Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#2801) Atos23 válasza umbriel (#2800) üzenetére


Atos23
senior tag

Jobb és üzembiztosabb a két egyforma, ez egyértelmű. De tud menni két különféle rammal is egy gép, de ez nyilván csak szükség esetén. :)

(#2802) tserrof77 válasza Atos23 (#2801) üzenetére


tserrof77
senior tag

Egyetértek, ezek még nem dual channel-t használnakk, ergo teljesen külön használja a slotokat.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#2803) umbriel válasza Atos23 (#2801) üzenetére


umbriel
csendes tag

Köszi, megpróbálok először keresni egy ugyanilyet, aztán ha nem 2 másik egyformát. Van olyan ram típus/gyártó, amit az NX notebook nem szeret esetleg és kerülendő?

(#2804) tserrof77 válasza umbriel (#2803) üzenetére


tserrof77
senior tag

Samsung, Kingston, MT, VM. ezeket keresd. Kingmaxot szvsz ne.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#2805) Atos23 válasza umbriel (#2803) üzenetére


Atos23
senior tag

Hynix is mehet a 333-ból, de Kingmax tényleg ne, és Kinston is óvatosan.

(#2806) umbriel


umbriel
csendes tag

Atos23, tserrof77 köszönöm a segítségeteket! Már hirdettem is... :R

(#2807) Magnum_


Magnum_
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#2808) gallienus válasza xcbiker (#2749) üzenetére


gallienus
csendes tag

Üdv. 3 hónapja vásároltam egy ASUS G51J gamer laptopot. Minden rendben volt, szépen futottak a játékok (Ghost Warrior,Empire Total War) aztán szépen lassan egyre jobban szaggattak a gamék, mostanra élvezhetetlen. Átnéztem a progikat, kodekeket, nincs ütközés, Újratelepítettem a Win7-et (64bit,Ultimate) és csak az alap dolgokat tettem fel. A játékok elindultak, (steam ról) de max 1 órát aztán ismét elindult a szaggatás. Víruírtó nem ír hibát. Csak a minimum cuccokat tettem fel. Kérnék segítséget ha lehet emailben mert nem mindíg vagyok itt. ( vetranio@freemail.hu ) Köszi előre is. Sziasztok

(#2809) tserrof77 válasza gallienus (#2808) üzenetére


tserrof77
senior tag

A dolog egyértelműen melegedés következtében bekövetkező lassulás. Javasolt pl Everest program futtatása, az meglepő hőmérsékleti értékeket fog neked mutatni, alátámasztandó a melegedést. Ergo ki kell takarítani a gép hűtő rendszerét, ajánlott a cpu és a vga chip újra pasztázása.

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#2810) Duree válasza gallienus (#2808) üzenetére


Duree
veterán

Vidd el a géped az Asus márkaszervízbe és kérj egy alapos tisztítást.Csodákra képes egy ilyen.Itt a szervíz

duree54

(#2811) greyslay


greyslay
aktív tag

Hali. Nem tudom jó helyre írok-e mert annyi topicvan de behatárolni h ez hova is lenne jó nem tudom pontosan eldönteni. A probléma az, hogy már jóideje faszán bevolt állítva a rendszer a 1 adsl modem ahoz router. A routerhez 3 asztali gép, 1 wifin. És tökéletesen működött.. majd nem régen elkezdett szakadozni. A problémát feltehetően a wifi okozza, a wifi miatt a modem Lan link lámpája kialszik ekkor a router lámpái "resetelődnek" a többi gépen is "egy hálózati kábel nincs bedugva" majd ujra csatlakozik és mikor mekkora inter vallum után a net újra él..Ezt csak akkor csinalja ha a wifin elindítok egy youtubes videot, vagy elkezdek letölteni (5 megás a net tehát nem olyan gyenge h ne bírná, meg amugy is eddig tökéletesen bírta). olykor (de nem mindig) egy ilyen hiba üzenetet is kapok:
http://kepfeltoltes.hu/101023/wtferror_www.kepfeltoltes.hu_.png
Szerintem a probléma, a modemmel van, vagy a router... de nem tudom eldönteni h mi lehet a gáz.. várom a válaszokat -_D

"embertelen ember munka"

(#2812) Atos23 válasza greyslay (#2811) üzenetére


Atos23
senior tag

vagy a user...

