Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#20901) Ratiferenc válasza tserrof77 (#20900) üzenetére


Ratiferenc
újonc

Nv2 ssd van benne. Azóta fel települt, igaz cirka 4 óra alatt és a Windows alatt már kifogástalanul üzemel minden funkciója.ismer minden driwert, ahogy kell . Csak azt nem értem, hogy egy ilyen, viszonylag jó teljesítményü gépnek miért tartott eddig a telepítés...

(#20902) baly81 válasza Ratiferenc (#20899) üzenetére


baly81
aktív tag

Némelyik laptop nem szereti ha a hátsó lukba dugdosol be bármit is. Másik szériának meg még a kedve is elmegy az OS telepítéstől, ha az anált emlegeted! Csak némelyik engedi minden lukba. Általában az idősebb, használt gépek BIOS-a képes fogadni minden porton. Régebbi motorosok ezt tudják!
Egyébként az nem írtad, hogy Betty a csúnya lány (HDD) vagy egy bögyös szőke ciklon (SSD) a kasztni! Továbbá, nem lehet hogy a Kövi Szabolcs ("kövi kép") művészÚr fotója túl nagy felbontású és azért tőtikézi be lassan? Vagy még az is lehet, hogy a telepítés azért áll meg, mert vagy Betty-t vagy kövi képét felismerte a defender!? Vigyázni kell az ilyenekkel is!
Ja! ő-t tudom, hogy ki. De ki az a ke és mit csinálnak együtt? ("keéső")

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20903) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok,
van egy lenovo thinkpad e14 gen 2 es laptopom. Reggel óta, nem kapcsol be. Ha megnyomom a bekapcs gombot semmi, ha bedugom a táp dugót a töltő led sem világit. Teljesen kuka a gép. Esetleg van valakinek tippje mi lehet a gond? Vagy Budapesten valaki tudja javítani?
választ előre is köszi

(#20904) Pyttawrx válasza gigollo (#20903) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Csatlakoztasd le az akksit pár percre, majd így nézd meg csak töltőről. Szeddle a hátulját: [link]
Illetve másik töltővel is próbáld meg majd.

(#20905) Ratiferenc válasza baly81 (#20902) üzenetére


Ratiferenc
újonc

Köszi a választ. Próbálnám akkor lépésenként én is az enyémet :) . Először magamról: 1994 ben kezdtem el számítógépekkel foglalkozni, tehát megéltem a szőröspunci korszakot.. értem ezalatt a flopys telepítéseket, a hajlékony flopylemezt, a 20MB merevlemezt, a cdt, stb.. és ezidő alatt megtapasztaltam a kámaszutra minden pozitúrájat minden irányban. Tehát dugtam minden lukba mindent is :D . Úgyhogy a régi motoros téma akkor tisztázva.. De mint tudjuk, új idők új problémák :) . Betty a csunyalány egy Fujitsu E549 előldeszka-hátulléc -aparát. A bugyijában két db USB3 ki-bejárat, és kapott még egy csókos C dugajt száj gyanánt. Ja és a hóna alatt van egy kártyaolvasó is.. Én ezekbe raktam galádul öreg lompos usb2 és virgonc fiatal USB3 eszközöket is. Ami telis tele volt jóféle crakelt 10-11 windózzal(előbb) majd origi frissen, a MSoft oldaláról leszedett cuccokkal is. De ez mindegyikkel egyformán csak orálszexet játszatott velem :DDD. Ami az eszét illeti az egy I5 8gen proci, az idegrendszerét 8gb DDr4 RAM adja, a méhe pedig egy 256 NV2 SSD. A videókártyája tipusára pontosan nem emlékszem, de csak jó egy windóznak :DD. Na tehát ennyit Bettykéről. Egyébként cirka 4 óra múlva fel ment a Windows és azóta tökéletesen működik, mint ahogy írtam is már. Csak azt nem értem hogy mi a tosznak tartott ilyen sokáig.

(#20906) baly81 válasza Ratiferenc (#20905) üzenetére


baly81
aktív tag

:D :DD :)) :DD :D
Akkor kb. egy alomból származunk...

