Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#1801) Pulsar válasza szente (#1800) üzenetére


Pulsar
veterán

hát ha csak hűtőt kell cserélni akkor igen... de végül is alkatrésznek sem rossz ár, ha minden már műkszik :)

(#1802) hardverarc válasza Pulsar (#1801) üzenetére


hardverarc
csendes tag

sziasztok,nekem olyan problémám lenne,hogy van egy albacomp eco trvl. v8,és 47%nál mindig kikapcsol a gép! egyszerűen nem tudom felfogni,hogy mi baja lehet, 50-100%ig való töltés meg órákig tart! szerintetek bevigyem szervízbe?(2év van rá még majdnem) vagy egyből elküldenek engem a francba ilyen dolgok miatt?
és még olyan probléma is van,hogy 70-75 fok alatt szinte nincs is a gép! állandóan ventilátoros-hűtéspadon van! szóval a legoptimálisabb esetben is ennyi...pedig egy normális gép nem megy fel 65C fölé...
üdv

[ Szerkesztve ]

pspfilez.extra.hu minden amit psp-ps3-stbről tudni érdemes :D

(#1803) Pulsar válasza hardverarc (#1802) üzenetére


Pulsar
veterán

vidd be!

nem küldhet el.. de szerintem megadta magát az aksi, a hűtés a normál koszolódástól és porolódástól koszolódik, és romlik a hatékonysága!

(#1804) hardverarc válasza Pulsar (#1803) üzenetére


hardverarc
csendes tag

az a helyzet,hogy megvan tisztítva a gép telhessen(alkohollal is át van törölve a hűtő,szóval semmi kosz-ilyesmi),szóval nagyon para.Meg a venti állandóan zúg,eszméletlen hangos.
beviszem...elméletileg az akkura 1év gari van külön,aztán rendeletésszerűen használtam mindig :D
áhhh esküszöm,többet nem veszek nevesincs sz*rt.... :(((

pspfilez.extra.hu minden amit psp-ps3-stbről tudni érdemes :D

(#1805) Zoliric


Zoliric
csendes tag

Hát én megcáfolnám ezt a szervizes témát. Mert nálunk ilyen még véletlenül sem lehetne. Bár ez a főnökünkön is múlik. Mármint az hogy korrekt a cég. Nincs becsapás stb. Kicserélgetés.
Minden egyes notebook típusnak megvan a típus hibája. Sajnos ez a technikai megoldások miatt vannak. " Forrasztások , Hűtés, Túl áram. Ja és nem utolsó sorban a felhasználók figyelmetlensége. :) :))

[ Módosította: dabadab ]

A kormány amit igér megtartja ! Ha pénzt igér az is megtartja !

(#1806) Zoliric


Zoliric
csendes tag

Akinek hűtés gondjai vannak, érdemes tudnia hogy valószínűleg nem jól hozták össze a gépét. Ami annyit jelent hogy nagyon melegedő videokártya és proci párosításban komoly hőt tud termelni egy laptop. És így rövidebb az élet tartalma is.

[ Módosította: dabadab ]

A kormány amit igér megtartja ! Ha pénzt igér az is megtartja !

(#1807) szente válasza Pulsar (#1801) üzenetére


szente
addikt

Konkretan penzt akarok belole csinalni...vannak laposokhoz univerzalis hutok,vagy csak az jo hozza ami a gyari?lehet egyaltalan hutot venni boltban?

(#1808) Oracle


Oracle
senior tag

Üdv!

Egy régi laptoppal gyűlt meg a bajom valami clevo d870p az a hiba hogy pöttyök vannak a képernyőn random itt-ott mindenhol, de csak akkor ha a vga driver fent van(ati mobility radeon 9700) driver nélkül nincsenek pöttyök. Mi lehet a gond :F

(#1809) Pulsar válasza szente (#1807) üzenetére


Pulsar
veterán

csak gyári, de a minap láttam ilyen laptop alkatrész boltot a neten. pl http://laptopalkatreszek.hu/

(#1810) Pulsar válasza Erasmus (#1797) üzenetére


Pulsar
veterán

ötlet...
everesel ha megnézed nincs a bill kontroller és egyéb más eszköz IRQ ütközésben?

