Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41651) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus P6T Deluxe V2-es alaplapot hasznalok es az 1-es csatikra van radugva 4 vinyo. Most kap meg egy vinyot, amit a 2-es portok valamelyikebe dugnek, lehet csak ideiglenesen. Ezek a portok kulonboznek barmiben a masik negytol?

Koszi!

(#41652) HSM válasza Lauda (#41651) üzenetére


HSM
félisten

Nem. :N AMi különbözne, az a V2-n nincs beforrasztva, az a két SAS port.

(#41653) Lauda válasza HSM (#41652) üzenetére


Lauda
félisten

Hello!

Igen, neztem is, hogy a masikon van meg ket vilagosabb sarga csatlakozo, ami ezekrol hianyzik. :)

Akkor nincs semmi teendo, csak radugni es hasznalni a vinyot. :)

Koszi a segitseget! ;)

(#41654) laragirl83 válasza Lauda (#41651) üzenetére


laragirl83
őstag

Máig jó lap :D :))

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#41655) gV


gV
őstag

kijött a Broadwell E és vele egy jó kis teszt ami megint megmutatja miért felesleges leváltani ezt a remek X58-at, ha kellene még 1 kis erő. elég továbbra is berakni egy 6 magost és a 5930k/6700k-ig nincs nagy difi a sebességben, ami meg felette van az $1000+ csak a procit nézve is.

(#41656) Steve-0 válasza MikiASD (#41585) üzenetére


Steve-0
őstag

Hi, gond nélkül megy nálam 4x8GB Kingston HyperX Fury 8GB 1866MHz, nekem is egy Sabertooth X58-as lapom van X5650-es proceszzorral, amire ügyelned kell az a sorrend, az kézíkönyvben megtalálod :K

(#41657) Hunter2


Hunter2
addikt

megpróbálta bekapcsolni egy X58-as Gigagbyte lapon az XMP-t 2800MHz-es ramokkal ez lett az eredmény. : :DDD

(#41658) mpierre válasza Hunter2 (#41657) üzenetére


mpierre
veterán

A kis ügyes. :Y

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41659) Shokkolo válasza Hunter2 (#41657) üzenetére


Shokkolo
addikt

Jól látom a 21 GHz -es uncore -t ?! :DD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#41660) Hunter2 válasza Shokkolo (#41659) üzenetére


Hunter2
addikt

memória órajel meg "Q805" az se rossz. :DDD

(#41661) sutszi


sutszi
veterán

Mennyi a max memória amit az 1366-os platform kezelni ? (A 6x4 GB-ot látom az alaplapoknál, viszont ezek a megjelenéskori adatok. Arra lennék kíváncsi, hogy nagyobb modult is képes-e kezelni vagy a 4GB-nál megállt a támogatás?)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41662) Racecam válasza sutszi (#41661) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nézz rá az adatlapomra. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#41663) rgqjx válasza sutszi (#41661) üzenetére


rgqjx
aktív tag

A memóriavezérlő a cpu-ban van, így tudtommal az határolja be a maximumot. Az i7 920 esetében 24GB-t jelölnek maximumként, de pl egy X5690-nél ez 288GB.

Én egy X5650-el használok 4x4Gb-ot Triple channel-ben.

(#41664) HSM válasza rgqjx (#41663) üzenetére


HSM
félisten

Az a 288GB az szvsz szerverekben, regiszteres memóriák használata mellett értendő.

(#41665) sutszi


sutszi
veterán

(#41662) Racecam : :D Na ez jó hír.

(#41663) rgqjx : Ha a 48GB-ot korlátozás nélkül bele tudom tenni akkor bőven elégedett vagyok... Amúgy egy Xeon menne mellé... Egyelőre gondolkodom mennyire lenne érdemes ilyen platformba fektetni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41666) rgqjx válasza HSM (#41664) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Ez igen valószínű. :K
Halandóknak gyártott x58 alaplapon eddig csak 3x2 foglalatost láttam. (Az evga sr2-t szerintem nem halandóknak készítették, a szerver és munkaállomás lapokat sem feltétlen oda sorolom) :O
Nyolcasokkal megpakolva meg is van az áhított 48GB. Kérdés, hogy működik-e? Emlékeim szerint volt itt erről szó és talán ment is az illetőnek. Azért vásárlás előtt érdemes utána járni.

