Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) *Ropi* válasza copass (#33500) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem is ilyen KomputerBay kártyáim vannak (64 és 128 GB-osak) - onnan tudom, hogy azon kevés kártyák egyike ami támogatja a nem gyári clusterméretre formázást: a 7D-ben azért lassú a tesztben mert az alapértelmezett értékén volt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33502) cOxeR válasza *Ropi* (#33501) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mióta van 128-asod? :D Le vagyok maradva... :))

[ Szerkesztve ]

(#33503) *Ropi* válasza cOxeR (#33502) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy srác hozta Németországból, amikor már éppen nem lehetett kapni E-Bayen. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33504) copass válasza *Ropi* (#33501) üzenetére


copass
veterán

mennyire lesz gyorsabb? ML-el rámérhetnél egy benchet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#33505) *Ropi* válasza copass (#33504) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valamikor a jövő héten.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33506) _seth_


_seth_
veterán

LP-E6 akkuból jó áron, jó félét rendelt mostanában valaki ebayről? Ha igen, honnan? :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33507) TR4MP


TR4MP
csendes újonc

Hello! Szerintetek mennyire lehet megbízni az utángyártott akksikban? LP-E8-ból lenne szükségem egy pótakkumulátorra, honnan érdemes beszerezni?

(#33508) radi8tor válasza TR4MP (#33507) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez egy ajánlott gyártó. Én is ilyet vettem (igaz LP-E5-öst). Tökéletesen működnek 1.5 éve.

⭐ Stella

(#33509) *Ropi* válasza TR4MP (#33507) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vannak jobbak és rosszabbak is: ha konkrét márkát + típust kérdeznél, arra lehetne egzakt választ adni.

Jobbak a Wasabi, a DSTE...

Ezt olvasd el az EID-ről, mielőtt bármit is vennél! :)

Radi: Megelőztél. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33510) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Csak kíváncsiságból, egy belépő kategóriás gép pl 1200d/1300d mennyi expót bír ki? Gondolom jóval kevesebbet mint a 7D...

(#33511) *Ropi* válasza MeSKA (#33510) üzenetére


*Ropi*
félisten

1200D, 1300D.

Mondjuk vicces adatok annak fényében, hogy nem hivatalosan elvileg 50.000-et kellene bírniuk minimum (a 7D-k 150.000-et).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33512) torzo válasza *Ropi* (#33511) üzenetére


torzo
Ármester

Természetesen ebben sincsenek csodák. A masszív, hangosan dolgozó zárak bírják.

De ezek a "zipp"zárak .... :F

(#33513) *Ropi* válasza torzo (#33512) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mint a 40D-é? :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33514) matyi012345 válasza *Ropi* (#33511) üzenetére


matyi012345
őstag

Mindig az rohan először az ilyen helyekre beírni, akinek tönkrement. ;]

(#33515) torzo válasza *Ropi* (#33513) üzenetére


torzo
Ármester

Én olyan messze nem látok. A mostaniakat gondoltam. Na, meg hát tudod, én itt novicius vagyok. :)

(#33516) *Ropi* válasza matyi012345 (#33514) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezért írtam, hogy "vicces adatok". :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33517) Szpeter88


Szpeter88
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem volna, hogy van egy 7d-m, hozzá egy sigma 18-35 1.8 art obim, amivel sajnos elég sok életlen képet lövök...olvastam a sigma obik kalibrálásáról, de az érdekelne, hogy a vázzal is tudok-e kezdeni valamit? Amikor sikerül eltalálni az élességet, akkor nagyon szép, éles képek készíthetők, mér 1.8-on is. Előre is köszi a válaszokat!

(#33518) Pelican válasza Szpeter88 (#33517) üzenetére


Pelican
őstag

Az életlen képnek több oka is lehet, ha visszaolvasol kicsit, valaki leírt egy egyszerű tesztet, az kezdetnek jó lesz. Addig nem nagyon lehet tanácsot adni, amíg azt sem tudjuk, mi a hiba (váz, objektív, user)...

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#33519) _seth_ válasza Szpeter88 (#33517) üzenetére


_seth_
veterán

A 7D-ben már van AF állítási lehetőség, CFn menüben megtalálod, elem vagy gyufásdoboz tesztel beállítgatod, hogy milyen értéken lesz a legélesebb.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33520) Szpeter88 válasza Pelican (#33518) üzenetére


Szpeter88
csendes tag

Köszönöm a választ! Még egy idióta kérdésem lenne...a gépen a fókuszpont középre van állítva, és még jó fényviszonyok között sem jelzi mindig vissza (piros jel a keresőben) az élességet...tudok tenni valamit ez ellen?