No, és a műszer amit lukba dugsz, az megfelelő teljesítményű? Mert, ha hamar kimutatja a fogafehérjét, a lány (windóz) csak heverészni fog. Ugyan ez a helyzet, ha kéreti magát.
(Megtörtént eset alapján!) ↓↓↓
Hiába dugtam a megfelelő nagyigényű portba a nagyteljesítményű és nagyméretű műszert, amíg egy kis sikosítóval nem adtam neki megfelelő kontaktot. Egy régebbi kapcsolatomban, amikor egy vékony leányzót nap mint nap a vállamon és a tenyeremben hordoztam, sem volt a kapcsolatunk felhőmentes. Amikor eljött az idő, hiába dugdostam én is bármit bármibe, csak lassan értünk a mennybe, mert hiányzott a bedugott műszerről a sikosító. Már kétszer vesztem vele nagyon csúnyán össze, az eszembe jutott, hogy mikor összejöttem ezzel a lánnyal, az anyukája adott nekem hozzá egy CD-t, amin volt némi sikosító. Ezt kellett a műszer előtt beledugni, kis előjátékot követően, amikor a fő témára került a sor, már percek alatt a csúcsra értünk. Nem kérdeztem tőle, de szerintem volt a családfájában némi távol-keleti beütés, ezért nem szerette szárazon. Mivel a műszerről hiányzott az anyag, nem tudott annyi levet engedni hogy ne fájjon. Végül nem ezért lett vége a kacsolatunknak. Megcsaltam egy jobb adottságokkal rendelkező, vékonyabb csajjal, ez meg rajtakapott minket.
A mostani fiatal(abb) lányok már nem ennyire kényesek, de mivel az afférod még nem tisztázódott a leányzóval, lehet érdemes megbeszélni vele. Lehet más a fekvése is, vagy hiányzik egy kereke. Próbáljátok ki hármasban, de ne csak úgy megszokott módon, hanem élőben Linus Torvalds-al. Akkor is lassan megy el a csajszi? Ha igen, lehet fehérmájú! Az ilyenekkel meg vigyázni kell, mert kalandjai során összedhet nagycsomó vírust, ami nem hiányzik az ember fiának!
De én még belenéznék a gondolataiba is, mielőtt felébred, hátha ott van némi gond. Mert, ha reggel úgy kel fel, akkor egész nap fog tartani.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20907) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Napot... kaptam egy hibás Lenovo Yoga S1-et... totál ki lett pakolva... hibája, nem kapcsol be... kezdetnek kiderült, hogy rossz a billentyű.. rendeltem olcsó billentyűt, erre megdöglött a kijelző...rendeltem minihdmi kábelt, az alaplap működik, de mivel nincs itthon m.2es wifim, így gondoltam, usb-s lan adaptert csatlakoztatok hozzá. De a kaptop nem ismeri fel, pendrive-ot, külső merevlemezt probléma nélkül felismeri...de egyedűl az usb-s lan adaptert nem, másik laptopon a lan adapter gond nélkül működik... ennyire be van korlátozva ez a gép?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20908) Ratiferenc válasza baly81 (#20906) üzenetére


Ratiferenc
újonc

A helyzet az, hogy ezek a szerszámok már több háremrevalót is megörvendeztettek és nem kis sikerrel. Nem kellett oda se vazelin, se nyál 😄. És volt Igaz volt egy eset még a kétezres évek vége felé, mikor a delikvens egy idősebb bővérű P4madame jött el hozzám egy hancurra hüvelyplasztika után. (Atás helyett Satás)
Na de akkor szólt is hogy "Oh my Good, disbis the weri big!". És akkor egy kis keresgélés után rátaláltam arra a vazelinre, és azzal hamar be is következett a tüzijáték :D :DD . De ilyen libával, hogy mindegy mi mekkora és hova, de nem szól semmit még nem volt dolgom. Régen vagy ment a dolog, vagy nem. Nem, mint a mostani fiatalokkal, hogy négy óra szöszmötölés és orál szex után némán jön a tüzijáték... De a nőket félre téve, volt már dolgom több hasonló korú, felszereltségü géppel, de ilyen problémával még nem!

(#20909) baly81 válasza Ratiferenc (#20908) üzenetére


baly81
aktív tag

Hát, koma! Sajnos nekem sincs több ötletem! Lehet ez végképp nyomot hagy a románcotokban. Ami talán szerencsésnek nevezhető, hogy az ajtócsapkodásig csak ritkán fajul a helyzet. Ha megtörténik, akkor meg egy pár órát hagyni kell neki, had főjjön a saját levében. Ha meg észhez tér tegyél úgy, mint ha semmi sem történt volna.
Az xhörcsög legyen veled! :DDD

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20910) Ratiferenc válasza baly81 (#20909) üzenetére


Ratiferenc
újonc

Ezen a tanácson azért látszik a rutin, meg az évek :DD :R :DD . Én is így gondolom.. mert tényleg olyan mint az asszony. Kipöfögi magát és csinálja tovább a dolgát 😄😄🤣🤣🤣. Köszi a segítséget!

