15-20 K-ért, így vigyázz kinek adod oda.

Én inkább újat (másikat) vennék.

(#2379) fríí


fríí
csendes tag

Sziasztok. Kérdésem az lenne, hogy milyen módon szerezhetnék a laptopomba egy vga-t.
A gép egy Acer Aspire 5720ZG, egy 8400M GS van benne. Most nem tudom használni, és arra a következtetésre jutottam, hogy a vga miatt.

Hogy miből: A kijelzőn nemrégiben furcsa lilás fehér árnyalatú kép jelent meg. Semmi mást nem lehetett látni, csak ezt. Kezdetben még egy-egy vga igazítással meg lehetett oldani ezt a problémát, de most már végképp nem jó. Most pedig újra jó a kép, viszont néhány másodperc múlva kilövi magát a gép. Gondolom valami zárlatot okozhat a vga vagy valami ilyesmi, nem vagyok egy mérnök:)

Szóval alapvetően az lenne kérdésem, hogy miképp juthatok mobil vga-hoz, régebben talán lehetett kapni boltokban, de mostanában nem láttam. Valamint várom a problémával kapcsolatos hozzásuólásokat, észrevételeket.

(#2380) Atos23 válasza fríí (#2379) üzenetére


Atos23
senior tag

ööö mondjuk veszel egyet? :)

hardverapro.hu -> keresés MXM (persze kérdezd meg az eladót, hogy az aktuális terméke beleillik-e, majd személyes próba).

(#2381) fríí válasza Atos23 (#2380) üzenetére


fríí
csendes tag

OK:), és kb mennyibe kerül egy ilyen?

(#2382) spyduck válasza fríí (#2381) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez a VGA típus szeretett megsülni, picit forrófejű volt:) A lényeg, h szerintem az alaplap is bekrepált. szvsz....

(#2383) fríí válasza spyduck (#2382) üzenetére


fríí
csendes tag

Remélem az azért nem. Elég a vga:)

(#2384) fríí válasza spyduck (#2382) üzenetére


fríí
csendes tag

Remélem az azért nem. Elég a vga:)

(#2385) Atos23 válasza fríí (#2381) üzenetére


Atos23
senior tag

Ilyenkor illik jobbat beletenni ami volt, egy 8600GT 20-25K, a 8400GS kb. 15-20 K

Ha kicserélted szólj nekem privát üziben, mert pont kellene nekem egy ilyen képet adó, de hibás kártya!

[ Szerkesztve ]

(#2386) oriic válasza Atos23 (#2378) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:(

Dejó. Viszont sajnos most nincs ennyi pénzem és mostanában nem is lesz sajnos ennyi felesleges.

Így hogy vga halott/haldoklik feldobjam ide hardverapróra? Ram, vinyón kijelzőn kívül mit tudok szerintetek eladni belőle? :(

Live-Die-Respawn

(#2387) Atos23 válasza oriic (#2386) üzenetére


Atos23
senior tag

Próbáld meg annyiért eladni hardveraprón, amiből kijön egy netezős asztali gép.

(#2388) Kzo válasza Atos23 (#2387) üzenetére


Kzo
tag

sziasztok,
olyan hibája lenne az ASUS gépemnek, hogy ahogyan nyitom ki a gépet a monitorja különböző állásokban elkezd becsíkozódni ill. kicsit szitál 1-2 részen.ha kicsit megütögetem vagy kicsit tovább nyitom vagy csukom akkor elmúlik a hiba.
tudnátok segíteni hogy mi lehet a baja ill. kb mennyi ideig bírhatja még így ?
2 éves a gép és napi 10 órát mindig megy.

(#2389) Duree válasza Kzo (#2388) üzenetére


Duree
veterán

Látni kellene a dolgot de nagyon valószínü,hogy az LCD átvezetö kábel valahol el van törve,ez rendszerint a zsanérnál szokott.Ki kell cseréltetni egy szervízben

duree54

(#2390) Duree válasza fríí (#2379) üzenetére


Duree
veterán

ha nem gyártóspecifikus kártyát veszel,lehet nem fog müködni a gépedben.
Keresd meg öket tudnak segíteni.

duree54

(#2391) Kzo válasza Duree (#2389) üzenetére


Kzo
tag

és mennyibe kerülhet kb. egy ilyen csere ?

(#2392) Dufy


Dufy
csendes tag

Sziasztok!

Valószínüleg nem jó helyre írom a problémám, de nem találtam más hasonlót!

Barátnőmnek rendeltem egy asus k40ie típusú notebookot, mert nekem egy k61ic van és nagyon meg vagyok elégedve vele, kis külömbség van a 2 laptop között, az övében picivel gyengébb vga és csak 14" a kijelző az enyém 16". Design, minden ugyan ott és ugyan úgy van!!