(#1811) Pulsar válasza Erasmus (#1797) üzenetére


Pulsar
veterán

mégegy... bios frissítés?

(#1812) Pulsar válasza Erasmus (#1797) üzenetére


Pulsar
veterán

szóval javallatok a kollégákkal összeülve :
- bios reset
- bios frissítés
- live windows, és főleg live linux kipróbálása, hogy úgy mit produkál...
- a hibát előidézve a bill lehúzása, majd visszadugásával mi a jelenség?
- végső esetben délihíd csere. van aki hasonló hibával találkozott már és az megjavult rá.

ha nagyon nem bírsz vele elvállalom (ezzel foglalkozom fusiba) :) és mivel érdekel a dolog, akár ingyen is, mert érdekel... :)

[ Szerkesztve ]

(#1813) fabko


fabko
tag

Sziasztok!

Mi lelhette az IBM T30 laptopomat, ha bekapcsolás után kb. 5mp múlva leáll... Ramokat cseréltem, hiába... Mi lehet vele? Mire utal ez a hiba?

Köszönöm a segítséget!

(#1814) bajbal


bajbal
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.A problémám a következő:
A 2 hónapos laptomomon a win7 különböző időközönként csonttá fagy az egér nem mozdul semerre csak a reset gomb megnyomása segít, amely hosszútávon azért nem egészséges. Ez a probléma egyébként a kezdetektől fent áll. Másik op.-rendszerrel nem próbáltam ki.
Az eseménynaplóban azt a hiba üzenet hogy kernel power 41 mondjuk ez szerintem a reset gomb megnyomása miatt van. Gondoltam esetleg arra hogy driver gond lehet mivel az amd-s chipset-et nem sikerült feltennem amit megjegyzek sehol sem találok (rs780m).
A netem sok helyen nem találkoztam ezzel a problémával de néhol előfordult. Valaki a HDD-re gyanakodott valaki a tápra. Sajnos a Hdd állapotát eddig nem sikerült ellenőrízni mivel a Hdd sentinel nem működik :(:( ennek úgy hallottam az az oka, hogy a win7-ben AHCI módban nincs smartinfo.
Ha valaki válaszolna nekem az nagyon jó lenne mivel ez a munkaeszközöm és igen zavarnak a fagyások(napi 2 általában)
Előre is KÖSZÖNÖM!!

u.i: a win7-et újra raktam ide módban és mostmár van SMART info is ami 100%-ot ír

[ Szerkesztve ]

(#1815) decisurex


decisurex
csendes tag

Hello,

Nekem egy Asus A6m laptopom van két és fél éve. Ma délután elindítva hagytam és este mikor hazamentem a lapotop ki volt kapcsolva és utána többet nem tudtam elindítani.
Kipróbáltam akkuval és akku nélkül de semmire sem reagál semmit.
Ha valakinek volt ilyen problémája vagy esetlg tudja, hogy mi lehet a baj az legyenszíves irjon.
Én arra gyanakszom, hogy a töltővel lett valami és fullba lemerült az akku.Mikor bedugom a laptopba nem gyúl ki a vörös led ami mutatja, hogy tölti az akkut. Vagy vajon a táp,proci, alaplap hármasból romlott el valamelyik? Ha valaki tud segíteni az légyszi irjon,

(#1816) xcbiker válasza decisurex (#1815) üzenetére


xcbiker
addikt

első körben derítsd ki egy műszerrel hogy a töltő kimenetén van-e feszültség!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1817) decisurex válasza xcbiker (#1816) üzenetére


decisurex
csendes tag

Na megnéztem, hogy van-e feszültség a töltőn. Kicsit barbár módszerrel de működöt. Bedugtam két szálat a töltőbe és összeérintett és szikrázott. Ez azt jelenti, hogy van áram.
Utána kíváncsiságból elindítottam a gépet és láss csodát elindult. Az aksi teljesen fel volt töltve, tehát nem azzal biztos nem volt baj és ezek szerint a töltővel sem. Akkor vajon mivel lehetett a probléma? Nekem fogalmam sincs.

