Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) pyrannha


pyrannha
senior tag

Három napja nyúzom a telót a 4.0727.2.2.1 szoftverrel, de eddig semmi probléma nem volt vele. Egyszer fagyott meg kb. 10 másodpercre, de azóta semmi.
Egyszerűen imádom ezt a telót. Annó a 6630-amat szerettem ennyire.

PSN ID: VDFPO

(#2452) buffet válasza crwn (#2450) üzenetére


buffet
tag

Pl. Nekem már töbször fagyott.Rá töltöttem játékokat ,és van amelyiket utána nem tudom törölni.Azt irja ki hogy nem törölhető.Csak ugy tudtam meg csinálni,hogy formáztam a kártyát.

buffet

(#2453) Daweee válasza buffet (#2452) üzenetére


Daweee
őstag

nekem is írja néha hogy nem törölhető, ilyenkor ha mégegyszer megpróbálom sikerülni szokott :D de attól fühgetlenül bug...

(#2454) kiskacz


kiskacz
senior tag

Úgy látszik, (hála a Magasságosnak...) hogy én vagyok a kivétel, nekem a 4.0726.2.0.1-es soft nem fagy, jól kezeli a gps-t, stb. Imádom én is ezt a telót...

Softok jobbról - balról - azt sem tudjuk, tulajdonképpen, hogy miben új az új...., szóval:

Miután az internet NAGY ÚR és azt sem tudjuk, ki olvassa sorainkat (hátha olyan is, akinek van szava megfelelő helyen... ;] ;] ;] :D ) felvetem a következőt:

Eljátszottam a gondolattal, hogy ha ''Megkérdeznének'' - mit javítanék ÉN az új softon?

Pl: szeretném, ha:
- A bekapcsolási - indítási dallam kilőhető lenne.
- Az ébesztésre is lehessen (mint a csengetés módjára) emelkedő fokozatot tenni és csak ekkor a rezgő módot kikapcsolni.
- Percenként jelezzen eltelt hívásidőnél....
- Megadott időben a teló kikapcsolná magát, illetve profilt váltana..

Egyelőre ennyi. Másnak mi a véleménye?

:))

Huawei Mate 8

(#2455) Daweee válasza kiskacz (#2454) üzenetére


Daweee
őstag

A javításaid nagy részét el lehet érni külön progikkal :)
Egyébként én első sorban a lekapcsolt kijelző közbeni led villogást tenném kikapcsolhatóvá, mert éjszaka még mindíg zavar. A képernyőt meg nem kapcsolom vissza, mert akkor fogy az akksi... a többi problémám inkább hardveres, mint a csúszós joy, a kopó gombok, a lötyögő hátlap/kameraretesz, a pop portot is utálom, mini usb + 3,5 jack-et a népnek :D a wifi hiánya, és a ''smartphone sebesség''. ezeket leszámítva maga a tökély a teló :D

(#2456) pyrannha válasza kiskacz (#2454) üzenetére


pyrannha
senior tag

Ha a figyelmeztető hangokat kikapcsolod, akkor nem lesz indítási dallam.
A többivel egyet értek.

PSN ID: VDFPO

(#2457) kiskacz


kiskacz
senior tag

''A javításaid nagy részét el lehet érni külön progikkal'' - tudom, de azt is, hogy pont az ilyen progiktól ''hal be'' néha a telcsim és tartósan nem is használom egyiket sem...

''Ha a figyelmeztető hangokat kikapcsolod, akkor nem lesz indítási dallam.'' - ezt tudom, de akkor pl. a fényképezőnek sincs hangja -

-hiszen point' ezért vetettem fel, hogy amúgy'softosan :D mi lenne jó!!! Biztos mindenkinek van valami 5lete...


