Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45051) Remus389 válasza HSM (#45046) üzenetére


Remus389
veterán

Ezt nem értem látható hogy még nem melegszik túl, de mégis gflops teljesítmény gyenge, nem értem, talán valami bios beállítás?

[link]

Egy ilyet is találtam: [link]

Tehát azt mondja, valahol kevés a fesz ezért lassú: "Not enough voltage somewhere. The Xeons have a "slow" mode where if the voltage is to low, they perform poorly."

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45052) jokeph válasza Remus389 (#45051) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ne sajnáld azt a Vcore-t, ehhez a frekihez nyugodtan csavard csak fel 1,3xx Volt-ra, ;)

4,2 felett meg 1,4 magasságára. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45053) Remus389 válasza jokeph (#45052) üzenetére


Remus389
veterán

Felcsvartam 1.35-re

Ugyanaz: [link]

Valahol máshol hiányzik a több fesz, nem lehet hogy ami látható az AIDA64 CPU Core fesz alatt, azokkal kéne játszani?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45054) HSM válasza Remus389 (#45051) üzenetére


HSM
félisten

Valami alkalmasabb programmal kéne nézd a maghőfokot, ami méri a minimum/maximum értékeket is, nem csak a pillanatnyit. Lásd pl. nálam a CoreTemp 1.11.

A linkelt topikban csávókák odáig sem jutottak, hogy HT nélkül több a Gflops ezekben a programokban.... :U
A slow mode meg a másik varázslat, nincs bennük ilyen. Legfeljebb ha már teljesen rosszul működik, még valameddig elviszi a belső ECC, de nyilván olyankor lassabb lesz, mert javítani kell a hibákat.

Amúgy ha egyébként jól működik a holmi, a ram beállítások hoznak még Gflops-t, de az nálam is csak a szolid 24/7 volt. Lásd az összes releváns beállítást itt: [link]

(#45052) jokeph: Azért óvatosan ezekkel a tanácsokkal, neki +2 magja van, és az MSI lap sem egy P6T Deluxe... :U

[ Szerkesztve ]

(#45055) Remus389 válasza HSM (#45054) üzenetére


Remus389
veterán

Most visszatettem alapórajelre, 45 gflops és a hőmérsékletek is sokkal jobbak

Hát csalódás hogy felhúzom 4 gigára örülök hogy sikerült, erre alig van teljesítményjavulás.

Az öreg Silent Knight-al meg nem tudom mi van, hogy ennyire hagyja felmelegedni, létezik olyan hogy a hőcsövek elöregednek? Simán 12 éves lehet a hűtő. Thermal Grizzly Cryonaut-ot használok ami a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45056) HSM válasza Remus389 (#45055) üzenetére


HSM
félisten

A Silent Knight már újkorában sem mutatott túl jó teljesítményt 150W-on: [link]. És 4Ghz körül ezek a hatmagosok kérnek ennyit.

A hőcsövek is sérülhetnek, de az inkább a rosszabb minőségűekre jellemző, és nem valami gyakori. A felfogatásban (+pasztázás), házhűtésben, esetleg a hűtő képességeiben keresném a hibát.
Vagy alternatíva, hogy csak 3,6-3,8Ghz-re húzod fel, jóval alacsonyabb feszültségekkel, azon lehet nyerni még sokat a fogyasztásban, annyival könnyebb dolga lesz a hűtődnek.

(#45057) Remus389 válasza HSM (#45056) üzenetére


Remus389
veterán

Vagy alternatíva, hogy csak 3,6-3,8Ghz-re húzod fel, jóval alacsonyabb feszültségekkel, azon lehet nyerni még sokat a fogyasztásban, annyival könnyebb dolga lesz a hűtődnek.

Pont erre gondoltam, valamiért ugye 4 ghz-en nem teljesít jól, nem tudom miért.

Oké akkor próbáljuk meg másképp, egy blck emelés, C6 bekapcs semmi más.

Ugye alapórajelen 45 gflops volt, most meg 43 úgy hogy emeltem a frekit. Ilyet még nem láttam!

[link]

Nem lehet hogy bugs ez az IBT? Linx-et próbáljak?

Szerintem az lesz, hogy néhány hétig próbálkozok, de ha nem sikerül jobb teljesítményt kicsikarni belőle, megy vissza a 4 hengeres, ez meg az apróra. Úgyis elég a 4 mag nekem.