(#1818) Pulsar válasza fabko (#1813) üzenetére


Pulsar
veterán

túlmelegedés, zárlat, kontkat hiba...
szét kéne szedni, cpu foglalatot megmozgatni, a zárat ki-be nyitni-zárni párszor... újra pasztázni

(#1819) Pulsar válasza bajbal (#1814) üzenetére


Pulsar
veterán

Szia!

Egy mem-tesztet esetleg futtathatnál, hogy mit mond!
Hőmérsékletek rendben vannak?

(#1820) bajbal válasza Pulsar (#1819) üzenetére


bajbal
tag

Hőmérsékletek rendben, memtest folyamatban! ;)

(#1821) albi31 válasza diego0204 (#1793) üzenetére


albi31
senior tag

Diego:az VGA hibának tűnik,..abba is Geforce van?...csináltam már egy párat!
Szente:BIOS frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#1822) kisskrix


kisskrix
csendes tag

Újraindításkor van hogy a kijelző nem mutat semmit csak fekete kép és másodszor általában jó volt, ettől eltekintve használható. A probléma ott van hogy ha bejelentkezett az xp és betöltött mindent akkor ha az ember nem használja kb 10mp múlva elsötétül a kép és nem lehet visszaváltani. Alaplap hiba és vga hiba énszerintem azért kizárt mert akkor se kép se hang nem lenne és kikapcsolgatna. Mi lehet a hiba?

(#1823) akhill11


akhill11
csendes tag

Sziaztok!
Nekem egy Acer Aspire 5720ZG laptopom van és a következő a problémám. Egy xp újratelepítés után elkezdtek szaggatni játékok,meg a elég sokszor előfordul,hogy filmeknél is elkezd akadni(mintha húzná a szalagot). De előfordul,hogy semmi nincs megnyitva és csak szimplán az egér is akad,ahogy húzom el.Több op rendszerrel ki lett azóta próbálva,de semmi javulás. Pl. a FIFA 10 maxon simán futott,semmi gond nem volt vele,most pedig ha teljesen levan véve minumumra,akkor is úgyanúgy akad. Nem tudom mi lehet a probléma. Az összes drivert leszedtem,az összes friss,nem megy semmi olyan a háttérben.
Please help!

(#1824) Pulsar válasza kisskrix (#1822) üzenetére


Pulsar
veterán

és a külső monitoron van olyankor kép? Esetleg ha nyomkodod a képváltó gombot nem történik semmi?

(#1825) kisskrix válasza Pulsar (#1824) üzenetére


kisskrix
csendes tag

Van kép, de ha a képváltót nyomkodom akkor nem történik semmit

(#1826) Janos48


Janos48
csendes tag

Sziasztok
Asus X50R Beépitett vebcamerához keresek illesztő programot USB,2.0 /1.3 mp VISTA van rajta
Az internetről amit a gép autómatikusan letöltött nem jó hozzá,fejjel lefelé jelenik meg a kép
A beálitásokba lett nézve de nem lehet be álitani, nem jelenik meg a menübe az a része

[ Szerkesztve ]

(#1827) Janos48 válasza akhill11 (#1823) üzenetére


Janos48
csendes tag

Szia
Biztos illesztő program hiba, lehet több programot is leszedtél és ezért nem müködik rendesen
Vagy a VGA illesztő program nem megfelelő