[Szerkesztve]

Huawei Mate 8

(#2458) Daweee


Daweee
őstag

kicsit gondolkodtam:
- A témák legyenek helyben törölhetők, ne az alk. kezelőből kelljen levadászni őket
- a böngésző legyen elforgatható (bár erre jó a rotateMe progi is)
- készenléti állapotban, ha pl némán van a teló, akkor is jó lenne látni a dátumot
- 4-es soft ME-sített zenelejátszója ne induljon el automatice, és a zene menüben ''Telefon'' gomb helyett ''Kilépés'' álljon.
Most ennyi jutott eszembe, esetleges illetékes olvasók munkára fel ;) :DD

(#2459) Declare válasza kiskacz (#2457) üzenetére


Declare
őstag

Az előző hszedben írtad hogy milyen nagyszerű ez az új szoftver, hogy nem fagy, most meg hogy több programtól ''hal be'' a teló...akkor ezekszerint mégse minden fenékig tejföl:)
látjátok ezért kell rajt hagyni a régi 3 as szoftvert amíg ki nem adnak egy normálisat (nekem nem fagyott még le egy progitól sem...egyedül a fényképezőt hallottam hogy stabilabban kezeli, attól már előfordult hogy fagyott, de ha nem nyomok egyszerre sokminden, megvárom amíg fókuszál stb és addig nem nyomkodom akkor nincs baj, türelem kell hozzá:)) :))

viszont egy olyan programot ha valaki tud ajánlani ami megadott időben profilt vált, azt nagyon megköszönném!

Ja az ébresztős ''javításod'' :) meg nem igazán értem, hisz emelkedő a hangereje, mondjuk én már úgyis az első pittyentésre felkelek:)

[Szerkesztve]

(#2460) Daweee válasza Declare (#2459) üzenetére


Daweee
őstag

ezt találtam: [link] neve AutoProfiles, szignózandó.

(#2461) M3kk


M3kk
őstag

Az uj ME firmwarenel, hogyan tudom kiszedni a kamera hangot? :(

Mostanig ha kivettem a figyelmeszteto hangokat, akkor nem volt kamera hang sem, de most akarmit csinalok van :(.

Esetleg valami modszer, amivel vissza tudok rakni egy regebbi firmwaret?

Pl, az en telom nem ME, de atirtam a product codet ME re, es igy frissitettem ME re, a multkor vissza irtam az eredeti product code-t, es az software updater ki is irta, hogy rajta van a legujabb nem ME firmware, es hogyha akarom akkor meg egyszer ujra teszi...

Azota csak azt irja ki, hogy a legujabb soft wan rajta, es cso, nem ajanlja fel a firmwae ujra irasat :(.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2462) crwn válasza Declare (#2459) üzenetére


crwn
senior tag

teljes mértékben egyetértek Declare kollégával.
mégha sokaknak nem is, de sokaknak meg ugyanakkor vannak bugok a négyesben, ami sajnálatos, de tény. össze lehetne gyűjteni mindet, de már az is nagy gond, hogy régebbi gps vevőket egyszerűen nem kezel. ez navinál (tomtom) gond, mert visszafrissíteni nem lehet a szoftot, a régi gps vevő pedig kuka - vagy vatera...
az utolsó hármas jó!
eddig nekem se volt vele semmi baj, és még panaszt se olvastam róla. (talán mert mindenki gyorsan rátolta a négyest, sajnos sokan bugokat is kaptak vele)

profilváltó programot én is tudok ajánlani neked, ezt nem kell szignózni, én nagyon kedvelem!
BestProfiles. rajta van a nokiaprogramok.hu-n, letölthető.

(#2463) crwn válasza M3kk (#2461) üzenetére


crwn
senior tag

nem tudsz visszafrissíteni.
házilag se, és a nokia szervíz se csinálja meg neked.
ez van.
komolyabb felszereléssel rendelkező nokiabuherátorok megcsinálják neked, de persze nem ingyen..

(#2464) Daweee válasza M3kk (#2461) üzenetére


Daweee
őstag

szerintem ott lesz a gond, hogy a legújabb ME soft verziószáma magasabb a simánál, meg kell vátnod az új sima softot. anno én is ME-sítettem, de simán vissza is ment alapra később. A kamerahang néma módra is immunis?
MOD:crwn nekem már sikerült visszahozni ;]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2465) M3kk válasza Daweee (#2464) üzenetére


M3kk
őstag

Igen, sajnos nema modra is immunis..

Probaltam visszasoftolni Phoenixel, de mivel a telefon amikor ujra indul akkor megkerdezi, hogy a kabelt milyen uzemmmodba akarom hasznalni igy elkurtam a softjat :D.

