Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) Viktor0610 válasza Pubszon (#3349) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Nokia oldalán olvasható útmutató alapján egyszerűen elvégezhető.
Teljesen egyértelmű, semmi extra nem volt, mialatt a "hivatali" N95-ünket frissítetem. ;)
(Bocs, a frissítő program telepítése után újra kellett indítani a gépet. :)) )

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#3352) crwn válasza Pubszon (#3349) üzenetére


crwn
senior tag

van vagy volt egy külön ilyen topic, de most nem találom... talán törölték, pedig minden klasszul össze volt foglalva ott. ha esetleg valaki belinkelné...

(#3353) Declare válasza legiaap (#3301) üzenetére


Declare
őstag

:U pont erről beszéltem a múltkor....

program damage=program sérült
azaz amit letöltöttél program rossz, azaz ha felteszed 10x akkor is rossz marad. De persze megint ez a rohadt telefon...:)

(#3354) Artika válasza crwn (#3352) üzenetére


Artika
aktív tag

Szoft frissítés:
[link]

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#3355) legiaap válasza Declare (#3353) üzenetére


legiaap
nagyúr

Látom megen megtaláltál.
Akkor áruld már el,hogy eddig miért működött?
És most miért nem?
És miért működik az egyel előtti verziója?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3356) Declare válasza legiaap (#3355) üzenetére


Declare
őstag

Nem megtaláltalak, hanem uncsi hogy minden oldalon találok Tőled egy fél oldalas háborgást, amit általában egy-egy mondattal megválaszol Neked valaki.

Egyszerűen nem hiszem el hogy nehéz azt felfogni, hogy ha Te letöltögetsz és telepakolod a telefonodat kókler warez programokkal és azok nem működnek vagy nem úgy működnek ahogy azt szeretnéd akkor nem a telefon a szar. Kis programozói tudással lehet írni olyan symbian programot hogy szépen feltelepül pl smartmovie néven, elindítot és seemi mást nem csinál mint letöröl mindent a telefonodról....és akkor megint nem a telefon a hülye. A számító gépeden is ha letöltesz valami warez cuccot, felrakod és azzal egy kis vírus csomagot is raksz a gépedre, nem a Microsoft hibája.

Az hogy miért működött eddig és most miért nem annak pl lehet az a magyarázata hogy olyan funkciót, olyan beállítást használsz amit eddig nem és azzal már előjön a program hibája, vagy összeveszik egy másik programmal vagy millió egy lehetőség van még.

Az egyel előtti verzió meg lehet hogy nem hibás :) pl ilyen egyszerű a válasz. :U

Amúgy a megoldás: felmész a smartmovie honlapjára, kiválasztod a progit, kifizeted, letöltöd, telepíted és 90% hogy normálisan fog működni. Ha nem fordulhatsz hozzájuk a panaszoddal tuti megoldják, de akkor se a nokiának írd a levelet hogy szar a telefon mert nem megy egy adott program.... Kezd világosodni miről próbálok mesélni kb 4 hszem óta?

(#3357) legiaap válasza Declare (#3356) üzenetére


legiaap
nagyúr

:C

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3358) crwn válasza Artika (#3354) üzenetére


crwn
senior tag

úgy látom már akkor is pörögtem, csak más telóm volt... :)

(#3359) legiaap válasza crwn (#3358) üzenetére


legiaap
nagyúr

Most a *Ropi* vagy vagy crwn?
:D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3360) crwn válasza legiaap (#3359) üzenetére


crwn
senior tag

crövöenn vagyok. csak szeretnék *Ropi*ra hasonlítani :R

(#3361) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

jelentem az ébresztő még mindig szar, ha kikapcsolom a telefont:( Szoftverfrissítésnél meg közli, hogy a mostani a legfrissebb (~májusban frissítettem utoljára)

(#3362) Daweee válasza Alvin_ti4200 (#3361) üzenetére


Daweee
őstag

Függő/nem függő, ME/nonME? :F

(#3363) crwn válasza Alvin_ti4200 (#3361) üzenetére


crwn
senior tag

szolgáltatófüggő a telód? milyen a szoftververziód? --> nokija szervízpont, ott frissítik ingyé, ha van garid.

(#3364) Alvin_ti4200 válasza Daweee (#3362) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Kártyafüggetlen, sima N73

hogy tudom megnézni a jelenlegi szoftververziót? valami csillag meg kettőskereszt meg tökömtudja mit kell nyomogatni:)

[ Szerkesztve ]

(#3365) crwn válasza Alvin_ti4200 (#3364) üzenetére


crwn
senior tag

ha a t..öd tudja... :) *#06# (alapinfó!)

