Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#2551) Tanitoneni


Tanitoneni
csendes tag

sziasztok!
a segítségetekre lenne szükségem. vettem egy asus eee pc 10"-os netbokot és angol win 7 van rajta. iszonyatosan be van lassulva, így szerettem volna telepíteni rá windows xp-t, de a telepítő nem engedi, hogy telepítsem? Mit csináljak, hogy xp legyen rajta?
köszi a segítséget, nagyon fontos lenne

(#2552) csabors


csabors
tag

Sziasztok!

Szerintetek mi lehet a baj...? 6710b látszólag teljesen jól működik, kivéve cd/dvd író (tálcát ki sem lehet nyitni, lemezt nem pörgeti fel, mintha nem kapna áramot), wlan, lan. Ötlet?

Üdv:

Nikon

(#2553) Atos23 válasza csabors (#2552) üzenetére


Atos23
senior tag

Kihúz, újra bedug, majd ha így sem jó lecserél :)

(#2554) coldfirexx

Hello!

Egy Acer 5520 aspire laptop boldogtalan tulaja vagyok. a minap reggel felkeltem és szeretném bekapcsolni a gépet, mire elindul kb 3 másodpercet megy majd kikapcsol, és újra be 3 mp és így tovább.
eddig leellenőrizve: akumlátor kivéve hálózatról - nem megy
proci, memóriák winyó átmozgatva - semmi

van egy olyan érzésem hogy a proci kapcsol le de ez csak olyan 6. dolog :)
ha bárkinek lenne bármely építő jellegő ötlete várom egész este.

köszi mindenkinek aki megpróbál segíteni!

(#2555) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok.
Van egy HP Compaq 610-es gép. Inteles. Annyi történt, hogy fel lett emelve, majd visszarakva a helyére és azóta se kép se hang. Nem lett elejtve és dobva sem.
Ha megnyomom a bekapcs gombot annyi történik, hogy felzúg a venti, a ledek világítanak, de a képernyő sötét. A vinyót is megtekeri. Ha beleteszek egy lemezt azt is megpörgeti. De a képernyőn semmi info. Se bios se semmi. Először vinyóra gyanakodtam, de miután kivettem a vinyót belőle, és ugyan az történt semmi hibajelzés ezért szerintem mélyen a lelkében van valami kehe.
Esetleg valami megoldást tudtok vagy ez szervízes móka lesz?

(#2556) NEMO1968 válasza eddie17 (#2555) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Sztem ez szervizes móka lesz.
Hacsak...
Akksid jó?Úgy sem indul?
Mi a helyzet töltőről?Megy?
Könnyen lehet 1ébként,hogy attól a mozgatástól valami kimozdult,és kontakt hibád is lehet.
Ha ez az alaplapon van,akkor szerviz sajna.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2557) rozsdani


rozsdani
csendes tag

Sziasztok!

Alany: Lenovo IdeaPad G560A
op: win7 64 bit

jelenség: kikapcsolásnál, miután rendben leáll a gép a kijelző háttérvilágítása nem kapcsol ki....
találkozott valaki már hasonlóval ?
Túrtam a google-t amennyire az időm engedte, de nem igazán találtam javallatot. Ráadásul ezzel azt hiszem feleslegesen rohannék garizni... :)

(#2558) eddie17 válasza NEMO1968 (#2556) üzenetére


eddie17
addikt

Akksi jó. Simán akksiról, és hálozatról akksi nélkül is ugyan ezt a mókát műveli.
Jó lenne tudni, hogy mi mozdulhatott el. Mert minden megy rajta, csak a boot marad el. Szóval tényleg lehet hogy csak szervízben lehet megcsináltatni.
Köszönöm a választ. :R

(#2559) Pulsar válasza rozsdani (#2557) üzenetére


Pulsar
veterán

szerintem annyira nem feleslegesen rohannál. Ha kihúzod a töltőből, akkor is világít?
Ha igen, akkor ha kiveszed az aksit, és vissza rakod, akkor vissza gyullad?

(#2560) liveact


liveact
csendes tag

Sziasztok!

