Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#2251) Atos23 válasza gardener (#2241) üzenetére


Atos23
senior tag

(#2252) Dexter68 válasza Atos23 (#2250) üzenetére


Dexter68
addikt

Töltő nélkül és töltővel is... Sajnos a wincsiből jön egy nyekkenés, mielőtt lehalna :(( este széjjelszedem.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2253) NEMO1968 válasza BRIKLY (#2239) üzenetére


NEMO1968
őstag

Na találtam.
CPUCOOL9.
Nálam(ACER TM 2200)procihőfokot mérte,mást nem.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2254) Dexter68 válasza Atos23 (#2250) üzenetére


Dexter68
addikt

Nnnna... egyértelműen a wincsi kettyen, mielőtt kimúlna, de betettem a winyót egy WD passport tokba és usb-ről gond nélkül elindult.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2255) snpetit válasza palyszer (#2223) üzenetére


snpetit
aktív tag

ha még aktuális:
Microsoft UAA Bus Driver ez telepítve van?
Windows Update felrakja. SP3-ban alapból benne van ha jól tudom.

(#2256) gyümi válasza NEMO1968 (#2247) üzenetére


gyümi
csendes tag

mi történik (csak érdekel)

[ Szerkesztve ]

csalamádé

(#2257) Atos23 válasza Dexter68 (#2254) üzenetére


Atos23
senior tag

Valami zárlatol a gép belsejében, és nagyon rövid idő alatt szedi el a tápot a HDD elől, ezért is klattyan, nem pedig szépen elteszi a fejet, mintha te kapcsoltad volna ki a gépet. Valószínűleg a notiban lévő táposztók körül lesz a gond.

A házi megoldásokon kívül - mint pl. memóriák megigazítása, CPU megigazítása, vezetékek megigazítása, C-Mos reset - nem tudok javasolni semmi célravezetőt, mert valószínűleg alaplap hiba lesz. Max még az invertert húznám le, már egy pár darab Asus A3-A6 szériában kellett zárlatos invertert cserélnem, tartok is belőle készenlétben mindig itthon újakat :)

Ha ezek sem jönnek, be, keresni kell alaplapi forrasztásos javítással foglalkozó kollégát, vagy speckó szervizt (nem garázsbolt, azok csak diagnosztizálni tudnak óvodás szinten). Pl. Én a Laptopcityhez hordom az ilyen alaplapos gépeket a 13.-ker-be, tudják javítani 15K körül az ilyen hibát.

[ Szerkesztve ]

(#2258) Atos23 válasza Atos23 (#2257) üzenetére


Atos23
senior tag

No meg kimaradt a felsorolásból: akku kivétel 5 percre, természetesen táp nélkül. Bár biztosan megtetted :)

(#2259) NEMO1968 válasza Atos23 (#2258) üzenetére


NEMO1968
őstag

Na de akkor USB-ről elindulna ugyanazzal a vinyóval?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2260) szankorn


szankorn
csendes tag

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy HP compaq nx8220 notebookom.
Sajnos a smart kártyám kettétört és nem tudom elindítani a gépet mert ugyebár már a bootolásnál kérte a kártyát.
semmit sem tudok kezdeni vele.
ha valaki tud valamit hogy hogyan lehetne a smart kártyát kiiktatni kérem segítsen.
bármilyen megoldás érdekel.
privi lenne a legcélszerűbb mert azt hamarabb észreveszem

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#2261) Atos23 válasza NEMO1968 (#2259) üzenetére


Atos23
senior tag

Szerintem csak a HDD indult el neki másik gépen USB-vel, nem a noti :)

(#2262) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Üdv

Az lenne a gondom, h ha FSC Amilo Pro v3515 noti, tetejét lecsukom ubuntu alatt akkor felfüggeszti a művelet de ha felnyitom akkor a képernyő elkezd vibrálni de ezt csak ubuntu alatt csinálja windos alatt nem. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#2263) NEMO1968 válasza Atos23 (#2261) üzenetére


NEMO1968
őstag

Végül is lehet,ez nem volt 1értelmű.
Ettől függetlenül előfordulhat?
USB-ről bootolva +elindul a noti?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2264) Atos23 válasza NEMO1968 (#2263) üzenetére


Atos23
senior tag

Ha fekete képernyő volt, és nincs életjel, akkor kizárt. Egy hibás motoros autó sem indul el attól, ha kiveszed az anyósülést :)

(#2265) TwentyFour


TwentyFour
tag

Sziasztok,

Adott egy Dell Latitude D600, a billentyűzetébe sikerült beleborítani egy bögre teát, és azóta bekapcsolás után nem pörög fel a vinyó. Ugyebár ez egy régi laptop, gari már nincs rá, szervíz tapasztalataim nincsenek. Így az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani Budapesti laptop szervízt, ahová beadhatnám.