(#33521) *Ropi* válasza Szpeter88 (#33517) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha meseszerű az élessége (hol volt, hol nem volt), azt nagy valószínűséggel a "Sigmasága" okozza. Vidd el a Somogyi Béla utcába a Camera Kft.-be (Csak az obit, a vázat ne!) és kalibráltasd gyári referencia 0-ra! Ha ezután is afó kusza akkor cseréltesd (már, ha garanciális, ekkor a kalibrálás is ingyenes), mert soha nem lesz jó! Több ismerősömnek is volt és mindegyikük végigpróbált párat, mire jól működőt találtak.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33522) *Ropi* válasza Szpeter88 (#33520) üzenetére


*Ropi*
félisten

A középső fókuszmező a függőleges és a vízszintes kontrasztélekre is érzékeny, így elvileg *mindent* meg tud fogni: nem lehet, hogy túl közel (közelponton belül) voltál a célponthoz?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33523) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a 18-55-ös kitobim néha úgy gondolja, nem fókuszál automatán? Tudom, hogy ember nem használ auto fókuszt, de nekem néha jól jönne.
Lehet ezt javítani?

Előre is köszi. :R

(#33524) Szpeter88 válasza *Ropi* (#33522) üzenetére


Szpeter88
csendes tag

Nem sajnos...több alkalommal csinálta, teljesen átlagos körülmények között. Most próbáltam a gyufás doboz tesztet, ahol sem back sem front fókusz jeleit nem mutatja...De viszont most sem jelzett vissza, hogy szerinte éles lenne a kép.

(#33525) matyi012345 válasza z123456789 (#33523) üzenetére


matyi012345
őstag

Ez pontosan mit jelent? Meg sem mozdul? Keres de nem talál élességet? Erőlködik a motor de nem mozdul semerre? Nagylátó, tele állásban nem működik, vagy független tőle?

[ Szerkesztve ]

(#33526) *Ropi* válasza z123456789 (#33523) üzenetére


*Ropi*
félisten

Esetleges szalagkábel szakadásod lehet: Rúzsa János 7000 Ft-ért javítja.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33527) z123456789 válasza matyi012345 (#33525) üzenetére


z123456789
addikt

(#33525) matyi012345
Meg sem mozdul. Nem erőlködik, meg sem mozdul.
Nagylátó alatt mit értesz?

(#33526) *Ropi*
Ő?

(#33528) matyi012345 válasza z123456789 (#33527) üzenetére


matyi012345
őstag

Szalagkábeles lesz az. Mondjuk otthon annyit megtehetsz, hogy a gép és az obi érintkezőit megtisztítod alkohollal, aztán hátha. De sok esély nincs rá, hogy ettől jó lesz.

(#33529) *Ropi* válasza z123456789 (#33527) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33530) z123456789


z123456789
addikt

OK, köszi srácok. :R

(#33531) torzo


torzo
Ármester

Mesterek!

Évekig Nikonos voltam, átléptem, nem bántam meg, sőt!

Egy kedves ismerősöm bele akar vágni a fotózásba. Falja a témát rendesen és szeretne kamerát venni. Én csak a felső szegmenst ismerem (nem szeretnék nagyképűsködni, sok évbe és pénzbe került míg összejött), nyilvánvalóan nem ajánlhatom ezt egy kezdőnek.
Szóval segítsetek, legyetek szívesek! Melyik vázat ajánljam? És persze használtban gondolkodom.
Én egyébként a régi 7d-re gondoltam. A váz esetleges (?) gyengeségét jó optikával gondoltam kompenzálni.

Hálás kösz!

[ Szerkesztve ]

(#33532) Soká válasza torzo (#33531) üzenetére


Soká
senior tag

2016-ban azt már nem mondhatom, hogy vegyen egy Szmenát magának, aztán majd meglátjuk, de túl azon, hogy a magam csórósága is benne van a kérdésben: egy kezdőnek, aki éppen csak belekóstolt a fotózásba, annak feltétlenül egy sokszázezres tétel kell ahhoz, hogy jó fotókat készíthessen? Vagy csupán arról van szó, hogy divat a fényképezés, és ha már valami divatosat művelünk, akkor adjuk meg a módját, és jó vázzal, jó objektívekkel biztosítsuk magunknak a kellő felhatalmazást, nehogy kisebbségi érzésünk támadjon.
Olyan ez kicsit, mint a vasárnapi biciklisták, akiken ugyan látszik, hogy kondíció nulla, de azért elsőosztályú bringával, top szerkóban tolják a km-eket. Persze, én elismerem, az önmagában, hogy egy jó felszerelést birtokolhatok, ad olyan örömérzetet, mint másnak az, hogy egy belépőkategóriás géppel fotográfiákat képes alkotni.