[ Szerkesztve ]

(#41667) sutszi válasza rgqjx (#41666) üzenetére


sutszi
veterán

Közben visszakerestem és valóban van róla említés. Működik a dolog... 48GB problémamentesen működik.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41668) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok!

Újra elkezdtem építeni a konfigom, szép lassan, de összeáll, 1 kérdéssel fordulok hozzátok:

Adott egy i7 980X + Foxconn Bloodrage alaplap 3 RAM foglalattal. A CPU elméletben 24GB maximumot támogat, míg az alaplap oldalán 12 van. Mivel a vezérlő a CPU-ban van, így a proci tudását tartom relevánsnak, de lehet probléma abból, ha 3x8GB-t próbálok betenni?

Vannak dolgok...

(#41669) ricshard444 válasza ricshard444 (#41668) üzenetére


ricshard444
veterán

Személyes véleményem, hogy amikor a lapot kiadták, még nem voltak 8GB-s modulok, így 3x4-t adtak meg. Ha megtudna valaki erősíteni ebben, azt szívesen venném. :R

Vannak dolgok...

(#41670) HSM válasza ricshard444 (#41668) üzenetére


HSM
félisten

Jó kis szerzemény. :K
Szerintem ez alapján mnenie kéne: [link]. :K

(#41671) Qru válasza ricshard444 (#41668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vinni fogja, a lapnak ebbe nincs beleszólása. :K

#nincsbennetarcsi

(#41672) ricshard444


ricshard444
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R X79 volt tervben, de ezzel a kombóval egyáltalán nem vagyok szomorú. Őszre áll össze a konfig ezen fele, aztán jön majd egy VGA is ami méltó a processzorhoz.

A hűtőn még gondolkodom, de szeretnék egy 4.5GHz-t, így sanszos, hogy 2 tornyos lesz.

Vannak dolgok...

(#41673) HSM válasza ricshard444 (#41672) üzenetére


HSM
félisten

" X79 volt tervben, de ezzel a kombóval egyáltalán nem vagyok szomorú."
Hát nem csodálom. Remek kombó, grat hozzá. :R

(#41674) ricshard444 válasza HSM (#41673) üzenetére


ricshard444
veterán

Köszönöm szépen. :)

Vannak dolgok...

(#41675) mpierre válasza ricshard444 (#41668) üzenetére


mpierre
veterán

A 980X válogatott, vagy amit eléd hozott a sors...?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41676) ricshard444 válasza mpierre (#41675) üzenetére


ricshard444
veterán

jones965 kollégáé volt, nem finomhangolt semmit csak beírt neki egy 1.35V-t és 4400Mhz-n ment. Majd nekem kell kitesztelni.

Vannak dolgok...

(#41677) sutszi


sutszi
veterán

Ennek a megvalósításán gondolkodom: 1 hardver 2 játékra is alkalmas VM.

Tehát lenne két VM amin FHD-ba menne a játék párhuzamosan. A VGA kérdés most nem annyira prioritás, inkább az érdekelne, hogy egy darab X5670-el ez mennyire lenne CPU limites?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41678) qukesz


qukesz
senior tag

Sziasztok!

Sabertooth X58-as lapba milyen ramot javasoltok??
Jelenleg 3x2 GB Patriot viper2 1600mhz (CL8) van benne, de bőviteni szeretném.
Cpu= 975 extreme.
Csak a TRI-KIT jöhet szóba??