(#3366) Daweee válasza Alvin_ti4200 (#3364) üzenetére


Daweee
őstag

billkombót én sem tudom fejből, de az NSU-ban írja a jelenlegi és legfrissebb sw verziót, ott nézd meg
crwn: az az imei kombója :)

[ Szerkesztve ]

(#3367) Alvin_ti4200 válasza crwn (#3365) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ez nekem sorozatszámot ír:)

A telefon a legfrissebb szoftvert tartalmazza, ha akarja újratelepítheti:(

Jelenlegi: 3.0704.1.0.1
Frissítés: 3.0704.1.0.1

[ Szerkesztve ]

(#3368) Daweee válasza Alvin_ti4200 (#3367) üzenetére


Daweee
őstag

pedig annál van nem egy újabb verzió :F NSU-t rakd újra, vagy vidd el Nokiaszervízbe, vagy nemtudom :( +a Product Code-odat (akksi alatt) írd be ide, és kidobja hogy van-e frissítés az alapján

(#3369) Daweee


Daweee
őstag

M3kk most találtam a symbi topicban, elvileg kikapcsolja a kamerahangot:[link]

(#3370) Alvin_ti4200 válasza Daweee (#3368) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Version: 3.0704.1.0.1

nem ír újabb szoftvert!!!:O

[ Szerkesztve ]

(#3371) Daweee válasza Alvin_ti4200 (#3370) üzenetére


Daweee
őstag

biztosan nem sz.függő a telód? mert akkor írnia kéne új sw-t :F viszont akkor Májusban sem tudtál volna frissíteni. Akkor vagy átírod a PC-t frissíthetősre, vagy beviszed Nokiaboltba. Mást nem nagyon lehet csinálni

(#3372) Alvin_ti4200 válasza Daweee (#3371) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

GSM boltban vettem zsír újonnan (rendelésre hozták a 2 év Nokia gari miatt), nem hiszem, hogy függő lenne:U Pláne, hogy nem tudták, hogy milyen SIM kártyát fogok belepróbálni a vásárlás helyszínén. Ráadásul tudomásom szerint N73-mat nem is lehet függetleníteni. Meg ahogy mondod nem tudtam volna frissíteni májusban sem.

[ Szerkesztve ]

(#3373) Daweee válasza Alvin_ti4200 (#3372) üzenetére


Daweee
őstag

Akkor nokiabolt, vagy home-made PC átírás :(

(#3374) Alvin_ti4200 válasza Daweee (#3373) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

gyanús nekem ez a dolog...inkább hagyom így, nem akarok garit veszteni, Nokia boltban ingyen frissítenek amúgy 2 éven belül?

(#3375) crwn válasza Daweee (#3373) üzenetére


crwn
senior tag

*#0000# szoft verziószám. talán a nokia szervpoint is már négyest tol fel. ha nem függő a telód, nyugodtan átírhatod otthon a pc-det, nem lesz baja, és aztán letolhatod a legújabb szoftot a netről. sokan megcsináltuk már, rutin. hajrá! :K

(#3376) Daweee válasza Alvin_ti4200 (#3374) üzenetére


Daweee
őstag

Igen, gari keretében ingyenes, kivéve a sima->ME, de annak meg semmi értelme, nem tud többet már az ME sem

mod. crwn: az is igaz, ha független nem veszik a gar.

[ Szerkesztve ]

(#3377) crwn válasza Alvin_ti4200 (#3374) üzenetére


crwn
senior tag

csak a szolgáltatófüggő telók esetében röppen a gar a pc-átírással. de legtisztább valóban a nokia pont. ők nem pc alapján frissítenek.

(#3378) Magimano válasza Alvin_ti4200 (#3364) üzenetére


Magimano
aktív tag

Szioa Igy tudod megnézni

Imei :*#06#

Sw: *#0000#

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#3379) buffet


buffet
tag

Sziasztok, tudtok estleg olyan bill zár progit, ami nem zárja le a telcsit játék közben?auto lock,hendy klock kilőve.

buffet

(#3380) crwn válasza buffet (#3379) üzenetére


crwn
senior tag

jah: Best KeyLocker
nekem nagyon bejöttek, a best progik. kisebbek, és szerintem jobbak, mint a handy-k!

(#3381) vricsi


vricsi
tag

OFF:

Sziasztok!

Látom, hogy szoftver frissítéssel sokan fogalkoznak és engem is érdekel a dolog, ezért egy kis tapasztalatot leírok a EUROPARKban lévő NOKIA szervízpontal kapcsolatban...