Ezt azért tisztázzátok. Mert én úgy gondolom, hogy a jó kép nem elsősorban a gépen múlik.

(#33533) torzo válasza Soká (#33532) üzenetére


torzo
Ármester

Teljesen egyetértek veled. Illetve alapjaiban. A magam példája azonban az volt, hogy a belépő kategóriákra, rutintalan lévén, sok pénzt szórtam el. És persze kinövi az ember, megtapasztalja a sokkal jobbat és nem nyugszik. Szóval elég nagy pénzbeli bukásaim voltak eleinte, az illetőt ettől akarnám megkímélni.
Nikonból tudnám, hogy mit kell venni és ott sem a legújabb modelleket ajánlanám. De nekem a Canon színkezelése sokkal jobban megfelel, ezért javasoltam neki a márkát.
A régi 7D nagyon jó gép tudomásom szerint. Egy jó optikával (Tami 17-50) kellemes kis kombó és megvan 200 kilóból. Belépőre is el lehet könnyen szórni ugyanennyit, aztán jöhet a bosszankodás, hogy...
Na, mindegy. Szóval nem vagyok otthon a Canon alsóbb kategóriáiban. Ha tudtok jobb tanácsot adni, hálásan megköszönöm.

(#33534) copass válasza torzo (#33531) üzenetére


copass
veterán

belépő váz bőven elég 50k körül kap 1200D-t 5-10k expóval patika állapotban.
tanuló fázisban mindegy mit használ.
7D-t túlzásnak tartom, nem fogja kihasználni a fókuszrendszerét, szenzora ugyanaz mint a belépőnek. ha sportot akar csak akkor oké.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#33535) *Ropi* válasza torzo (#33533) üzenetére


*Ropi*
félisten

Így van: egy régebbi masszív váz, pl. a 40D (ha 150-nél többet nem akar rákölteni) + képstabi nélküli Tami 17-50/2.8, vagy ugyanez egy 7D1-el (akkor a váz expószámától függően ha 200-ból nem is, de 210-220-ból meglehet).

Ha vakut is szeretne akkor pl. a kifejezetten kis méretű YN500 (54-es a kulcsszáma és tud HSS-t is).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33536) Fotonhámozó válasza torzo (#33531) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Végigjártam ezt az utat, most is ugyanígy tennék. Tapasztalatból írom, hogy első tükrösnek (használtan vagy újonnan, az most mindegy) 650D-700D-750D közül választanék. Ezek a gépek bőven jók az alapok elsajátítására, viszont az 1200D-vel szemben kihajtható az érintőképernyőjük, fogásra is komolyabbak, STM-et is kezelik. Ha használtan odaadják mellé a 18-55 IS II kitobit, azzal jó ideig el lesz az ismerősöd. Kezdetben úgy sem ez lesz a fejlődésének korlátja. Ha nem jár mellé kitobi, akkor egyből Tami 17-50 non VC-t vennék a vázhoz, később 55-250 IS STM-et (esetleg EF 70-210 f/3.5-4,5 USM-t). Ha nem fellángolásról van szó, hanem komolyan gondolja, akkor ezek a vázak (is) komolyabb obikkal elég jól teljesítenek (éjszakai fotózásnál mindegyik hendikeppes, de ez más téma). Később a komoly obik megtartásával tovább tud lépni FF-re.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#33537) matyi012345


matyi012345
őstag

Milyen témák érdeklik? (ezt a kérdést kiemelt helyre kell majd betoltni az első hsz-be) Ha sport, természet, madarászás és ilyesmik akkor jó a 7D az AF és sorozat miatt. Ha álló téma, beltér, portré, csendélet vagy egyéb akkor az 1200D-vel dettó ugyanazt a képet fogja megkapni. Makró? Akkor kihajtható kijelzős 600D, szintén ugyanazzal a szenzorral sokkal kezesebb lesz mindkettőnél. Obi meg szintén témafüggő, mint ahogy a vaku is.

(#33538) torzo


torzo
Ármester

Köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek.
Ennyi info elég a választáshoz, a többit már majd az illető (meg a pénztárcája) eldönti.
Tami 17-50 elsőnek, ez nekem sem kérdés. C55-250 majd később.
A világos és nagy kereső miatt magam a régi 7d-re szavaznék, de igazatok van, nem biztos, hogy ki tudja használni az AF előnyöket.