(#2813) greyslay válasza Atos23 (#2812) üzenetére


greyslay
aktív tag

ahh micsoda válasz, micsoda oltás ! le a kalappal öcsém magyar temperamentum ;>

[ Szerkesztve ]

"embertelen ember munka"

(#2814) kraken


kraken
tag

Sziasztok,lenne eladó egy dell laptop,aminek a kijelzőjén egy vékony csík látható.Érdemes-e megvenni,mi lehet a hiba oka? :F

(#2815) Atos23 válasza kraken (#2814) üzenetére


Atos23
senior tag

Jó áron érdemes. Kijelzőhibás, emiatt piaci ár minusz 30-50%-on érdemes megvenned. Ellenben a csíkok száma növekedhet a későbbiekben.

(#2816) kraken


kraken
tag

És honnan lehet tudni hogy a kijelző a hibás vagy esetleg a szalagkábel :F Állítólag már egy éve ilyen.Nagyon jókiépítésü laptop,dell inspiron 7900 gs vidkarival,és 65e az ára.Mondjuk elég régi modell,csak jó lenne megtudni mennyibe kerülne a javítás....

(#2817) NEMO1968 válasza kraken (#2816) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Szalagkábel hibánál mozgatásra változik a csíkozódás,esetleg el is tűnik.
Bizonyos esetekben,helyzetekben tökéletes lesz,attól függően,hogy érintkeznek a vezetékek.
Néha a színek sem olyanok,mint kellene.
Szal a szalagkábelnél,ha +mozgatod,állandóan változik valami,míg a panelhibánál úgy marad.
30-40k-ért érdemes lehet +venni,kb. 20k lenne hozzá 1 új kijelző.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2818) Atos23 válasza kraken (#2816) üzenetére


Atos23
senior tag

Tapasztalatból. Így csíkos kijelzővel kb. valóban 30-40 körül ér, ha tényleg régi vágású. Azért a Dell sem Atyaúristen :)

(#2819) kraken válasza Atos23 (#2818) üzenetére


kraken
tag

Nem annyira régi,dell inspiron 9400,játékra is kiváló és full hd-s kijelző.De az aksija is halott,így lehet hogy annyira nem ajánlott vétel :K

(#2820) Atos23 válasza kraken (#2819) üzenetére


Atos23
senior tag

Na az annyira nem régi, így béna kijelzővel megéri a 40-et. De inkább vegyél mást, mert elég gyanús vételnek tűnik. Lehet valaki összekókányolta, talán még javított is. Nem említetted, de ha PH-s vagy Vaterás vétel, csak óvatosan mert sok itt a javított kókány gép, de ha az öreg szomszédnéni hirdeti, akkor venném.

Pl. Én is ha javított gépet hirdetek, odaírom hogy ha régen gatter volt.

(#2821) kraken válasza Atos23 (#2820) üzenetére


kraken
tag

40e forintért én is megvettem volna már rég. :C

(#2822) ono88


ono88
csendes tag

Sziasztok!
Egy Acer ASpire One netbookom van kb. 1 éves. Az a probléma vele, hogy fullra feltöltött aksi kb 15 percig bírja. Ez miért lehet? Valaki valami ötlet?

(#2823) Atos23 válasza ono88 (#2822) üzenetére


Atos23
senior tag

Talán mert rossz az akku. Benne van a pakliban. Vegyél újat, vagy újíttasd fel :)

(#2824) ono88


ono88
csendes tag

Vennék új akkut csak elég drágák. Szóval jobban érdekelne valami olyan megoldás, amivel lehet növelni az élettartamát. Az everest 34% használtságot jelez.