Problémám a következő:
Laptopom adaptere őrült meg kicsit,ha rajta van az akku a gépen akkor tölti rendesen minden ok,de ha csak a töltőről szeretném használni,akku nélkül,akkor nem reagál semmit,nem kapcsol be.
Mi lehet a probléma?
Köszi a választ!

Üdv!

Garanciális ügyintézés miatt a fenti publikus címemen elérnek! - Előfordul,hogy sok privát üzenetem van,ezért lassabban válaszolok.

(#2561) Pulsar válasza liveact (#2560) üzenetére


Pulsar
veterán

hát mennyire mélyen érdekel a hiba leírása? :))
szerintem lapos lesz.
És aksiról is simán megy csak magában?

[ Szerkesztve ]

(#2562) rozsdani válasza Pulsar (#2559) üzenetére


rozsdani
csendes tag

Az szokott segíteni ha akksi ki akksi be, és akkor megint normális.
Viszont úgy emléxem csak akkor csinálja az egész mókát ha töltőn van. (ezt kifogom tesztelni)

(#2563) Sanya válasza liveact (#2560) üzenetére


Sanya
nagyúr

típus?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2564) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Van valami tippetek arra, hogy miért csinálja azt az Ibm lenovo R61i-m, hogy leállítom, vagy újraindítanám, és elvégzi a beállítások mentését, illetve kiírja, hogy windows megáll, de onnantól meg sem moccan! Pedig most volt újrahúzva az egész gép! Valaki tudna segíteni?!Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2565) NEMO1968 válasza eddie17 (#2558) üzenetére


NEMO1968
őstag

Azért ne rohanj annyira abba a szervizbe.
Próbáld+ kivenni 1enként a memókat.
Előbb az 1iket,ha gond van,azt vissza és ki a másikat.
Ha akkor is gond van,akkor jönnek a bajok.
Nekem 1szer 1hibás memó okozott ugyanilyen gubancot.
Semmi sípolás,csak ugyanaz a jelenség,amit leírtál.
Egy memóval,illetve csere után jó lett.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2566) NEMO1968 válasza nagypasztor (#2564) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hali!
Sztem indísd újra a telepítést,és válaszd a rendszer javítása(vagy valami ilyesmi)opciót.
Ilyenkor javítja,felülírja a hibás fájlokat,illetve pótolja a hiányzóakat.
Néha előfordul,hogy valami kimarad első nekifutásra a rendszerből.
Nálam még anno a MILLENIUM-al fordult elő ez.
nagyon klassz volt minden,csak ikonok nem voltak,+START menü.
Másodszorra javítással jó lett.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2567) NEMO1968 válasza rozsdani (#2557) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Rohanj csak vele nyugodtan gariba,mert ez valszeg a világítás vezérlésének a hibája,ami az alaplapon van.
Főleg akkor száguldj nagyon,ha még állítani sem tudod azt a fényerőt.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2568) nagypasztor válasza NEMO1968 (#2566) üzenetére


nagypasztor
tag

Már többször újra raktam a gépet, és már a javítást is próbáltam, de utána meghalt a rendszer... Kék halál volt, miután próbálta betölteni a windowst, és most nem nagyon szeretném újra rakni, mert minden működik, csak nem akar újra indulni, és kikapcsolni, pedig néha kellene az újraindítás... Esetleg ötlet, hogy máshogy a start menün kívül hogy tudom újra indítani?

(#2569) Pulsar válasza nagypasztor (#2568) üzenetére


Pulsar
veterán

tiltsd le a frissítések telepítését :DDD

egyébként gyári a win? :)

(#2570) nagypasztor válasza Pulsar (#2569) üzenetére


nagypasztor
tag

Gyári a windowsom. És azzal jobb lesz, ha letiltom?

(#2571) Pulsar válasza nagypasztor (#2570) üzenetére


Pulsar
veterán

hát igen, mert akkor szokta leállításnál írni a file-ok konfigurálását nem? :DDD

de viccet félre téve, én elő körben wincsire tippelnék.

