Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#14001) Makifeju válasza Pulsar (#14000) üzenetére


Makifeju
tag

Win7-em van. Gyakorlatilag steril a gép. Amivel folyamatosan pucolom:Avast,superantispyvare,malvarebites,spyhunter4. Minden jó,és mindent rendesen ír ki,csak az apk fájlok jelölését írja ilyen hülyén. :F

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#14002) Pulsar válasza Makifeju (#14001) üzenetére


Pulsar
veterán

És ha át írod a file nevét akármi.apk-ra, úgy mi lesz?

(#14003) Makifeju válasza Pulsar (#14002) üzenetére


Makifeju
tag

Próbáltam,de nem engedi csak a fájl nevet átírni,ez pedig a típus megjelölés alatt van.

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#14004) Pulsar válasza Makifeju (#14003) üzenetére


Pulsar
veterán

Nem engedi?
Hibát ír?

(#14005) Makifeju válasza Pulsar (#14004) üzenetére


Makifeju
tag

Nem a fájl neve a bibi,hanem a típusneve amit a gép mutat róla.

[ Szerkesztve ]

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#14006) Pulsar válasza Makifeju (#14005) üzenetére


Pulsar
veterán

értem, de mondjuk egy total commanderrel azt is át tudod írni simán.

(#14007) Makifeju válasza Pulsar (#14006) üzenetére


Makifeju
tag

Total commanderben rendesen mutatja.

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#14008) Pulsar válasza Makifeju (#14007) üzenetére


Pulsar
veterán

de itt valami hozzárendeléssel lesz a baj szerintem. Valami progi hozzá rendelte magát az APK file-okhoz. Azt kéne ki irtani.

(#14009) Makifeju válasza Pulsar (#14008) üzenetére


Makifeju
tag

Aha...ha ezt olyan makifej módjára is elmondanád hogy is csináljam,naon hálás lennék érte!! :R

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#14010) Pulsar válasza Makifeju (#14009) üzenetére


Pulsar
veterán

:D
Itt nézd meg.
http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows/change-file-open-program#1TC=windows-7
Először nézd meg, hogy melyik progit írja, melyik van kijelölve, mert az a jelenlegi alap értelmezett. Ha az számodra ismeretlen, el is távolíthatod, mert csak galibát okoz ezek szerint :)

(#14011) Makifeju válasza Pulsar (#14010) üzenetére


Makifeju
tag

Megvan a gané! Nem volt társítva hozzá semmi,hisz nem kezelte a gépen egyik progi sem. Társítottam a wordpad-al,mindjárt apk-nak írja!
Köszi cimbim,nagy vagy!!! :R

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#14012) Márkito


Márkito
tag

Sziasztok
Van egy Dell Inspiron N5110 gépem, a hibajelenség amit produkál hogy magától kikapcsol. Mégpedig akkor amikor a balkezem ráteszem a burkolatra. Első körben arra gondoltam hogy túlmelegedés vagy ilyesmi, ezért teljesen kitakaritottam. Hiba azonban nem szűnt meg, legváratlanabb pillanatokban csinálja ezt. Esetleg valami tipp? Lehet hogy az alaplap deformálodott és elrepedhetett ?
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv Márk

(#14013) totyika93


totyika93
tag

Sziasztok!
Olyan problémám akadt, hogy a notim nagyon hamar túlmelegedik!
Kitakarítva, pasztázva( Artic Mx 4) volt de a probléma nem szűnt meg!Már índításnál is 82 °C fok és 90 °foknál lelövi magát gép mit tehetk még?
Proci, vagy hűtőt cseréljek?

ASUS K52f
kb. másfél éves!

Proci: Intel Dual Core P6100

(#14014) Dell XPS válasza totyika93 (#14013) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hűtőmodult (heatsink). :K

Üdv, Dell XPS

(#14015) totyika93 válasza Dell XPS (#14014) üzenetére


totyika93
tag

Eltud avulni? :) erről még nem halottam, de a proci tűzforró, a venti meg hideg levegőt fúj ki!

(#14016) Dell XPS válasza totyika93 (#14015) üzenetére


Dell XPS
veterán

"proci tűzforró, a venti meg hideg levegőt fúj ki!"

Nincs benne gáz, nem vezeti el a hőt a borda irányába, így nem lehet érezni a forró levegő kiáramlását.

Üdv, Dell XPS

(#14017) totyika93 válasza Dell XPS (#14016) üzenetére


totyika93
tag

Köszönöm szépen!
Hol lehet bele szerezni, mert boltban nem nagyon találni? :S

(#14018) Dell XPS válasza totyika93 (#14017) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon szívesen! :K

Ilyet alkatrészt (heatsink, heatpipe) leginkább eBay -en tudsz beszerezni.