Válaszokat előre is köszönöm,
TwentyFour

(#2266) NEMO1968 válasza Atos23 (#2264) üzenetére


NEMO1968
őstag

Dehogynem!!!
Ha az anyósülés felől tudok hozzáférni a hibához :D
Persze ha már a BIOS sem indul el Neki,akkor elég 1értelmű

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2267) Atos23 válasza NEMO1968 (#2266) üzenetére


Atos23
senior tag

:P

(#2268) Atos23 válasza TwentyFour (#2265) üzenetére


Atos23
senior tag

Múlt héten pont egy ilyen gépet hozott hozzám egy csajszi. Abban 60-as Toshiba volt. Abba kávét borítottak, és érdekes mód lecsurgott a kávé a winchesterig, de semmi más nem ment tönkre, csak a benne lévő 60GB lett elektronika hibás. Biztos hogy neked is nem csak a HDD ment tönkre?

(#2269) lil33


lil33
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni. Asus X51L laptopom nemrég múlt egy éves, tökéletesen működött eddig, XP, böngésző, levelező, Office, semmi extra nincs rajta, de munkára használom, napi 12-15 órát megy. Két napja kékhalállal fagyott le, rég nem láttam ilyesmit, ezen a gépen soha:( lehet, hogy csak túlmelegedés miatt volt? Panellakás, dögséges meleg volt, épp csak egy órája ment akkor, azelőtt tartottam szünetet. Azóta ok, semmi gond vele, az Everest szerint 67 fokos volt a CPU, ez szerintem sok (most 3 órája megy, 45 fokos), de sok helyen azt olvastam, ez még belefér. Érdemes külön laptophűtőt venni, vagy tegyek fel olyan programot rá, ami jelez, ha túlmelegszik? Egyáltalán ez lehetett? Tudom, nem túl sok info, de hátha.. Bármilyen tanácsnak örülnék, és nagyon köszi előre is!

(#2270) pukkancska válasza lil33 (#2269) üzenetére


pukkancska
tag

Ma még nem volt tisztítva, akkor érdemes lenni, alulról lekapni a fedeleket és jó alaposan megfújdogálni. Ez sokat tud segíteni, ha tele van porral.

(#2271) Duree válasza TwentyFour (#2265) üzenetére


Duree
veterán

Lehet,hogy a HDD ment tönkre,mindenesetre a gépet mindenképpen szét kell szedni és a folyadékos részekröl a korróziót el kell távolítani mert késöbb gondot okozhat.
Persze lehet,hogy a HDD nem lett hibás hanem az IO vezérlö ment tönkre a folyadéktól a déli hídban,akkor ezt cserélni kell

duree54

(#2272) lil33 válasza pukkancska (#2270) üzenetére


lil33
csendes tag

Köszönöm, hogy írtál, nem volt még, igen, biztosan ráférne, köszi. Nem nagyon merném szétszedni, az asztali gépet szétkaptam könnyebben, erre inkább majd megkérek valakit, aki gyakorlottabb benne:)

(#2273) szankorn


szankorn
csendes tag

Sziasztok
van egy Toshiba SPM30-as Notebook
Mikor bekapcsolom a gépet a bootolás sokáig tart
majd egy hiba üzenetet dob : 0203: failure IDE #2
és két gomb run setup és boot
a bootra kattintva elindul az oprendszer, a másikkal pedig a bios beállítások

Goggleban szinte csak toshibára találtam ezt a problémát de mind külföldi oldal és nem nagyon értem.
Kérem segítsen valaki hogy hol lehet a probléma és hogyan lehet orvosolni

válaszokat priviben légyszi

[ Szerkesztve ]

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#2274) Atos23 válasza szankorn (#2273) üzenetére


Atos23
senior tag

Szerintem összekakilta magát az ODD.

(#2275) szankorn válasza Atos23 (#2274) üzenetére


szankorn
csendes tag

ODD? kicsit pontosabban lehetne?