(#2572) liveact válasza Sanya (#2563) üzenetére


liveact
csendes tag

Hp 530-as laptopról van szó,eddig ment akku nélkül is,azóta súlyosbodott a helyzet,nem is érdekelt volna ha csak akkor megy ha rajta van az akku,de most rövid idő alatt lemerült az akku,mintha leszívta volna a töltő,és most be sem kapcsol egyáltalán.

ötlet?

Köszi!

üdv!

Garanciális ügyintézés miatt a fenti publikus címemen elérnek! - Előfordul,hogy sok privát üzenetem van,ezért lassabban válaszolok.

(#2573) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Van egy Acer laptopom, megjárta a szervizt ezzel a hibával:

Ott volt 2 hétig, kicserélték a benne az Lcd kijelzőt.
A probléma pedig újfent fennáll. Megy vissza a szervizbe...
A kérdésem az lenne, hogy mikor kell cserélniük a készüléket? Meddig játszhatják el hogy javítgatják.

(#2574) Pulsar válasza liveact (#2572) üzenetére


Pulsar
veterán

Szerintem lapos lesz, és azon belül töltő áramkör.

(#2575) liveact válasza Pulsar (#2574) üzenetére


liveact
csendes tag

Remélem csak töltő vagy akku para az gazdaságosabb lenne :)
Köszi a hozzászólást!

Garanciális ügyintézés miatt a fenti publikus címemen elérnek! - Előfordul,hogy sok privát üzenetem van,ezért lassabban válaszolok.

(#2576) Pulsar válasza liveact (#2575) üzenetére


Pulsar
veterán

milyen töltő van hozzá a standard hp 60w-os?
ilyen a szigetelő műanyag színe fontos :)

(#2577) liveact válasza Pulsar (#2576) üzenetére


liveact
csendes tag

Feszültség: 18.5V
Áram: 3.5A
Teljesítmény: 65W
Csatlakozó: külső átmérő: 4,8mm belső átmérő: 1,7mm sárga fej

ilyen

Garanciális ügyintézés miatt a fenti publikus címemen elérnek! - Előfordul,hogy sok privát üzenetem van,ezért lassabban válaszolok.

(#2578) Pulsar válasza liveact (#2577) üzenetére


Pulsar
veterán

megy pü :)

(#2579) Atos23 válasza Gergőke88 (#2573) üzenetére


Atos23
senior tag

Nagyon sok emberben még él az a tévhit, hogy a készüléket visszaviheti 3 napon belül, ha nem tetszik neki (de nem hibás), a másik tévhit pedig hogy a drága készülékeket inkább cserélik újra, mint javítják. Ezek már sem törvényben, sem jogszabályban nincsenek benne.

A jelenlegi tapasztalat az, hogy a noti gyártók soha nem cserélnek notebookot. Előszeretettel alkalmazzák azt a törvény adta lehetőséget, miszerint addig nem köteles cserélni a készüléket, amíg kapható hozzá alkatrész. És valószínűleg a tiédhez kapható.

Arra a bizonyos 15 napra is az érvényes, hogy törekednie kell ennyi időn belül elvégezni a javítást, de nem köteles.

Én MSI-vel játszottam ezt, a két éves garancia alatt 8 alkalommal kellett elküldeni garis javításra, és semmilyen háttérrel nem tudtam elérni, hogy cseréljék.

A legjobb amit tehetsz lelki békéd érdekében, hogy nem is háborogsz, hogy nem volt pénzed minőséget venni, hanem beletörődsz, hogy erre volt pénzed, és egyszer a tanulópénzt mindenkinek meg kell fizetni.

Röviden a válasz: Nem köteles cserélni a készüléket, amíg tudja biztosítani az alkatrészellátást.

(#2580) Gergőke88 válasza Atos23 (#2579) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia!
Tehát akkor a végtelenségig eljátszhatjuk, hogy a gép 1 napot itthon van, a többit pedig a szervizben tölti. A garancia mikortól indul újra? Ha fő alkatrészt cserélnek?
Egy biztos , többet Acert nem veszek, illetve senkinek se ajánlom.