Köszönöm

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#41679) mpierre válasza qukesz (#41678) üzenetére


mpierre
veterán

Elsősorban igen, vagy aszimmetrikus tri ch-t raksz össze 4 modullal.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41680) qukesz válasza mpierre (#41679) üzenetére


qukesz
senior tag

Csak ugye igen borsos a TRI-KIT ára.
Hülyeséget meg nem akarok csinálni, mert én úgy hallottam hogy FPS veszteséggel is jár ha nem TRI-KIT-et használok.

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#41681) kenand válasza qukesz (#41680) üzenetére


kenand
veterán

Ha tudsz szerezz bele még 3db 3x2 GB Patriot viper2 1600mhz-et
Vagy add el a patriotot és vegyél bele 3db 4-8GB-s DDR3-ast. Szerintem nem muszáj "hivatalos" KIT, de egyformák legyenek.

(#41682) ricshard444


ricshard444
veterán

Egyformának sem kell lenniük. Nekem 3 másfajta ment a 6 modul között. Persze, ha vadászik az ember, akkor legyen ildomos.

Jelen állás szerint októberben beizzítom a rendszert és a procit Dark Rock Pro 3-mal fogom hűteni, remélem elrepít 4.5 Ghz fölé.

Vannak dolgok...

(#41683) qukesz válasza kenand (#41681) üzenetére


qukesz
senior tag

Arra gondoltam hogy veszek 3db Kingston Hyperx ramot amiken van ugyebár hűtőborda.
1866mhz-eset és 4 GB-osat.
Azzal menni kellene triple channel-be????

Mindig válaszolj ha kell ha nem !!!!

(#41684) kenand válasza qukesz (#41683) üzenetére


kenand
veterán

Nekem ugyan olyanok vannak 2db X58-as lapban három csatornás módban, jól működnek.

Ha a RAM-okat lehet ugyan olyan időzítésre rakni, akkor lehetnek más gyártmányok is, de azért jobb, ha egyformák. Gyári KIT-eket tesztelik is együtt , azért jobbak (de általában drágábbak, meg mostanában dual KIT-ek vannak)

(#41685) Ktm123 válasza qukesz (#41683) üzenetére


Ktm123
tag

Nálam úgy van, hogy 3x2Gb adata 2000G ram + 3x4gb Hynix 1600mhz ram. Simán megy a tri-ch gond nélkül.

(#41686) core i7


core i7
addikt

Sziasztok lga 1366-os i7-em van amely mellett 1600Mhz-es ramok vannak de csak 1333Mhz-en működnek ez miért van?

(#41687) mpierre válasza core i7 (#41686) üzenetére


mpierre
veterán

Állítsd be a ram szorzót, meg az uncore frekit. De ez már tuning, alapból 1333MHz-n megy mindegyik ram az x58-ban. Lehetne xmp-vel is játszani, de volt pár xmp profil, ami elég sz@r beállítást adott.
Az uncore meg attól függ milyen procid van. A feszekre meg figyelj.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41688) core i7 válasza mpierre (#41687) üzenetére


core i7
addikt

értem köszi :R

(#41689) dreamscape


dreamscape
csendes tag

Sziasztok! Ti milyen szoftverrel tudjátok monitorozni a qpi/vtt feszt windows alatt? Legfrissebb Aida és HWInfo progikban sem találtam ezt az értéket (win 7). Az alaplap Gigabyte GA-EX58-Extreme, úgy tudom felül feszeli a qpi/vtt értéket a biosban beállítottakhoz képest, ezért is lennék rá kiváncsi pontosan mennyi az windows alatt. Köszi!

(#41690) kenand válasza dreamscape (#41689) üzenetére


kenand
veterán

Eseteleg Gibabyteos Easytune?

(#41691) dreamscape


dreamscape
csendes tag

Easytune sem mutatja a qpi/vtt feszt. :(

(#41692) mpierre válasza kenand (#41690) üzenetére


mpierre
veterán

Azt felejtsd el. Az izitunya szoftver elég sok esetben produkált galibát.