~10k ert softoltak ujra, mert volt valami file, amit meg kellett vegyenek..

Ezutan haza mentem, vissza tettem az eredeti product code -t..
ME soft volt rajta, ami szamozasaban ujabb mint a nem ME, de amikor akartam frisiteni a soft updateval, akkor azt irta ki, hogy a legujabb NEM ME ( kisebb a szama mint a ME nek ) soft van rajta, es felajanlotta a soft ujra rakasat.. szoval vissza dutam volna tenni a regebbi nem ME softot..
Sajnos amikor csinaltam a visszasoftolast, akkor a gepem kikapcsolt, es a telo softja megint elszallt :D. Ezt megcsinaltak ingyen, mert adtak 30 nap garit az elozo softolasert..

Utana megprobaltam megint ezt a ''cselt'' de mar nem azt irta ki mint elotte.. szoval most akarmilyen product code van benne, ME vagy nem ME, ugy is azt irja ki, hogy a legutolso soft van rajta, es a ME verzioszamat irja, es nem is ajanlja fel a soft ujrapakolasat.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2466) Daweee válasza M3kk (#2465) üzenetére


Daweee
őstag

huh :D megszenvedtél ezzel a telóval :) viszont megint azt tudom ajánlani, hogy várj meg egy új normál softot, mert nekem 3.xxx-es ME softról PC visszaírás után simán feltette a 4.xxx-es simát...
crwn: simán visszaírtam a pc-t, azaz egy független n73 pc-re írtam át, elindítottam az NSU-t, kiírta hogy itt az új 4-es sw, a simára... frissítettem, semmi probléma...

[Szerkesztve]

(#2467) crwn válasza Daweee (#2464) üzenetére


crwn
senior tag

kíváncsi lennék, hogyan hoztad vissza?
box-szal?

(#2468) crwn válasza M3kk (#2465) üzenetére


crwn
senior tag

pont ezért: csínnyel az elvileg veszélytelen pc átírással.

(#2469) Declare válasza crwn (#2462) üzenetére


Declare
őstag

Ez a bestprofiles szuper! Köszi szépen, mióta kerestem már egy ilyen progit :R

(#2470) Declare válasza Daweee (#2460) üzenetére


Declare
őstag

Köszi szépen, de a szignózás miatt inkább a bestprofilest próbáltam ki először. de ez annyira bejött hogy nem is keresgélek tovább! :R

(#2471) M3kk válasza crwn (#2467) üzenetére


M3kk
őstag

Ok-ok, en ertem ezt, csak azt nem ertem, hogy a multkor akkor miert lehetett volna downgradelni? :)

Szoval a ME kodot kicsereltem az eredetire es meg engedte volna, hogy felulirjam az aktualis softot, de azota nem tudom rabirni erre.. ez a gondom es a kamera hang :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2472) crwn válasza M3kk (#2471) üzenetére


crwn
senior tag

valami miatt mégse sikerült...
hát, kicsit körülményes kálváriát jártál be ezzel a dologgal, ahogy fent olvastam.
talán érdemes lenne legyalultatni a telót (visszaszűzíteni), és rátenni a legmegfelelőb szoftot. ha komoly box áll rendelkezésre, elvileg bármelyik verziót rá tudja tenni egy hozzáértő. aztán nem piszkálni a pc-t.

(#2473) M3kk válasza crwn (#2472) üzenetére


M3kk
őstag

Megvarom az uj softot akkor mar.. :D.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2474) crwn válasza M3kk (#2473) üzenetére


crwn
senior tag

ahogy gondolod.
reméljük, nemsokára kint lesz egy bugtalan négyes vagy ötös vagy mindegy, csak legyen.
kíváncsi leszek, orvosolják-e a régi gps vevők fel-nem-ismerésének problémáját, vagy arra terelik a felhasználókat, hogy vegyenek nokia gps vevőt tutijó alapon.

(#2475) M3kk válasza crwn (#2474) üzenetére


M3kk
őstag

Na meg meg az is a gondom ezzel a softal, hogy nem lehet berakni olyan hangot pl SMS jelzo hangnak a galeriabol amit en akarok..

El veszett par regi alap hang az elozo softhoz kepest, stb :(.