(#2581) eddie17 válasza eddie17 (#2558) üzenetére


eddie17
addikt

Megoldódott, vissza szervízben. Alaplap csere. :Y Pedig normál használat alatt volt folyamatosan. Valami elszállt benne, de ezt nem kötötték az orromra. Még jó hogy garanciás volt. :)

(#2582) Frenky73


Frenky73
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket kérném, van egy FS Amilo Pro 2030D notim, sajnos úgy néz ki, hogy BGA gyanús. Pár nappal ezelőtt még bekapcsolt ha nyomtam a tapipad jobb oldalán, ma már így sem indul. Szóval milyen szervízt ill. hozzáértőt javasolnátok erre a problémára, és milyen árfekvésben kb?
Köszi

(#2583) Atos23 válasza Gergőke88 (#2580) üzenetére


Atos23
senior tag

Nem indul újra a gari, csak egészben cserélt készüléknél. A garancia a szervizben töltött idővel meghosszabbodik. Ezért fontos, hogy a munkalap meglegyen a bent töltött napokról.

Tehát alkatrész cserével semmilyen gari nem indul újra.

Persze az már méltányossági eljáráson múlik, ha pl. kedden kicserélik az alaplapodat, de pénteken lejár a gari, és elromlik a géped :)

(#2584) Atos23 válasza Frenky73 (#2582) üzenetére


Atos23
senior tag

Ne javíttasd. Ha egyszer BGA javítás volt, akkor elindul az ördögi kör, és maximum 1-2 hónap múlva újra és újra elmegy.

Ha meg mindenképpen javíttatni akarod, akkor menj rá a garira erősen. Pl. fél év az jó.

Ez azért fontos, mert sok hülyegyerek elkezdett itt fórumon bohóckodni hőlégfúvóval, akinek a munkája gyümölcse pár héten belül megadja magát.

(#2585) Domike84


Domike84
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Bnőmnek van egy Toshiba Satellite L30-134 lapija! Tönkre ment az akksi és rendeltünk bele újat!
Meg is jött csak az a bibi hogy amikor belerakom a sárga led világít h töltődik de kb 15 perc után el kezd villogni és ennyi. Töltöttség 0%
Rossz lehet az akku vagy mit kellene meg néznem??

Ha vki tapasztalt hasonlót légyszi írjon!

Köszi :R
Üdv
D

(#2586) Atos23 válasza Domike84 (#2585) üzenetére


Atos23
senior tag

Gyári újat rendeltetek, vagy valami gagyi 10-15.000 Ft-os legolcsóbb utángyártottat?

Ezeknek a 80%-a nálam kibontás után rossz volt, a maradék meghalt garin belül többször.

Amúgy tuti hibás az akku.

[ Szerkesztve ]

(#2587) Frenky73 válasza Atos23 (#2584) üzenetére


Frenky73
csendes tag

Rendben, megfontolom és köszi a választ.

(#2588) Domike84 válasza Atos23 (#2586) üzenetére


Domike84
csendes tag

Köszi a választ Atos23 :R

Ebay-en keresztül rendeltük elméletileg gyári kellene h legyen.
Bár tudom bármilyen címke nyomtatható :)

Nem tudsz vmit amivel ki lehetne próbálni laptop nélkül??

Az a baj h az eredeti ami benne volt az meghalt de ott sem lehetett kideríteni pontosan mi lett csak telepítés közben kifagyott a gép illetve tökre belassult! Akku ki és minden ok.
2000mah-s volt benne most 4300mah-s lett.

(#2589) Duree válasza Domike84 (#2585) üzenetére


Duree
veterán

Az utángyártott akksik elektronikája nem mindíg kompatibilis a gép töltöáramkörével,így nem ismeri föl,ezért nem tölt.
Próbálj meg bioszt frissíteni az van mikor segít.Az E-bayon vett olcsó akksik 90 százaléka hulladék használhatatlan vacak,ezért olcsó.

duree54

(#2590) Domike84 válasza Duree (#2589) üzenetére


Domike84
csendes tag

Köszi a tippet Duree, ki fogom próbálni! :R

(#2591) Atos23 válasza Domike84 (#2588) üzenetére


Atos23
senior tag

Az E-bayesek tuti utángyártottak, én lesegettem őket. Sajna nem a minőségről híresek. Kipróbálni csak másik új akku birtokában tudod.