(#20911) wallace válasza Pyttawrx (#20904) üzenetére


wallace
tag

Rosszat sejtek... Nekem a T495-öm viselkedett hasonlóan, Killhates megnézte, a töltésvezérlés jó, mégsem kapcsol át töltésre, ha rádugod a töltőt, pedig érzékeli a töltőt, szóval eléggé szívás tud lenni ez a hiba. (én most fogom elbontani a t495-öt emiatt)

[ Szerkesztve ]

(#20912) kevike576


kevike576
senior tag

Sziasztok,

HP Zbook power G10 laptopot kaptam. Azt tapasztaltam, hogy amikor lecsukom a laptopot, a képernyő nem kapcsol ki automatikusan...sehogy se tudom beállítani, hogy lecsukásnál mit csináljon. Valaki tapasztalt már ilyet ?

Köszönöm a segítséget !

(#20913) kevike576 válasza kevike576 (#20912) üzenetére


kevike576
senior tag

Lehetséges, hogy a lid szenzor ment tönkre.

(#20914) kreten67 válasza kevike576 (#20913) üzenetére


kreten67
senior tag

Vagy a mágnest kifelejtették a fedlapból.
Keres egy mágnest és húzd körbe a palmrest peremén.

(#20915) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ide mozgatnám a kérdést, jobban passzol: adott két kapacitásának ~40%át már elvesztett 30Wh-ás panasonic akku (Toughbook CF20 akksijai). Melyik opciót választanátok:

1. új utángyártott akksi kb 60€-ért
2. LI-ION Kft-nél felújíttatni a régi akksikat kb 30€-ért
3. Eredeti Pana akksi csillagászati összegekért (150+€) <- ez nálam ki van csukva.
4. Saját bütykölésben mindenféle netes infóforrást feltúrva akkuk szétszed és cellákat sk. cserélni? <- ez tűnik a leggazdaságosabbnak, de soha életemben nem csináltam hasonlót, se a szemem nem akarom kiégetni, házat felgyújtani se időzítve eldurrantani a lapost.

A saját bütyköléshez szívesen látok bátorítást/zacskós cellákkal dolgozó jó videós leírást, mert lehet ez lesz a vége :)) :R. (Az 1+4 keveréke is lehet: veszek 1db utángyártott akksit a két régit pedig kukázás helyett felújítom)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20916) teptep válasza t72killer (#20915) üzenetére


teptep
tag

A 4.ponban említett saját bütyköléshez idézek a 2-es pontban leírtakból:
"A szervizelés következő szakaszában az akku elektronikáját az új cellákhoz programozzuk. (Ciklus számláló, kapacitás, és egyéb paraméterek). Az akkumulátor elektronikájának PROGRAMOZÁSA nélkül, csak az akkucellák cseréjével a felújítás értelmetlen, mert hibás működést eredményez (pl: hibás töltöttségi szint, üzemelési idő jelzés, nem teljes töltés)."

(#20917) Pyttawrx válasza t72killer (#20915) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
A 2-es pont miért nem jó? Szakik megcsinálják.
Nem olyan egyszerű otthon felújítani, sőt megfelelő tudás/tapasztalat, és eszköz nélkül nincs is értelme.

(#20918) t72killer válasza Pyttawrx (#20917) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nemigazán nyer rajta az ember az utángyártott akksi vételhez képest: az csak 20€-val drágább és akkor marad az 50+% kapacitású eszköz pótakksinak.

#20916: ez nem csak egy sima kalibrálás, amit laptoppal is megoldható? Nem ez lenne az első "megmozgatjuk a hegyeket" vállalkozói duma...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20919) wallace válasza t72killer (#20918) üzenetére


wallace
tag

Saját tapasztalat az utángyártott akkukkal nagyon vegyes. Egy minőségi felújítás
(cellacsere+programozás) megbízhatóbb és tartósabb eredményt adhat(nyilván függ a használt celláktól is), mint valami kínai gagyi utángyártott bóvli.