Üdv, Dell XPS

(#14019) Márkito válasza totyika93 (#14017) üzenetére


Márkito
tag

Ez bontódik próbálj rá erre :)

http://hardverapro.hu/apro/asus_k52f_bontas_1

vagy Ebay

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XASUS+K52f+heatsin.TRS0&_nkw=ASUS+K52f+heatsink&_sacat=0

Üdv Márk

(#14020) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Kaptam egy leharcolt acer aspire 5738zg laptopot.
A Pentium 4-es régi asztalit PC-t lecserélném rá, és
csak asztalon lenne használva, ezért a hiányzó Laptop
HDD-t a P4-es ből sata hosszabbítókal pótolnám!
A véleményetekre lennék kíváncsi?

(#14021) podeeg


podeeg
csendes tag

Helló mindenki! Egy Lenovo G500-as ról lenne szó a következőkben. Az a sata port, ami a dvd írót kezeli, nem látta illetve nem kezelte tökéletesen a dvd író helyére betett hdd-t. Elvittem szervízbe gondolván,hogy valami gondja van, de azt mondtàk, hogy tökéletes minden csak az a port nem alkalmas hdd kezelésére. Lehetséges ez??

(#14022) Fleed


Fleed
aktív tag

Acer Aspire E1-570 G laptopom lassan 2 éves lesz. A kijelzőn van egy pici fehér folt, ha fehér vagy világos képet jelenítek meg ( feketénél semmi gond). Két kép erről, bár annyira nem látszik képen. A kérdés, hogy mi a baja? Ezt garanciálisan javítják? Mert leakarom adni úgy is, hogy melegszik meg lassabb stb ( hátha kitakarítják) , illetve a töltő csatlakozója lötyög és nyekereg. Fogalmam sincs milyenek a notebook szervizek, ezeket javítják? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#14023) Azúr77


Azúr77
tag

Üdv !
Lenne egy eladó notebok de fagyást produkál a teszt alatt.
GT 335 és integrált.
Ez BGA chip hiba?

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

(#14024) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

adott egy Latitude E6510 corei-5 4gb ram, full hd kijelző.

A probléma, hogy win 7 alatt bizonyos oldalak nagyon kicsiben jelennek meg. Pl java alkalmazások, youtube videok "oldalsávjai", és még elég sokminden. Most feltettem egy win 8.1-et, hátha. Namost itt már az alap képernyőbeállítás is nagyon pici 1920x1080-ra(ez az ajánlott) állítva. Ha meg leveszem 1366x768-ra, teljesen homályos és élelen minden. Találkozott már valaki ilyen problémával, mi lehet a gond?

(a kép nem adja vissza, de nagyon picik az ikonok, betűk, minden)

Üdv: Zoli

(#14025) ispi


ispi
tag

Sziasztok!
Tegnap meghalt a notim. Acer 5742G-i5 proci (M460), ATI VGA, 4 GB RAM, SSD... Tápról etetve folyamatosan újraindul, de nem jut el semeddig, a BIOS sem indul, a kijelzőt sem kapcsolja be, 4 másodpercenként indul újra. Ha akkuról indítom 4 másodperc után kikapcsol, nincs újraindulás. A hűtőventillátor felpörög, próbáltam SSD-vel és anélkül, a RAM-okat is cserélgettem, kivettem, próbáltam másik modulokkal, ugyanaz a jelenség. Előtte nem volt változtatás a gépen, a proci hőmérséklet is rendben volt, a HWinfo folyamatosan figyelte. Egyszer csak elkezdte normál működés közben ezt a boot loop-ot és azóta ezt csinálja. A CMOS elem kivétel-berakással próbálkoztam volna még esetleg, de ahhoz ennél a típusnál nem férek hozzá. Ötlet esetleg valakinek, hogy mi lehet ez?

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#14026) Bluesummers válasza ispi (#14025) üzenetére


Bluesummers
őstag

BIOS elem-csere esetleg mint utolsó lehetőség? Volt egy XNOTE (=CLEVO) noti GTX660M-mel, 2 éven belül lemerült az eleme, ezért kellett visszavinni garanciáztatni, mert el sem indult (black death). Nálad egész konkrétan mindig 4mp alatt indul újra? Akkor a hidak között kommunikáció lehet a probléma, komolyabb a gond. KillHates-nek írnál egy üzit? Ő profi ebben a témában.
Próbáld meg még azt, hogy HDD-t kiveszed (nem teszel bele semmit), s úgy indítod el a gépet, s gyorsan belépve BIOS-ba mindent resetelsz alapértelmezett állapotba. Lehetséges, hogy ott egy boot-screen logo megfogja az egészet. Nálam egy ASUS-nál produkálta ezt...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#14027) ispi válasza Bluesummers (#14026) üzenetére