(#1828) Janos48 válasza akhill11 (#1823) üzenetére


Janos48
csendes tag

Szia
Esetleg lassu formázás újra telepités
Ha az sem segit,akkor másik HDD-vel kel megpróbálni

[ Szerkesztve ]

(#1829) kali válasza Janos48 (#1826) üzenetére


kali
legenda

itt egy gyártói leírás, hogy miként azonosítható be a notiban lévő kamera típusa; link
utána a noti letöltési részlegéből a megfelelő illesztőt kell letölteni, és telepíteni; link
(general download -> please select the product -> selesct product; notebook -> select series; x50 -> select models; x50r -> search -> please select your operating system; vista (32 bit) -> search -> camera -> azonosító/típus szerint a megfelelő illesztő letölt és telepít!

(#1830) BAM007


BAM007
tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy Gigabyte M1022 netbookot. Külső billentyűzettel használtam eddig, de most ha a netbook billentyűzetét akarom használni, akkor pl.: a i betű helyett, 5-ös karaktert üt le, a . helyett pedig , karakter látszódik. Külső billentyűzettel nincs probléma. Letöröltem a gyári oprendszert (Windows XP Home) és feltelepítettem egy saját Windowst (XP Professional). A probléma itt is jelentkezik. Mi lehet a probléma? Talán az, hogy külső billentyűzet volt bedugva USB-n keresztül telepítés közben? Esetleg valahogy meg lehet oldani a Windows beállításai között? Driver CD-n pedig nem találtam semmit, ami a billentyűzetre utalt volna.

(Teljesen új gép, magyar nyelvű billentyűzettel és magyar oprendszerel.)

Egyik ismerősömnek is ilyen hibája volt, igaz, az egy 3 éves ASUS laptop volt.Gyári Windows XP alatt nem volt ez a hiba. Újratelepítette, de a billentyűzet neki is pont ugyan ezeket a hibákat produkálta, de Win7 telepítése megoldotta a problémát.

(#1831) fabko válasza BAM007 (#1830) üzenetére


fabko
tag

Nyomd meg az "fn" gombot, vagy tartsd lenyomva, esetleg ha külön van rajta "numlock" vagy valami hasonló, akkor azt.

(#1832) fabko


fabko
tag

Mi lehet a laptoppal, ha nem szólnak a hangszórói? Ha bedugok a fejhallgató kimenetbe egy hangszórót, akkor szól, de ha kihúzom néma csend...
Mi lehet a baja?
Köszi a segítséget!

(#1833) RobCarlos válasza fabko (#1832) üzenetére


RobCarlos
csendes tag

szerintem egyszerüen valami szoftveres beállítás lehet elállítva...
vagy rosszabb esetben audio-board csere...

"Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak."

(#1834) fabko válasza RobCarlos (#1833) üzenetére


fabko
tag

Átnéztem tüzetesen, nem találtam külön beállítást a beépített hangszórókra. A jack hüvelyben kell lennie egy "kapcsolónak", ami zárja az áramkört a kimenetben, egyúttal bontja a hangszórók felé menőt, s ha kihúzod a dugót akkor pedig a hangszórók felé zárja. Talán az romlott el, de ilyen hibával még nem találkoztam semmilyen eszköznél. Nem tudom mi lehet vele :(

