Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:26:20

LOGOUT.hu

Adott ideig ingyenesen vagy kedvezményesen elérhető, de egyébként fizetős felhasználói programok, mobil alkalmazások, digitális előfizetések lelőhelye. A warez TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) Shad0w válasza Eniral (#18350) üzenetére


Shad0w
senior tag

Azt az oldalt inkább ne: "1800" Ft-ért a legolcsóbb ajánlat 2690 Ft...

Viszont a win10 már gyakorlatilag állandóan ilyen olcsó, pl. árukeresőn.

(#18352) KaitouP válasza Shad0w (#18351) üzenetére


KaitouP
veterán

Úgy 1875.- (akár) ha 2 PC-re veszed.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#18353) AcCEsS válasza KaitouP (#18352) üzenetére


AcCEsS
senior tag

De vajon több gépet is lehet aktiválni vele? Vagy ez hogy megy, mi a szabály?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#18354) Eniral válasza AcCEsS (#18353) üzenetére


Eniral
tag

szerintem csak egy gép :) Illetve hordozható gondolom microsoft accountba integrálva. de egy operációs rendszert aktivál csak szerintem..

(#18355) AcCEsS válasza Eniral (#18354) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Nem vagyok tisztában a Windows lincencelési/aktiválási szabályaival (ne gondolj rosszra, csak linuxos vagyok :K), de érdekelne, hogy mi a szabály. Pl. aktiválok egy gépet, ez az infó felkerül az MS-fiókba, de később visszavonható az aktiválás arról a gépről, és felhasználható egy másikon? Tehát a lényeg, hogy egyszerre csak 1 gépen lehet aktiválni/használni, de az bármikor módosítható egy másik gépre? Ez érdekelne... Bocs, asszem ezt a kérdést a Win topikban kell feltennem. :B

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#18356) sh4d0w válasza AcCEsS (#18355) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Licenc függő. OEM csak egy gépen aktiválható, retail többön is, de egyszerre csak egy gépen használhatod.

Aztán jön az EU-s irányelv: ha OEM, de már nincs szükséged rá, számla és adásvételi szerződéssel tovább értékesíthető.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#18357) fornettisuti válasza AcCEsS (#18355) üzenetére


fornettisuti
veterán

Retail: alaplap csere után nem aktiválható

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#18358) liszi70 válasza AcCEsS (#18355) üzenetére


liszi70
nagyúr

"aktiválok egy gépet, ez az infó felkerül az MS-fiókba, de később visszavonható az aktiválás arról a gépről, és felhasználható egy másikon? ..... egyszerre csak 1 gépen lehet aktiválni/használni, de az bármikor módosítható egy másik gépre?"

Így van, amennyiben a licence RETAIL. Az OEM licence nem vihető át másik gépre, az aktivált gép adott alaplapjával működik.

(#18359) AcCEsS válasza liszi70 (#18358) üzenetére


AcCEsS
senior tag

De az említett cikkben szereplő Windows kulcs Retail vagy OEM? Mert ez nem derült ki a számomra. Itt az oldal közvetlen linkje, és nincs Retail vagy OEM szó az oldalon.

Aham, ezt írják: "Felhívjuk figyelmét, hogy tiszta telepítést igényel, és minden előzetes adatot menteni kell. A telepítés után nem teszi lehetővé a másik alaplap megváltoztatását".

Tehát, ha jól értem, ez a licence alaplapcsere után elveszik.

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#18360) liszi70 válasza AcCEsS (#18359) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azért nincs feltüntetve, mert legjobb esetben OEM, de inkább MAK (volume, mennyiségi) kulcsokat szoktak árulni ezen az áron. Régebben még retail is ment ennyiért, de manapság ez nem jellemző.