Pl van egy hang, mp3, stb a galeriaba, es ramegyek, csak csengohangnak tudom berakni, sms hangnak nem .. :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2476) Daweee válasza M3kk (#2475) üzenetére


Daweee
őstag

menü/eszközök/üzemmód/általános/opciók-> testre szabás, üzenetjelző hang/ válassz :)

(#2477) M3kk válasza Daweee (#2476) üzenetére


M3kk
őstag

Mondom nem lehet, csak azokat amik benne vannal alapbol, es meg egy vagy 2 ami valahol a galeriaba van, de nincs olyan, hogy azt rakjam be amit en akarok pl a memoriakartyarol egy mp3 at vagy valamit.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2478) Daweee válasza M3kk (#2477) üzenetére


Daweee
őstag

nekem ott be lehet állítani minden mp3-at/wma-t/aac-t ergo minden audiofájlt, ami van a kártyán, telefonban, stb. zenetárban benne vannak a fájlok?

(#2479) buffet válasza kiskacz (#2457) üzenetére


buffet
tag

Szerintem is baromság a Nokedlitől hogy ilyen alap funkciók nincsenek a telcsin.Miért kell ezekhez külön progi?Azért hogy egyre lassabá tegye az amúgysem a sebbeségéről híres symbiant?Ezek a funkciók egy 15 000ft -os telcsiben is benne vannak.A leg nevetségesebb, hogy a bill zárhoz is progi kell.Szóval lenne mit újítani,és azt hogy a telcsi symbianos fontossab progikra kihasználni. :DDD

buffet

(#2480) crwn


crwn
senior tag

tény, hogy s60-as platformnál még én sem tapasztaltam pl. a billentyűzár automatikusra állításának lehetőségét, mint ahogyan az ébresztés automatikussá tételét sem.
az s40-es telókban (utoljára 6233-om volt ilyen) mind a kettő, fent említett ''alap'' benne található.
nem hiszem, hogy a szoftverfrissítésektől ezeket várhatjuk a jövőben, hiszen azok inkább csak ''kisebb'' opcionális lehetőségeket érintenek, és a fő szoftverfilozófiát nem, tehát a keményvonalas manyuális billentyűzárás, és egyszerre állítható ébresztés maradnak.
sajnos.

(#2481) AMD Power


AMD Power
titán

Spéci mobil az arab világnak

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2482) Zsadi válasza AMD Power (#2481) üzenetére


Zsadi
őstag

Hát ez nem semmi.

(#2483) AMD Power válasza Zsadi (#2482) üzenetére


AMD Power
titán

Ez szerintem egy nagyon jó lépés a Nokiától. Szimpatikus a számomra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2484) Declare válasza buffet (#2479) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem meg pont ez a symbian lényege nem? Megkapod az alp telót és olyan programokat telepítesz rá, amik neked kellenek/hasznosak. Hisz pl ha valakinek nem kell bill.zár minek ''foglalja'' ott a helyet.

Az más kérdés, hogy mondjuk a nokia csinálhatna egy linket ahova felpakolja az általa ajánlott/legjobb kompatibilis biztonságos progikat, naptár, bill.zár stb...szerintem

Ja amúgy még egy szoftver kérdés, Ti milyen szülinap nyilvántartó/figyelmezetető progit használtok? Melyik a legjobb? Mert én 2 t is kipróbáltam, de mindegyikkel volt valami gubanc (telefirkálta a naptárat, az illető nevét angolosította a névjegyzékban stb :( )

(#2485) Zsadi válasza AMD Power (#2483) üzenetére


Zsadi
őstag

Igen. Szimpatikus, és egyben nagyon okos lépés is a részükről.
Az N73 amúgy is jó kis készülék maga, a külön belekerült dolgok, meg mint egy gesztus is a célközönség felé, akiknek lehet pont ez hiányzott.

(#2486) crwn válasza AMD Power (#2483) üzenetére


crwn
senior tag

persze szimpatikus, ha te is nokia részvényes vagy, s részesülsz az eladási nyereségből.
de ha már így, hát miért nincs keresztény, zsidó, hindu, buddhista szoftver ezen vallások ''hivatalos''színvilágával, liturgiáinak figyelembe vételével, azok beépítésével a firmware-be?
piaci fogás ez, nem egyéb!