ispi
tag

Sajnos az elemhez ennél a típusnál a sima fedőlapok levételével nem férek hozzá a gép szétszedésen nélkül, a neten kutakodva olyat is olvastam, hogy rá van forrasztva az alaplapra... SSD nélkül is próbáltam, de minden variációban ugyanaz az eredmény: 4 másodperc (vagy talán 3,5 stopperrel mérve) múlva újraindulás vég nélkül, de csak tápról, akkuról simán leáll. A BIOS-ba sem tudok belépni, nem kapcsol kijelzőt, nincs kurzor, nincs kép. Ezt 2011 januárjában vettem, hát nem tudom, hogy egy elem lemerülés produkálhat-e ilyen tüneteket...

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#14028) clermont


clermont
újonc

Hello Mindenki!

Kis segítséget szeretnék kérni - van egy vadiúj Lenovo Z50 laptop, haver vette, menne föl rá a win8.1 install, azonban nem lép tovább az előkészítésnél, hiányol egy "storage" drivert, azonban a lenovo honlapján csak *.exe formátumban vannak fenn a driverek, a kapott driver-DVD sem talál semmit, az *.exe-k természetesen nem futnak mert más a hardver környezet (saját MSI laptop a segítség)...mit lehet ilyenkor tenni?
2 különböző win8.1 is megpróbáltam..miért nem megy végig az install egy alap illesztőprogrammal s majd később frissíthető lenne?

Kényszerből egyelőre egy win7 raktam fel.

hja, a hibaüzenet:
"Hiányzik egy adathordozóhoz szükséges illesztőprogram. Egy lehet egy DVD, CD vagy USB eszköz.stb. stb."

kinek van ötlete? köszi

[ Szerkesztve ]

(#14029) Bluesummers válasza ispi (#14027) üzenetére


Bluesummers
őstag

DVD írót/olvasót csatlakoztasd le, s úgy próbáld.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#14030) Bluesummers válasza clermont (#14028) üzenetére


Bluesummers
őstag

Gondolom SSD-ről telepítenéd.
BIOS-ba lépj be, ott lesz IDE/AHCI mód, válts át a másikra, restart, újra próbál. Ha lesz következő hivaüzenet, elég leírni, nem kell képet csatolni, gondolom mi lesz a teendő :)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#14031) clermont válasza Bluesummers (#14030) üzenetére


clermont
újonc

Köszi Mindenkinek! :R

közben megoldottam úgy, hogy a feltett fapados win7 alatt inditottam a win8.1 installt, gondolom onnan vette a drivereket, aztán install alatt újra particionálás és nyoma sincs az előzményeknek de a driverek betöltve maradtak (gondolom)...s fel is ment a win8.1..de köszi minden tanácsot, linket!

szevasztok! ;)

ui: pendrive-ról telepítettem HDD-re, SSD-t a havernak majd a gari letelte után javasolok...

(#14032) mamusz11


mamusz11
tag

Sziasztok SOS
Az asus x55a laptopom frissen telepítve bekapott egy durva vírust, újra akartam húzni a biosba akartam beállítani hogy usbről bootoljon de mivel még nem ismerte fel a pendriveot ezért ujra indítottam de mar csak pár led felvillant majd csak a ,,villanykörte´´ jelzésű led maradt égve kép nincs bios nem jön be!Volt ram ki be,hdd es ssd nélkül is ugyanezt csinálja! Mit csináljak??
Válaszokat előre is nagyon köszönöm

Learning never exhausts the mind!

(#14033) Duree válasza mamusz11 (#14032) üzenetére


Duree
veterán

Ez chipset(északi híd)hiba szokott lenni.javítható,bár nem olcsó.

duree54

(#14034) mamusz11 válasza Duree (#14033) üzenetére


mamusz11
tag

Mennyi az a nem olcsó :) ? mert akkor eladom a működő részeket és veszek egy újat

Learning never exhausts the mind!

(#14035) spsalvia


spsalvia
csendes tag

Sziasztok!

Páromnak van egy 1 éves Fujitsu A544 laptopja, Win10 fut rajta.
Gyakran csinálja neki azt a gép, hogy leállítás utána nem tudja bekapcsolni, nem reagál a power gombra, se akssival, se táppal. Aztán akssi ki-be és simán elindul táp nélkül, utána simán megy órákig, amíg dolgozik vele, semmi más baja nincs.

Régebben Ubuntu volt rajta, nemrég került rá Win10, azóta van ez a hibajelenség, de ez lehet, hogy csak véletlen egybeesés.
Mi lehet a gond? Tudok valamivel házilag próbálkozni ami nem jár szétszereléssel
vagy vigyem el egyből szervízbe, mivel még bőven garanciális a gép?