(#1835) újoncrs válasza Pulsar (#1785) üzenetére


újoncrs
csendes tag

Ok
Sajna másik gépbe nem tudom bedugni mert be kell szereznem egy átalakítót és ez még várat magára egy kicsit
De a fejlemények szerdán megjött az új egy samsung 120 gigás felraktam rá az xp-t müködik is rendben de egy ponton elakadtam,,nem tudok vezeték nélküli kapcsolatot beállítani ami egy sweex wireles lan pc card 54mbps-rol müködne legelső gond az volt hogy nem ismerte fel az xp ,letöltöttem a driver-jét telepítettem igy már felismerte utána mikor elinditom a hálózat beállítás varázslót akkor azt irja ki hogy az eszköz le van választva és igy nem tudok tovább lépni .
Mi lehet vele a gond???
Ja azt hozzátenném hogy kábeles megoldással megy a net.
Meg még annyi hogy mikor telepítettem az xp-t akkor a legelejétől fogva a sweex be volt dugva a helyére,lehet ez nem tett neki jót??Vankét kis led a sweex-en egyi a status ez akkor villog mikor nem ismeri fel az xp a másik pedig activity mikor felismeri az xp akkor mindkettő egyszerre villog ,és smc rutert használok.

(#1836) SeniorTilla válasza fabko (#1834) üzenetére


SeniorTilla
veterán

szerintem nézd végig a hangszórók kábelezését, különös tekintettel a csatlakozóra, ami a hangszórókat köti össze az alaplappal! Ha a fejhallgató szól, akkor vagy kábel gond, vagy rosszabb esetben végfok, bár ezt nem tartom valószínűnek...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#1837) fabko válasza SeniorTilla (#1836) üzenetére


fabko
tag

Köszi a választ!
A laptop még garis, ezért nem akarom szétszedni. Érdemes lenne visszavinnem garoztatni, vagy lehet csak egy beállítás probléma? Esetleg próbálkozzam az oprendszer újratelepítésével?

(#1838) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm megkért, hogy karbantartsam a laptopját (azaz újratelepíteni az xp-t)....

A laptop típusa: Fujistu Siemens Amilo Pro V3405

Telepítés után három problémát kaptam, hardverrel vagy annak driverével van gond, idemásolom a hibaüzeneteket:

ACPI\ACPI0003\5&1A41F741&0

ACPI\PNP0C0A\1

PCI\VEN_8086&DEV_4222&SUBSYS_10018086&REV_02\4&192AC53F&0&00E0

Mik ezek a hibák és mit lehet javítani?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1839) Pulsar válasza Viperator (#1838) üzenetére


Pulsar
veterán

az ACPI a fejlett energia gazdálkodás... keress hozzá drivert
a másik meg szerintem a chip készlet drivere kellene hozzá...

everestel nézd meg milyen eszközök "ismeretlenek"?

(#1832) fabko milyen gép?

[ Szerkesztve ]

(#1840) Viperator válasza Pulsar (#1839) üzenetére


Viperator
őstag

Szia! Köszönöm a választ!

A chipset drivere már telepítve van.

Utánanéztem az Everesttel (Számítógép/összegzés alatt) és az ismeretlen pedig az akkumulátor (Perifériák alatt, kétszer Akkumulátor - ismeretlen). Minden bekapcsoláskor mindig megjelenik egy hibaüzenet (sosem lehet bezárni) és az üzenete pedig: A Windows nem tudja betölteni a Battery telepítőprogramját. Segítséget a hardver gyártójától kaphat."

Utánanéztem és nem találtam megfelelőt.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1841) udimension


udimension
csendes tag

Sziasztok! Próbáltam sok helyen lekérdezni, de nem jutottam semmire, ezért hát: van egy Fujitsu S. V5505-ös masinám, egy éves és három hónapos. Még tavaly gondom akadt vele, gariban volt javítva. A kijelzőn a kép összetört, vibrált. Ha másik kijelzőt csatlakoztattam, akkor jó volt. Néha nem csinálta mondjuk egy-két napig, valamikor pedig szinte tíz percenként. A készülék ejtve, ütve nem volt, most sincs, a lakásból is alig vittem ki... szóval szinte asztali masina. Akkor elvileg lcd kijelző cserét írtak a munkalapra. Két hónapig bírta, mert most már másfél hónapja ugyanez a gondom. Törik a kép a kijelzőn, ugrál. Egyre sűrűbben, most sincs agyon gyepálva a masina, de nagyon bosszant. Elvileg két év garit írtak rá, tehát vissza lesz küldve, de azt kérdezném, hogy volt ilyen tapasztalata Valamelyikőtöknek? Mi lehet a gond? Sokszor hiába próbálom meg mozgatni a kihajtható kijelzőt, semmi sem változik, van amikor pedig órákig jól műxik.... help :F