(#20920) t72killer válasza wallace (#20919) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha még jobban buknak a jelenlegi telepek (kb 60%-on van mindkettő, mondjuk ha 40% alá megyünk) akkor adom oda bárkinek boncolásra/boncolom saját magam. Viszont mindenképp szeretnék egy extra telepet tartaléknak: így lesz egy utángyártott vétel amúgy is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20921) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Most takarítottam a notebookomat, kompresszorral kifújtam a port, ablaktisztítóval szoktam pucolni, bekapcsolás után ez fogadott. Lehet hogy befolyt az ablaktisztító és ez okozza? Kiszárad és jó lehet még vagy valami nagy a baj? Működik amúgy, van képe is, csak az alján állandóan ott vannak ezek a fénycsóvák amik villódznak is…

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#20922) Pyttawrx válasza Killing (#20921) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Kevés az esély a kiszáradásra. Szerintem csere.

(#20923) kreten67 válasza Killing (#20921) üzenetére


kreten67
senior tag

Notebook közelébe nem megyünk ablaktisztitóval, és kompresszorral!
Elektronikai termékekhez van tisztitóhab, ami foltmentesre szárad és nem cseppesedik, így nem folyik le a kijelző-keret alá. Ezt a panelt valószínűleg, most kinyírtad.

(#20924) Killing válasza kreten67 (#20923) üzenetére


Killing
addikt

Házi csere lehetséges? Nem tűnt túl bonyolultnak, csak azt nem tudom mi a matt meg a fényes panel közötti különbség, szerintem ebben matt van.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#20925) kevike576 válasza kreten67 (#20914) üzenetére


kevike576
senior tag

Ez nem az a fajta , itt a mágnes nem csinál semmit

(#20926) KonzolKartel válasza Killing (#20924) üzenetére

Ki tudod magadnak is cserélni, igen. Biztos van rengeteg videó róla.
Az egyik csillog, míg a másik nem :). Ennyi a különbség.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#20927) t72killer válasza t72killer (#20920) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

3x-os email-kör az akksifelújítást ajánlgató li-ion kft-vel: röviden: kerüljétek a céget, én is azt fogom...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20928) baly81 válasza t72killer (#20927) üzenetére


baly81
aktív tag

És hosszabban? Mi a tapasztalat? Szakmai fail? Nem korrektek? Lehúzós brigád?

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20929) t72killer válasza baly81 (#20928) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem jutottunk komolyabb mélységekig szerencsére, de ekkora red flag-ek a vörös-téren nincsenek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20930) olly


olly
aktív tag

Szép estét kívánok mindenkinek!
Olyan ügyben írok most ide, igazából tanács ötlet bármit szívesen meghallgatok bár valszeg a problémát nem oldja majd meg de kíváncsi vagyok a vajon "miért"ekre.
Szóval adott egy laptop. Acer nitro 5 an515-54
2019 December 6.-án vásároltam. Napi használatban van munkára és néha némi játékra is.
Pár napja használat közben azt vettem észre (éppen xbox-ról stream-eltem át a képet ide) hogy nem reagál a billentyűzet semmire. se f11 se kilépés. Mondtam is magamnak frankó xbox app nem lehet bezárni. Majd egy hosszas berágtam dolog után kikapcsoltam a kikapcsoló gombbal.
Pár óra múlva vissza kapcsolta, és a billentyűzet megszűnt létezni. Nem reagál semmire se. Próbáltam a BIOS-ban ott se semmire se reagál. Előhozni se tudom a Bios-t csak egy külső billel. Új win-t is raktam fel hátha de semmi.
Most ki próbáltam, hogy a bill kábelét ki húztam alaplapon majd vissza de semmi javulás. Sanszos a bill csere. Nekem személy szerint nehéznek tűnik így a szervízt látom opciónak. Más volt már hasonló helyzetben? Illetve mi okozhat ilyen problémát, hogy egyik percről a másik csak paff vége, úgy hogy mozgatva se volt a gép semmi.

Kellemes Estét!
Üdvözlettel
Mátyás

(#20931) tserrof77 válasza olly (#20930) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha tényleg cserés, akkor érdemes lenne talán palmrest-tel együtt, sokkal kevesebb a macera vele mint az összes patentot úrjaépíteni csak billentyűzet csere esetén. Amúgy is ripityre kell szedni. Olcsónak se így, se úgy nem lesz olcsó a javítás.