(#2825) Duree válasza ono88 (#2824) üzenetére


Duree
veterán

Olyan eljárás nem létezik,hogy a fáradt cellákat felfriisüljenek,mivel a kémia folyamatok azért müködnek a cellán belül tehát kezd leépülni
Az akkut töredék áron fel lehet újitani,és akkor újra 100%-os lesz

[ Szerkesztve ]

duree54

(#2826) Duree válasza ono88 (#2822) üzenetére


Duree
veterán

Ráadásul ehhez a típushoz van utángyártott akku 12-13 ezer forintért

duree54

(#2827) Duree válasza kraken (#2816) üzenetére


Duree
veterán

Ha csak egy vagy több függöleges csík látható az egyértelmüen kijelzö hiba.Az elektronika és a folyadékkristálypanel közötti fóliakábel van megtörve néhány helyen.Ez sajnos nem cserélhetö csak a komplett kijelzö

duree54

(#2828) Reibek


Reibek
senior tag

Helló!
Valaki segitsen van egy Alienware m5500-r3 laptopom és van benne egy Quadro FX 770M
kártya és nem tudom a drivert feltelepiteni mert hibát ir ki!
Ja és 30-at sipol mikor elindul a gép!
Please Help!

(#2829) Atos23 válasza Reibek (#2828) üzenetére


Atos23
senior tag

Most tetted bele a kártyát, vagy gyárilag ezzel volt?

Ha nem régi szerzemény, akkor elkerülhetetlen kompatibilitási hiba, ha gyári kiépítés, akkor vásárolj új VGA-t.

(#2830) proof88


proof88
addikt

Hello,

szétszedtem barátnőm netbookját, hogy kiporoljam, de túl sok dolgot nem találtam benne 1 év használat után, egy msi wind u123-ról van szó. De barátnőm szerint és szerintem is hangosabb, mint 1 évvel ezelőtt. Többet jár a venti vagy csak hangosabb. Ha megterhelem IntelBurnTest-tel, akkor ugyanúgy 54°C-ig megy fel az Atom hőmérséklete, mint 1 éve. Feltételezem, hogy a venti kopott. Zsírozás segít rajta? Sosem zsíroztam még ventit!
A másik dolog, hogy csak egy vékony fémlapka tölti be a hűtő szerepét a netbookban ( meg a venti ugye ), ez a fém lapka az Atom procira és a graf chipre illeszkedik. Nem találtam viszont hővezető pasztát a chipek és a lapka között. Illetve, az egyiknél van valamilyen szilárd anyag, amit videokártyák hűtőjénél láttam már. Mellékeltem a képeket, pirossal jelöltem az Atomot meg a másik chipet, és a lapka alján, hogy hol illeszkedik. Valami folyadék lehetett ott, mert ott van a nyoma megszáradva. Szerintetek rakhatok oda simán hővezető pasztát a jobb hőátadás reményében? MX-2 lenne. Előtte alkoholos cuccal leszedném a megszáradt folyadékot.

kép1
kép2
kép3

(#2831) Mawyx


Mawyx
senior tag

Sziasztok,
adott egy dell inspiron 1501, 2-3 éves, win xp- vel. A gép rendben működött pár évig, majd elkezdett fagyogatni. Msn közben vettük észre, hogy gépelünk és a karakterek jóval később jelennek meg, már rég befejezve a gépelést még mindig gépel a gép magától, wordnél ugyanez. Többféle vírusirtót próbáltunk, vírust nem talált, féregirtónak volt 1-1 találata, amit semmisítettünk, de továbbra is lassú volt a gép. Végül a win újrarakása mellett döntöttem, erre az abszolút szűz rendszer szintén fagy.
Hőmérsékletet nem néztem, de kézre nem meleg a gép, nem is hangos, win betöltésénél pörög fel a venti, majd azonnal le is csitul, folyamatoknál nem fut gyanús, proci nem jár 100%- on, mégis lassú és fagyogat. Net nem fagy, akármilyen program nyitása tart neki rohadt sokáig, már amikor hajlandó megnyitni, sokszor ctrl alt dellel lehet csak kilőni őket, mert a piros x-re se akar reagálni. Bedugok egy usb sticket és 10perc múlva csippan, hogy új eszköz, amikor már rég ki is húztam, hogy nem ismerte fel, de ő még csak akkor érzékelte, hogy beledugtam valamit :F
Már nem tudok vele mit csinálni, nem sok program van a gépen, xp is campus licenszes, tehát nem vmi tört, netről vírussal letöltött valami, office szintén, amiből tudtam ingyeneset raktam, pl free midi to mp3 kis konverter progi, tűzfal ingyenes comodo....
Másik gépen ezek a progik gond nélkül mennek, nem döglesztettek be másik laptopot, tehát nem vírusosak tutira.