(#14036) DS39


DS39
nagyúr

Beteszem ide is a kérdésemet, hátha valakinek van rá ötlete, mi okozza.
[link]

(#14037) mezis válasza spsalvia (#14035) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Leállítás helyett próbálj meg alvó állapotot.

mezis

(#14038) spsalvia válasza mezis (#14037) üzenetére


spsalvia
csendes tag

Alvó állapot után se tér magához, csak akksi ki-be után.

(#14039) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Lenne egy ASUS 1001PX netbookom. Atom N450, 2GB ram, GMA3150

Milyen Windowst érdemes feltenni? Startert próbáltam, de nem ment a Windows update.

Most Home Basic van fent, mintha ennél is a végtelenségig keresné a frissítést. :U
Ami nagyobb gond a Wifi drivert manuálisan nem tudok feltelepíteni, illetve sehogy sem működik.

Ultimate frissítéseknél találta meg a drivert, tehát maga a wifi működne.

Ötletek?

(#14040) mezis válasza Grave_444 (#14039) üzenetére


mezis
nagyúr

Innen sincs megfelelő driver ?
Melyik Windows ? (xp, 7, 8, 10)

A frissítésse légy türelemmel. Pár nap és meg lesz. No nem mind, csak egy jókora adag. ;]

mezis

(#14041) mezis válasza spsalvia (#14038) üzenetére


mezis
nagyúr

Telepíts egy Linux-ot is (10 GB-al már vidáman fut), aztán meglátjuk, hogy sw vagy hw probléma.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#14042) Grave_444 válasza mezis (#14040) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Gyári oldalól sem megy. Fel se teszi csak egy pillanatra felvillan egy DOS ablak.

Starternél először hibákat írt, megcsináltam, de nem talál frissítést.

Péntek óta szopok vele nem hiszem el. :W

(#14043) Duree válasza Grave_444 (#14039) üzenetére


Duree
veterán

Csak a win 7 starter ami jó,esetleg a home premium.Az update nem megy már megszünt a win 7 supportja.

duree54

(#14044) Grave_444 válasza Duree (#14043) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Akkor az ultimate verzió hogy talált frissítéseket?

(#14045) ispi válasza Bluesummers (#14029) üzenetére


ispi
tag

Ilyen eszköz csatlakoztatás-leválasztási mindenféle variációkon már túl vagyok, ezekkel kezdtem...

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#14046) Duree válasza Grave_444 (#14044) üzenetére


Duree
veterán

Hónapok óta nem megy de most a mai napon a régieket felajánlotta frissítésre.De újakra ne nagyon számíts.Ami viszont nálam is elöfordul,hogy az ultimate verzió hamar talál frissítést,de a home premium csak órák alatt.Ezt én sem értem.

duree54

(#14047) kiralytigris


kiralytigris
csendes tag

Sziasztok. A gépem acer e5-571g
2 és fél hete raktam újra a windows 8.1-et
A legelső hiba ami előjött az hogy amikor leállítottam nem kapcsolt ki teljesen. A power led világit és hali zajt is hallani a gép felöl. Csak akkor kapcsolt ki teljesen ha a pűwergomgot hosszan nyomvatartottam. Ma játék közben egyszer csak fogta magát és kikapcsolt. Hallani lehetett egy hangot a merevlemez felöl. Azóta semmire nem reagál. Nem tudom elindítani, bekapcsolni. Mi lehet a baja?

(#14048) Duree válasza kiralytigris (#14047) üzenetére


Duree
veterán

Talán a belsö alaplapi táppanelen van valami gond.Acer szervízbe gyorsan,gondolom garanciális.

duree54

(#14049) kiralytigris válasza Duree (#14048) üzenetére


kiralytigris
csendes tag

Miután hazajöttem este kipróbáltam úgy, hogy kivettem az akksit és tápkábellel indítottam. Először elindult majd egyből újra indult. Betöltött a windows. Majd egy 15 perc múlva leállt. Miután újraindítottam, ment egy órát. Rendesen működött. Gyorsan lementettem az adatokat róla. Neteztem egy kicsit majd kikapcsoltam.
A garancia kicsit necces lesz mivel kint élek Angliában, a gépet pedig Magyarországon vettem és mit ad isten otthon vannak a papírjai. Szóval mire legközelebb hazamegyek csak akkor tudom intézni.

Egyébként ha az a problémája amit írtál, az kb mennyibe kerülne javítva?

(#14050) Duree válasza kiralytigris (#14049) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos legalább 20 ezer forint,de jobban jársz ha felhívod a magyar Acer supportot és elmondod , hohy mi a helyzet a géppel és a papirokkal,biztosan megértik és segítenek.
munkanapokon 9–17 óráig: (1) 555-5200

duree54

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.