[náluk nincs] [beépítik de angol] [Ebay]

A hirdetésben szereplő képekből látszik is.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20932) wallace válasza t72killer (#20929) üzenetére


wallace
tag

Az mondjuk tényleg erős egy olyan cégtől, aki elvileg ilyennel foglalkozik...

(#20933) olly válasza tserrof77 (#20931) üzenetére


olly
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ! :R
A középső nagyon barátinak tűnik, ingyenes beépítéssel :K Ott teszek egy próbát, és reménykedem, hogy nem az alaplapi csati ment el végül.. :DDD

(#20934) Teotech


Teotech
újonc

Sziasztok!

Van egy zsír új de gari nélküli PEAQ C140V laptopom.
Minden tökéletes rajta viszont önmagában nem kapcsol be.
Ha hálózati töltőre dugom akkor igen és miután lehúzom a töltőről megy tovább tökéletesen órákig.
Akkutesztet lefuttattam rajta állítólag 100%-os, nem jelez semmilyen problémát.
Esetleg valakinek valamilyen tipp?

(#20935) kreten67 válasza Teotech (#20934) üzenetére


kreten67
senior tag

Az akkut visszatölti, üzem közben és kikapcsolt állapotban is kérdés?

(#20936) Teotech válasza kreten67 (#20935) üzenetére


Teotech
újonc

Igen és igen.

(#20937) baly81 válasza Teotech (#20934) üzenetére


baly81
aktív tag

Járt egy testvére/rokona nemrég nálam, de nem tudom már pontosan. Annak is volt valami hasonló nyavajája. Ha jól emlékszem, -de nem vennék rá mérget- a tápra csatlakoztatott gépnél csak simán be kell nyomni a bekapcs gombot. Ha akkuról kapcsolod be, akkor meg ~2mp-ig nyomva kell tartani a gombot, csak ekkor éledt fel. Próbáld meg.
Remélem a te esetedben is ez lesz!
Tavaly ilyenkor egy barátom hozott egy Machenike (made in China, de nem rossz!) gépet újratelepítésre. Annál meg az Fn gombot kellett nyomva tartani és úgy a PWR gomb, ha akkuról akartad üzemeltetni. Mivel szétszedtem takarírás miatt, láttam, hogy a billentyűzet azon része alól, ahol az Fn gomb van, egy kis kétszálas tyúkbél csatlakozik (JST1.0) az alaplaphoz, erről veszi a jelet (backlit, jelkábel külön). Hogy mi értelme van ennek ne kérdezd! Talán a véletlen bekapcsolásoktól védenék, vagy nem tudom...

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20938) kreten67 válasza baly81 (#20937) üzenetére


kreten67
senior tag

Fura megoldás.
Az ismert gyártók notebookjaiban nincs ilyen, de a power hosszan nyomása se jellemző.
Asus K-szériás notikban a töltésvezérlő meghibásodása esetében (egy adott szériában) okozott hasonló hibát.
Csak akkor indult a noti amikor töltőre volt csatlakoztatva, utána már működik órákon át akkuról (az akkuk hibátlanok voltak), de csak akkurol nem voltak képesek elindulni.

(#20939) baly81 válasza kreten67 (#20938) üzenetére


baly81
aktív tag

Én is tippeltem volna alaplapi tápkörre elsőként, ha nincs tudatomban ez a fenefurcsa bekapcsolási mód. Különben én sem találkoztam még hasonló megoldásokkal. A Machenike esetében felhívtam a havert, hogy miért nem kapcsol be, rossz(?), ő mondta, hogy nyomjam mellé az Fn-t is. Már akkor, illetve a driverezésénél eldöntöttem, hogy nem kell ilyen laptop! :DDD
Amúgy ennek a márkának 5-6 éve használom az M7-es (M720-as) egerét. Akku még mindig top, a festék/gumi sehol sem kopik, Omron kapcsolók, 16000 dpi, RGB, stb. És amennyire ormótlan, annyira kényelmes. Nagyon jó, pedig nem szoktam dicsérni egy egeret...