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#2276) xcbiker válasza szankorn (#2275) üzenetére


xcbiker
addikt

Optical Disk Drive - dvd író vagy hasonló

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2277) Atos23 válasza szankorn (#2275) üzenetére


Atos23
senior tag

cédéjolvasó :)

[ Szerkesztve ]

(#2278) NEMO1968 válasza gyümi (#2256) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ez az amit nem lehet tudni.Lehet hogy kevés a RAM.
Lehet hogy tele van a vinyó bad szektorokkal már.
Így,hogy semmi konkrétum.....

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2279) NEMO1968 válasza Atos23 (#2268) üzenetére


NEMO1968
őstag

A vinyó pont nem volt álmos,és túlpörgött. :D

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2280) NEMO1968 válasza TwentyFour (#2265) üzenetére


NEMO1968
őstag

NOTIK.HU.
Rákóczi center.
Van fórumuk,telefonszámuk.
Kérhetsz árajánlatot is.
NOTIK.HU.."Csalódások helyett"Így hozza a gúgli.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2281) NEMO1968 válasza lil33 (#2269) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Lehet hogy hülyeséget írok,de azt hiszem túlmelegedés miatt nem kék halállal áll le a masina.
Azért 1 hűtés tisztítás tényleg nem ártana.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2282) lil33 válasza NEMO1968 (#2281) üzenetére


lil33
csendes tag

Neked is köszi a választ, hát nem tudom, ezért írtam, hogy bármilyen ötletnek örülök, ha valaki találkozott hasonlóval már. Azóta minden ok, de hamarosan megkukkoltatom hozzáértővel is.

(#2283) vinyleone


vinyleone
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy ASUS eee1000H kütyü, aminek az aksija csak hol 56 %-ra, hol csak 21 %-ra, hol pedig mindössze 2 %-ra töltődik, egyre kevesebb mértékben. Viszont ha az aksit kiveszem, és kb. fél nap múlva visszateszem, ismét 56 %-ra tölti fel.
A netbook 1 éves, tehát még garis (2 év), de az aksija már nem (1 év). Próbáltam hívni az Asus-t, de azt mondták, hogy lehet a gép hibája, de lehet az aksié. Ha az utóbbi, akkor keményen fizetek, szóval gondoljam meg, hogy beküldöm-e.
A töltő nem lehet, mert aksi nélkül is mükszik a masina. Sajna nincs senki a közelemben akinek esetleg lenne egy 1000H-ja egy próba erejéig.
Szóval teljes tanácstalanság. :F

Köszi előre is a választ!

(#2284) NEMO1968 válasza vinyleone (#2283) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
És meddig megy a gép az akksiról?
Kevesebbet,mint szokott?
Szerintem az akksid hal be szép lassan.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2285) NEMO1968 válasza lil33 (#2282) üzenetére


NEMO1968
őstag

Na ebbe a procihőfokba ne menjünk bele.
Ahány kolléga,ahány gép,ahány proci,mindenki másra esküszik.
Nekem pl.55 foknál még soha nem volt melegebb még most a kánikulában sem.
Igaz is,hallottad a ventid nagyon pörögni,mielőtt kikapcsolt a masina?
Akkor valszeg tényleg csak a túlmelegdés volt a ludas.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2286) vinyleone válasza NEMO1968 (#2284) üzenetére


vinyleone
csendes tag

Szia!
Az a furcsa, hogy a töltésjelző nem jelzi, hogy kész, ennyi, ettől többet nem tud tölteni, vagy esetleg teljesen feltöltött, hanem azt jelzi, hogy "csatlakoztatva, a töltés folyamatban van" (vagy valami ilyesmi), de sohasem éri el a 100 %-ot sem ki- vagy bekapcsoltan.

Viszont amit kiír, pl.56 %, azt a régi (új) állapotához mérten, arányában le is tudja adni, tehát kb 1,5 óra.

Voltak az Asus előtt is laptopjaim, és azoknak is csökkent az aksi-kapacitásuk a korosodással, de mindig fel lehetett tölteni őket fullra.

[ Szerkesztve ]

(#2287) Duree válasza vinyleone (#2283) üzenetére


Duree
veterán

Az akksidban van egy cellazárlat azért csinál ilyen anomáliákat.
Ide viddel és biztosat mondanak neked

[ Szerkesztve ]

duree54

(#2288) NEMO1968 válasza Duree (#2287) üzenetére


NEMO1968
őstag

Cellazárlatos akksit nem kéne feltöltenie azért?
Legfeljebb nem bír annyit,esetleg melegszik és akkor is lemerül relatíve rövid időn belül,ha kiveszi.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#2289) vinyleone válasza NEMO1968 (#2288) üzenetére


vinyleone
csendes tag

Nekem is gyanús, mert akkor miért ingadozna a között, hogy hol 2%-ig tudom feltölteni, hol pedig 56-ig...?