(#1842) Pulsar válasza Viperator (#1840) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, mert XP alá kell aksi driver is...
nincs meg az eredeti CD-je? Miért nem raksz rá win7-et? ott nincs ilyen gond :)

(#1843) Pulsar válasza udimension (#1841) üzenetére


Pulsar
veterán

hát szerintem kábeles... de mivel garis vidd vissza mindenféleképpen...
azt azért megpróbálhatod, hogy megnyomkodod a kijelző közepét, mi törétnik...

(#1844) Viperator válasza Pulsar (#1842) üzenetére


Viperator
őstag

Fujistu Siemens Amilo Pro V3405 paramétereit ismerve bírja a win7-t? (fél gigás memória van benne)

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1845) Akkari


Akkari
csendes tag

sziasztok!

van egy Compaq Evo N800v notim, és minden arra utal, hogy a kijelző invertere hibás (bekapcsoláskor egy pillanatra felvillkan a kijelző, aztán tök sötét, külső kijelzőre dugva azonban hibátlanul működik a gép). van esetleg vkinek tippje, hol lehet a legolcsóbban beszerezni/megjavíttatni? a neten sajna elég káosz, ami infót találtam az alkatrészről...

köszi!

(#1846) Kadi Laci válasza Akkari (#1845) üzenetére


Kadi Laci
tag

Szia!
Ha inverter probléma van akkor a kijelzőn látszik a kép ha kicsit megvilágítod alulról.Másik teszt, ha visszakapcsolás külső monitorról (Fn+F4 leggyakrabban) és kiadja egy pillanatra a képet a kijelzőre. Inkább a megvilágításra gondolok, hogy elhasználódott. Most próbáltam javítani 1 15" kijelzőt, hát elég macerás. A töröttből kivenni a megvilágítást az rendben, átrakni a másikba is megoldhat, de a fóliák és lapok összerakása hullám mentesen az nem ok. (kb. 4 óra próbálkozás a hibátlan összerakással elvette a kedvem, komplett kijelzőt cseréltem). Jó tanácsom, egyedül neki ne vágj! Inverter cseréje nem vészes az könnyen beszerezhető és több típus is jó lehet bele.Vétel előtt először próbáld ki melyik rossz.

Üdv: Laci

(#1847) udimension válasza Pulsar (#1843) üzenetére


udimension
csendes tag

Hááát az a helyzet, hogy nem javul, ha a közepét töfködöm, de ma pl. egyfolytában csinálja szinte.... kicsit idegesítő...Mindenképpen megy szervízbe természetesen, de félek, hogy ott sem lesznek okosabbak, pedig már egyszer járt ott.

(#1848) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Sziasztok!

Nekem van egy pár hónapos Asus K70AB notebookom és egy hibát tapasztaltam, azt is utorrentbe, mikor újra kéne ellenőriznie egy torrentet elkezdi és csontá fagy az egész gép. Próbáltam más torrent is, de mindegyik újraellenőrzésnél fagy, sima letöltésnél nem, és még akkor sem ha egész éjjel tölt! Elindítottam csökkentett módban is és akkor is ezt produkálja újraellenőrzésnél. Valakinek ötlet, tapasztalat, esetleg megoldás?

A vinyót lecsekkoltam, hibátlan.

Üdv

(#1849) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Azt hiszem megjavult, bár próbáltam más torrent progités akkor sem lett jó, most a 2.0val úgy fest megcsinálja az újraellenőrzést hiba mentesen.

(#1850) kali válasza Csaba.no1 (#1848) üzenetére


kali
legenda

nem a noti hibája lesz az...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.