Jó fényeket és az örök vaku fényeskedjék nektek! :DDD

(#33539) *Ropi* válasza torzo (#33538) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, a felsoroltak közül egyedül a 7D-nek 100%-os lefedettségű a keresője.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33540) Fotonhámozó válasza matyi012345 (#33537) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

_Szerintem_ 650D (700D, 750D) kaliberű gép USM-es 70-210-zel kezdő számára kis kompromisszummal megfelel sportra. Pláne ha az ár is számít. Követő fókusszal rallyra, F1-re is használható (rallyn akár olyankor is, amikor nyélgázon jön szembe az autó). A többi tulajdonságában hozza vagy felülmúlja az 1200D, 600D jellemzőit. Amit most beleinvesztálna a 7D-be pluszban, azt optikára, vakura tudná fordítani.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#33541) matyi012345 válasza Fotonhámozó (#33540) üzenetére


matyi012345
őstag

Igen, én sem vennék ebből a keretből 7D-t. Mondjuk én még 650D-t se. 500D-t vagy 1100D-t aztán üveg+világítás.

(#33542) torzo válasza matyi012345 (#33541) üzenetére


torzo
Ármester

Nos. Kíváncsiságból megnéztem az árakat. A régi 7d hihetetlenül nyomott áron elérhető. Pl. 135 k kevés expoval, markolattal. 700D minimum ennyi, de inkább több.
Nézem még tovább, de...

Amúgy teljesen igazatok van.

1100D az persze más. Az tényleg olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#33543) rottenbull válasza torzo (#33542) üzenetére


rottenbull
senior tag

En inkabb a jobb gep, es kesobb nehany jobb lencse megoldasra szavazok.
Az volt a tapasztalatom az 1100D-vel, hogy az atlag lencsekkel eleg kozepszar minosegu fotok jonnek ki belole. Ha valaki egy ilyen geppel ugrik neki a vilagnak, az ugysem fog L-es lencseket ratenni.
Siman vennem a jobb gepet, mert lencsebol tul nagy a valasztek es a jobbak nagyon sokba is fajnak.
Semmi ertelme, hogy az egyik kozepfos lencset atlepve egy kicsit dragabb, de ugyanugy kozepfos lencsere koltson, es ezert vegyen gyengebb gepet. Az a tapasztalatom, hogy a vazak sokkal lassabban cserelodnek fotosoknal, mint a lencsek.
Illetve jobb egy komolyabb gepen megtanulni az alapokat, kesobb nem kell mindent ujratanulni, amikor fejlodne. A tanulasi gorbe a legtobb esetben ugy nez ki, hogy az elejen rohadt sokat fejlodik az ember, azutan lelassul, es inkabb egyes funkciok kihasznalasara szukul ra az illeto. Sok ertelmet nem latnam, hogy vegyen egy tok alap gepet, majd fel-egy ev mulva mar ki is ismerte, es valtana feljebb, mert a hatarait is latja. Ha akkor nem lesz hirtelen 200 ezre, lehet le is teszi orokre.

(#33544) torzo válasza rottenbull (#33543) üzenetére


torzo
Ármester

Na, kezd polarizálódni a társaság. :D

Sok igazság van abban, amit írsz.

(#33545) matyi012345


matyi012345
őstag

[link]

Ez a videó sokszor beugrik amúgy, amikor ilyen van. Én akkor fotóztam 500D-vel, amikor a 40D szervízben volt. Semmivel nem volt rosszabb képe, sőt. Teljesen megfelelő mindenre, ha jó objektív van előtte. Nem azon fog múlni. 7D-k pedig igen el vannak árazva, még mindig. Mondjuk ilyen hozzállással, hogy az 1100D-re úgysem fog jó objektívet tenni, hát akkor tényleg középszar lesz. Éppen ezért kéne olcsóbb váz, hogy jusson rá obi is. Bármiben fogadnék, hogy egy 1100D/500D+70-200 F4l jobb végeredményt gyárt, mint egy 7D+55-250 bármelyik típusa.