Szerintem a hűtőm se elég jó hozzá, de a lapom se szereti nagyon. Elmondhatom hogy kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45058) HSM válasza Remus389 (#45057) üzenetére


HSM
félisten

Hasonló órajelen kb hasonló a fogyasztása, mint a négymagosoknak, szóval ha a négymagos elvolt nálad, akkor ennek is el kellene.

A Linx ugyanez, én annyiból szeretem jobban, hogy kényelmesebben állítható a felület. És szerintem érdemesebb 2-4GB rammal tesztelni, tovább tart egy kör, de megbízhatóbb, stabilabb eredményeket ad.

(#45059) Remus389 válasza HSM (#45058) üzenetére


Remus389
veterán

[link] :D

MOst csak ezért nem fogok 2-4 gb ramot venni :D

Úgy tűnik ez az MSI Pro-e a négymagosokhoz jó szerintem.

Hasonló órajelen kb hasonló a fogyasztása, mint a négymagosoknak, szóval ha a négymagos elvolt nálad, akkor ennek is el kellene. Azért ezt kétlem. Mindenképp több a hathengeres.

Nem kell valakinek egy X5675? Négymagost beszámítok :DD

Szóval ez egy kísérlet volt egy gyengusz lap és gynegusz hűtővel szerelt gép teljesítményének fokozására kis pénzből. Úgy tűnik befuccsolt a kisérlet.

De az még mindig nem fér a fejembe hogy hogy lett a gflops-ból kevesebb a tunning hatására. :W

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45060) jokeph válasza HSM (#45054) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam bőven megvan a Gflops, HT OFF, 4,6 GHZ-en, X5677, 63Gflops, átlagban LinX + IBT, 1024 és 2048 MB Rammal is hozza. ;]

Hoppá... nem is néztem milyen alaplapja van.... nem is a +2 mag lesz a gond, inkább a lap lesz kevés... :U

Az a VRM iszonyat alap, ebben én inkább nem nagyon OC-nák. :(

(#45059) Remusz911:

Hát úgy lett kevesebb, hogy a lapod szerintem kevés tápellátásra egy 6 magos cibáláshoz... :(

Engem érdekel, adok érte szőrbe egy kemény 4 magost, a tesóját a tiédnek, én most azt használom, X5677. ;]

Alap 3,47 GHZ, turbo 3,7 GHZ. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45061) Remus389 válasza jokeph (#45060) üzenetére


Remus389
veterán

Van nekem is egy négyhengeresem, nem adtam el. E5640.

Azt sikerült 3.7 illetve 4 ghz-ig húzni.

Cserélhetünk, de értékegyeztetéssel (ebayen 14 ezer az x5675 de 6 ezer az x5677, tehát 8 ezer a difi). Tehát valamennyi Mátyást még rá kell dobnod. Pesti vagy?

A másik hogy ne siessük el, még csak tegnap érkezett, ki tudja, meglelem a megoldást az internet bugyraiban. Meg a Linx-et is kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45062) jokeph válasza Remus389 (#45061) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hmmm.... azért az E széria kevesebbet kér ám. :)

Kapkodni nem kell. :D

Én Siófokon leledzem. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45063) Remus389 válasza jokeph (#45062) üzenetére


Remus389
veterán

Utánanéztem, a te procid 130 W-os

Igen, szerintem az E5640 a megfelelő proci ebbe a lapba(és ehhez a hűtőhöz) úgy tűnik. Annak idején bölcsen döntöttem.

Majd szólok ha felrakom apróra a 6hengerest, szerintem 17 ezer megfelelő ár neki. Vagy 15 ezer.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45064) HSM válasza Remus389 (#45059) üzenetére


HSM
félisten

A 2-4GB ramot úgy kell érteni, hogy Linx-ben/IBT-ben állítod be, hogy 2-4GB-os méretű problémát számoljon, mindegy, fizikailag mennyi van a gépben, amíg van ennyi szabadon.

"Mindenképp több a hathengeres."
Azt hiszem, ott értettük félre egymást, hogy én a natív négymagosokra gondoltam, amik a 45nm-es Blommfiled lapkák. Mindig elfelejtem, hogy vannak a natív hatmagosokból butított 32nm-es négymagosok is. Nyilván, a négymagosra butított verziója a hatmagos csipnek jóval kevésbé lesz torkos azonos órajelen.