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20940) olly válasza tserrof77 (#20931) üzenetére


olly
aktív tag

Egy kis helyzetjelentés. A középső opció lett választva. Korrekt módon szakszerűen ki is cserélték. Egy bökkenő akadt. Az ott látott billentyűzet RGB csatlakozós volt. Nekem a gép alapból csak az egyszínű piros világítást tudta, és a csatlakozója is picit más volt. De korrekt módon megbeszéltük az elején, hogy igen a bill jó lesz a világítás 50-50 akarom így is?
Végül a világítást sajnos nem sikerült összehozni, de úgy voltam vele működjön.
Ezzel a fehér billel nekem tök új laptop hatást ad viszont a régi piros helyett :D

Köszönöm még 1x Önnek is a megosztást szerintem így elég "olcsón" sikerült megúsznom a dolgokat. Főleg hogy egyébként ilyen bill-t itthon nagyon nem is találok szinte.

[ Szerkesztve ]

(#20941) tserrof77 válasza olly (#20940) üzenetére


tserrof77
senior tag

Kedves olly!

Örülök, hogy tudtam segíteni, pont ezért van ez a fórumcsalád :B :B

üdvözlettel: András

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20942) baly81 válasza olly (#20940) üzenetére


baly81
aktív tag

Nem próbáltátok kimérni az alaplapod backlit világításának csatlakozó (kimenő) feszültségét? Lehet hogy az RGB-s szalagkábel kis módosításával tudtál volna (egy kis) színt/világítást varázsolni a billentyűzetre! Mondjuk ez a varázslás csak akkor hat, ha az új billentyűzeted világítása nem sávokra osztott, máskülönben több mókolás kell.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20943) Teotech válasza baly81 (#20937) üzenetére


Teotech
újonc

Köszönöm a részletes választ. Próbáltam amiket írtál de egyik sem vált be. Sajnos valami más gubanc lesz itt. Legjobbakat kívánom.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#20944) baly81 válasza Teotech (#20943) üzenetére


baly81
aktív tag

Sajnálom, hogy nem jött össze!

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20945) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Sziasztok! Leírom a problémám, hátha van valakinek ötlete rá.
Van egy Asus TUF gaming F15 laptopom.
Geforce RTX 3050ti van benne.
3 hónapos a gép, eddig minden frankó volt.
Ma indítás után a Streamlabs csinált egy frissítést, ( nem tudom hogy lehet e köze a hibához)
Majd gondoltam játszok egy kis CS2-őt.
Minden akad, játszahatatlan..
Úgy néz ki a dolog hogy a videókártyámat nem ismeri fel a gép. Biosba látja hogy ott a 3050ti, bent eszközkezelőbe csak sima grafic cardnak.látja. ha az Nvidia drivert szeretném telepíteni, akkor kiírja hogy nem talál nvidia videókártyát a gépben... szóval kapufa!
Valaki járt már így?
Ötlet? Megoldás?

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#20946) baly81 válasza LaciGSM (#20945) üzenetére


baly81
aktív tag

Eszközkezelőben töröld a graphic card driverét, vagy az egész eszközt. Újraindítod a gépet. Tiszta telepítéssel végezd el a driver telepítést. Ha nem megy így sem, akkor eszközkezelő, driver frissítése manuálban, betallózod neki a mappát, amiben az nvidia drivere van. Persze ide nem jó a sima önkicsomagolós exe. Ha jól emlékszem az asus honlapjáról letöltött nvidia driver mindig zip-ben van/volt. Az kellene neki, kicsomagolva valahová.

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20947) LaciGSM válasza baly81 (#20946) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Kipróbálom köszi. :R

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#20948) baly81 válasza LaciGSM (#20947) üzenetére


baly81
aktív tag

👍 Várlak, a visszajelzéssel! ✋

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20949) LaciGSM válasza baly81 (#20948) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Sajnos ahogy írtad, úgy sem ismeri fel. Viszont megkerestem az Nvidia alkalmazást, ott csináltam egy alaphelyzetbe állitást, és egy javítást. Most elvileg működik. Visszajött az RTX az eszközkezelőbe...

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#20950) baly81 válasza LaciGSM (#20949) üzenetére


baly81
aktív tag

Legalább megoldódott! Elég érdekes hibába futottál bele!

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20951) Dika22


Dika22
tag

Sziasztok! Lenne egy Fujitsu Lifebook A3510-em. 1 éve lett véve, és szerintem az akkuja kb kibír egy órát. Lehet esetleg kapni bele nagyobb akksit valahol?