A probléma pedig az, hogy vezetékes netre próbálok csatlakozni, de sehogy sem sikerül. Az enyémnél semmi felhasználónevet, jelszót nem kér, bedugom és lehet netezni. Az ő gépén is megpróbáltam ugyan ezt a manővert, de nem ismeri fel, észre sem veszi, hogy csatlakoztattam a kábelt. Megpróbáltam a manuális módszerrel is --> új kapcsolat --> felhasználónév és jelszó beír stb. de nem jó. Ezt az én gépemen is megcsináltam ott sem volt jó ez a módszer, nos lehet, hogy a felhasználónév és jelszó nem jó, de nekem e nélkül is működik! Kérdésem az lenne, hogy ez miért van? Az övé miért nem ismeri fel? valamilyen beállítás szükséges hozzá (bár én semmit nem állítottam, bedugtam és volt net) ?

Továbbá az ő 14"os kijelzője nem olyan "fényes" (Brightness maxon) mint az én 16"osom, ez gondolom nem hiba csak kicsit fura, hogy ugyanugy asus és egyformán néz ki és ez picit sötétebb.

Na ennyi lenne az én problémám, eléggé bosszantó, remélem valaki tud segíteni.

(#2393) elem67 válasza Dufy (#2392) üzenetére


elem67
csendes tag

Ha kábel TV-s neted van és a modemből a hálókábel egyből a gépedbe van csatlakoztatva (azaz routert nem használsz), akkor ez a probléma: a netszolgáltatód a gépben lévő hálókártya MAC címével azonosít. Ezért van az, hogy amit jelenleg használsz gépet azzal megy a net, míg más géppel csatlakozva nem.

(#2394) elem67 válasza Dufy (#2392) üzenetére


elem67
csendes tag

vagy: a hálókártya illesztőprogramja, azaz drivere fel van telepítve megfelelően? Ha igen, az állapotjelző ikon a tálcán mutatja, hogy csatlakozni próbál vagy csak azt jelzi folyamatosan, hogy egy hálózati kábel nincs csatlakoztatva?

(#2395) dave666


dave666
aktív tag

Sziasztok!

Érdekelne van esetleg valakinek ilyen 7" mini netbook-ja.
40$-os netbook.
Tapasztalatok?

Köszi

Dave666

(#2396) Dufy válasza elem67 (#2394) üzenetére


Dufy
csendes tag

Megoldódott a problémám.

Frissen telepítettem a win7et és belementem az eszközkezelőbe, le volt tiltva a hálókártya! Nem tudom, hogy miért ez az alapbeállítás. Driveres lemezt végigfutattam, amit kaptam a géphez, de nem hinném, hogy az tiltotta volna le, feltelepített szépen mindent ahogy kell. Csak azért voltam meglepődve, mert az én gépemen semmi lyet nem kellett állítani. Mindegy a probléma meglodódott, kb 3 óra szenvedés után jöttem rá egy 3 másodperc alatt orvosolható hibára. Már csak a kijelző fénye "zavar" hogy nem olyan mint a másiké! De ez gondolom típustól függ.

(#2397) Sir Gunar


Sir Gunar
aktív tag

A nem fiatal notim Gericom Cinema XXL G900 tegnap óta nem látja az usb-re dugott dolgokat, kivéve a mini Bt dongle-t! ha vmit rádugok pl pda azt tölti, de mint eszköz nem látja!
Azt írja "az usb eszközt nem lehet felismerni"
Nem tud vki erre vmi megoldást?
Tegnap nagy volt rajta a mozgás mert egyik cuccot a másik után dugtam huztam, be és ki pda-t, pna-t, memoria kártya olvasót, pendrive-ot, vinyót, stb, dolgoztam, majd egyszer gondolt egyet és semmit a Bt-n kívül nem lát!
HELP! :F

[ Szerkesztve ]

(#2398) Pulsar válasza Sir Gunar (#2397) üzenetére


Pulsar
veterán

nem lehet, hogy túlterheltség miatt letiltotta az USB portokat?

(#2399) Sir Gunar válasza Pulsar (#2398) üzenetére


Sir Gunar
aktív tag

Mindent megnéztem még a hsz után, de minden ment látszólag, az eszközkezelőben is ujra raktam és semmi, majd mérgemben kihúztam belöle a tápot és most dugtam vissza kb 10 perce, akkuja régen nem jó, ki is van belezve, azaz táp nélkül volt és meggyógyult, már megint lát mindent! :C
Ebben az a legjobb hogy nem tudom miért és mit csinált, hogy a tápellátás megszüntetésével pedig miért javult meg??? Számomra ez rejtély! :Y
Kicsit olyan mint amikor a haverom autorádiocd-jén nem működött a kiforduló előlap csak amikor akart és én zenét akartam hallgatni, de az befelé volt és semmi módon nem nyílt ki napok óta, csak lusta volt szét szedni a gazdája, erre én benyomtam ahol a sarkán kell és a második v harmadik próbálkozásra kinyílt, azóta sincsen semmi baja, hibamentesen műxik!
:U

(#2400) pukkancska


pukkancska
tag

Sziasztok
Van egy Acer 5920g, ami mxm-es videokártyás, és van egy hibája:A bekapcsoló gomb megnyomása után felvillannak 1mp-re a ledek, és utána kikapcsol a gép.Az akkut tölti.Ez milyen hibára utalhat? Mennyire van rá esély, hogy javítható-e, illetve mennyibe kerül?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.