(#2487) AMD Power válasza crwn (#2486) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem ez akkor is imponál. Szerintem jó ötlet is és jó pénz is a Nokiának.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2488) crwn válasza AMD Power (#2487) üzenetére


crwn
senior tag

jah! hízzanak csak a multik! és a kreatívjaik, akik ezt kiötölték.

(#2489) Daweee válasza crwn (#2486) üzenetére


Daweee
őstag

Azért csak arab van szerintem, mert ott jóval nagyobb egy ilyen kategóriájú telefonra a kereslet, mint mondjuk MO-n...
Egyébként jó kezdeményezés, rövidesen a többi gyártó is követni fogja...

(#2490) Magimano válasza Declare (#2484) üzenetére


Magimano
aktív tag

ez igy van. engem spec idegesit ha a telcsi magától lezárja magát.
legalábbis mikor itthon vagyok.

de tény hogy annao a 7650 ben volt billzár. csak össze kellet tólni a telcsit.

egyébként van olyan nokia oldal ahol fenn vannak ezek aprogik. 2-3 euroért meg is lehet kapni őket :O :O

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#2491) AMD Power válasza Daweee (#2489) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem is lesz ennek folytatása.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2492) Myair


Myair
tag

Sziasztok

Valaki meg tudná mondani hogy az / Effect2.aac / gyárilag az N73-on lévő hangot átküldeni egy másik készülékre? :F :W

(#2493) maru válasza Myair (#2492) üzenetére


maru
aktív tag

A Nokia gyári hangok jogvédettek ezért nem lehet át küldeni másik készülékre.

(#2494) rumos14 válasza maru (#2493) üzenetére


rumos14
nagyúr

húha... én a régi SE T310-emről infrán átlöktem a gyári csengőhangokat a mostani Nokia-mra és azokat használom, ezek szerint illegálisan ;]

(#2495) crwn válasza rumos14 (#2494) üzenetére


crwn
senior tag

nem használod illegálisan. a szoni erikszon gyári csengőhangjait engedi másolni, mármint telóról-telóra.
a nokedlinek régi ''jó'' szokása, hogy ''levédi'' a saját telepített hangjait, és akkor azokat seki, sebe, vagyis nem lehet átlőni másik telóra.
az okostelóknál, így az n73 esetében is, ha telepítesz file kezelőt, azokkal ki lehet szedni a gyári hangokat, és onnantól kezdve, ha más a notebookodra került, bármelyik másik telóra másolhatod.

(#2496) Zsadi


Zsadi
őstag

Megvolt ma a fekete előlap és billentyűzet csere!
Képzeljétek, ingyen! :Y megcsinálták, pár perc alatt! Hatalmas piros pont a kecskeméti szervíznek! :R

(Valószínűleg, a korábbi 4990Ft-os ár valami félreértés miatt volt, vagy ha náluk rendeltem volna meg az előlapot.)

(#2497) piqla válasza AMD Power (#2481) üzenetére


piqla
őstag

Ejha... Nem semmi :Y

Kellene online info, hogy merre alakultak ki dugok az ingyilkos robbantasok miatt, muhahaha, morbid.

Szereted az állatokat?

(#2498) Daweee válasza Zsadi (#2496) üzenetére


Daweee
őstag

Ezekszerint munkadíj nélkül kicserélték? Maga a bill mennyi volt? És nem nézik a beavatkozás előtt a product code-ot? :B

(#2499) Zsadi válasza Daweee (#2498) üzenetére


Zsadi
őstag

Munkadíj nélkül kicserélte a srác. 3000Ft volt a gyári billentyűzet a gyorsboltban.
Nem tudom mit nézett, mert magára csukta az ajtót. :)
De szerintem azzal nem foglalkozott, csak lecserélte pár perc alatt.
Egyedül azt mondta, azért nem szeretik ha az ügyfél viszi az előlapot/billentyűzetet, mert a ''gyorsboltos'' gyári előlapok sokszor csak zacskóban érkeznek, nem olyan komoly csomagolásban, mint hozzájuk. (a porszemek miatt)

(#2500) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Baj van... :O Újabban ha kikapcsolom, elfelejti az időt meg a dátumot. :W Még töltőn is.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.