Amúgy kb. akármilyen gyengusz lap, akármilyen gyengusz hűtő kombinácijával el kéne mennie legalább alapon, 95W-on az X5675-nek, vagy kis OC-val HT-nélkül, ami még mindig erősebb az itteni négymagosoknál.

(#45060) jokeph: Lekonyulna a vigyorod, ha lefuttatnék egy tesztet én is HT nélkül, natív 6 magon, akár csak 4Ghz-en. ;]
Addig mondjuk ízelítőnek egy GB, 4,05Ghz-en: [link]

[ Szerkesztve ]

(#45065) jokeph válasza HSM (#45064) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem rossz.... várom a HT OFF-os tesztet is. :) ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#45066) Remus389 válasza HSM (#45064) üzenetére


Remus389
veterán

Ilyet elfelejteni hogy van 32nm 4magos is eleg alap.

Alaporajelen gond nelkul mukodik egyebkent az x5675.

Most kicsit csalodott vagyok :(

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45067) HSM válasza jokeph (#45065) üzenetére


HSM
félisten

Hát jó, legyen. :D
Az előző beállítás, "szimulált" HT-OFF-al (lusta voltam ezért rebootolgatni), 85Gflops:

Az első érték picit alacsonyabb, mert meg kellett várjam, míg elindul, hogy be tudjam feladatkezelőből állítani rá a megfelelő affinitás maszkot, hogy minden processzorból csak pontosan az egyik szálat használhassa, így az 3 másodperccel tovább tartott, míg végigszámolta.
Azért egy kellemes +10Gflops-ot hozott kapásból, ez több, mint 10%. [link]

(#45066) Remusz911: Nincs natív négymagos 32nm-es lapka. Azok egytől egyig butított hatmagosok. ;) Én így értettem, hogy 4 vagy 6 magos lapka.

(#45068) Remus389 válasza HSM (#45067) üzenetére


Remus389
veterán

Nem tudom szerintem az IBT bugos, ilyen nem létezik hogy emelem az órajelet és kisebb eredményt ad.

Jó és mit szólsz a Cinebench eredményekhez?

[link]

Azt mondja 4.04/3.08=1,31 vagyis 31% javulás (Ghz)

930/715=1.30 vagyis 30% javulás (CB pont)

A 930-as is az enyém, ugye elmentettem.

Tessék közbe már meg is találtam a választ: [link] A hathengeresnek megfelelő eredmény 4 Ghz körül.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45069) HSM válasza Remus389 (#45068) üzenetére


HSM
félisten

Már hogyne létezne, hogy emeled az órajelet, és lassul... Pl. nem stabil az OC, vagy túlmelegedés lép fel. :K

A Cinebench eredmény teljesen rendben van, nálam is kb. 930 pont. Ez valószínűsíti, hogy a túlmelegedés/throttling esete áll fenn nálad, ugyanis míg a Linx/IBT kegyetlenül felfűti a CPU-t, a Cinebench jóval kevésbé.
Ezért is szokás Linx/IBT-vel tesztelni az OC-t, mert ha ezekkel nem melegszik túl, akkor nagy valószínűséggel mástól sem fog.

[ Szerkesztve ]

(#45070) Alpi. válasza Remus389 (#45068) üzenetére


Alpi.
addikt

A cpu max turbo orajel az tobb dologtol fugg. En arra tippelnek, hogy kiersz egy tdp keretbol, ami miatt nem vagy csak rovid idore tartja a turbo orajelet. Inkabb ezen a teren keresgeld az okot. Ha egyaltalan cel a jo Ibt gflops ertek.. :D Ezen kivul ugyanis nem valoszinu, hogy mashol el fogod erni ezt a szintu terhelest, ergo nem fog visszavenni.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#45071) Remus389 válasza Alpi. (#45070) üzenetére


Remus389
veterán

Na most HSM azt mondja hogy túlhevül

Linx alapon: [link]

Linx 4.04 Ghz-re tunningolva: [link]

Tehát kb 45 gflops-os eredmény az ugye normális, de a 48 gflops nem normális 4 ghz-en.

Tehát a megoldás egy jobb hűtő? Nincs ellemre, ugyanis ha AM4 kompatibitás is van akkor jó, hisz úgyis Ryzen-t tervezek később.

A cpu max turbo orajel az tobb dologtol fugg. En arra tippelnek, hogy kiersz egy tdp keretbol, ami miatt nem vagy csak rovid idore tartja a turbo orajelet. Inkabb ezen a teren keresgeld az okot.