(De egyébként a cikkben fel van tüntetve: "A KeysWorlds.com webáruház úgynevezett OEM licenceket árul." Mindemellett nem vagyok benne biztos, hogy tényleg az, lehet, hogy MAK. :)

[ Szerkesztve ]

(#18361) tibaimp válasza liszi70 (#18358) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az OEM esetében lapcsere után, a telefonos regisztráció nem él már? Régebben mintha lehetett volna ilyet csinálni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18362) sztanozs válasza tibaimp (#18361) üzenetére


sztanozs
veterán

most is lehet biztosan, ha az OEM kulcshoz van MS fiók rendelve

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18363) tibaimp válasza sztanozs (#18362) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18364) Busterftw válasza sztanozs (#18362) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt megerositem, uj gepre siman csak belogoltam MS fiokkal es aktivalt volt a Windows ISO-bol valo telepites utan.

(#18365) tibaimp válasza Busterftw (#18364) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OEM, másik alaplapra?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18366) liszi70 válasza tibaimp (#18365) üzenetére


liszi70
nagyúr

"OEM, másik alaplapra?"

Elvileg nem, de gyakorlatilag lehetséges. :) [link]

(#18367) tibaimp válasza liszi70 (#18366) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót, hasznos.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18368) Busterftw válasza tibaimp (#18365) üzenetére


Busterftw
veterán

Laptoprol koltoztem PC-re 3-4 eve. Az szerintem OEM, mert laptopon mar telepitve volt.

(#18369) tibaimp válasza Busterftw (#18368) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18370) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Megszüntette Ms az Oem fix aktiválást...
Ugyanúgy működik mint a Retail.
Lehet alaplap csere is. Újra aktiválható.
Ha Ms fiókhoz van rendelve, automatikusan aktiválódik. Ha mégse, akkor "hardverváltozás..." és aktiválódik.
Ha minden kötél szakad, (vagy Robonéni) vagy Ms ügyfélszolgálat, és újra aktiválják.
Azért ez hülye húzás volt így....
Pistike megveszi aldis csodakonfigot, ~2 hét után bekaksizik lap, ok, cserélik, de bukta win-t... Vagy tesz bele egy jobb vga-t, több ram-ot, s bukja win-t? Azé ez vicc volt. Ez az Oem szórakozás.
Ezt belátta Ms és erre jött a "hardverváltozás..."-os újraaktiválás.
Ennyi.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#18371) tibaimp válasza Bajgunar (#18370) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm a pontosítást! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18372) liszi70 válasza Bajgunar (#18370) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Megszüntette Ms az Oem fix aktiválást... Ugyanúgy működik mint a Retail."

Kiadott a ms erről valami közleményt, hogy hivatalosan is megszűnt az oem-licence? (Egyébként teljesen logikus lépés lenne, ahogy írod is.)

[ Szerkesztve ]

(#18373) Bajgunar válasza liszi70 (#18372) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Ezt így konkrétan nem találom. Nem foglalkoztam vele. Alap, h nem vettem sohasem oem kulcsot, se oem-es gépet. Csakis digital, retail kulcs érdekelt, mindig. Ms acc-hoz hozzáadva. Amint belépek, bármilyen gépen, azonnal aktiválhatom.
De azt olvastam valahol (meg láttam is), hogy a "hardverváltozás történt" aktiválási lehetőség régebben nem volt benne pl. S hogy később pont ezért rakta bele ms a win-ba, hogy ilyen esetekre ne szivassák meg a felhasználót.
Ha netán behal az alaplap, cpu... Ne kelljen új win-t vennie. Ezért rakták bele ezt a lehetőséget.
Ha ezzel nem megy, fel kell hívni Ms-t, s elmondani, hogy elfüstölt a lap, s a kulcsot szeretnéd az új alaplappal összerakott gépre átvinni.
Ezen az oldalon is pl ezt taglalják... S a segítő is azt írja, hogy ilyen esetben átviheti. Még ha oem is.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#18374) cigam válasza Eniral (#18350) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