Már arra gondolok, hogy ez nem szoftveres hiba, lehet memória vagy winyó gond vagy bármi egyéb hardveres?
Mit lehetne még nézni rajta mielőtt a Dunában landol? :F

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2832) ono88 válasza Duree (#2825) üzenetére


ono88
csendes tag

Köszi a segítséget:)

(#2833) NEMO1968 válasza proof88 (#2830) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Ventit inkább olajozd+ nagyon kicsit.
Egyetelen pici cseppecske műszer(vagy ha nincs varrógép)végszükség esetén motorolaj(vagy bármilyen)olaj +teszi.
Még a pipetta is sokat tesz oda :) .
Én fecskendővel és tűvel csináltam.
Amit látsz a procin és a karin,az a régi paszta maradéka.
Tegyél oda nyugodtan,sőt,KELL IS!
Nagyon vékonyan felkened,és mehet vissza hűtő.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2834) proof88 válasza NEMO1968 (#2833) üzenetére


proof88
addikt

Köszönöm szépen a segítséget! :C :R

Mawyx: szerintem ha memória probléma lenne, akkor hibával leállnának a programok. Nekem akkor volt hasonló gondom egy asztali gépnél, amikor az IDE-kábel volt a bűnös (40 eres volt 80 eres helyett). Belassult, lomha rendszer, és PIO-módban még gyorsabban működött, mint UDMA-módban. Kábel csere oldotta meg a gondot. Viszont a laptopodban nem hiszem hogy lenne kábel és egyébként is. :D Húzd le a winyót és csatlakoztasd fel újra. Ha minden igaz, ehhez elég csak az alját leszedni a laptopnak és elérhető lesz a winyó. Egyébként ha Eszközkezelőben jobbklikkelsz az egyik IDE-csatornán, akkor milyen üzemmódot ír a Tulajdonságoknál?

(#2835) Mawyx válasza proof88 (#2834) üzenetére


Mawyx
senior tag

elsődleges IDE csatorna Ultra DMA üzemmód2
elsődleges IDE csatorna Ultra DMA üzemmód5
kétszer szerepel vmi miatt, ez normális?

másodlagos IDE csatorna nem használható

ebből mit tudtunk meg? :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2836) NEMO1968 válasza Mawyx (#2831) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Sztem ha memcsi gond lenne,nagyon lelkesen mutogatná a kék halált,vagy a progik 1szerűen leállnának sokszor hibaüzi nélkül.
Vinyóhiba okozhat ilyen lassulást,és a fagyogatások is erre utalnak.
Próbálj+ szerezni akár kölcsön is 1másik vinyót.
Berekod,telepít stb,stb,és +látod,mit mutat a masina.
A HDD Sentinelt már nem javaslom,mert a büdös életben nem végezne a teszteléssel.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2837) proof88 válasza Mawyx (#2835) üzenetére


proof88
addikt

Normális, és semmit sem tudtunk meg. :D

BIOS-t próbáltad a gyári beállításokra visszarakni?