(#2290) stevve válasza vinyleone (#2283) üzenetére


stevve
nagyúr

Milyen operációs rendszer van rajta? volt az a Win7 probléma, ami miatt sokan kikeltek magukból Nagyon emlékeztet arra.

(#2291) vinyleone válasza stevve (#2290) üzenetére


vinyleone
csendes tag

Win7, de ez miben kavarhat be?

(#2292) stevve válasza vinyleone (#2291) üzenetére


stevve
nagyúr

volt nem is olyan rég egy nagy port kavaró ügy, miszerint bizonyos esetekben a Win7 rosszul monitorozta az akkumulátort és egyesek gépében az valóban tönkre is ment idő előtt. Mindig keveset jelzett a hiba szerint és folyton írta, hogy cserélje ki. Ilyet nálad nem írogat? Nekem ez sose jött elő és már el is ült a vihar a hiba körül, így nem tudom, jött-e szoftveres vagy BIOS javítás erre.

Szerintem se a Win7 volt a hibás azoknál, de érdemes utánajárni.

LINK
LINK

(#2293) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Adott egy CLEVO M720SR típusú notebook, win xp újratelepítés után, sajnos az akkumulátort nem kezeli helyesen, azaz ismeretlen eszköznek látja, "battery" néven. Természetesen, a netes Driver keresés eredménytelen, és én se találtam semmilyen eszközillesztőt. Driver cd-m nincs hozzá, de ha a gyártó oldalán ezen kívül minden driver fent van, akkor gondolom, ehhez nem is kellene...
Sajnos így semmilyen információ nincs arról épp hol tart a telep töltöttsége, mert ismeretlen eszköz.
Tudna nekem ebben segíteni valaki?

no brain, no problem

(#2294) stevve válasza Zolee11 (#2293) üzenetére


stevve
nagyúr

Ilyennel eddig csak XP-nél találkoztam. Ez legtöbb esetben régi/nem megfelelő WinXP miatt fordul elő. Legalábbis amikről hallottam, azoknál újabb oprendszer megoldotta a dolgot. Szerintem tegyél fel egy Win7-et (nem fogja megenni az összes memóriát és az aero kikapcsolható, az is sokat szabadít fel) vagy egy másik, frissebb WinXP-t (lehetőleg ne 64 biteset).

[ Szerkesztve ]

(#2295) Zolee11 válasza stevve (#2294) üzenetére


Zolee11
senior tag

Réginek, nem régi, SP3-as, de megpróbálom egy másikkal is, hátha az jobban szereti.
1GB RAM van benne, gondoltam, az kevés lesz a win 7-hez, még a 32 biteshez is. Eddig csak olyan gépre tettem win 7-et, ahol legalább 2 GB RAM volt.

no brain, no problem

(#2296) stevve válasza Zolee11 (#2295) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ismerem a gépet. ezért is bátorkodtam az aero nélküli win7-tel előhozakodni. Nálam otthon Aero-val együtt 700 MB indulás után a lefoglalt memória. Így persze 1 GB-nál ez gáz, de Aero nélkül kb. ez 500 MB lehet.

De persze előbb egy másik XP, elvileg az megoldja. :)

(#2297) Duree válasza NEMO1968 (#2288) üzenetére


Duree
veterán

HÁT NEM MERT A ZÁRLATOS CELLA MEGAKADÁLYOZZA A TÖLTÉST,ÍGY AZ ELEKTRONIKA LETILT

duree54

(#2298) TwentyFour válasza Atos23 (#2268) üzenetére


TwentyFour
tag

Ami biztos az az, hogy a HDD nem pörög fel :( Sajnos se időm, se energiám nincs javítgatni, úgyhogy szervíz lesz belőle.

(#2299) TwentyFour válasza NEMO1968 (#2280) üzenetére


TwentyFour
tag

Köszönöm, de sajnos a héten zárva vannak:( Ha addig nem oldódik meg a dolog, akkor próbálkozom jövőhéten :)

(#2300) Atos23 válasza TwentyFour (#2298) üzenetére


Atos23
senior tag

Bízzunk benne, hogy csak HDD hiba :) Bár az sem jó, mert akkor jó eséllyel vesztek az adataid. :(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.