- A 24.hu nem cikket közölt, hanem ez egy fizetett hirdetés. Amúgy meg tessék egy másik 24.hu cikk, ami pont az ellenkezőjét állítja ;]
- Sehol nem kapsz 2k-ért legális Windows-t. Még a használt gépekkel árult "refurbished" licence is 10k felett van. Csak gondold végig. Egy valódi (home!)licence 30k. Amit életed végéig használhatsz, és jelenleg úgy tűnik ingyen frissíthetsz az aktuális verzióra. Miért adnád el? De legyen, tegyük fel, hogy mégis megválsz tőle. Még használtan is legalább 10-20k-t elkérsz érte, nem hogy 2k-t. Mennyiért szerezték az itt is hirdető nepperek a licencek-et? (Honnan van mindíg raltáron ennyi(féle) magyar nyelvű licence? Mennyiért veszik meg ezeket licence-eket? Meg tudják mutatni a számlát hogy honnan került a birtokukba (ennyi) licence?)
- Mások tapasztalatának hiszel?
- Csak a magad kárán tanulsz? Ellenőrizd te magad! Vegyél nepper licence-t, és utánna ellenőrizd milyen kategóriába esik.
- Bár a licence valóban továbbadható az EU-ban, azonban a mennyiségi licenceket nem lehet megbontani és külön darabokban eladni. Azt egyben kell és lehet csak kezelni.

1000 sebből vérzik ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18375) ptesza válasza cigam (#18374) üzenetére


ptesza
senior tag

Az utóbbi 10 évben nagyot változott az emberek véleménye. Már a többség hajlandó fizetni a szoftverekért. Az operációs rendszerekért a víruskeresőért, a játékokért stb. De még mindig megvan a magyar vérvonal. Egyszerűen szeretünk kevesebbet fizetni. :))

(#18376) sh4d0w válasza ptesza (#18375) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nehogy azt hidd, hogy ez magyar sajátosság, nyugaton pont ugyanezt csinálják az emberek.

https://www.coreinfinity.tech

(#18377) 8 válasza ptesza (#18375) üzenetére


8
senior tag

De még mindig megvan a magyar vérvonal. Egyszerűen szeretünk kevesebbet fizetni.

Nem, magyar vérvonal az a minden sz#rozása, ami magyar. Lehet, hogy ideje pozitívabb irányba mozdulni a fejekben

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#18378) tonyrulez válasza cigam (#18374) üzenetére


tonyrulez
őstag

Azzal egyetértek hogy nem megbízhatóak ezek a licenszek, de ezzel nem értek egyet:

"Bár a licence valóban továbbadható az EU-ban, azonban a mennyiségi licenceket nem lehet megbontani és külön darabokban eladni."

License valóban továbbadható, C-128/11

És a volume license-ről:

Volume licensing and the splitting-up of licences is also legal.
In a later judgement by the Higher Regional Court in Frankfurt am Main in proceedings between Adobe and usedSoft, the further consequences of the ECJ judgement were impressively confirmed: the Higher Regional Court in Frankfurt namely decreed that the ECJ’s judgement should also be applied to volume licensing agreements and the splitting-up of these licences. Germany’s Federal Supreme Court fully dismissed an appeal from Adobe on 11 December 2014 (case I ZR 8/13). That represented the final confirmation for the ruling from the Frankfurt Higher Regional Court.

I ZR 8/13

4 8 15 16 23 42

(#18379) milan26


milan26
senior tag

Az a helyzet, hogy akik jól keresnek a méregdrága licence-ekkel, azok szeretik abban a színben feltüntetni az olcsókat, hogy megbízhatatlanok, illegálisak, szürkék. Pedig valójában ha igazolható az eredet, végig átlátható a kereskedelmi lánc, és számlával igazolt a vásárlás, akkor teljesen jogszerű és megbízható. Ugyanis egyelőre az EU magasabb rendű szervezet a az ítélkezésben, mint a szoftvergyártók. írhatnak az EULÁ-ba bármit.