"Samsung s23 ultra®

(#20952) baly81 válasza Dika22 (#20951) üzenetére


baly81
aktív tag

https://www.sunnysoft.hu/z/514PCS-5154/akkumulator-fujitsu-lifebook-ah77-a556-a3510-u536-hoz-4050mah-li-ion.html

Méretéből itélve, azaz a méretkorlát miatt nem fogsz sokkal nagyobbat kapni. Inkább menj rá a minőségre, mint a kapacitásra.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20953) Dika22 válasza baly81 (#20952) üzenetére


Dika22
tag

Köszönöm szépen! Az akksi kívül mindennel elégedett vagyok :K

"Samsung s23 ultra®

(#20954) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Estét... nem notebook hiba, de minden esetre érdekes hiba...

Adott egy Retro PC,Asus M2N-E SLI alaplapp, A64X2 4.8K+ procival... memóriát akart bővíteni a tulaj 2GB-ról 4GB-ra, de 2 vagy több modullal nem akart indulni az alaplap, bios memória hibát adott hangjelzéssel... 1 modullal hiba nélkül megy az alaplap...azaz látja a DIMM1-ben a 2GB-os modult, de a DIMM2,3,4-ben nem...
Az új modulok másik gépben hiba nélkül működnek... az M2N foglalatai sértetlenek, kapott kontakt spray-t, nem javult, kapott izopropilt, nem javult... csináltam bios frissítést, bios resetet, nem javult meg... mondom megnézem a procit... Hát, ez mindent megért...

Meglett... Az a bizonyos OK...

...
Jött a kérdés... Cseréltek-e procit modtanában... Igen, fél éve szakszervizben... :C

Hát, a "szak"szerviz eléggé elcs...te a proci cserét:U

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20955) baly81 válasza st3v3np3t3r (#20954) üzenetére


baly81
aktív tag

Az ilyet szeretem én is a legjobban! Már mindent átnézel, majdnem kib*szod a francba, aztán az utolsó dolognál ami szóba jöhet "már" meg is találod a hibát!
Talán a szervizes védelmére írható, hogy lehet gyárilag volt hajlott a tű, a kevesebb memó modul miatt meg nem jött elő nála sem a hiba. Persze ő is lehetett...

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20956) st3v3np3t3r válasza baly81 (#20955) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hát, nem tudom mennyire védhető az illető, de általában legalább 2szer megnézem, hogy a lábak jól vannak-e...:U
Más:
Kaptam egy dobozni kidobásra itélt pc alkatrészt... szerencsére a többség holmi még azért menthető volt belőle... hihetetlen, hogy mennyire felelőtlenül szórják kifele a menthető elektronikus hulladékot...

3 vga kari(2 gt630 2gb, 1 hd6450 1gb), 3 teljesen jól működő alaplap(1amd-s,2 inteles)... kettőhöz kellett rendelnem cuccot, 1hez lga1155ös procit meg hűtőt, a másikhoz ddr2es ramot... 1vga karira kellett ventit raknom, 1re komplett hűtést,1re meg még kutatok komplett hűtést(a hd6450-re)... az alaplapok nem kékhaláloznak,stabilak a vga karik nem hibásak, a hűtéssel 50-55°C-on ketyegnek terhelés alatt,már amennyire a FurMark ki tudta hajtani, 6-6órás teszt alatt...

Szajkózzák a környezetvédelmet, más meg szórja ki, kommunális hulladéknak, mert nem vinné el leadni a megfelelő helyre.

Az egyikhez még gyári win7pro licenc is van, bár a win10et jól bírták...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20957) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#20956) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezeket már lehet vinni az elektronikai hulladékba. :)
Nagyon régiek, még ha működnek is.

CPU lábak: Hát ha simán belement, bár vannak kétségeim, akkor lehet tényleg nem vette észre.... Én az ilyet üres rotringgal szoktam visszahajtani. :) Pont belefér.

(#20958) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#20957) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Persze,és akkor mi van ha a régi? Működik? Működik... RetroPC-nek még kiváló... Úgy beszélsz ezekről mint ha 286-os gépek lennének....:U vagy C64 :U

Mindegyik még nagyon is kiváló retro pc-hez...

Mondjuk az inteles alaplap az 3.gen i3-as, DDR3-al, az azért nem rossz...