Hát ez úgy néz ki hogy alapon nem turbózik, hisz mind a 6 mag le van terhelve, 4 ghz-en pedig le van kapcsolva a turbó.

Tehát akkor egy új hűtő, felőlem lehet brutális és drága, csak férjen be a házba. Mit ajánlotok?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45072) Alpi. válasza Remus389 (#45071) üzenetére


Alpi.
addikt

Es a 4 ghz-et konstansan tartja is az osszes mag avx alatt is ?
Rosszul fogalmaztam az elobb. Nem csak a turbo orajelre igaz. Ha tdp limit van beallitva a nem turbos orajel ala is visszaveheti, nincs az kobe vesve. Ha tulmelegedes miatt vesz vissza azt jelzik programok. Igazabol egy jol beallitott hwinfo lehet mutatna valamit amit bekapcsolva hagynal Ibt alatt.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#45073) Remus389 válasza Alpi. (#45072) üzenetére


Remus389
veterán

AIDA64 szerint tartja a 4 Ghz-et, bár főleg a hőmérsékleteket kukkolom, amik ugye igen magasak, de mikor átlépek az "Overclock" menübe 4 ghz-et mutat

Letölthetem ezt a HWinfot, csak mond meg mit állítsak be. :R :R :C

Közbe nézegetem a procihűtőket, kéttornyost akarok :)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45074) Alpi. válasza Remus389 (#45073) üzenetére


Alpi.
addikt

Valami hasonlo kene. A sok folosleges dolgot gyomlald ki, ugy egy kepre rafer kb. minden fontos. :)
Az orias toronyhutokkel csak ovatosan. Vrm is igenyli a hutest, ennel a platformnal kifejezetten ! Ha elzarod "legmentesen", konnyen hazavaghatod.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#45075) HSM válasza Alpi. (#45074) üzenetére


HSM
félisten

Csak a fórumtársnak legfontosabb mezőket nem raktad ki a HWiNFO-ra. Thermal Throttling, és TDP limit exceed mezők. :D

(#45076) Remus389 válasza HSM (#45046) üzenetére


Remus389
veterán

Ha lejjebb veszem a megabyte-ot, akkor hasonló teljesítményt kapok:

[link]

Ugye Cinebench-ben is, akkor úgy tűnik, komolyabb CPU terhelésnél túlhevül és throttling-ol.

Na most akkor kéne egy új hűtő, VAGY barkács módszerrel a Silent Knight-ot megtámogatom egy plusz ventivel

Új hűtőnek ha már lúd, legyen köver ezt [link], vagy a Noctua kéttornyosát

És fontos hogy Am4 támogatása is legyen.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45077) Alpi. válasza HSM (#45075) üzenetére


Alpi.
addikt

Jo, hat nem talaltam 100%-osan idevago kepet hirtelen. :DDD A thermal throttlingot azt Aidaval is latna elvileg.
Eloszor is azt kene tudni, hogy konstans-e az orajel vegig vagy nem.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#45078) Remus389 válasza Alpi. (#45074) üzenetére


Remus389
veterán

Az orias toronyhutokkel csak ovatosan. Vrm is igenyli a hutest, ennel a platformnal kifejezetten ! Ha elzarod "legmentesen", konnyen hazavaghatod.

Akkor megvan a megoldás! Marad a szeretett Silent knight, de kap egy 8cm-es Coolink venti ami ráfújja a hideget. Ilyen házam van:

Beugrok valami számtech boltba.

MOst jelenleg elől hátúl van egy-egy 12 cm-es venti, de ha megtámogatom a procihűtőt akkor az talán elég lesz neki. Jelenleg ahol a nyíl van ott nincs semmi!

Azért mondjátok azt a HWinfo-s dolgot is.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45079) HSM válasza Remus389 (#45076) üzenetére


HSM
félisten

Akkor 99%, hogy valami elmelegszik, első blikkre a magok. A MB növelésével normál esetben inkább gyorsulni szokott a Gflops. :D Ugyanakkor minél több MB, annál nagyobb terhelés, és annál hosszabban. Szóval, ha így jó, nagyobb MB-on meg lassul, akkor megvan a hunyó.

Ez a hűtő nem viccel, az tuti, elég jónak tűnik. Én ár/értékre nagyon elégedett vagyok az Alpenföhn Matterhorn Pure-ommal, de gyárilag nem jó AM4-re mert régebbi típus, mint a foglalat külön adaptert kell venni hozzá, úgy meg már nem biztos, hogy ő a nyerő választás neked.