Tegnap Budapesten jártam útba esett bevittem a telóm, amit a T-Mobiltól vettem. Mondja a srác két óra a dolog hagyjam itt. Na mondom ennyi még pont belefér úgyis van dolgom a környéken. Kérdezem a srácot milyen szoftvert tesztek fel? Megnézi mi van rajta, hát ettől biztos újabbat volt a válasz... Ez a pontos meghatározás gondoltam magamban...
Két óra múlva megyek a telóért, a srác nézi a készek közt, nincs. Mondja kb 15 perc, most csinálják. Annyi még belefér mondom de már kezdett gyanús lenni. 15 perc után vissza, készek közt nincs gyerkőc jön vissza, hogy fél óra.
Na mondom akkor add vissza a telót ahogy van mert egy percet sem várok. Mondja a srác hogy hát ő nem tudja hogy mennyi melójuk van ezért van csúszás. Mondom akkor kérdezd meg nem kell hitegetni.

Úgyhogy köszi fiúk....

Ps: Mondom még a tökfejnek az elején, hogy az adatokat le tudod menteni? Hát ha nincs mem kari benne akkor 1200 Ft és vagy visszaírjuk vagy kinyomtatjuk... Mondom kösz nem kérem...

Bocsi az OFFért

(#3382) vricsi


vricsi
tag

A tegnapi fiaskó után elgondolkoztam, hogy megcsinálom magamnak a dolgot...

De teszek fel pár kérdést azoknak akik ászok a dologban...

1. Ahhoz hogy jó szoftvert tegyek rá át kell írni a PC-t. Mindennek a végén azt nem lehet visszamódósítani a régire?
2. Mennyire veszélyes mutatványok ezek? PC átírás és szoft feltöltés.... (számítógép alaplapot már flasheltem.. :))

Asszem egyenlőre ennyi de átfutom az otthoni teloszoft frissítés topicot.

Válasz eseteleg jöhet priviben is....

Előre is köszi

Üdv R.

(#3383) crwn válasza vricsi (#3382) üzenetére


crwn
senior tag

azt a topicot mindenképpen fusd át!
az általad leírt ügy szánalmas, botrányos és persze lehetett már hallani hasonlót, de szerencsére nem általános a nokedli szervizekben!
egyébként:
1. ha átírod a pc-t ugrik a gari. visszaírhatod, de esetleges szervizelésnél kiderülhet, hogy az eredetire visszaírt pc-hez, nem az éppen fent lévő szoftverzió passzol, így kibukhat a turpisság. persze nem biztos, hogy ugrasszák a trémobilnál a garidat - jófejségből, ügyféltartási politika adott esetben, stb. - a döntés a tiéd... :U
2. a pc-átírás sem és a szoft feltöltés sem veszélyes, csak annyira, mint ahogyan minden rutinműtétnek és foghúzásnak megvan a kockázata :)
lényeg, hogy full feltöltött akkuval frissíts, mert ha lemerül folyamat közben, akkor bizony elszáll a lelke a vasnak. :K

(#3384) Artika válasza vricsi (#3382) üzenetére


Artika
aktív tag

Nekem a mamutosban lévő nokiában nagyon segítőkészek voltak bármikor is mentem be.
Tanácsok:

Ha otthon frissítesz tedd rá töltőre a telefont úgy csináld vagy fullra töltötten, és közben ne nyúlj hozzá. :(
A csatlakozókat előtte picit takarítsd le nehogy érintkezési hiba legyen :C
Jobb ha notin frissítesz akkor áramkimaradás esetén nincs gebasz. :DDD

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#3385) Sensation


Sensation
tag

Sziasztok N73 userek!

.pdf olvasással van egy kis gondom. Nem hajlandó megnyitni egyiket se mondván hogy "A művelet sikertelen volt" nyomok egy OK-t aztán meg "Nincs elég memória!" hibaüzenet fogad. Mégis mennyi kéne neki? Van kb 100 MB hely a 2GB-s kártyán.. Maga a pdf meg kb. 3MB. Mi lehet a gond?

Köszi előre is.

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#3386) Viktor0610 válasza Sensation (#3385) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyanúm szerint a telefon szabad memóriája kevés, nem a memóriakártyán a hely. Nézd meg, milyen programok futnak a háttérben, kapcsolj ki párat.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#3387) Alvin_ti4200 válasza vricsi (#3381) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ezt most nem mondod komolyan:F

(#3388) Declare válasza Sensation (#3385) üzenetére


Declare
őstag

Úgy van ahogy Viktor0610 mondta. Nekem is volt már hasonló esetem, de mondjuk nem 3mb os fájlal. Ha sok és nagy kép van a doksiba, azzal nehezen bírkózhat, egyébként meg indísd újra és jó eséllyel menni fog.