@dreamscape: Hardverinfo64 elméletben tudja... Sajnos csak tájékoztató adatot fogsz róla kapni, mert a szoftveres mérés nem szolgáltat pontos infót. Illetve az újabb aida64-t megnézheted, talán ki tud szedni infókat az ite vezérlőből.
Amúgy meg biosba be és ott van a beállított érték, ha normalra állítod, kiírja.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41693) kenand válasza dreamscape (#41691) üzenetére


kenand
veterán

Ez már megint csak tipp, mert nem vagyok otthon nem tudom megnézni és lehet, csak EVGA lapokkal működik, de az EVGA-nak is van egy ELEET tuning utility-je...

(#41694) HSM válasza kenand (#41693) üzenetére


HSM
félisten

Csak EVGA. De pl. E758 lapon az se jelzi vissza jól a QPI feszt. +0,1V-ot ír rá a beállítotthoz képest, ami elég távol áll a valóstól.

[ Szerkesztve ]

(#41695) dreamscape válasza mpierre (#41692) üzenetére


dreamscape
csendes tag

Próbáltam HWInfoval és Aidával, egyikben sem találtam ezt az értéket. Ha valaki tudja mégis, hogy miként lehet elővarázsolni azt nagyon szépen megköszönném.

Biosban 1.335-re van állítva a qpi/vtt fesz, viszont az olvastam, hogy az UD5 és az Extreme is felül feszeli ezt az értéket és 1.375-öt ad neki. Az pedig már több, mint az Intel 1.35 maximális ajánlása. Ezért is érdekelt volna, hogy tudnám ezt monitorozni Windows alatt.

[ Szerkesztve ]

(#41696) gV válasza dreamscape (#41695) üzenetére


gV
őstag

miért olyan magas a beállított érték? az alap 1.15V elég olyan 3.5GHz QPI és 3GHz körüli NB órajelhez, 920-nál.

am nem szép a GB-tól, hogy csúcs platformál spúrok a feszek kijelezésével, nem tudom más Asus lapok mit mutatnak, lehet RoG széria miatt mutat mindent a RIIG

[ Szerkesztve ]

(#41697) HSM válasza gV (#41696) üzenetére


HSM
félisten

Asusból pl. a P6X58D-E sem mutatja vissza a QPI-feszt... Sokszor ki van sajnos ez spórolva. :(
EVGA mutatta, de az a +0,1V, inkább ne mutatta volna. :C

[ Szerkesztve ]

(#41698) dreamscape válasza gV (#41696) üzenetére


dreamscape
csendes tag

6 db memória modullal sajnos nagyon kell neki a magas qpi/vtt fesz. 1520-on mennek a ramok, 3230 az uncore és 3420 a qpi. Battlefield 4 alatt 1.315 qpi/vtt fesszel eldobta magát a rendszer, 1.335-el pedig stabilan viszi.

Igen láttam más alaplapoknál kiírja az Aida és a HWInfo, sajnos nekem nincsenek ott. Ezért kérdeztem, hátha tud valaki bármilyen megoldást gigabyte alaplapoknál. Illetve meg is nyugtathatnátok, hogy a deszka által felül feszelt 1.375-ös érték hosszabb távon sem árthat neki az Intel ajánlása ellenére, mert máskülönben muszáj leszek visszább venni a ramokat ... :(

[ Szerkesztve ]

(#41699) mpierre válasza dreamscape (#41695) üzenetére


mpierre
veterán

Igen, átlag egy lépcsővel felülfeszeli az ud5, de az extreme-ről nincs pontos kimért infó. Az ud5 nagyon alapos tesztjéért erre tessenek: [link]

Ha jól meg akarod küldeni, akkor arra figyelj, hogy a vcore és a vtt közötti 0,5V max eltérés a hosszú élettartamhoz...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41700) HSM válasza mpierre (#41699) üzenetére


HSM
félisten

Ha nem csal a memóriám, az Extreme csak a hűtésében tért el az UD5-től.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.