Amit még ki lehetne próbálni, levenni a gépház oldalát teszt közben, és megnézni, nem-e borul az arcodra a meleg. :D Én azért aggódok, mennyit segíthet egy 8cm-es venti. Jó helyre téve tud csodát tenni, de a szellőztető képessége elég korlátolt. Nálam 2db 18cm-es halk venti fújja be a hideget, és egy 12-es dolgozik kifelé. Mondjuk gyorsabban melegedett nálad túl, minthogy házszellőzési problémára gyanakodjak. Szóval amit először írtam, meg kéne nézni, mennyire meleg a hűtő, elvezeti-e egyáltalán a meleget (azaz jó-e a kontakt).

[ Szerkesztve ]

(#45080) Remus389 válasza HSM (#45079) üzenetére


Remus389
veterán

Találtam 18-ért az aprókban olyan hűtőt!

De szerintem megpróbálom még hogy ráfújatok egy ventit, olcsóbb megoldás!

Milyen 8cm-es venti menő mostanában? Nekem volt Coolink kék azzal nagyon elégedett voltam!

Esetleg kék ledes nincs, 8cm és halk?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45081) HSM válasza Remus389 (#45080) üzenetére


HSM
félisten

Na, az én Matterhornom 7K volt, az új is csak 11,5K. :DDD
4Ghz/170W kényelmesen, halkan megvan vele, 4,3Ghz-en azért már necces, de a Prime-ot még bírta. [link]
Itt amúgy pont akad HWiNFO, ahogy neked is beállítani érdemes. Max/min CPU-maghőfokok, thermal throttling, minden. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45082) Remus389 válasza HSM (#45081) üzenetére


Remus389
veterán

Először veszek egy 8cm-es ventit, biztos olcsón megúszom.

Ha azzal sem jó, akkor még egyszer újrapasztázom, egy nagyobb pöttyöt tettem a közepére és rányomtam, de szerelés közben kicsit felemelkedett, talán levegős lett a hűtő.

Csak már fogytán a Kyronaut paszta, amin azért nem múlik.

Megpróbálom az "X" módszert állítólag az a legjobb.

Feléledt a remény a hathengeres géphez! :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45083) Alpi. válasza Remus389 (#45082) üzenetére


Alpi.
addikt

Ugye a tdp limit figyelnen kivul hagyasa be van allitva a bios-ba ?! :)
Meg egy aprosag ! Visszaolvasgattam, hatha latok valamit, de.. :B Egyik kepen hofokok vannak, masikon cpu-z, stb. Jobb lenne ezeket egyszerre, egyutt latni. ;)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#45084) bim válasza Remus389 (#45078) üzenetére


bim
veterán

Van pár dolog amit azonnal tudsz ellenőrizni. Leveszed a ház oldalát és teszt alatt megfogod a hűtőt. Ha 90 fok körül vannak a magok a hűtőnek tűz forrónak kell lennie. Ha csak meleg akkor fel sem veszi a hőt. Ha forró akkor tegyél oda egy szobaventilátort és nézd meg változik e valami. Addig amíg a hőfokok ebben a magasságban vannak szerintem a lap maga is nagyon meleg lehet a környékén. Ez nem túl jó .

(#45085) -Ben- válasza HSM (#45079) üzenetére


-Ben-
veterán

Úgy tudom, hogy újabban már belerakják a dobozba az AM4 csomagot is. Nekem is volt benne...

(#45086) Remus389 válasza Alpi. (#45083) üzenetére


Remus389
veterán

Ugye a tdp limit figyelnen kivul hagyasa be van allitva a bios-ba ?! :) Szia, ilyen opcióval nem nagyon találkoztam, de őszintén jobb ha visszafogja magát mint sem hogy tönkremenjen. Az majd az én feladatom lesz hogy ne fogja vissza magát, jobb hűtés.

Egyik kepen hofokok vannak, masikon cpu-z, stb. Jobb lenne ezeket egyszerre, egyutt latni oké

bim:

Van pár dolog amit azonnal tudsz ellenőrizni. Leveszed a ház oldalát és teszt alatt megfogod a hűtőt. Ha 90 fok körül vannak a magok a hűtőnek tűz forrónak kell lennie. Megfogjtam jó meleg volt, de nem tűzforró.