(#18380) Cs1csó válasza sh4d0w (#18376) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1
A földön él vagy 6-7 milliárd ember, hazánkban kb. 10 millió, és már kb. 15 éve elég durván csökken világszerte a lemezeladások, a DVD stb. eladások. Tehát nem csak és kizárólag (sokszor mint ha erre utalnának, hogy csak mi magyarok vagyunk ilyenek akik letöltik és nem vásárolják meg ) a mi hibánk, hogy az internet, a torrent, stb. idején csökken a fizikai adathordozós tartalmak terítése.
Sőt ezt még tovább erősítette a különböző zene és film stream oldalak gombamód történő elszaporodása.

(#18381) niof válasza Cs1csó (#18380) üzenetére


niof
addikt

Már inkább közelebb van az a 8-hoz...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#18382) Cs1csó válasza niof (#18381) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

A lényeg, hogy CSAK MI nem tudtuk volna bedönteni a globális DVD, CD, BD, stb. piacot, sőt már a DVD stb. írás is a múlt ködébe vész mert aki teheti annak van egy dedikált adatattároló gépe - NAS - amit bármelyik a háztartásában lévő eszközről (házimozi rendszer, telefon, tablet, PC ) el tud érni akárhol - külső belső hálón stb.

Ennek a "teszkó gazdaságos" változatát művelem tehát van USB-s külső HDD-m, kicsit körülményes, nem túl elegáns de olcsóbb mint egy 4db 6-8TB-os NAS :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18383) niof válasza Cs1csó (#18382) üzenetére


niof
addikt

Nekem mindegyik van. A külső vinyókon tartom a régebbi cuccokat, a NAS-on meg ami épp pörög, plusz arra megy a biztonsági mentés a laptopomról.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#18384) UserX válasza cigam (#18374) üzenetére


UserX
őstag

Ez most akkor jó (legalább fél éve pár ezerért az Árukeresőn is megtalálható webshopban vásárolt licenc, ahonnan már nem 1 db-ot vettem és egyikkel sincs gond)???:

(#18385) cigam válasza tonyrulez (#18378) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ez fura, mert az Oracle kontra UsedSoft perben az EU bírósága már kimondta, hogy "ha az első megszerző személy által megszerzett licenc a szükségleteit meghaladó számú felhasználóra vonatkozik, akkor ez a megszerző a terjesztési jog kimerülésére tekintettel nem jogosult arra, hogy a licencet megossza, és annak csak egy részét adja el újra." igaz ott CAL volt nem volume

Pár évvel később, az Adobe kontra UsedSoft perben a német bírőság is (amit linkeltél?) az előző EU-s állásfoglalást tekintette mérvadónak. "Az Európai Unió Bírósága ezzel összefüggésben azt rögzítette, hogy a volumenlicenceket nem lehet megbontani, vagyis nem lehetséges annak egy részét továbbadni, másik részét megőrizni. (Alias vagy az egészet adja tovább a jogszerű vásárló vagy semmit.) A német bíróság ebben az ügyben arra az álláspontra helyezkedett, hogy ténylegesen nem is került sor a volumenlicenc bármiféle megbontására, és a forgalomban elérhető licencek tényleges száma változatlan maradt, ami döntő jelentőséggel bírt az ítélet szompontjából. "

UserX
Az hogy aktivált, és van róla számlád, attól nem lesz valóban legális példány. Pl. az Itt is említett dokumentumokat, nyilatkozatokat is megkaptad, vagy csak küldtek egy kódot ímélben?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18386) echterion válasza milan26 (#18379) üzenetére


echterion
nagyúr

Vigyázz, mert megköveznek. ;]

**********

(#18387) mepet válasza cigam (#18374) üzenetére


mepet
addikt

Ez a bitport cikk teljesen érthetetlen.