(#2592) Domike84 válasza Atos23 (#2591) üzenetére


Domike84
csendes tag

Hát köszi a választ Atos!

Sajna ezek nem olyan jó hírek mert akkor vettem egy sza. akkut most meg vehetek egy másikat.

Hát úgy látom ilyen cumót nem szabad onnan venni :(

Köszike!

(#2593) Atos23 válasza Domike84 (#2592) üzenetére


Atos23
senior tag

Azt írják a legtöbb helyen hogy van gari. Bár nem tudom, ezt külföldre hogyan oldod meg.

(#2594) llcoolj


llcoolj
csendes tag

Sziasztok! :Y

Nagyon Gyors segítség kéne nekem!! :Y

Tegnap vettem egy Dell Inspiron laptopot, amin nem volt telepítve semmilyen op rendszer, mert nekem van külön megvettem windowsom. De hiába rakom be a cd-t nem telepíti fel a windowst, mert kiírja, hogy a telepítés leállt, mert a merevlemez lehet hogy rosszul van konfigurálv vagy lehet h vírusos vagy a merevlemez illesztőprogramját távolítsam el( fel sem telepítettem :Y ) vagy futtassam le a chksdks /f-et (ez nem tudom micsoda,de hogyan futtassam le, ha nincs op rednszerem?)
légyszi segítsetek!
nagyon köszi előre is!

(#2595) adyh


adyh
tag

Sziasztok!
Adott egy Fujitsu Siemens Amilo Mini Ui 3520 netbook.
A ma reggeli indításnál minden tiszta piros lett, már a Windows Xp felirat is bootoláskor.
És azóta is nagyon sok a piros a képben mindig.
Nem tudom szoftveresen lett e állítva vagy bedöglött a monitora :((
Valakinek esetleg tipp, hogy mit nézhetnék meg rajt mielött szervízbe vinném?
köszi

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#2596) Atos23 válasza adyh (#2595) üzenetére


Atos23
senior tag

Egyszerű: Rádugod külső moncsira :)

TFT, VGA, szalagkábel, vagy VGA gammabeállítás hiba..

(#2597) Atos23 válasza llcoolj (#2594) üzenetére


Atos23
senior tag

Milyen oprendszer?

Nem értem miért lenne vírusos, hiszen megformázod a telepítés közben a HDD-t teljesen, nem? Legalábbis ez az ajánlott.

Lehet HDD hiba. Gyakran már a gyárból kijötten is hibásak a noti lemezek.

Ha Win XP-ről van szó, és hiányzik a SATA AHCI driver, akkor el sem kellene keződni a telepítésnek, de ha jól értem, nálad már a fájlmásolás után áll le.

[ Szerkesztve ]

(#2598) adyh válasza Atos23 (#2596) üzenetére


adyh
tag

Szia!
Közbe ránéztem távoli asztallal és jó volt, meg rádugtam a monitórt is szintén tökéletes volt.
Szóval ezek szerint sajnos meghalt... :((
köszi a tippet

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#2599) Atos23 válasza adyh (#2598) üzenetére


Atos23
senior tag

Akkor TFT vagy szalagkábel maradt.

Sok sikert a javításhoz :)

(#2600) NEMO1968 válasza Atos23 (#2583) üzenetére


NEMO1968
őstag

Sztem ehhez azért látni kéne a garipapírt is,mi van rajta pontosan.
Van olyan,hogy ha fődarabot cserélnek,akkor arra újraindul a gari.
Az egész készülékre nem,de arra igen.
Persze ki tudja,notinál ki mit nevez fődarabnak.
Mondjuk alaplapot cserélnek,ot elképzelhető,hogy az alaplapra újra +adják az 1év garit.
Másra nem,de arra igen.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.