(#2838) Mawyx válasza NEMO1968 (#2836) üzenetére


Mawyx
senior tag

progileállás van folyton, duplakatt, látok csíkot mintha rendesen töltődne, de megáll egyből és vár, vár, vár... majd becsukni se lehet, piros x-re se reagál, nincsen semmi :W

akkor kell egy másik winyó, újratelepülés, megnézni megy-e a gép és ha igen, lehet elslattyogni a boltba és venni egy winyót, majd megint újratelepülni... oh, istenem :W

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2839) Mawyx válasza proof88 (#2837) üzenetére


Mawyx
senior tag

értem :DDD
nem próbáltam, mert eleve gyárin van, most települtünk újra tegnap
reggel 10kor mál állt a win, de mire updatek felmentek meg az a pár progi ami kell, már este 7 volt :U pedig semmi mással nem foglalkoztam :o

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2840) proof88 válasza Mawyx (#2839) üzenetére


proof88
addikt

na ja win xp frissítés ... hiába a gyors net, 5 évig csinálja ... leszeded az leső adagot, utána azokhoz is van leszedni való frissítés, aztán azokhoz is ... nagyon winyó dolgoztató meló, az az igazság ... azért egy jó gyors gépen megvan kb 2 óra alatt a procedúra ... vegyél valami 320-as vagy 540-es 7200 rpm-es noti winyót, pl wd scorpio black, aztán ha mégsem winyó volt a gond, legalább van egy gyors noti winyód :DDD vagy ha nem kell sok hely, ssd meghajtó ... 32 gigás is megteszi ... persze csak ha sikerült eliminálni a problémát :D

[ Szerkesztve ]

(#2841) Atos23 válasza proof88 (#2840) üzenetére


Atos23
senior tag

Jah, és akkor lesz egy Notid, ami a 7200-es HDD miatt ultrahangos, és remeg mint a kergemedve ;] :DDD$.

Egyszer tettem a notimba 7200-es vinyót, elég volt belőle az a pár óra.

(#2842) proof88 válasza Atos23 (#2841) üzenetére


proof88
addikt

én csak tervezem a dolgot, de olvastam pozitív tapasztalatokat is vele :D de gondolom attól is függ hogy adott típus mennyire rezonál ... na mindegy aki nem akar filmeket meg mindenfélét tárolni a notin, annak ssd kell :)

(#2843) Atos23 válasza proof88 (#2842) üzenetére


Atos23
senior tag

Én is már az SSD-ben bízok, a cuccaim meg el vannak az Időkapszulán. Aki nem ismeri, ez a Mac routerrel egybeépített wifi Storage meghajtója 500GB kapacitással.

Nekem ha jól emlékszem, egy éve egy WD3200BEKS vagy BEKT volt, már nem emlékszem pontosan. De iszonyat hangos volt, pedig zsír új volt.

(#2844) proof88 válasza Atos23 (#2843) üzenetére


proof88
addikt

de gyors volt, nem? :D

(#2845) Atos23 válasza proof88 (#2844) üzenetére


Atos23
senior tag

Az tuti :D

(#2846) Mawyx válasza proof88 (#2844) üzenetére


Mawyx
senior tag

Folyamatoknál fut WindowsSearch.exe, azt onnan hogy tudom véglel kilőni? Ha folyamat leállítására megyek, akkor köv bekapcsolásnál attól még fut megint.
Ugyanígy kilőném a searchindexer.exe- t.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2847) Mawyx válasza proof88 (#2837) üzenetére


Mawyx
senior tag

bios default megtörtént, semmi változás :(

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2848) Mawyx


Mawyx
senior tag

everestet futtatom, de mi a túrót kell ezen nézni? :D :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2849) Mawyx


Mawyx
senior tag

bocs már megint én, még egy utsó, fax kivan, hogy kell e memtesztet elindítani? elvileg iso cd-t kiírtam, de nem indul el, nemtom elindítani, régen ez nem így nézett ki, gyújtom fel az egészet a pi*sába :F :W :O

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2850) proof88 válasza Mawyx (#2846) üzenetére


proof88
addikt

WindowsSearch.exe és SearchIndexer.exe-hez:
Futtatáshoz beírod, hogy msconfig, az Automatikus indítás fülön pedig megkeresed ezeket és kiveszed a pipát ahonnan kell.

Memtest cd meg elvileg bootolható, szóval bootolnia kéne róla a laptopnak.

Everest minek kell?

Ha sehogy nem sikerül a memtest cd-ről bootolni, akkor is vannak más tesztelők, pl. Intel Burn Test.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.