Ha csak meleg akkor fel sem veszi a hőt. Ha forró akkor tegyél oda egy szobaventilátort és nézd meg változik e valami. Addig amíg a hőfokok ebben a magasságban vannak szerintem a lap maga is nagyon meleg lehet a környékén. Ez nem túl jó . Ha jól tudom nincs szobaventim.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45087) Remus389


Remus389
veterán

Érdekes, ha 512 mb-ra állítom, akkor még szépen teljesít, pedig 25* futtattam le, 68 gflops 4.04ghz-en. Nem látok Throttlingot pedig egy darabig elszöszmötölt. [link]

De ha 768 megára teszem, akkor már az elejétől kezdve rossz teljesítményű [link]

Igen látom a hőmérsékleteket, durva, de akkor hogy hogy bírta az 512 mb-ot? Az nem terheli le eléggé?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45088) HSM válasza -Ben- (#45085) üzenetére


HSM
félisten

Tényleg, írja is az oldal, hogy a 2017.01.01 után vásárolt hűtőhöz ha véletlen nem kaptál volna, akkor ingyen elküldik neked az AM4 kitet. Legalábbis amennyire a németemmel értem. :D

(#45087) Remusz911: Nekem egyértelműnek tűnik, hogy túlmelegszik. A Linx úgy működik, hogy minden körben előkészíti a feladatot, ilyenkor kevéssé terhel, majd elvégzi a feladatot, ami nagyon. Úgy tűnik, az 512MB-osnál elég ideje van az előkészítések alatt visszahűlni, a nagyobbnál már nem.

Viszont az a tény alapján, hogy a mindössze 14 másoperces teszt is túlmelegíti én arra gondolok első körben, hogy nem elég jó a hőátadás a CPU és a hűtő között. Lehet, hogy rosszul van felfogatva. Mert ha alapvetően csak gyenge lenne a hűtő, akkor több idő lenne, mire elmelegszik, tipikusan néhány perc, nem szűk 14 másodperc, hiszen a teszt indításakor a hűtő hideg, és idő kell neki, mire átmelegszik, és már nem tud elég hőt elvezetni. Az ilyen 10 másodperces elmelegedések inkább a rossz felfogatás miatt szoktak lenni, amikor a hő el sem jut a hűtőig rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#45089) Remus389 válasza HSM (#45088) üzenetére


Remus389
veterán

Jó akkor a héten veszek 8cm-es ventit és újrapasztázom az "X" módszerrel :D

Túl van tárgyalva :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45090) envagyok válasza Remus389 (#45089) üzenetére


envagyok
veterán

Húzz csíkot az egyik oldalra és hitelkártya szerű műanyaglappal húzd egyenletesen el.
Én is próbáltam pötty, x stb mindenféle rendszerrel de ez a legjobb és legkevésbé pazarló

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#45091) Remus389 válasza envagyok (#45090) üzenetére


Remus389
veterán

A paszta felkenése: Hogy a legjobb és hogyan vigyük fel?
A mennyiségre mindig figyeljünk, a túl sok nem jó, de a túl kevés se. Meg kell találni a megfelelő mennyiséget, próbaképpen alkalmazhatunk egy darab üveg vagy plexi lapot, majd ezt rányomva az IHS-re felvitt pasztára, elénk tárul minden adat.
Sok technika létezik, mindenki máshogy csinálja, mindenki más technikát favorizál. A legelterjedtebbek az 1 pötty, az X, a függőleges vagy vízszintes csík melyeket majd a hűtő elterít, illetve az 5 pötty vagy nagyobb pötty amit spatulával egyenletesen elterítünk. Ezen kívül van még jó pár nem elterjedt technika mint pl. a csillag, spirál, 2 pötty, kör, kör ponttal a közepén, nagy kocka benne kis kocka, smiley stb.., de ezek inkább csak próbák a fenti már jól bevált technikákhoz képest. A fentebbi próbálkozásokból kifolyás, rossz terülés, sok légbuborék volt a tanulság.
A legelterjedtebbekből a spatulás technika nem rossz, viszont sok légbuborék marad utána. Az 1 pötty és függőleges vagy vízszintes csík esetében szinte nem maradtak légbuborékok, viszont az IHS szélei paszta nélkül maradtak. Meglepő módon az X a nyertes, ő terült el a legjobban és nagyon kevés, elhanyagolható számú légbuborék maradt. Tehát tesztek alapján elmondható, hogy az X technika a legjobb, az X terül el a legjobban belülről kifelé úgy, hogy közben kipréseli szinte az összes levegőt.