(#33546) copass válasza rottenbull (#33543) üzenetére


copass
veterán

bocs, de ez szerintem nem így van.
nagy tévedés hogy a drága cucctól leszek jó fotós!:D
mert bármivel lehet jó képet készíteni! akár mobillal, de egy ablaküveggel is!:D
nagyon-nagyon tehetségesnek kell lennie egy nulláról induló fotósnak hogy fél ,1 év alatt elérje a belépő vázának a korlátait!:D
általában akik korán cserélnek, azok nem tudják hogy mi a helyes expó. gyártják az alexpós képeket és majd megdolgozzák utómunkában és megy a csodálkozás hogy zajos, meg fos.
a belépő azért ideális, mert aprópénzért ki tudja tapasztalni hogy melyik irány tetszik neki.
stúdiózás,glamour, természet,sport,makró, rendezvény,stb.
majd ha tudja hogy mit akar és mivel lehet azt megvalósítani, akkor vesz egy olyan vázat vesz ami neki megfelel. a belőp vázat pedig megtartja másodváznak, ha esetleg pénzt is akar keresni vele később!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#33547) rottenbull válasza copass (#33546) üzenetére


rottenbull
senior tag

Elolvastam a korabbi hozzaszolasaidat, de ebbol csak az jon le, hogy TE hogyan is csinalnad. Az pedig nem EN vagy O. Nincs vele gondom, hogy maskent latod, de kulonosebben nem is erdekel. Ez nem olyan tema, hogy ezt IGY KELL csinalni, hanem lehet tobbfelekeppen is.
Nem azert irtam le a kommentemet, hogy aki maskent erzi, az engem probaljon lebeszelni, errol mar 20 eve lekestetek kb. Azert irtam, hogy a dolog masik oldalara is forditsak egy kis fenyt, ugyanis a szar gep kozepszar optikaval egy atok. Mivel van 1100D-m, es hasznaltam tucatszar lencseket is ra, igy kb ezt tudom.
Amikor elkezdtem az L-eket rapattintani, mar mas volt a szitu. Kb 2 honapra ra, mar mast is hasznaltam.
Nem tartom szentirasnak azt, hogy kezdoknek egy kezdo cucc kell. Foleg, ha eleve hasznaltban gondolkodik.
Venni egy kezdotol egy kezdo gepet, good luck. Inkabb vennek egy szakitol egy lestrapaltnak tuno kozepvonalast, legalabb az tudta is, hogy mit csinalt vele.
A kozepre szant vazak eleve felhasznalobratabb menuvel es tobb ertelmes funkcioval jonnek, meg tanulni is jobbak, nem csak a minoseguk az.
Ha elmegy valami klubba esetleg tanulni, ott is hamarabb fel fogja talalni magat egy jobb geppel, mert az oktatok sokszor nincsennek sajnos tisztaban az alap gepek menujevel, ez is tapasztalat. Tobbszor megszakadt a magyarazat es a foglalkozas uteme, mert at kellett nezni a kezdo vazas kollega gepet, hogy hol van ez meg az, mar ha van benne ugye.
Nem olyan egyszeru ez, hogy mindennel lehet jo kepeket csinalni. Inkabb az van, hogy veletlenul barmivel is osszejohet.
De megegyszer, nem nekem kellenek a tanacsok, hanem a kerdezo ismerosenek.

(#33548) ateszm


ateszm
senior tag

Véleményem az,hogy igenis ki kell járni az "iskolát" mind felszerelés mind látásmód, vagy tapasztalatszerzésről legyen szó.

(#33549) _seth_


_seth_
veterán

Egy 200 ezres kerettel kezdőként is számtalan lehetőség van szerintem.

Pl: 5D + 50 1.8 STM, 165e az indexen szép állapotban, de az 5D mellé egy 28-135 sem vészes árú és belefér a keretbe, persze az 5D már kissé öregecske.

De pl a 7D + 18-55 IS II, vagy lehetőség szerint 17-50 non vc tamron is jó választás, sokkal modernebb váz bár nem ff.

De lehet venni 6xx/7xx vázat is a fenti obikkal, azzal sem jár rosszul, sőt ezek esetén a váz + 17-50 2.8 mellé egy 50 1.8 is beleférhet.

A 40D egy masszív váz, de sem iso-ban, sem mp-ben nem veszi már fel a versenyt, és e kettő közül inkább az iso ami korlátot szabhat.

De lehet úgy is nézni, hogy egy kezdő váz, pl 1200d + 17-50 2.8 + 55-250 + egy yongnuo 500ex vaku, és máris van egy komplett szett ami végülis a makró és sportfotó kivételével egészen sokoldalú.

Szerintem az illető, aki gondolkozik a vásárláson elsőnek olvasson pár tesztet, cikket a témában, gondolkozzon el azon, hogy milyen eseményekre jár és ott mire tudja használni a vázat, majd utána döntsön.

Alapvetően már 300D-vel is lehet díjnyertes fotót készíteni, és persze 1dx2-vel is shiftdelt...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33550) copass válasza rottenbull (#33547) üzenetére


copass
veterán

fotós tanfolyam?! :U
ennyit a drága cuccokról amúgy!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.