Szoktam nézegetni használt pc boltok kínálatait, hát, sokkal gagyibb cuccokat árulnak sokszor, összeszerelve, és még rohadt drágán is:U

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20959) zsolti75 válasza st3v3np3t3r (#20958) üzenetére


zsolti75
senior tag

Hozzám is jöhetsz ha ilyen régi cuccok érdekelnek ;)

(#20960) baly81 válasza zsolti75 (#20959) üzenetére


baly81
aktív tag

Azonosneműek házzassága itthon törvényileg nem lehetséges! ;] ;] ;]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20961) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#20958) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hiába forgatod a szemed…. :) Attól még régiek. De nyilván aki szereti ezt a vonalat annak ez kánaán. Na én megszabadult ezektől. Régebben még én is foglalkoztam hasonlóakkal. Ez már elmúlt.

(#20962) baly81 válasza Pyttawrx (#20961) üzenetére


baly81
aktív tag

Szerintem mindkettőtöknek igaza van. Réginek régiek, de a felhasználási körök sokrétűek, pl egy egyszerű CNC vezérléséhez is kiváló, vagy kis mennyiségű P2P futtatását is bírja. Sőt a terület /célközönség még jól is jár(hat).
Én pl. az ilyen gépekkel szoktam megajándékozni a család és ismerősi körben lévő kisebb gyerekeket. 7-8 évesen már oda lehet ültetni őket komolyabban, és akár ott is hagyni, hogy tanuljanak is a kissebb játékok mellett, arra pedig kiváló egy ilyen gép...

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#20963) st3v3np3t3r válasza baly81 (#20962) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Pontosan... tanuláshoz, office-ra, netezni, propaganda híreket olvasni:D;] tökéletes... Nem kell kapásból arra gondolni, hogy valaki Cyberpunk 2077-et akar rajta játszani 16K-ban :D

Pár hónapja ezeknél öregebb konfigot eladtam, socket 478, 1magos p4, ddr400 rammal és agp-s kártyával :DDD kimondott retro játékokhoz épített külön gépet a vevő...

Sajnos a virtuális gép(VirtualBox,VMvare) emulátorok például nem tudják azt az egyetlen funkciót emulálni, amit sok régi DOS-os játék alapja, az MPU-401 midi szintézer audiót... kerestem, 1 programot ami tudja ugyan, de bugos, hol jó-hol nem(vagy szól, vagy nem szól, vagy hibásan szólaltatja meg, mikor milyen kedve van)... vannak olyan régebbi retro játékok is, amik a buzzer-en adtak hangot, nem hangkártyán...
Én sok modern alaplapon már nem is látok olyan csatit, ahová a buzzer/speaker-t csatlakoztatni lehet...

Viszont köztudott, hogy sokan arra sarkalják az embereket, hogy vegyenek új PC-t, blablabla...
Viszont nem mindenki teheti meg, hogy 1-2száz ezerért vegyen magának új, normális gépet...
Nem reklámképpen, de hasonló évjáratú gépeket láttam boltban 25-75ezer ft közötti árazásban, ami csak maga a gép, se monitor,billentyű és a stb...
25ezer pl . I5-2400,4gb ddr3, 240ssd...
60ezer pl. I7-4770,8gb ddr3,256ssd
Mindegyik 10+ éves hardver de még a mai átlag felhasználásra tökéletes...

Nem értem miért kéne kidobni őket?!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20964) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#20963) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

60ezer pl. I7-4770,8gb ddr3,256ssd :Y

pont a napokban volt erről szó
I5-6500/8GB/240GB SSD 36k körül van, de
i5-8400T/8Gb - 16Gb DDR4/ 256 Gb SSD 68k

Az aki 60-ért megveszi a 4. gen-t annak gratula. Persze a 25k gépért is grat aki megveszi.

(#20965) Saskakas18


Saskakas18
tag

Sziasztok.
Kékhalált kapott a gépem. Szeretném újratelepíteni, viszont a terült kiválasztásnál elakadtam, mivel ezt a hibát dobja: ,, nem találtunk meghajtót. Tároló-illesztőprogram betöltéséhez kattintson az Illesztőprogram betöltése lehetőségre".

Mit lehet ilyenkor csinálni? Telepítettem már párszor újra a gépem, de ezzel nem találoztam még. Esteleg telepítés nélkül lehet csökkentett módban elindítani? Ha nem, akkor ezzel a problémával mit lehet kezdeni?

Hálásan köszi, aki segít. :R :R :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#20966) Pyttawrx válasza Saskakas18 (#20965) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szedd le az irst drivert, majd csomagold ki a pendrive-ra, és tallózd be a drivert mikor kéri, utána látni fogod a háttértárat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.