Az én olvasatomban a következőt írta egy mondatba összefoglalva: egy olyan szoftvert vett, amilyet szeretett volna, rendben aktiválta, de odahallucinálta, hogy "ön sw hamisítás áldozatává vált", valami téves jogértelmezés miatt, meg szimplán azért, mert még mindig nem hitte el, hogy ez lehet ilyen olcsó.

(#18388) cigam válasza mepet (#18387) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Pontosan mi volt a téves jogértelmezés?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18389) mepet válasza cigam (#18388) üzenetére


mepet
addikt

Passz.

(#18390) MostaPista


MostaPista
tag

Erdekes, hogy ezen a forumon csak off-ban van forgalom.
Nagyon eltuntek az akcios programok, amik vannak, jelentos resze csak ketsegbeesett reklam a fizetos programhoz.

(#18391) wayne1


wayne1
senior tag

Tudnátok segíteni? Az Adguard felajánlotta, hogy egy hónapra 516 Ft+ÁFA-ért elő tudnék fizetni. Ugye előre kell az egész évet kifizetni, és ezt írja ki ha a fizetésre mennék :

Purchase AdGuard License
Your total is 7 868,54 Ft (inc. VAT)
Then 11 238,20 Ft/year

Elvileg áfával együtt a 7868 lenne a jó, de mi az a 11238 Ft/év?

Köszi

(#18392) vidaila válasza wayne1 (#18391) üzenetére


vidaila
aktív tag

Then-aztán, azután tehát a következő év

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#18393) 8 válasza wayne1 (#18391) üzenetére


8
senior tag

Nem ismerem az apróbetűs részét a dolognak, de amit írtál az alapján az első év után ennyibe kerül évente, ha tovább fizeted azt az előfizetést.
Meg kell nézni hogy mennyivel előtte kell lemondani és hogyan, és időben intézni a lemondást, hogy ne terheljék majd a kártyádra a következő évet. Előtte 1-2-3 hónappal is lehet a lemondás szükséges határideje, vagy mondjuk 24 órával is, meg kell nézni pontosan.
De pl úgy szokott lenni, hogy előfizetsz, kifizeted előre az egy évet, utána rögtön le is mondhatod az előfizetést (tulképp a "megújítást") hogy biztosan ne terheljék a következő évet drágábban és ne felejtsd el később lemondani, és attól még az egy év amit kifizettél az szépen megy és kifut majd amikor lejár.
Az apróbetűs részben mindennek ott kell lennie részletesen.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#18394) niof válasza wayne1 (#18391) üzenetére


niof
addikt

Én ezt úgy oldottam meg anno, hogy kicsit nagyobb összegért "Lifetime" licencet vettem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#18395) mr_kickass


mr_kickass
tag

Sziasztok! LastPass Premiumra van most valahol akcio; ha nincs, mikor szokott lenni altalaban? Most jart le az elozom, es ha lehet, szivesen sporolnek kicsit a kovetkezo elofizetessel. :)

(#18396) sh4d0w válasza mr_kickass (#18395) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Bitwarden miért nem jó? Ingyenes, hostolhatod magadnak is.

https://www.coreinfinity.tech

(#18397) mr_kickass válasza sh4d0w (#18396) üzenetére


mr_kickass
tag

Koszonom a tippet, ismerem, de (most meg) elsosorban nem alternativat keresek.

(#18398) szabi__memo válasza sh4d0w (#18396) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mennyi helyet eszik Linuxon, nem tudod véletlenül?
Van egy kis arm gépem, elég kevés flash-el. Lehet feltenném, bár gondolom túl sok lesz, de hátha...
Köszi

(#18399) crok válasza szabi__memo (#18398) üzenetére


crok
nagyúr

A BitWarden? Este gepkozelben megnezem ha kell (Manjaro / Arch AUR).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18400) sh4d0w válasza szabi__memo (#18398) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem látok belőle arm verziót, de ingyen is lehet online használni.

MOD: ha van docker a platformodra, oda be lehet húzni a Bitwardent.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.