(#3389) Magimano válasza vricsi (#3382) üzenetére


Magimano
aktív tag

A lényeg stabil legyen az oprendszered és legyen töltön a telefon. :)
egyébként nem bonyolult. a progi értelmesen levezeti mitt kell tenni.
érdemes elötte a Pc Suite Biztonsági mentés opcióval lementeni mindent a telcsiről. és utána updatelni. ha kész csak visza kell tölteni rá mindent és kész is.
a ideje géptöl és az adtok sokaságátol is függ de nem vészes.

A szervízponthoz anyit hogy nem mindig tudják tartani azt idöt. mert bemegy valaki hogy nem csöng a telefon. kicsirélik a hangszorót és ha megjavul akkor 10 perc az egész ha nem akkor tovább kel szerelgetni a telefont. és miután jobb esetben két szervizes van igy nem mindig a leggyorsabb az ügy. és amikor ök tesznek rá sw-t akkor ök utána 10 percik tesztelik egy progi segitségével. (legelábbis eddig igy volt, lehet hogy ezeket az új telókat már nem kell ) tehát nekik nem ér véget ott a sw update mint nekünk itthon hogy "kész mostmár használhatja a telefont"

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#3390) Daweee válasza Magimano (#3389) üzenetére


Daweee
őstag

a backup 2 részből áll, az egyik a teló tartalma, ilyenek h sms, névjegyzék, beállítások, tel.memóban lévő progik, a másik meg a memkártyánlévő programok, az 1.-t visszarakja gond nélkül, viszont a kártyáról nekem még egyszer sem volt képes visszatelepítgetni a dolgokat. Sok progi hiányzott, ami ott volt, meg 90%ban nem indult el. Tehát frissítés után az összes memkártyára tett progit újra kell majd telepíteni :(
Amúgy az átírás meg a frissítés nem veszélyes, de ezt már előttem leírták, viszont ha utólag visszaírod, szerintem a T-szervízben mondhatod hogy nokiaboltban frissítettél, mert ők nem PC alapján dllgoznak.

(#3391) Magimano válasza Daweee (#3390) üzenetére


Magimano
aktív tag

tudom hogy 2 részből.
de lentebb irta hogy (legalábbis az 1200ft-böl nekem ez jött le ) nincs memokari benne.
és ezrért irtam igy mert ha nincs memkari akkor enyi :) ha van az más tészta :)

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#3392) crwn válasza Daweee (#3390) üzenetére


crwn
senior tag

elvileg ha nokia pontban már járt a teló, annak nyoma van az imei-hez rendelten, hiszen ott rögzítik, hogy esemény volt (akár csak egy szimpla tisztítás is) így elvileg a trés szervíz is láthatja, ha az imei alapján azonosítja be a telót, amit meg kell tennie minden egyes hibafelvétel esetén. már amennyiben nem éppen az a baj, hogy nem lehet bekapcsoni a telefont :)

(#3393) buffet válasza crwn (#3380) üzenetére


buffet
tag

köszi crwn

buffet

(#3394) Beantech


Beantech
tag

Hellosztok, nem tudna valaki segiteni, hol lehetne kifüggetleniteni egy vodafonos telót ugy hogy ne vesszen a garancia? otthon esetleg lehetne?

(#3395) Magimano válasza Beantech (#3394) üzenetére


Magimano
aktív tag

ugy sehogy. ha házilag függetleníted akkor a gari ugrik...
vidde be a vodához és némi ellenszolgáltatás fejében kikodolják.

[ Szerkesztve ]

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#3396) crwn válasza Beantech (#3394) üzenetére


crwn
senior tag

sehogyse. csak nagyon komoly varez cuccal, s csak nagyon hozzáértő hacker kollégák segedelmével... de gondolom, ők is megkérik az árát, ha már beruháztak boxra, amivel ezt is lehet.
a másik a legális út, hogy a szolgáltatódtól megvásárolod 20ezer körüli összegért a függetlenítő kódot.

(#3397) crwn válasza buffet (#3393) üzenetére


crwn
senior tag

szívesen!

(#3398) buffet


buffet
tag

Hogyan lehet kikapcsolni a lezáráskor adott hangot? :R

buffet

(#3399) crwn válasza buffet (#3398) üzenetére


crwn
senior tag

írtam pü-t. :K

(#3400) legiaap válasza crwn (#3399) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez a külső nagyon nem áll jól neked.
Az a fiatalos csajos jobb volt.
:)

Más:
Erről az oldalról hallottatok már?
[link]
Reggelni kell és van fenn rengeteg téma.
Nagyon szépek is.

How are U today? Just kidding...I don't care!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.