[link] az összefoglalóban.

Én mindennek utánanézek :)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45092) Laraxior válasza Remus389 (#45091) üzenetére


Laraxior
titán

Jól túlbonyolítod... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#45093) Remus389 válasza Laraxior (#45092) üzenetére


Remus389
veterán

Úgy tűnik nem vagyok valami jó paszta felkenő mester. Szerintem az E5640-esnél se lehetett túl jó a pasztázás, de nem számított mert csak négyhengeres és 32 nm-es.

Ezt az X5675-öst már kétszer pasztáztam újra, először a spatulás módszerrel, másodszorra pedig az egypöttyös módszerrel. Utóbbi akár jó is lehetett volna, de szerelés közben véletlenül megemelkedett a hűtő, szóval légbuborékos lehet(?)

Na most X-es módszerrel és különösöen figyelek hogy ne emelkedjen meg a hűtő, csak jó lesz már, pluszba kap ugye ventit is, tehát csak sikerül legyőzni ezt a túlmelegedés problémát. Az is igaz hogy elég meleg nyár van, de jó lenne ha bírná így is.

A paszta a thermal grizzly Kryonaut, ami a legjobb nem folyékony fém. Tehát azon nem múlik.

Ha ezután sem lesz jó, akkor talán eladom és megy vissza az E5640, vagy veszek egy brutál hűtőt.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45094) Remus389


Remus389
veterán

[link]

Nem számít a módszer semennyire, de szerintem nem szabad utána elmozdulnia, mert akkor talán levegő szorul közé

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45095) Remus389


Remus389
veterán

Nem tudom mi van ezzel, most megpróbáltam a maximumot kihozni amin van.

-megint újrapasztáztam, tényleg ennél jobban már nem tudom, X-es módszer és nem emelkedett fel a hűtő sem
-ráraktam egy támogató ventit [link]

javultak is a hőfokok, de gyenge a teljesítmény ugyanúgy. [link]

Nem lehet hogy ez egy windows bug és egy reinstall megoldaná?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45096) Laraxior válasza Remus389 (#45095) üzenetére


Laraxior
titán

Kezdjük ott az egészet, hogy azt a hűtőt vagy cseréld le, vagy inkább alapórajel. Az nem egy 6 magos CPU-ra való. Nincsenek is rajta bordák, szinte csak a heatpipeokból áll az egész. :DDD Az a venti pluszba, csak halottnak a csók.
Ezt a 80°C+ témát nem nagyon erőltetném. :N
Aztán meg, tök felesleges a GFlops eredményeket nézegetni, mert ha már megmozdítod az egeret, már akkor kevesebbet fog számolni. Az a lényeg, hogy egyforma eredmények jöjjenek ki az összes számolásnál. Ha nagyon ugrálnak a számok, akkor nem stabil.
A pasztázáshoz meg annyit, hogy tegyél rá pár pöttyöt, aztán fogasd rá a hűtőt, nem kell mesekönyvet rajzolni rá, ha sok akkor kinyomja a hűtő, ha kevés, akkor meg többet kell rátenni.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#45097) HSM válasza Remus389 (#45095) üzenetére


HSM
félisten

Direkt szivatsz itt mindenkit, hogy nem rakod fel a HWiNFO-t? Vagy legalább a coretemp-et normálisan hőfokot mérni [link]?
Utóbbi aztán végkép szögegyszerű, felrakod, elindítod, mér a háttérben, min/max/aktuális hőfokot....
Ez így nem túl szakmai, hogy erősen túlmelegedés gyanús hibát próbálunk normális hőmérésre alkalmas program nélkül diagnosztizálni. Már többen is szóltunk emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#45098) Remus389 válasza HSM (#45097) üzenetére


Remus389
veterán

Erre gondoltál? [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45099) gV válasza Remus389 (#45095) üzenetére


gV
őstag

nekem is elszállnak a hőfokok mégis jobbat ad

(#45100) Remus389 válasza gV (#45099) üzenetére


Remus389
veterán

Most azt csináltam, hogy visszaraktam a ventit rá, ahogy a fotón és a potmeteren maxra toltam a hűtő fordulatszámát:

Az elején: [link]

A vége felé: [link]

Itt nincsen throttling, mégis szar az eredmény.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.